» »

Kakšne opcije ima Rusija da nam zagreni življenje?

Kakšne opcije ima Rusija da nam zagreni življenje?

««
2 / 50
»»

kow ::

Kapitan Jack je izjavil:


In ti resno verjames, da si edini, ki tako razmislja in da bodo kmetje celo ceno znizali za tebe? Edino kar ti bo pomagalo je lokalna samooskrba in noben kmet, ne Bog ne svetec. Pa ne pozabi na semena!


Jaz samo vem, da imajo kmetje radi denar. In bodo hoteli zasluziti -> vecja proizvodnja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

D3m ::

Jaz samo vem, da imajo kmetje radi denar. In bodo hoteli zasluziti -> vecja proizvodnja.


Jaz pa vem, da zate si ne bodo lomili hrbta.
|HP EliteBook|R5 6650U|

voss_ ::

kow je izjavil:



Jaz samo vem, da imajo kmetje radi denar. In bodo hoteli zasluziti -> vecja proizvodnja.


Kako jim bo to pa uspelo? Prosim povej mi na kakšen način naj sedaj pridelajo 3x, 5x, 50x več?

Gaming stol Farmville kmetovalec, svetuj jim prosim.

kow ::

Zakaj rabijo pridelati 3x vec? Bo toliko ljudi prebegnilo iz Rusije?

kuall ::

Če bi bili vsi take mevže kot OP ne bi nikoli prišli do tako redke demokracije ampak bi imeli same old avtokracijo+diktaturo shit, ki je vladala državam sveta v zgodovini človeštva 95% časa.

voss_ ::

kuall je izjavil:

Če bi bili vsi take mevže kot OP ne bi nikoli prišli do tako redke demokracije ampak bi imeli same old avtokracijo+diktaturo shit, ki je vladala državam sveta v zgodovini človeštva 95% časa.


Imaš na izbiro za voliti 2 cepca ki jih financira isti miljarder in navdušeno ploskaš demokraciji.

JJ je nas potisnil v še večjo revščino zato da lahko leze Amerom v rit in upa na kakšno fino delovno mesto v NATU ko bomo mi furali Tesle in jedli torto ker ne bo kruha.

V demokraciji bi lahko posameznik odločal koga bo bojkotiral, ne pa da moram delati kot mi ukažejo Američani.

TheBlueOne ::

voss_ je izjavil:


V demokraciji bi lahko posameznik odločal koga bo bojkotiral, ne pa da moram delati kot mi ukažejo Američani.


Ce bi ti lahko odlocal za vse, bi to bila tvoja diktatura. Smo pa pri Trumpu spoznali, da se na ZDA ne moremo 100% zanasati, v trenutni krizi pa, da svet ni tako veren kot smo si mislili. Edina alternativa za nas je EU. Ampak potem bos jokal, da ti ukazujejo Nemci ali Francozi.

Za take kot ti ni mirodajne situacije. Verjetno niti v teoriji, tako da bi morda bilo boljse, da vsaj pomislte kaj izustite preden ste konktraproduktivni.

voss_ ::

TheBlueOne je izjavil:



Ce bi ti lahko odlocal za vse, bi to bila tvoja diktatura.


V demokraciji bi morali Slovenci odločati če bomo Slovenci najebali. Ne pa Ameriška vojna industrija.

Kogar kaj moti naj si kupi Teslo in se greje s klimo.

TheBlueOne ::

voss_ je izjavil:



V demokraciji bi morali Slovenci odločati če bomo Slovenci najebali. Ne pa Ameriška vojna industrija.

Kogar kaj moti naj si kupi Teslo in se greje s klimo.


Kako si ti to predstavljas? Bos Ukrajini predlagal referendum kjer bo vprasanje: "Ali naj Rusije preneha napadati?". ZDA nas scitijo skozi NATO pakt. Toliko ti je verjetno jasno?

kuall ::

ljudje, ki jih tako moti amerika so pač hlapčki diktature. to, da zgodovina človeštva beleži tako visoko stopnjo diktatur ni naključje: navadni ljudje kot je stremtski to podpirajo, v genih so jim diktature, demokracije pa jim nekako ne dišijo.
amerika ni popolna ampak je vseeno nek lep približek demokracije, veliko bolje kot kaka fakin diktatorska primitivna rusija.

voss_ ::

TheBlueOne je izjavil:



Kako si ti to predstavljas? Bos Ukrajini predlagal referendum kjer bo vprasanje: "Ali naj Rusije preneha napadati?". ZDA nas scitijo skozi NATO pakt. Toliko ti je verjetno jasno?


