» »

Nenaden BSOD win10.

Nenaden BSOD win10.

nooby ::

Zdravo.

Prosim za pomoč.


Igram igro, grem na WC, ko se vrnem vidim BSOD (your device ran into a problem and needs to restart)

PC se restarta parkrat, probam ponujene opcije "samodejno popravi" in nič ne pomaga.

Nekako pridem v "safe mode" in na usb ključek naložim Win10 instaler.

Ko Bootnem Win10 instaler iz usb ključka, in izpolnim vse potrebno se wi Win10 začne inštalirati, nakar mi vmes med samo inštalacijo Win10 pc vrže BSOD :(

Poizkusim ponovno in ista zgodba..

Prosim mi zna kdo povedat, v čemu je težva. Je katera komponenta pokvarjena?


Napake so:

page fault in nonpaged area

page fault in nonpaged area win32kbase.sys

page fault in nonpaged area fbwf.sys






Prilagam fotografije.


Hvala.





i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |
  • spremenilo: nooby ()

DamijanD ::

Prvi kandidat bi bil RAM. Če imaš notri dve (ali več) palčki, daj vse ven razen ene in potem menjaj, da vidiš če je pri vseh isti problem.
Napiši še spec PCja

MIHAc27 ::

Definitivno ram prvi krivec. Disk bi bil lahko drugi.
Kak hiren boot posnami na usb ključek na drugem računalniku in zaženi mem test.

nooby ::

Hvala DamijnaD in MIHAc27, se bom poigral z RAMi ko pridem iz službe, ima pa 2x16gb palčke.

Nimmam drugega računalnika, ta je eden in edini.

Je pa smotano, ker Win10 ki je bil na 250gb SSD disku je pobrisan, med inšalacijo novih Win10 pa se je spet BSOD pojavljav(večkrat probal) :(
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

MIHAc27 ::

Potem daj 1 palčko ven. Namesti 10. Če spet ne gre pa vstavi drugo in ponovno probaj

nooby ::

Zdravo.

Sem se ukvarjal zdle mal z RAM Palčkami.


Provall prvo palčko v slotu1,
probal drugo palčko v slotu1,
potem prvo palčko v drugem slotu pa drugo palčko v drugem slotu.

Potem palčka ena v slotu1+palčka2 v slotu3 (in obratno)

Pa palčka ena v slotu2 in palčka2 v slotu4(in obratno)

Nič ne pomaga.

Izklopil sem tudi vse diske, razen enega SSD 480GB


Nevem več kaj nardit.

Izglda, da ni kriv RAM al kaj mislite?

Kakšen predlog kam peljati PC na servis?

Pa da nebo raču vreča cekinov.
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

solatko ::

Konfiguracijo računalnika, morda pregrevanje, poglej namestitev hladilnika, zna bit, da so samo tri nožice pritisnjene, četrta pa ni prijela.
Delo krepa človeka

MIHAc27 ::

če poveš iz katerega konca si, se mogoče najde nekdo, ki ti lahko svetuje nekoga.

Praviš, da imaš več diskov... si probal še na kakega namestit windowse? Da ni ravno ta SSD zanič. Oba rama naenkrat ne bi smela crknit.. ni pa seveda nemogoče.

Han ::

Defekten napajalnik ali plata, morda oboje... Za začetek flešni in/ali resetiraj BIOS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

nooby ::

MIHAc27 je izjavil:

če poveš iz katerega konca si, se mogoče najde nekdo, ki ti lahko svetuje nekoga.

Praviš, da imaš več diskov... si probal še na kakega namestit windowse? Da ni ravno ta SSD zanič. Oba rama naenkrat ne bi smela crknit.. ni pa seveda nemogoče.


Iz Lj sem. Ja sem probal z vsemi diski posebaj. Imam 2x 250gb in 1x500gb disk.

Han je izjavil:

Defekten napajalnik ali plata, morda oboje... Za začetek flešni in/ali resetiraj BIOS.


Kaj pomeni fleshit? Misliš vzeti baterijo iz matične? Kako resetiram BIOS?

solatko je izjavil:

Konfiguracijo računalnika, morda pregrevanje, poglej namestitev hladilnika, zna bit, da so samo tri nožice pritisnjene, četrta pa ni prijela.


To sem cse pregledal in je vse ok
Hladilnik itak bi otig8nal je nek ta hud custum nevem kateri, drugače pa:
i7 7770k, 2x16Gb DDR4 Corsair, Asus Z170, GTX 1080ti, neki 850W Gold PSU.
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nooby ()

Han ::

nooby je izjavil:

Han je izjavil:

Defekten napajalnik ali plata, morda oboje... Za začetek flešni in/ali resetiraj BIOS.


Kaj pomeni fleshit? Misliš vzeti baterijo iz matične? Kako resetiram BIOS?

Flešnit pomeni posodobit BIOS. Greš na proizvajalčevo stran plate, preneseš zadnjo BIOS verzijo, jo razpakiraš na FAT32 USB ključ in poženeš QFLASH znotraj biosa... Posodobitev je načeloma možna tudi iz Windows, a je bolj tvegana.

BIOS resetiraš preko mostička na plati ali tako, da izklopiš napajanje in za 5 minut odstraniš gumbek baterijo.

Rias Gremory ::

Jaz bi prav tako najprej pogledal RAM.
Če je SATA SSD, ni odveč iztakniti in ponovno vtakniti SATA kabla.


