» »

Podnebni ekstremizem

Podnebni ekstremizem

««
34 / 89
»»

kow ::

D3m je izjavil:

Mimogrede, stevilke 10% sploh nisem preverjal (niti ni bistveno, ce je pravilna).


Čemu se potlej prepirate?


Fulk s tezavo razume osnovne koncepte.

wechta ::

Če preberem samo uvodnik:

Dr. Žiga Zaplotnik je strokovnjak za meteorologijo in eden najboljših razlagalcev podnebnih sprememb, prihaja s Fakultete za matematiko in fiziko. Dr. Matjaž Ličer je fizik, ki dela na Agenciji za okolje in Morski biološki postaji, je strokovnjak za fizikalno oceanografijo, ob tem pa tudi doktor filozofije. Dr. Jonas Sonnenschein pa je okoljski ekonomist, ki prihaja iz Nemčije, doktoriral je na Švedskem, že nekaj let pa živi v Sloveniji in dela na Umanoteri; v svojem doktoratu se je ukvarjal z zeleno rastjo in razogljičenjem.

Jaz nisem strokovnjak na tem področju, ampak veliko bolj verjamem zgoraj naštetim kot pa OP @nirburu dvomljivcu.

Invictus ::

Ja, vsi ti znanstveni pa plačani iz kje?

Proračuna za prodajanje bullshita...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

wechta ::

To so ljudje, ki se ukvarjajo z znanostjo že celo življenje... Zaposleni so po: Fakultete za matematiko in fiziko, Agenciji za okolje, Morska biološka postaja, Umanotera.

Potem pa pade argument o "Proračuna za prodajanje bullshita". Pač izbereš kaj hočeš verjeti, če pa ni po tvojem okusu pa izumiš bedarije, samo da je po tvojem. Tipičen obrambni mehanizem.

Mato989 ::

wechta je izjavil:

To so ljudje, ki se ukvarjajo z znanostjo že celo življenje... Zaposleni so po: Fakultete za matematiko in fiziko, Agenciji za okolje, Morska biološka postaja, Umanotera.

Potem pa pade argument o "Proračuna za prodajanje bullshita". Pač izbereš kaj hočeš verjeti, če pa ni po tvojem okusu pa izumiš bedarije, samo da je po tvojem. Tipičen obrambni mehanizem.


In kaj koristnega so naredili za vsakdanje ljudi da jih financiramo?

Spominjajo me na ministrstvo za traženje ruda i gubljenje vremena iz Alan Forda...

Učinek je identičen...

Izum interneta je korist... te nebuloze niso
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bbbbbb2015 ::

Poglejte, bom to enostavno povedal.

Menim, da človek k podnebnim spremembam *prispeva*, deloma pa je to zaradi, po moje, solarnega maksimuma. Menim, da je pomembno, da ujamemo čim več sončne energije, ker s tem Evropejci, nenazadnje, smo manj odvisni od kameltreiberjev, pa Rusov, pa takih. Sem tudi za nuklearno energijo, ni idealno, samo to je energija atoma.

Podnebnim spremembam se moramo prilagoditi (z besedo: P.R.I.L.A.G.O.D.I.T.I.), samo podnebne spremembe za samo Slovenijo dobro kažejo. Slabo kažejo za Avstralijo. Slabo kažejo za Španijo in del Francije. Ker imajo sušo. Zelo zelo zelo dobro kažejo za Sibirijo. Nemci in Begijci in predvsem Nizozemci se bvodo morali prilagoditi. Oni imajo Evropsko ravnico, tam če dežuje, jih splakne do daske. Pač, naj si naredijo protipoplavne infrastrukture, ni druge.

Dežja bo več in bo močnejši. Toče bo več. Vetrovi bodo močnejši. Pač gradnja in vse se bo morala prilagoditi. Temperature bodo višje.

Delal sem v Maleziji, kjer je pogosto med 37 in 39 stopinj, v senci. Pač, glejte. Tam je tako, da prideš v službo, prideš v klimatiziran prostor, 22,5 stopinj in si v njem do konca službe. Ne greš ven. Ker če hodiš med 22,5 in 39 stopinjami, te vrag vzame.

Menim, da je to vse še vedno, še vedno dosti dosti bolje, kot pa ledena doba.

wechta ::

Mato989 je izjavil:



In kaj koristnega so naredili za vsakdanje ljudi da jih financiramo?

Spominjajo me na ministrstvo za traženje ruda i gubljenje vremena iz Alan Forda...

Učinek je identičen...

Izum interneta je korist... te nebuloze niso


Če ne razumeš zadeve lahko to rečeš prav za vsakega znanstvenika. Večina raziskovalnih znanstvenih zadev pripelje do aplikacije veliko kasneje kot samo raziskovanje.

kow ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Menim, da je to vse še vedno, še vedno dosti dosti bolje, kot pa ledena doba.


