» »

NOVI Koronavirus - V ponedeljek najvišji porast okužb po začetku aprila

NOVI Koronavirus - V ponedeljek najvišji porast okužb po začetku aprila

««
«
1 / 26
»»

Kayzon ::

"Ponedeljkovih 2764 okužb je najvišji dnevni porast po 4. aprilu 2022, ko so epidemiologi potrdili 3433 primerov."

Kaj porecete,ste pripravljeni na novi val mask/pctja/cepljenja?!
  • zaklenil: BigWhale ()

Lonsarg ::

Z zadnjim sevom smo na nivoju prehlada, 10k dnevne okuzbe so pri prehladu nekaj normalnega vsakoletnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

darkolord ::

Lonsarg je izjavil:

10k dnevne okuzbe so pri prehladu nekaj normalnega vsakoletnega.
Imaš kakšen vir za to?

shadeX ::

Kayzon je izjavil:

"Ponedeljkovih 2764 okužb je najvišji dnevni porast po 4. aprilu 2022, ko so epidemiologi potrdili 3433 primerov."

Kaj porecete,ste pripravljeni na novi val mask/pctja/cepljenja?!


PCT-ja in obveznega cepljenja v vsakem primeru ne bo. Maske v kakšnih večjih prostorih (npr trgovine ali nakupovalni centri) mogoče.

Jaz sicer masko nosim že sedaj po trgovinah. Glede na porast okužb in to da se virus v zraku zadržuje po več ur in da je v moji regiji bolanega 1% prebivalstva, bi bil neumen če vsaj maske nebi vrgel na fris - v vsakem primeru zmanjšam možnosti okužbe , pa četudi za samo nekaj procentov. Al je navadna gripa, al prehlad, alpa covid, bolan v nobenem primeru nočem bit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Voss ::

shadeX je izjavil:

Kayzon je izjavil:

"Ponedeljkovih 2764 okužb je najvišji dnevni porast po 4. aprilu 2022, ko so epidemiologi potrdili 3433 primerov."

Kaj porecete,ste pripravljeni na novi val mask/pctja/cepljenja?!


PCT-ja in obveznega cepljenja v vsakem primeru ne bo. Maske v kakšnih večjih prostorih (npr trgovine ali nakupovalni centri) mogoče.


Za obvezno cepljenje sem tudi sam prepričan, da ga nebo, glede PCT-ja pa ne bi bil tako pogumen z napovedmi, kljub besedam Goloba. Tu bo veliko odvisno od "stroke" in kaj bo porekla EU.

Sam se cepil zagotovo ne bom še enkrat. Proti različici kot je Omicron zagotovo ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

shadeX ::

Sam se cepil zagotovo ne bom še enkrat. Proti različici kot je Omicron zagotovo ne.


S trenutno učinkovitostjo cepiv bi to bilo nesmiselno. Še vedno sicer ne gre podcenjevat omikrona. V primeru da naredijo cepivo za "vse" B podvariante, bi se jaz šel še enkrat cepit, drugače pa nima smisla.

Večina se bo prekužila poleti (zato je tudi Golob povedal da je dobro da imamo val sedaj in ima prav - pozimi se virus lažje širi, kar pomeni hitrejše polnjenje bolnišničnih kapacitet), in če bo B5 vztrajal še čez zimo (ali njemu podobna mutacija), je trenutni val, blessing in disguise.


Sicer pa "wtf", kaj je to zaen "supervirus" da se širi v vročinskem valu, kjer je 40 stopinj. To mi ni čist jasno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Kayzon ::

haha tipicno slotech,takoj eni cez druge. A sem morda rekel da sem se sploh cepil? A sem morda rekel da sem volil Goloba?

Zgolj sprasujem kako zdej po 2 letih gledate na celo situacijo. Meni se zdi absurdno smesna,ker se vedno pisejo o "NOVI" koronavirus,in belezijo cifre okuzb brez bolj pomembnih faktorjev kot so npr.: Ali so okuzeni cepljeni,povprecna starost,pridruzene bolezni itd..

