» »

Leta 2024 v EU enotni polnilniki mobilnih naprav

Leta 2024 v EU enotni polnilniki mobilnih naprav

Evropska komisija - Pogajalci Evropskega parlamenta in Sveta EU so se danes sporazumeli o besedilu popravljene direktive v zvezi z dostopnostjo radijske opreme na trgu, ki bo v EU zagotovila enotne polnilnike za mobilne elektronske naprave. Politični dogovor, ki je bil sprejet kljub nasprotovanju Appla, pokriva pametne telefone, tablice, bralnike e-knjig, slušalke, digitalne fotoaparate, prenosne igralne konzole in zvočnike, ki se polnijo na žični način. Od sredine leta bodo morale te naprave imeti priključek USB-C za polnjenje, kar bo omogočilo uporabo enotnih polnilnikov.

Po poletnih počitnicah bosta morala novo direktivo sprejeti še Parlament na plenarnem glasovanju in Svet EU, a zapletov ni pričakovati, saj je besedilo usklajeno. Direktiva bo začela veljati 20 dni po sprejemu, uporabljati pa se bo začela 24 mesecev pozneje. To v praksi pomeni, da bo v drugi polovici leta 2024 že nujno, da imajo nove naprave priključke USB-C za polnjenje. Večina jih že ima, edini večji grešnik pa je Apple, ki se je tudi najbolj upiral novi direktivi. Nekoliko pozneje, 40 mesecev po sprejetju direktive, pa bodo morali tovrstne priključke imeti še prenosni računalniki.

Nova zakonodaja bo pomagala okolju in potrošnikom. Izračunali so, da bodo evropski potrošniki letno prihranili 250 milijonov evrov, ker ne bodo več kupovali novih polnilnikov ob menjavi strojne opreme. Prav tako se bo zmanjšala količina odpadkov, saj se letno v EU sedaj odvrže več kot 11.000 ton polnilnikov. V prihodnosti je pričakovati, da bo EU uredila še področje brezžičnega polnjenja, ki še ni standardizirano. Nova direktiva zahteva vgradnjo USB-C v naprave, ki se polnijo prek kablov. Če Apple v svoje iPhone vgradi le brezžično polnjenje, lahko obdrži trenutno vrsto priključka, če se bo ta uporabljal le za komunikacijo z računalnikom.

41 komentarjev

MrStein ::

Naslov ter tole:
Od sredine leta bodo morale te naprave imeti priključek USB-C za polnjenje, kar bo omogočilo uporabo enotnih polnilnikov.


sta zavajajoča. To je bilo že pod prejšnjo novico napisano.

Uporaba enotnih polnilnikov je namreč mogoča že zdaj. Sprememba bo le v kablu. Pa še to le na enem koncu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Geho ::

Sorry sam USB-C na prenosniku je slabš kot mag-safe. Na drugem koncu USB-C je ok. Ampak na strani prenosnika je mag-safe veliko bolj varen.

MrStein ::

Izračunali so, da bodo evropski potrošniki letno prihranili 250 milijonov evrov, ker ne bodo več kupovali novih polnilnikov ob menjavi strojne opreme


Hmm, zakaj pa zdaj to počno, če pa ima 99% android telefonov USB-C že lep čas?
Torej stanje kot ga obljubljajo za leto 2024, a brez obljubljenega efekta.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Karamelo ::

in tudi apple se tega ne bo šel, ker bo pač imel, ko je že rečeno, brezžično polnjenje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Karamelo ()

V-i-p ::

Karamelo je izjavil:

in tudi apple se tega ne bo šel, ker bo pač imel, ko je že rečeno, brezžično polnjenje

Kolikor je razumeti, potem iKabel ne bo smel biti za polnjenje.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

nekikr ::

Uporaba enotnih polnilnikov je namreč mogoča že zdaj. Sprememba bo le v kablu. Pa še to le na enem koncu.

Tole je treba ponoviti kakšnih 150x, da bodo vsi dojeli kakšni vrli umi so v EU. Jaz z enotnim polnilnikom že sedaj polnim JBL zvočnik z micro USB, en fotoaparat z mini usb in applov telefon z lightning. Samo z enim polnilnikom. Kabel bo drugačen, pa še to ne cel, polnilnik nima nobene veze tule.

