» »

BT zvok brez Android emulatorja

BT zvok brez Android emulatorja

marshall ::

naletel sem na težavo skratka kupil, BT slušalke ter jih uparil na PC, ker so precej dobre, vendar brez kakršnega koli SW delujejo čisto telefonsko, torej porazno... Začel sem iskati rešitev in našel vrsto programčkov v obliki EQ, vendar samo za svet Androida. Tukaj pa nastopi težava, namreč potreben je emulator, moj PC pa je že precej zaprašen, tako da traja in traja... Skratka začnem iz drugega zornega kota, iskati PC EQ programček za BT slušalke , vendar ga nisem uspel najdit, je mogoče samo moja površnost, ali pač je vse na Google Play...

cias ::

Ne razumem, rabiš za Android ali Windowse?

Za Android je Viper4Android, za PC pa Equalizer APO.

Pa če hočeš spodoben BT zvok, rabiš Bluetooth zvočno. USB bluetooth dongle, da ma aptx adaptive z aliekspresa.

Npr, tu je debata o enem:

https://www.head-fi.org/threads/aptx-ad...

Boš moral pa malo naumiti.

Jaz mam nekaj podobnega na PCju z Equalizer APO in Hesuvi + vsiljeni gonilniki da sfejka kao da dongle podpira 7.1 in maš tako HRTF, virtualen 3D zvok iz vseh 5.1+ virov. Fenomenalno.

Androida brez Viper4Android pa niti povoham ne več, lahko na 50e slušalkah dobiš tak zvok da ni res.

cias ::

Aja, Equalizer APO lahko namestiš tudi za zvok preko navadnega bluetooth adapterja, dela čisto kul na moji Intel WIFI bluetooth kartici na prenosniku.

Izklopi tisto opcijo za klice preko bluetootha, ker je kvaliteta zvoka katastrofalna ko je to omogočeno. Samo če ni vsaj bluetooth 5+, potem raje investiraj v dongl pa slušalke.

marshall ::

aha super, kaj meniš sedaj imam donge USB 4.0, slušalke so spodobne, Motorola 5.0 BT, ali bi kaj pridobil na kvaliteti, če kupim dongle 5.0...

marshall ::

uff, se mi že cedijo sline, noro se sliši, basi niso tisti prisiljeni, anpak tako globoki in čisti, da jih komaj slišiš. To sem iskal, mučil sem se z nekim YT razširitvenim EQ, ki ni vreden da ga sploh omenjam. Tule pa bo nekih nastavitev za kakšen teden, da ustvarim profile in zvoke za vsako stvar posebej, filme, igre, YT koncerte... Imaš pivo, ko boš kje blizu MB!

cias ::

A to Equalizer APO? Problem je ker potem brez tega ne moreš več živet, odvisnost zagotovljena :)) Isto velja za Viper4Android. Ko menjam telefon samo to še gledam da ga lahko spraviš gor, drugače telefona ne povoham.

Drugače so opcije za Windows še Waves NX, Redscape, v windows store Dolby pa DTS... ampak jaz se zmeraj vračam k APO.

Bluetooth 5 je pa minimum. Sploh aptx adaptive je na nivoju.

Jaz imam z alija aptx adaptive sprejemnik (verižico QCC514x) z mmcx konektorjem in potem več različnih ear budov.

DIY TC200, TINHIFI, JCALLY... Poceni in kvalitetn budi. Če hočeš pretres možganov pa Bluedio V2- slušalke z 12 zvočniki, z APO lahko nastaviš neverjeten zvok.

QCC3040 USB dongle z aptx adaptive.

cias ::

marshall je izjavil:

noro se sliši, basi niso tisti prisiljeni, anpak tako globoki in čisti, da jih komaj slišiš.


Npr Viper4Android ima opcijo emulacije basa "subwoofer" kjer so basi res BOOM, samo rabiš slušalke ki to zmorejo, kot Bluedio V2.

