» »

T-2 tezenje

T-2 tezenje

1
2
»

Ben Dover ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

SemiSeMiNeSanja, a tvoja firma še vedno fura website brez SSL? :)

jst bi takim, k ne namestijo certa v 2022 lepo "odklopil povezavo".

Si se spet lotil na osebnem nivoju svinjat?

Kako je lahko človek tako podel in niskoten?


Hja kdor vizoko leda nisko pade ja

SeMiNeSanja ::

Ben Dover je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

SemiSeMiNeSanja, a tvoja firma še vedno fura website brez SSL? :)

jst bi takim, k ne namestijo certa v 2022 lepo "odklopil povezavo".

Si se spet lotil na osebnem nivoju svinjat?

Kako je lahko človek tako podel in niskoten?


Hja kdor vizoko leda nisko pade ja

Eden tistih primerkov, ki jim ni všeč kar si napisal, pa potem na koncu že pišejo na forum tvoje pravo ime, priimek in druge osebne podatke.

Ne vem, zakaj se take pizde ne izobči s forumov za vekomaj.

Izsiljevanje in to še z osebnimi podatki, ne samo da nima tu kaj iskati, je tudi kaznivo dejanje. Pa naj se take pičke malo zamislijo!

Ostalim pa toplo odsvetujem, da se zgledujejo po njihovem karakterju.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

mzakelj ::

Meni so lepo pojasnili da če imam lastno opremo naj ne kličem na helpdesk. Imel sem problem z modemom in BRO. Je enostavno nabil 16mili zamika. Na lastnem routerju imam 4-6ms. In do sedaj nisem imel problemov. Še MAC so mi zaklenili da imam "statiko" Imam pa ONT od TS in nato na mikrotik. Nisem tuhi razmišljal da bi ONT dal stran. Ker potem vem da bodo problemi z TS

bbbbbb2015 ::

Parkelj je izjavil:

Spostovani!

Spravil sem se do doticne cudne situacije:
V bloku imamo optiko (T-2) in redno jim placujem narocnino za TK storitve in do danasnjega tedna je bilo vse v najlepsem redu. Zaradi pomankanja prostora sem v stanovanju odstranil njihov Innbox V60 (odklopljen je v omari) in optiko speljal direktno v svoj Mikrotik CRS326-24G-2S+ in vse deluje bp, vendar me od ponedeljka naprej vsak dan klicejo, da ne dobijo povratnega IPja. Njihov "Tech support" mi ni tocno znal razloziti, v cem je sploh problem, dopuscam seveda tudi moznost, da ga jaz nisem razumel, vendar cisto zelen tudi nisem v teh vodah ... Dve kljucni vprasanji sta:
1) Ali mogoce ve, ce krsim narocnisko pogodbo?
2) V cem je sploh problem (s tehnicnega vidika)?

Lp,
M.



Kršiš sicer zakon o telekomunikacijah, če že hočeš vedeti. Ti lahko telekomunikacijske storitve uporabljaš preko terminalske opreme, kamor se šteje Innbox v60 (ali karkoli pač imaš instalirano), ki je v lasti operaterja in v tvoji posesti.

Iz tehničnega vidika je problem, ker oni imajo nadzor nad terminalom, verjetno v obliki SNMP, ki ima pač neko nomenklaturo (imena elementov, ki se nadzoruje). Ti si priklopil sedaj nek drug terminal, ki SNMP nima konfiguriran, pa četudi bi ga imel, je nomenklatura druga, pa si oni s tem ne morejo pomagati.

Stvari sicer niso povsem izgubljene. Mi smo imeli prvi priklopljen Asterisk telefonsko centralo preko SIP. Malo smo se lovili, dobesedno učili so se na nas.

Podobno smo imeli med prvimi alocirano podmrežo 16 IPjev, ki nam je niso zaračunavali dolgo časa, potem pa so zopet "vzpostavili" storitev, ter nam to zaračunavajo.

Stvar je taka, da sem jaz svojčas šel k tehničnemu direktorju na T-2, poznal sem tudi g. Turka, ki je bil takrat direktor.

Najprej so se upirali, da bi pa prav "zaradi mene" delali neko izjemo v tist njihovi lepi slikici omrežja. Naposled je takrat šef prodaje poslovnim uporabnikom g. Aleš Zore (tudi moj nekdanji sodelavec) privolil, ker je nekako prevagalo, da je potrebno omrežje in storitve nenehno razvijati in iti "nasproti uporabnikom".

Torej, da si odklopil njihov terminal, ni lepo. Tudi zaradi kršenja zakona te ne bodo z AKOSa preganjali.

