» »

Apple bi iPhone prodajal kot naročniško storitev

1
2
3

Kodrnusa ::

Saul Goodman je izjavil:

DePalmo je izjavil:

nekikr je izjavil:

Volkswagen Launches ID.3 & ID.4 Subscriptions

The cost of a monthly subscription starts at EUR499 for the ID.3

Wow! To pa je cena. Ob naslovu sem še pomislil mogoče, ko sem pa videl ceno, ne hvala. Sem nekaj časa nazaj gledal najem Kie Ceed s strani uradnega uvoznika, cena mislim da je bila okoli 350 na mesec (da ni lih osnoven) in bi ga odplačal v 4.8 letih. Vzel sem pavšalno ceno 20.000 za novega, medtem ko najin je bil z malo iznajdljivosti "le" 14.000. Pol se pa pojdi najem. Sam se ga ne grem če nimam nič od tega.

Sem si pa izračunal zase koliko me stanejo telefoni, kot zanimivost. Od februarja 2015 do danes me pride 10.58 EUR/mesečno. Hkrati pa kot zanimivost ugotovil da se mi splača kupovati dražje oz. boljše telefone. Prvi je bil generični kitajc in je zdržal 26 mesecev. Telefon je še vedno v predalu ampak prepočasen za uporabo. Naslednji je bil Nexus 5x in je zdržal 20 mesecev in bi še več (menjal samo ker sem hotel P20 Pro zaradi obljubljenega fotoaparata - bil pač nategnjen in bom vedel za prihodnje), zadnji P20 Pro in ga imam zavidljivih 39 mesecev in nič ne tuhtam o menjavi (zaradi natega, tuhtam pa o morebitni menjavi baterije). Je pa "naročnina" ugodna ker sem ga kupil v akciji, če bi zanj dal polno ceno bi sedaj imel "naročnino" 15.58 eur.

A kdo misli da bo iFon bil na voljo za tak drobiž?

Nas pa počasi kuhajo tako da bomo res "you'll own nothing and be happy ... or else".


ajme, kteri debili ste tle. poglej cene iphone SE in primerjaj z drugimi. če hočeš bit racionalen lastnik iphona, si lahk komot. večina androdebilov se že vedno ne zaveda, da folk kupuje apple naprave predvsem zaradi ekosistema in ne sam zato, ker ma fotkič največ pixlov (ali kakšna podobna debilna, nerelevantna specifikacija). da ne govorimo o tem, da ima apple telefon daleč najdaljšo življensko dobo med konkurenco, daleč najboljšo distribucijo posodobitev in daleč najboljši resale value. for fucks sake, iphone 6s še danes dobiva najnovejše apple updejte in podpira iOS 15. iphone 6s so naredl jebenga leta 2015. veš kolk matk še uporablja te telefone z novimi baterijami? stari so že jebenih 7 let in še vedno jih prodajajo po 50-100 eur.

Calm down

Oneplus 6 je izsel 2018. Sedaj je dobil zadnji update (uradni). Imaš na voljo custom rome z najnovejšim androidom 12. Telefon dela kot prvi dan, brez zatikanja, pa tudi baterije ni bilo se treba menjati ker drzi veliko dlje od japke. Kolega je dal zeni oneplus 5 in ga se sedaj uporablja normalno (ni zahtevna uporabnica). Kaj bi torej rad povedal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

OK.d ::

Jebiga navadna 6 pa ni dobila updejta.
LPOK.d

Glugy ::

Ma daj k da ni že dost mesečnih stroškov. Rajš enkrat plačam pa čeprav nekaj več pa da uporabljam kolikor let hočm. Ne uporabljam Apple izdelkov sam problem je ker če Apple neki nardi pol to še ostali probajo kopirat.
Tko da tole je slaba novica za potrošnike ki nimajo tiste čudne potrebe po neprestani menjavi telefona na 1-2 leti.

To ni nič drugega kot umetno ustvarjena potreba po naročnini. Podobno kot "vodenje računa". Kot da ga kdo aktivno vodi. Vodi se sam ker je sistem tako naštiman. Kaj pa takrat ko se je mel bančne knjižice pa ni noben imel "vodenje bančne knjižice". Nevem no krneki s temi blesavimi mesečnimi stroški. Vsi bi nabijal to. Namesto po potrebi pavšalno tud če niti 70% tega ne izkoristš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

kriptobog ::

Ma sj večina folka ima itak telefon na "naročnino". Jemljeno na obroke, tako da za večino ne bo neke spremembe.

Saul Goodman ::

Kodrnusa je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

DePalmo je izjavil:

nekikr je izjavil:

Volkswagen Launches ID.3 & ID.4 Subscriptions

The cost of a monthly subscription starts at EUR499 for the ID.3

Wow! To pa je cena. Ob naslovu sem še pomislil mogoče, ko sem pa videl ceno, ne hvala. Sem nekaj časa nazaj gledal najem Kie Ceed s strani uradnega uvoznika, cena mislim da je bila okoli 350 na mesec (da ni lih osnoven) in bi ga odplačal v 4.8 letih. Vzel sem pavšalno ceno 20.000 za novega, medtem ko najin je bil z malo iznajdljivosti "le" 14.000. Pol se pa pojdi najem. Sam se ga ne grem če nimam nič od tega.