Kako se delate butaste ko vam paše, oziroma morda ste.

Dobro veš da niti ti sam ne bi volil za podporo bojkota Rusije. Obkrožil bi NE, zunaj pred voliščem pa bi se drl #slavazelenskemu.

TheBlueOne ::

voss_ je izjavil:



Kako se delate butaste ko vam paše, oziroma morda ste.

Dobro veš da niti ti sam ne bi volil za podporo bojkota Rusije. Obkrožil bi NE, zunaj pred voliščem pa bi se drl #slavazelenskemu.


To si ti mislis. Jaz b.p. raskiram kratkorocne koristi za dolgorocne. To delam ves cas na vseh nivojih kjer lahko. Dejansko pa mi je vsec sprememba v energetiki, mocnejsi EU, mocnejsi NATO. Kar se mene tice super osnova za prihodnost.

Tisti populizem od prej mi ni disal.

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Sparkxl je izjavil:

Ker vidim da eni nimate stika z realnostjo, se vam niti približno ne sanja kako se svet vrti in ker ste totalno oprani od propagande, kako bo rusija jutri propadla zaradi sankcij, vam serviram nekaj točk, kako nam Vlado lahko konkretno zagreni življenje.
USA in EU sta brezglavo izstrelila kar nekaj ekonomskih nabojev, ki nam bodo brez dvoma konkretno škodili. Ampak to so rane, ki smo si jih povzročili sami, ne Rusija. Oni še zaenkrat niso naredili nič konkretnega. Ker za razliko od nas, dejansko razmišljajo, preden kaj naredijo.

Rusija je svoje obveznosti do tujih bank in držav poravnala v rubljih in jih plasirala na ruske banke. Če hočejo upniki priti do tega denarja, morajo sprostiti sankcije. To pomeni požreti ponos in sprostiti sankcije, ali pozabiti na 400 miljard USD, kar bi pomenilo instanten kolaps kar nekaj bank.

Kmalu bodo prepovedali izvoz "določenih" surovin v EU, usa in vazale. Katere so to, se še ne ve, brez dvoma bo izjemno bolelo.

Lahko se jutri odločijo, da za surovine sprejemajo samo plačilo v rubljih. Ker nas držijo za jajca, nimamo nobene druge možnosti, kot da rečemo da. Vse finančne sankcije s tem izgubijo pomen.

Potem pa pridemo do "nuklearnih" opcij. Mi smo našo že uporabili. Izključitev iz swifta. Koliko to ima negativnega učinka za rusijo, bomo še videli. Uničujoče za njih to sigurno ni.
Vlado pa še špara svojega asa. Do zdaj že vsi trolli veste, da so velesila v surovinah. Od nafte, plina, hrane, surovin za proizvodnjo,..., ni da ni. Če se Vlado odloči da za te stvari, brez katerih svet ne more živeti, zahteva plačilo v zlatu, usd in eur kolapsirata, naša kupna moč gre v podn.

Toliko samo na kratko za tiste, ki trobijo da država s tako malo prebivalci in slabo kupno močjo lahko pade ko muha, se izključi iz svetovne trgovine in mislijo da z bojkotom kitajskih restavracij škodijo rusiji :)


Kaj pa če zahteva plačilo v kokainu? Pol smo ga šele najebali.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

voss_ ::

TheBlueOne je izjavil:

Dejansko pa mi je vsec sprememba v energetiki, mocnejsi EU, mocnejsi NATO. Kar se mene tice super osnova za prihodnost.


Kako močnejši? Misliš, bomo več printali, to je moč?

koyotee ::

voss_ je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Dejansko pa mi je vsec sprememba v energetiki, mocnejsi EU, mocnejsi NATO. Kar se mene tice super osnova za prihodnost.


Kako močnejši? Misliš, bomo več printali, to je moč?


Edino kar boš ti printal je prošnja za socialo
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

TheBlueOne ::

voss_ je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Dejansko pa mi je vsec sprememba v energetiki, mocnejsi EU, mocnejsi NATO. Kar se mene tice super osnova za prihodnost.


