» »

Vsi opazimo podražitve, a najhuše šele prihaja

Vsi opazimo podražitve, a najhuše šele prihaja

««
3 / 34
»»

stara mama ::

Sj ti ni treba hodit kmetom da te nategujejo.
Rajš pejd v trgovine, naj te oni tam :) Saj je prosti trg!
Pa ne pol jokat, ko bo spet kaka afera z (poljskim, konjskim,...) mesom, italjansko zelenjavo, ponarejenim oljem, medom (ki to ni), tud z jajci je že bla, če se ne motim, ...
Al pa ko vržeš lidlovga piščanca v akciji na ponev in prvih par minut samo vre, potem ga je pa pol manj.
Ko maš pa enkrat vsega dost, greš pa v stari pisker na en steak (zaradi kroničnga pomanjkanja mesa), pa ga plačaš 35EUR/pol kile, tist je pa potem OK!
Priceless!!

Zgodovina sprememb…

jotunn2 ::

Recimo da je nad hrano v trgovini vsaj nekaj kontrole. Nad tisto ki jo kupis pri lokalcu je ni cisto nic. Ne nad koncnim izdelkom ne nad pridelavo in ja poznam par genijev, ki po lastni presoji mesajo boga in pol dovoljenih in nedovoljenih stvari v hrano za svoje purane, prasice in krave. Ker so vsi visoko izobrazeni veterinarji (beri: imajo dokoncanih 6 razredov osnovne sole), ze vedo kako se tem stvarem streze.
In ja, ko bo nova afera z recimo strupi v domacem medu (resno tega jaz nikoli nisem dajal notri, to so morale cebele same prinesti iz stacune) pa ne jokat a ne?

zobnik ::

Kak robo praznete iz trgovine, da je zvečer tik pred zaprtem že kar nekaj polic izropanih, uvoežna roba....kmet pa težko proda domače. V trgovin je ista kvaliteta kot pri kemtu bistveno dražja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Invictus ::

Kolega, ki ma sestrično na študiju v Seattlu, pravi, da so police po trgovinah 3/4 prazne.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

stara mama ::

Seveda so, ker ma trgovina premalo zaposlenih, da gor zlagajo

feryz ::

Invictus je izjavil:

Kolega, ki ma sestrično na študiju v Seattlu, pravi, da so police po trgovinah 3/4 prazne.
Na Poljskem so prazni bankomati in pumpe.
Vzrok je isti. Nimajo dovolj ljudi, da zadostijo paničnemu dvigovanju in nakupovanju ljudi.
Pa še pol ukrajincev jim je spizdilo domov.
Da se to pri nas zgodi in juga zbeži braniti svoje, se ustavi popolnoma vse. Isti dan.

Jebomir ::

Invictus je izjavil:

Kolega, ki ma sestrično na študiju v Seattlu, pravi, da so police po trgovinah 3/4 prazne.

Moj žlahtnik, ki ima taščo od katere svaka bratranec je v chicagu, pa pravi da je tam drugače.

m0LN4r ::

mr_chai je izjavil:

tikitoki je izjavil:

zobnik je izjavil:

Kupujte pri kmetih ne pa v teh trgovinah, če bi podprli kmete bi še več prideloval tako bi lahko trgovine počas kar zapiral.
Ampak če kupujete jogurte, skuto, sire, meso itd v trgovin iz uvoza potem pa sami sebe potapljamo. Danes maš med Žiri-Vrhnika-LJ-Kranj-Šk.Loka polno že avtomatov za hrano lokalnih kmetov, ampak če bi vse to pokupil, bi kmet začel prodajat doma oz. bi razvažal okol.


Ce kmeti ne bi bili pozredni in ti pri placilu na roke, brez racuna, zaracunajo vec, k je v trgovni, bi se strinjal. Tko, pa res ne vem zakaj bi se s tem ukvarjal.


