» »

Podnebni ekstremizem

Podnebni ekstremizem

««
32 / 83
»»

fulk ::

Ker me označujejo za nacija. Pa sploh nisem to.
Moja ideologija je mešanica krščanstva, patriarhata 19. st, naravovarstva in zmernega renesanstva&razsvetljenstva.

Pogledal sem, kaj deluje, kaj ne deluje. Kaj je vredno prenesti v prihodnost in kaj ni. Na kaj bomo ponosni ko se bomo greli ob tisti zadnji črni luknji.
Moško dojenje ni med naštetim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fulk ()

kow ::

Malidelničar je izjavil:

No recimo 'fulk'-ova pozicija bi morala biti sprejemljiva, zakaj je ne sprejemate?


Ker je neumna. Sploh ne zna pojasniti zakaj se Zemlja segreva. CoolBits celo ne verjame v termometre.

Kaj naj recem - verjetno sta res manj nora kot flat eartherji. Ce ju to potolazi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

CoolBits ::

Če vlečeš mastna denarce iz naslova co2 kuponov se seveda segreva in smo skoraj že v peklu. Dejansko se pa čisto nič nenavadnega ne dogaja. :))

kow ::

Ja, zivo srebro laze. To bo to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

CoolBits ::

Ne živo srebro ne laže, lažeš ti in ostali ki prejemate finance s tega naslova.

kow ::

Sure, fantek.

Predlagam, da protestiras pred ARSO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

D3m ::

kow je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

No recimo 'fulk'-ova pozicija bi morala biti sprejemljiva, zakaj je ne sprejemate?


Ker je neumna. Sploh ne zna pojasniti zakaj se Zemlja segreva. CoolBits celo ne verjame v termometre.

Kaj naj recem - verjetno sta res manj nora kot flat eartherji. Ce ju to potolazi.


Koliko te plačujejo fantek??? :D

|HP EliteBook|R5 6650U|

Jazon ::

kow je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

No recimo 'fulk'-ova pozicija bi morala biti sprejemljiva, zakaj je ne sprejemate?


Ker je neumna. Sploh ne zna pojasniti zakaj se Zemlja segreva. CoolBits celo ne verjame v termometre.

Kaj naj recem - verjetno sta res manj nora kot flat eartherji. Ce ju to potolazi.


IMO Pomanjkanje ekstremnega vulkanizma v 20.in 21.stoletju
Pinatubo je izbruhnil 1991. Psevdo znanstveniki ga s 9,9m3 izbruhanega materiala štejejo na VEI6, čeprav je VEI5.Povzročil pa je globalni padec temperature za 0,4-0,5 stopinje Celzija za tri leta.
Novarupta je izbruhnila 1912. Psevdo znanstveniki ga s 30m3 izbruhanega materiala prav tako štejejo na VEI6.

Zadnji večji vulkanski izbruhi (VEI 6 ali več) pred tem so 1902, 1883, 1815 (VEI7, 144 do 213m3), 1808.

V zadnjih 110 letih (1913 do 2023) so vulkani izbruhali od 42 do 46 km3 materiala.
V prejšnjih 110 letih (1802 do 1912) so vulkani izbruhali od 212 do 293 km3 materiala.

Skratka, ko bo spet izbruhnil vulkan ČungaLunga smo nazaj v ledeni dobi za nadaljnjih 50 let. Da takrat pa kraljujejo Warmerji/Wokeji s svojo CO2 pravljico.

D3m ::

Skratka, ko bo spet izbruhnil vulkan ČungaLunga smo nazaj v ledeni dobi za nadaljnjih 50 let. Da takrat pa kraljujejo Warmerji/Wokeji s svojo CO2 pravljico.


Aye.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Malidelničar ::

Jazon: Zelo zanimiva razlaga, hvala za tvoj pogled. Nasploh se preveč ignorira vulkansko dejavnost v tej debati.