Kako močnejši? Misliš, bomo več printali, to je moč?


Fiskalne politike niso moja ekspertiza, se pa zavedam rizikov. Pa ne si mislit, da je Kitajska v tem smislu ne vem kako stabilna. Pac zivimo v kompleksnem svetu.

Mocnejsi, ker smo slozni v ciljih. Prej si imel glupe populiste, ki so bili pro Putin, za razbitje EU itn. Na nek nacin se sreca, da je pokazal pravi obraz. Sedaj pa gledam kako spreminjajo stalisca in hvala bogu izgubljajo vpliv. Se sreca, da se je realnost pokazala pravi cas.

FrRoSt ::

Države ne delujejo več v svojem interesu

O vojni v Ukrajini je še težje pisati kot o kovidnem režimu - če imaš drugačno mnenje od vladajočega. Odstopanje od zapovedane zgodbe je nedopustno in brž sproži klice po ukinitvi prestopnika. To je eden od vidikov, kako ta vojna vpliva tudi na nas in spreminja naš - zahodni - svet. Tudi mi smo v vojni. Vojna poteka tudi proti podrejenemu prebivalstvu Zahoda.

a href="https://www.dnevnik.si/1042985276/mnenj...

Države ne delujejo več v svojem interesu

O vojni v Ukrajini je še težje pisati kot o kovidnem režimu - če imaš drugačno mnenje od vladajočega. Odstopanje od zapovedane zgodbe je nedopustno in brž sproži klice po ukinitvi prestopnika. To je eden od vidikov, kako ta vojna vpliva tudi na nas in spreminja naš - zahodni - svet. Tudi mi smo v vojni. Vojna poteka tudi proti podrejenemu prebivalstvu Zahoda.

https://www.dnevnik.si/1042985276/mnenj...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

kuall ::

še en rusofil, ki sramežljivo leze iz luknje.

FrRoSt ::

kuall je izjavil:

še en rusofil, ki sramežljivo leze iz luknje.

:)):)):))

Kdo je zdaj ta rusofil, ki (počasi) leze iz luknje!?? ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

kuall ::

tale levi novinar na dnevniku, kdo pa. ti pa za njim capljaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

poweroff ::

D3m je izjavil:

Razvoj ni dovolj, če mladih ljudi ne zanima delo na kmetiji

Ne zanima se, če ni dovolj plačano. Ko bo plačilo ustrezno, bo to začelo marsikoga zanimat.

Plus, če bi imeli v EU kaj pameti, bi po hitrem postopku v EU sprejeli Makedonijo ter po možnosti tudi Srbijo (Vojvodina), ali jima vsaj ponudili davčno ugoden status za kmetijske pridelke.

Glede nafte pa je tam nekje Iran, ki je še vedno pod sankcijami, če se ne motim.
sudo poweroff

gwtlwesncw ::

Kako bi pa sploh mladi delali na kmetiji - kot najeta pomoč? Ja pa še kaj :-)

Še domači se odseljujejo ali pa menjajo 'kariero'...

Če bi šlo za kak kmetijski glamping, bi morda še...

Če pa bo dovolj hudo, bodo pa že sami.

gruntfürmich ::

D3m je izjavil:

Edina resna, dolgotrajna posledica morebitnega embarga na pšenico bi bila večja samozadostnost evropskih držav in hitrejši razvoj domačega kmetijstva.


In kdo bo to DELAL?

tisti ki zdaj sejejo krmo da futrajo živali, bodo sedaj sejali krmo da bodo futrali ljudi.
100× večji hektarski izkoristek za prehrano ljudi kot pa da futraš najprej živali in potem iz živali ljudi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

poweroff ::

S tem da kmetijstvo danes ni to, kar opisujejo slovenski pisatelji 19. stoletja.

Danes se za kmetovanje uporablja tehnologija, IoT, satelitski podatki, AI, ne samo težka mehanizacija... govorimo seveda o razvitem svetu. Bodo pač še slovenski kmetje morali narediti manjši premik v svojih glavah, pa bo tudi delo lažje in donosi večji.
sudo poweroff

IL_DIAVOLO ::

Rusija nima tega namena, ker se ne odločajo custveno, kot to pocne zahod.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

S tem da kmetijstvo danes ni to, kar opisujejo slovenski pisatelji 19. stoletja.