Srcno upam da se en ponovi scenarij zadnjih dveh let,ker je res popolnoma nepotreben ob celem cirkusu ki se dogaja s to Ukrajino in prihajajoco inflacijo.

PacificBlue ::

Sicer pa "wtf", kaj je to zaen "supervirus" da se širi v vročinskem valu, kjer je 40 stopinj. To mi ni čist jasno..


To tudi mene bega..nekaj ne štima.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Daliborg ::

Nič skrbet, novi kontejnerji so se uvozil že mesec dni nazaj. Bo dovolj za vse :))
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

darkolord ::

Kayzon je izjavil:

hMeni se zdi absurdno smesna,ker se vedno pisejo o "NOVI" koronavirus
Takšno je pač ime.

Tako kot "NOVO" mesto.

shadeX ::

Končno so nekater covidovci poštekali igro in tudi cepit se več ne gredo.


Normalno, igra je preprosta:

1. Zberi podatke o virusu
2. Podatke apliciraj v svoj kontekst
3. Zberi podatke o učinkovitosti cepiv.
4. Pretehtaj kakšen rizik nosi cepivo in kakšnega covid iz tvojega konteksta
5. Odloči se.

V primeru delte, kjer je bilo cepivo 80% učinkovito (8 od 10 ljudi ne bi zbolelo - preostali bi imeli manjši potek), ni nikakršnega dvoma da se večina populacije ne bi cepila.

Sedaj ugotavljamo da ima virus zmožnost hitreje mutirati (predvsem B variante) in glede na samo učinkovitost cepiv (cepiva za alfo), je cepljenje v tem trenutku popolnoma nesmiselno.

Igra se lahko povsem spremeni s prihodom novih cepiv. Drugače pa daleč od tega da se ljudje ne bodo cepili. Ljudje niso neumni in večina zna zbrat nekaj podatkov in se sama odločit. Problem imaš ko imaš v familiji antivaxerje (ali pa vaxerje) ki nasprotujejo tvoji odločitvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Ganon ::

Kayzon je izjavil:

novi val mask/pctja/cepljenja?!


Zbudi se, diktatorja ni več na oblasti.

IL_DIAVOLO ::

Ganon je izjavil:

Kayzon je izjavil:

novi val mask/pctja/cepljenja?!


Zbudi se, diktatorja ni več na oblasti.


Golob tako plese, kot EU diktira. Ni on neki revolucionar, ki bi imel svojo vizijo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

nirburu ::

Ne spomnem, če sem že prilepil, ampak Avstralija včeraj prebila svoj rekord hospitalizacij:

https://ourworldindata.org/explorers/co...

dice7 ::

Ta navadni prehlad ocitno noce in noce odnehati hospitalizirait ljudi

Voss ::

Tema se je že s prvim vpisom teoretika zarot nirbura izjalovila. Lahko kmalu pričakujete zaprtje.

Cepljeni kmalu bomo pocrkali kot muhe. Depopulacija v teku!

Telbanc ::

Sem bil dons u ZD, sem vprašal k sem bil brez maske, če je nujna, mi je rekla dečva, da je po želji.

Še ni nobene panike nikjer sam na slo techu, k eni zgleda nimajo keša, da bi šli na morje. :D

Voss je izjavil:

Tema se je že s prvim vpisom teoretika zarot nirbura izjalovila. Lahko kmalu pričakujete zaprtje.

Cepljeni kmalu bomo pocrkali kot muhe. Depopulacija v teku!


No nimam nič proti. :))Kokr čte. 8-)
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Lonsarg ::

darkolord je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

10k dnevne okuzbe so pri prehladu nekaj normalnega vsakoletnega.
Imaš kakšen vir za to?
Tukaj piše v povprečju odrasel 2-3 krat letno faše prehlad. Nekje drugje sem bral 4krat, pa nima zdj veze točna cifra, zgolj velikostni red. Recimo da je to 3 krat letno, to pomeni slaba stotina(3/365) prebivalcev vsak dan, kar nanese cirka 15k dnevnih okužb. To je seveda celoletno dnevno povprečje, ko je sezona prehlada je tega še nekaj faktorjev več.

