» »

Katera spletna trgovina za zivila

Katera spletna trgovina za zivila

Cupakabra123 ::

Od zacetka covida hrano prakticno kupujem skoraj vedno samo preko spleta. Do sedaj Mercator, kjer pri 1250 pikah potem izkoristim tistih 50€ ob nakupu v fizicni trgovini.

Zanima me ce so kaksne boljse altetnative. Pri Mercatorju mi gre na zivce, ker v tegovini lahko od petka do nedelje koristis kupon za 25% popusta na en izdelek, preko spleta pa ga ne morem. Pravtako ne morem narociti mesa od mesarja ampak samo pakete.

Kje kupujete ostali preko spleta?

V-i-p ::

Za meso imaš recimo spletno mesnico z dostavo na dom www.mesarstvo-petrin.si
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Irbis ::

Mene je pri Mercatorju motilo, da veliko stvari potem niso dostavili (ker so dostavljali iz manjšega lokalnega hipermarketa), pri tem pa kljub temu, da sem označil, naj daj zamenjavo, niso dostavili nič. Naročil dva različna hlebčka kruha, na koncu dobil nič kruha.
Tako da sedaj Spar in Hitri nakupi (Tuš). Spar dela zamenjave tudi v svojo škodo, če česa nimajo (npr. nimajo navadne stvari, ki sem jo naročil, dajo bio za isto ceno). Hitri nakupi so glede menjav zelo prijazni, telefonirajo, če česa ni, in se potem vse zmeniš, lahko tudi še kaj na hitro dodaš ali spremeniš. In pri sadju in zelenjavi tudi pokličejo, če je bolj slaba kvaliteta, opozorijo, če je kje kratek rok (zna pa biti to spet odvisno od tega, iz katere trgovine ti dobavljajo). Ugodno je tudi, da lahko naročiš iz toploteke, moti pa me, da nimajo svežega mleka s podaljšanim rokom in svežega pomarančnega soka. S popusti in akcijami se ne ukvarjam, pri mesu pa pač kupujem pakete.

mat xxl ::

A Leclerc ki je včasih imel kako specifiko, nima sedaj nič, niti če sam dvigneš pri njih ?

FoxKnox ::

SPAR ONLINE

So nosilci nagrade WRA 21 za hrano in pijačo.

tomlin ::

V zadnjih mesecih nabavljam "fasngo" pri Sparonline in sem v glavnem kar zadovoljen. Večkrat sem naročal tudi pri Mercatorju in Tušu, ki tudi nista slaba, a vseeno mislim, da je Spar zame no.1 trenutno.

Škoda pa, da trgovci Hofer, Lidl in Eurospin nimajo online prehranske prodaje. Ne samo, da so relativno cenovno ugodni, imajo tudi dodatne artikle, ki jih "veliki" nimajo.

PromeuZ ::

Osebno bi jih ocenil tako (Mercator sem naročil samo 1x, tako da ne morem komentirati):

1. Spar Online
+ velika izbira
+ velikokrat pridejo ob nakupu kuponi za 5€ pri naslednjem nakupu
+ dostava do vrat stanovanja
- brezplačna dostava šele nad 60€
- ko imaš enkrat 25+ izdelkov v košarici postane spletna stran obupno počasna
- ne dostavljajo ob nedeljah
- slaba izbira iz mesnice / ribarnice

2. TUŠ (hitrinakup)
+ ok izbira
+ dostava v nedeljo
+ če izdelka ni in imaš zamenjavo pokličejo preden dodajo nadomestni izdelek
+ brezplačna dostava nad 40€
- v povprečju par centov višje cene na iste izdelke kot pri zgoraj omenjenih
- dostava (goopti) v navadnih kombijih, dostavijo samo do vrat bloka
- rahlo butast sistem naročanja - sploh pri sadju / zelenjavi imajo veliko nelogičnih zadev na kos, namesto na kg
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

LeQuack ::

Zdi se mi da zadnje čase vse večje trgovine odganjajo svoje kupce iz spletnih trgovin, namesto obratno. Hočejo na vsak način da bi ljudje hodili v fizične trgovine izgubljat čas, zato recimo veliko popustov velja samo za fizično trgovino, veliko izdelkov ni v spletnih trgovinah (število izdelkov se celo zmanjšuje), itd. Mislim da sta tudi Spar in Mercator imela nekaj časa v nedeljo dostavo, pa tudi nimajo več.