Danes se za kmetovanje uporablja tehnologija, IoT, satelitski podatki, AI, ne samo težka mehanizacija... govorimo seveda o razvitem svetu. Bodo pač še slovenski kmetje morali narediti manjši premik v svojih glavah, pa bo tudi delo lažje in donosi večji.

sj to resni kmeti že uporabljajo. samo hobi kmeti, ki vlečejo subvencije da okoli prenašajo državo se zafrkavajo z zanič stroji in trošijo svoje resurse za pičlo proizvodnjo hrane.
zato bi že zdavnaj morali narediti selekcijo, da se te hobi kmete vrže ven iz vseh shem kmetovanja, ker so samo za zdraho in zarukano nazadnjaštvo furat...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kuall ::

gruntfürmich je izjavil:

100× večji hektarski izkoristek za prehrano ljudi kot pa da futraš najprej živali in potem iz živali ljudi.

že res ampak zelje se ne stopi tako lepo v ustih kot kos govejega zrezka ali sir.

Scaramouche ::

poweroff je izjavil:

S tem da kmetijstvo danes ni to, kar opisujejo slovenski pisatelji 19. stoletja.

Danes se za kmetovanje uporablja tehnologija, IoT, satelitski podatki, AI, ne samo težka mehanizacija... govorimo seveda o razvitem svetu. Bodo pač še slovenski kmetje morali narediti manjši premik v svojih glavah, pa bo tudi delo lažje in donosi večji.


Rekel bi da se še Ameri nočejo tega več iti!
Video je malo starejši, zelo relevanten sploh danes...

kuall ::

ja AI s kmetovanjem gre zelo lepo skupaj. npr mini ai robotki, ki pobira plevele in hrošče namesto strupenega špricanja. to bood v bližnji prihodnosti nekaj naredili, že zdaj bi se dalo, če bi bila volja.

roboti za molžo so lepo razširjeni, tudi v našem kraju ga ima vsaj 1 kmet. To je že AI npr. pa roboti za pucanje gnoja. primer polno AI V slo štali:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

feryz ::

"Kakšne opcije ima Rusija da nam zagreni življenje?"
Take.

voss_ ::

kuall je izjavil:

ja AI s kmetovanjem gre zelo lepo skupaj.


Povej to ti kmetom ki so kupili nove traktorje kjer AI skrbi da ne smeš še žarnice sam zamenjati ker rabiš vse uradnega serviserja klicat da pride z računalnikom in whitelistanim rezervnim delom.

Ti imej AI doma za rožo v dnevni, pa na Star Treku.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

kuall ::

lol wtf spet ti blodiš. saj sem ti ravnokar dal video, kako ai na veliko pomaga slovenskim kmetom pri molži in kidanju gnoja.

nirburu ::

Jaz še vedno pravim, da je bionapad jeseni najbolj briljantna opcija.
Tudi če virus spusti sam Bill Gates na tiktok livestreamu, bodo takoj govorili, da je to deep fake rusije in da je rusija spustila.
Mislim, da trenutno ni bolj osovražene države od Rusije. Še Severna Koreja, ki je prebežnike na kitajski meji polovila in jih nabodla na jekleno žico čez trebuh v stilu šolarčkov na vrvici ter jih marširala do taborišča, ima vrjetno free pass sedaj.

Idealen scenarij. Jebeš ti nukice. Nukice posejejo radioaktivnost povsot. Targetiran virus pa naredi štalo samo izbrancem. Vsi vemo, pa kdo so najbolj izbrane države bile zadnje dve leti.

FrRoSt ::

kow je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:


In ti resno verjames, da si edini, ki tako razmislja in da bodo kmetje celo ceno znizali za tebe? Edino kar ti bo pomagalo je lokalna samooskrba in noben kmet, ne Bog ne svetec. Pa ne pozabi na semena!


Jaz samo vem, da imajo kmetje radi denar. In bodo hoteli zasluziti -> vecja proizvodnja.


:)):)):))

Kmetje zagotovo niso edini! ;)

D3m je izjavil:

Jaz samo vem, da imajo kmetje radi denar. In bodo hoteli zasluziti -> vecja proizvodnja.