Pivo pa mi boš lahko častil čez par let ko bova na kliničnem stala v vrsti za slušni aparat :)) Jaz po 10 letih zlorabe opažam malo tinitusa in pa ljudi malo slabše slišim pri govoru. Nič resnega, lahko je tudi le EMŠO, če ne bi bil zelo pozoren na sluh verjetno niti ne bo vedel. Lahko je tudi le domišlija.

marshall ::

cias je izjavil:

A to Equalizer APO? Problem je ker potem brez tega ne moreš več živet, odvisnost zagotovljena :)) Isto velja za Viper4Android. Ko menjam telefon samo to še gledam da ga lahko spraviš gor, drugače telefona ne povoham.

Drugače so opcije za Windows še Waves NX, Redscape, v windows store Dolby pa DTS... ampak jaz se zmeraj vračam k APO.

Bluetooth 5 je pa minimum. Sploh aptx adaptive je na nivoju.

Jaz imam z alija aptx adaptive sprejemnik (verižico QCC514x) z mmcx konektorjem in potem več različnih ear budov.

DIY TC200, TINHIFI, JCALLY... Poceni in kvalitetn budi. Če hočeš pretres možganov pa Bluedio V2- slušalke z 12 zvočniki, z APO lahko nastaviš neverjeten zvok.

QCC3040 USB dongle z aptx adaptive.


teh izrazov je kar nekaj aptx HD, aptx Adaptive, potem 24bit/96k, potem 16bit/128k, skratka vse je pa eno te isti šmorn. Zvok je pa tu nekje CD kvalitete, če sploh, bolj se gre tukaj za latenco in razdaljo. Nekako sumim da je že pri mojem ključu 4.0 vse OK 16bit/128k, kar pomeni spet isti šmorn kao nekako CD zvok. Na YT pa itak se ne opazi ničesar tam je vse posneto na telefonu, če maš MP3 muziko sploh ni blizu CD kvaliteti, o vinilkah in kasetah niti ni govora. Drugače sem že mnoga desetletja glasbenik, pa tudi ljubiteljski avdiofil, doma imam kar nekaj vrhunske opreme, tudi slušalke AKG v vrednosti 850EU. To predvsem za studio kjer snemamo. Tako da ušesa so že utrjena in ledrasta:))

cias ::

Ja, latence so glavna fora teh 4, 5, aptx-ll... Jaz sem zelo občutljiv na tisti 0,2 do 1s zamik med ustnicami in zvokom. Na jutubu poišči avdio latency test, ki vizualno prikaže zvok in potem spremljaš kdaj zvok slišiš. Ampak med 4 in 5 jaz kar opazim razliko tudi v kvaliteti, je pa zelo odvisno kater čip maš v računalniku, eni pri 4 so bili zelo slabi.

Trenutno je aktiven aptx adaptive standard ki je miks med aptx HD in LL. Menda bo naslednji Losless, ki bo najboljša stvar po narezanem kruhu...

Samo jaz bi ti res priporočal da nabaviš USB bluetooth zvočno kartico, nekaj kot je v zgornjem head fi linku. Če ne boš, potem ne piši več v to temo, kjer tu ni prostora za plebejce ki so na Bluetooth 4. Raus! ;)

Pa seveda, obvezno rabiš clean USB power, denoiser (Elfidelity AXF-100), brez tega boš imel onesnažena ušesa!

K sreči vrhunska bluetooth oprema ni draga, 20e vsakih 5 let za dongl z novim standardom, slušalke pa itak že prej polomiš.

PS: v Windows lahko inštaliraš gonilnik da ti podpira aptx-ll, samo ne vem če ga prebavljajo tvoje slušalke.

https://answers.microsoft.com/en-us/win...

marshall je izjavil:

Drugače sem že mnoga desetletja glasbenik, pa tudi ljubiteljski avdiofil, doma imam kar nekaj vrhunske opreme, tudi slušalke AKG v vrednosti 850EU. To predvsem za studio kjer snemamo. Tako da ušesa so že utrjena in ledrasta:))


A maš vsaj amp na lampe? Če ne, potem prosim da pobrišeš račun in narediš novega z npr. imenom cheap slušalkar :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cias ()

PARTyZAN ::

cias je izjavil:

Pa seveda, obvezno rabiš clean USB power, denoiser (Elfidelity AXF-100), brez tega boš imel onesnažena ušesa!


