» »

Kaj je bolj pomembno core ali GB raml

Kaj je bolj pomembno core ali GB raml

Apel ::

Kaj je bolj primerno, pomembno, če želiš imeti odprtih več programov naenkrat. core i7 8GB ali core i5 16GB?
Hvala.

kow ::

Na vprašanje je nemogoče odgovoriti. Oznaki i5 ali i7 ne označujeta specifičen procesor, ampak samo serijo večih generacij. Podaj bolj natančno specifikacijo procesorja in ramov.

Apel ::

A tako, hvala. Bom izbrala in povprašam po mnenju.

MrStein ::

8gb je precej malo dandanes.
Je pa odvisno od programov, ki jih misliš poganjati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tomlin ::

Apel je izjavil:

Kaj je bolj primerno, pomembno, če želiš imeti odprtih več programov naenkrat. core i7 8GB ali core i5 16GB?
Hvala.


Načelno je verjetno najboljša kombinacija core i7 + 16GB, seveda odvisno tudi od specs posameznih modelov.

WizzardOfOZ ::

tanovi I5 s 6 jedri in 16gb rama je povsem zadovoljivo
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

cias ::

Vsaj 16GB je nujno, 2 8GB palčki da je dual channel (kakih + 5% zmogljivosti, odvisno kaj delaš).

Pa ne ugibaj, pojdi na jutub in poglej reviewe. Gamers nexus ma zelo vredu teste.

opeter ::

8 je res na meji, sploh z modernim internetom, brskalniki itn. Hitro zna zmanjkati, sploh, če se bo uporabljala integrirana grafična kartica.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mn ::

Apel je izjavil:

Kaj je bolj primerno, pomembno, če želiš imeti odprtih več programov naenkrat. core i7 8GB ali core i5 16GB?
Hvala.


Brez da poveš kaj točno delaš je nemogoče odgovoriti dobro, ampak med tema dvema opcijama bi jaz definitivno izbral i5 z 16 GB rama.

Načeloma pa tako, boljši procesor je verjetno do par 10% boljša zmogljivost praktično vedno dokler imaš še dovolj pomnilnika (spet odvisno od programa). Več pomnilnika pa praktično nič ne izboljša hitrosti dokler ga je dovolj, ko ga pa enkrat zmanjka, pa se hitrost močno zmanjša - tudi za par desetkrat. In 8GB danes hitro zmanjka.

eventyrer ::

Apel je izjavil:

Kaj je bolj primerno, pomembno, če želiš imeti odprtih več programov naenkrat. core i7 8GB ali core i5 16GB?
Hvala.


Core i7 in 8 GB rama, ko prišparaš pa dokupiš še 8 GB če bo potreba.

Ram vedno lahko dokupiš, procesorje menjat je pa drago.

lp

Mr.B ::

eventyrer je izjavil:

Apel je izjavil:

Kaj je bolj primerno, pomembno, če želiš imeti odprtih več programov naenkrat. core i7 8GB ali core i5 16GB?
Hvala.


Core i7 in 8 GB rama, ko prišparaš pa dokupiš še 8 GB če bo potreba.

Ram vedno lahko dokupiš, procesorje menjat je pa drago.

lp

i7 v ultra slim ohišju vs i5 v portable WS ohišju ? Le kateri je boljši ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

opeter ::

Problem je, da ni napisala:
- ali gre za namizni računalnik ali za prenosnik?
- za kakšne vrste i5 in i7 procesorjev se gre, katera generacija?
- lahko sam/a dodaš RAM ali ne?
- kaj bo počela/želi delati na računalniku?

... in tako naprej.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Valvoline ::

Da je ram v dual channel. 2x4gb je povsem dovolj za vse. Za igrce je fajn 8c ali 8t cpu, za ostalo je i3 overkill.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

opeter je izjavil:

8 je res na meji, sploh z modernim internetom, brskalniki itn. Hitro zna zmanjkati, sploh, če se bo uporabljala integrirana grafična kartica.

Slabo je to, da nekateri ljudje so kupijo prenosnik z 8gb rama, ki nima niti ram slotov. No upgrade. Od enih prijateljev sn vido Lenovo Flex 14. 8gb in no slots.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mr.B ::

mtosev je izjavil:

opeter je izjavil:

8 je res na meji, sploh z modernim internetom, brskalniki itn. Hitro zna zmanjkati, sploh, če se bo uporabljala integrirana grafična kartica.

Slabo je to, da nekateri ljudje so kupijo prenosnik z 8gb rama, ki nima niti ram slotov. No upgrade. Od enih prijateljev sn vido Lenovo Flex 14. 8gb in no slots.