Jaz pa vem, da zate si ne bodo lomili hrbta.


:)):)):))

Zate in zame tudi NE!! :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

FrRoSt ::

kuall je izjavil:

tale levi novinar na dnevniku, kdo pa. ti pa za njim capljaš.


:)):)):)):)):))

Jaz za NOBENIM ne cepljam!! 8-)

Sem pa v tej BRATOMORNI vojni izključno in edino V Antigonski poziciji in drži!! ;) Od tega ne odstopim niti za stotinko milimetra!! ;)

Lahko pa me ožigosaš za rusofila, če to želiš in ti to paše!! :)) Mene ne moti in ne premakne!! ;)

Bodo pa nekateri vojevali svoje zmage na hrbtih Ukrajincev! Take in drugačne!! :P

Tudi Janez si NE more pomagati! :)) Menda bo pokasiral še kakšno državno (ukrajinsko) in Eu odlikovanje!?? Morda celo Železni Križec EU branjenja demokracije!?? :))

ZAPOMNITE si enkrat za VEDNO: Vojna je vedno najslabša in ZADNJA izbira!! ;((
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

PacificBlue ::

kuall je izjavil:

lol wtf spet ti blodiš. saj sem ti ravnokar dal video, kako ai na veliko pomaga slovenskim kmetom pri molži in kidanju gnoja.


Ta tehnologija se uporablja ze fckng 20 let, pa kje eni živite..
Pa čisto nekaj drugega je kmetovat v ravninsken svetu vs hribovske kmetije. Tudi traktorji niso enaki. Celo krave so razlicnih pasem.

kuall ::

vem, da se že dolgo, 20 let po moje ravno ne in sigurno so bile izboljšave zadnja leta, da je zdaj bolje delujoče vse skupaj. odgovarjal sem unemu, ki je blodil, da se morajo premakniti koleščki v glavah slovenskih kmetov, ko pa gredo v resnici kmetje čist lepo naprej z razvojem, pač po svojih zmožnostih, to tudi košta nekaj, večji ko si lažje greš kupovat take stvari.

Avenger ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Rusija nima tega namena, ker se ne odločajo custveno, kot to pocne zahod.


Zahod se tudi ne odloča čustveno. Se je Slovenija odločila podpreti Ukrajino, uvesti sankcije Rusiji in poslati Janšo da se gre fotkat z Zelenskim? Mene ni noben nič vprašal in jaz se nisem nič odločil. Za one za krmilom pa, edino čustvo, ki ga poznajo je moč vladanja.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Mike_Rotch ::

D3m je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

D3m je izjavil:



In kdo bo to DELAL?


Sej pise razvoj. Sem pred leti kmetoval. Bil na majhnem traktorcku in obracal seno (dvojni pajek). Dela za ca. 4h. Prisel mimo veleposestrnik in svoje meganjive in bolj za hec raztegnil kaksne 10m obracalnikov in ne vem, ce je potreboval 10min, da je naredil vse kar sem imel v planu jaz. Sel kot raketa v primerjavi z mano.


Razvoj ni dovolj, če mladih ljudi ne zanima delo na kmetiji


Če nimaš za jest, te hitro začne zanimati. Tudi država lahko precej pomaga z obveznim odkupom in subvencijami v primeru krize.

Sicer pa... Pšenica ima donos cca. 10 milijonov kcal na hektar*, krompir in koruza še bistveno več. Če optimiziraš pridelek na max. kalorije in zorješ nekaj travnikov (ki jih v Sloveniji ne manjka), hitro narediš Slovenijo samozadostno.

Pa seveda je to najbolj črn scenarij. Glede na te podatke, pri nas relativno malo hrane uvozimo iz Rusije, velika večina pride iz EU. http://kazalci.arso.gov.si/sl/content/s...



* ja, vem, da milijon kcal tehnično ni pravilen zapis, ampak naj zadošča za ta pogovor glede na pogostor uporabe "kalorij".

Mene ni noben nič vprašal in jaz se nisem nič odločil.


Vsake 4 leta te kdo vpraša. Če ti tak način odločanja ne paše, pa welcome to the club. Se bova skupaj lahko borila za direktno demokracijo.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Robotki so samo del tega. Mimogrede, robote za uničevanje plevela tudi že razvijajo.

