» »

S.P. Normirani - Nova Obdavčitev 2023. Odprtje Podjetja V Tujini

S.P. Normirani - Nova Obdavčitev 2023. Odprtje Podjetja V Tujini

velikBrokoli ::

Kako pa je potem z davki, ce v Sloveniji oddajas nepremicnino in si davcni rezident druge drzave?

Tidule ::

velikBrokoli je izjavil:

Kako pa je potem z davki, ce v Sloveniji oddajas nepremicnino in si davcni rezident druge drzave?

V sloveniji normalno plačaš davek (načelo teritorialnosti) potem pa ti v državi kjer si rezident skladno z njihovimi pravili lahko zaračunajo davek glede na ti. svetovni dohodek. Če imata države sklenjene dogovore glede izogibanja dvojne obdačitve, ti praviloma priznajo že plačane dajatve iz Slovenije in doplačaš samo morebitno razliko.

Tidule ::

user4683 je izjavil:

Prav velik faktor ne more biti, ce vse ostalo stima. Osebno poznam ljudi, ki so se izselili v sosednjo drzavo, imajo doma nepremicnino (en celo vec njih), ki jih oddajajo, pa so tik tak uredili odjavo.


To je pač še eno v vrsti tvojih brezveznih posploševanj. Jaz pa poznam ljudi, ki so imeli ogromno težav pri tem, pa take, ki so to uredili čez noč brez da bi sploh odjavili prebivališče v Sloveniji... Dodatno so se stvari zadnjih 10 let bitveno strožje.

Stvari se presoja case by case in FURS celovito presoja tri elemente, ki jih določa zakon. Prva dva sta črno bela - bivališče in čas bivanja v tujini. Tretji pa je bistveno bolj subljektiven in sicer ekonomski in socialni interesi posameznika. Če govorimo o povprečnem trolčku, ki sedi v mamini kleti pri 40ih potem je odjava rezidnetstva enostavna (v teoriji, ker v praksi iz kleti tako ali tako nikoli ne bo zlezel). Če pa govorimo o ljudeh z normalnim socialnim življenjem, otroci, družino itd... pa seveda zadeva ni več tako enostavna. Bližina lokacije igra vlogo predvsem takrat ko s strani FURS obstaja dvom ali gre za dejansko odjavo ali ne, saj samo dejstvo, da je nekdo fizično oddaljen tako, da ni racionalno pričakovat, da bi se lahko redno vračal, vpliva na to ali ga na slovenijo vežejo (predvsem) socialni interesi.

Tako da kako velik faktor je nekaj, je rpedvsme odvisno od specifičnih okoliščin vsakega posameznega primera.

user4683 ::

Ne vem kaj imaš proti meni (oziroma vsem), da se moras zapičit čisto v vsako malenkost in biti najbolj pameten. Sem napisal - če vse ostalo štima. Pod "če vse ostalo štima" mislim, da vsak normalen človek po do sedaj napisanem razume, da si se dejansko izselil, je šla s teboj družina, imaš v novi državi službo in tako naprej, torej da so tisti glavni kriteriji izpolnjeni.

Invictus ::

Tidule je izjavil:

Ne bluzi, prijava stalnega bivališča v tujini je samo eden od korakov. Dokler imaš v Sloveniji ekonomske in socialne interese (otroci, partnerka itd...) ne bo nič z odjavo.

Ne bluzi ti s starimi zgodbicami...

Familija gre pa s tabo, se prijavi na novem naslovu... Drugače se pač fiktivno ločiš.

Poleg tega so zgodbice kako je celo lastništvo psa dovolj da ti zavrnejo vlogo, že zdavnaj pase. Slovenija sedaj deluje po EU standardih, kar pomeni, da bivanje 183 dni na nekem naslovu zadostuje za spremembo davčnega rezidentstva.