Zakaj toliko o prehladu? Zato ker so tudi virusi prehlada del druzine koronavirusov in je že dve leti jasno iz dejanskih resnih člankov, da bo tudi corona zmutirala v še en sev prehlada več sčasoma. Tako da se ne dogaja čisto nič nepredvidljivega, ne glede na to kaj mediji ali kak paničar piše. To pomeni da bo vsak večkrat letno pač dobil corono, tak pač bo.

Če bo redno cepljenje za gripo zraven dobilo v isti šot še seve za sezonsko korono pa pač naj (čeprav dvomim v smiselnost, ker že pri gripi falijo seve velikokrat pa je potem bogi učinek).

Zelo sramotno pa je da epimedologi še vedno promovirajo cepljenje za napačne seve. Za omikron cepiva, če bodo, bodo šele čez nekaj mesecev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Glugy ::

Če bo zdravstvo trpelo bomo mogl imet kak konkretn ukrep. Sam se Golob ne bo upal tega nardit ker je dajal vtis da se ne bo šel Janševih prijemov in bi potem folk ki ga je volil čutil razočaranje. Ker je en pametnjakovič uspel preprosto strokovno zdravstveno vprašanje spolitizirat zdej pa še ostali pridno spodpihujejo plamen politikanstva kovida. Pa da ne bo pomote še vedno mi je Golob pri vseh drugih stvareh boljši kot Janša ampak to je že druga zgodba.

Sam morš bit pa res sebičn da tud v primeru če bi zdrastvo trpelo da ne bi tiste bedne maske dal na fris če greš tja kjer je praviloma več ljudi na kp..prov otročje. Matr eni se ne bi odpovedal niti kančku svojega udobja ker vam je pod častjo da bi karkol dal za druge. Itak vi ste vredni več. Najjači ljudje itak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

dexterboy ::

Sam morš bit pa res sebičn da tud v primeru če bi zdrastvo trpelo da ne bi tiste bedne maske dal na fris če greš tja kjer je praviloma več ljudi na kp..prov otročje. Matr eni se ne bi odpovedal niti kančku svojega udobja ker vam je pod častjo da bi karkol dal za druge. Itak vi ste vredni več. Najjači ljudje itak.

Osebno takšnih ne poznam, poznam pa osebno ljudi, ki si po uporabi stranišča ne umijejo rok. Najjači, itak :)))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

sentiš ::

Jaz bi pa nazaj zaprtje in državno pomoč. Je bilo čisto fino in fajn.

Lonsarg ::

Glugy je izjavil:

Sam morš bit pa res sebičn da tud v primeru če bi zdrastvo trpelo da ne bi tiste bedne maske dal na fris če greš tja kjer je praviloma več ljudi na kp..prov otročje. Matr eni se ne bi odpovedal niti kančku svojega udobja ker vam je pod častjo da bi karkol dal za druge. Itak vi ste vredni več. Najjači ljudje itak.
V bistvu bo zdravstvo najmanj trpelo ce cimhitreje zdele poleti gremo cez ta val. Ce bomo zakasnjevali z maskami v jesen bo zdravatvo bolj trpelo, ne manj. Lani so KAPITALNO zajebal ko so zakasnili val v jesen/zimo namesto da bi poleti spustili.