Sem si pa izračunal zase koliko me stanejo telefoni, kot zanimivost. Od februarja 2015 do danes me pride 10.58 EUR/mesečno. Hkrati pa kot zanimivost ugotovil da se mi splača kupovati dražje oz. boljše telefone. Prvi je bil generični kitajc in je zdržal 26 mesecev. Telefon je še vedno v predalu ampak prepočasen za uporabo. Naslednji je bil Nexus 5x in je zdržal 20 mesecev in bi še več (menjal samo ker sem hotel P20 Pro zaradi obljubljenega fotoaparata - bil pač nategnjen in bom vedel za prihodnje), zadnji P20 Pro in ga imam zavidljivih 39 mesecev in nič ne tuhtam o menjavi (zaradi natega, tuhtam pa o morebitni menjavi baterije). Je pa "naročnina" ugodna ker sem ga kupil v akciji, če bi zanj dal polno ceno bi sedaj imel "naročnino" 15.58 eur.

A kdo misli da bo iFon bil na voljo za tak drobiž?

Nas pa počasi kuhajo tako da bomo res "you'll own nothing and be happy ... or else".


ajme, kteri debili ste tle. poglej cene iphone SE in primerjaj z drugimi. če hočeš bit racionalen lastnik iphona, si lahk komot. večina androdebilov se že vedno ne zaveda, da folk kupuje apple naprave predvsem zaradi ekosistema in ne sam zato, ker ma fotkič največ pixlov (ali kakšna podobna debilna, nerelevantna specifikacija). da ne govorimo o tem, da ima apple telefon daleč najdaljšo življensko dobo med konkurenco, daleč najboljšo distribucijo posodobitev in daleč najboljši resale value. for fucks sake, iphone 6s še danes dobiva najnovejše apple updejte in podpira iOS 15. iphone 6s so naredl jebenga leta 2015. veš kolk matk še uporablja te telefone z novimi baterijami? stari so že jebenih 7 let in še vedno jih prodajajo po 50-100 eur.

Calm down

Oneplus 6 je izsel 2018. Sedaj je dobil zadnji update (uradni). Imaš na voljo custom rome z najnovejšim androidom 12. Telefon dela kot prvi dan, brez zatikanja, pa tudi baterije ni bilo se treba menjati ker drzi veliko dlje od japke. Kolega je dal zeni oneplus 5 in ga se sedaj uporablja normalno (ni zahtevna uporabnica). Kaj bi torej rad povedal?


kaj bi pravzaprav ti rad povedal? da sta 2015 za iphone 6s in 2018 za oneplus6 isti letnici? da je oneplus5, ki je izšel 2017 primerljiv z iphone6s, ki je izšel 2015? govoriš o najmanj dveh oz treh letih razlike, odvisno kater oneplus gledaš. 3 (!) leta, jebo te bog da te jebo. iz koga se delaš norca? a lahko pokažeš še kak 2015 android? dejstvo je, da se apple telefon lahko kupi za primerno ceno, ima najdaljši update cikel in najboljši resale value. na koncu ugotoviš, da je iphone na dolgi rok cenejši kot nek random android jajc, če telefon dejansko amortiziraš in nisi eden izmed debilov, ki rabijo te stvari menjat na eno leto, ker so pač kretenski potrošniki. in seveda ne kupuješ flagshipov, ki so dragi pri vseh znamkah. če pa že, moraš bit možgansko mrtev, da fukneš jurja+ za telefon in je to kak samsung. lol. :D

in, v tvoji familji majo vsi zadnje custom rome na svojih android jajcih? matka sama flasha, al maš ti dela s celo žlahto? al je v praksi tako, da lahk sam pr svoji žlahti pogledaš in vsi na nekih gnilih prastarih verzijah gonjo, nekateri pa ne morejo zaradi starosti svojih verzij niti snet vsazga appa iz google stora? ne prbijaj, vsi vemo kako je stanje na terenu. jst sm svoj telefon flashal nekaj let, ampak to fazo igranja prerasteš.

Zgodovina sprememb…

kanarin ::

@Saul Goodman imaš ti mogoče kakšne resne težave, si mogoče na kakšnih zdravilih (morebiti drogah) ?

MIHAc27 ::

Ma naj probajo. Če bodo ljudje zagrizli bo biznis, če ne bodo pa itak še naprej prodajali kot so.

Moj telefon je drugače zanemarljiv strošek. Itak je bil 250€ nov, ga imam že 3 leta, in dokler dela.. bo delal. 5€ predplačniška mi pa tudi zdrži sedaj 2-3 mesece, odkar sem na HOT in ne več na telekomu. Itak vedno folk mene rabi in me kliče :P
Podatke kurim pa na službenem :P

Aja 2x sem kupil zaščitno stekelce... pa par ovitkov od kitajca ajde 25€ vse skupaj.

rejven ::

Že sedaj je mel po moji oceni 50% naših zaposlenih na minimalcu Iphone (na malco ne hodjo ker nimajo...), seveda večina na max paketu...sedaj se bo procent kvečejmu še zvišal.

