» »

Podnebni ekstremizem

Podnebni ekstremizem

««
40 / 89
»»

Leif ::

Za vsak vremenski ekstrem smo zdaj mi krivi pa ni važno ali je vročinski val, snežni zameti, nevihta s točo, hud mraz, suša ali poplave. Kot da se te stvari ne dogajajo od vedno.

hendriks ::

https://www.tzs.si/zivljenje-in-tehnika... poglejte pod razdelek Realnost razogličenja. In potem nam bo nek pegasus solil pamet... Res, apeliram na vse ki poznate kogarkoli na raznih ministrstvih, da naj vsaj začnejo govoriti o tej podnebni noriji in teh nesmiselnih davkih in naj vsaj preverijo vire.

kow ::

Leif je izjavil:

Pravilni pristop bi bil cui bono ?


Pravilni pristop bi bil, da ugasnes tv ter pogledas podatke. Postavis hipotezo in napoves prihodnje rezultate meritev. Nato primerjas rezultate z napovedmi in ovrzes ter potrdis hipotezo.
Ker je sistem kompleksen bos pac moral iterirati, drugace ne gre.

Lahko odpres prvo IPCC porocilo in bos videl, da so kar dobro zadeli veliko napovedi. Lahko sicer trdis, da je slo za sreco, ampak imamo kaksne boljse napovedovalce?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

feryz ::

Smo ga imeli.
Ampak je šel Danny v penzijo, tako da smo zdaj brez.

pegasus ::

hendriks je izjavil:

In potem nam bo nek pegasus solil pamet...
Na prihajajoče močne nevihte sem opozarjal že v torek popoldne, vi pa verjamite kar vam je pač všeč.

kow ::

m0LN4r je izjavil:


To so uni japonci, ki zivijo v tiny apartmentsih na 30kvadratih, ker si vec ne morejo privosciti?
Samo sprasujem iz radovednosti.


Da. Oni zivijo sami na 30 kvadratih. Slovenska mladina pa v paru na 40 kvadratih. Ocitno imajo 50% visji standard.

fulk ::

kow je izjavil:

Jaz ga nisem. Ti si trdil, da se segreva ("tudi brez nas, bi se segrevalo, jebiga") v vsakem primeru. Jaz sem samo spraseval kako ves, da bi segrevalo napram ohlajalo.

Kakorkoli, vsi imate enako prepricanje:

"ne zaupam kar mi pravi trenutna ideologija" -> "torej lazejo in velja ravno nasprotno" -> "iscem razloge, novice, raziskave, ki bodo potrdili mojo intuicijo"

Skratka, popolnoma neznanstven pristop. Kar je po svoje razumljivo, saj ste ocitno vsi precej neizobrazeni.

Vam moram res razloziti pravilen pristop?


kow je izjavil:

Leif je izjavil:

Pravilni pristop bi bil cui bono ?


Pravilni pristop bi bil, da ugasnes tv ter pogledas podatke. Postavis hipotezo in napoves prihodnje rezultate meritev. Nato primerjas rezultate z napovedmi in ovrzes ter potrdis hipotezo.
Ker je sistem kompleksen bos pac moral iterirati, drugace ne gre.

Lahko odpres prvo IPCC porocilo in bos videl, da so kar dobro zadeli veliko napovedi. Lahko sicer trdis, da je slo za sreco, ampak imamo kaksne boljse napovedovalce?


Sem pogledal podatke, in niso tako vodotesni kot sem mislil, da bodo.
Pogledal sem znanstvenike, in sploh niso tako dobri kot sem mislu, da bi morali biti.
Pogledal sem IPCC poročilo in niti slučajno ni tako konsistentno kot sem računal da bo.