Miki N ::

Še vedno mi ni jasno, kako bo ta odredba spremenila navado, da se k vsakemu novemu telefonu prilaga polnilce - ker odredba se ukvarja samo z obliko vtiča kabla.

Kako točno prideš od kablov istega tipa DIREKTNO do zmanjšanja odpadkov in če ni direktno... kaj z vmesnimi koraki?

Pa tudi če bi recimo zatežili, da se ne prilaga samih polnilcev... je to sploh dobro z varnostnega stališča? Večini folka niso jasni koncepti moči in amperov... kaj naj naredi proizvajalec naprave, ki je recimo malo nad povprečjem "amperaže" se zanaša na univerzalni čing-čang polnike eko EU državljana?

Bo še kak požar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Lonsarg ::

nekikr je izjavil:

Uporaba enotnih polnilnikov je namreč mogoča že zdaj. Sprememba bo le v kablu. Pa še to le na enem koncu.

Tole je treba ponoviti kakšnih 150x, da bodo vsi dojeli kakšni vrli umi so v EU. Jaz z enotnim polnilnikom že sedaj polnim JBL zvočnik z micro USB, en fotoaparat z mini usb in applov telefon z lightning. Samo z enim polnilnikom. Kabel bo drugačen, pa še to ne cel, polnilnik nima nobene veze tule.
Ta tvoj polnilec podpira 10 standardov in zato cisto slucajno dela z 95% napravami. Ampak prej ko slej naletis na problem ko ne bo delal. Predvsem pa na trgu so taki ki podpirajo manj standardov in je potem ta procent se manjsi.

Skratka ponavljam kar sem ze povedal, vsi non USB-C polnilci(nimajo USB-C na strani polnilca) so za v kos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Ganon ::

Miki N je izjavil:

Še vedno mi ni jasno, kako bo ta odredba spremenila navado, da se k vsakemu novemu telefonu prilaga polnilce


Vse lepo in prav, želimo zmanjšati količino odpadkov in postati bolj ekološki. Ampak, ali to pomeni, da bo potrošnik tudi ceneje prišel do telefona? Ne, korporacijam gre to celo na roko, za enako ceno prodajajo telefone brez polnilca in zraven dodatno zaslužijo, ko ga kupiš posebej. Apple si že mane roke.

m0LN4r ::

S cim bo pa apple nadomestil dobicke iz prodaje budget kablov in adapterjev?

Ganon je izjavil:

Miki N je izjavil:

Še vedno mi ni jasno, kako bo ta odredba spremenila navado, da se k vsakemu novemu telefonu prilaga polnilce


Vse lepo in prav, želimo zmanjšati količino odpadkov in postati bolj ekološki. Ampak, ali to pomeni, da bo potrošnik tudi ceneje prišel do telefona? Ne, korporacijam gre to celo na roko, za enako ceno prodajajo telefone brez polnilca in zraven dodatno zaslužijo, ko ga kupiš posebej. Apple si že mane roke.

Razumem apple userje, da rabijo za nov ajfon 20W usb-c polnilec dokupit, ker so do zdaj dobivali tistega budget usb-a z 5W.
Ampak od android naprav imam jaz v predalu vsaj 2 z 5W, vsaj 2 z 10W/15W (nevem) in tri 25W USB-C polnilcev. Tak da ne rabim res vec.

Applova ideja je da ne rabis usb-c polnilca, ker ce imas nov ajfone je samoumevno da imas tudi Macbooka z usb-c kjer polnis ajfon. Ce pa ze rabis pa pac kupis tist jebeni usb-c polnilec, ce ga se nimas.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Matko ::

Bodite koristni.

Kvaliteten avtopolnilec USB-c za prenosnik (vsaj 65W)?

twom ::

Lonsarg je izjavil:

Skratka ponavljam kar sem ze povedal, vsi non USB-C polnilci(nimajo USB-C na strani polnilca) so za v kos.
Vse za manj odpadkov...

Lonsarg ::

Manj odpadkov bo ko te polnilce, ki so za v koš, ne bo več dovoljeno prodajat. Niti enega proper USB-C polnilca še nisem dobil zraven nobenega mobitela, vedno neka proprietry in/ali USB-A sranja. Je že bolje da ga sploh zraven ne dajo, kot pa da dajo nekaj kar je šrot.

