» »

Ukrajina v vojni uporablja Clearview AI

Ukrajina v vojni uporablja Clearview AI

vir: Pixabay

vir: TechCrunch
Reuters - Ukrajinsko obrambno ministrstvo je v soboto začelo uporabljati programsko opremo Clearview AI za prepoznavanje obrazov in avtomatično identifikacijo ljudi, je za Reuters potrdil izvršni direktor podjetja. S programom želijo odkrivati ruske vohune, se boriti proti dezinformacijam in identificirati umrle. S programom na primer preverjajo mimoidoče na kontrolnih točkah. Dostop do Clearview AI je Ukrajina dobila brezplačno, so še povedali v podjetju.

Clearview je podjetje, ki ima za svojo aplikacijo megalomanski cilj. Sposobni želijo biti prepoznati vsakega človeka, česar so se lotili z ustvarjanjem ogromne baze podatkov. V bazi imajo že več kot 10 milijard posnetkov ljudi, kar omogoča prepoznavanje večine ljudi iz razvitega sveta. Zaradi tega proti podjetju tečejo številni sodni postopki, tako v ZDA kakor v Evropi. Francija je na primer že jasno povedala, da je uporaba Clearview AI nezakonita. Tudi nezakonita uporaba v Evropi ni nič nenavadnega.

Sedaj pa je jasno, da je aplikacija uporabna tudi v vojni, kjer so informacije še posebej dragocene. Izvršni direktor Clearviewa Hoan Ton-That je Ukrajini poslal ponudbo za pomoč, medtem ko Rusiji te aplikacije niso ponudili. Iz Ukrajine ni uradne potrditve, da aplikacijo uporabljajo, a so na začetku vojne povedali, da razmišljajo o podobnih ponudbah. Clearview ima v svoji bazi 10 milijard posnetkov tudi dve milijardi posnetkov z ruskega družbenega omrežja VKontakte, zato je še posebej uporabna. Za kaj točno Ukrajina aplikacijo uporablja, Ton-That ne ve.

23 komentarjev

IceLord ::

Clearview pa res ne izpusti nobene priložnosti za povečanje baze :(

kow ::

Putin je rekel, da imajo sezname. Izgleda, da gre groznja v obe smeri.

MrStein ::

IceLord je izjavil:

Clearview pa res ne izpusti nobene priložnosti za povečanje baze :(

"Dostop do Clearview AI je Ukrajina dobila brezplačno"

Kdo bo prvi z "there is no free lunch" ?
"if the product is free..." ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

abazuu ::

a zdej uporabljajo al ne uporabljajo?

Karamelo ::

Ukrajina dobila brezplačno, so še povedali v podjetju.


pa ne moreš tega napisat no, kdaj si kje kaj dobil brezplačno?

MIHAc27 ::

Jaz delim brezplačno brce v rit. Politiki & co dobijo celo 2, če želijo.
Pa pohitite, količina je omejena.

On topic... jah oboji bodo imeli korist. Ukrainci bodo našli kakega vohuna več, Clearview pa bo dobil v bazo Ukraince + mogoče kako pogodbo še po vojni.

Rias Gremory ::

abazuu je izjavil:

a zdej uporabljajo al ne uporabljajo?

Če si paničar: Ne uporabljajo, razen v primeru zlobnih ljudi!
Če nisi paničar: Uporabljajo.

poweroff ::

Zadeva spominja na IBM/Dehomag zgodbo. Samo še ruski policiji začnejo prodajati za nadzor protestnikov, pa so vredni nasledniki IBM-a...
sudo poweroff

nekikr ::

To bi potem lahko začeli uporabljati tudi mi. Izmislimo si nekaj v stilu Zakon za preprečevanje vojne ali kaj podobno bedastega (kot je boj proti terorizmu v imenu katerega smo tudi mi sprejeli precej zakonov) in potem lahko sledimo vsem, ki se ne bodo strinjali z vladnimi odloki.

gruntfürmich ::

če pa je za ukrajino, potem pa je vse odprto... borijo se proti sovragu!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PacificBlue ::

A zdaj si bodo še Ukrajinci pustili brade rast, tako kot Čečeni?
/s

Anyway, tole bi morali prepovedat, sploh tehnologije za nadzor ljudi.
Več je nadzora, bolj se oblast boji ljudi.
Ker imajo slabo vest..

Oberyn ::

nekikr je izjavil:

To bi potem lahko začeli uporabljati tudi mi. Izmislimo si nekaj v stilu Zakon za preprečevanje vojne ali kaj podobno bedastega (kot je boj proti terorizmu v imenu katerega smo tudi mi sprejeli precej zakonov) in potem lahko sledimo vsem, ki se ne bodo strinjali z vladnimi odloki.