Glede na bližino Dalmacije sploh ni problem biti dol 183 dni ali več.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Tidule ::

user4683 je izjavil:

Ne vem kaj imaš proti meni (oziroma vsem), da se moras zapičit čisto v vsako malenkost in biti najbolj pameten. Sem napisal - če vse ostalo štima. Pod "če vse ostalo štima" mislim, da vsak normalen človek po do sedaj napisanem razume, da si se dejansko izselil, je šla s teboj družina, imaš v novi državi službo in tako naprej, torej da so tisti glavni kriteriji izpolnjeni.

Vse super, dokler ne pogledas kaj je dejansko naslov te teme.

Invictus je izjavil:

Tidule je izjavil:

Ne bluzi, prijava stalnega bivališča v tujini je samo eden od korakov. Dokler imaš v Sloveniji ekonomske in socialne interese (otroci, partnerka itd...) ne bo nič z odjavo.

Ne bluzi ti s starimi zgodbicami...

Familija gre pa s tabo, se prijavi na novem naslovu... Drugače se pač fiktivno ločiš.

Poleg tega so zgodbice kako je celo lastništvo psa dovolj da ti zavrnejo vlogo, že zdavnaj pase. Slovenija sedaj deluje po EU standardih, kar pomeni, da bivanje 183 dni na nekem naslovu zadostuje za spremembo davčnega rezidentstva.

Glede na bližino Dalmacije sploh ni problem biti dol 183 dni ali več.

183 je samo eden od TREH pogojev, ki morajo bit kumulativno izpolnjeni. Fiktivna locitev? Sure thing, 5 minut dela za nekoga, ki zivi v mamini kleti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Invictus ::

Tidule je izjavil:


183 je samo eden od TREH pogojev, ki morajo bit kumulativno izpolnjeni. Fiktivna locitev? Sure thing, 5 minut dela za nekoga, ki zivi v mamini kleti.

Ne seri o stvareh o katerih nimaš pojma...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tidule ::

haha, pozdaravi mamo, mislim, da je kosilo že pripravljeno.

Mike_Rotch ::

Dokler imaš v Sloveniji ekonomske in socialne interese (otroci, partnerka itd...) ne bo nič z odjavo.


Kako to zgleda v praksi? Kupiš bajto na hravškem in se odseliš od družine, ker je 10% manj davka? :)

Tidule ::

Vprašaj invictusa, mal se fiktivno ločiš, izpišeš otroke iz šole,... pač 5 minut dela.

Odjava davčnega rezidnetsva je namenjena tistim, ki se iz Slovenije dejansko izselijo in s slovenijo praktično nimajo nič. Ne pa maminim sinčkom, ki iz kleti snajajo o tem kako bodo firmo preselili na hrvaško, da bodo utajil 1000 EUR davka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Invictus ::

Mike_Rotch je izjavil:


Kako to zgleda v praksi? Kupiš bajto na hravškem in se odseliš od družine, ker je 10% manj davka? :)

Sam sem se z mojo že pogovoril in za 25k več denarja se bo lepo preselila z mano na Hrvaško. Pri istih dohodkih...

25k razlike v davkih je več kot njena letna plača... In tudi večine drekačev tule, ki nabijajo...

Sicer so pa poleg Hrvaške še druge opcije... Ni to Bosna...

Tidule je izjavil:

Ne pa maminim sinčkom, ki iz kleti snajajo o tem kako bodo firmo preselili na hrvaško, da bodo utajil 1000 EUR davka.

nehaj sanjati, saj realnega mednarodnega okolja še povohal nisi... Pojdi nazaj pod kiklo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

blink ::

Invictus, kaksne opcije poleg Hrvaske imas se v mislih?

Tidule ::

Pogjej Ciper, Romunijo in Bolgarijo. Tudi Litva zna bit zanimiva. Ali pa Malta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

velikBrokoli ::

https://www.rtvslo.si/crna-kronika/dva-...

> Dva milijona evrov škode zaradi fiktivnih računov, vpleten naj bi bil Rok Snežič

Evo fantje, kaj takšnega se vam lahko hitro zgodi, če boste upoštevali davčne mahinacije Slo-tech forumašev :))

srus ::

Invictus je izjavil:

Tidule je izjavil:

Ne bluzi, prijava stalnega bivališča v tujini je samo eden od korakov. Dokler imaš v Sloveniji ekonomske in socialne interese (otroci, partnerka itd...) ne bo nič z odjavo.