Ampak EU v vsej svoji mogoti je spet samo sprejela kakšen priključek mora biti na strani mobitela, niso pa nobene omejitve dal na prodajo teh srot USB-A polnilcev in bo folk še vedno to kupoval in bo efekt bolj bogi.

No upam da bo vsaj kdor to temo bere poskrbel da kupuje zgolj zadeve ki imajo na izhodu na polnilcu USB-C.

Matko je izjavil:

Bodite koristni.

Kvaliteten avtopolnilec USB-c za prenosnik (vsaj 65W)?
Jaz sem z temle zelo zadovoljen:
https://www.amazon.de/dp/B09Q2ZCJB4/ref...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Prospekt ::

Ne skrbite prevec. Od samsunga ze sedaj lahko dobite telefon za nekaj stotakov brez polnilca samo usbc-usbc kablom, ki ga 90% ljudi nima kam vtaknit.

Ampak to je morda zadnja oblika natega s polnilci.

Nebomgabiksa ::

Ne vem sicer kaj bo naredil jabuk, je pa škoda ker niso v to skupino vključili tudi mišk.
Recimo Logitech MX master... to je res edina stvar, ki mi gre res na jetra pri tej miši.

nekikr ::

Lonsarg je izjavil:

nekikr je izjavil:

Uporaba enotnih polnilnikov je namreč mogoča že zdaj. Sprememba bo le v kablu. Pa še to le na enem koncu.

Tole je treba ponoviti kakšnih 150x, da bodo vsi dojeli kakšni vrli umi so v EU. Jaz z enotnim polnilnikom že sedaj polnim JBL zvočnik z micro USB, en fotoaparat z mini usb in applov telefon z lightning. Samo z enim polnilnikom. Kabel bo drugačen, pa še to ne cel, polnilnik nima nobene veze tule.
Ta tvoj polnilec podpira 10 standardov in zato cisto slucajno dela z 95% napravami. Ampak prej ko slej naletis na problem ko ne bo delal. Predvsem pa na trgu so taki ki podpirajo manj standardov in je potem ta procent se manjsi.

Skratka ponavljam kar sem ze povedal, vsi non USB-C polnilci(nimajo USB-C na strani polnilca) so za v kos.

Ti moji polnilci, raznoraznih oblik in proizvajalcev, so tekom, zdaj že desetletij, polnili vse. Edina razlika je bila hitrost polnjenja. Če je pa enkrat nekdo tam za devetimi gorami slučajno naletel na tak polnilec, ki nikakor ni polnil ničesar razen neke specifične naprave, je pa pač srečko in naj kupi loto listek.
Lahko rečem, da sem z enotnim polnilcem, tako kot vsi ostali, vsaj desetletje in pol pred tole EU komisijo.

stara mama ::

O ja, stari micro usb kabli niso polnili vseh naprav!
Recimo galaxy nexus ni bil zadovoljen z half-duplex kabli (ki so bli večinski delež takratne ponudbe na AE)
Si moral prav namensko iskat ful-duplex kabel (po tistem, ko si že kupil par kablov, da si sploh pogruntal problem). Pa tud na enem xiaomiju sem imel neko prekinjanje polnenja iz neznanega razloga na starem tipu usbja in z določenimi kabli.

Pri USB type-C še nisem zasledil podobnih problemov.

Je pa v teh časih ukvarjanje s kabli popolnoma nepotrebno, VSE naprave (s prenosniki vred) bi lahk imele že vgrajeno neko standardizirano varianto mag-safea.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Prospekt je izjavil:

Ne skrbite prevec. Od samsunga ze sedaj lahko dobite telefon za nekaj stotakov brez polnilca samo usbc-usbc kablom, ki ga 90% ljudi nima kam vtaknit.

Ampak to je morda zadnja oblika natega s polnilci.

