» »

Podnebni ekstremizem

Podnebni ekstremizem

««
36 / 89
»»

CoolBits ::

Hvala, da priznavaš, da si samo vernik. Brez podatkov pa tudi nič nimaš.

kow ::

Da, jaz verujem v vremenarje. Ti pa v svoje (uborne) kognitivne sposobnosti. Jasno je, kdo je tukaj bolj brihten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

CoolBits ::

Glej, ti imaš vero in ne argumentov in zato nima niti smisla naprej debatirat. Ko prideš ven s kakim dobrim argumentom pa nadaljujemo.

kow ::

Predlagam, da si preberes kaksno na 'burden of proof'. Ti imas tukaj nenavadne trditve, ne jaz. Na tebi je dokazovanje. Tako pac deluje znanost.
Mimogrede, podtaknil si mi trditev, da se dogaja nekaj nenavadnega. Segrevanje ni nic nenavadnega, ampak popolnoma pricakovan efekt "dodatne izolacije" v atmosferi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Predlagam, da mi kar ti poisces podatke. Najdi mi podatke, ki kazejo, da se zemlja ohlaja. Hvala!


To smo ti že našli... ob nastanku je Zemlja imela koliko stopinj? Več kot danes kajne? Več kot v zadnjih 100 letih tudi zadnjih 1k letih... hence se ohlaja... to je geografija 5 ali 6 razreda OŠ...

Tam smo se učili da je Zemlja bila goreča krogla ob nastanku in da se OHLAJA!!!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Dobro ves, da me zanima obdobje mojega zivljenja (rojen sem bil v 80ih), pa recimo, da bom zivel se 40 let. Zemlja se segreva, se strinjas vsaj v tem ali bos zopet saltal na dinozavre?

Mato989 ::

kow je izjavil:

Dobro ves, da me zanima obdobje mojega zivljenja (rojen sem bil v 80ih), pa recimo, da bom zivel se 40 let. Zemlja se segreva, se strinjas vsaj v tem ali bos zopet saltal na dinozavre?


Ja, ampak to ni nič takega, oziroma je tako relevantno kot panika da se STARAŠ... ja vsi se staramo kajne? Pa zaradi tega ne delamo dnevne panike. To je normalen cikel... Ne moreš jemat trenda na Zemlji ki je obstajala milijarde let (ali kolikor pač že) in vzet ven mikroskopskega obdobja in na podlagi tega delat zaključke...

To je tako kot bi v tvoje lajfu vzeli ven 20 min ko piješ pivo in rekli da si pijanec... ker se za časa 20 min ki ga vzamemo zapijaš in nacejaš z alkoholom

Our 4.54-billion-year-old planet probably experienced its hottest temperatures in its earliest days, when it was still colliding with other rocky debris (planetesimals) careening around the solar system. The heat of these collisions would have kept Earth molten, with top-of-the-atmosphere temperatures upward of 3,600° Fahrenheit.

Even after those first scorching millennia, however, the planet has often been much warmer than it is now. One of the warmest times was during the geologic period known as the Neoproterozoic, between 600 and 800 million years ago. Conditions were also frequently sweltering between 500 million and 250 million years ago. And within the last 100 million years, two major heat spikes occurred: the Cretaceous Hot Greenhouse (about 92 million years ago), and the Paleocene-Eocene Thermal Maximum (about 56 million years ago).


A Smithsonian Institution project has tried to reconstruct temperatures for the Phanerozoic Eon, or roughly the last half a billion years. Preliminary results released in 2019 showed warm temperatures dominating most of that time, with global temperatures repeatedly rising above 80°F and even 90°F--much too warm for ice sheets or perennial sea ice. About 250 million years ago, around the equator of the supercontinent Pangea, it was even too hot for peat swamps!


In da ne pozabimo tegale:

Geologists and paleontologists have found that, in the last 100 million years, global temperatures have peaked twice. One spike was the Cretaceous Hot Greenhouse roughly 92 million years ago, about 25 million years before Earth's last dinosaurs went extinct. Widespread volcanic activity may have boosted atmospheric carbon dioxide. Temperatures were so high that champsosaurs (crocodile-like reptiles) lived as far north as the Canadian Arctic, and warm-temperature forests thrived near the South Pole.

Another hothouse period was the Paleocene-Eocene Thermal Maximum (PETM) about 55-56 million years ago. Though not quite as hot as the Cretaceous hothouse, the PETM brought rapidly rising temperatures. During much of the Paleocene and early Eocene, the poles were free of ice caps, and palm trees and crocodiles lived above the Arctic Circle.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kow ::

Zopet si zabluzil z nekimi analogijami. Lahko bi samo napisal: da, strinjam se. Samo si prevelik kreten, da bi bil zmozen kaj takega.