Maske so sicer lahko cisto ok ukrep, ampak zgolj za kak mesec ali dva ko je najvecji vrh vala, da se ga malo splosci in razbremeni zdravstvo. Ampak dokler so stevilke hospitalizacij male je tak ukrep neumen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

LeQuack ::

Ne pozabit da je trenutna inflacija in prihajajoča masovna gospodarska kriza posledica korona ukrepov.
Quack !

yayo ::

ni ravno prehlad za vsakega. Prebolel pred 10imi dnevi, kot neka krajša gripa, meni je vrglo na sinuse in še po tretjem tednu me prime kadilski kašelj, čeprav nisem nikoli kadil. Oče, 86 let, jebolje dal skozi kot jaz, mama, hudo bolna 7 dni v bolnišnici. Prehlad...

jan_g ::

Lonsarg je izjavil:

Z zadnjim sevom smo na nivoju prehlada, 10k dnevne okuzbe so pri prehladu nekaj normalnega vsakoletnega.


Sredi julija? Se ne spomnim, kdaj je nazadnje kak sev prehlada razsajal sredi poletja.

Gregor P ::

shadeX je izjavil:

Kayzon je izjavil:

"Ponedeljkovih 2764 okužb je najvišji dnevni porast po 4. aprilu 2022, ko so epidemiologi potrdili 3433 primerov."

Kaj porecete,ste pripravljeni na novi val mask/pctja/cepljenja?!


PCT-ja in obveznega cepljenja v vsakem primeru ne bo. Maske v kakšnih večjih prostorih (npr trgovine ali nakupovalni centri) mogoče.

Jaz sicer masko nosim že sedaj po trgovinah. Glede na porast okužb in to da se virus v zraku zadržuje po več ur in da je v moji regiji bolanega 1% prebivalstva, bi bil neumen če vsaj maske nebi vrgel na fris - v vsakem primeru zmanjšam možnosti okužbe , pa četudi za samo nekaj procentov. Al je navadna gripa, al prehlad, alpa covid, bolan v nobenem primeru nočem bit.
... ok ali pa ti veš, zakaj sploh nosiš masko? Ne zato, da se ne bi mogel okužiti, ampak da ti ne bi mogel okužiti drugih predvsem s krehanjem in kašljanjem. Dopuščam seveda možnost, da sem te napačno razumel.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

darkolord ::

Maska seveda ščiti v obe smeri.

Gregor P ::

darkolord je izjavil:

Maska seveda ščiti v obe smeri.
Da, v razmerju 1/100. Maska tebe ščiti res minimalno oz. te pri tem tipu virusa praktično ne ščiti nič. Zakaj misliš, da kirurgi nosijo maske? Zaradi sebe ali zaradi pacienta?:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Netrunner ::

Še vedno velja splošno prepričanje da maske sčitijo obojestransko, kar je mogoče res za določene viruse. Dejstvo je, da maska se nosi zato, da ti ne oddajaš svojih virusov v okolico in ne obratno.

Sicer se je za vprašati, zakaj maska prepreči v eno smer in ne pa v drugo :) Gotovo obstaja razlaga, vendar če logično razmišljaš prideš do sklepa da bi morala ščititi v obe smeri, kar pa ni res :)

Kakorkoli, če nosi eden masko v množici brez mask s tem ne bo nič bolj varen!
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Invictus ::

S tem si vse povedal:

Vse splošno prepričanje...

Dovolj dolgo pranje možganov, in to je to...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darkolord ::

Gregor P je izjavil:

darkolord je izjavil:

Maska seveda ščiti v obe smeri.
Da, v razmerju 1/100. Maska tebe ščiti res minimalno oz. te pri tem tipu virusa praktično ne ščiti nič. Zakaj misliš, da kirurgi nosijo maske? Zaradi sebe ali zaradi pacienta?:|
Brusilec verjetno tudi nosi masko, da zaščiti brusilni aparat pred svojim kihanjem? Ličar pa ščiti pištolo za barvanje? :))

Vse ustrezne maske imajo notranjo plast vodovpojno, da absorbira aerosole; zunanja stran je maske je vodoodbojna, da ne prepušča aerosolov od zunaj.

