» »

Podnebni ekstremizem

Podnebni ekstremizem

««
37 / 89
»»

fulk ::

No, to je samo še eno dokaz, da so letne variacije podnebja, bistveno agresivnejše kot bo variacija čez 100 let zaradi GW.

Pegasus misliš, da čez 100 let bodo lokalne letne variacije od -40 do +40?
Termodinamika ne deluje tako, vedno skuša najti najnižji stabilen energetski nivo.

redtech ::

Tak članek sem pričakoval decembra 2034, pa je že 1 mesec po sami napovedi, so začeli malo računati količino surovin,.. fail ;((

Bo moral EU preložiti prepoved prodaje vozil z motorji z notranjim zgorevanjem?

https://www.rtvslo.si/evropska-unija/bo...

pegasus ::

fulk ::

Vem, da je naključje, ampak vsakič ko nekaj omenim tu gor, malo kasneje objavijo mediji.
Rekel sem, da vs naš OVE je odvisen od kitajske, sedaj mediji to na veliko pišejo.
Omenjam jude, zadnje dva tedna, dva major članka na temo judov. :D

Drugače pa pega, si našel rešitev za preostalih 7 miljard ljudi tega planeta? Kako jim bomo priskrbeli zahtevano energijo, ali jim bomo enostavno pristrigli peruti?

12c0 ::

Pareidolia je to, ko vidiš reči, ki jih ni in iščeš povezave, ki jih ni ;)

Medtem pa smo dobili še eno potrditev, da ste desni oprani, ker živite v desnem mehurčku - algoritmi vas force-feedajo z lastnimi strahovi :)
Recent scholarship suggests that groups who oppose acting on climate change have shifted their emphasis from attacking the credibility of climate science itself to questioning the policies intended to address it, a position often called ‘response skepticism’. As television is the platform most used by audiences around the world to receive climate information, we examine 30 news programmes on 20 channels in Australia, Brazil, Sweden, the UK and USA which included coverage of the 2021 report by the Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC) on the Physical Science. Using manual quantitative content analysis, we find that skepticism about the science of climate change is still prevalent in channels that we have classified as ‘right-wing’, but largely absent from channels classified as ‘mainstream’. Forms of response skepticism are particularly common in ‘right-wing’ channels, but also present in some ‘mainstream’ coverage. Two of the most prominent discourses question the perceived economic costs of taking action and the personal sacrifices involved. We explore the implications of our findings for future research and climate communication.
https://www.nature.com/articles/s43247-...

12c0 ::

Še ena zate, ko imaš tako rad migrante :D

Round the cycle turns. As millions are driven from their homes by climate disasters, the extreme right exploits their misery to extend its reach. As the extreme right gains power, climate programmes are shut down, heating accelerates and more people are driven from their homes. If we don’t break this cycle soon, it will become the dominant story of our times.


In the rich world we still have choices: we can greatly limit the damage caused by environmental breakdown, for which our nations and citizens are primarily responsible. But these choices are being deliberately and systematically shut down. Culture war entrepreneurs, often funded by billionaires and commercial enterprises, cast even the most innocent attempts to reduce our impacts as a conspiracy to curtail our freedoms. Everything becomes contested: low-traffic neighbourhoods, 15-minute cities, heat pumps, even induction hobs. You cannot propose even the mildest change without a hundred professionally outraged influencers leaping up to announce: “They’re coming for your ...” It’s becoming ever harder, by design, to discuss crucial issues such as SUVs, meat-eating and aviation calmly and rationally.

Climate science denial, which had almost vanished a few years ago, has now returned with a vengeance. Environmental scientists and campaigners are bombarded with claims that they are stooges, shills, communists, murderers and paedophiles.

As the impacts of our consumption kick in thousands of miles away, and people come to our borders desperate for refuge from a crisis they played almost no role in causing – a crisis that might involve real floods and real droughts – the same political forces announce, without a trace of irony, that we are being “flooded” or “sucked dry” by refugees, and millions rally to their call to seal our borders. Sometimes it seems the fascists can’t lose.

As governments turn rightwards, they shut down policies designed to limit climate breakdown. There’s no mystery about why: hard-right and far-right politics are the defensive wall erected by oligarchs to protect their economic interests. On behalf of their funders, legislators in Texas are waging war on renewable energy, while a proposed law in Ohio lists climate policies as a “controversial belief or policy” in which universities are forbidden to “inculcate” their students.