Ko bi vedl kolk izvrž pride s strani raznih telekomov/a1 za neplačilo storitev bi se zjokal...

Če kredita ne morjo dobit na banki naj še naročnino vključijo v omejitev kolk ti mora ostat...

Komedije res...

shadeX ::

Že sedaj je mel po moji oceni 50% naših zaposlenih na minimalcu Iphone (na malco ne hodjo ker nimajo...), seveda večina na max paketu...sedaj se bo procent kvečejmu še zvišal.


Zmotno je prepričanje da tvoji sodelavci nimajo za malico ravno zaradi dragega telefona, ki v najslabšem primeru stane 2 mesečni plači. Problem je v "poor mindsetu". Jaz bi se teh sodelavcev na veliko ognil, da se še sam ne bi kaj nalezel.

Najdražji telefon, ki ga menjaš na npr 3 leta lahk z minimalno plačo za "malco" poješ (no pun intended).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

V-i-p ::

shadeX je izjavil:

"Sent from my iPhone" je kar popularna zadeva v Email podpisih pa folk tega ne zbriše ven. Slab primer si dal, kvečjemu bo ravno obratno :P

Zadnje čase tudi opažam da folk lepi Apple stickerje na svoje avte :D

Maš res. Zajeb, kaj čem :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

FastWIND ::

Naročniška razmerja so čista zmaga za podjetja in čista izguba za potrošnika v večini primerov

Vsak ki uma 5 pik v glavi si lahko izračuna, da z skorajda vsakim naročniškim razmerjem, kjer se to zamenja za enkratni nakup izgubljaš..

DePalmo ::

Mike_Rotch je izjavil:

Wow! To pa je cena. Ob naslovu sem še pomislil mogoče, ko sem pa videl ceno, ne hvala. Sem nekaj časa nazaj gledal najem Kie Ceed s strani uradnega uvoznika, cena mislim da je bila okoli 350 na mesec (da ni lih osnoven) in bi ga odplačal v 4.8 letih. Vzel sem pavšalno ceno 20.000 za novega, medtem ko najin je bil z malo iznajdljivosti "le" 14.000. Pol se pa pojdi najem. Sam se ga ne grem če nimam nič od tega.


Če se ti zdi 500 eur na mesec veliko, po vsej verjetnosti še nikoli nisi izračunal dejanskih stroškov z avtomobilom.

Sem. In se mi NE izplača najem za take solde, še za 350e na mesec se mi ne izplača, pa sem upošteval še nakupno vrednost avta, predvidel da ga bom imel 10 let, nisem pa upošteval prodaje ker pojma nimam koliko bo takrat vreden.

A si jih ti izračunal zase?

Ker imate nekateri izkušnje s takimi najemi (telefon, avto, vseeno kaj), kako je v primeru uničenja? Naprimer ti telefon pade iz žepa in gre zaslon. Ali pa se z avtom zapelješ v graben. Sklepam da najemnina ne krije ampak plačaš škodo iz žepa? Ali pač dobiš not telefon/avto in je to to, kot da nič ni bilo?

OK.d ::

Zato pa obstajajo obvezna kasko zavarovanja.
LPOK.d

IgorCardanof ::

Ja no vidiš. Torej boš plačeval najemnino, za kake izjemne stvari pa še zavarovanje za telefon.

Potem imamo pa naprej:
- Osnovna kamera 1EUR na mesec
- Premium 4k kamera 1.5EUR na mesec
- Baterija:
* Osnovni paket: kapaciteta polnenja do 40% - 0EUR doplačila na mesec
* Mali paket: kapaciteta polnenja do 60% - 50c doplačila na mesec
* Veliki paket: kapaciteta polnenja do 80% - 80c doplačila na mesec
* Premium paket: kapaciteta polnenja do 100$ 1EUR doplačila na mesec
- App za budilko - 10c na alarm oziroma 2EUR mesečna naročnina
- Klici: 100 klicev na mesec brezplačno, vsak nadaljni klic je 1c. Lahko vzameš naročnino, ki te znese 2EUR na mesec in imaš neomejeno klicev.
...

Skratka, potenciala za zmozlt uporabnike bo kolikor bodo hoteli. Ne bo tako iz prve ampak vsako leto boste imeli manj. Niste se uprli, ko so vam vzeli polnilce, ne boste se uprli ko vam bodo uturili naročnino in telefon sploh ne bo vaš. Ne boste se uprli, ko vam bodo iz leta v leto povečevali naročnino in čedalje več featurjev dajali v "PREMIUM" paket.

Važno da imate Apple logo zadaj in da izpadete kul pred kolegi.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Striking news!

Slotekarji odrili, da najemi nimajo smisla!

A kaj najemate? Po mnenju slotekarjev ste neumni!

-----

Eni res potrebujete malo svežega zraka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gagatronix ::

Apple fanboysi bodo najemali telefon. Ostali bomo pa ostali pri tem kar imamo.

