» »

Podnebni ekstremizem

Podnebni ekstremizem

««
26 / 80
»»

feryz ::

A lahko zrihtate ta teden kaj globalnega segrevanja pri nas, na Notranjskem? Izgleda, da cel teden ne bo niti do 10 stopinj prilezlo. Namesto standardih 25 do 30. Paradajz mi bo crknil od mraza sredi maja.

trancer01 ::

Najhujše je to demoniziranje CO2, ki na ogrevanje ozračja najverjetneje ne vpliva skoraj nič in je bolj verjetno posledica dvigovanja temperature, ne pa njen vzrok!

Invictus ::

Evo, sanje zelenih marksitov v EU.

https://twitter.com/BurggrabenH/status/...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Saj, če dobro plačajo ...
A ni manj dela s paneli, kot s kravami? Počiš elektrarno na njivo in greš v penzijo.

kow ::

Tale tema je lep primer "Old Man Yells at Cloud" :))

Sprijaznite se ze - Zemlja se naglo segreva. To so pac enostavno izmerljiva dejstva. Kako se bo koncalo, pa ne vemo. Jaz se ne bi prevec spilal z usodo clovestva.

trancer01 ::

Kow, tvoja težava je, da so krave pametnejše od tebe, tako kot od večine politikov.:))

m0LN4r ::

Ko pa bomo imeli luske pa boste jokali, da vam je premrzlo.
Odlocte se, segrevalo se bo anyway.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

Se nisi dojel, da ni problem zgolj kaksno stopinjo visja temperatura?

Sparkxl ::

Torej, od zelenih kmerov poslušamo da nas bo rešil veter in sonce. To je uradna religija. Če ima kaj veze z realnostjo je irelevantno, religija je religija. In za uresničitev raznih net zero, carbon free gluten free blodenj, rabimo OGROOOMNOOO investicij v to. je tako? Tako je. Vsaj po ekonomski logiki. In kak nam gre?

 1

1



Uuupppsss. Ne najboljše. Zakaj? Enostavno, kot trobim že dolgo: vso to eko bio sranje je bilo sranje s polno ritjo v času zastonj denarja. Zdaj pa se zeleni kmeri srečujejo z realnostjo.

Iz bloomberg članka:

"As investment foundations crumble due to rising interest rates and higher materials costs, developers in the US are delaying clean-power projects like the 1.2-gigawatt Commonwealth Wind development near Massachusetts, which would be one of the largest wind farms in the country and capable of powering 700,000 homes.

The problem is even worse in Europe, where authorities have in some cases made the situation harder. Around 6 gigawatts of wind farms proposed off Germany’s coast won’t move ahead as planned."

Torej zgodba z vetrom se srečuje z realnostjo. Pomanjkanje vetra in sonca so predvsem v nemčiji flikali s premogom. Premog in plin sta tista, ki rešujeta ta fail zaenkrat. Hvala bogu vsaj izdatno financiramo izgradnjo novih premogovnikov. Ne? Ne???

 1

1



Ne. Ker premog je fuj. Ni eko in itak ga ne rabimo. Hvala bogu imamo plin. Poceni ruski plin. Aja točno, tega nočemo, ker so zdaj bad guys. Ampak ok, imamo 4x dražji freedom gas. Tega pa je res ogromno, ne? Ne??

5 od 6 bazenov se prazni, proizvodnja upada

 1

1



Upajmo samo da imajo naši novi prijatelji, katarci, dovolj tega za nas.

Torej, veter in sonce sta zdaj že tudi iz vidika investitorjev fail. Premog je fuj, na poceni plin lahko pozabimo. Ti časi so mimo. Kaj še imamo? Nuklearno. Nemci pravijo da tega ne rabijo, ostali se kregajo če je eko ali ni. Čas pa tik taka. Dokler se zjasnijo, rabimo precej let da zgradimo nekaj do točke obratovanja.

Nafta? Ista zgodba kot premog. Po eko religiji je to fuj, zato investicije v nova nahajališča že leta strmo padajo. Stara pa se bodo lepega dne spraznila

 1

1



To je samo kratek povzetek energetske slike, ki so nam jo ustvarili zeleni kmeri.

Cr00k ::

CO2 in podobni toplogredni plini so velik problem. To je večkrat dokazano dejstvo, zato so plini tudi tako poimenovani...

Je pa tudi dejstvo, da smo odvisni od fosilnih goriv, bolj kot narkoman heroina... cel svet poganjajo fosilna goriva. Pa ne mislim tu samo kot vir energije. Pa tudi ZEEELO poceni so.