It is easy to whip up fascism. It’s the default result of political ignorance and its exploitation. Containing it is much harder, and never-ending. The two tasks – preventing Earth systems collapse and preventing the rise of the far right – are not divisible. We have no choice but to fight both forces at once.

https://www.theguardian.com/commentisfr...


Desničarstvo - play stupid games, win stupid prizes

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 12c0 ()

Jazon ::

@12c0 ti si čisto skrenil,..

si kot Don Lemon slo-techa -

Prospekt ::

Clear-air turbulence (CAT) is hazardous to aircraft and is projected to intensify in response to future climate change. However, our understanding of past CAT trends is currently limited, being derived largely from outdated reanalysis data. Here we analyze CAT trends globally during 1979-2020 in a modern reanalysis data set using 21 diagnostics. We find clear evidence of large increases around the midlatitudes at aircraft cruising altitudes. For example, at an average point over the North Atlantic, the total annual duration of light-or-greater CAT increased by 17% from 466.5 hr in 1979 to 546.8 hr in 2020, with even larger relative changes for moderate-or greater CAT (increasing by 37% from 70.0 to 96.1 hr) and severe-or-greater CAT (increasing by 55% from 17.7 to 27.4 hr). Similar increases are also found over the continental USA. Our study represents the best evidence yet that CAT has increased over the past four decades.

https://agupubs.onlinelibrary.wiley.com...

Česa vse bo več in česa manj sploh še ne vemo natančno.

Leif ::

It is easy to whip up fascism. It's the default result of political ignorance and its exploitation. Containing it is much harder, and never-ending. The two tasks - preventing Earth systems collapse and preventing the rise of the far right - are not divisible. We have no choice but to fight both forces at once.
https://www.theguardian.com/commentisfr...


Heh, ljudje ki imajo kaj povedati proti temu, da jim elita odreja koliko energije lahko porabijo so zdaj fašisti. Kak lunatik je ta Monbiot.

fulk ::

@warmerji

Klimatske spremembe bodo onemogočile let letal.
Ljudje so zamaknili zemljo zaradi črpanja podtalnice.
...

Vi ste fuknjeni u glavo. Resno.
Ne morem vrjet kaj berem. In pol sem jaz tisti ignorant. noro

pegasus ::

Mhm, ste ... lepo kažete, da niti brat ne znate.

fulk ::

Aja, še to. V sahelu ni problem podnebje, ampak ker se črnci tam še vedno ne zmorejo zmenit, da je dobro delovat organizirano in skupaj, za lastno dobro.

To, da silijo k nam zaradi podnebnih sprememb je retardiranost, ki jo brez sramu propagirajo le naši dežurni warmerji.

12c0 ::

Jazon je izjavil:

@12c0 ti si čisto skrenil,..

si kot Don Lemon slo-techa -
Projekcija, zgolj sebe opisuješ, a se tega ne zavedaš.




fulk je izjavil:

Aja, še to. V sahelu ni problem podnebje, ampak ker se črnci tam še vedno ne zmorejo zmenit, da je dobro delovat organizirano in skupaj, za lastno dobro.

To, da silijo k nam zaradi podnebnih sprememb je retardiranost, ki jo brez sramu propagirajo le naši dežurni warmerji.
Sedaj si še v to temo privlekel nacizem iz druge teme, kako nepredvidljivo. Očitno se počasi zavedate, da ste vse to desni naredili sami, pa spet skušate drugim naprtit. Ne bo vam uspelo. Vsak si lahko sam poišče, kdo je vdiral kam, kdo je kradel komu, zasužnjeval koga, in kdo nekontrolirano kuri vse, kar mu pride pod roke, češ njegova pravica, njegova lastnina, njegova svoboda, ko pa ne ve kaj te besede sploh pomenijo.

