» »

Dober Renault servis

Dober Renault servis

tomaz- ::

V familji so nabavili leto dni starega Megana Tce 160 EDC, pa zdaj seveda vprašanje :
Kateri servis na širšem območju LJ ali KR za Renault je dober po vaših izkušnjah ?

Hvala vsem za konstruktivne odgovore

feryz ::

Megana sem peljal trem uradnim pooblaščencem in ga nazadnje dal šraufati sosedu v garaži.
Čeprav so bili vsi trije z referencami in kao dobri.

To je nasvet, koliko nasveti veljajo.

GupeM ::

No such thing as good Renault service. Po mojih izkušnjah.

Zanjo pa dobro zaračunat, to pa.

OldSkul ::

Sprašuješ za redni servis ali imaš kakšno okvaro? Za redni servis pač pelji na najbližji uradni servis, nimaš kaj komplicirat. Menjali bodo olje in filtre.

GupeM ::

Tako je. Če jim zraven omeniš še, da ti šipa ali vrata na desni strani slabo dihtajo in se sliši piskanje/šumenje/pihanje, bojo rekli da oni nič ne slišijo, oz da je vse normalno. Ko pelješ prvega sopotnika v avtu, bo pa takoj začel gledat, ali ima slabo zaprto šipo/vrata, ker se takoj sliši. Ne vem, ali imajo naglušne serviserje, ali se samo delajo neumne.

In ne pozabi: Za oljni filter, filter kabine, čiščenje zračnega filtra in frišno olje ti znajo zaračunat kakšnih 300 - 350 €. Za Cliota. Si ne predstavljam koliko zadeva stane na kakšnem avtu višjega razreda.

M-XXXX ::

In ne pozabi: Za oljni filter, filter kabine, čiščenje zračnega filtra in frišno olje ti znajo zaračunat kakšnih 300 - 350 €. Za Cliota. Si ne predstavljam koliko zadeva stane na kakšnem avtu višjega razreda.

za mojega Renaulta za 45k € me pride na original servisu tole cca 250€ če se ne motim nazadnje (par €gor dol, ne grem računa iskat).

tomaz- ::

ja, gre za opravljanje rednih servisnih storitev ( UPAM :) ) . Ker vem, da je tole kar malo jeba, me je bolj zanimalo, če je kak R servis, kjer imate lastniki vsaj cca dobre izkušnje. Sam sem imel v svojih mladih letih nekaj Renaultov ( petka, r 19 16v, megane, dva scenica.. ) in sem jih tiste čase vozil k Setnikarju. Takrat nisem imel pripomb, ampak če zdaj vidim tisti salon, še v teh letih ni nič spremenilo, izgleda kot da dihajo na škrge.. Nobenih testnih vozil, salon enak kot vsa leta, zunaj vse pusto, sobota zaprto.. Pol imaš pa kar malce slab občutek.. Lahko pa da se motim.
Enako imam nekaj znancev s slabimi izkušnjami z Realom v LJ.
Ne vem, kakšen je npr Car v Mengšu, ali pa Malgaj v LJ, ali recimo Remont v Kranju . Bi bilo vseeno kam peljat glede razdalje, samo da je kakšna pozitivna izkušnja ob reševanju zapletov. Saj olje itak znajo vsi menjat in računat ko pes , to vem :)

Alec999 ::

Malgaj v LJ odsvetujem.

SaXsIm ::

Malgaj v LJ priporočam, ampak samo pri svetovalcu Danijelu Burger. Megane IV redni servis 200 - 250 EUR (olje, filtri + kakšna malenkost). Ta tip mi je zrihtal tudi vse težave z avtom (občasna okvara kamere, črički, blažilci), vse je spravil v garancijskem popravilu.
SaXsIm

zee ::

Malgaj v Ljubljani odsvetujem. Predrago.

Sam sem mojega Renaulta pred mnogimi leti redno servisiral pri Avto Snoj-u. Zadovoljen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Malidelničar ::

Ne obstaja.
Bivši lastnik Renault Lagune.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Littlaman ::

Avtoservis Puhovski
Mali Vrh pri Šmarju 84, 1293 Šmarje - Sap

Mojega Cliota mk2 je u nulo uštimal še danes vozi.

Lp

Ahim ::

Mi tudi nismo imeli prav dobrih izkusenj z Malgajem in Kalanom. Avtohisa Real je OK, vsaj popravili so vse kar je bilo defektov, ce so ze cene kar visoke ... (Renault Scenic).