Poglejte si proces prodobivanja cementa, gnojil, jekla, plastike... vsi štirje so osnova sodobne/napredne družbe, ki jih podpira nafta in ki so vir CO2 že sama po sebi.


Če ne bomo našli načina, kako preprosto filtrirat CO2 iz zraka, se nam huda piše, pa če vsi začnemo EV vozit, na strehe solarne celice montiramo in postanemo vegani. Ne bomo šli samovoljno nazaj v srednji vek. Virov fosilnih goriv je pa veliko več, kot se skuša predstaviti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()

kow ::

Plin je ze po 35e/MWh. Toliko kot je bil sredi 2021. Hkrati pa ima samo irska v planu do 2030, 5GW offshore "vetrnic". Premog je v evropi mrtva investicija. Italijani so tudi pravkar odprli nov plinski terminal v Toskani. Tudi Nemci se tretjega letos.

Sem se cez vikend vrnil iz razvijajoce drzave. Sem ze pozabil kako je imeti slab zrak (premog + bencin/nafta slabe kvalitete). Je kar grlo peklo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Sparkxl ::

Cr00k je izjavil:

CO2 in podobni toplogredni plini so velik problem. To je večkrat dokazano dejstvo, zato so plini tudi tako poimenovani...

Je pa tudi dejstvo, da smo odvisni od fosilnih goriv, bolj kot narkoman heroina... cel svet poganjajo fosilna goriva. Pa ne mislim tu samo kot vir energije. Pa tudi ZEEELO poceni so.

Poglejte si proces prodobivanja cementa, gnojil, jekla, plastike... vsi štirje so osnova sodobne/napredne družbe, ki jih podpira nafta in ki so vir CO2 že sama po sebi.


Če ne bomo našli načina, kako preprosto filtrirat CO2 iz zraka, se nam huda piše, pa če vsi začnemo EV vozit, na strehe solarne celice montiramo in postanemo vegani. Ne bomo šli samovoljno nazaj v srednji vek. Virov fosilnih goriv je pa veliko več, kot se skuša predstaviti.


ojoj še en co2 vernik. Večkrat dokazano dejstvo od koga? "Znanstvenikov"? To je isto, kot dokazano globalno hlajenje iz 70ih? Ozonske luknje, ki nas bodo vse pobile v 90ih?
Dejstvo je, da so fosilna gorila omogočila naš razvoj od konjskih vpreg in parnikov do tega, kar imamo danes. Seveda je več kot dovolj nahajališč, ampak eko teroristi se resno trudijo da se ta ne odkrijejo.

Sparkxl ::

kow je izjavil:

Plin je ze po 35e/MWh. Toliko kot je bil sredi 2021. Hkrati pa ima samo irska v planu do 2030, 5GW offshore "vetrnic". Premog je v evropi mrtva investicija. Italijani so tudi pravkar odprli nov plinski terminal v Toskani. Tudi Nemci se tretjega letos.




Super da ima Irska to v planu. Kako izgleda realizacija teh fantazij, pardon planov, pa sem vam gori pokazal. Plani se srečujejo z realnostjo.

Premog je v evropi mrtva investicija? Vse kar se energetike tiče je v eu mrtva investicija. Če govorimo o lastni proizvodnji. Fosilnil nočemo, eko delajo minus. O nuklearkah pa še samo sanjamo

Cr00k ::

Sparkxl je izjavil:


ojoj še en co2 vernik. Večkrat dokazano dejstvo od koga? "Znanstvenikov"? To je isto, kot dokazano globalno hlajenje iz 70ih? Ozonske luknje, ki nas bodo vse pobile v 90ih?
Dejstvo je, da so fosilna gorila omogočila naš razvoj od konjskih vpreg in parnikov do tega, kar imamo danes. Seveda je več kot dovolj nahajališč, ampak eko teroristi se resno trudijo da se ta ne odkrijejo.


Od moje solate v topli gredi...

kow ::

Sparkxl je izjavil:


Super da ima Irska to v planu. Kako izgleda realizacija teh fantazij, pardon planov, pa sem vam gori pokazal. Plani se srečujejo z realnostjo.


Nic nisi pokazal. Samo povedal si, da so se dvignile obrestne mere. Dvignile so se tudi za premogovnike, izdelavo ladij, zeleznice ter termoelekrarne.
Skratka, nabijas - kot vedno.

