» »

Je to sploh legit?

Je to sploh legit?

Jerry000 ::

Je to legit al kaj je fora da je takšna cena za OS, kje je zanka?

https://siol.net/digisvet/novice/origin...

Miki N ::

Pač preprodajajo ključe iz paketov.

Ni legit, samo ko jebe Billya & Co. Še premalo jih.

kixs ::

Zadnjic je en v podobni temi dal tale link s se boljsimi cenami:
https://www.allkeyshop.com/blog/buy-win...

mtosev ::

Če nisi na vrhu prebral je tole plačana vsebina oz oglas. Jaz osebno tole ne bi nikoli kupil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

LeQuack ::

Zakaj bi kupil OS ki vsebuje oglase in prodaja tvoje podatke na Kitajsko?
Quack !

mtosev ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj bi kupil OS ki vsebuje oglase in prodaja tvoje podatke na Kitajsko?

Ne vem meni je Windows čisto v redu os. Poleg njega še uporabljam Androida s katerim sem tudi zadovoljen.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jerry000 ::

Torej je tole isto kot piratska verzija samo da tole plačaš...pa brez updejtu? Lahko prenašam ta ključ iz PC na drug PC (ob nakupu novega)? Kje so omejitve če so sploh pri nabavi tega?
Glede OS pa prosim ne začenjat debate, so svoji razlogi ki pa niso tema tega pogovora

49106 ::

Ni isto kot piratska. in ja, je legit (vsaj za domačo uporabo).

Baja ::

za domačo uporabo je tudi piratska legit.

v EU je dovoljena preprodaja programske opreme (ms pravi da ne), zato take cene. mislim da gre za volume ključe ali nekaj takega. se pa lahko zgodi da nehajo delati z različnih razlogov.

ali kdo ve kako morebitni inšpektorji gledajo na take ključe?

dope1337 ::

Tebi kot kupcu ne bodo tezili, obstaja moznost (na pobudo MSa) da zatezijo preprodajalcu. V tem primeru se zna zgoditi, da shitlistajo batch kljucev in kupis novega za 2-5EUR.

P.S. jz sm na ta nacin nalozil winse, recimo 50+ fizicnim osebam (znancem in familiji), od tega je cez 2 leti nehal delovati 1.

Edits: butterfinger related.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

o0o0o0o0o0 ::

Pred leti kupil na ebayu več kot 10 ključev. Še danes delajo vsi bp

Jerry000 ::

Seveda, gledam za domačo uporabo. Enkrat je bilo rečeno, da če kupiš takšen ključ, da ne moreš prenašat iz PC na PC, je to res? Torej aktiviram na enem PCju, ob nabavi novega pa ne morem več aktivirat ključ na novem PCju

Motion ::

Jerry000 je izjavil:

Torej je tole isto kot piratska verzija samo da tole plačaš...pa brez updejtu? Lahko prenašam ta ključ iz PC na drug PC (ob nakupu novega)? Kje so omejitve če so sploh pri nabavi tega?
Glede OS pa prosim ne začenjat debate, so svoji razlogi ki pa niso tema tega pogovora


Za domačo uporabo je ok ker pač gre za pristen ključ in tudi windows ti nebo težil glede tega. Ni pa legit iz pravnega vidika, ker ti ključi niso namenjeni za preprodajo (gre za OEM ključe). Če maš to na službenih računallih te pač lahko preganjajo. Za domačo uporabo ti pa nebo noven težil.

Motion ::

Jerry000 je izjavil:

Seveda, gledam za domačo uporabo. Enkrat je bilo rečeno, da če kupiš takšen ključ, da ne moreš prenašat iz PC na PC, je to res? Torej aktiviram na enem PCju, ob nabavi novega pa ne morem več aktivirat ključ na novem PCju


V grobem je tako ja da niso prenosljivi. Se mi zdi da z nekaj jajcanja prek telefonske aktivacije se ga je celo dalo prenest. Ne vem pa zakaj bi se zajebavu s tem za 7eurou kolikor stane.

