» »

Ameriški hladilnik - voda ne priteče

Ameriški hladilnik - voda ne priteče

turborudonja ::

Živjo.

Morda mi zna kdo pomagat. Pred pol leta smo skupaj s stanovanjem dobili ameriški hladilnik Siemens s priklopom na vodo. Zaradi majhnih otrok sem takoj vklopil child lock in do pred nekaj dnevi nismo niti pomislili na dotok mrzle vode.

Po izklopu child locka, pa voda ni pritekla. Zaprl in odšraufal sem ventil za vodo in spucal mrežico, ki je bila res zapacana. Ker še vedno voda ni pritekla, sem kupil vodni filter, ki ga pred tem sploh ni bilo v hladilniku. Potem ko sem prišraufal vodni filter, je voda takoj začela teči, ampak samo cca 2 deci, potem se je ustavilo. Kot da bi iztekla voda iz cevi. Če izberem opcijo za delanje ledu, začne hladilnik nekaj ropotati, vendar se nič ne zgodi (ker očitno voda ne pride do ledomata).

Ker se mi je zdelo, da bi bil lahko v cevkah zrak, sem kakšnih 10 minut pritiskal ročko za natakanje vode. Slišati je nek zvok iz hladilnika, vendar voda ne priteče.

Ima kdo še kakšno idejo, kaj bi lahko sam preveril, da bi voda pritekla.

Darko! ::

turborudonja je izjavil:

Živjo.

Če izberem opcijo za delanje ledu, začne hladilnik nekaj ropotati, vendar se nič ne zgodi (ker očitno voda ne pride do ledomata).

Ima kdo še kakšno idejo, kaj bi lahko sam preveril, da bi voda pritekla.


Se da ledomat odpret in pogledat, če je slučajno poln ledu in zamrznjen, pa je s tem zamrznil tudi del cevi za vodo ?

Se je že zgodil primer, da je recimo ledomat ropotal, kot da hoče izpljuvat kucke ledu, pa ni nič prišlo ven, ker je bil enostavno cel zabasan z ledom in zamrznjen.

starfotr ::

Mogoče je tudi, da se je slepi del cevovoda zabil, omenjaš veliko umazanije na mrežici. Morda je šlo kaj naprej in zabilo kaj tudi v samem hladilniku.

Te zadeve morajo imeti stalni pretok vode. Ker drugače sčasoma pride do težav.

Mike_Rotch ::

Preveri, če je filter obrnjen pravilno. Nekateri so enosmerni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladilnik - "ameriški" - Gorenje, Bosch...

Oddelek: Loža
182779 (1258) kuglvinkl
»

Kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5512312 (5328) starfotr
»

Hladilnik z zamrzovalnikom

Oddelek: Loža
135336 (4722) matobeli
»

Najboljši ameriški hladilnik za do 800€ z ledomatom?

Oddelek: Kaj kupiti
147608 (6873) NikolormousB
»

Kjeri hladilnik kupiti - "Ameriški"

Oddelek: Kaj kupiti
126667 (5887) misko20

Več podobnih tem