» »

Priklop discrete GPUja na USB-C monitor

Priklop discrete GPUja na USB-C monitor

bastadu ::

Kupujuem nov monitor, ki ima med drugimi tudi USB-C input, ki afaik v prvi vrsti omogoča priklop laptopov ter napajanje le teh prek enega samega kabla, prav tako pa prek tega istega kabla poteka še komunikacija z USB-hubom na monitorju. Sedaj me zanima, kako je v primeru, da na ta isti USB-C port priklopim grafično na PCju z nekim DP-na-USB-C kablom? Bo to delalo na enak način kot na laptopu, torej da bodo tudi USB porti šli skozi grafiko? Ali bo delalo vse razen USB portov? Namreč iz mize do računalnika pod mizo bi rad speljal kabel čez čim manjšo luknjo in USB-C konektor bi bil idealen ...

FireSnake ::

Prvo zadihaj in malo razčleni tole zadevo (bolje rečeno: špagete).

Potem bomo pa naprej ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Rias Gremory ::

Rias Gremory ::

Če prav razumem bi ti rad USB napravo priklopil na bodoči monitor, monitor bi pa USB podatke pretočil do računalnika preko GPU-ja.
Iskreno ne vem. Napiši model monitorja pa jasno napiši kaj točno bi rad.

bastadu ::

Še enkrat, upam da bo bolje razumljivo: Če priklopiš laptop, ki ima USB Type C port, na monitor, ki tudi ima ta USB Type C port, gre prek enega samega kabla video, data (USB porti na monitorju) in napajanje (laptopa). Jaz bi rad na isti način povezal monitor (ki ima USB Type C) ter PC računalnik, ki pa nima nikjer tega USB Type C porta, ampak verjetno obstaja kakšna alternativa ... Jaz seveda napajal ne bom PCja preko tega kabla, ampak dobro bi pa bilo, da bi s tem enim kablom povezal tudi USBje na monitorju ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Gejspodar ::

Zdravo,

V teoriji naj bi šlo - preveri kaj poreče datasheet grafične kartice.

Relevanten članek na temo: https://www.eurogamer.net/articles/digi...


Popravek, sem površno prebral. Tukaj omenjaš z nekim DP-na-USB-C kablom, kar je NO GO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Gejspodar ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB C docking station

Oddelek: Kaj kupiti
314024 (1040) Morison
»

USB-C multiport adapterji

Oddelek: Kaj kupiti
121276 (579) Lonsarg
»

Usb polnilna postaja

Oddelek: Kaj kupiti
252447 (1211) OK.d
»

S čim priklopit 4k monitor na huawei matebook 13

Oddelek: Zvok in slika
203655 (2935) yellowbe34
»

Je Apple res kisknil z novimi MacBook Proji? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34276433 (61419) c3p0

Več podobnih tem