Maske obstajajo že desetletja, ampak v zadnjih ~3 letih bi se res lahko naučili, kako maske delujejo, in da NE delujejo kot navadno sito, ki spušča skozi vse manjše delce, velike pa pa mehansko ustavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Gregor P ::

Kot rečeno je pri tem virusa zaščita zate minimalna oz. bolje kot nič. Za kaj več bi moral nositi maske od tipa N95 dalje. Vsekakor pa je dobro, da jih nosimo vsi (ker če nosita masko oba bolnik in zdravi, je potem zaščita za zdravega malo boljša), ko pač ustrezne zdravstvene institucije opozorijo, da je čas za to.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Netrunner ::

darkolord je izjavil:

Brusilec verjetno tudi nosi masko, da zaščiti brusilni aparat pred svojim kihanjem? Ličar pa ščiti pištolo za barvanje? :))


Tega ne moreš enačit saj obstaja več tipov mask za različne namene. Upam, da v isto kategorijo ne potiskaš tudi pustnih mask.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

darkolord ::

Gregor P je izjavil:

Za kaj več bi moral nositi maske od tipa N95 dalje.
Saj menda se ne pogovarjamo o papirnatih robčkih?

49106 ::

99.99% mask v zadnjih dveh letih je bilo natanko to, papirnat robček torej, le da je prepojen z bogsigavedi katerimi kemikalijami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

GupeM ::

Maska seveda ščiti v obe smeri, le da v eno smer ščiti veliko slabše oz. ne zaščiti vseh možnih načinov prenosa.

Imamo namreč 2 najpogostejša načine prenosa:
1. način je direkten vdih zraka, v katerem so kapljice z virusom. Torej skozi usta ali nos. Maske proti takšnim primerom ščitijo zelo dobro, dokler imajo vsi maske preko ust IN! preko nosa. Seveda govorimo o normalni izpostavljenosti, ne da si 3 ure en drugemu dihamo za ovratnik na 10 cm. Vsi pa vemo, da so se maske nosile samo "v javnosti," v službi in v družbi pa smo večinoma bili brez. Smo pa imeli s sodelavci navado, da če je kdo šel do drugega sodelavca, sta si oba dala maske gor. Sicer pa sedimo kar nekaj metrov narazen, plus redno zračenje. Kljub nekaj okužbam, ki so jih prinesli od doma, se znotraj našega oddelka ni prenesla niti ena okužba. Smo se pa uporabe mask ob "obisku" sodelavca vsi striktno držali. Tudi ko smo šli na kavo. Šele zunaj smo maske sneli in držali neko normalno razdaljo okrog metra in pol, recimo. To je zame že v normalnih razmerah neka normalna razdalja za pogovarjat se. Bližje kot 1 meter ni treba nikomur pri normalnem pogovoru.

2. način je pa, da nekdo pusti okužene kaplice na neki površini, potem pa to z roko preneseš na svojo sluznico. Tukaj pa maska seveda ne pomaga tistemu ki jo nosi. Pomaga pa, če jo nosi okuženi, saj se verjetnost, da kaplice z virusom prenese na neko drugo površino, precej zmanjša oz. skoraj izniči.

sbawe64 ::

Paničarji so kot vidim nazaj.
3 dozica ni dovolj ?

En Japonc
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/3565968...
According to European Medicines Agency recommendations...

video
Vaccinated Vs. Unvaccinated Qatari Cohort (New Studies)
As promised, here is the lecture for the comparison of protection offered by vaccine vs., natural infection in Qatar's population. Let's review.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

feryz ::

Jaz sem v dveh letih ponucal 2 maske.
Zato, ker sem eno izgubil. Drugače bi bila dovolj ena.

GupeM ::

feryz je izjavil:

Jaz sem v dveh letih ponucal 2 maske.
Zato, ker sem eno izgubil. Drugače bi bila dovolj ena.

Fuj. To je precej nagravžno slišat.

Pithlit ::

feryz je izjavil:

Jaz sem v dveh letih ponucal 2 maske.
Zato, ker sem eno izgubil. Drugače bi bila dovolj ena.

