» »

1000 mbit mreža in samo 100mbit transfer preko mreže

1000 mbit mreža in samo 100mbit transfer preko mreže

sh4rkc ::

Živjo,

Zanima me, če se komu sanja kaj bi bilo narobe z mrežo. Na obeh računalnikih imam nastavljeno na mrežni 1000mbit in tudi kaže povezava na obeh 1000mbit a transfer preko mreže gre samo 100 mbit ( 11.6 MB/S ). Iz mojega računalnika imam speljan CAT6 kabel cca 15m do TP-link switcha( RATE-an 1000mbit ) in potem od prvega switcha do drugega switcha(ki je isti kot prvi...RATE-an 1000mbit) CAT6 kabel še dodatnih 10m. Na bratovem računalniku mrežna nastavljena prav tako na 1000mbit in kaže mrežna povezava da ima 1000mbit povezavo a ko grem prenašat film iz mojega računalnika na njegovega pa prenaša samo 100mbit. Ni mi jasn nič :)).
Kakšne ideje?

Lp Jure

JeBelaCesta ::

da ni film na kakem usb2.0 disku ? napiši iz kje bereš oz kam pišeš film
lep pozdrav iz višav ;-)

hojnikb ::

očitno vmes med switchoma furaš samo 100mbit. slab kabl ali switch ?
#brezpodpisa

Xserces ::

prenaša 100mbit/s al 100Mb/s?

slabo prebrau prvi post (11,6MB/s) sem spregledal
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

JeBelaCesta ::

lep pozdrav iz višav ;-)

sh4rkc ::

hojnikb je izjavil:

očitno vmes med switchoma furaš samo 100mbit. slab kabl ali switch ?


Kable sem naredil sam in sem jih stestiral z Testerjem za kable in ni bilo vidnih napak. Sem tudi vizualno pregledal kabel in je videti vredu. Bom probal network test naredit pa da vidim kje sem. Med switchoma bi moglo bit 1000mbit, no vsaj tako je oglaševano na škatli. Al sta problem switcha al pa kabel. Zanimivo mi je samo to da kaže na obeh mrežnah 1000mbit ker v primeru slabega kabla ali mreže bi mogle se prestavit na 100mbit, no vsaj tako sem prebral, razumel.

Furbo ::

Tistih 1000mbit je samo do prve naprave, ne vse do bratovega pcja. Verjetno je res vmes problem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

p0ki ::

Verjetno je tu problem v kablu med switchema. Lahko samo, da je ena zicka preveč "zarezana". Sem imel podoben primer oziroma že več in vedno je bil kriv kabel. Probaj z drugim, oziroma na novo sklampaf skupaj enega
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

tony1 ::

Poskusi z izločanjem vmesnih povezav in kišti prinesi v isto sobo in daj vmes direkt kabel.

Zagotovo ne gre za omejitev npr. hitrosti trdega diska s katerega se bere/piše?

Highlag ::

Preveri kable. Seveda če imaš vso opremo takšno, da podpira 1000mbit ali več.
Včasih je treba kak konektor zamenjat...
Never trust a computer you can't throw out a window

sh4rkc ::

Furbo je izjavil:

Tistih 1000mbit je samo do prve naprave, ne vse do bratovega pcja. Verjetno je res vmes problem.


Vsa oprema je gigabit ali ve več, vsi računalniki imajo ssd ali m2 ssd. Vprašanje je če je res kabel?? Imam še en računalnik zraven bratovega ki je povezan z switchom. Do switcha z original cat5e kablom in iz switcha do bratovega cat5e kabel original. In še vedno 100mbit(11.1 MB/s).

p0ki je izjavil:

Verjetno je tu problem v kablu med switchema. Lahko samo, da je ena zicka preveč "zarezana". Sem imel podoben primer oziroma že več in vedno je bil kriv kabel. Probaj z drugim, oziroma na novo sklampaf skupaj enega


Kaj pomeni da je ena žička preveč zarezana?? Kje? Kako?

tony1 je izjavil:

Poskusi z izločanjem vmesnih povezav in kišti prinesi v isto sobo in daj vmes direkt kabel.

Zagotovo ne gre za omejitev npr. hitrosti trdega diska s katerega se bere/piše?


Vsi diski so ssd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sh4rkc ()

WizzardOfOZ ::

Kabel od switcha do bratovega računalnika je po moje problem. Probaj brez switcha pri bratu.
Samo od tebe do tvojega switcha, pa potem iz tega switcha v bratov pc, pa povej koliko je prenos.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Han ::

Katera plata oziroma mrežna je v računalnikih?

sh4rkc ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Kabel od switcha do bratovega računalnika je po moje problem. Probaj brez switcha pri bratu.
Samo od tebe do tvojega switcha, pa potem iz tega switcha v bratov pc, pa povej koliko je prenos.


Evo, sem rešil problem. Problem je bil switch pri bratu, ki je pa bil popolnoma nov iz škatle. Zakaj je bremzal nimam pojma, sem ga pa zamenjal z istim novim in zdaj leti od mene pa do PRINTER računalnika 110MB/s prej pa samo 11.1MB/s. Problem je tudi bil bratov računalnik in njegova mrežna... računalnik je star 10 let in ima vgrajeno tudi posebej mrežno na PCIE. Zanimivo mi je bilo, ko sem bil na mojem računalniku in ko sem potegnil file iz njegovega računalnika do mojega je šlo 80MB/s, ko sem iz mojega prenašal na njegovega pa samo 20-40MB/s. Ko sem bil na njegovem računalniku sem potegnil file iz mojega računalnika je povezava zmrznila in jo je vrglo vn, ko sem nalagal file iz njegovega na moj računalnik je pa šlo nekak 5-20MB/s. Zanimiva zadeva :).

Lp Jure

Han je izjavil:

Katera plata oziroma mrežna je v računalnikih?


Sem rešil zadevo. Brat ima mrežno na PCIE in dela probleme. Prav tako je switch pri bratu bremzal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sh4rkc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezovanje več switchov

Oddelek: Omrežja in internet
10798 (489) blaz1810
»

Doma ni gigabitne mreže

Oddelek: Omrežja in internet
251964 (1022) Zvezdica27
»

Domače omrežje - precej veliko

Oddelek: Omrežja in internet
488628 (6927) SeMiNeSanja
»

Postavitev domačega omrežja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5318731 (17265) Vanadium
»

Gigabitna mrežna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
484033 (2450) Spc

Več podobnih tem