DostMam ::

Neposredni efekt tega bo, da si bo do sedaj nedosegljivo napravo lahko privoščilo več oboževalcev. Najprej Appla, potem pa tudi Samsunga, Adidasa, Nika, Tesle... Vsi se bodo lahko šopirili s prestižnim izdelkom, število izklopljenih funkcionalnosti pa bo osebni podatek.
Najbolj pa me jezi, da bomo takrat v to igro prisiljeni tudi mi, ki nam dol visi za napuh, saj bodo na trgu ostale le dve ali tri "kul" znamke. Približno tako, kot mi sedaj prodajajo "odlične pakete", "najboljše vsebine" in "časovni zamik, kot ga ne poznate". Ena sama "konkurenca" jih je.

Furbo ::

Gagatronix je izjavil:

Apple fanboysi bodo najemali telefon. Ostali bomo pa ostali pri tem kar imamo.

Pri dragih droidih na obroke pri ponudniku mobilne telefonije?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DePalmo ::

DostMam je izjavil:

Najbolj pa me jezi, da bomo takrat v to igro prisiljeni tudi mi, ki nam dol visi za napuh, saj bodo na trgu ostale le dve ali tri "kul" znamke. Približno tako, kot mi sedaj prodajajo "odlične pakete", "najboljše vsebine" in "časovni zamik, kot ga ne poznate". Ena sama "konkurenca" jih je.

A ti kaj daš na imidž in kaj je trenutno "in"? Ker jaz ne.

DostMam ::

Na imidž dam veliko. Je pa ta imidž pogosto svetlobna leta daleč od tistega, kar je trenutno "in" (in v naslednjem trenutku ni).

Gagatronix ::

Furbo je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Apple fanboysi bodo najemali telefon. Ostali bomo pa ostali pri tem kar imamo.

Pri dragih droidih na obroke pri ponudniku mobilne telefonije?


Moja narocnina me kosta 12 eur na mesec, moj telefon je pa Galaxy S7, tako da ne vem o cem jodlas.

Unchancy ::

Sam vzamem iphone na obroke, ker je tako cenejši (ob vezavi). Vezava ni problem, ker sem zadovoljen s pokritostjo in kvaliteto storitev in nimam namena menjati operaterja.
Ampak že kar nekaj časa nimamo nobenega obročnega plačevanja za telefone in tako želimo da ostane.
Če bo Apple to naredil, sledi jailbrake in konec zgodbe. Ko se bo telefon pokvaril, bo sledil prehod na alternativno platformo - če bo na voljo. Človek rabi nove izzive in izkušnje.
Drugače imam cel kup naročnin - razen Applovih in Googlovih. Pač ne prenašam gnojev, ki bi mi radi nataknili zlato ketno v obliki Apple Music in Apple TV na naročnino. Glasbe imam kupljene ogromno, za vse ostalo pa imam Spotify. Enako imam dosti filmov kupljenih, ostalo je na Netflix in HBO Max (zadnji je bolj sranje). Applovih storitev, ki bi mi slej ko prej povozile kupljene filme in glasbo zaradi "hroščev", nočem iz principa.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Grapher ::

Je ocitno tudi apple skapiral, da bodo najvec denarja dobili z mesecnimi narocninami. No mogoce ne najvec, a zagotovo je to najboljsa poteza za vsako podjetje, da ima mesecni dotok denarja.

Se je pa potrebno vprasati o smiselnosti mesecne narocnine za uporabo telefona. Kot nevednez bi rekel ok. A vem toliko, da apple ni samo phone, ampak da je to ekosistem. Torej, kaj se zgodi s tvojimi podatki, ce ne zelis vec placevati mesecne narocnine: tel stevilke, slike, podatki v appih itd.? Ali do teh podatkov ne mores vec dostopati? Ali jih telefon avtomatsko izbrise? Ali si dejansko sploh kdaj lastnik te narocniske naprave, ceprav jo uporabljas recimo ze vec kot 2 leti, kar bi bilo v vecini primerov dovolj dolgo da napravo odkupis. V primeru ko napravo "odkupis" ali moras se vedno placevati mesecno narocnino za uporabo telefona? Potem pa je tu morda se na mestu vprasanje, kaj se zgodi v primeru da je telefon potreben popravila - kakor je meni znano apple genius repair (al kaj so ze) niso ravno struckoti. Lahko tak telefon sploh prodas?

Sam ne uporabljam apple zadev in ce se motim o zgoraj napisan me popravite. Zelim pa vedeti kaj se dogaja na tech podrocju, in kakor vidim vse vec tehnoloskih podjetij vsiljuje neke narocnine za fizicne izdelke. Mislim da je bil nazadnje tak cuden primer Toyota s kljucem za avto (kljuc ki ga dobis ob nakupu avta), kjer moras placati mesecno narocnino za kljuc ce zelis na daljinca vklopiti recimo ogrevanje, pa ceprav si avto ze kupil. Tesla je bil tudi nek primer, kjer so mozakarju izklopili neko funkcijo (preko spleta), ker on ni kupil paketa s tisto funkcijo (avto je kupil 2nd hand od neke druge osebe, ki je placala za tisto funkicjo) - to meni deluje kot zelo slabo za koncnega uporabnika.

nekikr ::

Torej, kaj se zgodi s tvojimi podatki, ce ne zelis vec placevati mesecne narocnine: tel stevilke, slike, podatki v appih itd.?