Mi smo recimo delali na projektu identifikacije poljščin na podlagi satelitskih posnetkov, izdelave ocene količine pridelka, analiza sušnosti, itd. Pa tega je še in še. Recimo zaznava bolezni poljščin, itd.
sudo poweroff

voss_ ::

Mike_Rotch je izjavil:


Sicer pa... Pšenica ima donos cca. 10 milijonov kcal na hektar*, krompir in koruza še bistveno več. Če optimiziraš pridelek na max. kalorije in zorješ nekaj travnikov (ki jih v Sloveniji ne manjka), hitro narediš Slovenijo samozadostno.



Optimiziraš teoretično v excel tabeli, zmečeš par semen na travnik, lakota premagana.

AtaŠtumf ::

Vidim, da je tu več kot preveč odličnih idej.

Sam kaj, ko večina ni realnih.

Kaj boš ti višal jutri proizvodnjo v EU za 3x?

Kako, ni to farmville?

Lahko se tukaj igračkamo z AI gledanjem kakšen yield bo itd., ti pride suša pa si lahko AI in še kaj vtakneš v rit!

Pa, da sploh ne govorimo, kdo je največji izvoznik gnojil.

Kje pridemo potem šele do ogrevanja, nafte, plina, itd.?

Lahko ti vržeš 10 milijard EUR v vse to, pa še vedno ti bo pol EU premrzle in lačne in brez prevoza!


Boljše vprašnje tukaj je, kdo bolj trpi zaradi teh sankcij?

Povprečni Rus ali povprečni evropejec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

nejcek74 ::

AtaŠtumf je izjavil:

Povprečni Rus ali povprečni evropejec?

jaz ne trpim prav nič. Ok, razen ob vsemu šumu, ki ga ustvarjajo ponoreli Putofili, ki so se pridružili že prej ponorelim teoretikom reptlijancev in NWO. No, sicer gre v glavnem za ene in iste zmedence, ampak bedarij je na tone.

D3m ::

Sam poglej temo o Ukrajini.

Ukrajinci zmagujejo.

Ampak je mapa Ukrajine vse bolj rdeča.

Kdo vam laže?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

mojsterleo ::

D3m je izjavil:

Sam poglej temo o Ukrajini.

Ukrajinci zmagujejo.

Ampak je mapa Ukrajine vse bolj rdeča.

Kdo vam laže?

Bolj kot je Ukrajina rdeča bolj so Rusi v rdečih številkah. :D

kow ::

D3m je izjavil:


Ampak je mapa Ukrajine vse bolj rdeča.

Kdo vam laže?


Po tem ne mores soditi kako se bo koncalo. Lahko se Rusi izcrpavajo hitreje kot Ukrajinci, lahko je obratno. Skratka, neko farbanje zemljevidov ti brez konteksta pove bore malo.

mojsterleo ::

Glede Ruskih sankcij pa tole: Rusi so napadli Ukrajino s konkretnim namenom utišati uporno "republiko". Ker jim to ni uspelo, se je začela bratomorna vojna. Sedaj se kopičijo mednarodne sankcije, na katere nimajo konkretnega odgovora, saj je dejstvo, da se stvari z dneva v dan odvijajo v škodo Ruskega gospodarstva. Težava je lahko v tem da bo Rusija zaradi sankcij nezmožna dobavljati plin in umetna gnojila zaradi težav z rezervnimi deli.
Če bi šli Rusi dejansko izvajat sankcije zoper podjetja ki so odšla iz Rusije, bi to pomenilo da se vračajo 100 let nazaj v preteklost. Na to sicer opozarjajo tudi nekateri ruski oligarhi.

fikus_ ::

V prvi svetovni vojni je AO vojska pognala Italijane v beg, mislim pa da vsi vesta, katera država je preživela.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mike_Rotch ::

Optimiziraš teoretično v excel tabeli, zmečeš par semen na travnik, lakota premagana.


Ne, optimiziraš tako, da namesto oljne repice za biodizl posadiš krompir, koruzo, pšenico, ajdo... Poskusi kdaj malo vrtičkat, boš videl, da zadeva ni tako komplicirana kot mogoče izgleda mestnim srajcam na prvi pogled.

