» »

Umrl je Vangelis (1943 - 2022)

Umrl je Vangelis (1943 - 2022)

Kurzweil ::

Pri svojih 79 letih je umrl grški glasbenik in skladatelj Evángelos Odysséas Papathanassíou, bolj poznan pod umetniškim imenom Vangelis.

Izdal je 23 samostojnih albumov... sodeloval z neskončno glasbeniki v vseh mogočih žanrih in z vsemi mogočimi inštrumenti, od čiste elektronike do orkestralna glasbe. V svoji karieri, pa je med drugim napisal tudi številne soundtracke za filme:

Sex Power
L'Apocalypse des animaux
Ignacio (aka Do You hear the Dogs Barking?)
La Fête sauvage
Opera Sauvage
Chariots of Fire
Blade Runner
Antarctica
1492: Conquest of Paradise
Alexander
Blade Runner Trilogy: 25th Anniversary
El Greco: Original Motion Picture Soundtrack
Chariots of Fire – The Play: Music from the Stage Show

Zame osebno eden največjih skladateljev našega časa, osebno pa se mi je najbolj vtisnil v spomin, kot avtor soundtracka za prvi del Blade Runnerja.



Velikan
RIP!
  • spremenil: Kurzweil ()

Unchancy ::

Wow! RIP!
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

pegasus ::

Poklon.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.

RIP veliki glasbenik...

Prvič sem se ga "zavedel" v zgodnjih najstniških letih, ko sem slišal njegovo glasbo v kultni poljudnoznanstveni nadaljevanki Cosmos Carla Sagana...

Lp

pegasus ::

Imam večino njegovih albumov, prek en meter CDjev... ki so sicer danes že pospravljeni v neko škatlo. Kot otrok sem videl film Nankyoku Monogatari, preko katerega sem kasneje odkril njegov album Antarctica. Potem sem našel še 1492 Conquest of Paradise, pa albuma Voices in Oceanic in nato še vso njegovo zgodovino ... impresivna kariera od začetka do konca. Tudi njegovi zadnji deli, posvečeni misijama Rosetta in Juno, sta impresivni. Ne vem kakšno zvočno čarovnijo uporablja v Rosetti, ampak zvok se kar iskri po celi sobi in se odbija naokrog kot biljard krogle, samo da v treh dimenzijah :)

Priporočam ogled dokumentarca:


Vangelis, pogrešali te bomo ...

nagobčnik ::

Ni ravno moj žanr, nisem preveč seznanjen, razen s Chariots, Conquest, pa še morda katero, za katero sploh ne vem. Pa se mi je zdela Chariots vedno tako fenomenalna, da si bom samo zaradi tega moral vzet čas in poslušat vse njegove.

Zgodovina sprememb…

SasoS ::

Ja ravno ta njegov stil mislim da se je usedel globoko v podzavest, tudi če aktivno tega nisi poslušal.
Pol atmosfere Blade Runnerja je samo njegova glasbena podloga...

nagobčnik ::

Je bil Chariots tudi glasbena podlaga za kakšne zimske športne dogodke, olimpijske igre ipd., recimo ob predvajanju počasnih posnetkov? Ali pa kakšnih kompilacij jadranja ali kaj podobnega? Mogoče zamešujem s čim drugim, ampak neke take asociacije mi sproža. Je pa tudi zlajnana, če se ne motim, je bila tudi v raznih komedijah že uporabljena. Vseeno je lepa.

Zgodovina sprememb…

tomlin ::

R.I.P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

ripmork ::

:( Res kulten avtor, velikan. Naj počiva v zasluženem miru.
Njegova glasba je tako dobra, da si jo ob prvem poslušanju zapomniš za vse življenje.

SasoS je izjavil:

Ja ravno ta njegov stil mislim da se je usedel globoko v podzavest, tudi če aktivno tega nisi poslušal.
Pol atmosfere Blade Runnerja je samo njegova glasbena podloga...

+1


Tak preplet različnih čustev ob poslušanju njegovih stvaritev, kot da bi cel film naenkrat zajel...

kopriwa ::

Samo poklon za vse ustvarjeno, pravi mojster in pionir zvrsti glasbe.

Še en od meni všečnih (To the Unknown Man):

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

c3p0 ::

Ko sem kot najstnik na začetku filma videl njegovo ime, sem vedel da bo doživetje posebno, čeprav nisem vedel kdo je. Tega več ni, mainstream film ni več 7. umetnost, ampak šund.

D3m ::

Slava mu.

Tale komad v filmu Blade Runner ni bil. Se mi zdi pa, da je bil dodan samo v soundtrack compilation.



Pa še hardstyle priredba dveh Italijanskih DJ-ev.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Gury ::

Sem velik oboževalec njegove glasbe, zato je zame to še večji udarec. Kupil sem kar nekaj njegovih albumov, mojstrovina od glasbe.
Njegova glasba v filmu Iztrebljevalec se dobesedno preliva z zgodbo.

Vangelis, hvala za vse, tvoja glasba je večna.

driver_x ::

Zvrst njegove glasbe je daleč od tega, kar poslušam. Ampak podlaga, ki jo je naredil za Blade Runnerja, se je pa tako zlila s filmom, da sem si tisti soundtrack kupil in ga še vedno občasno vrtim, še posebej Love Theme in Tears in Rain. Zanimivo in po svoje všeč mi je bilo, ko je zavrnil sodelovanje pri nadaljevanju filma, rekoč da česa takega, kot je ustvaril za prvi film, ni mogoče ponoviti.

Mato989 ::

Jaz se od njega najbolj spomnim

Chariots in Conquest of paradise, obe legendarni, sploh Chariots paše za kake športne kompilacije...

jebeno... to so mojstri ni kaj.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gury ::

Scena is filma Blade Runner, nekaj najboljšega iz filmske produkcije.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Time to Die

Oddelek: Sedem umetnosti
383257 (1954) Kurzweil
»

Blade Runner 2 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688106826 (71173) nurse013
»

Epic muzike z filmov

Oddelek: Sedem umetnosti
383652 (2644) Barbarpapa2
»

vangelis - enya, pesem mi je ful znana

Oddelek: Loža
61027 (955) Longinus

Več podobnih tem