Ne bluzi ti s starimi zgodbicami...

Familija gre pa s tabo, se prijavi na novem naslovu... Drugače se pač fiktivno ločiš.

Poleg tega so zgodbice kako je celo lastništvo psa dovolj da ti zavrnejo vlogo, že zdavnaj pase. Slovenija sedaj deluje po EU standardih, kar pomeni, da bivanje 183 dni na nekem naslovu zadostuje za spremembo davčnega rezidentstva.

Glede na bližino Dalmacije sploh ni problem biti dol 183 dni ali več.


Da, da, hrvaško zdravstvo in sploh Bolnišnica Split so na vrhunski ravni.

/ sarkazem off

LeQuack ::

velikBrokoli je izjavil:

https://www.rtvslo.si/crna-kronika/dva-...

> Dva milijona evrov škode zaradi fiktivnih računov, vpleten naj bi bil Rok Snežič

Evo fantje, kaj takšnega se vam lahko hitro zgodi, če boste upoštevali davčne mahinacije Slo-tech forumašev :))


Če bi poznal podobne zgodbe bi tudi vedel, da bodo vsi vpleteni oproščeni. Vprašanje je samo časa in koliko odškodnine bo država plačala.
Quack !

Tidule ::

Potem pa le na plano z linki na sodbe visjih sodisc za podobne primere. Al bomo spet ugotovil da gre za nakladanjr na nivoju vaskih gostiln?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Invictus ::

srus je izjavil:


Da, da, hrvaško zdravstvo in sploh Bolnišnica Split so na vrhunski ravni.

/ sarkazem off

Nič kaj preveč slaše od našega. Socer si pa urediš privaz zdravstveno zavarovanje, pa je mir...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blink ::

Znupy, sedaj ko imas zdr. zavarovanje na HR ali gres lahko tudi k bivsemu osebnemu zdravniku v SLO ce si ravno na obisku v SLO? Se to tretira kot samoplacniska storitev oz. uporabis EU zdr. kartico in ti postopek krije HR zdr. zavarovanje? Kako je pa z zdr. kartoteko, ostane ta v SLO ali ti jo izrocijo ker nisi vec rezident v SLO?

user4683 ::

Nimam pojma, ker vec kot nekaj osnovnih stvari pri (novem) osebnem zdravniku se nisem potreboval. Evropska kartica ti naceloma itak krije samo nujne stvari. Obisk starega osebnega zdravnika bi bil skoraj sigurno samoplacniski (ce on to sploh ponuja). Za cezmejne posege pa so verjetno zelo posobna pravila kot v Sloveniji. (anpak, kot ze receno, nimam pojma:))

Tidule ::

Tocno tako. Modra kartica je samo za nujne posege. Vse ostalo je samoplacnisko. S tem da ni nujno da tvoj bivsi zdravnik to sploh omogoca.

Cemejni posegi so definirani na nivoju EU in to vsekakor ni obisk osebnega zdravnika.

Kopijo zdravstvene kartoteke lahko pa tako ali tako kadarkol zahtevas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

blink ::

Rezident Monaka operiran v UKC. Ni problema.
https://www.24ur.com/sport/kolesarstvo/...

user4683 ::

Samoplacnisko. Zakaj pa ne, baje so zelo dobri.

Surstromming ::

Spet ravnokar registriran trol nabija, feryz?

Mimogrede, ne nasedati vsakemu kretenu, ki bi rad zapravljal VASE davke za svojo korist. Pac take je za izgnat.

In tipicno gre za sociopatsko prenapihnjeno mularijo, ki misli, da vse ve o svetu, dejansko se je pa ravnokar izvalila.

Ko berete taksna nakladanja, se vprasajte, kaj bi se zgodilo, ce to naredijo vsi. Boste hitro prisli do razloga, zakaj davke utajujejo samo najvecji pokvarjenci.

jakej6394 je izjavil:

Zadnje pol leta razmišljam prestavit podjetje v tujino.