False equivalence fallacy.

Ledena doba ni na vidiku, torej sploh ni predmet debate. Sedi, ena.

bbbbbb2015 ::

wechta je izjavil:

To so ljudje, ki se ukvarjajo z znanostjo že celo življenje... Zaposleni so po: Fakultete za matematiko in fiziko, Agenciji za okolje, Morska biološka postaja, Umanotera.

Potem pa pade argument o "Proračuna za prodajanje bullshita". Pač izbereš kaj hočeš verjeti, če pa ni po tvojem okusu pa izumiš bedarije, samo da je po tvojem. Tipičen obrambni mehanizem.


Prebutast si ti za znanost, pusti to ti na miru.

Ti bom pojasnil.

Če boš bral življenjepise VSEH velikih znanstvenikov, boš videl, da so oni morali imeti neko službo, da so počeli nekaj koristnega za družbo. Na primer Jurij Vega je bil - vojak. Pač glej, plača v cekinih je morala priti od nekod. Seveda je vojska rabila balistiko, v tem je bil on dober in jim je to zračunal.

V predvsem 20. stoletju (prejšnjem, da se razumemo) je nastala skupina, ki bi ji lahko rekli znanstvena. Skrivajo se po fakultetah, pišejo članke, ... Glej, na začetku svoje kariere mi je bilo celo planirano, da postanem mladi raziskovalec. Videl sem jaz ta laboratorij. Glej, ura je bila počasneje, profesorji so kofetkali. Poleti so cele ure sedeli v slaščičarni, nedaleč od faksa.

Sigurno, da se je za vprašati, kaj oni prispevajo k družbi.

Kot je rekel moj nekdanji sošolec (sedaj zaposlen na matematičnem faksu)... Kar se njega tiče, bi bil večen študent. Če bi bilo možno, bi po doktoratu še študiral postdoktorski študij. Ali dva doktorata. Ali tri. dddr Paš, si nekje, plača ti pride od nekje, ne rabiš se brigat, samo pač da se postavi nek "študijski" cilj.

Ta moj nekdanji sošolec je ravno tako parazit družbe. Pač zelo pameten, pa vse. Samo še vedno parazit.

Če ga vprašaš, pa v redu, kje so tvoji patenti, ki se uporabljajo v industriji. On ti bo nazaj rekel, da nimam pojma. To je aplikativna znanost. On se ukvarja s teoretično znanostjo.

Tako da, za vsakega, ki živi na račun družbe, se je za vprašati, kakšen je njegov prispevek k temu svetu in družbi.

Zato pa se vsi znanstveniki bojijo Googla, pa Apple firme. Ker ti bi nasuli x10 člankov v revije in pustili "znanstvenike" v prahu.

Osebno se zavzemam, da se razvoj dogaja v podjetjih, ne faksih.

Zgodovina sprememb…

wechta ::

VSEH? Ajde, da te demantiram takoj, ko praviš da sem prebutast :D

Steven Weinberg worked as a postdoctoral researcher at Columbia University (1957-59) and University of California, Berkeley (1959) and then was promoted to faculty at Berkeley..

Torej, po tvojem parazit, samo po univerzah se je vlačil, pa živel na račun družbe. No pa poglejmo kaj je kej prispeval k družbi?

In 1967, Weinberg's research on current algebra, broken symmetries, and renormalization theory shifted to another interesting topic: the unification of weak and electromagnetic interactions. He proved that photons and bosons are members of the same family of particles.
In 1979, he shared the Nobel Prize in Physics with two other physicists for their contributions to the theory of unified weak and electromagnetic interaction between elementary particles.
He has received dozens of honors and awards for his research in quantum field theory, superstrings, supersymmetry, and Technicolor theories that address electroweak gauge symmetry breaking.
In his career, Weinberg not only studied elementary particles and physical cosmology but also wrote articles for the New York Review of Books, testified before Congress in support of the particle accelerator Superconducting SuperCollider, and gave numerous lectures on the broader meaning of science.

Kakšni so pa kaj tvoji dosežki, gospod pametnjakovič?

bbbbbb2015 ::

kow je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Menim, da je to vse še vedno, še vedno dosti dosti bolje, kot pa ledena doba.


False equivalence fallacy.

Ledena doba ni na vidiku, torej sploh ni predmet debate. Sedi, ena.


Ne nakladaj. Nima to veze z false equivalence. Zemlja vedno niha med dvema skrajnostima. Džunglo, z visokomi temperaturami in zelenjem, ki kot goba vsrkava svetlobo. In ni ledu na polih.
In ledeno dobo, ko je 60-80% zemeljske oble pokrite z ledom, dejansko življenje degradira, večina sončne svetlobe se - odbije v vesolje. In je stoletni led na polih.