Samo lenovo Flex je v smislu tablice s tipkovnico in ne za rense obremenitve...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

Glej moj sedaj 6 let star Inspiron 13 7359 je tudi tablica in ima poleg passive stylus še en memory slot, ki unofficially podpira 16GB. Lenovo pa je stuck at 8GB.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Apel ::

O, nisem vedela, da bo še kdo kaj napisal. Imela bi prenosnik. Uporabljam ga za igranje pokra, več prižganih poker platform, zraven pa še kaj.
Ideja, da bi vzela i7 z 8gb in kasneje dokupim, se mi zdi ok.
Kar pišite svoje izkušnje, sem popolni laik in se učim. Hvala

No, prenosnik bi do 800eur.vidim sedaj, da bi za 16gb in i7 dala za najcenejše okoli 1000eur.
Potem se mi res bolj splača dati par sto evrov več?

eventyrer ::

Pri prenosniku boš RAM kasneje najbrž težko nadgradila, bo drago. To pa zato ker boš morala kupiti 2 palčki po 8 GB, ne boš samo 8 GB dokupila. Razen če boš imela res srečo pri nakupu prenosnika in bo imel samo 1 palčko po 8 GB.

CPUja pa kasneje sploh ne boš zmogla zamenjati.

Glede na tvoje zahteve bi rekel da vzemi i5 in 16 GB rama, ga boš potrebovala za poganjanje večih aplikacij. Sploh če poker igraš preko brskalnika.

Zgodovina sprememb…

Kekec ::

Potem bo pri nakupu potrebno preveriti če je prosto mesto za dodaten RAM, drugače bo potrebno kupiti celega. Torej če je v štartu recimo 2×4 (8GB) po vsej verjetnosti ni prostega mesta. In če boš želela 16, boš morala kupiti 2×8 ali 1×16. V primeru da je prosto mesto se samo dokupi 1×8. Ampak to je tisto kar je dobro preveriti.
lpn

eventyrer ::

Kekec je izjavil:

Potem bo pri nakupu potrebno preveriti če je prosto mesto za dodaten RAM, drugače bo potrebno kupiti celega. Torej če je v štartu recimo 2×4 (8GB) po vsej verjetnosti ni prostega mesta. In če boš želela 16, boš morala kupiti 2×8 ali 1×16. V primeru da je prosto mesto se samo dokupi 1×8. Ampak to je tisto kar je dobro preveriti.
lpn


skoraj nemogoče da bo to izvedela brez izdatnega raziskovanja.

Apel je izjavil:


No, prenosnik bi do 800eur.vidim sedaj, da bi za 16gb in i7 dala za najcenejše okoli 1000eur.
Potem se mi res bolj splača dati par sto evrov več?



Ti veš koliko ti teh 200 € razlike pomeni. Če je predrago...bo tudi i5 in 16 GB rama delalo dovolj dobro.


Glej samo da boš imela SSD. To je pa nujno. Sicer se danes prodajajo skoraj samo prenosniki s SSDji in majo HDD za arhiv datotek ampak te vseeno opozorim.

Zgodovina sprememb…

Kekec ::

Koliko slotov je se vidi iz navodil proizvajalca, koliko jih je pa zasedenih pa načeloma pove trgovec.

Drugače pa za online poker bi jaz gledal na več rama kot pa corov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kekec ()

eventyrer ::

Kekec je izjavil:

Koliko slotov je se vidi iz navodil proizvajalca, koliko jih je pa zasedenih pa načeloma pove trgovec.


Trgovec pove, razen če se zmoti, kupec pa mu zaupa.

Kekec je izjavil:


Drugače pa za online poker bi jaz gledal na več rama kot pa corov.


exactly.

In obvezno mora imet SSD, da bo brskalnik delal kolikor se da gladko. To je to.

Zgodovina sprememb…

Apel ::

Bom preučila te, ki so okoli 1000 eur 16gb, i7. Hvala vsem.

Apel ::

Gaming prenosnik npr acer nitro pa ne bi bil zame, ker ne rabim takšne dobre grafične ane. Pa še tezji je

mn ::

Poglej še AMD Ryzen 7 laptope recimo. Moj Ideapad 5 Pro 16" z 16 GB RAMA je stal okrog tisočaka pred letom. Imam nekaj podobnega kot je tale za 900EUR v Nemčiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

Han ::

Ryzen 5500U je načeloma boljši kot i5 ali i7...

https://www.enaa.com/prenosni-racunalni...

Apel ::

Da. Gledam i7 ali ryzen7

Prenosnike se kupuje v Big bang ali :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Apel ()

Han ::

Ne potrebuješ niti i7 niti Ryzen 7, zadoščata i5 ali Ryzen 5 s 16 GB RAM in 512 GB SSD.

Kupiš tam, kjer je ceneje. Big bang je med dražjimi.

Han ::

BB ima kolikor toliko dobro ceno za IdeaPad 5 Pro.

https://www.bigbang.si/lenovo-ideapad-5...

Če te ne moti nemška tipkovnica, lahko prihraniš 50 eur.

https://www.electronic4you.si/lenovo-id...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Apel ::

i5 bi bil dovolj, kot pravi nekdo. Toda, če kupim i7, bo dalj časa aktualen za vse programe? Ker če ne, resnično ne rabim i7

laguna1 ::

Poznavalci računalnikov, a bi lahko kdo dal link ali pa napisal primerjavo med intel in ryzen po specifikacijah, recimo da bi napisal za i5 in i7 (različne verzije) s podobnimi kapacitetami procesorjev ryzen 5 oz. 7.

