» »

Pomoč: tiskalnik HP LaserJet 1018

Pomoč: tiskalnik HP LaserJet 1018

permit ::

Želim povezati tiskalnik HP LaserJet 1018 na laptop, ki ima windows 10. Probal inštalirati driverje HP, vendar je vedno obvestilo spodaj:

https://ibb.co/85JCZC7

Zakaj? Naložil driverje z uradne strani. Večkrat ponovno ugasnil in povezal tiskalnik ter resetiral laptop.
  • spremenilo: permit ()

ngc2392 ::

poskusi z tistim usb instalerjem, velikim cca 5 mb. naj bi delal...
United We Stand, Divided We Fall

sbawe64 ::

Pobriši šoferje, če si prej nameščal.

Prvo kabel priklopi, nato šoferji.
2020 is new 1984
Corona World order

MIHAc27 ::

sbawe64 je izjavil:

Pobriši šoferje, če si prej nameščal.

Prvo kabel priklopi, nato šoferji.


Ravno tako ne. Ponavadi se zažene inštalacijo, in šele ko vmes začne iskat ali opozori, da priklopi tiskalnik, se ga da. Da ga ne najde je lahko kup razlogov, največkrat pa zato, ker nek tiskalnik že obstaja, samo gonilnik zanj ni ok.


Lahko pa proba drugače:
iz https://support.hp.com/in-en/drivers/se...
potegneš gonilnik, in ga razpakiraš z desnim klikom v mapo.
Priklopiš tiskalnik potem pa v Upravitelju naprav poiščeš ? ali ! pa ime tiskalnika, desno klikneš in posodobi gonilnik... potem pa mu ročno poveš kje je mapa z gonilnikom.

Pred tem lahko tudi probaš samo poinštalirat, ampak tale inštalacija ne išče tiskalnika, torej naj bo vmes odklopljen.

Če vseeno ne deluje, je fino odstranit software pred ponovnim poskusom, pa tudi kaj restartat PC

Frenckie ::

Za ta tiskalnik je bil zadnji gonilnik na uradni HP strani za Win 7 / 64bit.
Imam podoben tiskalnik HP LaserJet 1010 in vem, da so bile težave z gonilniki na Win 8.1 in Win 10 /64bit.
Vem, da sem porabil veliko časa na internetu pri iskanju delujočega gonilnika.
Preizkušal tudi generične, a brez uspeha. Slučajno na neki strani naletim na podatek, da je HP skrivaj izdal nek univerzalni gonilnik za starejše tiskalnike.
Bila je povezava na gonilnik in točna navodila za nameščanje. Pri nameščanju je bilo potrebno vnašati podatke za tvoj tiskalnik in določiti vrata.
Ta tiskalnik mi še danes deluje na Win 10.

permit ::

Frenckie je izjavil:

Za ta tiskalnik je bil zadnji gonilnik na uradni HP strani za Win 7 / 64bit.
Imam podoben tiskalnik HP LaserJet 1010 in vem, da so bile težave z gonilniki na Win 8.1 in Win 10 /64bit.
Vem, da sem porabil veliko časa na internetu pri iskanju delujočega gonilnika.
Preizkušal tudi generične, a brez uspeha. Slučajno na neki strani naletim na podatek, da je HP skrivaj izdal nek univerzalni gonilnik za starejše tiskalnike.
Bila je povezava na gonilnik in točna navodila za nameščanje. Pri nameščanju je bilo potrebno vnašati podatke za tvoj tiskalnik in določiti vrata.
Ta tiskalnik mi še danes deluje na Win 10.


Hvala, to bo verjetno pravo. Iščem po netu, pa bi vprašal: če se spomniš strani oz. kako si našel ta univerzalni gonilnik za starejše tiskalnike HP?

Frenckie ::

Navodila za namestitev:
http://hplaserjet1010onwindows10.blogsp...

Na internetu najdi to datoteko exe:
upd-pcl5-x64-5.9.0.18326.exe

Novejše meni niso delovale.

sbawe64 ::

Ironično boš potreboval za ftp download browser, ki še podpira ftp protokol, predlagam Palemoon (FF in chrome ga več ne).

Če velja, kar je napisal Frenckie (upd-pcl5-x64-5.9.0.18326.exe).

https://h30434.www3.hp.com/t5/LaserJet-...
HP Universal Print Driver for Windows PCL5

Windows 8.1 (32-bit)
ftp://ftp.hp.com/pub/softlib/UPD/hp-upd-5.9.0.18326/upd-pcl5-x32-5.9.0.18326.exe


Windows 8.1 (64-bit)
ftp://ftp.hp.com/pub/softlib/UPD/hp-upd-5.9.0.18326/upd-pcl5-x64-5.9.0.18326.exe
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Miha 333 ::

Inštalacija HP 1010 na win10 meni uspe tako, da namestim zadnji gonilnik za visto64, takoj zatem pa poženem windows update in med izbirnimi posodobitvami se pojavi nov gonilnik, ki ga izbereš in namestiš.

papak ::

A imaš slovenske windowse? Mene je pa enem podobnem HP-ju zafrkavalo tole:

Potegni dol driverje. Ne instaliraj ampak razpakiraj datoteko s 7Zip ali Winrar. Naredi kopijo mape English in jo poimenuj Slovenian. Poženi Setup.exe.

rezidiaz93 ::

You also use a hp printer to print materials for military websites with interesting rubrics. now it was archiving in our office. It is extraordinary experience to be user of hp printer

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ToniT ()

rezidiaz93 ::

or you can find hp driver here and find review and download button like hp envy 6000 driver there


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win10 drv za Printer Epson EPL 5800

Oddelek: Strojna oprema
14815 (451) 2f4u
»

servis tiskalnikov

Oddelek: Strojna oprema
111907 (1496) franckranc
»

Kako pripraviti HP LaserJet 1010 za delo v Win7

Oddelek: Pomoč in nasveti
72226 (2100) Frenckie
»

Starejsi HP LaserJeti in Windows 7 = no go

Oddelek: Pomoč in nasveti
93068 (2565) dbokal
»

Vrata tiskalnika v okvari?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152677 (2532) Duhec

Več podobnih tem