Lahko se tukaj igračkamo z AI gledanjem kakšen yield bo itd., ti pride suša pa si lahko AI in še kaj vtakneš v rit!


A je Putin prepovedal sušo, da se v Rusiji ne more zgoditi?

dexterboy ::

kuall je izjavil:

Ljudje, ki jih tako moti amerika so pač hlapčki diktature. to, da zgodovina človeštva beleži tako visoko stopnjo diktatur ni naključje: navadni ljudje kot je stremtski to podpirajo, v genih so jim diktature, demokracije pa jim nekako ne dišijo. Amerika ni popolna ampak je vseeno nek lep približek demokracije, veliko bolje kot kaka fakin diktatorska primitivna rusija.
Se nisem mogel zadržati, tema je pa tudi zanimiva :)
Torej; kdorkoli misli, da je dandanes Amerika DEMOKRATIČNA država, ima manjko kolesc v glavi, in to big time! Država, kjer mesto nameni VEČ denarja brezdomcem, da se lahko fiksajo "pod kontrolo" v novozgrajenih ustanovah, istočasno pa za javno šolstvo in podpiranje majhnega gospodarstva namenaj MANJ denarja, ni ravno gladka v noobenem pogeldu. Dejte si malo pogledati situacijo čez lužo, pa davidim heroje, ki bi hoteli živeti v SF, Seattle-u, NY in ostalih večjih mestih... Pa ne želim nikogar osebno žaliti ali pa poniževati, ampak, lepo prosim, ne prodajati nekih bučk, ki so neresnične.
Slo kmetijstvo; zagotovo nisem edini, ki ima korenine na grudi, ampak ne nabijati o AI, dronih in robotih v SLO kmetijstvu, ker to prerposto NE pije vode. Velika njiva je lahko na Štajerskem ali pa v Prekmurju, vzhodni del kokoške pa je gorat in tu ni dolgih ravnih njiv kjer bi poslal "avtonomni traktor" naj opravi svoje. Dodatek; če boste imeli seme za letos, kje ga boste dobili za naslednje leto? Kupili v Semenarni? Kaj boste naredili, če spomladanska pozeba zradira jabolka in ostalo sadje? Če poleti udari suša in je donos koruze manjši za 70%?
Nisem pro Rusko usmerjen, ampak na momente se mi pa zdi, kot, da ne dojamete, da bo najebala raja zaradi teh glupih in kretenskih sankcij. Ja, tako Rusi kot Ukrajinci kot mi, Evropejci. In to, da uživate v sankcijah in ste pod "pretvezo demokracije" pripravljeni plačevati višje cene za življenje, vas vse do zadnjega po vrsti postavlja v klub "ums... pri....", katerih življenje nima nobene vrednosti. Ne vem, ali tudi doma uživate samo takrat med sexom, ko je partnerka zvezana za posteljo vi pa jo v visokih vojaških škornjih bičate, da prosi odpuščanja in milosti?
Že med korono se nisem mogel načuditi tej uživanciji "izživljanja" nad soljudmi... In trenutna situacija to samo še potrjuje. Le kakšen ima Putin mail ali pa mobi cifro, da se ga prosi za lansiranje ICBM? Na dolgi rok bi svet bil lepši.

nirburu je izjavil:

Jaz še vedno pravim, da je bionapad jeseni najbolj briljantna opcija. Tudi če virus spusti sam Bill Gates na tiktok livestreamu, bodo takoj govorili, da je to deep fake rusije in da je rusija spustila. Mislim, da trenutno ni bolj osovražene države od Rusije. Še Severna Koreja, ki je prebežnike na kitajski meji polovila in jih nabodla na jekleno žico čez trebuh v stilu šolarčkov na vrvici ter jih marširala do taborišča, ima vrjetno free pass sedaj. Idealen scenarij. Jebeš ti nukice. Nukice posejejo radioaktivnost povsot. Targetiran virus pa naredi štalo samo izbrancem. Vsi vemo, pa kdo so najbolj izbrane države bile zadnje dve leti.
Sem gledal včeraj prispevek na tubi, kako se je "gonja" proti Rusiji začela vzporedno s Covid lockdowni... Prilimam, ko najdem.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

««
2 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rusija čedalje bolj izolirana od interneta in elektronskih plačilnih storitev (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
27141728 (9486) Mr.B

Več podobnih tem