Eno vprašanje za tiste, ki bolj obvladate te zadeve: ali imajo lahko podoben vpliv tudi podvodni vulkanski izbruhi (vpliv na temperaturo oceanov, sprememba temperaturnih ocanskih tokov, izbruh plinov v morje in nato v atmosfero)?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

gruntfürmich ::

tikitoki je izjavil:

kow je izjavil:

To je lokalno stetje. Neznanstveno je narediti hitre zakljucke ter ekstrapolirati na globalno populacijo (cirka 30k).


Ko bos uposteval izginjanje ledu na dolocenih podrocjih in naredil primerjavo z lokalnimi populacijami, se lahko pogovarjamo naprej.

ne laži.
IUCN priznava da je severnih medvedov danes več kot kdajkoli prej. tako kot je kow zapisal; cca 26.000
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tikitoki ::

Aha, celo najvec do sedaj v zgodovini. Ok

m0LN4r ::

Ampak kaj je narobe z dinozavri?

Kr naenkrat vsi natepavate na bele medoje pa pingvine? Wth?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

NuMaN ::

fulk je izjavil:

Ker me označujejo za nacija. Pa sploh nisem to.
Moja ideologija je mešanica krščanstva, patriarhata 19. st, naravovarstva in zmernega renesanstva&razsvetljenstva.

Pogledal sem, kaj deluje, kaj ne deluje. Kaj je vredno prenesti v prihodnost in kaj ni. Na kaj bomo ponosni ko se bomo greli ob tisti zadnji črni luknji.
Moško dojenje ni med naštetim.


Skratka, nekaj takega kot na primer besedna zveza "celovite rešitve" pri raznih doo-jih.

Pogrešam samo, da nisi omenil še ljubiteljsko ukvarjanje z Eskimi.

fulk ::

Jazon je izjavil:

kow je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

No recimo 'fulk'-ova pozicija bi morala biti sprejemljiva, zakaj je ne sprejemate?


Ker je neumna. Sploh ne zna pojasniti zakaj se Zemlja segreva. CoolBits celo ne verjame v termometre.

Kaj naj recem - verjetno sta res manj nora kot flat eartherji. Ce ju to potolazi.


IMO Pomanjkanje ekstremnega vulkanizma v 20.in 21.stoletju
Pinatubo je izbruhnil 1991. Psevdo znanstveniki ga s 9,9m3 izbruhanega materiala štejejo na VEI6, čeprav je VEI5.Povzročil pa je globalni padec temperature za 0,4-0,5 stopinje Celzija za tri leta.
Novarupta je izbruhnila 1912. Psevdo znanstveniki ga s 30m3 izbruhanega materiala prav tako štejejo na VEI6.

Zadnji večji vulkanski izbruhi (VEI 6 ali več) pred tem so 1902, 1883, 1815 (VEI7, 144 do 213m3), 1808.

V zadnjih 110 letih (1913 do 2023) so vulkani izbruhali od 42 do 46 km3 materiala.
V prejšnjih 110 letih (1802 do 1912) so vulkani izbruhali od 212 do 293 km3 materiala.

Skratka, ko bo spet izbruhnil vulkan ČungaLunga smo nazaj v ledeni dobi za nadaljnjih 50 let. Da takrat pa kraljujejo Warmerji/Wokeji s svojo CO2 pravljico.


Odlično spisano.


V bistvu je zelo fascinantno kako preprost eksperiment ovrže vse climate nategune.
Z isto metodo kot določamo starosti okostnjakov so določili starost in posledično izvor človeškega CO2ja. A karavana gre dlje.

Poslušaj kow, jaz ne rabim vedeti zakaj se zemlja segreva, rabim le vedeti, da se ne segreva zaradi natega, ki ga vi propagirate. Kar se mene tiče je to dovolj, da mirno spim.

Dokler ne ovržete trditve omenjene študije, boste ostali nateguni. Ampak če jo ovržete, vrjetno ima znanstvena metoda resnejše probleme kot to. Cel carbon dating mehanizem je potem laž in z njim geologija. Da ne bodo na koncu kreacionisti še prav imeli. Lol.