VelkBla ::

Ce se ne motim je AH Krulc (Moravce) postal tudi pooblasceni serviser za vozila Renault, prej je bil samo pooblasceni prodajalec in serviser vozil Nissan. Profesionalen odnos glede Nissana, ampak so dragi.

starfotr ::

https://www.itis.si/avtoservis-mele-voj...

Včasih je delal na renoju.

Reno in nissan je ista firma. Dacia pa blagovna znamka renoja.

Poleg že dolgoletne naveze reno-nissan je tukaj v isti grupi tudi mitsubishi in avtovaz. Tako, da to je sedaj ena grupa.

bambam20 ::

SaXsIm je izjavil:

Malgaj v LJ priporočam, ampak samo pri svetovalcu Danijelu Burger. Megane IV redni servis 200 - 250 EUR (olje, filtri + kakšna malenkost)..


LOL. Dobr vas skubijo.

Ti uradni servisi za reno so lulek. Še nisem videl dobrega uradnega reno servisa. Imajo pa zlatarske cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

zee ::

Rajši sem plačal, kar je bilo treba, ker sem tako dobil račun, garancijo in kot potrošnik zaščito, da lahko koga napizdim (z odvetnikom ali brez), če gre karkoli narobe.

Kdor ima osebni avtomobil in varčuje na servisu in vzdrževanju zanj, je sila hecna oseba, ne glede na znamko.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kixs ::

Js grem k svojem mehaniku, sem zraven tiste pol ure in naredi vse to za cca 80€. Seveda dobim tudi racun.

Malidelničar ::

BTW. Res močno odsvetujem Renault servis Pleško cars na Brezovici.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

oemdzi ::

Dajte napisat kaj ni bilo v redu, ne pa samo, da odsvetujete. Zanima me konkretno za Malgaj.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Ahim ::

oemdzi je izjavil:

Dajte napisat kaj ni bilo v redu, ne pa samo, da odsvetujete. Zanima me konkretno za Malgaj.

Avto je bil tam zaradi dveh stvari: rednis servis in ena opozorilna lucka je gorla (skupaj z napisom na VFDju). Zamenjali so olje in filtre po zlatarskih cenah, z drugim se jim ni ljubilo ubadat. Na koncu se je pokazalo, da je bil za tisto lucko kriv nek pretrgan kabelcek, kar je popravil drug servis.

zee ::

Malgaj je bil v mojem primeru drag, pocasen. Spomnem se tudi, da so me obravnavali kot nekega siromaka, ceprav sem njihove storitve posteno placal.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

sandmat ::

zee je izjavil:

Malgaj je bil v mojem primeru drag, pocasen. Spomnem se tudi, da so me obravnavali kot nekega siromaka, ceprav sem njihove storitve posteno placal.

Imam podobno izkusnjo. Ko sem jim nastel napake, me je sprejemnik vprasal zakaj kar sam ne popravim. Avto je bil v garanciji :) also zavorne ploscice so bile na meganu 400eur. Menjali so z noname, ki so sle v 15kkm. Potem sem peljal k nepooblascencu in za 100eur dobil menjavo ploscic, ki so drzale 90kkm.

asdf_jklc ::

Servis Timi novo mesto. Drugače pa: zaupanja vreden domač mehanik. Imamo dva renaulta znotraj 5 letne garancije, od prvega leta oba servisiramo pri kolegu, neuraden servis.

zee je izjavil:

Rajši sem plačal, kar je bilo treba, ker sem tako dobil račun, garancijo in kot potrošnik zaščito, da lahko koga napizdim (z odvetnikom ali brez), če gre karkoli narobe.
Kdor ima osebni avtomobil in varčuje na servisu in vzdrževanju zanj, je sila hecna oseba, ne glede na znamko.

Sliši se lepo, vendar toliko komplicirajo z upoštevanjem garancije na koncu + cene so take + "ni" v garanciji na koncu, da se nimam živcev s tem debilizmom ukvarjat. Vedno vzamem avto tik pred koncem ponudbe, gre morda na prvi uradni servis, nato pa neuradni. So far, so god.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdf_jklc ()

Senzor ::

Remont Kranj - prijazen mozakar na sprejemu, marsikaj se da zmenit, v delavnici pa izgleda bolj vajenci. 2x so slabo pritrdili zascitno plastiko pod motorjem, da je nadlezno vibrirala + niso videli, da rahlo pusca intercooler. Cene dokaj zlatarske za menjavo olja in filtrov. Sem vozil tja, ker sem dobil pri nakupu gratis vzdrzevalno pogodbo do 5 let/100k km, zdaj pa delam servise sam doma.