In na drugi strani nas je establišment nategnil že vsaj ene 3x v zadnjih dveh desetletjih.
Statistično gledano je bolj vrjetno, da nas spet nategujejo kot pa, da govorijo resnico.
Da, intuicija z izkušnjami.

pegasus je izjavil:

hendriks je izjavil:

In potem nam bo nek pegasus solil pamet...
Na prihajajoče močne nevihte sem opozarjal že v torek popoldne, vi pa verjamite kar vam je pač všeč.


A niste rekli, da lokalno vreme ni dober napovednik za globalno podnebje?
Ko je bolj hladno od pričakovanj, rečete, da to je samo lokalna anomalija in da ni relevatno za celotno zemljo.

pegasus ::

Kako priročno ...

Vostok ekipa, film se začne s situacijo v vaših domačih krajih. Malo se zamislite.

m0LN4r ::

kow je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


To so uni japonci, ki zivijo v tiny apartmentsih na 30kvadratih, ker si vec ne morejo privosciti?
Samo sprasujem iz radovednosti.


Da. Oni zivijo sami na 30 kvadratih. Slovenska mladina pa v paru na 40 kvadratih. Ocitno imajo 50% visji standard.

To si ti zamesal s sobami v studenstkih apartmajih.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Leif ::

pegasus je izjavil:

Kako priročno ...

Vostok ekipa, film se začne s situacijo v vaših domačih krajih. Malo se zamislite.


Kdo je bil kriv, da so bili v srednjem veku alpski ledeniki manjši oz nekaterih sploh ni bilo npr. Triglavskega ? Vikingi ?

kow ::

m0LN4r je izjavil:


To si ti zamesal s sobami v studenstkih apartmajih.


Vidim, da nisi studiral.

fulk ::

pegasus je izjavil:

Kako priročno ...

Vostok ekipa, film se začne s situacijo v vaših domačih krajih. Malo se zamislite.


Sem vedu pegasus, da pridno išče nove DW videje.

asdf_jklc ::

Mene odkrito boli kurac za to globalno segrevanje, tut če je al pa ga ni. V času mojga lajfa, bo še OK, ka bo pa pol mi je tok vseen da res ni. In do takrat bom z veseljem V8 vžgal, pržgal klimo na 18 stopinj če mi paše in tako naprej.
Ko bodo pa nehal morit s to paranojo, bom pa mogoče začel drugač razmišljat + človeštvo itak mora zdelat ena svinjska bolezen / virus / naravna katastrofa. Ljudje so rak, virus tega planeta. Pomret mora vsaj 7 miljard ljudi, da se bodo ekosistemi obnovil.

cvalsr ::

V času mojga lajfa, bo še OK, ka bo pa pol mi je tok vseen da res ni. In do takrat bom z veseljem V8 vžgal, pržgal klimo na 18 stopinj če mi paše in tako naprej.

Neverjetno, da v tretjem tisočletju obstajajo tako razgledani "carji".
Ko ti bo V8 stolkla kot jajce debela toča, ko ti bo vihar podrl ali poplava zalila bajto s klimo na 18, ali ko boš hodil iz osmega nadstropja srat v jamo v parku, ker mesec dni ne bo vode, boš tudi "z veseljem in tako naprej"?
Naravi ne bo nič, prilagodila se bo, magari z izumrtjem mnogih vrst in prenamnožitvijo drugih. Življenske razmere se bodo poslabšale, tudi in predvsem za razvajence ljudi!
Dovolj je ena močna invazija ... magari komarjev (no, z enim zmerno nevarnim virusom imamo nedavne izkušnje), pa boste takile že cvilili od smiljenja samih sebi.

feryz ::

Ampak stolklo bo tudi tvojega fičota in tvoje najeto stanovanje brez klime.
Razlika je le, kako se boš imel do takrat, ko se to zgodi.

AtaŠtumf ::

Vprasanje, kje vec ljudi umre.

Ce ukinemo vse klime, vso ogrevanje, ki ju danes napajajo neobnovljivi viri, enako s prevozom in industrijo in gremo od danes takoj na popolnoma ekolosko pridelavo hrane in obnovljive vire, brez izjem?

