» »

Kakšna vrsta lesa za struženje

Kakšna vrsta lesa za struženje

SlyCrespo ::

Pozdravljeni!
Kupil sem si eno hobi stružnico (Scheppach DM600 Vario) in bi rad izdelal kakšno skodelico ali kaj podobnega, pa me zanima kakšen les mi priporočate. Pa kje se bi ga dalo kupiti? Sem iz okolice Ptuja..
Hvala za pomoč! LP

kuglvinkl ::

V oglasu na Bauhaus ima model poleno bukve se mi zdi. Vem pa ne, kolik bi moralo bit suho, na prvo žogo bi rekel, da bi moralo biti.
Your focus determines your reallity

VladarP ::

SlyCrespo je izjavil:

Pozdravljeni!
Kupil sem si eno hobi stružnico (Scheppach DM600 Vario) in bi rad izdelal kakšno skodelico ali kaj podobnega, pa me zanima kakšen les mi priporočate. Pa kje se bi ga dalo kupiti? Sem iz okolice Ptuja..
Hvala za pomoč! LP



Motorka pa v prvo gmajno. Sicer pa ce komu das pivo ti bo odstopil kaksno poleno. Sicer pa na zacetku se baziraj na mehki les, potem pojdi na trdi. Premium in pa najlepsi je pa itak oreh, ebenovina, brest, hrast... Sem skoval kar nekaj nozev za njih sem si izdelal izdeloval rocaje iz lesa.
Akhmat sila

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VladarP ()

GupeM ::

Za začetek priporočam lipo, ker je mehka. Mogoče celo smreka, toliko da malo občutka dobiš. Ko malo začutiš kako zadeva deluje, pa lahko šatlaš na tršo bukev, oreh, hrast, hruško.

fikus_ ::

Za struženje so primerni listavci., Se tudi iz smreke da, ampak je površina hrapava, ima izrazite letnice in te delajo težave.
Najceneje je bukev, potem javor, zelo dobra je hruška, črna jelša (temna lesova), jesen, sliva (lepa rdeča do vijolična barva, drag), češnja (rjavo rdeča), brest (temen z dobro vidnimi letnicami), . . . .
Če delaš iz svežega lesa, potem se bo deformiral, ko se bo posušil na zraku, še kakšna razpoka. Zato je bolje suh les. Če bi delal kaj večjega (nad~10cm) lepiš les skupaj in potem stružiš.
In omisli si dobra dleta za struženje, ker boš veliko lažje naredil gladko površino. Na koncu zbrusiš s smirkovim papirjem in poliraš z lesenimi ostružki. Pri tem pazi na roko/prste! Rokavice na roki so zelo nevarne pri struženju!
Les kupiš v kakšnem bau-bau, ali greš do kakšnega kmeta, ki dela drva, boš lahko dobil zanimiv les.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se splača nakup gozda za ogrevanje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15719696 (14920) energetik
»

Kje najti posteljo

Oddelek: Loža
152015 (1075) mat xxl
»

Izbira tračne žage

Oddelek: Loža
142978 (2621) andromedar
»

Izdelki iz litega železa

Oddelek: Loža
257033 (5936) Er333
»

Izdelava loka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6031543 (26923) Pyr0Beast

Več podobnih tem