Idealno se vedno gibljemo tu nekje v zelenem. Mi do ultra zelenega (aka 35% kisika) še sploh nismo prišli. Mene bi skrbelo, če bi bilo maja 8 stopinj Celzija.

Menim, da se moramo prilagoditi. Se strinjam z CO2 uravnoteženostjo. Samo treba je pa vedeti, da v Ameriki (ali Krasu) zagori gozd in spusti megatone CO2 v luft. In smo tam, kjer ni muh. Če se ozračje segreje, je cikel rasti daljši in hitrejši.

CoolBits ::

Ne pozabit da je govora o 0,04% plina v ozračju in od tega naj bi bil človek kriv 3%.
Se pravi govora je o 0,0012% plina v ozračju. Koliko znanstvenikov je tukaj potrebnih? :))

Invictus ::

Da ne govorimo o tem, koliko CO2 zdaj sprošča vojna v Ukrajini.

Ki jo, ironično, podpirajo nemški Zeleni...

En vulkan prdne, pa sprosti celoletno človeško proizvodnjko CO2 v parih urah...

So hujša onesnaženja, sam CO2 pač to ni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kow ::

bbbbbb2015 je izjavil:

kow je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Menim, da je to vse še vedno, še vedno dosti dosti bolje, kot pa ledena doba.


False equivalence fallacy.

Ledena doba ni na vidiku, torej sploh ni predmet debate. Sedi, ena.


Ne nakladaj. Nima to veze z false equivalence. Zemlja vedno niha med dvema skrajnostima. Džunglo, z visokomi temperaturami in zelenjem, ki kot goba vsrkava svetlobo. In ni ledu na polih.
In ledeno dobo, ko je 60-80% zemeljske oble pokrite z ledom, dejansko življenje degradira, večina sončne svetlobe se - odbije v vesolje. In je stoletni led na polih.

Idealno se vedno gibljemo tu nekje v zelenem. Mi do ultra zelenega (aka 35% kisika) še sploh nismo prišli. Mene bi skrbelo, če bi bilo maja 8 stopinj Celzija.

Menim, da se moramo prilagoditi. Se strinjam z CO2 uravnoteženostjo. Samo treba je pa vedeti, da v Ameriki (ali Krasu) zagori gozd in spusti megatone CO2 v luft. In smo tam, kjer ni muh. Če se ozračje segreje, je cikel rasti daljši in hitrejši.


Pises taksne kretenizme, da je smesno. Kaksno nihanje, lepo te prosim, ce gremo skorajda samo navzgor. Ledene dobe niso prisle cez noc.



Stvar je jasna. Trenutno se gremo eksperiment, kako hitro se znamo prilagoditi rekordni spremembi klime. V precejsnji meri nepotreben eksperiment, ampak dobro...

CoolBits ::

Naj nehajo z geoinženiringom pa se bo vse nazaj normaliziralo.

kow ::

CoolBits je izjavil:

Naj nehajo z geoinženiringom pa se bo vse nazaj normaliziralo.


Saj to je predlog. Da nehamo kuriti premog, nafto, plin.

CoolBits ::

Kar začni pri sebi. Jaz ne nameravam nasedat agendam globalistov.

kow ::

CoolBits je izjavil:

Kar začni pri sebi. Jaz ne nameravam nasedat agendam globalistov.


Sem zacel leta nazaj. Globalisti so plazilci, al kako ze gre?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

CoolBits ::

Odlično zate. Sadaj pa samo še globalistom povej, da nehajo onesnaževat ozračje in zemljo pa si zmagal.
https://www.geoengineeringwatch.org/

bbbbbb2015 ::

kow je izjavil:

Pises taksne kretenizme, da je smesno. Kaksno nihanje, lepo te prosim, ce gremo skorajda samo navzgor. Ledene dobe niso prisle cez noc.



Stvar je jasna. Trenutno se gremo eksperiment, kako hitro se znamo prilagoditi rekordni spremembi klime. V precejsnji meri nepotreben eksperiment, ampak dobro...


No, dobro da je dobro. Me veseli, da se vsaj malo strinjava, da je dobro.

Glej, skala tebe yebe:
Age of Earth @ Wikipedia

zadaj moraš dati skalo (miljard let).