Predlagam ti pa, da greš, ter prosiš za sestanek pri tehničnem direktorju, ter poveš kaj bi rad. Da oni prišparajo na terminalni opremi bi jim načeloma moralo biti všeč.

Samo kaj pa oni za minimalno kontrole rabijo nad terminalom, to ti pa bodo oni povedali.

Parkelj ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Parkelj je izjavil:

Spostovani!

Spravil sem se do doticne cudne situacije:
V bloku imamo optiko (T-2) in redno jim placujem narocnino za TK storitve in do danasnjega tedna je bilo vse v najlepsem redu. Zaradi pomankanja prostora sem v stanovanju odstranil njihov Innbox V60 (odklopljen je v omari) in optiko speljal direktno v svoj Mikrotik CRS326-24G-2S+ in vse deluje bp, vendar me od ponedeljka naprej vsak dan klicejo, da ne dobijo povratnega IPja. Njihov "Tech support" mi ni tocno znal razloziti, v cem je sploh problem, dopuscam seveda tudi moznost, da ga jaz nisem razumel, vendar cisto zelen tudi nisem v teh vodah ... Dve kljucni vprasanji sta:
1) Ali mogoce ve, ce krsim narocnisko pogodbo?
2) V cem je sploh problem (s tehnicnega vidika)?

Lp,
M.



Kršiš sicer zakon o telekomunikacijah, če že hočeš vedeti. Ti lahko telekomunikacijske storitve uporabljaš preko terminalske opreme, kamor se šteje Innbox v60 (ali karkoli pač imaš instalirano), ki je v lasti operaterja in v tvoji posesti.

Iz tehničnega vidika je problem, ker oni imajo nadzor nad terminalom, verjetno v obliki SNMP, ki ima pač neko nomenklaturo (imena elementov, ki se nadzoruje). Ti si priklopil sedaj nek drug terminal, ki SNMP nima konfiguriran, pa četudi bi ga imel, je nomenklatura druga, pa si oni s tem ne morejo pomagati.

Stvari sicer niso povsem izgubljene. Mi smo imeli prvi priklopljen Asterisk telefonsko centralo preko SIP. Malo smo se lovili, dobesedno učili so se na nas.

Podobno smo imeli med prvimi alocirano podmrežo 16 IPjev, ki nam je niso zaračunavali dolgo časa, potem pa so zopet "vzpostavili" storitev, ter nam to zaračunavajo.

Stvar je taka, da sem jaz svojčas šel k tehničnemu direktorju na T-2, poznal sem tudi g. Turka, ki je bil takrat direktor.

Najprej so se upirali, da bi pa prav "zaradi mene" delali neko izjemo v tist njihovi lepi slikici omrežja. Naposled je takrat šef prodaje poslovnim uporabnikom g. Aleš Zore (tudi moj nekdanji sodelavec) privolil, ker je nekako prevagalo, da je potrebno omrežje in storitve nenehno razvijati in iti "nasproti uporabnikom".

Torej, da si odklopil njihov terminal, ni lepo. Tudi zaradi kršenja zakona te ne bodo z AKOSa preganjali.

Predlagam ti pa, da greš, ter prosiš za sestanek pri tehničnem direktorju, ter poveš kaj bi rad. Da oni prišparajo na terminalni opremi bi jim načeloma moralo biti všeč.

Samo kaj pa oni za minimalno kontrole rabijo nad terminalom, to ti pa bodo oni povedali.

Super hvala za napisano! Ze pisem email ...

Lp,
M.

MaxDog ::

Tudi jaz sem nadomestil T2-jev U92 router. Imam optiko od TS in pred U92 še njihov G21 ONT. Vse dela kot je treba, samo kodiranih programov na IPTV ne prikazuje (ne preko TV vmesnika Arris in tudi preko PC-ja - multicast ne). Lahko da router (OpenWrt) kaj blokira ali pa ima U92 vgrajen dekoder. Kakšna ideja v čem bi bil lahko problem in kako rešit zadevo.

mzakelj ::

MaxDog je izjavil:

Tudi jaz sem nadomestil T2-jev U92 router. Imam optiko od TS in pred U92 še njihov G21 ONT. Vse dela kot je treba, samo kodiranih programov na IPTV ne prikazuje (ne preko TV vmesnika Arris in tudi preko PC-ja - multicast ne). Lahko da router (OpenWrt) kaj blokira ali pa ima U92 vgrajen dekoder. Kakšna ideja v čem bi bil lahko problem in kako rešit zadevo.


Na wan moraš pripeti Vlan2000 kateri je tagiran. Nato na vsakem portu za TV moraš imeti NETAGIRAN Vlan2000. Potem bo TV delal. Drugače ne bo.

MaxDog ::

Imam tako naštimano in TV dela. Samo kodiranih kanalov (HBO, Fox,...) ne prikazuje, ostali so ok.