Kak ne? Jaz jih imam tri 25W pa sem telefon kupil nazadnje 2 leti nazaj.
Se vedno ce gledam prodajo USB-C polnilca od Appla je dalec pred drugimi. Tako da bo drzalo, ce ti pravis da 90% pri samsungu nima potem pri applu jih nima 99,9%

stara mama je izjavil:

O ja, stari micro usb kabli niso polnili vseh naprav!
Recimo galaxy nexus ni bil zadovoljen z half-duplex kabli (ki so bli večinski delež takratne ponudbe na AE)
Si moral prav namensko iskat ful-duplex kabel (po tistem, ko si že kupil par kablov, da si sploh pogruntal problem). Pa tud na enem xiaomiju sem imel neko prekinjanje polnenja iz neznanega razloga na starem tipu usbja in z določenimi kabli.

Pri USB type-C še nisem zasledil podobnih problemov.

Je pa v teh časih ukvarjanje s kabli popolnoma nepotrebno, VSE naprave (s prenosniki vred) bi lahk imele že vgrajeno neko standardizirano varianto mag-safea.

Mag sage se prefec lomi. V avtu pa je usb-c thunderbolt.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

PS: Galaxy Note 10 je imel ze 2019 prilozen usb-c polnilec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TheBlueOne ::

Miki N je izjavil:

Še vedno mi ni jasno, kako bo ta odredba spremenila navado, da se k vsakemu novemu telefonu prilaga polnilce - ker odredba se ukvarja samo z obliko vtiča kabla.


Si Preprican? Kar sem zasledil jaz je: "All phones in EU to adopt same mobile charging port from 2024". To je kaj drugega.

Ganon ::

Nebomgabiksa je izjavil:

Recimo Logitech MX master... to je res edina stvar, ki mi gre res na jetra pri tej miši.


Najnovejša ga ima.

Matevz96 ::

Ganon je izjavil:

Nebomgabiksa je izjavil:

Recimo Logitech MX master... to je res edina stvar, ki mi gre res na jetra pri tej miši.


Najnovejša ga ima.


S tem da se prodaja že od 2019, res ni vredno hude kritike
#hooldthedoor

harvey ::

Se še kdo spomni Günterja Verheugena in njegovih 5 minut slave glede polnilniko?. Nekako je vse zvodenelo, argumenti pa enaki kot sedaj zeleno, praktično, poeenoteno...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

joze67 ::

MrStein je izjavil:

Izračunali so, da bodo evropski potrošniki letno prihranili 250 milijonov evrov, ker ne bodo več kupovali novih polnilnikov ob menjavi strojne opreme


Hmm, zakaj pa zdaj to počno, če pa ima 99% android telefonov USB-C že lep čas?
Torej stanje kot ga obljubljajo za leto 2024, a brez obljubljenega efekta.


Zakaj? Saj piše v prav tem predlogu.

Razlogi za predlog in njegovi cilji
Komisija od leta 2009 poskuša omejiti razdrobljenost trga za vmesnike za polnjenje mobilnih
telefonov in podobnih naprav. Vendar pa so takšne pobude privedle le do prostovoljnih
sistemov, ki niso pravno zavezujoči in zato ne zagotavljajo dosledne in enotne uporabe.

Junija leta 2009 so glavni proizvajalci mobilnih telefonov na zahtevo Komisije podpisali
memorandum o soglasju (v nadaljnjem besedilu: MoU) glede harmonizacije polnilnikov za
mobilne telefone s podatkovno zmogljivostjo, ki se prodajajo v EU. Podpisniki so se
dogovorili, da bodo razvili univerzalno specifikacijo na podlagi vmesnika USB 2.0 micro-B,
ki bi omogočala popolno združljivost polnilnikov z mobilnimi telefoni, danimi na trg.

MoU je zmanjšal razdrobljenost trga in omogočil skoraj globalno uskladitev. Njegovo
izvajanje je učinkovito zmanjšalo število rešitev za polnjenje mobilnih telefonov, ki jih je bilo
prej 30, zdaj pa so le še tri. Vendar pa je MoU omogočil tudi uporabo lastniških vmesnikov za
polnjenje. Ker je eden od glavnih proizvajalcev mobilnih telefonov še naprej uporabljal
takšno rešitev (in to še vedno počne), tako preprečuje popolno interoperabilnost. Poleg tega v
MoU nikoli niso bili obravnavani okoljski vidiki nadaljnjega obstoja navedenih različnih
vmesnikov za polnjenje in komunikacijskih protokolov za polnjenje.

