» »

Kako vklopiti windows defender?

Kako vklopiti windows defender?

kastelfan ::

Po polurnem prebiranju o windows defenderju nisem našel rešitve za mojo težavo, zato sem pač odprl novo temo.

Stvar je takšna:

Na PC - ju imam naložen windows 10 Home 64 bitni. Na računalniku nimam instaliranega nobenega dodatnega antivirusnega programa. Torej rad bi imel vkloppljen windows defender antivirus, ki je bojda sestavni del win10.
A glej ga zlomka: V vrstici Obvestila imam ikono " Varnost sistema windows" in na njej rdeči križec, kjer piše - Potrebno je ukrepati !
Ob kliku na ikonco se odpre okno "Varnost sistema windows". V tem oknu imam vsepovsod postavljeno zeleno kljukico (požarni zid,zaščita računa, Nadzor nad aplikacijami,Varnost naprave, itd....)razen na prvi postavki, to je "Zaščita pred virusi in grožnjami", kjer stoji rdeči križec.Tu v tej prvi (zgornji) postavki piše: "Vašo zaščito pred virusi in grožnjami upravlja vaša organizacija. Ni aktivnega ponudnika protivirusnih rešitev. Vaša naprava je ranljiva". Torej računalnik je moj, in jaz nisem nobena organizacija , ampak navadna fizična oseba.

Zanima me, kako vklopiti defender antivirus, ker nikjer ne najdem nobenega gumba, ali kako drugače, da se vklopi?

lp
Bogdan

mtosev ::

Očitno imaš nekaj narobe z namestitvijo windowsa glede, da ti piše, da je del organizacije. Si nameščal kakšen čuden software ali uporabljaš cracked OS? Jaz tole pišem iz win 10 home in pri meni je defender aktiven.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

kastelfan ::

Ne, računalnik je obnovljen, kupljen na recosi.si, saj za drugega ga ne rabim , kot ogledati kakšen video na youtubu, malo brskam po internetu večina slovenske in ex yugo strani.....

V-i-p ::

Poskusi eno izmed rešitev: www.minitool.com/amp/backup-tips/your-v...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mtosev ::

Možno, da so nekaj narobe naredili pri namestitvi sistema. Glede, da imaš veljavno serijsko št/licenco za winse in če znaš sam namestiti sistem bi mogoče priporočal, da narediš clean install/da si na novo namestiš os. Datoteke premakneš na drugo particijo diska ali na zunanji medij in si namestiš še enkrat windowse. Na microsoftovem websitu dobiš program za namestitev osa.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

SmeskoSnezak ::

Odpri CMD kot admin:
1. vtipkaj lokacijo Windefenderja:
ukaz: cd C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Platform\4.18*
2. updejtaj:
ukaz: MpCmdRun -SignatureUpdate
3. pozeni hiter pregled:
ukaz: MpCmdRun -Scan -ScanType 1

Vec ukazov tukaj:
https://www.winhelponline.com/blog/enab...
Sicer pa se priporoca PS:
https://www.windowscentral.com/how-mana...
@ Pusti soncu v srce... @

_Denny_ ::

Tipičen rezultat poganjanja raznih "Anti Spy" in ostalih "optimizacijskih orodij", ki naredijo samo škodo. Ko sem se še ukvarjal s servisiranjem, sem takim ponavadi iz principa na koncu zaračunal dvojno ceno.

Tu bo pomagal samo clean install, torej brisanje čisto vsega in ponovni install iz ključka ali DVD-ja. Reset, in-place-upgrade in podobno NE pomaga, ker ti ne bo obnovilo sistemskih aplikacij, ki so bile izbrisane. To je dobro narediti čimprej dokler še ni na sistemu preveč podatkov in ostale personalizacije...kdo ve s čim drugim poleg Defenderja se še je ta zelo pametna oseba v trgovini igrala in boš to komaj ugotovil čez x mesecev ali x let oz. najkasneje pri naslednjem večjem Win10 upgradu, ki ne bo nikakor šel skozi; ponavadi se še igrajo z Updatom, Edgom, MS Storom in default aplikacijami kot sta Photos in Cortana.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

antrim ::

kastelfan je izjavil:

Ne, računalnik je obnovljen, kupljen na recosi.si ...


Verjetno je mašina še vedno registrirana v autopilotu firme, ki je bila prejšnji lastnik. Nesi nazaj v trgovino in naj zrihtajo.

ToniT ::

Zanimivo. Windows Home ne more biti v domeni.

vres.ales ::

Imaš na kompu kakšen služben mail, office? Ali pa od šole, faksa?
S katerim računom se vpisuješ v windowse?