Provall prvo palčko v slotu1,
probal drugo palčko v slotu1,
potem prvo palčko v drugem slotu pa drugo palčko v drugem slotu.

Kaj pomeni, da si probal?
Če nisi uporabil namenskega programa za pregled RAMa, ti priporočam da testiraš.
Jaz uporabljam https://memtest.org/.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Gagatronix ::

Prvi krivec na seznamu je, kot so ze drugi rekli, najverjetneje RAM. Lahko pa tudi napajalnik na katerem od railov ne dostavlja ustreznega toka.

nooby ::

Rias Gremory je izjavil:

Jaz bi prav tako najprej pogledal RAM.
Če je SATA SSD, ni odveč iztakniti in ponovno vtakniti SATA kabla.


Provall prvo palčko v slotu1,
probal drugo palčko v slotu1,
potem prvo palčko v drugem slotu pa drugo palčko v drugem slotu.

Kaj pomeni, da si probal?
Če nisi uporabil namenskega programa za pregled RAMa, ti priporočam da testiraš.
Jaz uporabljam https://memtest.org/.


Nemorm probat z programom ker sem zbrisal windowse dol. Novih mi pa ne pusti do konca naložiti ker vedno vmes BSOD vrže.

"Probal" pomeni, da sem z zgornjim sistemom to je palčko po palčko, slot po slot poizkusil, da bi naložil windowse na PC.
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

Rias Gremory ::

Memtest86+ je program, ki teče samostojno, tj. brez operacijskega sistema.
Zagonski medij (USB, CD) pripraviš kot bi pripravil "live CD" za Linux.

Lahko si nekje sposodiš računalnik oz. obiščeš prijatelja ter pripraviš zagonski medij.
Druga možnost je, da ti kakšen slo-techovec posodi eno palčko in testiraš. Lahko pa kupiš najcenejšo rabljeno palčko in testiraš.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

solatko ::

nooby - Si pogledal, da ni za probleme krivec napačno pritrjen hladilnik in še vedno nisi dal konfiguracije mašine.
Delo krepa človeka

Gagatronix ::

solatko je izjavil:

nooby - Si pogledal, da ni za probleme krivec napačno pritrjen hladilnik in še vedno nisi dal konfiguracije mašine.


Si nepismen, kolega ?

> i7 7770k, 2x16Gb DDR4 Corsair, Asus Z170, GTX 1080ti, neki 850W Gold PSU.

#000000 ::

Gagatronix je izjavil:

Prvi krivec na seznamu je, kot so ze drugi rekli, najverjetneje RAM. Lahko pa tudi napajalnik na katerem od railov ne dostavlja ustreznega toka.


Se pridružujem mnenju, mel mnogo podobnih primerov.

nooby ::

Rias Gremory je izjavil:

Memtest86+ je program, ki teče samostojno, tj. brez operacijskega sistema.
Zagonski medij (USB, CD) pripraviš kot bi pripravil "live CD" za Linux.

Lahko si nekje sposodiš računalnik oz. obiščeš prijatelja ter pripraviš zagonski medij.
Druga možnost je, da ti kakšen slo-techovec posodi eno palčko in testiraš. Lahko pa kupiš najcenejšo rabljeno palčko in testiraš.


Nisem vedel, da obstaja tole, grem prot večeru do kolega na pivo pa še naloživa tole adevo na ključek pa sprobam potem :)

solatko je izjavil:

nooby - Si pogledal, da ni za probleme krivec napačno pritrjen hladilnik in še vedno nisi dal konfiguracije mašine.


Hladilnik je k prbit not v plato :)

#000000 je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Prvi krivec na seznamu je, kot so ze drugi rekli, najverjetneje RAM. Lahko pa tudi napajalnik na katerem od railov ne dostavlja ustreznega toka.


Se pridružujem mnenju, mel mnogo podobnih primerov.


Kaj pomeni to, "napajalnik na katerem od railov ne doatavlja ustreznega toka" kaj je rail?
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nooby ()

Han ::

Rail je skupek žic, po katerih se napajajo komponente s 3,3V, 5V ali 12V.

solatko ::

Gagatronix - Pisano je bilo približno tako, kot, da bi šlo za sorazmerno nov računalnik, podpis bi bil lahko od prejšnjega. Preveri in zamenjaj termalno pasto, si poizkusil na procesorski grafiki, morda te hebe grafična kartica, sicer pa klasični preizkus po komponentah - komponente iz ohišja, položiš na antistatično podlago, priklopiš procesor, en ram, sistemski disk, monitor in s stikom POWER pinov zaženeš sistem. Lahko na tak način tudi naložiš sistem, če priklopiš nastavitveni medij, tipkovnico in miš.
Naredi to in poročaj. Če je vse v redu, priklapljaš ostale komponente po eno, RAM, grafično kartico, drugi disk,....
Če bo vse delovalo, zložiš komponente pravilno v ohišje, če potem ne bo delovalo, je nekaj narobe s sestavo ali ohišjem.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene zaradi RAM-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
211463 (1032) Han
»

Black screen ob zagonu računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161082 (923) BorutK-73
»

4GB ram-a, uporabno le 1.99GB

Oddelek: Strojna oprema
312460 (1942) iNooby
»

RAM ne dela v dual channel načinu

Oddelek: Strojna oprema
101415 (1369) hojnikb
»

Pokvarjeni RAM ali????

Oddelek: Strojna oprema
403249 (1961) Nesta

Več podobnih tem