Kami ::

Tudi jaz sem odstranil Innbox zaradi prostorske stiske (rack omara je ze precej polna, zraven tega bi moral zadevo tudi prikljuciti na UPS).

Tehnik je rekel, da ni problema samo, da znajo biti tezave s TV in z help deskom ob izpadih / tezavah.

TV-ja nimam, za help desk pa mi je razumljivo, ker potem nimajo dostopa do nekaterih podatkov (in v primeru tezav in potrebe po diagnostiki bi zadevo priklopil nazaj - v nobenem primeru, pa seveda ne bi tezil njim in se obnasal arogantno ali podobno, ker je bila to moja zavestna odlocitev in sem tudi prevzel vsa potencialna "tveganja" oziroma tezave, ki jih to lahko prinese).

Problem je bolj za to, ker imam GPON optiko preko TS infrastrukture, kar pomeni terminator od TS, Router od T2 in potem se moj router v bridge nacinu.

Sedaj OK, v primeru GPON mora biti terminator v taksnimi obliki (tam se tudi omejuje hitrost) ampak je precej nadlezno, neucinkovito in potratno, da je treba imeti 3 naprave.

Idealno bi seveda bilo samo ena naprava (lasten router z SPF modul) ampak to na GPON zal odpade (IIRC, zadnji Innbox ima SPF port ampak preko GPON in TS to zal odpade).

---

Drugace pa ja, najverjetneje je tudi veliko odvisno od tehnika in kako ti do njega dostopis in kako te "oceni".

Ce vidi, da nisi tako tehnicen in bi nekaj spreminjal, bo najverjetneje rekel ne. Kar je seveda razumljivo in jaz bi tudi naredil enako, ker to zna pomeniti samo dodatne tezave in support workload (pa taksni uporabnki so ponavadi radi tudi najbolj pametni in arogantni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

d0rK ::

Glede na to, da so tehniki ubistvu precej razumevajoči bi prosil če lahko kdo na hitro razložil kako se skensla ta Innbox. Imam TPLink Omada switch 2 dvema SFP portoma, Omada router in controller. Dva STBja sem že vtaknil v switch iz Innboxa in oba tvja lepo dela. Zaenkrat je še fiber v Innbox in nato kabel v WAN od routerja. Najlepša hvala vnaprej.

Ni ravno nujno da se mi nariše, če se komu ne da, samo dovolj natančno oriše da lahko potem zguglam in se naučim kar potrebujem.

Voluharr ::

tony1 je izjavil:


Ne razumeš, da T-2 omrežje ni tvoje omrežje, ampak T-2jevo. In konča se na LAN portih CPEja. Tvoje omrežje si lahko sam zgradiš z lastnimi dark fiber vlakni in nato počneš z njimi kar hočeš.

Zame se njihovo omrežje zaključi na PCBju SFP modula.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

Vanadium ::

MaxDog je izjavil:

Imam tako naštimano in TV dela. Samo kodiranih kanalov (HBO, Fox,...) ne prikazuje, ostali so ok.

Mislim, da imajo za te kanale DRM in zgleda vse skup zazna, da neki člen v verigi manjka oziroma ni certificiran

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Mikrohard ::

Nič takega ni. Za delovanje DRM-ja na boxu morata biti zagotovljena dva pogoja. Box mora imeti povezavo do DRM strežnika in točen čas (NTP strežnik, ki ga dobi preko DHCP optiona).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mikrohard ()

d0rK ::

Še enkrat vprašam, lahko kdo pojasni kaj bi moral narest da še sam odstranim Innbox?

Če dam oba kabla za STB v switch oba tvja lepo delata. Ne uspe mi pa da bi delal še NET. SFP sem vtaknil v switch, uplink iz LAN1 switcha v LAN port na routerju. Ne dela. Probam v WAN port na routerju, tudi ne dela. Kaj moram torej narest? Skupen VLAN za SFP port na switchu in WAN port na routerju? Igral sem se z VLANi in ničesar rešil, vmes se še enkrat zaklenil iz mreže ker sem se postavil na ločen vlan brez povezave do preostalega omrežja.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4123 124 125 126 )

Oddelek: Kaj kupiti
62971186511 (499) mat_ko
»

INNBOX V60U omejevanje dostopov

Oddelek: Strojna oprema
364800 (2180) filip007
»

A1 - tv komunikator priklopljen na router (bridge način) - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
236864 (4820) morosito
»

Backdoor-i v Cisco (in drugih) napravah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15328266 (23112) jukoz
»

Domače omrežje - precej veliko

Oddelek: Omrežja in internet
488682 (6981) SeMiNeSanja

Več podobnih tem