NuMaN je izjavil:

fulk je izjavil:

Ker me označujejo za nacija. Pa sploh nisem to.
Moja ideologija je mešanica krščanstva, patriarhata 19. st, naravovarstva in zmernega renesanstva&razsvetljenstva.

Pogledal sem, kaj deluje, kaj ne deluje. Kaj je vredno prenesti v prihodnost in kaj ni. Na kaj bomo ponosni ko se bomo greli ob tisti zadnji črni luknji.
Moško dojenje ni med naštetim.


Skratka, nekaj takega kot na primer besedna zveza "celovite rešitve" pri raznih doo-jih.

Pogrešam samo, da nisi omenil še ljubiteljsko ukvarjanje z Eskimi.


Kakšni eskimi?!?
aaa, zdaj štekam. Nekdo je že zadnjič omenjal eskimko v kontekstu mojih spisov o znanstvenici, ki je dokazovala da smo evropejci niggerji.
Sedaj vem, na kaj se nanaša. :D

Glede celovite rešitve za eskime. Jah, obstaja več idej.

Malidelničar je izjavil:

Jazon: Zelo zanimiva razlaga, hvala za tvoj pogled. Nasploh se preveč ignorira vulkansko dejavnost v tej debati.

Eno vprašanje za tiste, ki bolj obvladate te zadeve: ali imajo lahko podoben vpliv tudi podvodni vulkanski izbruhi (vpliv na temperaturo oceanov, sprememba temperaturnih ocanskih tokov, izbruh plinov v morje in nato v atmosfero)?




Tko bom rekel. Pri takem organizmu kot je zemlja, trdit, da je za 1,5C spremembe kriv človeški CO2, je retardirano. Še bolj retardirano je trditi tako precizno cifro.

In kljub vsemu kar smo povedali in razkrili, pegasusi in kowi, ter cel establišment nespremenjeno razgrajuje naše družbe. Fascinantno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fulk ()

kow ::

D3m je izjavil:

kow je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

No recimo 'fulk'-ova pozicija bi morala biti sprejemljiva, zakaj je ne sprejemate?


Ker je neumna. Sploh ne zna pojasniti zakaj se Zemlja segreva. CoolBits celo ne verjame v termometre.

Kaj naj recem - verjetno sta res manj nora kot flat eartherji. Ce ju to potolazi.


Koliko te plačujejo fantek??? :D



Madona si retardiran. Pokazi nam graf za obdobje civilizacije. Klima za dinozavre me ne zanima.

fulk ::

Sem ti rekel kow. Tudi, če se segreva mi nismo največji krivci. Sedaj pa se zjokaj.

kow ::

Jazonovi kretenizmi pa so na nivoju vaskega pijancka. "hik... men se pa zdi... hik... da vulkana ze dolg nisem videl na tvju.. hik.. zihr je to"

fulk je izjavil:

Sem ti rekel kow. Tudi, če se segreva mi nismo največji krivci. Sedaj pa se zjokaj.


Men je tud zupnik rekel, da je Jezus iz vode vino delal. Nekak... mu nisem verjel na besedo.

fulk je izjavil:

Sem ti rekel kow. Tudi, če se segreva mi nismo največji krivci. Sedaj pa se zjokaj.


A pol tudi ti ne ves zakaj se segreva, ce te prav razumem. Nekaj ze bo.. glavno, da ni ekstra CO2. To ze ne more bit, ce tko po tvju pravijo.
Ti si tud mal zapit, a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fulk ::



Stojimo na tanki skorijci, ki plava na nepredstavljivih količinah razbeljene mase, katera redno prodira na površje. Krivih pa je par teravatnih ur energije, ki ga mi letno proizvedemo.
Jazon je povedal bistveno več konkretnih zadev ko vi in vaši NOVA dokumentarci skupaj.