Ce zivimo se naprej in pocasi uvajamo nove tehnologije, ki so malce bolj ekolske, ko so ekonomsko smiselne, torej brez obveznih predpisov in subvencij?

Pa ne govorim samo za Slovenijo, ampak ves svet.
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

feryz ::

Od česa bodo pa fikusi živeli, če ukinemo vse potrošništvo?
Še najbolj tisti, ki kričijo da se bomo scvrli. Ker ravno te dobro plačujemo, za popolnoma nič koristi.

cvalsr ::

Razlika je le, kako se boš imel do takrat, ko se to zgodi.

Torej predlagaš, da se obnašamo kot Titanik - naj 'špila muzika', dokler ji voda ne zalije inštrumentov?

Comandante ::

cvalsr je izjavil:

Razlika je le, kako se boš imel do takrat, ko se to zgodi.

Torej predlagaš, da se obnašamo kot Titanik - naj 'špila muzika', dokler ji voda ne zalije inštrumentov?

To dela ves svet, razen Evropa. Evropa ne bo nicesar resila, ker produciramo like 15% vseh emisij, v prihodnosti pa jih niti 10% ne bomo (na racun rasti standarda Kitajske, Indije in Afrike).

Tako da ja... we might as well :))

feryz ::

cvalsr je izjavil:

Razlika je le, kako se boš imel do takrat, ko se to zgodi.

Torej predlagaš, da se obnašamo kot Titanik - naj 'špila muzika', dokler ji voda ne zalije inštrumentov?
Ne, ne predlagam tega.
Pravzaprav naredim res ogromno, da bo zemlji in zanamcem boljše.
Le gobezdam po medijih ali drugim zapovedujem, kako morajo živeti, ne. Vsak naj ravna po svoji vesti in druge pusti pri miru.

fulk ::

https://www.rtvslo.si/okolje/vreme/ital...

Zanimivo. Ni najintenzivnejši, ampak krivi so definitivno človeški CO2 izpusti. Kaj je bilo krivo v najintenzivnejšem torej?

pegasus ::

Zanimiva opazka ... IPCC ni upošteval vplivov ogrevanja na floro in favno. Kar v praksi pomeni, da bodo šle stvari po zlu precej prej, kot napoveduje IPCC.

fulk ::

Pismo, pa res.
Zato je tropski pas popolnoma sterilen.

Miki N ::

Pegi ne cvili - v najhujšem primeru imamo še vedno štrikce. Dajte malo več jajc pokazati no. No homo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

fulk ::

Včasih me je res strah smrti, ampak ne zaradi smrti same, ampak da vidim, če se je ves bullšit establišmenta uresničil.
Upam, da preživiva vsaj do 2050 pegasus, da malo primerjava.

fulk ::

Glede videja.
Ko mi nekdo predstavi zelo lepo grafiko s točno napisanimi točkami, ponavadi pomislim na kakega MLM scamerja.
Tako zelo dodelano imajo človeški vpliv, pa niti preverili niso še drugih virov CO2. heh

c3p0 ::

Tako basic stvar, pa je IPCC ni upošteval. Česa drugega vse še niso upoštevali ti mazači?

Comandante ::

c3p0 je izjavil:

Tako basic stvar, pa je IPCC ni upošteval. Česa drugega vse še niso upoštevali ti mazači?

Povecanje biomase zaradi CO2.

Ampak tako je, ko moras doseci neke rezultate. Prilagajas vhodne podatke, dokler rezultati ne ustrezajo tvoji agendi.

PacificBlue ::

pegasus je izjavil:

Zanimiva opazka ... IPCC ni upošteval vplivov ogrevanja na floro in favno. Kar v praksi pomeni, da bodo šle stvari po zlu precej prej, kot napoveduje IPCC.