Kako ste že rekli? "Divide et impera"? Izmišljevali ste si vse sorte neumnosti, kot so rase, zakoni narave, evgenika,... vse ste pripravljeni narediti, da bi zaščitili sektaštvo prvega desnega butca, ki je pred 10.000 leti rekel:"Tale kos zemlje, tale tukaj, to je moje, dal mi je Bog, moja lastnina je sveta!"
Bomo tudi zgodovino predstavili v tej temi, če bo potrebno, nobenega problema ni ;)

Jazon ::

@12c0
Evo, in spet si čisto skrenil,...

feryz ::

12c0 je izjavil:

Kako ste že rekli? "Divide et impera"? Izmišljevali ste si vse sorte neumnosti, kot so rase, zakoni narave, evgenika,... vse ste pripravljeni narediti, da bi zaščitili sektaštvo prvega desnega butca, ki je pred 10.000 leti rekel:"Tale kos zemlje, tale tukaj, to je moje, dal mi je Bog, moja lastnina je sveta!"
Nikoli ni šlo tako.
Ampak je moral človek za to nekaj storiti. Makar tistemu, ki se ni strinjal s tem, glavo razbiti in uveljaviti svojo voljo.
Skratka, če hočeš nekaj imeti, je treba za to tudi nekaj storiti. Zmeraj je tako bilo in zmeraj bo. Ne samo pri ljudeh, ampak čez in čez. Vse kar je živega, tako funkcionira. V bistvu, človek še najmanj agresivno.
Sedeti na kavču in jokati kako je svet krivičen, ker imajo drugi več, ni ravno produktivno.

fulk ::

12c0 je izjavil:

Vsak si lahko sam poišče, kdo je vdiral kam, kdo je kradel komu, zasužnjeval koga, in kdo nekontrolirano kuri vse, kar mu pride pod roke, češ njegova pravica, njegova lastnina, njegova svoboda, ko pa ne ve kaj te besede sploh pomenijo.


Smo pogledali. In že vs čas pišem o njih.

feryz je izjavil:

12c0 je izjavil:

Kako ste že rekli? "Divide et impera"? Izmišljevali ste si vse sorte neumnosti, kot so rase, zakoni narave, evgenika,... vse ste pripravljeni narediti, da bi zaščitili sektaštvo prvega desnega butca, ki je pred 10.000 leti rekel:"Tale kos zemlje, tale tukaj, to je moje, dal mi je Bog, moja lastnina je sveta!"
Nikoli ni šlo tako.
Ampak je moral človek za to nekaj storiti. Makar tistemu, ki se ni strinjal s tem, glavo razbiti in uveljaviti svojo voljo.
Skratka, če hočeš nekaj imeti, je treba za to tudi nekaj storiti. Zmeraj je tako bilo in zmeraj bo. Ne samo pri ljudeh, ampak čez in čez. Vse kar je živega, tako funkcionira. V bistvu, človek še najmanj agresivno.
Sedeti na kavču in jokati kako je svet krivičen, ker imajo drugi več, ni ravno produktivno.


Tako je.
Človek je žal vedno primoran nekomu kaj vzeti, ker energije in resursev ni za vse. Prav je, da če vzame, naj vzame samo kar rabi in samo za najnujnejše.

Imaš pa na drugi strani Blackrock:
https://okeefemediagroup.com/breaking-b...
In vsi vemo, *qui* je na položajih blackrocka.

12c0 ::

feryz je izjavil:

12c0 je izjavil:

Kako ste že rekli? "Divide et impera"? Izmišljevali ste si vse sorte neumnosti, kot so rase, zakoni narave, evgenika,... vse ste pripravljeni narediti, da bi zaščitili sektaštvo prvega desnega butca, ki je pred 10.000 leti rekel:"Tale kos zemlje, tale tukaj, to je moje, dal mi je Bog, moja lastnina je sveta!"
Nikoli ni šlo tako.
Ampak je moral človek za to nekaj storiti. Makar tistemu, ki se ni strinjal s tem, glavo razbiti in uveljaviti svojo voljo.
Skratka, če hočeš nekaj imeti, je treba za to tudi nekaj storiti. Zmeraj je tako bilo in zmeraj bo. Ne samo pri ljudeh, ampak čez in čez. Vse kar je živega, tako funkcionira. V bistvu, človek še najmanj agresivno.
Sedeti na kavču in jokati kako je svet krivičen, ker imajo drugi več, ni ravno produktivno.

Genocidal maniacs ;)

Nihče ni rekel, da bi se kar koli moralo zgoditi samo od sebe, ker je samoumevno, da so to zgolj izgovori za vaše početje.