Kakor se stvari gibljejo, je čisto v redu. V trgovinah bodo prodajali namesto muholovcev 22 šibrenice. Da če se ti vsede komar velikosti vrane na bajto, da ga spucaš s šibrenico.

kow ::

Da retardi razumeti casovno skalo:
- clovecnjaki obstajajo par milijonov let, vecina vrst je izumrla
- homo sapiens nekaj 100k let
- poljedelstvo, recimo 20k let oz. se manj
- zivina ipd, recimo 10k let
- mesta 10k let

Civilizacija je stara cirka 10k let, nic vec. In to je nasa casovna skala. Ne pa dinozavri, retardi.
Ce ni civilizacije, ni trgovine, bebo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

bbbbbb2015 ::

kow je izjavil:

Da retardi razumeti casovno skalo:
- clovecnjaki obstajajo par milijonov let, vecina vrst je izumrla
- homo sapiens nekaj 100k let
- poljedelstvo, recimo 20k let oz. se manj
- zivina ipd, recimo 10k let
- mesta 10k let

Civilizacija je stara cirka 10k let, nic vec. In to je nasa casovna skala. Ne pa dinozavri, retardi.
Ce ni civilizacije, ni trgovine, bebo.


Zemlja se giblje v ciklih ogrevanja in ohlajanja. Že ves čas od svojega nastanka. Če ljudje so ali niso. Zato je resolucija skale kar prava.

Bebo.

kow ::

Beboti ste vi, verniki v Mati Naravo. Steje civilizacija. Nehajte se smesiti in omenjati klimo pred 50 milijoni leti.

Leif ::

kow je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

kow je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Menim, da je to vse še vedno, še vedno dosti dosti bolje, kot pa ledena doba.


False equivalence fallacy.

Ledena doba ni na vidiku, torej sploh ni predmet debate. Sedi, ena.


Ne nakladaj. Nima to veze z false equivalence. Zemlja vedno niha med dvema skrajnostima. Džunglo, z visokomi temperaturami in zelenjem, ki kot goba vsrkava svetlobo. In ni ledu na polih.
In ledeno dobo, ko je 60-80% zemeljske oble pokrite z ledom, dejansko življenje degradira, večina sončne svetlobe se - odbije v vesolje. In je stoletni led na polih.

Idealno se vedno gibljemo tu nekje v zelenem. Mi do ultra zelenega (aka 35% kisika) še sploh nismo prišli. Mene bi skrbelo, če bi bilo maja 8 stopinj Celzija.

Menim, da se moramo prilagoditi. Se strinjam z CO2 uravnoteženostjo. Samo treba je pa vedeti, da v Ameriki (ali Krasu) zagori gozd in spusti megatone CO2 v luft. In smo tam, kjer ni muh. Če se ozračje segreje, je cikel rasti daljši in hitrejši.


Pises taksne kretenizme, da je smesno. Kaksno nihanje, lepo te prosim, ce gremo skorajda samo navzgor. Ledene dobe niso prisle cez noc.



Stvar je jasna. Trenutno se gremo eksperiment, kako hitro se znamo prilagoditi rekordni spremembi klime. V precejsnji meri nepotreben eksperiment, ampak dobro...


Ah ja, hockeystick...

kow ::

Zanimiv video. Jaz mam tud enega:

Mato989 ::

kow je izjavil:

Beboti ste vi, verniki v Mati Naravo. Steje civilizacija. Nehajte se smesiti in omenjati klimo pred 50 milijoni leti.


Pol pa nam razloži kako ves naš trud pomaga če jutri izbruhne Yellowstone in spusti več desetletij CO2ja v luft? KAKO?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Leif ::

kow je izjavil:

Zanimiv video. Jaz mam tud enega:



Nič v tem videu ne spreminja, kar je povedal o hockeysticku, ki je zlepljen graf iz dveh datasetov.
Je pa začel tuliti v isti rog ja, zato je še vedno spoštovan profesor, ne neki denier brez službe.

fulk ::

Invictus je izjavil:

Da ne govorimo o tem, koliko CO2 zdaj sprošča vojna v Ukrajini.

Ki jo, ironično, podpirajo nemški Zeleni...

En vulkan prdne, pa sprosti celoletno človeško proizvodnjko CO2 v parih urah...

So hujša onesnaženja, sam CO2 pač to ni...


To je lepa ironija ja.

kow je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

kow je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Menim, da je to vse še vedno, še vedno dosti dosti bolje, kot pa ledena doba.


False equivalence fallacy.

Ledena doba ni na vidiku, torej sploh ni predmet debate. Sedi, ena.


Ne nakladaj. Nima to veze z false equivalence. Zemlja vedno niha med dvema skrajnostima. Džunglo, z visokomi temperaturami in zelenjem, ki kot goba vsrkava svetlobo. In ni ledu na polih.
In ledeno dobo, ko je 60-80% zemeljske oble pokrite z ledom, dejansko življenje degradira, večina sončne svetlobe se - odbije v vesolje. In je stoletni led na polih.