Furbo ::

Apel je izjavil:

i5 bi bil dovolj, kot pravi nekdo. Toda, če kupim i7, bo dalj časa aktualen za vse programe? Ker če ne, resnično ne rabim i7

Ne rabiš i7 za noben poker, pa če jih 10 laufaš naenkrat.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

tomlin ::

Morda dobiš tule kak odgovor zase.

https://www.pcmag.com/news/which-cpu-sh...

Apel ::

Furbo je izjavil:

Apel je izjavil:

i5 bi bil dovolj, kot pravi nekdo. Toda, če kupim i7, bo dalj časa aktualen za vse programe? Ker če ne, resnično ne rabim i7

Ne rabiš i7 za noben poker, pa če jih 10 laufaš naenkrat.

No to. I5 in 16GB

kow ::

Apel je izjavil:

i5 bi bil dovolj, kot pravi nekdo. Toda, če kupim i7, bo dalj časa aktualen za vse programe? Ker če ne, resnično ne rabim i7


Zakaj kompliciras? Daj vse variante med katerimi se odlocas, pa ti bomo/bodo povedali kaj izberi. Ocitno je, da zadev ne razumes dovolj, da bi se lahko sama odlocala. Pomembno pa je, da prilepis tocne specifikacije ali pa kar linke prodajane izdelke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

tomlin ::

to sestavo, relativno cenovno dostopno za ne preveč zahtevno urejanje in montažo foto in filmov z izhodiščem i7 in win11 možnostjo gledam tudi zase. Mislim zmerna cena.

https://www.funtech.si/si/konfigurator/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

mtosev ::

Link ne dela.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tomlin ::

Meni dela, za ostale pa ne vem...

tomlin ::

Verjetno, da se spletna stran počasneje odpira, ker je stran direktno konfiguratorja -torej program, ne pa pa kakšne preproste fotke, možno, da se pri kom tudi ne odpre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

Han ::

@tomlin: Če v sestavi zamenjaš hladilnik za procesor (za npr. Dark Rock 4) ter glasen in počasen HDD (za npr. 2TB Crucial MX500), bo vse skupaj bolj skladno. Manjka še kvaliteten 650+W napajalnik. Več v namenski temi...

Nakup namiznega PC-ja

Med i5 in i7 za prenosnik ni velike razlike, saj ima 10. in 11. generacija enako število jeder. Manj potratni Intelovi U procesorji imajo 4 jedra, Ryzen jih ima 6.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

RedDrake ::

Saj vem da sem pozen, ampak
Kaj takega je že totalen OVERKILL za zahteve:
HP PB455 G8.
Verjetno se kje najde še ceneje po spletu.

Apel ::

Ahim ::

Apel je izjavil:

Npr tale:)
https://www.bigbang.si/asus-b1500ceae-b...

Tole je super primer zakaj so tiste oznake (i5/i7) popolnoma nesmiselne - gre za procesor prejsnje generacije, ki je samo 4-jedrni, in kak i5 trenutne generacije (ali pa se raje kak AMD R5 5xxx) ga bo prehitel, ob tem pa imel nizjo porabo.

Predcsem glede RAMa ne sparat - pri vseh prenosnikih ga ni mozno naknadno nadgradit.

opeter ::

12. generacija procesorjev v prenosnikih je dokaj redek pojav, vsaj v slovenskih trgovinah. Če se že kje kakšen pojavi, pa se začnejo tam okoli 1200 evri.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

tomlin ::

Ta zamenjava je sprejemljiva, se pravi okrog jurja ojrov, čisto OK

Han je izjavil:

@tomlin: Če v sestavi zamenjaš hladilnik za procesor (za npr. Dark Rock 4) ter glasen in počasen HDD (za npr. 2TB Crucial MX500), bo vse skupaj bolj skladno. Manjka še kvaliteten 650+W napajalnik. Več v namenski temi...

Nakup namiznega PC-ja

Med i5 in i7 za prenosnik ni velike razlike, saj ima 10. in 11. generacija enako število jeder. Manj potratni Intelovi U procesorji imajo 4 jedra, Ryzen jih ima 6.

Furbo ::

Pa morda je fino če zadeva podpira več monitorjev, če bi jaz igral kup pokrov naenkrat, bi verjetno fural vsaj 1+2 monitorje.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup mini pc (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10216831 (7822) Ganon
»

Cinebench R23 slo-tech lestvica / scores (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
598142 (5636) Ma_en_tm
»

Macbook Pro - iStyle (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7011092 (8725) Meizu
»

MacBook Pro 13 Retina - zmogljivost

Oddelek: Kaj kupiti
204722 (4046) mrkć_majstor
»

nakup treh komponent

Oddelek: Kaj kupiti
172665 (2319) dogo

Več podobnih tem