Mato989 ::

During the PETM, the global mean temperature appears to have risen by as much as 5-8°C (9-14°F) to an average temperature as high as 73°F. (Again, today's global average is shy of 60°F.) At roughly the same time, paleoclimate data like fossilized phytoplankton and ocean sediments record a massive release of carbon dioxide into the atmosphere, at least doubling or possibly even quadrupling the background concentrations.


In za konec najbolj pomembno

Earth's hottest periods--the Hadean, the late Neoproterozoic, the Cretaceous Hot Greenhouse, the PETM--occurred before humans existed. Those ancient climates would have been like nothing our species has ever seen.

Modern human civilization, with its permanent agriculture and settlements, has developed over just the past 10,000 years or so. The period has generally been one of low temperatures and relative global (if not regional) climate stability. Compared to most of Earth's history, today is unusually cold; we now live in what geologists call an interglacial--a period between glaciations of an ice age.


Torej znanstveniki dokazujejo da smo dejansko daaaaleč od rekordnih temperatur Zemlje, tudi če izvzamemo gorečo kroglo na začetku...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kow ::

Jaz nisem nikjer omenjal rekordnih temperatur. Zmeni se s CoolBits, on pravi, da se hladi oz. je temperatura staticna.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Jaz nisem nikjer omenjal rekordnih temperatur. Zmeni se s CoolBits, on pravi, da se hladi oz. je temperatura staticna.


To ali se ohlaja ali segreva je v osnovi manipulativni podatek... za pravilno določitev ohlajanja ali segrevanja je potrebno vzet celotno obdobje Zemlje... Lahko pa vzamemo poljubne time frame in imamo vsi prav... če vzameva timeframe od septembra do februarja se bo ohlajalo, če vzameva timeframe aprila do avgusta temperature rastejo...

Če vzameva 20 let lahko da raste, enako 80 let...

Vedno ko spremeniva timeframe ga lahko nastaviva tako da imaš rpav da se segreva ali pa da se ohlaja...

Zato je ta podatek neumen.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kow ::

Zopet nekaj filozofiras. Ti raje prepricaj Coolbitsa, da ce vzamemo 20 let, da se segreva. On pravi, da se ne (oziroma, da se ne dogaja nic nenavadnega - kar niti ne razumem kaj naj bi pomenilo). Ti pravis, da se segreva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

pegasus ::

Ok, napredujete, se že o časovnih okvirih menite.

Kar je zares pomembno je drugi odvod, hitrost spremembe. Če se je neka sprememba zgodila skozi npr. miljon let, kul. Če se sprememba enake magnitute zgodi "čez vikend", kar je geološko kako tisočletje, ni kul. Če se zgodi v nekaj desetletjih, je panika.

kow ::

pegasus, pocasi. Ta folk je za odvod samo slisal v srednji soli, ko je fasal tisto dvojko ali trojko. Ne mores prehitevati s pretezkimi koncepti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

trancer01 ::

Smešno brati, ko o "težkih" konceptih odvoda razlaga kow, ki ima IQ očitno na nivoju opice.>:D

Mato989 ::

kow je izjavil:

Zopet nekaj filozofiras. Ti raje prepricaj Coolbitsa, da ce vzamemo 20 let, da se segreva. On pravi, da se ne (oziroma, da se ne dogaja nic nenavadnega - kar niti ne razumem kaj naj bi pomenilo). Ti pravis, da se segreva.


Briga mene kaj en uporabnik trdi... Jaz trdim da se od nastanke Zemlje ZEMLJA OHLAJA... do zdaj me še noben ni prepričal v nasprotno in tudi znanstveniki se strinjajo da je Zemlja bila najbolj vroča ob nastanku in da nikdar po tistem ni bila več niti približno tako vroča...

Ko pa bo (vem ja nas ne bo) pa bomo postavili drugačno trditev.

Ok, napredujete, se že o časovnih okvirih menite.

Kar je zares pomembno je drugi odvod, hitrost spremembe. Če se je neka sprememba zgodila skozi npr. miljon let, kul. Če se sprememba enake magnitute zgodi "čez vikend", kar je geološko kako tisočletje, ni kul. Če se zgodi v nekaj desetletjih, je panika.


