» »

dvokomponentno lepilo

dvokomponentno lepilo

Zvezdica27 ::

lp,

po katastrofi, ki se ji reče Mitol 5 min, me zanima, katero dvokomponentno epoxy lepilo se kupuje - in kje (okolica LJ). Kar rabim je, da se strdi, ne da je čigumi...

Bi bilo lepo, da je 10 min, ne pa recimo 24ur.

Kaj torej deluje? Enokomponentno poly imam rešeno, mam best izdelek, a pri dvokomponentnih epoxy pa kar nekako ne morem najti dobrega izdelka.

hvala,

zz

A. Smith ::

Loctite roba je ponavadi v redu, vsaj zame je bila.

https://www.henkel-adhesives.com/si/sl/...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Superboyy ::

Odvisno za kaj rabiš.

Kent Rapid Bond je za moje pojme najboljša stvar.

Če delaš več naenkrat kupiš še pištolo in mešalne konice, drugače pa lahko tudi na kosu plastike s palčko zmešaš.

V 1 minut rata čigumi v treh že močno drži.

Ga moraš pa dokaj hitro porabit. Rok uporabe ima cca 6 mesecev.

pegasus ::

Dvokomponentnih lepil je ogromno, odvisno za kaj jih rabiš. Vsako se strdi ob pravilnem mešanju. Proizvajalec predpiše masno ali volumsko razmerje, ki se ga moraš striktno držati, če želiš pravilen rezultat. Raznih v dvojno injekcijo zapakiranih varjant se izogibaj, ker imata smola in trdilec različno viskoznost in zelo težko dosežeš pravilno razmerje.

Za domače prčkarije mi dobro služijo razni UHUji, ki jih najdeš v bližini blagajn v vseh obijih in bauhausih. Imaš jih v več varjantah - oranžna 2min, modra 5min in zelena 12h. Za večje zadeve imaš npr samsonkamnik.si, kjer ti znajo tudi zelo dobro svetovati. Če pa rabiš na stotine kil, pa nabavljamo pri r-g.de.

Zvezdica27 ::

rabim imeti, recimo, vedno doma 100 ml zadeve, ajde, do max 500 ml. Več ni potrebe. Domača uporaba, kaj v avtu (oldtimer), otroci polomijo...

Lahko je v dveh tubah ali v kartuši simple dvocevno pakiranje - sam da dela (Mitol ne).

Torej, Loctite, Uhu in tale Kent. Da je to tudi morska zadeva in se kvalitetea dobi v navtičnih, nisem pomislil, modelarske ne vem kje so...

hvala zaenkrat, že dovolj vem. Sam še to - kje prodajajo tega Kenta?

Ne bom se lih v Kranj vozil po kaj - torej center LJ ali Bauhaus/Obi/Merkur. Topdom ima samo Mitol.


zz

Superboyy ::

https://www.at-team.si/p-2154-rapid-bon...

Tukaj sem kupil, se pa verjetno še kje dobi.

m3k ::

Zvezdica27 je izjavil:

..Domača uporaba, kaj v avtu (oldtimer), otroci polomijo...

Kčemu dvokomponentno lepilo, če...

Mirko tipka na radirko ////

Zvezdica27 ::

lp,

saj lahko je lakrilat, ni problema, v moji glavi so epoxy 2-comp lepila boljša, če pa niso, pa povejte. Itak rabim tako enokomponentno (akrilatno ali kak polimer) ne grem zdajle gledat , lakrilatno in 2-c za vse, akr se zgodi in... če je loctite 60 sec nadmočen, super.

Ko se ti na oldtimerju zlomi, recimo, okvirček od kake pičkarije, ki je mix plastike in kovine, novega ni, moraš pač reševati zadevo kakor veš in znaš...

Torej - loctite ima milijon izdelkov, tale 60 sec je najjači, najbolj univerzalen?

zz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lepilo za plastiko prenosnika

Oddelek: Loža
61233 (1018) Stari maček
»

Lepilo za plastiko

Oddelek: Loža
2612488 (10380) knesz
»

Polomljena piščalka

Oddelek: Loža
162061 (1717) Mare3
»

Radiatorju bom odrezal original priključek - s čim (kako) naj pritrdim novega?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312351 (2038) Jackal
»

"Limanje" hladilnikov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172234 (2023) morphling1

Več podobnih tem