Kmet ni pozrešen. Ti si. Ker si navajen kupovati poceni zelenjavo uvoženo iz juga Italije, ki jo v najbolj bednih razmerah gojijo ilegalni migrantje iz Afrike. Itak, da bo bolj poceni, če pa ti črnci delajo za drobiž in ponjavo nad glavo.

Endivija, paradajz, krompir, paprika, korencek itn. sigurno ni iz afrike, tudi meso ne.
Vecina bo kr iz sosednjih drzav, madzarska, italija, spanija

Kar hocem rect, ne pretiravaj.

zobnik je izjavil:

Kak robo praznete iz trgovine, da je zvečer tik pred zaprtem že kar nekaj polic izropanih, uvoežna roba....kmet pa težko proda domače. V trgovin je ista kvaliteta kot pri kemtu bistveno dražja.

Kako definiras kvaliteto? Kontroliras kmeta? Ga inspektor redno kontrolira?
Resno sprasujem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

stara mama ::

m0LN4r je izjavil:


Kako definiras kvaliteto? Kontroliras kmeta? Ga inspektor redno kontrolira?
Resno sprasujem.

Včeri si lahko šel cartat pujska (pazi, ker rad ugrizne), danes ga imaš na mizi. Vrjetno je dokaj frišen.
Pa ne vrjet, da ima hofer res kozo zaprto v hladilniku pa kokoš v omari.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Cartanje ne pomeni nic
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Nikonja ::

Direkt od kmeta kupujem samo če ga poznam ali ga nekdo drug pozna in lahko garantira da hrano prideluje kako se gre, drugače pa ni šanse da kupim od xy kmeta ki trdi da prideluje bio/eko hrano brez nobenih certifikatov. Rajš kupim v trgovini, če je opcija, SLO hrano, če ni, potem tisto ki je iz držav najbližje slo...

zobnik ::

Res ne bo nikol boljš, kar hitr v Lidl po tujo robo....pa ko jo boste jedli se spomnete kje je problem, v vaših glavah 100%

m0LN4r ::

Saj spricajo ponoci, ko inspektorji spijo ali pa so z inspektorjem v odnosu in futrajo vse zivo tak na oko, ko ti ne gledas oz. nihce ne preverja.
Tak je to.
Tudi lokalni malce vecji kmetje sodelujejo z industrijo, zadrugami, ampak samo tisti, ki redno izpolnjujejo standarde in inspekcijske kontrole.

Ko kaksnemu lokalnemu razlagas, kako se v mesnici in klavnici v EU, dezinficira in puca vsak dan, dela v rokavicah in haljah, sterilno, kot nevemkaj, te samo cudno gleda. Pol ko mu zacnes razlagat, da je tudi prehrana optimalna, izracunana, koliko OH, koliko beljakovin, koliko vitaminov za optimalno rast, te lokalni kmet samo cudno pogleda, kot da mu razlagas znanstveno fantastiko.

zobnik je izjavil:

Res ne bo nikol boljš, kar hitr v Lidl po tujo robo....pa ko jo boste jedli se spomnete kje je problem, v vaših glavah 100%

Torej po tvoje, ima lokalni joza visje standarde glede higiene, prehrane in certifikate izpolnjene, kot lidl, ki prakticno lahko glede na rezultate kontrol izbira od koga bo robo kupil.
Oz. da je lokalni kmet pod vecjim nadzorom, ker ti gres k njemu in pobozas pujska mislis, da je vse po standardih. Hah.
Ce nebi imeli kmetije v pomurju vse naokoli, bi ti se verjel, v kaj me hoces prepricat.