Kaksno podjetje, od kod bo desnicarskemu klosarju podjetje, kaj produciras, urin :))
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: yesIcan ()

Surstromming ::

Invictus je izjavil:

25k razlike v davkih je več kot njena letna plača... In tudi večine drekačev tule, ki nabijajo...


Seveda, preseli se naj v Kongo. Zakaj ne, ce je manj razvita drzava (oz. v primeru Hrvaske - podn od drzave), potem stalno vojskovanje, neobstojec zdravstven sistem,... lahko samo se neskoncno boljse.

Pa se mogoce, dobi kaksen pravi penis, tak crn. Da jo nekdo koncno zadovolji.

Ti ni jasno, da so "po tvoje" previsoki davki posledica ravno taksnih kot si ti, mar ne? Daj povej kaj delas, ploscice polagas? Ker mentalnega dometa pac nimas.
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: yesIcan ()

dosy ::

yesIcan je izjavil:

Ali drzi spodnja primerjava s hrvaskim d.o.o. iz sosednje teme?

Na primeru prihodkov 150.000:

SLO n.s.p., ob predpostavki meje 35.000 med 80% in 40% priznanih stroskov:
150.000 - 14.800 (davek) - 30.000 (prispevki)
= 105.200

HR d.o.o.
150.000 - 15.000 (davek) - 13.500 (davek na dividende) - 3.000 (minimalni prispevki)
= 118.500

Ce to bere kdo, ki je ze izvedel oz. planira selitev, bom se posebej vesel komentarja ali ZS.


Izvedeno... s to razliko da sta tvoji dve postavki (davek) in (davek na dividende) dodatno optimizirani in je končni izplen 95% začetnega zneska ;).

yesIcan ::

Dosy, hvala. Ce gre za legalno optimizacijo, prosim za podrobnosti ali vsaj smernice - lahko tudi na ZS, ceprav bo najbrz se kdo vesel pomoci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yesIcan ()

user4683 ::

Vsekakor me zanima kako si zbil na 5%. Na 10% ni problem - dobicek zadrzis v firmi in izplacas ko jo zapres. Manj mora biti pa ze malo sivo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

dosy ::

Odvisno kaj delaš naprej z denarjem.... če hočeš imeti gotovino doma v Sloveniji, potem plačaj vse davke in vsak dan štej bankovce... ker pa verjetno pri takih zneskih imeti gotovino je milo rečeno neumno, bo verjetno dobro optimizacijo prinesla investicija (kaj in kako pa je odvisno od posameznika). Saj na koncu s privarčevanim denarjem itak nekaj kupiš... nepremičnino/ še več nepremičnine/jahto/... in če kupuješ preko doo ... no tukaj se konča moj nasvet....

dosy ::

user4683 je izjavil:

Vsekakor me zanima kako si zbil na 5%. Na 10% ni problem - dobicek zadrzis v firmi in izplacas ko jo zapres. Manj mora biti pa ze malo sivo :)


Dobička na doo firmi ni... kot sem rekel investicije, ki bi itak bile, ko privarčuješ večje zneske. n.s.p. še vedno obstaja in je nekje nastavljen na tekoče življenske stroške in minimalne prispevke... doo v tujini je nastavljen na davčno nulo, kar sovpada z investicijami...

user4683 ::

Povedal si točno nič uporabnega. Za začetek bi blo zanimivo vedeti koliko je prometa in kako ves tisti dobiček dejansko zbiješ na nulo. Samo z amortizacijo od nepremičnin ali plovil zelo težko. Ta setup (rezident Slovenije, povezana firma v tujini etc) je tudi precej v sivem teritoriju. Upam, da plovila oddajaš, ker njihova davčna tudi ne gleda lepo na charter plovila, ki jih nikoli nekdo ne najame.

Močno upam, da tistih 10-15% razlike predstavlja vsak par 10kEUR. Za manj se mi zdi precej bedno komplicirati lajf.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

yesIcan ::

Ta setup (rezident Slovenije, povezana firma v tujini etc) je tudi precej v sivem teritoriju.