Brez ukrepov EU se bo ta razdrobljenost trga vmesnikov za polnjenje in komunikacijskih
protokolov za polnjenje najverjetneje nadaljevala, poleg tega pa še naprej ne bodo
obravnavani okoljski vidiki.


Kdor je spoštoval dogovor, je že tam. Tole bo polovilo neprilagojence.

Poleg tega ne gre samo za Androidne mobilne naprave. (Direktiva 2014/53/EU, Anex)

1. For the purposes of this Directive, the following definitions apply:

(1) ‘radio equipment’ means an electrical or electronic product, which intentionally emits and/or receives radio waves for the purpose of radio communication and/or radiodetermination, or an electrical or electronic product which must be completed with an accessory, such as antenna, so as to intentionally emit and/or receive radio waves for the purpose of radio communication and/or radiodetermination;

(2) ‘radio communication’ means communication by means of radio waves;

(3) ‘radiodetermination’ means the determination of the position, velocity and/or other characteristics of an object, or the obtaining of information relating to those parameters, by means of the propagation properties of radio waves;

(4) ‘radio waves’ means electromagnetic waves of frequencies lower than 3 000 GHz, propagated in space without artificial guide;

To bi moralo pokriti več kot samo telefone. Vse BT naprave, na primer. Torej bi, če bi hoteli prodajati v EU, morali popraviti Mi Band (in vse ure in slušalke in ni da ni), da bi se polnili preko USB.

GupeM ::

Lonsarg je izjavil:

Niti enega proper USB-C polnilca še nisem dobil zraven nobenega mobitela, vedno neka proprietry in/ali USB-A sranja.

Jaz sem v začetku leta 2016 kupil Google (LG) Nexus 5x, kjer je bil zraven super USB-C polnilec. Še danes ga uporabljam. Tudi pri kasnejših nakupih Google Pixlov sem zraven prejel USB-C polnilce. Od Pixel 6 naprej pa mislim da jih ne prilagajo več, dobiš pa še vedno USB-C na USB-C kabel.

joze67 je izjavil:

To bi moralo pokriti več kot samo telefone. Vse BT naprave, na primer. Torej bi, če bi hoteli prodajati v EU, morali popraviti Mi Band (in vse ure in slušalke in ni da ni), da bi se polnili preko USB.

Ne vem, če je to najbolje. Garmin ure imajo svoj priključek s štirimi "velikimi" pini. Mislim, da je takšen priključek, kot ga ima Garmin, precej lažje narediti vodotesen, kot pa USB-C. Pa s tem ne mislim vodotesnosti, kjer ti zadeva preživi politje vode, ampak vodotesnost, kjer lahko greš tudi nekaj 10 metrov pod vodo za dlje časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

-Nevsky- ::

Tako je... Naj poenotijo vse. Pred par dnevi sem bil za par dni na poti, in s sabo sem moralpoleg telefonskega polnilnika tovoriti še polnilec za brivski aparat (Philips) in polnilec za zobno ščetko (Oral-B).In to kompletne polnilce. Tu ni pomagal le usb kabel...

GupeM ::

Za par dni na poti rabiš polnilec za brivnik in polnilec za ščetko? Kakšno sranje pa imaš to? Ščetka mi zdrži mesec in pol umivanja zob dvakrat na dan, brivnik pa več kot 10 britji. Ker se ne brijem vsak dan, to pomeni kakšen mesec. Če je pa sila, pa s klinco obrijem. Zobe se da pa tudi z navadno ščetko umiti.

Lonsarg ::

To se sicer strinjam da to res malokdo rabi s sabo nosit.

Ampak vseeno bi bilo lepo da se poenoti vse naprave do 240W (kolikor zmore USB-C).

-Nevsky- ::

Ja tudi za par dni na poti bi rabil univerzalni polnilec, s katerim bi lahko napolnim vse od tega. Brivnik in ščetka mi nekažetastanja baterije, samo lučka "lowbat" in mrk... Poleg tega pa bi se tako lahko izognili prilaganju dodatnega polnilnika za polnjenje ščetke v potovalnem etuiju. Ja, dobil sem dva polnilnika, enega za domačo polnilno postajo in enega za potovalni etui. Ali ni ideja vsega skupaj zmanjšanje elektronskih odpadkov?

joze67 ::

Tudi tega bi se morali lotiti:
 priključki

priključki

m0LN4r ::