Lokalni kmeti na madzarskem prodajajo za pol manj kot slovenski lokalni kmetje. Pa lahko tudi gres pujske bozat, ce hoces.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

zobnik je izjavil:

Res ne bo nikol boljš, kar hitr v Lidl po tujo robo....pa ko jo boste jedli se spomnete kje je problem, v vaših glavah 100%

V cem pa je razlika, ce je picek od lokalnega kmeta 20km dalec ali pa od profesionalne reje 300km dalec?
Aja lokalni kmet dela to profesionalno, ker se mu splaca, polek sluzbe. Ni sans, da to dela malo tak za zraven, da se kaj zasluzi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

voss_ ::

Smisel je da nimaš več samozadostnosti. Globalizacija bo sedaj globalakota.

Kmalu bomo na vrt hodili namesto na vc.

No one hurt as fire rages at fertilizer facility, forces evacuations in Sunnyside

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: voss_ ()

zobnik ::

m0LN4r je izjavil:

Saj spricajo ponoci, ko inspektorji spijo ali pa so z inspektorjem v odnosu in futrajo vse zivo tak na oko, ko ti ne gledas oz. nihce ne preverja.
Tak je to.
Tudi lokalni malce vecji kmetje sodelujejo z industrijo, zadrugami, ampak samo tisti, ki redno izpolnjujejo standarde in inspekcijske kontrole.

Ko kaksnemu lokalnemu razlagas, kako se v mesnici in klavnici v EU, dezinficira in puca vsak dan, dela v rokavicah in haljah, sterilno, kot nevemkaj, te samo cudno gleda. Pol ko mu zacnes razlagat, da je tudi prehrana optimalna, izracunana, koliko OH, koliko beljakovin, koliko vitaminov za optimalno rast, te lokalni kmet samo cudno pogleda, kot da mu razlagas znanstveno fantastiko.

zobnik je izjavil:

Res ne bo nikol boljš, kar hitr v Lidl po tujo robo....pa ko jo boste jedli se spomnete kje je problem, v vaših glavah 100%

Torej po tvoje, ima lokalni joza visje standarde glede higiene, prehrane in certifikate izpolnjene, kot lidl, ki prakticno lahko glede na rezultate kontrol izbira od koga bo robo kupil.
Oz. da je lokalni kmet pod vecjim nadzorom, ker ti gres k njemu in pobozas pujska mislis, da je vse po standardih. Hah.
Ce nebi imeli kmetije v pomurju vse naokoli, bi ti se verjel, v kaj me hoces prepricat.

Lokalni kmeti na madzarskem prodajajo za pol manj kot slovenski lokalni kmetje. Pa lahko tudi gres pujske bozat, ce hoces.


hahaha
eno stvar ne špiram doma, krompir, papriko, paradjz, kumare, vse zraste naravno...problem ste vi, ki pacate naravo in pride s kislim dežem v zelenjavo, ne pa d akmet šprica, a kemija je draga ko hudiča.

FireSnake ::

m0LN4r je izjavil:

Saj spricajo ponoci, ko inspektorji spijo ali pa so z inspektorjem v odnosu in futrajo vse zivo tak na oko, ko ti ne gledas oz. nihce ne preverja.
Tak je to.


Ne, ni!
Zemlja se daje na analizo.
Zdaj mi pa razloži, kaj je razlika špričaš ponoči ali podnevi?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Furbo ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Hudih dražitev boste deležni predvsem iz mest, kjer ste vajeni vse placat oz. vam večkrat druga niti ne preostane.

Ker na deželi noben ne rabi dizla za traktor, bencina za motorko, gnojil, zdravil, elektrike, interneta.. hrana je še najmanjši problem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

tikitoki ::

mr_chai je izjavil:

tikitoki je izjavil:

zobnik je izjavil:

Kupujte pri kmetih ne pa v teh trgovinah, če bi podprli kmete bi še več prideloval tako bi lahko trgovine počas kar zapiral.
Ampak če kupujete jogurte, skuto, sire, meso itd v trgovin iz uvoza potem pa sami sebe potapljamo. Danes maš med Žiri-Vrhnika-LJ-Kranj-Šk.Loka polno že avtomatov za hrano lokalnih kmetov, ampak če bi vse to pokupil, bi kmet začel prodajat doma oz. bi razvažal okol.