Kakšno butasto vprašanje. Preneseš jih drugam. Kaj pa naj bi naredil? Tu vsaj lahko. Če grem pa iz T-2 na Telekom moram pa celotno programsko shemo na novo v meniju nastavljati.
Ali do teh podatkov ne mores vec dostopati?

A lahko gledaš T-2, ko jih skenslaš in greš na Telekom?
Ali jih telefon avtomatsko izbrise? Ali si dejansko sploh kdaj lastnik te narocniske naprave, ceprav jo uporabljas recimo ze vec kot 2 leti, kar bi bilo v vecini primerov dovolj dolgo da napravo odkupis. V primeru ko napravo "odkupis" ali moras se vedno placevati mesecno narocnino za uporabo telefona?

Bomo videli za kakšno storitev bo sploh šlo.

Vse gre v naročnine, ker je cash flow bistveno boljši in predvidljiv. Potem pa samo še mikrotransakcije uvedejo za vsako malenkost in smo konkretno posiljeni.

Furbo ::

Unchancy je izjavil:

Sam vzamem iphone na obroke, ker je tako cenejši (ob vezavi). Vezava ni problem, ker sem zadovoljen s pokritostjo in kvaliteto storitev in nimam namena menjati operaterja.
Ampak že kar nekaj časa nimamo nobenega obročnega plačevanja za telefone in tako želimo da ostane.
Če bo Apple to naredil, sledi jailbrake in konec zgodbe. Ko se bo telefon pokvaril, bo sledil prehod na alternativno platformo - če bo na voljo. Človek rabi nove izzive in izkušnje.
Drugače imam cel kup naročnin - razen Applovih in Googlovih. Pač ne prenašam gnojev, ki bi mi radi nataknili zlato ketno v obliki Apple Music in Apple TV na naročnino. Glasbe imam kupljene ogromno, za vse ostalo pa imam Spotify. Enako imam dosti filmov kupljenih, ostalo je na Netflix in HBO Max (zadnji je bolj sranje). Applovih storitev, ki bi mi slej ko prej povozile kupljene filme in glasbo zaradi "hroščev", nočem iz principa.

Ne vem zakaj domnevaš, da bo naročnina edini način, kako priti do telefona.
Zagotovo jih bodo še vedno prodajali (tudi) za keš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

driver_x ::

Grapher je izjavil:

Torej, kaj se zgodi s tvojimi podatki, ce ne zelis vec placevati mesecne narocnine: tel stevilke, slike, podatki v appih itd.? Ali do teh podatkov ne mores vec dostopati? Ali jih telefon avtomatsko izbrise?


Ko greš enkrat v oblak, nisi več lastnik svojih podatkov. Pika. Četudi ponudniki obljubljajo in zagotavljajo nasprotno.

Grapher je izjavil:

Zelim pa vedeti kaj se dogaja na tech podrocju, in kakor vidim vse vec tehnoloskih podjetij vsiljuje neke narocnine za fizicne izdelke.


Naročniški model so prvi vpeljali softweraši. Večina softwera je že precej časa v zreli fazi, kar pomeni, da uporabniki ne potrebujejo vsake nove verzije, saj se dodaja le malo zares uporabnih funkcionalnosti. Pri licenčnem sistemu si imel licenco v lasti (vsaj v določeni meri) ter jo lahko uporabljal neomejeno dolgo. Pri najemnem modelu pa si ni lastiš ničesar in si v večji meri prepuščen na milost in nemilost ponudnika, ki ti lahko povsem samovoljno dviguje ceno in spreminja pogoje uporabe. V kolikor pa imaš podatke še v oblaku, pa je odvisnost od ponudnika še toliko večja. To pa je tudi glavni cilj ponudnikov storitev (in kot kaže že zelo kmalu tudi izdelkov): narediti uporabnike odvisne ter kar se da otežkočiti prehod drugam. Konkurence je pa vedno manj.

kriptobog ::

IgorCardanof je izjavil:

Ja no vidiš. Torej boš plačeval najemnino, za kake izjemne stvari pa še zavarovanje za telefon.

Potem imamo pa naprej:
- Osnovna kamera 1EUR na mesec
- Premium 4k kamera 1.5EUR na mesec
- Baterija:
* Osnovni paket: kapaciteta polnenja do 40% - 0EUR doplačila na mesec
* Mali paket: kapaciteta polnenja do 60% - 50c doplačila na mesec
* Veliki paket: kapaciteta polnenja do 80% - 80c doplačila na mesec
* Premium paket: kapaciteta polnenja do 100$ 1EUR doplačila na mesec
- App za budilko - 10c na alarm oziroma 2EUR mesečna naročnina
- Klici: 100 klicev na mesec brezplačno, vsak nadaljni klic je 1c. Lahko vzameš naročnino, ki te znese 2EUR na mesec in imaš neomejeno klicev.
...