Torej kdo je kriv če izbruhne Yellowstone in se v luft spusti več CO2 kot ga je človeštvo sproduciralo v ŽNJ stoletjih verjetno? Smo krivi ljudje? Nihče ne more proizvest toliko CO2ja kot Zemlja/narava sama...

Sploh pa kako boste obrazložili problematičnost CO2ja če imamo dokazano da je v ozračju bilo VEČ CO2 v obdobjih ko ljudi ni bilo in je hkrati rastje bistveno bolj uspevalo ker je imelo več kisika za "dihat"

Za konec smo pa pri ironiji... koliko CO2ja spuščamo v luft zato ker smo poslali orožje Ukrajini? A pri Ukrajini pa več ni važno izpuščanje CO2 ki je posledica naše pomoči? Na drugi strani bi pa krave klali pa zapirali farme na Nizozemskem... je to smiselno? Če bi se nam res šlo za ozračje bi Ukrajino NATO zradiral da bi bilo čimprej konec, ker bi tako manj CO2 porabili... (Ker Rusijo je težje bi porabili več CO2)

Se pravi smo zelo kontradiktorni kajne?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Spet Ukrajina, lol. Ti samo 5x napisi na list pred sabo, da bo jasno: "Zemlja se trenutno segreva". Pa poskusi 5min zdrzat, da se ne vrnes milijone let nazaj po casovnici. Sej bo slo - napni vse moci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

c3p0 ::

Odvod? Kaj je to OŠ? Znanstveniki operiramo z gradienti.

m0LN4r ::

kow je izjavil:

Predlagam, da mi kar ti poisces podatke. Najdi mi podatke, ki kazejo, da se zemlja ohlaja. Hvala!

Saj ni trdil, da se ohlaja? Fck no.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

kow ::

Seveda je. Le, da tega ni upal povedati direkt.

12c0 ::

Mato989 je izjavil:

Saj lahko oporekaš, ampak moraš imeti argument, dokaz, zaradi katerega oporekaš, če nimaš, potem oporekaš iz nekega čustvenega vzgiba - in ravno znanost je tisto orodje, ki čustvene vzgibe filtrira, da dobimo objektivno resnico.

Bilo je podanih več kot dovolj povezav do študij, grafov, itn.


Torej me pšreusmeri na raziskavo kjer obrazloži zakaj je v času JURE (obdobje) bilo več CO2 in več Kisika v ozračju in je rastje bujno uspevalo, živalstvo tudi... in kako je bil za tisti porast co2 kriv človek?
Kaj bi rad povedal, da so Flintstones dokumentarec?

Kakšno zvezo ima jura, z neizpodbitnim dejstvom, da je danes človek tisti, ki povzroča segrevanje? A misliš, da zato, ker je bilo včasih več CO2 v ozračju, danes ne more biti človek odgovoren? Dokazali smo, da je človek odgovoren, ti si pa čustveno preveč navezan na pravljico naftne industrije in skrajnodesničarskih demagogov.

Dejstva:
Multiple lines of evidence unequivocally establish the dominant
role of human activities in the growth of atmospheric CO2. First, the
systematic increase in the difference between the MLO and SPO
records (Figure 5.6a) is caused primarily by the increase in emissions
from fossil fuel combustion in industrialized regions that are situated
predominantly in the Northern Hemisphere (Ciais et al., 2019). Second,
measurements of the stable carbon isotope in the atmosphere (d13C–
CO2) are more negative over time because CO2 from fossil fuels
extracted from geological storage is depleted in 13C (Figure 5.6c;
Rubino et al., 2013; Keeling et al., 2017). Third, measurements of the
d(O2/N2) ratio show a declining trend because for every molecule of
carbon burned, 1.17 to 1.98 molecules of oxygen (O2) is consumed
(Figure 5.6d; Ishidoya et al., 2012; Keeling and Manning, 2014). These
three lines of evidence confirm unambiguously that the atmospheric
increase of CO2 is due to an oxidative process (i.e., combustion).
Fourth, measurements of radiocarbon (14C–CO2) at sites around the
world (Levin et al., 2010; Graven et al., 2017; Turnbull et al., 2017)
show a continued long-term decrease in the 14C/12C ratio. Fossil fuels
are devoid of 14C and therefore fossil fuel-derived CO2 additions
decrease the atmospheric 14C/12C ratio (Suess, 1955).

Vir: https://www.ipcc.ch/report/ar6/wg1/down...