Nakej narediti je eno, človeka, ki je to naredil hladnokrvno umoriti, da si prisvojiš kar ti ne pripada, je nekaj drugega. Zagovarjate množične poboje, suženjstvo, lastninjenje,... pod pretvezo, da je bilo vedno tako, ko pa to ni res. Človek je skoraj 100% svoje zgodovine solidarno živel v skupnosti, vse dokler ni rekel, da je kos zemlje njegov in izumil pravljice, da bi to upravičil ;)

Daleč je to od narave človeka, zato pa so ljudje v individualističnih, kapitalističnih, družbah, depresivni - prisiljeni živeti proti svoji naravi, prisiljeni živeti v "dog eat dog" svetu, ker ste nekateri preveč versko oprani in še kar širite sektaštvo naprej, kljub temu, da prinaša samo smrt in trpljenje.
Niti moč ni v človeški naravi, če bi bila, bi jo bil človek sposoben hendlat, tako pa je ni, saj veš, power corrupts, control doesn't ;)
Vi se že lahko slepite, da evolucija pomeni, da bodo "močnim genom", če jih vržeš v vodo, zrasle škrge, ampak evolucija ne deluje tako, socialni darvinizem pa je itak BS, so ugotovili še v vsaki študiji.

Tvoja projekcija s kavči in jokanjem je spet prišla na plano, ko se nisi bil sposoben soočiti z resnico, in ker veš, da nimaš argumentov, a moraš nekako podkrepit svoje nebuloze, si šel v čustveni izliv. Povsem razumljivo za nekoga, ki se je hvalil, da delavce premalo plača, da bi si lahko privoščili najemnino, a hkrati v vsaki temi omenja, da ima "drag nemški avto". Da ne omenjam alkohola, cenenih žensk, itn, s čemer se tako rad pohvališ. Še sam ne veš zakaj počneš kar počneš, veš samo, da se to od tebe pričakuje in verjameš, da delaš dobro, ne veš pa zakaj - vernik. ;)





Vostok, ne bo šlo, ti ravno take in drugačne kriminalce podpiraš, ko jh dobijo, pa skleneš, da si bil ti vedno proti njim. Spomni se, kako si pisal, da komaj čakaš na apokalipso, ker boš s Triglava opazoval, kako se plebsi borijo za kruh - saj vsi vemo kako se je to končalo ;) Plebsi so tudi izginili iz tvojega besednega zaklada, si naposled le dojel, da smo imeli prav, ko smo rekli, da vas bodo vaši verski sektaši vrgli pod vlak z ostlimi "plebsi", pa ste se smejali. ;)

Kayzon ::

Boze mmili kam drvimo to..

The talks between farmers and the Dutch government has collapsed today.

This means that the state will essentially SEIZE 3000 farms in order to meet new climate goals.

Farmers will loose their livelyhood.

This is The Great Reset in action.

Mato989 ::

Kayzon je izjavil:

Boze mmili kam drvimo to..

The talks between farmers and the Dutch government has collapsed today.

This means that the state will essentially SEIZE 3000 farms in order to meet new climate goals.

Farmers will loose their livelyhood.

This is The Great Reset in action.



Za to bi morala cela nizozemska in EU goret zdaj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pegasus ::

Letošnja sezona orkanov na atlantiku bo zelo zanimiva za spremljat:
https://arstechnica.com/science/2023/06...

feryz ::

To ti dam pa prav. Orkani so prav zanimivi. Če so, seveda. Če jih ni, potem niso zanimivi.

eriCartman ::

Če jih ni, potem je zanimivo, da jih ni.

kow ::

Ena sezona je enostavno premajhno obdobje za sklepanje. Ampak dejstva so jasna. Zemlja se izredno hitro segreva in nic ne kaze, da se bo ustavilo.

eriCartman ::

Ja seveda se segreva, počakaj malo na oktober, pa se bo zopet začela ohlajati. Hint - lažje gre če dolga rokava zamenjaš za kratka

Leif ::

kow ::

eriCartman je izjavil:

Ja seveda se segreva, počakaj malo na oktober, pa se bo zopet začela ohlajati. Hint - lažje gre če dolga rokava zamenjaš za kratka


Aha, ti si tud edent tistih pacientov, ki trdijo da ne znamo meriti temperature. Noted.

Leif ::

Globalne temperature se me meri, ampak se jo izračuna. In računajo jo isti, kot jo napovedujejo.

Mato989 ::

kow je izjavil:

eriCartman je izjavil:

Ja seveda se segreva, počakaj malo na oktober, pa se bo zopet začela ohlajati. Hint - lažje gre če dolga rokava zamenjaš za kratka


Aha, ti si tud edent tistih pacientov, ki trdijo da ne znamo meriti temperature. Noted.