GupeM ::

Ker nekateri bi radi dobili še plačano zraven, da uporabljajo Windows. Če ti je 7 eur preveč na vsakih recimo 5 let (brez problema lahko tudi 10 let) ...

Jaz sem že dolgo na Linuxu. Pa ne zaradi denarja. Pa ne zato, ker mi Windows ne bi bil všeč, preprosto zato, ker mi je Linux bolj všeč in bolj priročen kot Windows.

Ales ::

Motion je izjavil:

... Ni pa legit iz pravnega vidika, ker ti ključi niso namenjeni za preprodajo (gre za OEM ključe). Če maš to na službenih računallih te pač lahko preganjajo. Za domačo uporabo ti pa nebo noven težil.

Kdo naj bi to preganjal, MS v civilnem postopku? Morda. A je že koga pri nas poskusil?

mtosev ::

Jaz kupim genuine OS retail/fpp box različico, ker se mi zdi normalno, da pač kupim os katerega uporabljam in ne podpiram gray market in takšen stuff.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

DamijanD ::

Meni je zanimivo, da se na takih straneh (rtvslo, siol) sploh da tak grey oglas objaviti. To bi bolj na partisu pričakoval...

Jerry000 ::

DamijanD je izjavil:

Meni je zanimivo, da se na takih straneh (rtvslo, siol) sploh da tak grey oglas objaviti. To bi bolj na partisu pričakoval...

Ekzekli, zato sem vprašal

Sheteentz ::

Hja, če stvar eksplicitno ni nezakonita, potem ne bi smelo bit problemov, da so tako oglasi tudi na nacionalki.

sds ::

Jerry000 je izjavil:

Je to legit al kaj je fora da je takšna cena za OS, kje je zanka?

https://siol.net/digisvet/novice/origin...


Vseeno je. Glavno je, da lahko, ce te zacopati inspektor dokazes, da so te ogoljufali. :)

Sicer pa ne vem kaj sploh kupujete ta jajca, razen za najbolj heavy userje je linux in libre office cez glavo dovolj. In ne googlovo sranje ni dovolj.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

mtosev ::

Jaz npr Winse kupujem že od Win 2000 in sem zadovoljen z osom.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Utk ::

Ne vem zakaj bi bilo to gray. To je čisto legalno. Za domačo uporabo itak (ne samo da ti ne bo nihče težil, tudi če ti bi kdo težil, to je LEGALEN OS).
Za firmo pa ne vem, če bi kupil na firmo, dobil račun na svojo davčno številko, ne vem zakaj in v čem bi bil lahko problem.

Zakon je nad MS licenco. Ne da ti kršiš licenco, licenca krši zakon (če to res prepoveduje, sej nisem nikoli bral). Če bi kdo tu lahko koga preganjal, smo to mi proti MS in ne obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mtosev ::

Jaz bom raje upošteval to kar pravi MS v tem primeru in bom vedno kupil legal os. Sicer ga jaz kupim tudi na ebayu samo vedno kupim novo sealed škatlo z osom in SKUjem, ki se ujema z Microsoftovim produktom. No box no buy.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

GupeM ::

mtosev je izjavil:

Jaz bom raje upošteval to kar pravi MS v tem primeru in bom vedno kupil legal os. Sicer ga jaz kupim tudi na ebayu samo vedno kupim novo seal škatlo z osom in SKUjem, ki se ujema z Microsoftovim produktom. No box no buy.

Na disketah al je že na DVD-ju?

mtosev ::

USB ključek sn dobil z Win 10.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

GupeM ::

Moderno.

Utk ::

Jaz bom raje upošteval to kar pravi MS v tem primeru in bom vedno kupil legal os.

Jaz bom tudi kupil legal os, samo da ne bom upošteval kar pravi MS v nasprotju z zakonom.

sds ::

mtosev je izjavil:

Jaz npr Winse kupujem že od Win 2000 in sem zadovoljen z osom.

Windowsi 2000, XP in 7 ja. Zdaj je ze tako dalec, da sploh nihce ne ve vec kaksno sranje so naredili iz OSa.