Človek v zrak spušča toliko CO2ja v tako kratkem času, da bi narava potrebovala več mio let za enak učinek (glej grafe v pdfju):

The evolution of Earth’s climate on geological timescales is largely driven by variations in the
magnitude of total solar irradiance (TSI) and changes in the greenhouse gas content of the
atmosphere. Here we show that the slow B50 Wm¯²increase in TSI over the last B420
million years (an increase of B9 Wm¯² of radiative forcing) was almost completely negated
by a long-term decline in atmospheric CO2. This was likely due to the silicate weathering-
negative feedback and the expansion of land plants that together ensured Earth’s long-term
habitability. Humanity’s fossil-fuel use, if unabated, risks taking us, by the middle of the
twenty-first century, to values of CO2 not seen since the early Eocene (50 million years ago).

If CO2 continues to rise further into the twenty-third century, then the associated large
increase in radiative forcing, and how the Earth system would respond, would likely be
without geological precedent in the last half a billion years.

vir https://www.researchgate.net/publicatio...


Ali pa:
Although rates of change in the Anthropocene are necessarily assessed over much shorter periods than those used to calculate long-term baseline rates of change, and therefore present challenges for direct comparison, they are nevertheless striking. The rise in global CO2 concentration since 2000 is about 20 ppm per decade, which is up to 210 times faster than any sustained rise in CO2 during the past 800,000 years (Lüthi et al., 2008; Bereiter et al., 2015). AR5 found that the last geological epoch with similar atmospheric CO2 concentration was the Pliocene, 3.3 to 3.0 Ma (Masson-Delmotte et al., 2013). Since 1970 the global average temperature has been rising at a rate of 1.7°C per century, compared to a long-term decline over the past 7,000 years at a baseline rate of 0.01°C per century (NOAA, 2016; Marcott et al., 2013). These global-level rates of human-driven change far exceed the rates of change driven by geophysical or biosphere forces that have altered the Earth System trajectory in the past (e.g., Summerhayes 2015; Foster et al., 2017); even abrupt geophysical events do not approach current rates of human-driven change.

Ma = Million years ago
Vir:https://www.ipcc.ch/site/assets/uploads...
Poročilo v celoti: https://www.ipcc.ch/site/assets/uploads...




Mato989 je izjavil:

Torej kdo je kriv če izbruhne Yellowstone in se v luft spusti več CO2 kot ga je človeštvo sproduciralo v ŽNJ stoletjih verjetno? Smo krivi ljudje? Nihče ne more proizvest toliko CO2ja kot Zemlja/narava sama...

Sploh pa kako boste obrazložili problematičnost CO2ja če imamo dokazano da je v ozračju bilo VEČ CO2 v obdobjih ko ljudi ni bilo in je hkrati rastje bistveno bolj uspevalo ker je imelo več kisika za "dihat"

Tudi o tem smo že govorili:
Volcanic eruptions are often discussed in relation to climate change because they release CO2 (and other gases) into our atmosphere. However, human contributions to the carbon cycle are more than 100 times those from all the volcanoes in the world - combined.

In comparison, while volcanic eruptions do cause an increase in atmospheric CO2, human activities emit a Mount St. Helens-sized eruption of CO2 every 2.5 hours and a Mount Pinatubo-sized eruption of CO2 twice daily.

The largest possible eruptions come from super volcanoes like Yellowstone or Mount Toba (which erupt very rarely, about every 100,000 to 200,000 years or more), but the total annual CO2 emissions from human activities is like one or more Yellowstone-sized super eruptions going off every year.

https://climate.nasa.gov/faq/42/what-do...

Mato989 je izjavil:

Za konec smo pa pri ironiji... koliko CO2ja spuščamo v luft zato ker smo poslali orožje Ukrajini? A pri Ukrajini pa več ni važno izpuščanje CO2 ki je posledica naše pomoči? Na drugi strani bi pa krave klali pa zapirali farme na Nizozemskem... je to smiselno? Če bi se nam res šlo za ozračje bi Ukrajino NATO zradiral da bi bilo čimprej konec, ker bi tako manj CO2 porabili... (Ker Rusijo je težje bi porabili več CO2)

Se pravi smo zelo kontradiktorni kajne?
Zelo si kontradiktoren, ja: najprej si trdil, da CO2 nima zveze, potem da človek ni odgovoren, potem da se ohlaja, sedaj pa priznaš, da se segreva in da je odgovoren človek, ampak samo zato, ker pošilja orožje Ukrajini :D
A bi rad prišel na pegasusovo shitlisto?