Invictus ::

Sparkxl je izjavil:


Premog je v evropi mrtva investicija? Vse kar se energetike tiče je v eu mrtva investicija. Če govorimo o lastni proizvodnji. Fosilnil nočemo, eko delajo minus. O nuklearkah pa še samo sanjamo

Vprašaj Švabe kako je premog mrtva investicija...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kow ::

Nam bos pokazal statistiko, a ne? Koliko premoga bodo porabili letos za strom ter koliko so ga pred 5 ali 10 leti? Upas?

Sparkxl ::

Če te zanima si jo poišči...kaj se jaz tukaj tvoj osebni gugl wtf? Tisti graf zgoraj z naslovom "Finance for offshore windfarms has plunged" si spregledal?

kow ::

Nisem. Samo nisem tako zabit kot ti, pa znam interpretirati.

Sparkxl ::

Aha ok. Torej ti investicije v propelerje, ki so strmoglavile, interpretiraš kot odlično za doseganje teh imaginarnih net zero carbon free blodenj? Over & Out

kow ::

Ocitno si slaboviden. Investicije so bile leta 2020 in 2021 ogromne. Kar pomeni, da bos v roku 5-7 let videl online ogromno novih offshore elektrarn.

cvalsr ::

Najhujše je to demoniziranje CO2, ki na ogrevanje ozračja najverjetneje ne vpliva skoraj nič in je bolj verjetno posledica dvigovanja temperature, ne pa njen vzrok!

Kar čeljust mi dol pade, ko naletim na takega veleuma. Hvalabogu, da je takih tam daleč na levi strani Gaussove krivulje bolj malo in jih večina takoj zavrže. Večji problem so manj ekstremni, ker so težje prepoznavni, predvsem za manj razgledane...

mRhcPf ::

chatgpt pravi - se sicer izgovarja na ocenjevanje
Trenutno (letu 2023) se ocenjuje, da je koncentracija ogljikovega dioksida (CO2) v ozračju približno 417 delcev na milijon (ppm). To je najvišja koncentracija CO2 v ozračju v zadnjih nekaj milijonih let.

Kar se tiče antropogenega izvora CO2, je ocenjeno, da je približno tri četrtine vsega izpusta CO2 v ozračje posledica človeških dejavnosti, kot so uporaba fosilnih goriv, industrijski procesi in spremembe rabe zemljišč, medtem ko preostali delež izvira iz naravnih virov, kot so vulkani in naravni procesi degradacije biomase. Tako lahko rečemo, da je okoli 75% CO2 v ozračju antropogenega izvora.

in pa še
Koncentracija ogljikovega dioksida (CO2) v ozračju je posledica emisij iz različnih virov, vključno z energetskim sektorjem, industrijo, prometom, kmetijstvom in drugimi viri. Emisije CO2 so močno odvisne od gospodarske dejavnosti v posameznih državah in regijah.

Po podatkih Svetovne organizacije za meteorologijo (WMO) za leto 2021 so bili glavni viri emisij CO2 po gospodarstvih razdeljeni tako:

Kitajska: 28,5%
ZDA: 15,1%
Evropska unija: 6,5%
Indija: 6,4%
Rusija: 4,6%
Japonska: 3,4%
Južna Koreja: 1,8%
Iran: 1,6%
Kanada: 1,5%
Ostale države: 31,6%
Glede na te podatke lahko ugotovimo, da je Kitajska največji vir emisij CO2 na svetu, saj prispeva več kot četrtino vseh svetovnih emisij. ZDA in Evropska unija sta na drugem oziroma tretjem mestu, sledijo pa jim Indija, Rusija, Japonska, Južna Koreja, Iran in Kanada.

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

tikitoki je izjavil:

Se nisi dojel, da ni problem zgolj kaksno stopinjo visja temperatura?

Kaj pa, je tak bav bav?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

trancer01 ::

Cr00k je izjavil:

CO2 in podobni toplogredni plini so velik problem. To je večkrat dokazano dejstvo, zato so plini tudi tako poimenovani...

CO2 in ostali "toplogredni" plini niso noben problem. Da so problem, ni bilo in nikoli ne bo dokazano, ker se tega ne da zares dokazati. Plini pa so tako poimenovani zaradi "marketinga".

cvalsr je izjavil:

Najhujše je to demoniziranje CO2, ki na ogrevanje ozračja najverjetneje ne vpliva skoraj nič in je bolj verjetno posledica dvigovanja temperature, ne pa njen vzrok!