Več kot očitno hočejo furati svoj star poslovni model kjer zgradijo za par sto milijonov shopping center, potem pa upajo da bodo to kdaj pokrili, namesto da bi širili spletno prodajo brez večjih stroškov.
Quack !

Tiger ::

Saj ti je jasno, da tisto kar ti v "košarico" zložiš preko spletne trgovine, mora nekdo v fizični trgovini "nabrati" v vrečke/škatle - in to seveda počne med delovnim časom trgovine poleg ostalih kupcev.

Na srečo res dobi seznam vsega izbranega že razdeljeno glede na lokacijo v trgovini (da lahko začne na začetku in konča na drugem koncu trgovine), ampak še vedno potrebuje čas, da vse to realizira.

Torej, če trgovec ne omeji spletnih nakupov, ima težavo z delovno silo, ker ponavadi nima na voljo dovolj "študentov", ki zlagajo v vozičke. Hkrati pa če je takih oseb preveč, so si v napoto in celo blokirajo ostale kupce.

LeQuack ::

Kakšne so kaj izkušnje zadnjega leta? A je poleg Spar in Mercator še kaj aktualnega?
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

noob96 ::

Glede customer experienca je daleč pred njimi tušev hitrinakup.com

Ganon ::

Tuš je odličen.

Gagatronix ::

Jaz koristim spletne nakupe preko Mercatorja, imam pa namen ob priliki testirati se Spar in Tus. Drugace so moja narocila vec ali manj vedno identicna.

msjr ::

Tuš, Špar, ampak trenutno ne nakupujem online, ker ne podpiram nategovanja z visokimi cenami. Za primer piščančja krila za več kot 8€/kilo je čista pljačka. Do forced_inflacije sem bil zagovornik Tuš-a.

noob96 ::

Fora je, da je TUŠ edini, ki ima res posebne ekipe za pripravo nakupov, imaš možnost da pokličejo za zamenjave ali izbereš da naj menjajo po lastni presoji, dostava je najhitrejša...edina slabost je da ne pokriva tako velikega območja, ampak če si v dostavnem območjju, potem si zmagal

Kurzweil ::

Koliko pa zaračunajo samo dostavo vsi ti ponudniki?

noob96 ::

Pri tuševem hitremnakupu je zastonj nad 50eur naročila

hykocyra ::

FoxKnox je izjavil:

SPAR ONLINE

So nosilci nagrade WRA 21 za hrano in pijačo.


Spar je najdražja možna izbira, kjer razen redkih izdelkov plačaš še več kot v Merkatorju. Vredu dostava, relativno poceni, daleč najdražji izdelki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hykocyra ()

LeQuack ::

Spar ima ali pomanjkanje dostavnikov ali pa se jim ne da več dostavljati. Ker po novem moraš naročiti ene 3-4 dni prej, oziroma recimo danes lahko naročiš šele za sredo čez 1 teden. Pri Mercator pa nimajo teh težav..
Quack !

LeQuack ::

PS: Mercator online ima nov dizajn in naslov:
https://www.mercatoronline.si
Quack !

Bellzmet ::

A pri Mercatorju so kakšni popusti online? Ker pri Sparu ne moreš nič koristit, kar lahko s kartico fizično v trgovini.

LeQuack ::

Bellzmet je izjavil:

A pri Mercatorju so kakšni popusti online? Ker pri Sparu ne moreš nič koristit, kar lahko s kartico fizično v trgovini.