Seveda jo znamo, zato pa tudi vemo da je bila Zemlja ob nastanku goreča krogla in se ohlaja že milijone let...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eriCartman ::

Letošnja pomlad in začetek poletja sta bila neverjetno hladna, deževna - torej lahko sklepam da se okolje okoli mene ohlaja preveč - potrebno bo povečati izpuste CO2 (to naj bi delovalo), da se umiri tole prehitro ohlajanje...

pegasus ::

fulk ::

pegasus ::

feryz ::

Malo si se zmotil.
Tu še ne plavajo, ampak bodo plavali leta 2100. Baje.
Matr, škoda ker me takrat več ne bo. Se bo ogromno zgodilo tistega leta. Bi bilo zanimivo videti.

gruntfürmich ::

zgodnja mesta izpred 15000 let so tudi že davno pod vodo, pa mislim da si niso bili sami krivi za to...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kow ::

Ce te prav razumem, se v avtomobilu ne privezes. Konec koncev, lahko nate med voznjo pade letalo.

Miki N ::

gruntfürmich je izjavil:

zgodnja mesta izpred 15000 let so tudi že davno pod vodo, pa mislim da si niso bili sami krivi za to...


Ma kaki 15k let ... ogromno antičnih mest je že pod vodo - starogrška težka industrija je pustila velik okoljski davek.

kow ::

"ogromno"? Mi jih nastejes kaksnih 100? Lahko mi nastejes 5 starogrskih? Hvala!

Da se ne bos zmedel - Pavlopetri ni starogrsko mesto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Miki N ::

Kow daj sprosti se. Napet si. Ma saj, živčni časi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

kopriwa ::

Miki N je izjavil:

Kow daj sprosti se. Napet si. Ma saj, živčni časi.

A te je dobu, a, da lapaš mal na pamet in počez, samo da se klofa po tipkovnici? Klasični zanikovalci, faktor 5 tu, za 5 tam pa mamo genijalne izračune.

fulk ::

kow je izjavil:

Ce te prav razumem, se v avtomobilu ne privezes. Konec koncev, lahko nate med voznjo pade letalo.


A ti tudi voziš vedno na 20% omejitve, ker te skrbi, da se boš nekoč lahko zletel s ceste v zid?
Tako ti pravijo tvoji prometni strokovnjaki.

Statistika pravi, da zaletanje v zid, ni tako pogosto in bi lahko komot vozu hitreje.

pegasus je izjavil:

Tu že plavajo: https://www.theguardian.com/world/2023/...


Yep. Dejmo cel svet ustavit, ker nek otok sredi oceana, širine ene ceste, bo čez 100 let poplavilo, zaradi vzroka, ki nam ni čisto jasen.
Makes sense.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fulk ()

c3p0 ::

kow je izjavil:

"ogromno"? Mi jih nastejes kaksnih 100? Lahko mi nastejes 5 starogrskih? Hvala!

Da se ne bos zmedel - Pavlopetri ni starogrsko mesto.


Kako mesto pa je?

kow ::

Ne vem. Nima pa nobene veze z anticnimi Grki. Te moram sedaj tudi zgodovino uciti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Comandante ::

Yep. Dejmo cel svet ustavit, ker nek otok sredi oceana, širine ene ceste, bo čez 100 let poplavilo, zaradi vzroka, ki nam ni čisto jasen.
Makes sense.

Pri trenutni hitrosti narascanja morja, lahko nasujejo za eno ladjo materiala na leto, pa jih ne bo zalilo.

Ali pa naj poklicejo v Emirate ali pa na Kitajsko, naj povedo kje zelijo nov otok in ga bodo zgradili.

feryz ::

Saj piše, da bodo washed away in ne poplavljeni.
Zdaj samo še čakamo, da bo tisto dubajsko palmo spralo in bodo bradači kričali da oni niso nič krivi, ampak je to posledica globalnega segrevanja.