Sej zato pol poslušamo kolk maske škodijo.
Life is as complicated as we make it...

dexterboy ::

Meni je prvo masko zabrisala sodelavka v smeti, ko je videla, kakšna je. Imel bi kasneje samo še eno, ampak sem jih sproti izgubil ali pa so se mi strgale. Te maske so test, če ima človek IQ višji od sobne temperature. Ko sem letos končno postal pozitiven, sem se okužil od dvoceličnih ameb, ki skačejo na vsako piko in so prepričani, da se njim ni potrebno testirati...
Nori cajti, v katerem živimo, 1936 se skrije proti temu. Kot je rekel eden od ekonomistov;
Kako noro zabavni in zanimivi časi za življenje! Tako, kot v obdobju razpada Rimskega Imperija, le da imamo sedaj Wi-Fi 8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Gregor P ::

Ok tole bo treba zakleniti, ker se je enim že začelo dogajat:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Miki N ::

No nekaj morate priznati: odkar čezustne krpice niso več zahtevane se je res VIDNO zmanjšalo smetenje okolice. Saj v LJ je bilo kar neverjetno koliko in predvsem KJE si našel te izgubljene (upam!!) maske. Štekam razna parkirišča, mogoče bližine trgovin, samo kako za vraga sredi ulice, celo v parkih in okoliških hostah so nonstop smetile tla in - pazi to - visele iz vej. Wtf? A se to Kovidijanci šmuglate po grmovju ko kake psihotične srne?

Resno, ni logike - samo potem se spomniš.. da Kovidijan'c čisto drugače "razmišlja"... tukaj je materiala za kako diplomsko ali dve iz antropologije.


EDIT: No ok, mogoče je misterij mask na vejah enostavno primer, ko en drug pobere odvrženo masko kot odgovoren državljan ... samo ker si ne upa odnesti tega biohazarda v smeti jo previdno s konicami nohtov obesi na grm - češ naj jo pospravi Mujo od Snage. Itak je antivakser, ko ga jebe. Ampak še vedno ostane kup primerov ko enmostavno niso mogle kar pasti iz žepov. Pa veter jih tudi ni raznesel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

cias ::

GupeM je izjavil:

Maska seveda ščiti v obe smeri, le da v eno smer ščiti veliko slabše oz. ne zaščiti vseh možnih načinov prenosa.



To povsem drži, če bi uvedli 2 tedna obveznih mask bi korona izginila.

Pithlit ::

Miki N je izjavil:

No nekaj morate priznati: odkar čezustne krpice niso več zahtevane se je res VIDNO zmanjšalo smetenje okolice. Saj v LJ je bilo kar neverjetno koliko in predvsem KJE si našel te izgubljene (upam!!) maske. Štekam razna parkirišča, mogoče bližine trgovin, samo kako za vraga sredi ulice, celo v parkih in okoliških hostah so nonstop smetile tla in - pazi to - visele iz vej. Wtf? A se to Kovidijanci šmuglate po grmovju ko kake psihotične srne?

Resno, ni logike - samo potem se spomniš.. da Kovidijan'c čisto drugače "razmišlja"... tukaj je materiala za kako diplomsko ali dve iz antropologije.


EDIT: No ok, mogoče je misterij mask na vejah enostavno primer, ko en drug pobere odvrženo masko kot odgovoren državljan ... samo ker si ne upa odnesti tega biohazarda v smeti jo previdno s konicami nohtov obesi na grm - češ naj jo pospravi Mujo od Snage. Itak je antivakser, ko ga jebe. Ampak še vedno ostane kup primerov ko enmostavno niso mogle kar pasti iz žepov. Pa veter jih tudi ni raznesel.

Mhm. Ker vi niste mask nosili? Drugače se načeloma strinjam. Sam pr nas tega efekta niti ni blo videt. Zgleda smo mal bl kultivirani? Oz. bolj verjetno je da je koncentracija pujskov mal manjša ker je tudi gostota folka bolj nekje v rangu 2 na kvadratni kilometer.
Life is as complicated as we make it...