Skratka, potenciala za zmozlt uporabnike bo kolikor bodo hoteli. Ne bo tako iz prve ampak vsako leto boste imeli manj. Niste se uprli, ko so vam vzeli polnilce, ne boste se uprli ko vam bodo uturili naročnino in telefon sploh ne bo vaš. Ne boste se uprli, ko vam bodo iz leta v leto povečevali naročnino in čedalje več featurjev dajali v "PREMIUM" paket.

Važno da imate Apple logo zadaj in da izpadete kul pred kolegi.


Mislis, da Samsung ne bo sledil? Tako kot ste se smejali, ko je Apple prenehal prilagati polnilce in slusalke. Pa je Samsung sledil, ceprav so se tudi pri Samsungu najprej delali norca. :))

IgorCardanof ::

Sej to je glavni problem. Ko bodo ostali vidli, da lahko to naredijo brez večjih posledic, bodo sledili tut vsi ostali ...
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Unchancy ::

Furbo je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Sam vzamem iphone na obroke, ker je tako cenejši (ob vezavi). Vezava ni problem, ker sem zadovoljen s pokritostjo in kvaliteto storitev in nimam namena menjati operaterja.
Ampak že kar nekaj časa nimamo nobenega obročnega plačevanja za telefone in tako želimo da ostane.
Če bo Apple to naredil, sledi jailbrake in konec zgodbe. Ko se bo telefon pokvaril, bo sledil prehod na alternativno platformo - če bo na voljo. Človek rabi nove izzive in izkušnje.
Drugače imam cel kup naročnin - razen Applovih in Googlovih. Pač ne prenašam gnojev, ki bi mi radi nataknili zlato ketno v obliki Apple Music in Apple TV na naročnino. Glasbe imam kupljene ogromno, za vse ostalo pa imam Spotify. Enako imam dosti filmov kupljenih, ostalo je na Netflix in HBO Max (zadnji je bolj sranje). Applovih storitev, ki bi mi slej ko prej povozile kupljene filme in glasbo zaradi "hroščev", nočem iz principa.

Ne vem zakaj domnevaš, da bo naročnina edini način, kako priti do telefona.
Zagotovo jih bodo še vedno prodajali (tudi) za keš.

Nekako o tem je novica. Pa izkušnje, kjer so s stvarmi, ki si jih ni nihce mogel niti zamisliti (posegi v zasebnost pri M$ dreku na primer) 10 plus let nazaj, enostavno množično posilili vse uporabnike. Ne vem zakaj bi bil Apple kaj drugačen - itak so že zdaj izredno trdi in so bili pripravljeni tudi sabotirat lastne izdelke, da s tem prisilijo uporabnike v nakup novih.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

IgorCardanof ::

Recimo tudi to, da nisi mogel sam popravit svojega telefona. Da si nujno del moral zamenjat pri pravem Apple servisu drugače ti ga pač telefon sploh ni zaznal. Zmožni so najbolj podlih potez, da bi molzli denar od ljudi. Tudi tu ga bojo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Gagatronix ::

To se pojavlja sele v zadnjih par verzijah iFoneta.

shadeX ::

V naročniški model bo šlo vedno več podjetij tako ali drugače. Kot že rečeno, telefoni, avtomobili in vse kar ima elektroniko. Ampak ne skrbite za to,.. skrbite samo da boste dovolj zaslužili pa ne bo problem dat 200€ na mesec za razne naročnine.

aborko ::

ajme, kteri debili ste tle. poglej cene iphone SE in primerjaj z drugimi. če hočeš bit racionalen lastnik iphona, si lahk komot.

Jst vidim ceno 400EUR+ za SE2. Za telefon, ki fejla že pri osnovni funkciji, to je baterija (test Gsmarena 62ur), no pa tudi ekran je iz 2014. Tastarim sem tam 5 let nazaj kupil redmi 5 za tam 100EUR. Dela še danes ok, baterija je sedaj nekje na nivoju novega iphona SE, zdej po 5ih letih dobita upgrade na Realme 8 (117EUR, android 12, amoled ekran, NFC,30W PRLOŽEN polnilec, baterija po testu Gsmarena zdrži 133ur). Verjamem, da bo tudi ta zdržal 5 let brez problemov. Imam pa doma že nekaj let "vrečo" neuporabnih (večinoma zaradi baterij) iphonov 5s in 6 in še več uničenih lightning kablov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

Mike_Rotch ::

Mi lahko priporočaš kak podobno majhen telefon? Z veseljem zamenjam mojega SEja.

Nisem zahteven uporabnik. Vse kar pričakujem od telefona ja relativno hitro delovanje, možnost plačevanja, da mi ni treba nositi sabo kartice in možnost klicanja otrok in žene preko facetime.

aborko ::

Če te baterija in majhen ekran iz 2014 ne moti, potem je to to, ne potrebuješ menjave, ker hitrejšega telefona verjetno ni.

shadeX ::

in majhen ekran iz 2014


Stvar okusa. Si pač del trenda - drugi pač niso. Zakaj bi bil v tem problem?