Pri Sparu lahko komot koristiš Spar plus popuste tudi online. Pri Mercatorju isto, s tem da moraš tam ročno povezati s tisto Mercator pika kartico.
Quack !

tomlin ::

Spar in Mercator, online, oba sem redno uporabljal med korono. Težko rečem kateri je boljši. Spar je bil zame dober, ker sem robo lahko plačelval z gotovino, pa tudi dostop na rampi za prevzem je bil zame v Cityparku Lj bolj ugoden. Glede cen in ponudbe sta pa bila oba tam tam.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Tuš me je razočaral. Niso mi želeli dostavljati na dom, na prevzemni rampi so mi večkrat dali popolnoma drugo blago, zamešali so fakture etc
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Bellzmet ::

LeQuack je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

A pri Mercatorju so kakšni popusti online? Ker pri Sparu ne moreš nič koristit, kar lahko s kartico fizično v trgovini.


Pri Sparu lahko komot koristiš Spar plus popuste tudi online. Pri Mercatorju isto, s tem da moraš tam ročno povezati s tisto Mercator pika kartico.


To ne drži. Npr. kupona za 10% popusta ne moreš uporabiti online in zato je Spar online fail. In ta kupon je največ vreden. Tisto, če dobim namaz za 0,95 EUR namesto 0,99 EUR me ne zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

PromeuZ ::

Spar Online ima ločene popuste za spletno trgovino in če spremljaš imaš čez celo leto -10% na nakup, recimo trenutno veljavna koda je 2045638000105 do 28.1.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Irbis ::

tomlin je izjavil:

Tuš me je razočaral. Niso mi želeli dostavljati na dom, na prevzemni rampi so mi večkrat dali popolnoma drugo blago, zamešali so fakture etc

Pri meni pa ravno obratno, lepo dostavljajo, nikoli težav, kaj so pripeljali, lepo telefonirajo, če česa ni, in se zmeniš. So tudi že opozorili, da je kakšno sadje že bolj sumljivo, pa lahko potem naročiš kaj drugega (ali pa pač to izpustiš). Verjetno je odvisno od tega, iz katere trgovine ti dostavljajo. Slaba stran tega pa je, da moraš imeti čas, da se oglasiš na telefon.
Odkar zanje ne razvaža več GoOpti, malo pogrešam to, da bi ti bolj natančno sporočili uro dostave, takrat si dobil uro dostave na 10 minut natančno. Zdaj pa pač pridejo v tistem dveurnem bloku enkrat, tako kot Mercator in Spar.
Jezi pa me, da ne prodajajo svežega mleka v spletni prodaji.
Zaradi mene lahko fizične trgovine tudi ukinejo, zadnja tri leta hodim v fizično trgovino bolj ali manj samo še na dopustu.:)

Bellzmet ::

PromeuZ je izjavil:

Spar Online ima ločene popuste za spletno trgovino in če spremljaš imaš čez celo leto -10% na nakup, recimo trenutno veljavna koda je 2045638000105 do 28.1.


Kaj pa spremljaš, da dobiš to kodo?

PromeuZ ::

Včasih jih pošljejo na kontaktni email, drugič so objavljene na njihovih socialnih profilih (FB, IG...) ali pa jih kdo objavi v kateri izmed mnogih FB skupin kot npr. https://www.facebook.com/groups/4780734... .
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Bellzmet ::

No jaz jih nikoli ne dobim na mail.

Pač so škrtuhi, da 10% iz kartice ne velja online.

noob96 ::

Tuš same pohvale. Pri šparu in mercatorju nikoli ne veš kaj boš dobil, če česa ni na zalogi. Včasih menjajo, včasih pač ne dobiš. In to je slabo, ker planiraš npr. kosilo in potem manjka ključna sestavina. Tuš vedno pokliče za zamenjavo, imajo posebne kode za popuste, neke žetone delijo, veljajo akcije iz Tuš kluba... sem poskusil že vse pa ostajam na Tušu. Tudi osebnje najbolj prijazno, dostava prinese do stanovanja itd..Me ne vidijo več drugje dokler bo tako


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero spletno trgovino za nakup živil priporočate?

Oddelek: Loža
61377 (426) predi
»

Hitre blagajne Špar vs Mercator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14222494 (13073) janezvalva
»

Mercator online nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110065 (5685) LeQuack
»

Nakup preko Spar online (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7413155 (6434) Mehmed
»

Pametno nakupovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411605 (9304) HappyPills

Več podobnih tem