Še enkrat. Ne vem, če se segreva in če se segreva to pretežno ni naše delo. Kaj kurac hočeš dokazat sploh?

feryz ::

Jebemti, dobro da se nam ne udre pod nogami. Bi direkt v lavo čofnili.

kow ::

fulk je izjavil:


Še enkrat. Ne vem, če se segreva in če se segreva to pretežno ni naše delo. Kaj kurac hočeš dokazat sploh?


Si sam dokazal. Da si tolk zabit (pa tudi Jazon), da tvoje mnenje temelji na tvojih obcutkih oz. intuiciji... "trust me, bro".
Sorci, bom raje verjel fiziki.

fulk ::

Poslušaj ti.
Gor imaš precej težko ovrgljivo študijo, kjer dokazuje, da je naš deleš CO2ja majhen v primerjavi z naravnim. Večina plina, ki naj bi povzročalo to kar vi pravite, da povzroča je naravnega izvora.
Mi smo ti povedali, da globalni vulkanizem je še precej nedorečena reč, ki ima dramatične efekte že pri majhnih skalah.

Sedaj poveži oboje in se zjoči.

PacificBlue ::

I’m out.
:3

kow ::

fulk je izjavil:

Poslušaj ti.
Gor imaš precej težko ovrgljivo študijo, kjer dokazuje, da je naš deleš CO2ja majhen v primerjavi z naravnim. Večina plina, ki naj bi povzročalo to kar vi pravite, da povzroča je naravnega izvora.
Mi smo ti povedali, da globalni vulkanizem je še precej nedorečena reč, ki ima dramatične efekte že pri majhnih skalah.

Sedaj poveži oboje in se zjoči.


Vsako tvojo bedarijo pa res ne mislim komentirati. Bos moral prvo razloziti kaj tocno se je spremenilo pri globalnem vulkanizmu, da je temperatura nenadoma narasla. Tako izjemno hitro. Spet tvoja: "vulkanizem - trust me bro"?

PacificBlue ::

To really Flog a Point, Zoom Into the Record: year-year C02 regularly bumps up maybe 300% over 'minimum', & the amplitude of any cycle might vary in magnitude > 25%. Even minor Natural variation utterly drowns our contribution which is lost in the noise.
I’m out.
:3

kow ::

Aha, torej miticna "nature varies" razlaga. Kaj tocno pa trenutno ne varira, da gre temperaturno povprecje strmo gor? Nas vesoljcki s fenom grejejo?
Nevidni podvodni vulkanizem?

fulk ::

kow je izjavil:

fulk je izjavil:

Poslušaj ti.
Gor imaš precej težko ovrgljivo študijo, kjer dokazuje, da je naš deleš CO2ja majhen v primerjavi z naravnim. Večina plina, ki naj bi povzročalo to kar vi pravite, da povzroča je naravnega izvora.
Mi smo ti povedali, da globalni vulkanizem je še precej nedorečena reč, ki ima dramatične efekte že pri majhnih skalah.

Sedaj poveži oboje in se zjoči.


Vsako tvojo bedarijo pa res ne mislim komentirati. Bos moral prvo razloziti kaj tocno se je spremenilo pri globalnem vulkanizmu, da je temperatura nenadoma narasla. Tako izjemno hitro. Spet tvoja: "vulkanizem - trust me bro"?


Saj ti piše na wikipediji. En bogi vulkan, za katerega ti nisi niti vedel, je spremenil podnebje za par let.
Na morskem dnu pa imaš nešteto teh.
Tisti potres na japonskem, ki se je zgodil zaradi tektonskega premika, je bil tako močan, da je spremenil os zemlje za 10cm in premaknil obalo. Ampak jaz tu v sloveniji, če ne bi gledal novic, ne bi niti vedel, da se je zgodil. Čutil nisem nič, premaknilo se ni nič, dan kot vsak drugi.

Če se global warming dogaja, se dogaja v minimalnem deležu zaradi nas. Zabi si to že enkrat v betico no.

kow ::

Torej, ce te prav razumem, je bil vulkan. Torej se bo v naslednjih letih hitro spet shladilo. Ce se pa ne bo, bos potegnil "joker karto"!!
Neopazno, smo imeli se en podvodni vulkan! Zopet ga ni nihce opazil.