Krave imajo ravno zato, da jih koljejo, ker vi ne zmorete brez meska ;)

Nizozemci ne zapirajo farm, ponujajo denar, da kmetje preidejo na vzdržne modele, kdor noče, lahko za dobre denarce farmo tudi proda - v ukrepe so državo prisilili desničarji, ker desničarji pravijo, da se velikih industrijskih kmetij (kapitalistov) ne sme omejevati ali kaznovati, desničarji so torej rekli, da namesto da bi 2 industrijski kmetiji omejili, se je treba lotit malih kmetov - saj veš, če si bogat, greš med covid-zaprtjem lahko tudi na hrvaško, če nisi, pa ne smeš niti rogljiča pojesti zunaj.
BTW, nizozemska je cca 260x manjša od ZDA, izvozi pa za okrog 70% pridelka ZDA, tudi če bi zaprli polovico kmetij, bi nizozemci lahko še vedno večino hrane izvozili ;)
Pravljico okrog nizozemskih kmetij so razširili v skrajnodesničarski PR agenciji, ker skrajno desni iz tega, tako kot iz vsega, naredijo orožje za svoj ideološki boj - kmetje, in vi, pa ste ponovno padli na cenene trike.

trancer01 ::

Da je neizpodbitno dejstvo, da je človek odgovoren za spremembo podnebja, lahko izreče le umsko zaostal človek.

svecka ::

Kdo je kriv za ledene dobe skozi miljone let?
Kdo je kriv za C02 v času dinozavrov, ki je bil 5x višji?
Kdo je kriv za temperaturna nihanja skozi tisočletja (male ledene dobe)?

Tudi če nas ne bi bilo bi bilo na Zemlji bi bila ta segrevanja in ohlajevanja še zmeraj prisotna. To je pač naravni cikel, samo ste nekateri padli na foro globalnega osnaževanja, kjer si posamezniki na vaš naiven račun bašejo žepe. Briga njih za prihodnost, oni živijo zase.

.

pegasus ::

I'll just leave this here: https://phys.org/news/2023-06-weve-grou...

trancer01 ::

Pegasus, najbolje, da kar izgineš iz te teme.>:D

feryz ::

Ok, jutri bomo nehali pumpati vodo iz zemlje.
Nafto, plin in premog, smo nehali vlačiti ven že pred par leti, tako da ne bo problem tudi tega opustiti.
Če zaradi tega gagne milijarda ali več ljudi, se ne bomo sekirali.

Btw, mi hribci jo ne pumpamo, ker uporabljamo tisto, ki mimo nas teče proti morju.
Glavni problem v Sloveniji je, kaj drugega kot, žabarija. Ta stvor jo spumpa iz zemlje kolikor jo lahko. Še dobro da bo vsaj nekaj tekočine prišlo nazaj v zemljo s pomočjo C0 in ostale napeljave.

c3p0 ::

Kaj sledi, peak water theory? Nafte kar noče zmanjkovat.

kow ::

c3p0 je izjavil:

Kaj sledi, peak water theory? Nafte kar noče zmanjkovat.


Kdo pa trdi, da nafte zmanjkuje? No, zmanjkuje jo ze, samo jo imamo dovolj se za desetletja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

cvalsr ::

Pegasus, tale tvoja povezava me je spravila v krohot. Zemlja se je nagnila 80cm "proti vzhodu"??? Kje pa je na Zemlji "vzhod"? Vedno vzhodno od tebe, kjerkoli že si! Kam se je torej nagnila?

D3m ::

DA se ni nagnila zaradi Pegasusa in njegovih nočnih obiskov McDonaldsa :O
|HP EliteBook|R5 6650U|

12c0 ::

trancer01 je izjavil:

Da je neizpodbitno dejstvo, da je človek odgovoren za spremembo podnebja, lahko izreče le umsko zaostal človek.




svecka je izjavil:

Kdo je kriv za ledene dobe skozi miljone let?
Kdo je kriv za C02 v času dinozavrov, ki je bil 5x višji?
Kdo je kriv za temperaturna nihanja skozi tisočletja (male ledene dobe)?

Tudi če nas ne bi bilo bi bilo na Zemlji bi bila ta segrevanja in ohlajevanja še zmeraj prisotna. To je pač naravni cikel, samo ste nekateri padli na foro globalnega osnaževanja, kjer si posamezniki na vaš naiven račun bašejo žepe. Briga njih za prihodnost, oni živijo zase.

.