Idealno se vedno gibljemo tu nekje v zelenem. Mi do ultra zelenega (aka 35% kisika) še sploh nismo prišli. Mene bi skrbelo, če bi bilo maja 8 stopinj Celzija.

Menim, da se moramo prilagoditi. Se strinjam z CO2 uravnoteženostjo. Samo treba je pa vedeti, da v Ameriki (ali Krasu) zagori gozd in spusti megatone CO2 v luft. In smo tam, kjer ni muh. Če se ozračje segreje, je cikel rasti daljši in hitrejši.


Pises taksne kretenizme, da je smesno. Kaksno nihanje, lepo te prosim, ce gremo skorajda samo navzgor. Ledene dobe niso prisle cez noc.



Stvar je jasna. Trenutno se gremo eksperiment, kako hitro se znamo prilagoditi rekordni spremembi klime. V precejsnji meri nepotreben eksperiment, ampak dobro...


Ok kul. Kje na tej sliki piše, da je CO2 kriv in še posebej CO2 od človeka?

(Sicer pa močno dvomim v tako precizne meritve temperature toliko za nazaj. Nemogoče je najti špice temperatur v geološkem redu in jih povprečiti. Koliko samplov je spovprečenih itd.
To ne pomeni, da znanost laže, to zgolj pomeni, da selekcionirajo sample z določenim ciljem, ignorirajo ostalo ali sploh ne raziskujejo. Implicitno določene temperature ne bi smele biti direktno primerjane z eksplicitno izmerjenimi, če želiš resnico. Če želiš čez palec oceno, potem ja.)

Utk ::

Bolj zanimivi bi bli grafi za vsaj 10,000 let nazaj. Če so recimo Egipčani piramide gradili sred zelenja, je očitno bilo takrat nekaj drugače. Pa ne zarad človeka.

fulk ::

Leif je izjavil:

kow je izjavil:

Zanimiv video. Jaz mam tud enega:



Nič v tem videu ne spreminja, kar je povedal o hockeysticku, ki je zlepljen graf iz dveh datasetov.
Je pa začel tuliti v isti rog ja, zato je še vedno spoštovan profesor, ne neki denier brez službe.


Ste prilepili preden sem sploh videl, ampak kolikor razumem, naj bi ta hockey stik zlepljenka.
Torej sem pravilno sklepal.

Zlepili so implicitno in eksplicitno določene temperature skupaj, zato pa pokaže tak ekstrem.

Ne moreš ti merit s kraljevimi palci in nato izumiti mikrometer ter začeti meriti z njim. Dobil boš krneki. Zgolj za oceno. Kdor to počne ni resen.
To velja za vse panoge, od znanosti do inženirstva.

kow ::

fulk je izjavil:


Ok kul. Kje na tej sliki piše, da je CO2 kriv in še posebej CO2 od človeka?


Nikjer. Vemo pa, da se je pojavil dodaten vir CO2 (tako pravijo tudi meritve v troposferi). Kurjenje fosilnih goriv. Kolicine so trivialne za izracunat, ker priblizno vemo koliko nafte, plina, premoga skopljemo/nacrpamo. Vemo tudi, da gre za plin, ki spremeni toplotni tok infrardecega sevanja. Po domace, dodali smo nekaj izolacije okrog zemlje.

To je trenutno dalec najboljsa razlaga, ki jo imamo. Ostale razlage so bizarne. Neki supervulkani, ki jih nihce ne najde. Pa se to so izredno cudni vulkani. Vsako leto oddajo v luft za par procentov vec CO2.

fulk ::

Utk je izjavil:

Bolj zanimivi bi bli grafi za vsaj 10,000 let nazaj. Če so recimo Egipčani piramide gradili sred zelenja, je očitno bilo takrat nekaj drugače. Pa ne zarad človeka.


V bistvu je severni del afrike šel nekje iz zmerno zelenega v puščavo v nekaj stoletjih.
Torej hipni premiki so možni.

Komot smo lahko v enem trenutno. Plus še solarni cikli bodo povedali zadnje. Katere sploh ne upoštevamo.

Trdit, da je človeških 10% modernih izpustov CO2ja, krivo za vso to dramo ne more biti mogoče.
Če že koga skrbi ta CO2 naj prvo pogle od kje dobivamo teh preostalih 80-90%? Mogoče lahko s kako nukico zapremo puščanje. Pa boste lažje spali.

kow je izjavil:

fulk je izjavil:


Ok kul. Kje na tej sliki piše, da je CO2 kriv in še posebej CO2 od človeka?


Nikjer. Vemo pa, da se je pojavil dodaten vir CO2 (tako pravijo tudi meritve v troposferi). Kurjenje fosilnih goriv. Kolicine so trivialne za izracunat, ker priblizno vemo koliko nafte, plina, premoga skopljemo/nacrpamo. Vemo tudi, da gre za plin, ki spremeni toplotni tok infrardecega sevanja. Po domace, dodali smo nekaj izolacije okrog zemlje.