Odpovedat se je treba tem elektricnim igrackam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

joze67 je izjavil:

Tudi tega bi se morali lotiti:
 priključki

priključki


Naceloma vec ni tako hudo. Prakticno vsi ultrabooki danes, telefoni, tablice ZE imajo samo usb-c, tudi miske, tipkovnice, blutut zvocniki.
Ce pa kupis nekaj kaj nima tega, si si sam kriv.
Ze jebeni Tab A iz 2019 je imel USB-C pa razni A5, A7 budget telefoni iz 2017 (ja to je ze 5 let) so imeli USB-C
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

joze67 ::

Ampak ni več tako hudo, (tudi) ker je EU godrnjala in grozila.

GupeM ::

EU je zagotovo nekaj prispevala k temu, po drugi strani pa je vedno več proizvajalcev začelo micro USB uporabljati še preden so se v EU spomnili, da bi lahko začeli težit.

joze67 ::

GupeM je izjavil:

joze67 je izjavil:

To bi moralo pokriti veÄ kot samo telefone. Vse BT naprave, na primer. Torej bi, Äe bi hoteli prodajati v EU, morali popraviti Mi Band (in vse ure in sluĹĄalke in ni da ni), da bi se polnili preko USB.

Ne vem, Äe je to najbolje. Garmin ure imajo svoj prikljuÄek s ĹĄtirimi "velikimi" pini. Mislim, da je takĹĄen prikljuÄek, kot ga ima Garmin, precej laĹžje narediti vodotesen, kot pa USB-C. Pa s tem ne mislim vodotesnosti, kjer ti zadeva preĹživi politje vode, ampak vodotesnost, kjer lahko greĹĄ tudi nekaj 10 metrov pod vodo za dlje Äasa.

To je inženirski problem, ni potrebe, da je moj. Mimogrede, Jobs je slovel po tem, da je poslušal inženirje, kaj vse se ne da, in potem zahteval - in večinoma dobil - nemogoče.

MrStein ::

m0LN4r je izjavil:

joze67 je izjavil:

Tudi tega bi se morali lotiti:
 priključki

priključki


Ze jebeni Tab A iz 2019 je imel USB-C pa razni A5, A7 budget telefoni iz 2017 (ja to je ze 5 let) so imeli USB-C

Verjetno je mislil na druge naprave. Recimo ruterji imajo take priključke.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

...in verjetno bodo ruterji pokriti s to direktivo, sodeč po https://slo-tech.com/forum/t801663/p760...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

m0LN4r ::

Ja to pa ja, na podrocju zabavne elektronike so zadeve ze dokaj solidno urejene. Vidim pa se ogromno potenciala pri raznih bosch, makita, silvercrest ipd. orodju razne lucke, epilatorji, bormasine, polnilnci za njih itn.
Tam pa je se res divji zahod.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GupeM ::

joze67 je izjavil:


To je inženirski problem, ni potrebe, da je moj. Mimogrede, Jobs je slovel po tem, da je poslušal inženirje, kaj vse se ne da, in potem zahteval - in večinoma dobil - nemogoče.

Seveda je potreba, da je tvoj. Zakaj pa misliš da so ravno Jobsovi telefoni tisti, ki si jih ne moreš privoščiti? Na koncu je vsak problem, problem potrošnika.

49106 ::

Kabli me ne motijo toliko kot odmet naprav, ki bi morale delovati. Multifunkcijsko napravo lahko vržem v smeti, ker kljub temu da samo skener ne dela, naprava ne tiska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Zimonem ::

joze67 je izjavil:

Tudi tega bi se morali lotiti:
 priključki

priključki


Pa saj imaš to že nekaj časa.
https://www.tp-link.com/fi/home-network...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leta 2024 v EU enotni polnilniki mobilnih naprav

Oddelek: Novice / Ostale najave
419183 (6940) Zimonem
»

Prihodnji teden v EU sprejeta odločitev o enotnih polnilnikih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9810493 (7656) Gagatronix
»

Evropska komisija uradno predlaga en standard za polnjenje elektronskih naprav

Oddelek: Novice / Ostale najave
276414 (5227) Lonsarg
»

Evropski poslanci želijo poenotenje polnilnikov

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4811091 (8079) Lonsarg

Več podobnih tem