Galileo recounts an anecdote about the debate between a Humanist and Peripatetic physicians:

It happened on this day that he was investigating the source and origin of the nerves, about which there exists a notorious controversy between the Galenist and Peripatetic doctors. The anatomist showed that the great trunk of nerves, leaving the brain and passing through the nape, extended on down the spine and then branched out through the whole body, and that only a single strand as fine as a thread arrived at the heart. Turning to a gentleman whom he knew to be a peripatetic philosopher, and on whose account he had been exhibiting and demonstrating everything with unusual care, he asked this man whether he was at last satisfied and convinced that the nerves originated in the brain and not in the heart. The philosopher, after considering for a while, answered: "You have made me see this matter so plainly and palpably that if Aristotle’s text were not contrary to it, stating clearly that the nerves originate in the heart, I should be forced to admit it to be true."

c3p0 ::

cvalsr je izjavil:

Pegasus, tale tvoja povezava me je spravila v krohot. Zemlja se je nagnila 80cm "proti vzhodu"??? Kje pa je na Zemlji "vzhod"? Vedno vzhodno od tebe, kjerkoli že si! Kam se je torej nagnila?


In so ugotovili, da prav zaradi načrpane vode. Včasih pa so nam tupili kako voda lepo kroži v ekosistemu. Saj pravim, počasi bodo strašili s "peak water" teorijo, kot so pred CO2 mrzlico s "peak oil".

Enkrat bodo ugotovili, da Zemlja ni prav nič statična in se v njej marsikaj dogaja. A takrat bomo že do konca poneumljeni in prizemljeni, da ne bi slučajno kdo preveč CO2 spustil.

fulk ::

pegasus je izjavil:

I'll just leave this here: https://phys.org/news/2023-06-weve-grou...


ahahahahahahahahaha

Pega, ti si nepobolšljiv doomer.
Masturbiraš nad vse kar je apokaliptično.


Drugače pa za kow-a in podobne.
Vse kar je establišment tako pumpal, se je eventuelno izkazalo za nateg.
Zakaj bi bilo tokrat drugače?

bbbbbb2015 ::

Citirali ste me toliko krat, da zelo težko izbrskam vse poste in na vse odgovorim.

Da smo si na jasnem, kaj sem rekel jaz in za kaj se zavzemam jaz...

Menim, da ima Zemlja naravni cikel, imela ga je vedno in ima ga tudi sedaj. Trenutno se zemlja segreva. Ljudje seveda k temu segrevanju prispevamo. Malo, dosti? Ne vem. Vse študije so bolj aktivistične narave, človek ==> več CO2 ==> segrevamo se

Menim, da sploh ne gremo v slabo smer, vsaj kar se Slovenije tiče. Eni gredo bistveno na bolje, recimo Sibirija, eni gredo na opazno slabše - Španija, jug Francije. Je tudi res, da v Španiji gojijo enormne količine zelenjave, zaradi osončenosti, zato imajo enormno porabo vode. Kot so v enem prispevku rekli, saj za same ljudi niti ne zmanjka, samo namakati vse tiste površine - to pa ziher zmanjka

Menim, da se moramo prilagoditi, v arhitekturi, ukrepih. Nenazadnje recimo, imamo tigraste komarje, nihče se ne sekira. Morali bi videti vi Malezijo. Tam če pustiš vedro (prazno!) pred hišo, pride popoldanski dež, napolni vedro do konca - in imaš larve komarjev do naslednjega jutra. Zato, če pustiš vedro, če ne pride mimo varnostnik ali komunalni delavec, ti jo sosed pospravi pod streho.
To se še nismo (skoraj) nič prilagodili.

Nenazadnje menim, da moramo imti zeleno, CO2 nevtralno gospodarstvo. Ne verjamem, da se lahko CO2 izpustom povsem izognemo. Sigurno, če avte in ladje in kamione spravimo dol z ogljikovodikov, bo to velik uspeh.

Menim pa tako iz drugih vzrokov. Mnenja sem, da naš denar gre v roke kameltrajberjev, moskovitov, ki delajo pyzdarije okrog sebe. To se mora nehati.

Tako da sem za zelene politike. Samo ne tako na silo, kot je to bilo z žarnicami.

Sem pa proti migracijam, oziroma ekonomskim migrantom, ker menim, da to obremeni Slovenijo čez mero, kot jo zmoremo. To niso nesrečneži (recimo Ukrajinci so nesrečneži), to so iskalci rent.

To, če se ne bo ustavilo, bo Slovenijo obremenilo. Že sedaj jo enormno.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

fulk je izjavil:

pegasus je izjavil:

I'll just leave this here: https://phys.org/news/2023-06-weve-grou...


ahahahahahahahahaha

Pega, ti si nepobolšljiv doomer.
Masturbiraš nad vse kar je apokaliptično.