To je trenutno dalec najboljsa razlaga, ki jo imamo. Ostale razlage so bizarne. Neki supervulkani, ki jih nihce ne najde. Pa se to so izredno cudni vulkani. Vsako leto oddajo v luft za par procentov vec CO2.


Beri zgoraj oz.

to, da nekje puša CO2 in da lahko ima efekt, sem pripravljen kontemplirat. To, da 10% od tega CO2ja ima tak efekt pa ne. To je ali napaka v enačbah, agenda, nateg itd.

Najdi mi en naravni sistem, kjer 10% spremembe pomeni za nekajkratnik pretekle standardne deviacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fulk ()

fulk ::

BTW
res je

neki bizarni, obskurni vulkani, kjer nimamo pojma kje so


Le kje bi se lahko skrivali? Superkontinent vulkanske aktivnosti je tako enostavno skriti ane.
https://image.slidesharecdn.com/chapter...



Pa tudi vemo, da teh ni veliko na planetu.

kow ::

Ce te prav razumem so 2000 let bruhali priblizno enako, potem pa so se zadnja desetletja zaceli postopoma prizigati dodatni? Kurjac v peklu, je prvo vrgel vrgel dodatno lopato premoga, naslednje leto 2 dodatni lopati itd. vse do danes? Zanimiva teorija.

Kaksen dokaz?

fulk je izjavil:


to, da nekje puša CO2 in da lahko ima efekt, sem pripravljen kontemplirat. To, da 10% od tega CO2ja ima tak efekt pa ne. To je ali napaka v enačbah, agenda, nateg itd.

Najdi mi en naravni sistem, kjer 10% spremembe pomeni za nekajkratnik pretekle standardne deviacije.


Ne stekam. O kaksnem izrednem efektu pa govoris? Ce sem prav izracunal je sla temperatura atmosfere gor iz 287 kelvinov na 288 kelvinov. Torej za 0.3%. Sem prav izracunal? Po tvoji "logiki" bi pricakoval, da smo ze cez 300K ter obujno rastje okoli nasih bajt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fulk ::



Le kje se nahajajo tej vulkani, ki vržejo v par sekundah luft za velikosti par evropskih držav materiala. Neznanka.

Glede preteklih meritev. Kot sem ti že povedal, ne moreš implicitno merjene temperature, ki jih dobijo na par diskretnih samplih, ki jih zvlečejo vn iz znega, z nekaj kar meri in beleži vsako sekundo.
Ker ko meriš vsako sekundo, boš imel v povprečju tudi veliko špic. Če pa meriš na par vzorcih boš lahko spregledal špice in s tem dobil drugačno povprečje.
To znanstveniki zagotovo vedo, ampak ko živiš od government grantov moraš dobro premislit, kje boš vzorčeval.

Za relativno spremembo temperature je nepomembno ali imaš v kelvinih ali C. Dokler je linearna zveza, ni pomembno.

Iščem koncentracijo CO2 v zadnjih 200 letih, pa ne najdem nič pametnega. Ima kdo pri roki?
Pa prosim ne mi linkat graf od Maune Loe, kjer so začeli merit skoraj točno za časa, ko se je climate agenda skoncipirala. Želim dataset iz kake druge postaje. Zaželjeno sredi oceana.
Tam je najbolj homogenizirana zmes zraka.

fulk ::

In 1957 Dave Keeling, who was the first to make accurate measurements of CO2 in the atmosphere, chose the site high up on the slopes of the Mauna Loa volcano because he wanted to measure CO2 in air masses that would be representative of much of the Northern Hemisphere, and, hopefully, the globe. That goal has not changed. We still want to eliminate the influence of CO2 absorbed or emitted locally by plants and soils, or emitted locally by human activities. Dave Keeling also introduced the principle of a rigorous calibration strategy that we still employ today.

The observatory is surrounded by many miles of bare lava, without any vegetation or soil. This provides an opportunity to measure "background" air, also called "baseline"" air, which we define as having a CO2 mole fraction representative of an upwind fetch of hundreds of km. Nearby emission or removal of CO2 typically produces sharp fluctuations, in space and time, in mole fraction. These fluctuations get smoothed out with time and distance through turbulent mixing and wind shear. A distinguishing characteristic of background air is that CO2 changes only very gradually because the air has been mixed for days, without any significant additions or removals of CO2. Another common word for emissions is "sources", and for removals, "sinks".

https://gml.noaa.gov/ccgg/about/co2_mea...

A to jaz prav razumem. Najboljši plac za merjenje CO2 koncentracije je pri aktivnem ognjeniku?

