» »

Zaposlitev primorska-notranjska regija

Zaposlitev primorska-notranjska regija

tomice12 ::

Pozdrav,

Kakšne imate kaj izkušnje z večjimi delodajalci na primorski-notranjski?

Hidria
Eta Cerkno
Kolektor
EBM Papst
Fluidmaster
Mahle

dobre izkušnje (klima, plače,...) ?

LeXani ::

Nobena od teh ne slovi kot dober delodajalec, razen za Eta Cerkno ne vem. Za EBM papst lahko potrdim veliko fluktacijo zaposlenih na vseh nivojih.
Čas prve prijave 04.11.2005

cendof ::

Na Eti Cerkno so zadovoljni, kakor imam informacije. Koloktor je kar nekaj pritožb nad odnosom, Hidria tudi vredu informacije. Drugo žal ne poznam oz. nimam info.Na Eto Cerkno je polno ljudi šlo nazaj, tako s Kolektorja kot Hidrie, boljši pogoji za pogajanja, nedoločen čas itn. Čeprav, norišnica je pa povsod.

DePalmo ::

Eta Cerkno. Minimalc oz. celo še manj da morajo doplačati, delo je troizmensko, pozimi se kuhaš na 30+ stopinjah in si lahko predstavljaš kako je to poleti. Odnosi so pač kakršni so. Niso idealni, niso pa spet tako slabi če se le znaš malce postavit zase.

Bolj me preseneča da so to mednarodne firme in nimajo za minimalca. Sem štejem tudi Polycom.

tomice12 ::

Verjetno spet ni vse tako slabo, spet zavisi od oddelka oz. dela, ki ga opravljaš? Ali ne?

DePalmo ::

Ne. Za Eto vem da delavec dobi minimalca oz. včasih še manj, vodja delavcev pa malenkost nad minimalcem, z bonusom da mu z ene strani delavci skačejo po glavi, z druge pa šefi. Kot dodatek ne dobiš plačano nočno delo in ne dobiš doplačila za delo v izrednih razmerah (30+ stopinj). V zakonu so lepo opredeljeni, ampak papir pač vse prenese. Inšpektorji se pa vedno najavijo vnaprej, tako da vse poštimajo pred njihovim prihodom.

Tako da če nisi šef od šefov, je vseeno kje in kaj delaš. Mogoče so v drugih podjetjih odstopanja, pri Eti pač, kolikor vem, ni.

svecka ::

V vseh večjih firmah je tako. Tisti pri koritu dobijo veliko, vsi ostali pa pobirajo drobtinice, ker si samo številka.

Cveto ::

Torej je treba priti k koritu. In lahko vam iz lastnih izkušenj povem, da se na malo višjih položajih trenutno daje oziroma dobi veliko.

TheBlueOne ::

Ni treba priti k koritu. V korporacijah je kar dosti finih opcij. Ce si tip, ki se pusti teptati, potem seveda ni prijetno. Ce pa si bodisi politicno sposoben in malo napredujes ali pa odlocen in dober v svoji branzi, pa so koncerni super opcija. Z minimalno dela so lahko super place.

Je pa seveda vecina ljudi takih, da tarnajo in iscejo neke zunanje razloge zakaj njim ne gre ne vem kako dobro. Pac ne poslusat takih, ki pravijo, da nic ni fer. Verjetno jim zgolj manjka nek skillset. Taki, ki vidijo kako napacni lezejo proti koritu, verjetno ne znajo prilagoditi manir. Korporacija pac ni sistem, kjer je vsak lahko totalni idividum, se moras prilagoditi.

Sem pa svoj cas sodeloval z Avstrijskim Mahle, tudi, ko so kupovali nekaj v Sloveniji. So kar kruti, ce stevilke ne stimajo. Od Kolektorja sem imel ponudbo za strojni vid. Sicer jih nismo vzeli ampak so delovali na nivoju.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Eta je zanič. V pisarnah morajo za vsak svinčnik vprašat če ga lahko kupijo. Tako da raje kupijo svojega.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

janezvalva ::

ja, dandanes je tako, da tist k dela je osel. bolj se spoštuje če slepariš, kradeš, pa druge jahaš.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

LeXani ::

Je kakšna firma v Logatcu da so nekak normalne plače za enega inžinirja?
Čas prve prijave 04.11.2005

klemenSLO ::

LeXani je izjavil:

Je kakšna firma v Logatcu da so nekak normalne plače za enega inžinirja?

Strojnega/elektro/IT ?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

LeXani ::

klemenSLO je izjavil:

LeXani je izjavil:

Je kakšna firma v Logatcu da so nekak normalne plače za enega inžinirja?

Strojnega/elektro/IT ?