Me je zdaj klical kolega, ki šotori nekje blizu Zadra, jih zebe kot pse. Pri čisto polnem avtu in prikolici, je pozabil dolge gate spakirati. Je računal na globalno segrevanje, fasal pa globalno ohlajanje.
Ampak menda bo bolje. Tisti dan, ko bo šel domov.

m0LN4r ::

feryz je izjavil:

Malo si se zmotil.
Tu še ne plavajo, ampak bodo plavali leta 2100. Baje.
Matr, škoda ker me takrat več ne bo. Se bo ogromno zgodilo tistega leta. Bi bilo zanimivo videti.

Pametno bi bilo, ce do takrat zacnejo razmisljati o tem, da se preselijo pol metra visje

Comandante je izjavil:

Yep. Dejmo cel svet ustavit, ker nek otok sredi oceana, širine ene ceste, bo čez 100 let poplavilo, zaradi vzroka, ki nam ni čisto jasen.
Makes sense.

Pri trenutni hitrosti narascanja morja, lahko nasujejo za eno ladjo materiala na leto, pa jih ne bo zalilo.

Ali pa naj poklicejo v Emirate ali pa na Kitajsko, naj povedo kje zelijo nov otok in ga bodo zgradili.

+1
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

pegasus ::

Held v. Montana se razvija: https://www.wired.com/story/inside-the-...

c3p0 ::

kow je izjavil:

Ne vem. Nima pa nobene veze z anticnimi Grki. Te moram sedaj tudi zgodovino uciti?


Ne veš, si dobro povedal.
Ti si mene kdaj kaj učil? Remind me.

kow ::

Ne bos verjel. Ce nekaj ne vem, recem: ne vem

Tezak koncept zate oz. vecino ostalih pacientov v tej temi.

feryz je izjavil:

Saj piše, da bodo washed away in ne poplavljeni.
Zdaj samo še čakamo, da bo tisto dubajsko palmo spralo in bodo bradači kričali da oni niso nič krivi, ampak je to posledica globalnega segrevanja.

Me je zdaj klical kolega, ki šotori nekje blizu Zadra, jih zebe kot pse. Pri čisto polnem avtu in prikolici, je pozabil dolge gate spakirati. Je računal na globalno segrevanje, fasal pa globalno ohlajanje.
Ampak menda bo bolje. Tisti dan, ko bo šel domov.


Pomoje ti ne razumes besede "globalno". Naj ti pomagam. Izhaja iz latinske besede "globus". Ce rabis nadaljno pomoc, samo povej.
Aja, se dodaten namig. Ko govorimo o globalnem segrevanju, se to ponavadi nanasa na povprecno temperaturo atmosfere skozi celo leto.

Prosim!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Ne bos verjel. Ce nekaj ne vem, recem: ne vem

Tezak koncept zate oz. vecino ostalih pacientov v tej temi.

feryz je izjavil:

Saj piše, da bodo washed away in ne poplavljeni.
Zdaj samo še čakamo, da bo tisto dubajsko palmo spralo in bodo bradači kričali da oni niso nič krivi, ampak je to posledica globalnega segrevanja.

Me je zdaj klical kolega, ki šotori nekje blizu Zadra, jih zebe kot pse. Pri čisto polnem avtu in prikolici, je pozabil dolge gate spakirati. Je računal na globalno segrevanje, fasal pa globalno ohlajanje.
Ampak menda bo bolje. Tisti dan, ko bo šel domov.


Pomoje ti ne razumes besede "globalno". Naj ti pomagam. Izhaja iz latinske besede "globus". Ce rabis nadaljno pomoc, samo povej.
Aja, se dodaten namig. Ko govorimo o globalnem segrevanju, se to ponavadi nanasa na povprecno temperaturo atmosfere skozi celo leto.

Prosim!


Tako je in to je napaka, globalno segrevanje bi se moralo nanašat tudi na TIMELINE GLOBUSA torej Zemlje (hint) ne pa da vzamemo CELO ZEMLJO in govorimo o merilih človeka (timeline)

Zemlje dejansko človek ne zanima, njo zanima njena zgodovina in ta se ohlaja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::



Klime se par let ne bo treba prizgat.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM
««
37 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpusti ogljikovega dioksida še vedno rekordni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15811858 (6727) kow
»

Udarec za podnebne alarmiste? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18133015 (16890) zmaugy
»

Univerza Brown: Podnebni zanikovalci še vedno nesorazmerno visoko zastopani v medijih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11919912 (16111) gruntfürmich
»

IPCC: Hitrost globalnega segrevanja manjša, a le po naključju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11836226 (26188) NSA Agent

Več podobnih tem