Pa, da ne bo nesporazuma, ne da je Linux postal v vseh teh letih kaj boljsi, se vedno je drek, takoj, ko gres iz shella - windowsi so postali toliko slabsi, da lahko konkurira.

Enako velja za MS Office vs Libre Office.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

mtosev ::

Jaz sn bil zadovoljen z vsemi osi od Win 2000 naprej. Imel sem še XP, Visto, 7, 8.1, 10 in sedaj 11.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jerry000 ::

sds je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Je to legit al kaj je fora da je takšna cena za OS, kje je zanka?

https://siol.net/digisvet/novice/origin...


Vseeno je. Glavno je, da lahko, ce te zacopati inspektor dokazes, da so te ogoljufali. :)

Sicer pa ne vem kaj sploh kupujete ta jajca, razen za najbolj heavy userje je linux in libre office cez glavo dovolj. In ne googlovo sranje ni dovolj.

Ker igram igre, simple

sds ::

Jerry000 je izjavil:

sds je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Je to legit al kaj je fora da je takšna cena za OS, kje je zanka?

https://siol.net/digisvet/novice/origin...


Vseeno je. Glavno je, da lahko, ce te zacopati inspektor dokazes, da so te ogoljufali. :)

Sicer pa ne vem kaj sploh kupujete ta jajca, razen za najbolj heavy userje je linux in libre office cez glavo dovolj. In ne googlovo sranje ni dovolj.

Ker igram igre, simple


https://lutris.net/
https://store.steampowered.com/
I have no mouth, and I must scream

o0o0o0o0o0 ::

mtosev je izjavil:

Jaz bom raje upošteval to kar pravi MS v tem primeru in bom vedno kupil legal os. Sicer ga jaz kupim tudi na ebayu samo vedno kupim novo sealed škatlo z osom in SKUjem, ki se ujema z Microsoftovim produktom. No box no buy.


MS tudi pravi, da jih boli tič, kje si dobil key. Lahko kontaktiraš support, če ne verjameš.

TheBlueOne ::

So pa tudi razlike med temi poceni licencami. Dobis celo take, ki so vezane samo na hardware in so menda 100% legit (Retail), imas take, ki so masovke kaksnega podjetja ali organizacije (volume), te pa menda niso tako zelo legit. Je pa na YT nekaj videov, na hitro:

mtosev ::

YouTube video kot dokaz? Dobra. Tale video se je že nekaj krat sharal po forumu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dope1337 ::

o0o0o0o0o0 je izjavil:

mtosev je izjavil:

Jaz bom raje upošteval to kar pravi MS v tem primeru in bom vedno kupil legal os. Sicer ga jaz kupim tudi na ebayu samo vedno kupim novo sealed škatlo z osom in SKUjem, ki se ujema z Microsoftovim produktom. No box no buy.


MS tudi pravi, da jih boli tič, kje si dobil key. Lahko kontaktiraš support, če ne verjameš.


Jz sm v 90% primerov, kadar sem kupil winse preko ebaya, le te aktiviral preko telefona, ki je sicer pain in the ass, saj moras preko numericne tipkovnice vtipkavato kljuc, ampak glej ga zlomka … kontaktiral sem slovensko izpostavo ms-a, pa ceprav je bila volume licenca izdana npr. v Bangadesu - in je vedno slo skozi.

Ce pa niti oni niso tulk, da bi se jim alarmi sprozili ob takem pocetju, pol pa tud k*
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zimonem ::

Zakaj ku***??? Prodane 8n kupljeno je bilo.

Jerry000 ::

sds je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

sds je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Je to legit al kaj je fora da je takšna cena za OS, kje je zanka?

https://siol.net/digisvet/novice/origin...


Vseeno je. Glavno je, da lahko, ce te zacopati inspektor dokazes, da so te ogoljufali. :)

Sicer pa ne vem kaj sploh kupujete ta jajca, razen za najbolj heavy userje je linux in libre office cez glavo dovolj. In ne googlovo sranje ni dovolj.

