» »

Tresenje volana in kovinski zvok

Tresenje volana in kovinski zvok

River0123 ::

Zadnje čase volan pri močnejšem zaviranju trese. Danes pa sem ob vožnji na avtocesti kar naenkrat zaslišal neko pokanje oz. kovinski zvok, ki ji prihajalo iz leve strani, bolj spodaj, najverjetnej okoli koles. In to ne med bremzanjem, ampak normalno vožnjo. Ko sem zamenjal pas je izginilo za nekaj časa, ter se spet pojavilo. Pri počasnejši vožnji tega nisem več slišal, je pa ob ustavljanju par krat na kratko nekaj zaškripalo oz. nek kovinski zvok.
Je avto varno peljat 70km po avtocesti do servisa?

mailer ::

Poglej najprej, če so vijaki na feltnah v redu in preveri zavore. Lahko je ležaj ali kaj z osovino, mogoče celo z vzmetenjem.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

River0123 ::

Vijaki so ok, bremze pa dobro primejo. Kaj več pa se ne spoznam.
Avto je drugače že zelo star, tudi krepko čez 200k km.
Je pa bil 1,5 meseca nazaj na optiki podvozja in je takrat bilo vse ok.
Tega kovinskega zvoka še nikoli prej nisem slišal, danes pa se mi je naprej z zaprtimi okni zdelo da nekaj slišim in ko sem jih odprl je zagotovo bilo iz leve strani.

IL_DIAVOLO ::

Kolesni lezaj?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

˙janezvalva ::

verjetno ti je popustil stabilizator, zdaj ti pa opleta naokrog (kovinski zvok), občutiš tresenje pri vožnji (ker pač nimaš stabilizatorja)
ne bi pa špekuliral, če je avto še varen za vožnjo ali ne.

miha98 ::

River0123 je izjavil:

Zadnje čase volan pri močnejšem zaviranju trese. Danes pa sem ob vožnji na avtocesti kar naenkrat zaslišal neko pokanje oz. kovinski zvok, ki ji prihajalo iz leve strani, bolj spodaj, najverjetnej okoli koles. In to ne med bremzanjem, ampak normalno vožnjo. Ko sem zamenjal pas je izginilo za nekaj časa, ter se spet pojavilo. Pri počasnejši vožnji tega nisem več slišal, je pa ob ustavljanju par krat na kratko nekaj zaškripalo oz. nek kovinski zvok.
Je avto varno peljat 70km po avtocesti do servisa?


Lahko , da so zavorne ploščice znucane ,če ti trese pri bremzanju...

Invictus ::

Ali pa neenakomerno obrabljeni diski.

Skratka, mehanik in novi diski in ploščice.

S tem ne bo naredil nič slabega, kvečjemu nekaj dobrega zase in ostale...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

A imaš Forda? Ker se bere kot njihov sistem za detekcijo obrabe ploščic.
Ko plehek začne drajsati ob kovino.
Jaz sem z znucanimi peljal še kakih 800 kilometrov, proti koncu je bilo tako glasno, da se dejansko nisi mogel več po naselju peljati. Ker bi me linčali.

fikus_ ::

Nekateri avtomobili imajo na zavorne ploščice namontiran jeziček, ko se ploščica obrabi, se ta jeziček začne drgniti ob disk in spuščati predirljiv zvok, da te nekam pritisne.
Pač mehanski senzor obrabe ploščic.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

River0123 ::

Hvala za nasvete. Sem zdaj probal par kilometrov in nardit in je preglasno oz. imam občutek, da zdaj še bolj škripa ob bremzanju. Raje kot da koga ogrožam na cesti, bom raje koristil asistenco.
Btw: a se ti premija naslednje leto lahko poviša zaradi koriščenja asistence? Brez prometnih seveda. Če se ne motim, ne bi smelo?

miha98 ::

Ja mehanika imaš v beogradu ali kako? Sej do tja boš ze prilezu.. pa naj preveri stanje...

River0123 ::

Beograd ravno ne, Murska sobota pa. Avto pa je v Mariboru.

miha98 ::

Pelji se penzionističko tja po avtocesti. Ali pa ponoči , če res ne gre drugače... Pa te kdo nazaj zategne... Lahko jaz pridem z mopedom, če bo sila.

connel ::

Da bi avto dvignil z dvigalko, dal dol gumo, pa pogledal kaj za vraga ropota pa ne gre?

miha98 ::

Za to morqš biti skoraj mehanik. Razen , da slikaš pa prilepiš semle gor...

val46 ::

Ne, on bo raje klical avtovleko, pa koristil nadomestno vozilo. A ni zanimivo, kako pred par dnevi sprašuje za asistenco in nadomestno vozilo, par dni kasneje se mu pa avto "nepričakovano" pokvari?

IL_DIAVOLO ::

River0123 je izjavil:

Hvala za nasvete. Sem zdaj probal par kilometrov in nardit in je preglasno oz. imam občutek, da zdaj še bolj škripa ob bremzanju. Raje kot da koga ogrožam na cesti, bom raje koristil asistenco.
Btw: a se ti premija naslednje leto lahko poviša zaradi koriščenja asistence? Brez prometnih seveda. Če se ne motim, ne bi smelo?


Osnovno asistenco lahko koristis 3x letno, ce se ne motim.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

miha98 ::

val46 je izjavil:

Ne, on bo raje klical avtovleko, pa koristil nadomestno vozilo. A ni zanimivo, kako pred par dnevi sprašuje za asistenco in nadomestno vozilo, par dni kasneje se mu pa avto "nepričakovano" pokvari?


Sej jaz sem jo tudi klical, ko mi je ventilček na gumi šel... moped


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo vozilo - okvara - lahko uveljavljam stvarno napako?

Oddelek: Na cesti
494983 (3017) cias
»

Asistenca Triglav, vaše izkušnje

Oddelek: Na cesti
61647 (1402) pablic
»

Asistenca Triglav, avtovleka

Oddelek: Loža
4519374 (18166) AngelOfDeath
»

Pregrevanje zavornih oblog?

Oddelek: Loža
3910881 (10004) SkIDiver

Več podobnih tem