Btw, po moje imajo renojevi inzenirji kak interni izziv, kdo bo naredil najbolj glup dostop do filtrov. Ze drugi reno, kjer si prste polomis se preden sploh prides do filtra. In porabis pol ure samo da vse plastike odstranis.

JeBelaCesta ::

jaz + brat + oče (4 Renault vozila) smo njegova redna stranka 10+ let, priporočam

starfotr je izjavil:

https://www.itis.si/avtoservis-mele-voj...

Včasih je delal na renoju.

Reno in nissan je ista firma. Dacia pa blagovna znamka renoja.

Poleg že dolgoletne naveze reno-nissan je tukaj v isti grupi tudi mitsubishi in avtovaz. Tako, da to je sedaj ena grupa.
lep pozdrav iz višav ;-)

Zgodovina sprememb…

sabrina35 ::

Klimatska naprava je v letošnjem poletju nepogrešljiva bubble shooter

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kloko ()

tomaz- ::

evo, malce update-a , sicer malo pozno, pa vseeno.
Servis narejen v Moravčah, vse OK, naredili so cel kup enih testov, pa meritve amortizerjev, pa akumulatorja, pa optika + reden servis na 20000km - cena je bila 190,00 - pa dobil nadomestni avto, ker sem imel še eno garancijsko zadevo, ki ni rešena, pa je več kot "hecna" in sicer:
avto je lentik oktober 2020 in ima vgrajen "tanov" sistem EasyLink z velikim ekranom in BOSE sound sistemom. Problem je, da vsakič, ko se avto zaklene in gre "v spanje" , ob ponovnem zagonu BOSE ne deluje, oziroma ojačevalec "se ne zbudi!"
To izgleda tako, da glasba sicer igra, vendar se takoj sliši, da je "običajen" zvok - potem moraš it v nastavitve zvoka in pipnit katerokoli nastavitev - in potem se ojačevalec zbudi in zašpila kot mora. NOBENA nastavitev se ne resetira, preprosto ojačevalec se ob zagonu avta "ne zbudi", ampak šele takrat, ko v nastavitvah recimo pritsneš regulacijo visokih tonov.. dokler je avto "zbujen", ga lahko ugasneš ( samo ne smeš za zaklenit, da gre "spat" ) in prižgeš in bo delalo super..
Na servisu so rekli , da je problem v softwaru, kar sicer verjamem, ampak posodobitve pa kao še ni..Kar mi je pa izjemno "čudno" pa je to, da tega problema ne zasledim na netu, pa teh sistemov spet ni ravno toolk zelo malo, da ne bi še kdo imel take obskurne težave, da ne rečem, da je zadeva vseeno že nekaj let na trgu..
Ja ja, saj vem, tipični "francoski" problem, hehe, ampak vseeno zdaj iščem koga, ki ima v avtu EASY LINK z BOSE sistemom ( ne prejšnji R-link, to ni isto, to je bilo do leta 2020 ) , da bi preveril če ima enak problem ..
Če kdo od vas pozna koga, bom zelo vesel informacije - ker tudi pri prodajalcih trenutno ne najdem nobenega Renaulta z BOSE sistemom na zalogi

Sonu ::

If you are finding a safe and suitable paying guest (PG) accommodation for women, So you need to ensure safety and comfort. Here I will suggest a safe Girls PG in Uttam Nagar without food. Visit shourya pg homes, here you can get amazing rooms at a reasonable price.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: McMallar ()

Hudobec82 ::

Avtomehanika Uroš Podlipnik s.p. velja za dobrega Renault serviserja.

pol3ni ::

Avtoservis Vojko Mele Vrhnika tudi ok


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaupanja vredni prodajalci rabljenih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
228164662 (5660) fujtajksel
»

kupila avto letnik 2017, po 1 mesecu napaka?

Oddelek: Na cesti
234186 (1831) zobnik
»

Racionalnost ali strast? Megane 1.6 vs. Accord 2.0 vtec

Oddelek: Na cesti
325040 (4041) kiFni
»

kateri terenec do 5-6k eur diesel ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7013174 (11526) #000000
»

servisi za Audi ? (Ljubljana)

Oddelek: Loža
74771 (4684) boyan64

Več podobnih tem