Če te baterija


Mojemu iPhonu 7 sem baterijo menjal po 4 letih uporabe. Enim je važno da baterija shendla vso uporabo ki jo potrebuješ med zjutraj ko vstaneš in zvečer ko greš spat, ko prideš do polnilca.

aborko ::

Del trenda naraščajoče uporabe telefona in s tem potrebe po večjem ekranu? Ok, če zanemarimo velikost, ne vem če je ravno fino dati 400+€ za ~720p LCD ekran v 2022, ko dobiš za 117€ superioren ekran po vseh karakteristikah. Priznam pa, da ko dobim v roke SE, dobim nostalgičen občutek, res lepo sede v roko, ko stara Nokia :)

Mike_Rotch ::

ko dobiš za 117€ superioren ekran po vseh karakteristikah


Torej, brezstično plačevanje in facetime? Lahko prosim link.

aborko ::

Pa še kak iMessage na androidu ane?. Veš da obstaja dosti alternativ za video klice, kaj jim manjka? Za brezstično plačevanje rabiš NFC, to majo kitajci za ~100€, ni to nek hud pogoj. Zate, ki imaš fetiš na male ekrane in male baterije pa obvezno facetime žal na androidu ni alternative, torej tudi linka ne bo, to sem tudi že v prvem odgovoru napisal, da se drži SEja.

Mike_Rotch ::

Veš da obstaja dosti alternativ za video klice, kaj jim manjka?


To, da imajo drugi člani družine iPhone in vem, da jih bom lahko z enim klikom zanesljivo in kjerkoli poklical.

Za brezstično plačevanje rabiš NFC, to majo kitajci za ~100€, ni to nek hud pogoj.


Mogoče se je kaj spremenilo, ampak nazadnje, ko sem gledal Revolut in N26 nista podpirala Android Pay. Apple pay deluje normalno na obeh.

Amapk ok. Važno, da pri Xiaomiju dobim več megapikslov na fotoaparatu. Sigurno je to boljši deal, ne glede na moje potrebe in način uporabe.

Btw, a Xiaomi že ponuja IP67/68? V letu 2022 si ne predstavljam imeti telefon, ki ne bi bil vodotesen.

Zgodovina sprememb…

aborko ::

To, da imajo drugi člani družine iPhone in vem, da jih bom lahko z enim klikom zanesljivo in kjerkoli poklical.

Če bo signal in če boš ti in oni pravilno držal telefon, potem ja :D . A druge aplikacije za video klice niso
zanesljive? Jaz imam drugačne izkušnje, razen ko ni signala, tam pa kot rečeno tudi facetime ne dela.

Mogoče se je kaj spremenilo, ampak nazadnje, ko sem gledal Revolut in N26 nista podpirala Android Pay. Apple pay deluje normalno na obeh.

Vivid dela preverjeno z google pay in seveda brezstično plačevanje slovenskih bank. Ne samo to, imaš lahko več instanc nekega banking appa na telefonu (app clone + multiple users), zelo uporabna zadeva. Na iphonu gre to?

Btw, a Xiaomi že ponuja IP67/68? V letu 2022 si ne predstavljam imeti telefon, ki ne bi bil vodotesen.

Zakaj bi zapravljal denar za certificiranje? Daš tesnila tam ko je potrebno in narediš interno testiranje. NO vsaj ko se gre za rang 100€ telefonov, ti govoriš o 400+. Sem se že kopal z telefonom brez IP, pa ni bilo težav. Imaš na Youtube polno waterproof testov za posamezne modele telefonov, večina začuda preživi. Xiaomi seveda ima IP certificirane modele. Imam še jaz par vprašanj zate, ker sem že nekaj let stran od iOS, tako da ena so res zelo zelo osnovna, a zato za marsikoga še veliko bolj pomembna:
- Amm iOS v slovenščini je že? Kr pomembna zadeva za starejše bi rekel..
- LAhko v Meku v Avstiji dobim zastonj 3 mcchickne z iphonom (več userjev na telefonu, dual apps, clone apps)?
- LAhko gledam youtube brez oglasov, brez da plačam za youtube premium (obstaja Vanced ali kakšna alternativa?).

Vse te zadeve namreč poceni Androidi majo že ohoho časa.

kanarin ::

@Mike Rotch če hočeš imeti majhen in hiter telefon in (glede na tvoje odgovore) očitno najraje še vedno Apple potem enostavno pač vzameš iPhone 13 mini.

aborko ::

+1, facetime je navajen in ne bo stresa s videochat appi, dobi pa dosti boljši ekran in malo boljšo baterijo. Ne bo pa poceni, ampak sej tega je pa že tudi navajen :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

kanarin ::

aborko je izjavil:


iOS v slovenščini je že? Kr pomembna zadeva za starejše bi rekel..