Ce kmeti ne bi bili pozredni in ti pri placilu na roke, brez racuna, zaracunajo vec, k je v trgovni, bi se strinjal. Tko, pa res ne vem zakaj bi se s tem ukvarjal.


Kmet ni pozrešen. Ti si. Ker si navajen kupovati poceni zelenjavo uvoženo iz juga Italije, ki jo v najbolj bednih razmerah gojijo ilegalni migrantje iz Afrike. Itak, da bo bolj poceni, če pa ti črnci delajo za drobiž in ponjavo nad glavo.


Ti ne razumes, da vecina cene pade na dajatve in marze posrednikov in trgovine. Pa se par tisoc Km dalec jo je treba pripeljati. Nas kmet ti ne more z njive, k jo dobesedno vidis, prodati po konkurencni ceni:). Koga ti farbas?

stara mama je izjavil:

tikitoki je izjavil:

zobnik je izjavil:

Kupujte pri kmetih ne pa v teh trgovinah, če bi podprli kmete bi še več prideloval tako bi lahko trgovine počas kar zapiral.
Ampak če kupujete jogurte, skuto, sire, meso itd v trgovin iz uvoza potem pa sami sebe potapljamo. Danes maš med Žiri-Vrhnika-LJ-Kranj-Šk.Loka polno že avtomatov za hrano lokalnih kmetov, ampak če bi vse to pokupil, bi kmet začel prodajat doma oz. bi razvažal okol.


Ce kmeti ne bi bili pozredni in ti pri placilu na roke, brez racuna, zaracunajo vec, k je v trgovni, bi se strinjal. Tko, pa res ne vem zakaj bi se s tem ukvarjal.

Ti ni glih jasna razlika med veleprodajo in prodajo na drobno, kajne?

Imaš 400kg govedo na mizi.
Pride @tikitoki pa začne: Dajte mi 4 zrezke prosim, pa prosim če lahk narežete mal bolj na tenko ker moramo šparat. Pa mogoč ene pol salame, še tisto prosim če je lahk narezana ker sem prelen za držat nož. Aja pa mogoče še eno kost za juho.... pa naj ne bo preveč mastna in razžagajte na 3 dele, ker nimam dosti velikega lonca, ....
F*** U!!


Jao, se eno tele, ki ne dojame, da kmet ni spoben po primerljivi maloprodajni ceni dati. S tem, da se ogne posrednikom in najverjtneje se davkom, pa se subvencinoramo ga iz davkoplacevalskega dnarja. Imas prav, F... U!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Siso ::

zahodni sekret od potrošnika fukne 40% hrane proč,tko d ene 300 % grejo cene gor pa bo lih zaenprow

in ostale šare

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Siso ()

FireSnake ::

https://www.rt.com/business/551150-russ...

Tole vsekakor ne bo blagodejno vplivalo na ceno plina.

In, ali je to pri nas sploh bilo objavljeno?

Ker nekateri takoj začnejo vpiti, da je vse, kar pride iz RT.com zavajanje.
Modi pa brišejo.
Tole je gola in kruta resnica, ki bo povzročila, da se bomo globje prijeli za denarnice.
Pa nam je to prav ali ne.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Utk ::

Meni je prav, hvala za vprašanje.

D3m ::

Teb je itak vseeno za vsak šit.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nejcek74 ::

FireSnake je izjavil:

Pa nam je to prav ali ne.

jp, prav je, vseeno hvala da si vprašal

Raptor F16 ::

mr_chai je izjavil:


Kmet ni pozrešen. Ti si. Ker si navajen kupovati poceni zelenjavo uvoženo iz juga Italije, ki jo v najbolj bednih razmerah gojijo ilegalni migrantje iz Afrike. Itak, da bo bolj poceni, če pa ti črnci delajo za drobiž in ponjavo nad glavo.


