» »

"mrtev" napajalnik za prenosnik

"mrtev" napajalnik za prenosnik

Baja ::

torej, prenosnik se je ugasnil, potipam napajalnik in je hladen. OK, je crknil. za foro probam zmeriti napetost in na moje presenečenje kaže 19V. OK, priklopim nazaj, nič. razmišljam, da so se pač razrahljali kontakti v konektorju napajalca, zato jih z iglo stisnem malo skupaj. priklopim, še vedno nič. wattmeter kaže cirka 2W porabe.

drugi napajalnik BP napaja prenosnik.

what gives? zakaj kaže 19V, napaja pa ne?

DamijanD ::

kakšen konektor? USB-C ali kaj drugega?

Miha 333 ::

Lahko da se pri obremenitvi napetost sesuje, to ni tako redka okvara.

Baja ::

ni usb-c, barrel al kako se jim rece. old school :)

@miha: verjetno bo kaj takega. do zdaj so mrtvi kazali vedno 0V, pa me je malo presenetilo. bom pogledo če je kakšna "duša" kje vidna, preden gre v reciklažo :D

acookook ::

Baja je izjavil:



preden gre v reciklažo :D
Mogoče znaš kam se ga lahko da v recciklažo? Med baterije? Sta mi crknila 2 napajalca za acerja in lenovota. Stara mi stojita, ker nisem čist ziher kam ju naj nesem.
.

GupeM ::

Med elektronske odpadke. Tako kot ostala elektronika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Baja ::

acookook je izjavil:

Baja je izjavil:



preden gre v reciklažo :D
Mogoče znaš kam se ga lahko da v recciklažo? Med baterije? Sta mi crknila 2 napajalca za acerja in lenovota. Stara mi stojita, ker nisem čist ziher kam ju naj nesem.


napajalniki spadajo med elektronske odpadke. pelješ na lokalni zbirni center, pa ti bodo povedali kam vreči.

cias ::

Meni se je podobno zgodilo pri prenosniku, 19V polnil pa ni, niti izklopljen računalnik. Sem kupil drug polnilec in je bilo vse OK. Ampak čez eno leto sem probal spet polnit z original "defektnim" polnilcem in je delalo in dela še sedaj, 5 let kasneje.

robo125 ::

Bom vprašal kar tukaj - pri starejšem napajalniku za prenosnik je kabel (tisti del, ki gre od napajalnika do prenosnika) na celotni dolžini v približno sredini 3/4 metra vroč. Ostali del (pri napajalniku in tudi pri prenosnuku) je pa normalno hladen. To verjetno pomeni, da je kabel fuč najbrž? Ali pa bo kmalu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: robo125 ()

matobeli ::

Vroč ali topel? Kabel težko crkne na celotni dolžini, če že kaj bi bil nekje, ponavad na pregibu, vroč

robo125 ::

Če se prenosnik obremeni, postane vroč. Če pa ne, je hladen. Vroč je na par 10cm dolžine, ne pa cel. Je pa tisti del kjer se ne da zamenjati. Na drugi strani polnilca sem menjal že dvakrat kabel. Prenosnik se je veliko prenašal okoli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus laptop se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
10879 (551) mikhaair
»

Napajanje prenosnika z navadnim ATX PSU

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
231862 (1692) jukoz
»

Polnilec za prenosnika 19V namesto19,5V

Oddelek: Pomoč in nasveti
5975 (858) Hayabusa
»

Reciklaža CD/DVD medijev

Oddelek: Loža
1910286 (7468) PanicMoon
»

Ecofont: varčevanje s črnilom, drugič

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
366622 (5704) crazyLIKEme

Več podobnih tem