Za Apple očitno povsem nepomembno. Saj veš:

1. Apple sam natančno ve, kaj je najboljše za njihove uporabnike
2. Če se mogoče kdo s tem ne strinja, naj si spet natančno (po potrebi pa tudi večkrat) prebere prvo točko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

Mike_Rotch ::

A druge aplikacije za video klice niso
zanesljive? Jaz imam drugačne izkušnje, razen ko ni signala, tam pa kot rečeno tudi facetime ne dela.


Ja, očitno imava drugačne izkušnje. Zato lahko ti prihraniš tistih 200 eur pri nabavni ceni, jaz pa bom plačal davek.

Vivid dela preverjeno z google pay in seveda brezstično plačevanje slovenskih bank. Ne samo to, imaš lahko več instanc nekega banking appa na telefonu (app clone + multiple users), zelo uporabna zadeva. Na iphonu gre to?


Ampak jaz nimam vivid, imam N26 in Revolut. Predlagaš, da naj menjam banko, prenašam denar, spreminjam TRRje na računih in opominjam stranke naj nakažejo na nov račun zato, da bom prhranil par eur na mesec?

Xiaomi seveda ima IP certificirane modele.


Jap, take za jurja. Ti praviš, da za dobrih 100€ dobiš boljšo napravo kot pri Applu za 400.

Imam še jaz par vprašanj zate, ker sem že nekaj let stran od iOS, tako da ena so res zelo zelo osnovna, a zato za marsikoga še veliko bolj pomembna:
- Amm iOS v slovenščini je že? Kr pomembna zadeva za starejše bi rekel..
- LAhko v Meku v Avstiji dobim zastonj 3 mcchickne z iphonom (več userjev na telefonu, dual apps, clone apps)?
- LAhko gledam youtube brez oglasov, brez da plačam za youtube premium (obstaja Vanced ali kakšna alternativa?).


Žal ti ne znam odgovoriti. Za vse kar si naštel mi totalno dol visi.

@Mike Rotch če hočeš imeti majhen in hiter telefon in (glede na tvoje odgovore) očitno najraje še vedno Apple potem enostavno pač vzameš iPhone 13 mini.


Meni SE povsem zadošča. Ne vidim razloga, da bi dajal več kot je treba. Sem pa hčeri kupil minija pa je zelo zadovoljna.

kanarin ::

Mike_Rotch je izjavil:


Meni SE povsem zadošča. Ne vidim razloga, da bi dajal več kot je treba. Sem pa hčeri kupil minija pa je zelo zadovoljna.


Sori, sem mislil da si spodnje par postov nazaj napisal ti, očitno sem se zmotil:

Mi lahko priporočaš kak podobno majhen telefon? Z veseljem zamenjam mojega SEja.

Mike_Rotch ::

Manjka ti kontekst. Govorili smo o telefonih za 117EUR. Sem domneval, da ima aborko kakšno rešitev zame.

celje ::

nekateri resno primerjate realmi (in podobne) 100+ eur telefone z iphoni? :))

samo, da je mcshit zastonj :))

kanarin ::

Mike_Rotch je izjavil:

Manjka ti kontekst. Govorili smo o telefonih za 117EUR. Sem domneval, da ima aborko kakšno rešitev zame.


Taki telefoni (za 117EUR oz v tem rangu) lahko (pogojno) zadostujejo samo za povsem nezahtevne uporabnike. Čeprav si se ti deklariral kot slednjega, pa dejansko sploh nisi. Sam se ne deklariam ne za nezahtevnega pa niti za (zelo) zahtevnega - recimo meni osebno vodotesnost in brezstično plačevanje kaj dosti ne pomenita oz nista visoko na prioritetni listi.

Če pa kdo res išče ustrezne alternative za iPhone v takem cenovnem rangu si lahko o njen mislil le to da ali je neumen, naiven ali pač enostavno samo... trola.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

Mike_Rotch ::

"Zahteven uporabnik" ne obstaja. Jaz sem napisal kako telefon uporabljam, nisem se pa poglabljal v to ali gre za "zahtevno" ali "nezahtevno" uporabo.

Je pa dejstvo, da želim uporabljati Facetime in nekatere druge featurje, ki jih trenutno dobim samo pri Applu. Vsaka "alternativa", ki tega ne ponuja v resnici ni alternativa. 2x dražjega telefona pa tudi ne bom kupil zato, ker se nekomu na slo-tech zdi ekran na SEju preslab.

recimo meni osebno vodotesnost in brezstično plačevanje kaj dosti ne pomenita oz nista visoko na prioritetni listi.


Ravno zaradi tega so pavšalne izjave "dobiš enakovreden telefon za pol cene" neumne. Tebi vodotesnost ni pomembna, jaz si ne znam predstavljati telefona brez tega in od starega samsungovega xcoverja nisem imel telefona, ki ni bil vodotesen.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple bi iPhone prodajal kot naročniško storitev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10512006 (5330) kanarin
»

Apple predstavil nove iPhone, uro Watch 4 in iOS 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
42792180 (78048) MrStein
»

Apple predstavil iPhone X, iPhone 8 in iPhone 8 Plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
888204961 (169709) shadeX
»

Apple klecnil pod navalom prednaročil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10333079 (29850) thezerox

Več podobnih tem