Dosy, tudi jaz sem mislil na dejansko selitev na HR (vkljucujoc odjavo v RS itd.) ter nato kaksne so zgolj legalno, "crno na belem" izvedene optimizacije (na zgoraj navedeni izracun). Nakup npr. nepremicnine v zasebne namene se najbrz ne more amortizirati v HR d.o.o.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yesIcan ()

dosy ::

user4683 je izjavil:

Povedal si točno nič uporabnega. Za začetek bi blo zanimivo vedeti koliko je prometa in kako ves tisti dobiček dejansko zbiješ na nulo. Samo z amortizacijo od nepremičnin ali plovil zelo težko. Ta setup (rezident Slovenije, povezana firma v tujini etc) je tudi precej v sivem teritoriju. Upam, da plovila oddajaš, ker njihova davčna tudi ne gleda lepo na charter plovila, ki jih nikoli nekdo ne najame.

Močno upam, da tistih 10-15% razlike predstavlja vsak par 10kEUR. Za manj se mi zdi precej bedno komplicirati lajf.


Tukaj nisem imel namena učiti nikogar kaj in kako naj spelje svoje poslovanje, da bo za dotičnega najbolj ugodno. Seveda pa ne bom razlagal podrobnosti svojega setupa, zato je tvoja reakcija povsem na mestu. Povedal sem točno nič uporabnega za nekoga, ki vse to že ve.

user4683 ::

yesIcan je izjavil:

Ta setup (rezident Slovenije, povezana firma v tujini etc) je tudi precej v sivem teritoriju.


Dosy, tudi jaz sem mislil na dejansko selitev na HR (vkljucujoc odjavo v RS itd.) ter nato kaksne so zgolj legalno, "crno na belem" izvedene optimizacije (na zgoraj navedeni izracun). Nakup npr. nepremicnine v zasebne namene se najbrz ne more amortizirati v HR d.o.o.?

Predpisi so skoraj identični slovenskim. Torej "načeloma ne", službene nepremičnine, jahte etc ne moreš koristiti zase. Oziroma če z njo ne ustvariš vsaj X% prihodkov letno (gledano na vrednost), je ne moreš amortizirati.

velikBrokoli ::

Zakaj bi pri tako nizki obdavčitvi (na HR) sploh mutil? Plačaš tistih 10-20% in mirno spiš...

user4683 ::

My 2 cents - če ti nekdo ponudi 10% obdačitev... moraš biti res balkanec, da probaš ujet še kakšno krivino, da zbiješ še teh 10%.

dosy ::

yesIcan je izjavil:

Ta setup (rezident Slovenije, povezana firma v tujini etc) je tudi precej v sivem teritoriju.


Dosy, tudi jaz sem mislil na dejansko selitev na HR (vkljucujoc odjavo v RS itd.) ter nato kaksne so zgolj legalno, "crno na belem" izvedene optimizacije (na zgoraj navedeni izracun). Nakup npr. nepremicnine v zasebne namene se najbrz ne more amortizirati v HR d.o.o.?


Jaz imam ženo in otroke in nepremičnine v SLO. Nič nisem odjavljal in sem še vedno davčni rezident RS in bom tako tudi ostal. V SLO je še vedno n.s.p. in preko njega je dovolj za normalno življenje v SLO. preko HR doo se pelje višek poslov in denar ostaja na doo in investira preko hr doo. SLO sp in HR doo ne sodelujeta v ničemur, razen v lastništvu (ista oseba-jaz in ja vse je prijavljeno na fursu)... v svojem vsakodnevnem lajfu lahko koristiš bombončke hr doo (nepremičnina za turistično oddajanje in seveda tudi prostori, ki so povsem lastniški v naravi (ne na papirju)) ... in ja HR doo dela še kaj drugega kot samo moj IT posel...

user4683 ::

dosy je izjavil:

preko HR doo se pelje višek poslov

Tole se bere kot da sp in doo opravljata vsaj del enakih/istih poslov? Direktno morda sicer res ne sodelujeta, ampak čisto možno, da tole kakšnega zagretega inšpektorja verjetno ne bi prestalo.

yesIcan ::

user4683 je izjavil:

My 2 cents - če ti nekdo ponudi 10% obdačitev... moraš biti res balkanec, da probaš ujet še kakšno krivino, da zbiješ še teh 10%.

