» »

Kako identificirati potek cevi za kable v stanovanju

Kako identificirati potek cevi za kable v stanovanju

birtija ::

Pozdravljeni,
Moj problem je sledeč: v stanovanju bi radi ugotovili, kako/kje potekajo plastične cevi za električno napeljavo. Načrta ni, razdelilne doze pa so bile zazidane oz. ometane (v dozah je bil časopis, potem pa zagipsano in pobeljeno). V ceveh so žice, napeljava deluje, vendar v nekaterih ceveh manjka ozemljitev, pa tudi žice niso po standardu (ne barvno ne po preseku).
Nekaj smo jih sicer identificirali z tolčenjem po steni oz. vizuelno, ker je bil obris doze še zaznaven očesu.
Ko smo imeli pred leti težavo s kanalizacijo, nam je mojster točno določil mesto zunanjega jaška, ki je bil pod asfaltom s neko radijsko sondo in sprejemnikom. Ali obstaja kaj takega tudi v elektro stroki? Nekaj podobnega kot je v tem videu.
Na Amazonu sem pod "circuit tracer" sicer našel nekaj tega, a sta izbira in cenovni razpon velika, kvaliteta pa tudi verjetno niha.

Kaj od tega se dobi pri nas, ima kdo kakšne dobre izkušnje s točno določeno opremo? Kot sem opazil so cevi cca. 5 cm pod ometom med zidaki.
Se da to takšno napravo izposodit?

Če bi kdo to naredil kot storitev, prosim ZS (lokacija območje Sežane!)

Hvala!

tikitoki ::

Kot si ze napisal, imas naprave, ki zaznajo kovicno, s katerimi lahko dolocis kje je zica. Nabavis, si izposodis in dolocis pot. Seveda so kovine tudi v armiranem betonu,...

birtija ::

tikitoki je izjavil:

Kot si ze napisal, imas naprave, ki zaznajo kovicno, s katerimi lahko dolocis kje je zica. Nabavis, si izposodis in dolocis pot. Seveda so kovine tudi v armiranem betonu,...


Sem imel bolj v mislih takele (aktivno iskanje ) naprave ki oddajo nek signal in ga potem z detektorjem iščeš. Tudi moj multimeter ima NCV, a je žal neuspešen pri delu.

Uporabnik ::

V hoferju imajo sedaj v prodaji detektor ožičenja pod ometi. 14 eur.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

starfotr ::

Pokliči električarja, ki ima dobro merilno opremo in bo našel vse.

bbbbbb2015 ::

birtija je izjavil:

Kaj od tega se dobi pri nas, ima kdo kakšne dobre izkušnje s točno določeno opremo? Kot sem opazil so cevi cca. 5 cm pod ometom med zidaki.
Se da to takšno napravo izposodit?

Če bi kdo to naredil kot storitev, prosim ZS (lokacija območje Sežane!)

Hvala!


Imaš več vrst detektorjev. Eni (ti bi bili po moje najbolj uspešni pri tebi), da signal generator daš na en konec, ter potem slediš ožičenju. Potem imaš detektorje kovine, to ni tako precizno, to je bolj za neke vodovodne cevi. Potem pa še imaš detektorje EM valovanja, ki zaznavajo elektriko. To tudi v glavnem ne pride v poštev, ker je to bolj namenjeno, da za znane žice ugotoviš, če je noter elektrika ali ne.

V grobem, pa z vso to opremo moraš znati delati. Če to kupiš, pa če ne znaš, kako to funkcionira, to samo čas izgubljaš.

Najdi si kvalificiranega elektrikarja, on ti bo vse poiskal. Je pa tako, da samo mapiranje je brezveze. Moraš točno ugotoviti kje kaj manjka. Ti praviš, da niti barvna kombinacija ne ustreza. To je sicer mogoče, samo veš, jaz sem nekaj šraufal v kupljeni nepremičnini, zgrajeni 1975 in so barvne kombinacije v nulo štimale. In sicer je mogoče, da je nekaj delal popoln amater, ki ni elektrike videl v življenju. Samo to pa tako zelo dvomim. Ker tudi povprečni elektrikarji lahko zafrknejo instalacijo (prevelika obrmenitev faz, ipd.). Popoln amater, da bi naredil instalacijo?

Pa če greš kupit električne kable, saj so samo znane barvne kombinacije.

Predlagam, da si poiščeš absolutno strokovno pomoč, preden te strese.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Jaz sem uporabljal tega:

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...

Na eni strani na kabel obesis oddajnik, na drugi strani kabel odklopis, ker drugace piskajo vsi, napetost pa skuri napravo. Potem pa z drugim delom naprave sledis kablu.

c3p0 ::

Tip z elektro je z eno napravo našel kable 1m pod zemljo, ni vrag da ne bi še teh par cm v steni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen način gradnje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10410178 (828) Ales
»

Elektromagnetno sevanje iz vtičnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
706682 (3989) flameir
»

Poškodba električne napeljave zaradi vrtanja v steno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
357139 (2161) LordTado
»

Novogradnja, elektroinštalacije, kabli...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
246253 (5799) LordTado
»

Dovoljeni tok(A) po žicah

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
919249 (19058) Tomay

Več podobnih tem