Kdo pa je ta Dave Keeling?
His father, an investment banker, excited interests of astronomy in a 5-year-old Charles, while his mother instilled a lifelong love of music.

Njegov oče, bankir v prvi polovici 20. stoletja?
Huh.
Je mogoče?
Morda?
Ali zna biti, da je David (Dave) od,
od,
onih?
:))
Imagine my shock.


Hah. Pa sem zvedu par novih danes...

kopriwa ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Poglejte, bom to enostavno povedal.
...
Menim, da je to vse še vedno, še vedno dosti dosti bolje, kot pa ledena doba.

Resno. Drži se vojnih tem, tam od tebe preberemo kar nekaj uporabnega. O znanosti pač nimaš veliko pojma.

kow ::

fulk je izjavil:



Le kje se nahajajo tej vulkani, ki vržejo v par sekundah luft za velikosti par evropskih držav materiala. Neznanka.

Glede preteklih meritev. Kot sem ti že povedal, ne moreš implicitno merjene temperature, ki jih dobijo na par diskretnih samplih, ki jih zvlečejo vn iz znega, z nekaj kar meri in beleži vsako sekundo.


Aha, smo ze pri novih izgovorih. Sedaj se ze ne meri pravilno temperature in CO2 v luftu. Kot sem napovedal, vedno nekaj novega, ko zmanjka argumentov.
Resnicno si retard.

Tvojih "fulkanizmov" glede vulkanov, pa niti ni vredno komentirati.

fulk ::

Seveda ne merijo korektno.

Zakaj postavit merilno napravo na aktivni vulkanski otok, ko imaš toliko boljših lokacij.


Sicer pa, čisto kot obstranski info:
Keeling (April 20, 1928) was born in Scranton, Pennsylvania,

Charles David Keeling @ Wikipedia

Scranton, Pennsylvania @ Wikipedia
Growth, prosperity and consequences (1900-1945)
A substantial Jewish community was also established, with most members coming from the Russian Empire and eastern Europe.


Huh.
Naključje.
Najbrž.

bbbbbb2015 ::

kopriwa je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Poglejte, bom to enostavno povedal.
...
Menim, da je to vse še vedno, še vedno dosti dosti bolje, kot pa ledena doba.

Resno. Drži se vojnih tem, tam od tebe preberemo kar nekaj uporabnega. O znanosti pač nimaš veliko pojma.


Mah, glej. Ko bo še za 5 stopinj bolj toplo (kar je ekstremno), bo večina Sibirije ozelenela, ker tisti permafrost ni pol kurtza vreden.
Srednja Evropa bo imela problem. Najmanj Nizozemci. Severna Francija ne bo imela problema. Južna bo suha. Večina Španije bo kot v peklu. Če bodo močnejši cikloni, bodo dobili nekaj dežja.

Kaj je potrebno, da Afrika ozeleni, vsaj tisti severni (saharski) del, ne vem. Morda močnejša (monsunska) deževja. Oni bodo veseli.

Če gledamo mikrolokacijo - Slovenijo, je zelo zelo super. Kar se opaža zadnja leta, so hudi nalivi, ter pač toča. To je treba malo merkati radar. Ni idealno, samo pač mreže bo treba postaviti. Nimamo pa več zim z metrskim snegom, razen v visokogorju.

To je to. Podpiram pa uravnoteženo CO2 ekonomijo - iz drugih razlogov. Da si energijo Slovenci pridelamo sami. Ker Rusi delajo pyzdarije z denarjem, ki ga dobijo od ogljikovodikov. Pa ne samo Rusi. Praktično vsi Arabci. Normalni so samo Norvežani.

Ohlajanje je bistveno bistveno bolj problematično. Vedno, ko so nastopile nenadne ohladitve, so izbruhnile lakote. Pa še nekaj. Mehanizmi, kako se nehajo ledene dobe, so zelo nejasni. V osnovi je to znano, torej, da snega ni, da se vpije več toplote, oz. svetlobe. Nejasno je, zakaj so ene ledene dobe kratke, ene pa zelo dolge. Saj imaš tukaj:

Ice age @ Wikipedia

generalnih ledenih dob je bilo pa pet. Kar je strašljivo (vsaj zame) je, da so ledene dobe trajale dolgo, zelo dolgo. 100 tisoč let in več. Človeštvo komaj preživi, če je ena sezona hladna. Verjetno zako, ker je naša civilizacija zelo ekstenzivna.

fulk ::

To je jasno. Zato večina ljudi sili na dopust na jug, ne na sever.
Topli kraji so bolj sproščujoči.

Tudi, če slovenija postane puščava, bomo na istem kot egipčani, ki že stoletja živijo tako.
Nič nemogočega.