Izjemno zanimivo je tudi, da se kolicina CO2 v ozracju povecuje precej linearno. Povsem drugace kot bi pricakoval pri vulkanu. Same izjemne teorije aka "trust me, bro".

Fulk, pocasi bo treba iti na mocnejse droge - bos vsaj imel bolj kreativne teorije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

D3m ::

Malidelničar je izjavil:

Jazon: Zelo zanimiva razlaga, hvala za tvoj pogled. Nasploh se preveč ignorira vulkansko dejavnost v tej debati.

Eno vprašanje za tiste, ki bolj obvladate te zadeve: ali imajo lahko podoben vpliv tudi podvodni vulkanski izbruhi (vpliv na temperaturo oceanov, sprememba temperaturnih ocanskih tokov, izbruh plinov v morje in nato v atmosfero)?


Odvisno od eksplozije in, če pride na površje.

Najbolj nevarni so klasični.

Samo ne zaradi CO2 in H2O...itd. ampak bolj zaradi žvepla S oz. žveplov dioksid SO2.

Žveplov dioksid ohlaja atmosfero oz. ne prepušča UV svetlobe.

Lep primer kaj se zgodi je Rusija....natančno "Time of Troubles" njihovo najtemačnejše poglavje v zgodovini.

Time of Troubles @ Wikipedia

posledično zaradi izbruha vulkana Huaynaputina (Peru) leta 1600

Russian famine of 1601%E2%80%931603 @ Wikipedia

Umrlo je cca. 1/3 Ruskega prebivalstva.

+ dodaten clusterfuck, ko so zaradi posledice enega dejavnika bili na koncu še okupirani s strani Polsko-Litovske skupnosti

Polish%E2%80%93Lithuanian Commonwealth @ Wikipedia
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

fulk ::

kow je izjavil:

Torej, ce te prav razumem, je bil vulkan. Torej se bo v naslednjih letih hitro spet shladilo. Ce se pa ne bo, bos potegnil "joker karto"!!
Neopazno, smo imeli se en podvodni vulkan! Zopet ga ni nihce opazil.

Izjemno zanimivo je tudi, da se kolicina CO2 v ozracju povecuje precej linearno. Povsem drugace kot bi pricakoval pri vulkanu. Same izjemne teorije aka "trust me, bro".

Fulk, pocasi bo treba iti na mocnejse droge - bos vsaj imel bolj kreativne teorije.


Podvodni vulkani ne vržejo v zrak veliko trdnih delcev, ker jih voda veže nase. Podvodni vulkani konstantno bruhjo vn pline. Napiši v youtube "deep sea hydrothermal vent" in se čudi.

Linearno a?



Sicer pa se brezveze kregava o tem. Dokler ne obrazložiš, zakaj večino modernega CO2ja ni človeškega izvora, sploh ne moramo naprej.
Če se CO2 dviga je to sekundarnega pomena za našo debato.
Ampak vidim, da se izogibaš. Mi je jasno zakaj. Nimaš niti približno odgovora.

kow ::

Nagradno vprasanje, butalam. Za kaksen odstotek se je povecala temperatura, ko je sla iz 300K na 301K.
Aja, gre za kelvine, ce si presprical solo.

Malidelničar ::

D3m: Odličen komentar, čestitke. Nisem vedel za ta primer Rusije.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

fulk ::

kow je izjavil:

Nagradno vprasanje, butalam. Za kaksen odstotek se je povecala temperatura, ko je sla iz 300K na 301K.
Aja, gre za kelvine, ce si presprical solo.


Za 80-90% tega kar nismo mi krivi.

kow ::

Spet, "trust me bro"? Bos podal raje izracun kaksna bi bila temperatura brez teh letnih ekstra 37 gigaton na leto? Ce te prav razumem, napovedujes povecan vulkanizem za naslednjih 50 let, ne da bi podal bilo kaksen dokaz. Vse kar ti ostane je "trust me bro".