V bistvu potem sledimo tudi vsem, ki se _bodo_ strinjali z vladnimi odloki. Nismo mi po župci priplavali, da bi padli na tak star trik. Oni se delajo, da se strinjajo z vladnimi odloki, samo zato, da bi nas nategnili in jim mi ne bi sledili? Pih, nismo mi tolk naivni!

nekikr ::

Tako, tako, tovariš, tudi to je potrebno predvsem pa nujno, če se hočemo uspešno boriti proti terorizmu. Ne, vojni, to bo bolj pravilno. In pedofiliji! Tako, pa smo upravičili vse.

Markoff ::

Rusi imajo spiske Ukrajincev, ki bodo aretirani ali likvidirani po uspešni invaziji, tako da povsem razumem Ukrajince, da stisnejo zobe in uporabijo tehnologijo, ki je morda ne bi.

Res pa je, da ne potrebujemo ClearView za prepoznavanje vojnih zločincev tipa Barrack Obama, Vladimir Putler, Winnxie the Pooh ipd. warmongerjev. Nam že iz paštete lezejo ven.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

nekikr ::

da stisnejo zobe in uporabijo tehnologijo, ki je morda ne bi.

To je prvi korak, ki potem ostane za vedno in se ga uporabi za vse ostalo. Koliko terorizma smo imeli / imamo pri nas, da imamo cel kup zakonov glede preprečevanja terorizma?

A ste že pozabili "krizni DDV"?

feryz ::

Vsi na FFP2 in sončna očala. Pa naj se matra.

sbawe64 ::

Feryz
Ne bo dovolj.
Raje kapa s šiltom, sončna očala in podkapa.

Ampak obstajajo sistemi, ki naredijo unikaten id na podlagi načina hoje, kar je malo težje zakriti.

https://abcnews.go.com/Technology/Futur...

Ruski vohun
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

slitkx ::

Tole bo hitro zlorabljeno.

abazuu ::

sbawe64 je izjavil:

Feryz
Ne bo dovolj.
Raje kapa s šiltom, sončna očala in podkapa.

Ampak obstajajo sistemi, ki naredijo unikaten id na podlagi načina hoje, kar je malo težje zakriti.

https://abcnews.go.com/Technology/Futur...

Ruski vohun


Kamenčke v čevlje.... :P

cegu ::

nekikr je izjavil:

To bi potem lahko začeli uporabljati tudi mi. Izmislimo si nekaj v stilu Zakon za preprečevanje vojne ali kaj podobno bedastega (kot je boj proti terorizmu v imenu katerega smo tudi mi sprejeli precej zakonov) in potem lahko sledimo vsem, ki se ne bodo strinjali z vladnimi odloki.



Kako misliš, bi. Delam za podjetje v EU, kjer policija gradi bazo podatkov kjer se bodo zbirali vsi javi video/audio text. Tudi tehnologija prepoznave obrazov bo implementirana - ampak ne bo uporabljena ker je to še protizakonito. Bo pa nameščena.

voss_ ::

cegu je izjavil:


Kako misliš, bi. Delam za podjetje v EU, kjer policija gradi bazo podatkov kjer se bodo zbirali vsi javi video/audio text. Tudi tehnologija prepoznave obrazov bo implementirana - ampak ne bo uporabljena ker je to še protizakonito. Bo pa nameščena.


A ni to takrat Breivik nekaj miniral?

dexterboy ::

cegu je izjavil:

nekikr je izjavil:

To bi potem lahko začeli uporabljati tudi mi. Izmislimo si nekaj v stilu Zakon za preprečevanje vojne ali kaj podobno bedastega (kot je boj proti terorizmu v imenu katerega smo tudi mi sprejeli precej zakonov) in potem lahko sledimo vsem, ki se ne bodo strinjali z vladnimi odloki.

Kako misliš, bi. Delam za podjetje v EU, kjer policija gradi bazo podatkov kjer se bodo zbirali vsi javi video/audio text. Tudi tehnologija prepoznave obrazov bo implementirana - ampak ne bo uporabljena ker je to še protizakonito. Bo pa nameščena.

Ali lahko poveš kaj več na to temo ali pa imaš prepoved? Še bolje, če bi to spisal v neki svoji temi...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

nekikr ::

Kako misliš, bi.

Tako kot sem napisal in tako kot si potrdil. Danes tega ne uporabljamo, lahko pa bi začeli, če bi imeli nek izmišljeni, bedasti razlog. Terorizem je tako zastarel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukrajina v vojni uporablja Clearview AI

Oddelek: Novice / Zasebnost
236067 (3676) nekikr
»

Lahko bežimo, a se ne moremo skriti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5211040 (6801) poweroff
»

Francija: Clearview krši GDPR

Oddelek: Novice / Zasebnost
105724 (4953) endelin
»

Clearview je svojo pot začel kot igračka bogatašev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7916033 (10908) Mr.B

Več podobnih tem