Drugače pa za kow-a in podobne.
Vse kar je establišment tako pumpal, se je eventuelno izkazalo za nateg.
Zakaj bi bilo tokrat drugače?


Ta spletna stran je plačan nateg. Če samo pogledaš "Contact", nimajo nič. Nula. Luft. Pričakujem pod članke imena in priimke, pod kontakt pa ime firme, naslov in vsaj eno telefonsko. Pozabi facebuk in ptiče. In firma na Isle of Man ne šteje. In telefonske ne najdeš na Isle of Man, ampak Illinois v Ameriki. To so plačani fejkerji.

Zgodovina sprememb…

fulk ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Citirali ste me toliko krat, da zelo težko izbrskam vse poste in na vse odgovorim.

Da smo si na jasnem, kaj sem rekel jaz in za kaj se zavzemam jaz...

Menim, da ima Zemlja naravni cikel, imela ga je vedno in ima ga tudi sedaj. Trenutno se zemlja segreva. Ljudje seveda k temu segrevanju prispevamo. Malo, dosti? Ne vem. Vse študije so bolj aktivistične narave, človek ==> več CO2 ==> segrevamo se

Menim, da sploh ne gremo v slabo smer, vsaj kar se Slovenije tiče. Eni gredo bistveno na bolje, recimo Sibirija, eni gredo na opazno slabše - Španija, jug Francije. Je tudi res, da v Španiji gojijo enormne količine zelenjave, zaradi osončenosti, zato imajo enormno porabo vode. Kot so v enem prispevku rekli, saj za same ljudi niti ne zmanjka, samo namakati vse tiste površine - to pa ziher zmanjka

Menim, da se moramo prilagoditi, v arhitekturi, ukrepih. Nenazadnje recimo, imamo tigraste komarje, nihče se ne sekira. Morali bi videti vi Malezijo. Tam če pustiš vedro (prazno!) pred hišo, pride popoldanski dež, napolni vedro do konca - in imaš larve komarjev do naslednjega jutra. Zato, če pustiš vedro, če ne pride mimo varnostnik ali komunalni delavec, ti jo sosed pospravi pod streho.
To se še nismo (skoraj) nič prilagodili.

Nenazadnje menim, da moramo imti zeleno, CO2 nevtralno gospodarstvo. Ne verjamem, da se lahko CO2 izpustom povsem izognemo. Sigurno, če avte in ladje in kamione spravimo dol z ogljikovodikov, bo to velik uspeh.

Menim pa tako iz drugih vzrokov. Mnenja sem, da naš denar gre v roke kameltrajberjev, moskovitov, ki delajo pyzdarije okrog sebe. To se mora nehati.

Tako da sem za zelene politike. Samo ne tako na silo, kot je to bilo z žarnicami.

Sem pa proti migracijam, oziroma ekonomskim migrantom, ker menim, da to obremeni Slovenijo čez mero, kot jo zmoremo. To niso nesrečneži (recimo Ukrajinci so nesrečneži), to so iskalci rent.

To, če se ne bo ustavilo, bo Slovenijo obremenilo. Že sedaj jo enormno.


No, to je nek normalen zmeren pogled na situacijo.
Kowi in pegasusi pa delajo paniko.

c3p0 ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Menim, da sploh ne gremo v slabo smer, vsaj kar se Slovenije tiče. Eni gredo bistveno na bolje, recimo Sibirija, eni gredo na opazno slabše - Španija, jug Francije. Je tudi res, da v Španiji gojijo enormne količine zelenjave, zaradi osončenosti, zato imajo enormno porabo vode. Kot so v enem prispevku rekli, saj za same ljudi niti ne zmanjka, samo namakati vse tiste površine - to pa ziher zmanjka


Izraelci s svojimi desalinacijskimi tovarnami naredijo toliko sladke vode, da namakajo vse kar imajo, višek pa zlivajo kar v puščavo. Če česar Španiji ne manjka, je to morje. Know-how pa bodo gotovo delili, saj gre za našo prihodnost, a ne. Torej se ne rabimo bati, da bi sladke vode kdaj zmanjkalo. Zato pa nas strašijo vedno z nečim novim. Če se bo kdaj zgodil "pole shift", se gotovo ne bo zaradi črpanja vode.

pegasus ::

cvalsr je izjavil:

Pegasus, tale tvoja povezava me je spravila v krohot.
Odlično. Mene pa zabavate s tem, kako iz sebe delate norce. Torej win-win ;⁠-⁠)

D3m ::

Povezava sliči na click-bait.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fulk ::

pegasus je izjavil:

cvalsr je izjavil:

Pegasus, tale tvoja povezava me je spravila v krohot.
Odlično. Mene pa zabavate s tem, kako iz sebe delate norce. Torej win-win ;⁠-⁠)


Norca delamo predvsem iz tebe pega.

kow ::

fulk je izjavil:


Kowi in pegasusi pa delajo paniko.