Zakaj?

cias ::

Zaradi šuma v el. napajanju. Jaz sem prej slišal miško. Če nimaš belega šuma, motenj... potem ti seveda ne bo pomagalo.

PARTyZAN ::

V primeru uporabe USB dongla za brezžične slušalke, ki imajo svoje napajanje to nima smisla.

cias ::

PARTyZAN je izjavil:

V primeru uporabe USB dongla za brezžične slušalke, ki imajo svoje napajanje to nima smisla.


Meni je eliminiralo white noise na bluetooth zvočni.

PARTyZAN ::

Aha, torej je v teh donglih DAC, za tem pa še en ADC? Potem ima smisel, se posipam s pepelom. Mi je pa fascinantno, da cel proces ne doda opazne latence.

cias ::

Ja, USB zvočna je DAC dongl. Obstajajo tudi opcije kjer imaš samo USB napajanje in potem iz zvočne spelješ 3.5mm avdio. Te so najbolj občutljive na umazano napajanje.

Saj doda opazne latence. Od oka je ponavadi 200ms, samo danes smo že pod 100ms, ravno zato sem tečen z minimalno Bluetooth 5 (5.1).

Samo luksuz ko lahko greš med filmom scat s slušalkami na glavi, pač ni zastonj 8-)

marshall ::

cias je izjavil:

Samo luksuz ko lahko greš med filmom scat s slušalkami na glavi, pač ni zastonj 8-)


ni samo to bistvo BT, recimo jaz imam radio preko PC, tipke na slušalki pa sprogramirane da prestavljam postaje, med tem delam po bajti, sem zunaj okoli bajte... Kot drugo nimam časa spremljati vseh športnih dogajanj pred TV, grem ven ali po hiši za delom in še vedno spremljam tekme preko slušalk. Poslušam svojo glasbo in žlahta me kliče iz Dubrovnika preko WhatsApp, in jaz se lepo javim z eno tipko na ušesu, ko ležim na vrtu in se sončim. Takšnih in podobnih dobrobiti je malo morje in še več...

Gagatronix ::

cias je izjavil:


A maš vsaj amp na lampe? Če ne, potem prosim da pobrišeš račun in narediš novega z npr. imenom cheap slušalkar :)



Pa pazit mora da bojo 12AX7B lepo v paru, da ne bo ena bolj glasna od druge :))

cias ::

marshall je izjavil:

Takšnih in podobnih dobrobiti je malo morje in še več...


Mene zelo moti in na Androidu je praktično neodpraljivo, da s tipko lahko kličeš zadnjo številko v dnevniku. Sploh te slušalke s touch funkcijo, kjer je funkcija da če držiš tipko 2 sekundi začne klicat...

marshall ::

Gagatronix je izjavil:

cias je izjavil:


A maš vsaj amp na lampe? Če ne, potem prosim da pobrišeš račun in narediš novega z npr. imenom cheap slušalkar :)



Pa pazit mora da bojo 12AX7B lepo v paru, da ne bo ena bolj glasna od druge :))


a že malo bluziš... Imam nekaj lampaških kitarskih ojačevalcev, ki jih lahko slišiš po katerem koli radiu po SLO. Nič u paru, tudi Jimi Hendrix in Eric Clapton jih nista imela v paru pa ga poslušaš preko spleta in se čudiš kako iz riti v tvoja lepa ušesa, ˝z kakšnimi slušalkami, da se ti bom smejal˝...

Gagatronix ::

Ponavadi so tzv. "matched pair" lampe v takih ojacevalcih, razen ce jih je sestavljal salabajzer. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere bluetooth slušalke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15334393 (8820) dope1337
»

prehod na iOS

Oddelek: Mobilne tehnologije
232589 (2068) hojnikb
»

Slušalke zaprte, brezične

Oddelek: Kaj kupiti
9924 (603) xgeorgex
»

Bluetooth transmitter

Oddelek: Zvok in slika
92634 (2442) Mavrik
»

Bo iPhone res brez 3,5-mm stereo priključka in kaj to pomeni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
16147997 (41208) matobeli

Več podobnih tem