Miki N ::

Ja no en gori pravi, da je imel samo dve, eno je izgubil. Ta že ni mogel dosti nasmetiti. Ok, mogoče jo je ravno on zalučal v grm, iz protesta. Najbolj zavedeni Kovidijanci so jih pa menjali (večkrat?) dnevno - celo najbolj vestni so jih čisto po zakonu velikih števil morali nasmetiti več kot povprečen Ravnozemljaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Pithlit ::

Miki N je izjavil:

Ja no en gori pravi, da je imel samo dve, eno je izgubil. Ta že ni mogel dosti nasmetiti. Ok, mogoče jo je ravno on zalučal v grm, iz protesta. Najbolj zavedeni Kovidijanci so jih pa menjali (večkrat?) dnevno - celo najbolj vestni so jih čisto po zakonu velikih števil morali nasmetiti več kot povprečen Ravnozemljaš.

Tud možno. Ne morem za druge govorit. Se pa dost strinjam z "Ljubljana, kako nepričakovano..."

Čeprav moram priznati da je Slovenija, vključno z Ljubljano, presenetljivo čista. Povsem objektivno gledano.
Life is as complicated as we make it...

Miki N ::

Pithlit je izjavil:

Miki N je izjavil:

Ja no en gori pravi, da je imel samo dve, eno je izgubil. Ta že ni mogel dosti nasmetiti. Ok, mogoče jo je ravno on zalučal v grm, iz protesta. Najbolj zavedeni Kovidijanci so jih pa menjali (večkrat?) dnevno - celo najbolj vestni so jih čisto po zakonu velikih števil morali nasmetiti več kot povprečen Ravnozemljaš.

Tud možno. Ne morem za druge govorit. Se pa dost strinjam z "Ljubljana, kako nepričakovano..."

Čeprav moram priznati da je Slovenija, vključno z Ljubljano, presenetljivo čista. Povsem objektivno gledano.


No no, dajmo stopiti dol s te pručke prevzetne.

Smo tudi okrog hodili in so bilie POVSOD. V bistvu je bila porazdelitev verjetno kar sorazmerna s stopnjo poseljenosti.

Tako da tole je ena velika črna pika za Kovidijance - vem, vem tudi Grannykillerji so jih nosili in mogoče so jih iz jeze tudi več metali (ali pa sreče, ko so jih ukinili1) - ampak spet, statistika dela svoje.

Dajte malo introspektive, samokritike - da boste večje face prihodnjič!

Gregor P ::

Miki N je izjavil:

... tukaj je materiala za kako diplomsko ali dve iz antropologije.
.. dejansko imamo antropologa, ki že to spremlja;)

Skupino bo vodil epidemiolog in vodja centra za nalezljive bolezni Nacionalnega inštituta za javne bolezni (NIJZ) Mario Fafangel. V njej bosta tudi epidemiologinji Alenka Trop Skaza (namestnica vodje) in Marta Grgič Vitek, pa tudi imunolog Alojz Ihan, infektologinja Tatjana Lejko Zupanc, antropolog Dan Podjed, specialist javnega zdravja Rade Pribaković Brinovec, mikrobiologinja Viktorija Tomič, komunikolog Mitja Vrdelja, matematik Janez Žibert in sanitarna inženirka Andreja Kukec.


Njegov objave lahko spremljaš tudi na njegovi TW in FB strani.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Pithlit ::

Miki N je izjavil:

No no, dajmo stopiti dol s te pručke prevzetne.

Smo tudi okrog hodili in so bilie POVSOD. V bistvu je bila porazdelitev verjetno kar sorazmerna s stopnjo poseljenosti.

Jaz sem pa mislila da sem ravno to napisala... Ti si pa explicitno 'kovidijance' omenil. Ne vem kdo na pručki stoji. Res ne, majkemi.
Life is as complicated as we make it...
««
«
1 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova različica koronavirusa se imenuje omikron (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
106080590 (59714) fikus_

Tretji odmerek - možno samo mRNA? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32837098 (32192) dexterboy

Več podobnih tem