Kar čeljust mi dol pade, ko naletim na takega veleuma. Hvalabogu, da je takih tam daleč na levi strani Gaussove krivulje bolj malo in jih večina takoj zavrže. Večji problem so manj ekstremni, ker so težje prepoznavni, predvsem za manj razgledane...

Seveda ti čeljust dol pade, ko si pa tako butast!:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

Telbanc ::

Globalno zagrevanje, OK, dude, na Rogli še snega skor za smučat. kar ne pomnijo nastarejši. Res je toplo. da mi je peteršilj crknil, tko ko bo Feriju paradajz. Prlezu je iz zemlje in krepnu od mraza. Krvavec ma še okol 40 cm, pazi pa smo sred Maja. V bistvu se je mraz premaknu na Marec in April, ter Maj. Seveda je blo u Marcu ene tri dni 22 stopinj, da je vse ja prej zacvetelo. Pr nas smo že "obrali" že češnje, slive, breskve in marelice....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

trancer01 ::

Zdaj nam vladajo podnebni idioti.;(

Rias Gremory ::

Zakaj se ne prestavi teme v ložo in potem zaklene? Saj se lahko "partis lvl" komentarje bere tudi drugje.

Skratka opažam, da je miselni proces "ta glasnih" sledeč:
se ne strinjam/ne verjamem/ -> problem je namišljen itd.

Res ne vem, zakaj taki znalci niso Bardeena in ostalih dveh kolegov prepričali, da njihov izum ni možen. Morda bi se v tem primeru zgodovina malce drugače odvila, mogoče bi bili ljudje primerno razgledani ob pravem času.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Polda ::

To, da se gre Slovenija podnebni ekstremizem je neumnost kajti mi naredimo škode za en prdec.

Telbanc ::

Polda je izjavil:

To, da se gre Slovenija podnebni ekstremizem je neumnost kajti mi naredimo škode za en prdec.


No, glavn da plačujemo za emisjske kupone.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

trancer01 ::

To, da se sploh govori o podnebju oz. vplivu človeka nanj, kaže na retardiranost aktivistov, politikov in kvazi podnebnih "znanstvenikov".

Rias Gremory ::

@Pegasus
Ne vem ali naj tvojo udeležbo v tej temi občudujem ali sem začuden nad njo, saj se je lažje pogovarjati s steno kot pa z zadnjimi tremi uporabniki.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Učim se ;-)

trancer01 ::

Z "eko" ekstremisti se itak sploh ne da pogovarjati. Mislijo, da vejo vse, v resnici pa imajo pojma točno NIČ ali še malo manj. Zato bi jim bilo treba vzeti vso vlogo v družbi.

Meet Dr Patrick Moore: Greenpeace co-founder who left the organisation hijacked by political left.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

Rias Gremory ::

Z zanikovalci se itak sploh ne da pogovarjati. Mislijo, da vejo vse, v resnici pa imajo pojma točno NIČ ali še malo manj. Zato bi jim bilo treba vzeti vso vlogo v družbi.

----------------
Spremenil sem 2 besedi v eno. Vidiš kakšno podobnost v miselnem poteku?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

trancer01 ::

Zanikovalci česa? Jaz samo oporekam politikam, ki temeljijo na nedokazanih hipotezah in ki človeštvo peljejo v pogubo! Oporekam pravici eko ekstremistov, da vsem diktirajo, kako živeti, čeprav s tem prispevajo k uničenju človeške civilizacije in celo življenja na Zemlji!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

cvalsr ::

ki temeljijo na nedokazanih hipotezah

Seveda, ja. O tem, katere hipoteze držijo in katere so "nedokazane" pa seveda odločaš ti, kajneda.

Koliko Nobelovih nagrad že imaš? Za tako vrhunsko argumentirane znanstvene dokaze:
ko si pa tako butast!

bi moral dobiti vsaj dve na leto.

trancer01 ::

Ne jaz, ampak pravi znanstveniki, fiziki z več desetletnimi izkušnjami na teh področjih. Vsekakor so oni zame mnogo večja avtoriteta od podnebnih "znanstvenikov", da butcev na ST, kot si ti, cvaslr, sploh ne omenjam. >:D

Sparkxl ::

Zanimivo da se kaj takega pojavi v MSM

"The wind and solar power myth has finally been exposed. wind solar renewables pointless-waste"

https://www.telegraph.co.uk/news/2023/0...