Medtem znanstven konsenz napoveduje nadaljne visanje temperature. Majo enacbe, ves - pa take fore, ki jih ti ne razumes. Vsako znizanje temperature bi jih popolnoma osramotilo.. pa cakam na to znizanje ze celo zivljenje. Pa ga kar ni in ni. Ocitno gre vulkanizem (dokazov nimamo zacuda) samo se monotono gor in se bomo neizbezno skuhali. Najbolje, da se malo ekstra sami zakurimo. Predlagam se ene 100 milijonov ekstra sodckov nafte na dan, da se ne bomo predolgo mucili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fulk ::

Čaki, torej, ko so bili dinozavri in je bio 10x več CO2ja je zemlja imela povprečno temperaturo 150C?

D3m ::

Malidelničar je izjavil:

D3m: Odličen komentar, čestitke. Nisem vedel za ta primer Rusije.


Tukaj imaš primere dokumentiranih izbruhov in posledice:

Volcanic winter @ Wikipedia
|HP EliteBook|R5 6650U|

PacificBlue ::

In summary, the early Pleistocene was on the order of 9-19 °C warmer than the present-day, in multiple locations, and at pre-industrial levels of CO2. This incredible warmth, 10x greater than the observed warming since 1850, was likely due to changes in ocean circulation patterns. This data highlights the relative insensitivity of surface temperature to atmospheric CO2 concentration and provides a great example of the complex nature of the climate system. Distilling the climate system to only GHG concentrations is reductionist and ignores this amazing complexity. With this in mind, we should have no expectation of a measurable response in surface temperatures to a reduction of atmospheric GHG concentration.


I’m out.
:3

fulk ::

@kow
Me je Blue že prehitel, ampak želel sem reči

Če 10x več CO2 spremeni povprečno temperaturo za 10-20C kot je Blue zapisal, potem frakcija, frakcije, ki jo človek pridela, ne more dati 1,5-2,5C kot to pravijo naši. Človek ni spremenil CO2 nivoja za tolikšno mero.
Vse skupaj je en bulšit, ki ga niso dobro premislil.

kow ::

fulk je izjavil:

@kow
Me je Blue že prehitel, ampak želel sem reči

Če 10x več CO2 spremeni povprečno temperaturo za 10-20C kot je Blue zapisal, potem frakcija, frakcije, ki jo človek pridela, ne more dati 1,5-2,5C kot to pravijo naši. Človek ni spremenil CO2 nivoja za tolikšno mero..


Predlagam, da mi predstavis te enacbe. Vidim, da si strokovnjak za izracune.
Aja, se za eno malenkost bi prosil. Seznam vseh izumrlih vrst clovecnjakov. Ocitno jim je slo fantasticno.

fulk ::

@Blue
recimo tudi kontinenti niso bili čisto isto razporejeni kot sedaj.
Zemlja je resnično prekleto kompleksen sistem polno povratnih zank, katerih povečini ne razumemo oz. ne uspemo zmodelirati.

Če že spreminjamo kaj na planetu to definitivno ne moremo ocenit na pol stopinje natančno

@kow
fukni se v vulkan. Dosaden si že.

kow ::

fulk je izjavil:

@Blue
recimo tudi kontinenti niso bili čisto isto razporejeni kot sedaj.
Zemlja je resnično prekleto kompleksen sistem polno povratnih zank, katerih povečini ne razumemo oz. ne uspemo zmodelirati.

Če že spreminjamo kaj na planetu to definitivno ne moremo ocenit na pol stopinje natančno

@kow
fukni se v vulkan. Dosaden si že.


Zdaj razumem. Ker nic ne razumem, potem ni mogoce nic razumeti. Ker jaz pa ze nisem bolj neumen kot ostali.