No ja. Jaz bi temu rekel ‘aktivna pravica’: sam se moras potruditi in jo uveljavljati. Oz. se pozanimati kaksna so pravila.

Sicer pa izgleda ostane zg. izracun na mestu. Zaposlen za namene zdr. zavarovanja pa tako moras biti - najbrz najbolje kar v istem doo.

dosy ::

SLO sp dela na eni pogodbi za male pare .... HR doo dela IT freelancer po drugi pogodbi posle za velike pare (v naravi je to ista oseba), HR doo dela dodatne posle v višini 50% mojih IT, ki jih ne delam jaz osebno, so pa moja investicija ... dokler tuji doo vodi knjige skladno z lokalno zakonodajo in ne ustvarja dobička nimam jaz kot lastnik od tega nič (na papirju), vrednost tujega doo pa seveda raste ...

user4683 ::

yesIcan je izjavil:

user4683 je izjavil:

My 2 cents - če ti nekdo ponudi 10% obdačitev... moraš biti res balkanec, da probaš ujet še kakšno krivino, da zbiješ še teh 10%.

No ja. Jaz bi temu rekel ‘aktivna pravica’: sam se moras potruditi in jo uveljavljati. Oz. se pozanimati kaksna so pravila.

Sicer pa izgleda ostane zg. izracun na mestu. Zaposlen za namene zdr. zavarovanja pa tako moras biti - najbrz najbolje kar v istem doo.

Se strinjam, pravice je treba izkoristiti. Problem je, da v tej temi se pogosto pojavljajo "nasveti", ki (najmanj) mejijo na nedovoljene prakse, če ne povsem očitne davčne utaje. S tem ne mislim nobenega konkretnega primera, ker brez detajlov je težko soditi. Dober davčni svetovalec na HR lahko razjasni marsikaj. Sam glede davkov in računovodstva zaupam precej velikemu podjetju in do sedaj še ni bilo vprašanja, na katerega niso imeli (zelo dobrih) odgovorov. Če se dejansko misliš izseliti, si glede večine vprašljivih nasvetov v tej temi že na varni strani :)

Surstromming ::

Za sociopate, ki navijate za davcne "optimizacije", sploh idioti, ki sanjate, kako jih boste nokoc rabili in se ne zavedate, da je svet/sloveniastan ze razdeljen in nimate prakticno nobene moznosti, da bi bili kadarkoli v njihovi poziciji:

Najvecja cloveska premoc nad ostalimi zivalmi (s tem, da je takoj jasno - neoliberalisti so zivali, manj od njih) je, da imamo velike mozgane... ne... niti ne. Sploh vecina ne. Da smo sposobni sodelovanja. Da skupaj strmimo, proti enemu cilju, ki je boljsi za vse.

Kaj primitivci zgoraj narekujejo, je, da naj mi vsi (ki nismo primitivci) placujemo njim vse pravice, ki jih sami dobimo preko placevanja davkovo, oni pa ne bojo placevali davkov ampak bojo uporabljali, kar mi kreteni placujemo. Razumete, ali ste prevec neumni tudi za to?

Skratka, celotna tema bi se lahko poenostavila na: "Kako nategniti vse ostale (tudi tebe) v svojo korist?". In primitivci bi radi dajali nasvete? Ste zmesani?
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

Zgodovina sprememb…

Pegaz ::

> Skratka, celotna tema bi se lahko poenostavila na: "Kako nategniti vse ostale (tudi tebe) v svojo korist?". In primitivci bi radi dajali nasvete? Ste zmesani?

Nekateri želimo le, da nas pustite na miru, da opravljamo in razvijamo svoj posel in s tem slovensko gospodarstvo. V zameno ne želimo ničesar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pegaz ()

Surstromming ::

Pegaz je izjavil:

> Skratka, celotna tema bi se lahko poenostavila na: "Kako nategniti vse ostale (tudi tebe) v svojo korist?". In primitivci bi radi dajali nasvete? Ste zmesani?