Ker igram igre, simple


https://lutris.net/
https://store.steampowered.com/

Zakaj bi to delal, če sem vajen MS in mi ne dela ne težav ne nič? Za mojo uporabo je čist good + igram tud stare igre kdaj in ni vse na teh platformih ki jih podpirajo. Je imet MS zame bol izi kot tole

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

mtosev ::

dope1337 je izjavil:

o0o0o0o0o0 je izjavil:

mtosev je izjavil:

Jaz bom raje upošteval to kar pravi MS v tem primeru in bom vedno kupil legal os. Sicer ga jaz kupim tudi na ebayu samo vedno kupim novo sealed škatlo z osom in SKUjem, ki se ujema z Microsoftovim produktom. No box no buy.


MS tudi pravi, da jih boli tič, kje si dobil key. Lahko kontaktiraš support, če ne verjameš.


Jz sm v 90% primerov, kadar sem kupil winse preko ebaya, le te aktiviral preko telefona, ki je sicer pain in the ass, saj moras preko numericne tipkovnice vtipkavato kljuc, ampak glej ga zlomka … kontaktiral sem slovensko izpostavo ms-a, pa ceprav je bila volume licenca izdana npr. v Bangadesu - in je vedno slo skozi.

Ce pa niti oni niso tulk, da bi se jim alarmi sprozili ob takem pocetju, pol pa tud k*

Jaz nisem MS support niti enkrat v življenju kontaktiral, ker mi seveda nikoli ni retail licence zavrnilo. Sicer se mi 10 Pro FPP licenca niti ne zdi tako draga glede, da sn več plačal za ohišje za komp kot za 10 Pro licenco. Ohišje je bilo 190 EUR.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

dope1337 ::

mtosev je izjavil:

dope1337 je izjavil:

o0o0o0o0o0 je izjavil:

mtosev je izjavil:

Jaz bom raje upošteval to kar pravi MS v tem primeru in bom vedno kupil legal os. Sicer ga jaz kupim tudi na ebayu samo vedno kupim novo sealed škatlo z osom in SKUjem, ki se ujema z Microsoftovim produktom. No box no buy.


MS tudi pravi, da jih boli tič, kje si dobil key. Lahko kontaktiraš support, če ne verjameš.


Jz sm v 90% primerov, kadar sem kupil winse preko ebaya, le te aktiviral preko telefona, ki je sicer pain in the ass, saj moras preko numericne tipkovnice vtipkavato kljuc, ampak glej ga zlomka … kontaktiral sem slovensko izpostavo ms-a, pa ceprav je bila volume licenca izdana npr. v Bangadesu - in je vedno slo skozi.

Ce pa niti oni niso tulk, da bi se jim alarmi sprozili ob takem pocetju, pol pa tud k*

Jaz nisem MS support niti enkrat v življenju kontaktiral, ker mi seveda nikoli ni retail licence zavrnilo. Sicer se mi 10 Pro FPP licenca niti ne zdi tako draga glede, da sn več plačal za ohišje za komp kot za 10 Pro licenco. Ohišje je bilo 190 EUR.


No, meni jo ponavadi je, kadar sem imel postajo povezavo v spletovje ter vpisal key v UI od winsev (najbrz geo lock). Nato sem izklopil povezavo ter izbral aktivacijo preko telefona->klic na slo support->vnos keya->se povezal v splet in et voila.

Tista ena, ki pa se je po dveh letih deaktivirala, pa predvidevam, da je ITjevc znotraj podjeta preprodajal viske izvodov in so ga po dolocenem casu dobili ter deaktivirali “ukradene” kljuce, da so jih lahko uporabili na svojih postajah - kar nima veze s samim MS, temvec je bila reakcija primarnega lastnika kljucev. Ampak to so samo moje domneve.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti original Windows 10 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
19132731 (7417) Gospod
»

Windows 10 kljuc

Oddelek: Pomoč in nasveti
304994 (1654) mtosev
»

Kje najceneje dobiti Windows 10 Pro licenco? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9522630 (9020) cias
»

Microsoft office

Oddelek: Programska oprema
142115 (663) mat xxl
»

Zelo ugodna MS programska oprema - legalno?

Oddelek: Programska oprema
161400 (937) PrihajaNodi

Več podobnih tem