To je taka psevdoznanost. Populizem
Podobno kot ocena okoljskega dolga.
I’m out.
:3

pegasus ::

c3p0 je izjavil:

Tako basic stvar, pa je IPCC ni upošteval.
Odgovor je enostaven in razložen v predstavitvi - interakcije med podnebjem in biosfero šele začenjamo spoznavati in modelirati. V času nastajanja IPCC poročila jih še ni bilo.

Sicer pa predlagam eno domačo nalogo za vostok ekipo: v spodnjem predavanju identificirajte vsaj tri načine, kako se je oseba diskreditirala (jih je precej več).

Gre za eno najboljših komedij v zadnjih letih, prava pseudoznanost :)

Mato989 ::

pegasus je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Tako basic stvar, pa je IPCC ni upošteval.
Odgovor je enostaven in razložen v predstavitvi - interakcije med podnebjem in biosfero šele začenjamo spoznavati in modelirati. V času nastajanja IPCC poročila jih še ni bilo.

Sicer pa predlagam eno domačo nalogo za vostok ekipo: v spodnjem predavanju identificirajte vsaj tri načine, kako se je oseba diskreditirala (jih je precej več).

Gre za eno najboljših komedij v zadnjih letih, prava pseudoznanost :)



Torej nimamo dejansko pojma kaj vse še vpliva in delamo DEFAKTO zaključke brez vseh parametrov... in potem naj tem zgodbicam verjamemo?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

alternative ::

Kot je rekel Yuval Noah Harari, "Science Is Not About Truth, It's About Power"
https://odysee.com/@Robert-Self:a0/Yuva...

pegasus ::

Mato989 je izjavil:

Torej nimamo dejansko pojma kaj vse še vpliva in delamo DEFAKTO zaključke brez vseh parametrov... in potem naj tem zgodbicam verjamemo?
Verjameš v obstoj moderne civilizacije okrog sebe? Metoda, kot si jo opisal, nas je pripeljala kar daleč. Trik je v tem, da se ves čas učimo in nadgrajujemo obstoječe znanje. En primer: https://www.quantamagazine.org/how-quan...

alternative je izjavil:

Kot je rekel Yuval Noah Harari, "Science Is Not About Truth, It's About Power"
Ne razumem ... a zdaj so pa kar naenkrat židje kosher? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

Mato989 ::

Verjameš v obstoj moderne civilizacije okrog sebe? Metoda, kot si jo opisal, nas je pripeljala kar daleč.


Ne nas ni, če imamo zdaj ekološko okoljski podnebni problem ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

Aka. plačuj nove in nove davke, sčasoma pa se bo z znanstveno metodo morda odkrilo kaj novega. Ker je vreme hudo kaotično in spreminjajoče, je za to sicer bolj malo možnosti.

P.S. no refunds!

pegasus ::

Hočeš zapeljat debato na https://lmgtfy.app/?q=why+fund+basic+sc... ?

Razumem, učenje mnoge boli in se mu upirate z vsemi štirimi ...

koyotee ::

https://neurje.si/prognoza-neviht/
Prihaja prva runda, če nas bo dosegla bo to čez cca 3h z zahodne smeri(windy.com).

Upajmo, da se danes razni taborniki prej pospravijo na varno!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

m0LN4r ::

FYI
Poleti so ponavadi hujsa neurja, je rekla babica.
Toce, poplave in hudi vetrovi.

Pa babi ne uporablja interneta.



Barve so kljucnega pomena
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

fulk ::

m0LN4r je izjavil:

FYI
Poleti so ponavadi hujsa neurja, je rekla babica.
Toce, poplave in hudi vetrovi.

Pa babi ne uporablja interneta.



Barve so kljucnega pomena


Točno to sem želel izpostaviti.
Mediji na veliko združujejo te ujme in temperature z global warmingom. Delajo grozeče prispevke in grafike.