Strojna..
Čas prve prijave 04.11.2005

Cveto ::

Za strojne bo težka. Logatec je več ali manj spalno naselje Ljubljane, nekaj je lesne industrije, pa kak gradbeni material, večina pa se vozi v Lj delat.

Kaj si bi se sicer znalo najti, tako na pamet recimo DS Smith (Valkarton), pa neki japonci so investirali, v coni delajo neke pakirne stroje, pa Gledring ima nekaj. Manjše zadeve, se pa bi verjetno dalo kaj najti.

brett ::

Omega Air zaposluje, pa Lonstroff, Kolektor kar se tiče inž.

Drugače pa je v Logatcu delovne populacije več kot 50% zaposlenih znotraj občine in postaja vedno bolj neodvisna od LJ.

Cveto ::

Fajn slišat. Se mi ni zdelo tako, ker kakšne res velike zadeve ni.

tomice12 ::

Trenutno je res ogromno izbire na trgu za zaposlitev...
https://www.hidria.com/int/sl/zaposlite...
https://www.kolektor.com/kariera

ne zmanjka.... zdaj kakšna je pa začetna plača je pa drugo vprašanje?

jacktheone ::

Nekako po naključju naletel na tale pogovor, sicer že kako leto star, ampak vseeno, če bo kdo še kdaj brskal za takimi informacijami. V nobeni izmed navedenih podjetij ne bo neke sila plače in to ti lahko povem iz lastnih izkušenj. Sam sem delal v Hidriji kar nekaj let in sedaj ko gledam nazaj, vidim da bi moral it od tam še prej kot sem šel. Vse kar je bila plača nad 1.200€ neto je (bil) en velik boj in neskončni pogovori. Za nekega inženirja z izkušnjami je po informacijah, ki sem jih imel, 2.500€ bruto baje bil zgornji prag, pa mislim, da je vse prej manj kot pa to. Vse je tudi odvisno od poslovne enote v kateri si zaposlen, ampak moraš vedeti, da nobena izmed PE ne dela nekih produktov, ki bi imeli neko visoko dodano vrednost, čeprav se na zunaj hvalijo, kot da spadajo v svetovna tehnološka podjetja (pa so v bistvu proizvajalci komponent, kjer je dodana vrednost najnižja). Tako Hidria kot Kolektor (in njima podobne firme v takih odročnih krajih) služijo na račun slabih plač (proizvodnja na minimalcu) lokalnih ljudi, ki se jim ne da vozit dlje v službo ter stiskanju lokalnih dobaviteljev dobesedno na cente. Malo pred mojim odhodom je v mojo enoto prišel sodelavec elektroinženir s tremi leti izkušenj, ki so mu dali začetno plačo manj kot 900€ neto. Baje da tudi obstaja nek neformalni dogovor med Kolektorjem in Hidrijo, da si ljudi ne kradejo z višanjem plač (tako so mi povedali sodelavci iz Idrije). Tako da si mislim, da neka Eta Cerkno, ki pa proizvaja produkte, ki so pa dejansko v zatonu na trgu že več let, plačuje še slabše. EBM Papst, osebno poznam ljudi, plače so slabe - ista zgodba kot Hidria, Omega Air, mogoče kaj bolje, ampak ne pričakovat kaj konkretnega. Za konkretne plače boste morali it v Ljubljano (2.000€+) in imeti srečo pri izboru delodajalca, razen če imate neko tako specifično znanje, ki ga pri nas težko dobiš, potem pa boste mogoče tudi v Logatcu našli kako firmo, ki bo dala kaj konkretnega.

driver_x ::

Moje podjetje posluje s Kolektorjem. Kar imam jaz stika z ljudmi od tam, pravijo da so se razmere glede plač zadnje čase popravile zaredi velikega števila odhodov.

Invictus ::

A ne hodijo Primorci raje delati v Italijo, kjer so precej višje plače?

Par znancev je tja hodilo, bili plačani precej v redu, pa še kaka kuverta letno za nagrado.

Ne vem pa po kakih firmah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

A "primorci" iz Logatca in Idrije da hodijo v Italijo v službo? Kako kaj zemljepis te dni?
Sicer, če bi kdo hodil po Italiji, bi lahko vedel, da so začetne plače po tamkajšnjih firmah nekje med 1000 in 1200 neto za proizvodne zadeve. Plus nekaj malega za prevoz. Tehnologi do jurja in pol. Ni neke zmage.
Razen če si slotech itjevec. Potem ..., sky is the limit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

val46 ::

Ma folk sprašuje za Logatec, Idrijo, Postojno, ti bi jih pa v Italijo pošiljal? In ne, ni več tako. No, razen če želiš biti hlapec in delat vse od pometanja, do zidanja, varjenja in obdelovanja kakih kovin, potem morda se ti še vedno splača v Italijo, drugače pa dol raje zaposlujejo svoje ljudi za neke bolj zahtevne funkcije, za tista fizična dela, je pa prevelik naval raznih Bolgarov,Romunov in podonih nacij, da bi lahko en Slovenec zaslužil kaj dosti več kot pri nas.