Zgodovina sprememb…

Samael ::

Da ne bomo zdaj pretiravali preveč o organizacijah, firmah, itd ... in mu dajali čuda od nasvetov, to, da "zaščito pred virusi in grožnjami upravlja vaša organizacija" pomeni najbrž zgolj, da ima defenderja disablanega v Group Policy nastavitvah.
Samael != Samuel

mtosev ::

_Denny_ je izjavil:

Tipičen rezultat poganjanja raznih "Anti Spy" in ostalih "optimizacijskih orodij", ki naredijo samo škodo. Ko sem se še ukvarjal s servisiranjem, sem takim ponavadi iz principa na koncu zaračunal dvojno ceno.

Tu bo pomagal samo clean install, torej brisanje čisto vsega in ponovni install iz ključka ali DVD-ja. Reset, in-place-upgrade in podobno NE pomaga, ker ti ne bo obnovilo sistemskih aplikacij, ki so bile izbrisane. To je dobro narediti čimprej dokler še ni na sistemu preveč podatkov in ostale personalizacije...kdo ve s čim drugim poleg Defenderja se še je ta zelo pametna oseba v trgovini igrala in boš to komaj ugotovil čez x mesecev ali x let oz. najkasneje pri naslednjem večjem Win10 upgradu, ki ne bo nikakor šel skozi; ponavadi se še igrajo z Updatom, Edgom, MS Storom in default aplikacijami kot sta Photos in Cortana.
Ja jaz sem mu clean install že priporočal. Jaz, če ljudem rihtam komp namestim samo default Winse, najnovejše driverje iz strani proizvajalcev, updajtam bios, namestim FF in Chrome in drugo pustim pri miru. Nobenih anti karkoli ne nameščam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Samael ::

Samael je izjavil:

Da ne bomo zdaj pretiravali preveč o organizacijah, firmah, itd ... in mu dajali čuda od nasvetov, to, da "zaščito pred virusi in grožnjami upravlja vaša organizacija" pomeni najbrž zgolj, da ima defenderja disablanega v Group Policy nastavitvah.


edit.
@kastelfan, poglej kakšne imaš Group policy nastavitve.
https://www.varonis.com/blog/windows-de...
Samael != Samuel

mtosev ::

Samael je izjavil:

Da ne bomo zdaj pretiravali preveč o organizacijah, firmah, itd ... in mu dajali čuda od nasvetov, to, da "zaščito pred virusi in grožnjami upravlja vaša organizacija" pomeni najbrž zgolj, da ima defenderja disablanega v Group Policy nastavitvah.

Kolk vem Group policy sploh ni na voljo na home edition winsih.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

vres.ales ::

Moja je imela na kompu office 365 od faksa in je bil isti problem, še sploh ker ji je vpis v windowse po nameščanju officev šel kar preko maila od faksa

Samael ::

mtosev je izjavil:

Samael je izjavil:

Da ne bomo zdaj pretiravali preveč o organizacijah, firmah, itd ... in mu dajali čuda od nasvetov, to, da "zaščito pred virusi in grožnjami upravlja vaša organizacija" pomeni najbrž zgolj, da ima defenderja disablanega v Group Policy nastavitvah.

Kolk vem Group policy sploh ni na voljo na home edition winsih.

Jah, njegov opis problema pravi, kot da ga ima.

https://www.majorgeeks.com/content/page...
http://woshub.com/group-policy-editor-g...
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

mtosev ::

Ja, če delaš unofficial stuff in mods je druga zadeva. Jaz na win 11 pro imam group policy, na win 10 home pa ne. Brez modding sistema.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

antrim ::

ToniT je izjavil:

Zanimivo. Windows Home ne more biti v domeni.


Ups. Površno bral.

kastelfan ::

Hmmmm ...

Sem ravnokar sem v okence Zaženi (Run) vpisal 'gpedit. msc' ( brez narekovajev) in stisnil Vredu in takoj dobil opozorilo:
" Windows ne najde "gpedit" . Preverite ali ste pravilno napisali ime datoteke in poskusite znova."

mtosev ::

Očitno imaš kr dobro sfurano inštalacijo winsev in najlažje in najhitreje bi bilo, če Windows še enkrat namestiš.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

V-i-p ::

kastelfan je izjavil:

Hmmmm ...

Sem ravnokar sem v okence Zaženi (Run) vpisal 'gpedit. msc' ( brez narekovajev) in stisnil Vredu in takoj dobil opozorilo:
" Windows ne najde "gpedit" . Preverite ali ste pravilno napisali ime datoteke in poskusite znova."

Menda nisi napisal s presledkom kot tule? ;)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avast Antivirus alternative?

Oddelek: Programska oprema
111320 (937) Lonsarg
»

Windows 10 menjuje host file s praznim!

Oddelek: Operacijski sistemi
211361 (995) McMallar
»

OS ne dovoli vklopa AV zaščite

Oddelek: Pomoč in nasveti
172774 (2302) solatko
»

Downloadan ZIP fajl izgine

Oddelek: Pomoč in nasveti
121664 (1369) MrStein
»

Msconfig vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
101543 (1020) jan01

Več podobnih tem