Do zdaj smo bili od njih navajeni samo na uradno propagando, kako bomo vsi pomrli jutri, če cel svet ne poseremo s paneli in propelerji

Saj pravim, obrestne mere so pripeljale do soočenja z resnico, skupaj z inflacijo pa bo odplaknilo vso to eko nesnago, ki v prvi vrsti sploh ni eko, ampak samo siromašenje ljudi, ker eko=drago. Velja za vse...energijo, avti, hrana,...vse

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

trancer01 ::

Točno tako je, Sparkxl! Se pa bojim, da inflacija ne bo odplaknila te "eko" nesnage, ker so ljudomrzni ekstremisti prevzeli vse pore družbenega življenja na zahodu!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

Sparkxl ::

Lahko tiščijo to eko woke sranje do neke točke, ampak nekje se ustavi. Eko se srečuje z realnostjo, ker je predrago in neučinkovito. Woke v gospodarstvu se srečuje z realnostjo...padec dobička. Najbolj slavni med njimi so neftlix, disney, zadnji paradni konj je bud light. In to se samo stopnjuje. Ljudje več nočejo plačevati za posiljevanje z geotermalci, črnci, transvestiti in vso ostalo diversity nesnago.
Politiki pa si s tem samo kopljejo lastno jamo. Bolj kot to tiščijo naprej, bolj jim podpora pada. Biden je rekorder v nepopularnosti. V franciji samo čakajo kdaj pride le pen. V italiji jo že imajo. Švedi so se obrnili desno. Zeleni kmeri v nemčiji so že kompet zblazneli, izgubljajo kompas. Ampak podporo še vedno imajo, ker 20 let eko idoktrinacije je pač pustilo posledice. Pri nas kozlamo od golobjega dreka, pa tako evforično ste ga volili. Časi se bodo obrnili, brez skrbi. Vso to zblaznelost zdaj je omogočil brezskrben čas zastonj denarja. Nazadnje se je na zahodu to zgodilo konec 70ih. Levaki so do takrat zafurali vse kar se zafurat da in 1980 je desnica prevzela krmilo.

feryz ::

Škoda ker imamo pri nas namesto desnice plešasto opico s fanatičnimi verniki.
Ni nam spasa, na žalost.

Sparkxl ::

Se popolnoma strinjam. Ampak žal smo prišli že tako daleč, da se ta opica zdi dobra opcija proti tem nesposobnim imbecilom, ki ste si jih izvolili

feryz ::

Nikoli in nikdar. Očitno imaš švoh spomin in si pozabil, kako se denar razmetava.
Če vse ostalo zanemarimo.

cvalsr ::

Ne jaz, ampak pravi znanstveniki, fiziki z več desetletnimi izkušnjami na teh področjih. Vsekakor so oni zame mnogo večja avtoriteta od podnebnih "znanstvenikov", da butcev na ST, kot si ti, cvaslr, sploh ne omenjam.

Seveda, seveeeda. In tudi o tem, kateri znanstveniki so "pravi", kateri pa "podnebni" odločaš seveda spet edino ti, ker si največji strokovnjak v vesolju in okolici, kajneda?
Nikoli ne pozabi, da imaš ti prav in nihče drug, basta! Vsi drugi smo butci, seveeeeda.

Sparkxl ::

Od kovida naprej jaz tem znanstvenikom, sploh glede aktualnih agend, verjamem točno 0. Ker so prodane duše. Saj kovid sem prvo verjel. Kar dolgo verjel. Ampak ko so se debilizmi množili in množili, podkrepljeni z izjavami "znanstvenikov", sem videl koliko je ura.

kow ::

Naj uganem - verjames samo sebi. Nezmotljivemu, lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Sparkxl ::

Nisem jaz šlogar kow, da bi verjel samo sebi

gruntfürmich ::

Rias Gremory je izjavil:

Z zanikovalci se itak sploh ne da pogovarjati. Mislijo, da vejo vse, v resnici pa imajo pojma točno NIČ ali še malo manj. Zato bi jim bilo treba vzeti vso vlogo v družbi.

----------------
Spremenil sem 2 besedi v eno. Vidiš kakšno podobnost v miselnem poteku?

ampak vseeno ima ena stran prav in druga narobe.
tu ni 'konsenza'.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
26 / 80
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpusti ogljikovega dioksida še vedno rekordni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1589637 (4506) kow
»

Udarec za podnebne alarmiste? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18131140 (15015) zmaugy
»

Univerza Brown: Podnebni zanikovalci še vedno nesorazmerno visoko zastopani v medijih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11917886 (14085) gruntfürmich
»

IPCC: Hitrost globalnega segrevanja manjša, a le po naključju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11834877 (24839) NSA Agent

Več podobnih tem