Jaz lahko povem za Kolektor ATP v Postojni in novi delavci si lahko marsikej izborijo glede plač že v štartu. Ker je pač pomankanje kadra in vzamejo skoraj da kogarkoli pride vprašat za službo. Dogaja se celo, da so ljudje, ki so tam zaposleni že več let, slabše plačani kot nekdo, ki pride na novo. Pač, ponudba/povpraševanje. Tako da je vodja proizvodnje in direktor kar stalno "napadan" iz strani delavcev, da jim zvišuje plačo. Odnosi tudi niso tak problem, v kolikor si dokaj timski človek in ti ni problem delat v skupini. Pač, delo ni tolk individialno, da bi bilo vse sam od tebe odvisno. Je pa jeba, ker se dela 3 ali celo 4 izmene na določenih oddelkih. Povem pa iz prve roke, da je vse pošteno plačano in folk ne hodi v nočne ali vikende zastojn.

mzakelj ::

Vprašaj še na OC-IMPKlima Godovič. Mogoče se kaj najde zate. Pogoji so odlični, internet odprt za vse skoraj, sproščena klima...

pol3ni ::

Pozdravljeni

V podjetju sem zaposlen za nedoločen čas in to dobrih 20 let.Sedaj pa so nam prinesli nove pogodbe,ki pa jo nimam namena podpisati,ker je precej manj ugodna kot prejšnja.
Kaj lahko podjetje kot delodajalec stori,če jo ne podpišem.
Hvala

IL_DIAVOLO ::

Verjetno ti pripada odpravnina in borza.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

pol3ni ::

Ja sem pripravljen tudi na ta scenarij.Upam samo da res z odpravnino ali pa da mi dajo boljšo pogodbo.

delavec44 ::

Ne vem če je tako enostavno odpustiti delavca za nedoločen čas samo zato, ker noče podpisati nove pogodbe. Še vedno mu morajo dokazati krivdni razlog ali pa ukiniti delovno mesto.

Drugače bi vsak, ki si želi delavca znebiti, samo prinesel novo neugodno pogodbo.

pol3ni ::

No bom poročal zaenkrat sva dva.Pa verjetno se bo še kdo našel

koyotee ::

Na Hidri in kolektorju je 3/4 bivše juge, od tega večina z bosne. Njihova mislenost je lako čemo, boli me kurac, itd... Izobrazba in splošna razgledanost sta temu primerni. Plača za triizmensko delo do 1200 neto brez prevoza in malice.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mzakelj ::

LeXani je izjavil:

Je kakšna firma v Logatcu da so nekak normalne plače za enega inžinirja?


Poskusi na OC-IMP Klima Godovič. Odkar so šli pod Nizemsko okrilje se podjetje postavlja na stabilna tla. Sam sem šel k njim pred slabim letom in moram reči da mi je škoda da nisem šel prej. Nobenih pritiskov od zgoraj, seveda če delaš kar moraš. Plača je odvisna kako si izpogajaš. Sam sem zadovoljen z njimi. Drugače pa kar vidim se noben kaj dosti ne pritožuje. Še v proizvodnji so jim dvignili plače v zadnjih mesecih baje. Ne morem trditi tega lahko povem samo kar sem slišal od ljudi. Edino malica je od Slorest ampak se da. Če vzameš sendvič lahko še juho zraven ali celo solato če ti paše. Kava, čaj brezplačno iz avtomata. Počasi se mi zdi da bo eden boljših zaposlovalcev na območju Idrijske občine v prihodnje. Lastniki tudi veliko vlagajo v samo podjetje. Če ti te zanimalo daj en ZS pa ti dam mejl od HR pa pišeš. Ne bom tukaj javno delil.

mzakelj ::

Danes sem izvedel da zaposlujejo na polno tudi v podjetju Almat d.o.o.
Firma locirana v Godoviču. Če koga zanima naj me ZS in dam kontakt.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Luka Mesec - od Metelkove do varovane osebe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22929823 (8166) Darko!
»

Ali tradicionalni inžinirji izginjajo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
839067 (6141) Malidelničar

Povabilo na službeni razgovor

Oddelek: Loža
335663 (4127) zee
»

Na delo v tujino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6411100 (9028) marvin42
»

Status študenta vs status iskalca zaposlitve

Oddelek: Loža
384924 (4093) Karaya 52

Več podobnih tem