To je tako kot s covidom. Zarota državno-zasebnih interesnih skupin. Kjer so usklajeno uvajali ukrepe, izdajali nove seve, reklamirali najboljše cepivo itd.
Isto in usklajeno počnejo tudi z GW.

m0LN4r ::

https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

kow ::

Ja, itak. slikcam z interneta bomo verjeli :))

Molnar, ti si genijalec.

fikus_ ::

Torej ne verjameš desni slikici, ki jo je molnar objavil?!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

c3p0 ::

Mediji gonna medij... Vedno iščejo nove in nove "katastrofe", delajo razdor, zmedo, hujskajo, napihujejo. Tukaj so sicer povsem usklajeni z ekofašistično politiko.

pegasus je izjavil:


Razumem, učenje mnoge boli in se mu upirate z vsemi štirimi ...


A boš mi ti vrnil vse CO2 davke, če/ko se izkaže, da je človekov vpliv manjši od "znanstveno" določenega? Davek učenja praviš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

kow ::

fikus_ je izjavil:

Torej ne verjameš desni slikici, ki jo je molnar objavil?!


Seveda ne. Saj nisem retardiran kot ti ali molnar.

no comment ::

fulk je izjavil:

https://www.rtvslo.si/okolje/vreme/ital...

Zanimivo. Ni najintenzivnejši, ampak krivi so definitivno človeški CO2 izpusti. Kaj je bilo krivo v najintenzivnejšem torej?

Bimbo, no...

Glede na to, da je bil najintenzivnejši vročinski val "davnega" leta 2021, je bila verjetno kriva kar ista stvar kot letos. Torej, rnd().

Mal je hecno, da ta random funkcija v zadnjih desetletjih dela zelo nerandom. Ampak, ne bomo o tem zdaj...

fulk ::

Vročinski vali so bili že desetletja nazaj.

pegasus ::

Misliš takrat, ko smo se v jadranu poleti kopali v vodi z 21 stopinjami in rekli "uf, kolk je pa danes topla"?

m0LN4r ::

Ne, ampak ko smo mi bli na Baski smo morali zaradi vrocine it nazaj v domove... Se po radijskih postajah so rekl, da se naj ljudje skrijejo pred vrocino.
Ali pa 2006, ko je bila vrocina in susa, da na travniku vec niti trava ni rastla in ko je veter zapihal je dvignil suho zemljo, kot prah v zrak.

Ali pa 2012, ko smo bli v Budimpesti in je bilo v senci 41 stopinj, asfalt pa je bil tako vroc, da si se zalepil s sandali, ce nisi dovolj hitro hodil in te je zgalo v podplate v mestu. Dez je bil mlacen in v trgovino smo sli okol polnoci, ko se je temperatura spustila na 32ish.

Poleti 89 je bil tak naliv (ja mamo pics), da je zalilo tudi desno stran vasi ob cesti, kar se zaenkrat se ni ponovilo niti priblizno.

AMPAK, seveda tega ni bilo povsod po socialnih medijih reciklirano 100x 24/7
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::



 Murska Sobota

Murska Sobota



Pomanjkanje vode od aprila do konca septembra je v zadnjih 60 letih povzročilo kmetijsko sušo v Sloveniji petnajstkrat, in sicer v letih 1952, 1967, 1971, 1973, 1977, 1983, 1992, 1993, 1994, 200, 2001, 2003, 2006, 2007 in 2012.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

redtech ::

Na RTV preverite slike iz Radovne. Pa to je bil tornado!

««
40 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpusti ogljikovega dioksida še vedno rekordni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15811859 (6728) kow
»

Udarec za podnebne alarmiste? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18133015 (16890) zmaugy
»

Univerza Brown: Podnebni zanikovalci še vedno nesorazmerno visoko zastopani v medijih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11919912 (16111) gruntfürmich
»

IPCC: Hitrost globalnega segrevanja manjša, a le po naključju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11836228 (26190) NSA Agent

Več podobnih tem