In kaj imam od slovenske izbire razen Lušta ki raste na Hidroponiki, cenijo ga pa 5 EUR na kilo ? Pa še spakirajo ga v plastiko.

Sem potem videl hrvaški paradajz za euro na kilo. Sem si rekel, kul, kupim. Naj te razočaram... ni bil nič manj okusen.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

manj rastlin za krmo živali in več za krmo ljudi, pa bodo še pocenitve hrane...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

link_up ::

Nam bo Nizozemska pokazala, ce ne znamo.
In and Out

D3m ::

Kdo?

Nizozemci?
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

FireSnake je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Saj spricajo ponoci, ko inspektorji spijo ali pa so z inspektorjem v odnosu in futrajo vse zivo tak na oko, ko ti ne gledas oz. nihce ne preverja.
Tak je to.


Ne, ni!
Zemlja se daje na analizo.
Zdaj mi pa razloži, kaj je razlika špričaš ponoči ali podnevi?
Glej jaz ti prodam domaco bio zelenjavo. Tiste zemlje analiza se vidla ni. Se pa nosi ja, lahko bi mi pa samo tko verjel, ker sem lokalni kmet. Se vedno ne razumes?
Dobro pa se enkrat, pride stric inspektor izven delovnega casa, pa gremo skopat zemljo. Glej tu morma skopat, ce ze moremo, tu se ni spricalo, bos ze zrihtal da bo ok, je tako? Za odojka se bova zmenla.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kow ::

voss_ je izjavil:

Smisel je da nimaš več samozadostnosti. Globalizacija bo sedaj globalakota.

Kmalu bomo na vrt hodili namesto na vc.

No one hurt as fire rages at fertilizer facility, forces evacuations in Sunnyside


Ej, ne bom par mesecev burgerjev, pa zrezkov jedel, ok? Ce te prav razumem, sem prevec pozenscen, da bi zmogel?

voss_ ::

gruntfürmich je izjavil:

manj rastlin za krmo živali in več za krmo ljudi, pa bodo še pocenitve hrane...


Dvomim da bomo od sedaj vsi jedli samo še koruzo.

Lahko pa prostovoljci vodite z zgledom.

D3m ::

Se mi zdi, da se bo bolj spipalo ljudem v blokih, kot pa pri nas na deželi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Bodo pac narocil polento in ajdove zgance na glovoo. Al pa sojine "shiken nagece"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

voss_ ::

FOOD CRISIS: EU expects shortages, S. Korea feed producers to declare Force Majeur

The food crisis is here. The EU's agricultural ministers held an emergency meeting, and are set to activate a "Food Crisis Contingency Mechanism" in anticipation of the shortages resulting from the blocked 40% of global wheat exports that are no longer flowing from Ukraine/Russia. S. Korea's animal feed producers are preparing to declare force majeur, unable to produce feed without the 300,000 metric tons they'd expected from Ukraine now stuck in the Black Sea. Nations are banning exports to cling to what food stocks they DO have. Things are escalating quickly in the food crisis

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

Bodo pac narocil polento in ajdove zgance na glovoo. Al pa sojine "shiken nagece"


Potico bomo spet jedli namesto kruha. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Miki N ::

D3m je izjavil:

Se mi zdi, da se bo bolj spipalo ljudem v blokih, kot pa pri nas na deželi.


Pogovori kmetov kmalu: "Ti a je teb tud blokar ves krompir naglodou? -- ne sam krampir, to vse požre sam še ograde pa pasti flikam, ti rečem letos majo blokarji mlade!"

D3m ::

Miki N je izjavil:

D3m je izjavil:

Se mi zdi, da se bo bolj spipalo ljudem v blokih, kot pa pri nas na deželi.


