» »

Multifunkcijska naprava ali vsako zase?

Multifunkcijska naprava ali vsako zase?

JarJar ::

Zdravo,
sem v procesu nabavljanja in me zanimajo vaša mnenja.
Rabim en tiskalnik za domačo rabo (barvni, najverjetneje laser, ker ne bo tako redno uporabljen)
in skener z resolucijo skeniranja vsaj 600x600 dpi, lahko tudi več.
Do zdaj sem našla nekaj multifunkcijskih naprav, ki ustrezajo tem pogojem in po svoje se bolj nagibam k "vse-v-enem" varianti zavoljo prihranka prostora.
Me pa zanima, če se to obnese tudi na dolgi rok - če gre recimo kaj v maloro, se lažje in ceneje popravi, če gre samo skener ali printer?
Tudi sicer me zanimajo vaše izkušnje z znamkami, torej s katerimi printerji in skenerji ste kaj zadovoljni.
Hvala!

cias ::

Jaz bi gledal samo ceno tiska. Za reviewe lahko uporabiš Amazon.

GregiB ::

JarJar je izjavil:

Me pa zanima, če se to obnese tudi na dolgi rok - če gre recimo kaj v maloro, se lažje in ceneje popravi, če gre samo skener ali printer?


Popravi??? Pri današnjih cenah računalniške opreme je tako, da če zadeva ni več v garanciji je samo še za na Surovino...
Sicer pa imam sam scanner na telefonu, zadostuje mojim potrebam (izhod pdf, jpg ali doc z OCR), imel pa sem doma tudi barvni laserski tiskalnik... Uporabljal zelo malo... sem pa moral kmalu po nakupu menjati vse 4 tonerje (CMYK), saj je printer očitno prišel z "prvim polnjenjem"... Čez 4 leta zelo nizke uporabe se je iz njega pokadilo, na optični enoti je zazeval flek.... pa je šel na Surovino...

Zdaj imam B/W enostaven laser doma, priključen na WiFi, tiskam nanj s vseh naprav (scane s telefona tudi - kopirc). Za tiste 5 barvnih tiskov, k jih rabim na leto pa stiskam v službi... noben ne zamer...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

JarJar ::

Heh, ja, good point. :D
Katerega laserca si pa imel? In kaj imaš zdaj?
Tako za sproti je tudi meni tisti phone scanner ok, ampak za delo rabim vseeno malo boljšega.

GregiB ::

JarJar je izjavil:

Heh, ja, good point. :D
Katerega laserca si pa imel? In kaj imaš zdaj?


Imel sem Samsung CLP 310, ne vem, če sem na njem v 4 letih stiskal 100 strani... a kot sem napisal... sem moral menjat tonerje... vse 4...
Zdaj imam Xerox Phaser 3020... mala kibla, sam zame in mojo uporabo čist dovolj... Pa travniški tonerji so dost pocen...


JarJar je izjavil:

Tako za sproti je tudi meni tisti phone scanner ok, ampak za delo rabim vseeno malo boljšega.


Verjamem... Jest sem na iOSu kupil aplikacijo Cam Scanner... ima lep nabor opcij, vse kar rabim...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Senzor ::

Upoštevaj, da je v teh časih že kar težko dobiti flatbed skener po neki razumni ceni. Jaz sem ga kupoval na začetku leta in sem komaj dobil enega Epsona iz stare zaloge. Vse razprodano, razen profesionalnih modelov za 200+ eur. Izgleda, da se proizvajalcem ne splača več delati low- in mid-class modelov, ker jih nadomeščajo multifunkcijske naprave. Tako da ostajajo samo še high-end in pro modeli po temu primerni ceni.

darkolord ::

Odvisno kakšen je namen uporabe skenerja.

Za fotografije je še vedno najboljši ločen flatbed.

Za občasne dokumente so multifunkcijski OK, so pa več ali manj vsi zelo počasni in več kot nekaj listov ni prijetno skenirati, tudi pri tistih s podajalnikom listov. OKI je bil svetla izjema, a jih žal ne prodajajo več pri nas.

Če rabiš za večjo količino dokumentov, se splača nabaviti ločen dokumentni skener. Jaz sem nabavil rabljenega za ~100 eur, skenira pa obe strani hkrati (nič ne obrača), naredi pa 60 strani na minuto pri 300 dpi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Badwolff ::

Tiskalniki so šli kr gor, tko po občutku, par let nazaj (mogoče je pa že res 10), si mel izbiro tam okrog 100... Js sem teden, dva nazaj kupil HP OfficeJet Pro 9012e. Zaenkrat zadovoljen.
Prej sem mel nek eco tank, kao barve za šolo. Po par mescih so kljub čiščenju bile res medle in povsem napačne, so šli mulci v šolo, pa se je manj tiskalo. Ampak tudi kvaliteta črnobelega tiska je zelo padla, vse sem moral tiskat na extra quality, pa še ni bilo ravno ok. Vedno znova se vračam k laserju


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brizgalni ali laserski tiskalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
396304 (5016) _Sajmon_
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17038556 (22270) gazer
»

Skener resolucija - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
4018040 (17452) moat
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6422828 (15102) Spock83
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8830446 (24144) Bye

Več podobnih tem