Kow pa se boji hipnih sprememb. Mogoče je kupil napačne parcele :))

kow ::

Definitivno se manj bojim kot ti zidov. :))

Aja, pa srecno na fronti/meji, ko bos streljal na "horde barbarov". Jaz bom medtem na tvoj bajto/stanovanje obesil "Flüchtlinge willkommen" - trololo.

fulk ::

Ne vem zakaj. Glede na to, da te želijo potamaniti. Ignoranca je blaženost.
Na mojo bajto tega ne boš obesil, ker te bom smatral kot onega prej omenenega barbara. Sam pa si rekel, kako postopati v tem primeru.

bbbbbb2015 ::

wechta je izjavil:

VSEH? Ajde, da te demantiram takoj, ko praviš da sem prebutast :D

Steven Weinberg worked as a postdoctoral researcher at Columbia University (1957-59) and University of California, Berkeley (1959) and then was promoted to faculty at Berkeley..


Glej, to je mišljeno MINIMALNO, da je fizikalna veličina poimenovana po priimku znanstvenika. In ta Weinberg? Niti usran zaprašen krater na Luni ni poimenovan po njem.

fulk ::

Tudi, če upoštevamo da je človeški CO2 kriv.
Je smiselno sfukat celotno našo družbo za nekaj kar naj bi pokazalo rezultate šele čez stoletja, ko vmes lahko poči še kak orng vulkan in zjebe vs naš trud?

Pegasusa skrbi za naše potomce.
Sami ste rekli, da v Rusiji bo zaradi tega novi Mediteran. A ne bodo lahko enostavno migrirali tam pa živeli normalno naprej?
Ali se bojite, da je putin naredil spisek rusofobov pa vam čez 100 let RU emigracijski sistem ne bo pustil otroke mimo?

Kje je štos?

Malidelničar ::

bbbbbb2015: Slovenija bi se lahko čisto ok prilagodila vremenskim spremembam.
Kmetijstvo: 1) Protitočma oprema (hitro, poceni, kratkoročno) 2) Namakanje (srednjeročno, višji stroški, velik plus na dolgi rok) 3) Protipoplavno (dolgoročno, zelo visoki stroški)
Turizem: 1) Manj smučarije in pivot v poletno sezono (dolgoročno, drago, potencialni veliki benefiti down-the-road)

V bistvu ne vem, zakaj glede podnebja ne moremo priti normalno skozi in imeti ene mirne debate?

Recimo tudi iz tega stališča bi se splačalo državi bolj vlagati denar v zgornje zadeve (namakanje + protipoplavno) kot pa v elektrifikacijo IMHO.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

kow ::

Za resno in mirno debato... potrebujes iskrenega debaterja na drugi strani, ne pa trole tipa fulk.

Jazon ::

Berem da iščete na novo (zadnjih 25 let) aktivne super vulkane :

Gakkel Ridge (Caldera)
https://arctic.ru/analitic/20181107/801...

Če iščete pa kaj blizu nas:
Flegrejska Polja
Ta naj bi 40ky nazaj sčistil neandertalce in od 12ky pridelal dovolj pucolana za Rimljane. Zadnjih 12 let se je napel za slab meter.

fulk ::

kow je izjavil:

Za resno in mirno debato... potrebujes iskrenega debaterja na drugi strani, ne pa trole tipa fulk.


Iskrenega debaterja?

Si mi našel databazo CO2 meritev?
Si mi odgovoril od kje je ostalih novih 80-90% CO2?

Glede prilagoditev:

Naši predniki so iz divjine naredili civilizacijo. Mislim, da bomo zmogli civilizacijo malce prilagodit na nove razmere. Vsaj bi.
Pegasus pravi, da to ne bo mogoče. Teh 1,5C spremembe bo sprožilo apokaliptične spremembe, beton se ne bo več vezal. Železo po prjavelo trenutek ko ga boš vlil. Pšenica bo postala koruza.
Sahara bo veliko goreče brezno. Mars se bo začel vrteti v drugo smer...

fulk ::

Drugače pa kow e banda.
Za trenutek kupim vaše predikcije.

Povejte mi, kaj storiti? Kakšno vizijo prihodnosti družbe imate? Kako bo stvar potekala? Koliko bo treba zarezati?
Me firbec.
««
34 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpusti ogljikovega dioksida še vedno rekordni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15811859 (6728) kow
»

Udarec za podnebne alarmiste? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18133017 (16892) zmaugy
»

Univerza Brown: Podnebni zanikovalci še vedno nesorazmerno visoko zastopani v medijih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11919913 (16112) gruntfürmich
»

IPCC: Hitrost globalnega segrevanja manjša, a le po naključju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11836228 (26190) NSA Agent

Več podobnih tem