Pogovori kmetov kmalu: "Ti a je teb tud blokar ves krompir naglodou? -- ne sam krampir, to vse požre sam še ograde pa pasti flikam, ti rečem letos majo blokarji mlade!"


|HP EliteBook|R5 6650U|

voss_ ::

Na vasi so tudi lovci, tako da ima marsi kater kmet puško. Samo za v vednost vas meščanov.

Med vojnami so ponavadi kuhali čevlje za juho, samo takrat so bili iz usnja. Ti plastični kitajski niso primerni.

Lahko pa boste golobe.

FireSnake ::

m0LN4r je izjavil:

FireSnake je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Saj spricajo ponoci, ko inspektorji spijo ali pa so z inspektorjem v odnosu in futrajo vse zivo tak na oko, ko ti ne gledas oz. nihce ne preverja.
Tak je to.


Ne, ni!
Zemlja se daje na analizo.
Zdaj mi pa razloži, kaj je razlika špričaš ponoči ali podnevi?
Glej jaz ti prodam domaco bio zelenjavo. Tiste zemlje analiza se vidla ni. Se pa nosi ja, lahko bi mi pa samo tko verjel, ker sem lokalni kmet. Se vedno ne razumes?
Dobro pa se enkrat, pride stric inspektor izven delovnega casa, pa gremo skopat zemljo. Glej tu morma skopat, ce ze moremo, tu se ni spricalo, bos ze zrihtal da bo ok, je tako? Za odojka se bova zmenla.


Niti približno ni tako.
Še v Sloveniji ne (ko vsi govorijo kkao je vse slabo).
Ti si pa v švabalandu, če se ne motim.
Tako, da ... tole tvoje pisanje sploh ni vredno komentarja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

voss_ je izjavil:

Na vasi so tudi lovci, tako da ima marsi kater kmet puško. Samo za v vednost vas meščanov.

Med vojnami so ponavadi kuhali čevlje za juho, samo takrat so bili iz usnja. Ti plastični kitajski niso primerni.

Lahko pa boste golobe.


Da ne boste mislil. Marsikateri čevelj je tudi iz KARTONA.

Tak, da bolje to, kot pa plastika.

Meščani čez pol leta:

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

m0LN4r ::

FireSnake je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

FireSnake je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Saj spricajo ponoci, ko inspektorji spijo ali pa so z inspektorjem v odnosu in futrajo vse zivo tak na oko, ko ti ne gledas oz. nihce ne preverja.
Tak je to.


Ne, ni!
Zemlja se daje na analizo.
Zdaj mi pa razloži, kaj je razlika špričaš ponoči ali podnevi?
Glej jaz ti prodam domaco bio zelenjavo. Tiste zemlje analiza se vidla ni. Se pa nosi ja, lahko bi mi pa samo tko verjel, ker sem lokalni kmet. Se vedno ne razumes?
Dobro pa se enkrat, pride stric inspektor izven delovnega casa, pa gremo skopat zemljo. Glej tu morma skopat, ce ze moremo, tu se ni spricalo, bos ze zrihtal da bo ok, je tako? Za odojka se bova zmenla.


Niti približno ni tako.
Še v Sloveniji ne (ko vsi govorijo kkao je vse slabo).
Ti si pa v švabalandu, če se ne motim.
Tako, da ... tole tvoje pisanje sploh ni vredno komentarja.
Jaz sem tam ja, ampak to se ne pomani, da doma nimamo kmetije in nimamo prijateljskih odnosov z tamkajsnjim inspektorji xD - nimas pojma, kaj vse je mozno. Vsi iz nasih koncev imajo kmetije in malo prodajajo sem pa tja, meseka, zelenjave in in in. Pa tudi skupaj "spricerje" pijemo na vsake tolko, vmes se pa zmenimo vse ostalo. Dostkrat debate nanesejo ravno na to, da mescani iz mesta, vse pokupijo in v nic ne podvomijo. Mi pa hodimo s tem denarjem potem v trgovino po "boljso" robo, boze moj, kak ste naivni. Veze in poznanstva so vse na lokalnem nivoju.
Ce ne ves zakaj se sprica takrat, ko se je delovni cas inspektorja koncal... jah. Tak je to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

c3p0 ::