Jaz nisem delal nobene panike. Sem samo izpostavil, da ste tukaj laznivnci in kognitivno omejeni - obsedeni z whataboutizmom.

D3m ::

Spet ta ameriška beseda. :D

A drugega ne znate?
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

What about whataboutism?

Mam ze en rdec paradajz, neverjetno letos. Kumare polne kot se nikoli.
Solata ze cveti.

Dober tek! Zdaj pa cevape splahnt.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

fulk ::

Letos je dobra letina ja, za določene zadeve. Že trenutne rastline na letni ravni uspejo kompenzirati variabilnost sezone, ki je večja kot bo čez 100 let zaradi "podnebnih sprememb".
Ampak to nima smisla razlagat ljudem, ki so videli naravo samo čez 4k monitor.

12c0 ::

Koliko obupa na skrajni desnici, sklicevanje na paradajz in lastna čustva, dokazov pa še kar ni.

pegasus ::

Jah saj vidiš ... preko svojih 4k monitorjev vidijo samo do paradajza in mislijo da so ful v stiku z naravo ... a samo ponosno razkazujejo svojo omejenost. Namesto da bi o letini povprašali kake sadjarje ali čebelarje ...

feryz ::

Eni smo priložnostni sadjarji, lahko mene vprašaš za zadnjih 5 let v primerjavi s prej.
Lahko ti takoj povem, da je sadno drevje dobro le še senco in za drva za kurjavo. Izgleda da smo zaključili s tem v naših krajih. Lahko bi kaj pridelal le z izdatno pomočjo kemije, ampak potem je vseeno, če to kupiš v Hoferju.
In ne, nismo brez sadja zaradi suše in vročine, ampak zaradi mraza in moče. Pač posledica globalnega segrevanja.

Malidelničar ::

bbbbbb2015: podpišem kar si napisal. Zmerno, realno, sprejemljivo oz. Američani bi rekli bi-partisan.

In other news:
Irci pretresajo možnost zakola 200.000 glav goveda za dosego podnebnih ciljev
https://www.rtvslo.si/svet/evropa/irci-...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

fulk ::

pegasus je izjavil:

Jah saj vidiš ... preko svojih 4k monitorjev vidijo samo do paradajza in mislijo da so ful v stiku z naravo ... a samo ponosno razkazujejo svojo omejenost. Namesto da bi o letini povprašali kake sadjarje ali čebelarje ...


Kdaj pa si ti še vn iz hiše, da bi jih povprašal?
Pa že če greš, daj jim zateži, da črpajo preveč vode in da se bo planet prevesil pa da bomo vsi popadali dol v vesolje.

Letos je letina medu res slabša, ker je premrzlo in premokro. Tudi sam sem opazil, da čebele niso imele pravega zagona, kot prejšnja leta, ko je bilo bolj toplo in suho.

feryz ::

Sem bil prejšnji teden malo po severu. Čez in čez vse požgano, dežja ni bilo že kakšen mesec.
OK, glih ko sem bil jaz gor je malo porosilo, sem jim dež s sabo nesel tja.
Kakorkoli, trave ni spljoh.
Kmetijstvo je pa druga pesem. Šprinklerji na drogovih 4 metre v luftu in špricajo v radiju kakih 10 do 20 metrov. In jih je na zilijone. Šprica se sredi dneva, v najhujši vročini oz. verjetno kar dan in noč in pri tem gre, vsaj za naše pojme, za nepopisljive količine vode.
Ampak ja, jaz moram pipo zapreti ta čas, ko si čekane umivam, medtem ko oni polivajo po tisti koruzi neskončne količine vode.
««
36 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpusti ogljikovega dioksida še vedno rekordni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15811859 (6728) kow
»

Udarec za podnebne alarmiste? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18133015 (16890) zmaugy
»

Univerza Brown: Podnebni zanikovalci še vedno nesorazmerno visoko zastopani v medijih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11919912 (16111) gruntfürmich
»

IPCC: Hitrost globalnega segrevanja manjša, a le po naključju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11836228 (26190) NSA Agent

Več podobnih tem