Ti pomagam kje si naredil napako v razmisljanju?

fulk ::

Razsvetli me.

kow ::

Bolj si neumen kot ostali.

fulk ::

Aha. ok.

kow ::

Nic, moj zakljucek je jasen: fulk bo se naprej fural svojo religijo. Karkoli se ze zgodi v naslednjih letih, bo odgovor (nevidni) podvodni vulkanizem.
Ce gre gor, bo rekel da smo v eri povecevanje podvodne vulkanske aktivnosti. Ce se temperature ne spremenijo, bo rekel, da se je (nevidni) podvodni vulkanizem stabiliziral. Ce gre dol, uff.. pol bo sele pameten in bo trdil, da se je (nevidni) podvodni vulkanizem zopet zmanjsal.

To je kot vera v Alaha. Sam verjet moras, pa ne mores zgresit.

D3m ::

Ne bodi užaljen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

trancer01 ::

Kow, ti si eden najbolj zabitih primerkov na tem forumu.

fulk ::

kow je izjavil:

Nic, moj zakljucek je jasen: fulk bo se naprej fural svojo religijo. Karkoli se ze zgodi v naslednjih letih, bo odgovor (nevidni) podvodni vulkanizem.
Ce gre gor, bo rekel da smo v eri povecevanje podvodne vulkanske aktivnosti. Ce se temperature ne spremenijo, bo rekel, da se je (nevidni) podvodni vulkanizem stabiliziral. Ce gre dol, uff.. pol bo sele pameten in bo trdil, da se je (nevidni) podvodni vulkanizem zopet zmanjsal.

To je kot vera v Alaha. Sam verjet moras, pa ne mores zgresit.


Nekdo je v preteklosti omenjal, zakaj ne najdemo vmesne poti.

Jaz že vs čas omenjam vmesno pot. Jaz sem z zreduciranje fosilnih goriv, sicer iz čisto drugačnih vzgibov, ampak ok.
Ti pa pegasus prosim nehajta strašit otroke, da jih čaka pekel. Ker jih ne. Morda gej jew pekel, ampak ne pa klimatski.

Niti tega nočeš sprejeti?

trancer01 ::

Preneumnega človeka sprašuješ, fulk. Podnebni ekstremisti so tako zabiti, da se z njimi ne splača pogovarjati, smiselno jih je le povsem onemogočiti.

Mato989 ::

kow je izjavil:

fulk je izjavil:

Poslušaj ti.
Gor imaš precej težko ovrgljivo študijo, kjer dokazuje, da je naš deleš CO2ja majhen v primerjavi z naravnim. Večina plina, ki naj bi povzročalo to kar vi pravite, da povzroča je naravnega izvora.
Mi smo ti povedali, da globalni vulkanizem je še precej nedorečena reč, ki ima dramatične efekte že pri majhnih skalah.

Sedaj poveži oboje in se zjoči.


Vsako tvojo bedarijo pa res ne mislim komentirati. Bos moral prvo razloziti kaj tocno se je spremenilo pri globalnem vulkanizmu, da je temperatura nenadoma narasla. Tako izjemno hitro. Spet tvoja: "vulkanizem - trust me bro"?



Zemlja se ohlaja... jemati grafe 100 ali 200 let je napačno to je pljunek sekudne za Zemljo... kot bi ti imel vročino pa ne rečeš da se ogrevaš ampak imaš trenutno povišano toploto...

JEBIGA sprijaznit se je treba da se vesolje in čćasovnica ne vrtita okrog ljudi in kratkega life spana...

Zemlja je bila ob nastanku ognjena krogla, torej se ohlaja... dokler ne pridemo nazaj na ognjeno kroglo kličem bullshit na teze o segrevanju, jemanje kratkih premic je nezanesljivo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
32 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpusti ogljikovega dioksida še vedno rekordni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15810790 (5659) kow
»

Udarec za podnebne alarmiste? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18131951 (15826) zmaugy
»

Univerza Brown: Podnebni zanikovalci še vedno nesorazmerno visoko zastopani v medijih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11918858 (15057) gruntfürmich
»

IPCC: Hitrost globalnega segrevanja manjša, a le po naključju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11835690 (25652) NSA Agent

Več podobnih tem