Ko vsega končno zmanjka, boste videli koliko je vredno 8% maščobe in 6-pack. Debeluhar pa bo vsaj par mesecev z zanimanjam opazoval kako zdravi umirajo.

ginekk ::

jotunn2 je izjavil:

@staramama ja ali pa imas recimo jajca. Pobrana od kur, brez skatle, brez kakrsnegakoli pregleda in kontrole, brez racuna, davkov itd. 2eur. V trgovini, kjer se prodajajo po predpisih 1.30eur. Kdo je sedaj tu pozresen in zakaj kmetje ne morejo prodati jajc?
Tako da kar jokajte se naprej, kako so ljudje neumni, ker ne hodijo k vam da bi jih nategovali na vse mogoce in nemogoce nacine.


Jaz dam za taka jajca z veseljem x2 kot za popvrečna jajca v trgovini. Pri čemer lahko takoj tudi pogledam v kakšnem okolju so kokoši. Ta jajca so preizkušeno - ko ga ubijem je vse čvrsto in beljak se močno drži rumenjaka - boljša kot vsa možna BIO prosta reja iz trgovine, ki stane približno isto.

m0LN4r ::

Meni so pa tista iz trgovine boljsa, sicer jih imam tudi od doma, ampak tiste iz trgovine rumenjak nima tako intenzivnega vonja, imajo vec beljaka, vcasih je ze mal too much. Res je da so v trgovini na polici mogoce ze kak dan vec, kot ce direkt izpod kure vzamem ven, ampak to je vseeno. Tudi pri kmetu, ce kupim 30 komadov, bo zadnji deset starih ze nekaj dni.
Ampak tudi v trgovini, ce kupis 3. najcenejsa so prakticno identicna s tistimi "domacimi" za katera placas duplo. V trgovini, ce je z jajci kaj narobe, naredijo vpoklic in umaknejo iz polic. Lokalno pa se tega ne dela. Bos pac imel drisko za en dan ali dva pa je.
Kure, ki so zunaj imajo kvecjemu pri jajcu samo bolj trdo lupino, ce jim das mal vec koruze bo rumenjak bolj rumen, ce jim pa das na vsake tolko mal korenja, pese oz. se pasejo po travniku in jedo en kup zuzelk, bo pa bolj temen. Ostalo je pa odvisno od vrste kur, ki jih imas.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Miki N ::

Vidite, pa ste se smejali Billyju, ko je že predlani na veliko kupoval rodovitno zemljo. Češ hu huu kaj ma pa on pojma. Evo, zdajle vam bo pa "mystery meat" pa koruzo prodajal. :))

m0LN4r ::

Najboljse sele pride, kako prirocno je Putin izbral termin, glih zdle ko marca popusca korona v EU, je EU z polnim zamahom presla iz ene izredne situacije v naslednjo 8-O Mogoce pa je samo povezano z vremenom, ker bo cez 2 mesca zime konec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

voss_ ::

Verjetno je prav čakal konec korone, ko so bili že vsi cepljeni.

energetik ::

Po mojem ko se tole v UKR zaključi, pride na vrsto spet nov sev. ;((
vires in numeris

D3m ::

trenutna situacija:

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Buggy ()

kriptobog ::

energetik je izjavil:

Po mojem ko se tole v UKR zaključi, pride na vrsto spet nov sev. ;((


Ukrajinski sev, za katerega bodo odgovorni begunci :))
««
3 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rusija čedalje bolj izolirana od interneta in elektronskih plačilnih storitev (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
27142449 (10207) Mr.B
»

Sberbank propadla? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37547654 (14767) lithium

Kakšne opcije ima Rusija da nam zagreni življenje? (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Loža
2490187172 (113881) endelin

Več podobnih tem