Nekateri želimo le, da nas pustite na miru, da opravljamo in razvijamo svoj posel in s tem slovensko gospodarstvo. V zameno ne želimo ničesar.


Ne. V zameno si ze dobil konkretno donacijo drzave, od svojega izobrazevanja, do okolja, ki ti take posle sploh omogoca. Tako, da too late. Bi se moral v ZDA roditi. Ampak tam bi bil zelo verjetno klosar. Enako kot tukaj, ce bi moral za ves svoj "uspeh" drvarja poskrbeti sam. Mislis, da si sam kriv za svoje uspehe? Kaksen butec, pojdi v Kongo, pa da te vidim.

Lahko pa seveda storis edino eticno dejanje, se odpoves vsemu kar imas tukaj (izobrazbo te castimo, ni skode, ker si ocitno prezabit, mentalne invalide lahko tudi izvozimo, da se plazijo po ameriskih parkih v kartonskih skatlah) in spizdis v ZDA. Da te vidim, koliko casa bos rabil, da prides nazaj.

Matr ste zabiti, clovek bi mislil, da vam je kaj jasno. Pa vedno bolj dokazujete, da ste mentalni bolniki, nesposobni razumeti osnove.
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

Zgodovina sprememb…

Pegaz ::

Aha, ok. Tako kot je rekel Tito: Današnja mladine še samih osnov socializma ne razume!

Surstromming ::

Pegaz je izjavil:

Aha, ok. Tako kot je rekel Tito: Današnja mladine še samih osnov socializma ne razume!

Ne vem kaj si hotel povedati, ampak od mentalnega invalida ne pricakujem, ne, da bi kaj razumel, ne, da bi bil sposoben karkoli razumljivega povedati. Pac primer za psihiatrijo.
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: yesIcan ()

Pegaz ::

Vidim, da je bil tvoj naziv "persona non grata" zasluženo podeljen.

Surstromming ::

Pegaz je izjavil:

Vidim, da je bil tvoj naziv "persona non grata" zasluženo podeljen.

Ja, ad hominemi pomenijo, da nimam prav. Res pametujes.

Naj ti pomagam, ceprav dvomim, da bo pri psihopatskemu narcisu kakrsenkoli hask.

Vate je investirala celotna drzava, od infrastrukture, izobrazbe, do tega, da ne crknes v kartonski skatli (kar je nekaj normalnega v ZDA).

Tvoja zgodba pa je, da si si vse prisluzil sam. Na-a. Dosezi to v ZDA - iz nule, brez nasih prispevkov, ko bos hotel pa v solo se bos zavezal, da sluzis v vojnah, ki jih sproducira vojaska industrija v zelji po vecjih zaluzkih. 99.99% takih kretenov pride nazaj. Sem jih videl ze prevec.

Socialisticna demokracija (kar je sistem vecine EU drzav), omogoca, da vsi zacnejo iz iste osnove. In tisti, ki jim uspe vec, placujejo za tiste, ki jim ne uspe. Pac neizobrazeni fachidioti tega ne razumejo. Ker se jim je mogoce "usralo", hkrati pa niso nic boljsi od ostalih. Samo "usralo" se jim je.
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: yesIcan ()

Surstromming ::

Ergo, izkoriscevalske pizde celotne druzbi, ki bi jih bilo treba kamenjati ali ze ob rojstvu vreci v prepad. Da odprejo prostor komu, ki je manj pokvarjen (vso krivdo valim na hollywoodske filme ampak bedatke, ki verjemajeo v ameriske sanje je treba vreci v prepad. Ker so preneumni, da bi obstajali v sodobni druzbi) od njih.
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: yesIcan ()

Pegaz ::

Vidim, da so tableti popustil. Nimam cajta za ta shit. Over & out.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davki, davki davki. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12821526 (8021) nurmaln
»

Kje odpreti podjetje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
539943 (8259) NikolormousB
»

Zaposlitev v dveh drŽavah

Oddelek: Problemi človeštva
4510138 (8986) black ice

Več podobnih tem