» »

Pisarniško delovni kompjutr

Pisarniško delovni kompjutr

Elemen_T ::

Za v pisarno se rabi en srednje zmogljiv računalnik.
Poleg osnovnih pisarniških del, bi se uporabljal še illustrator in ostali grafični programi. Na "močnejšem" softwareu pa se vseeno nebi počeli nič preveč zahtevnega.

Brez ekrana bi se dalo tam do 200k, max 220k.
Obstaja ena dobra duščca, ki bi mi sestavila nekaj podobnega?

hvala!

Elemen_T ::

pliiiz!

BluPhenix ::

Zakaj pa nebi kupil kakšnega računalnika tipa Dell, IBM, ...

Za pisarniška in resna dela so taki ponavadi najprimernejši.

Elemen_T ::

Bi bil?
Kateri recimo?

Sem bral forum in naletel na eno temo pa sem sam nekaj sestavil...
GIGABYTE K8NF-9 nForce4-4x +SB+GBL+SATA ..........28.080
ATHLON 64 2800+/512K (1.8GHz) BOX ......................32.760
512MB PC3200 DDR DIMM .........................................13.080
SEAGATE 200GB 7200 SATA 8MB ...............................31.320
GIGABYTE GF 6600GT 128MB dvi/tvout PCIe ...............51.120
NEC ND-3520 DVD-+RW 16x dvoslojni.........................16.440
LC Power LC6550G 550W (1x140mm) silent.................11.280
CHIEFTEC DG-01WD-U bel.........................................12.600
CREATIVE Inspire P380 2.1........................................9.120
LOGITECH UltraX flat, oem slovenska..........................7.320
LOGITECH B58 OEM, optična.......................................3.120
SAMSUNG LCD 710V TCO99 (17")...............................64.560
----

216.240 SISTEM
64.560 LCD
Skupaj 280.800

Kako se vam zdi?

BluPhenix ::

Meni se zdi nekam dosti za grafično glede na to da naj bi bil za pisarniško/grafično uporabo, raje ga nafilaj s 513 rama več.

Elemen_T ::

Pa potem eno malo slabšo grafično kartico?
Kakšen predlog?

Big_Al ::

En pisarniški komplet je tu pa ga malo zmodificiraj...

BluPhenix ::

Če ne boš rabil za igre bi bila kakšna tipa radeon 9200 čisto dovolj.

Kitty ::

FunTech AMD smart 3000
- Ohišje GMC K33, ATX Middle, 80mm fan , USB/au, srebrno/črn SILENT
- Napajalnik SILENT POWER LC 550W PFC LC6550, 120mm Fan (tiho delovanje)
- Matična plošča Gigabyte K8NF-9 socket 939 Nvidia nForce 4-4X , Dual Chanell DDR400,PCI-E graf ,1x PCI-EX16, 3xPCI, 2x PATA, 4x SATA,RAID 0,1,SB zvočna 8Chanell, 1G LAN, ATX, FireWire
- Procesor AMD Athlon 64 XP 3000 939 BOX
- Ram 512Mb Geil pc3200 Value z ALU hladilniki
- Trdi disk Hitachi 160Gb 8Mb cache 7200 SATA
- Dvdrw optična enota NEC 3520
- Grafična kartica Gigabyte Nvidia geforce 6600GT 128Mb Dvi Tv-out Retail
Zvočna in mrežna kartica integrirani na matični plošči.
179.600

Možne tudi spremembe v konfiguracijah po želji kupca.

- Logitech Ultra X Keyboard PS2/USB SLO
7.000
- Logitech B58 Premium Optical Wheel mouse črna/bela PS2/USB
3.000
- Creative Inspire P380 2.1 29W RMS (17+2*6) RETAIL
11.000
- LCD SAMSUNG 710V 17"
62.900

skupaj: 252.500

Goldee ::

manj daj za grafo kot je rekel Bluphenix in daj vec za monitor, ker bos dosti cajta na dan buljil vanj in oci ti bodo hvalezne :)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Elemen_T ::

Tale lancom se mi zdi kar zanimiva varianta.
A bodo tečni če hočem zraven vzet večji disk in več spomina?

BluPhenix ::

Odvisno, če imajo že predpripravljene mašine lahko da ja.

Vsekakor si poglej tudi ostale možnosti predsestavljenih računalnikov Dell, IBM, HP,... poišči malo.

Kitty dober računalnik za doma nabijat igre, precej neuporaben za pisarno saj bo neizkoriščen. Ne rabiš Geil rama, Geforce 6600 GT..

6oldee ima prav raje daj za monitor 130k.

Big_Al ::

RAM lahko tako samo dodaš, glede diska pa vprašaj.

Kitty ::

Kar se tiče Geil rama: raje dam 16.500 za Geil, kot enako ali malenkost manj za no name ram.
Predlagani računalnik je v enakem rangu oz. boljši od tistega, ki ga je Elemen_T omenil.

Glede Dell, IBM, ipd. računalnikov. Kaj pa mislite, da plačate pri takih konfiguracijah? Komponente so popolnoma enake kot v konfiguracijah, ki jih sestavijo v trgovinah, s to razliko, da plačate blagovno znamko na kišti.
Sicer pa v vsaki trgovini lahko sestavijo manj hudo konfiguracijo, da bo računalnik bolj izkoriščen :D .

Odločitev je v rokah posameznika...

Goldee ::

po moje bi sempron 3000+ komot lahk nadomestil 64-bitca za taka opravila ...
no name rami so cist kul za v pisarno-kot da bo navijal pc da bo potem Word delal hitreje... ((moje mnenje))

para-site ::

no name rami imajo višjo stopnjo pokvarljivosti, tukaj se sploh ne govori o navijanju...

BluPhenix ::

Glede Dell, IBM, ipd. računalnikov. Kaj pa mislite, da plačate pri takih konfiguracijah? Komponente so popolnoma enake kot v konfiguracijah, ki jih sestavijo v trgovinah, s to razliko, da plačate blagovno znamko na kišti.


mi je žal ampak to ne drži. Vem iz 1 roke za dell, veliko delov je narejenih custom za njih (matične,...) s tem, da so ti računalniki 100% stestirani da dela hardware dobro skupaj, pri doma sestavljenih računalnikih se ti hitro zgodi da se dve stvari ne marata, pri brand imenih ni tako.

Če pa misliš da so brand računalniki dražji kot home made se tudi motiš, veliko je cenejših in veliko jih ima isto ceno kot ima home-made, le da tam ne moreš imet asus plošče, geil ramov, ...

Kitty: jaz nimam geil ramov (so twinmos) in nimam mobenih problemov, ne z simulacijami, ne z obdelavo slik. Seveda ne pravim da so tako dobri kot tisti, vendar take hude razlike pa vseeno ni, seveda odvisno za kaj uporabljaš.

Kitty: najbolj huda konfiguracija ni vedno najboljša.

Kitty ::

Če pa misliš da so brand računalniki dražji kot home made se tudi motiš, veliko je cenejših in veliko jih ima isto ceno kot ima home-made, le da tam ne moreš imet asus plošče, geil ramov, ...


Tvoja gola trditev me ni uspela prepričati...

BluPhenix ::

Jah pol pa si poglej malo cene kaj ti čem pomagat.

taka stvar stane recimo:

Intel Pentium 4 Socket 775 HT
2,8 / 3,0 / 3,4 Mhz
PCI Express 16x
512Mb DDR2 400Mhz
80GB ATA HDD 7.200 trdi disk
(160GB SATA, 250GB SATA)
DVD/CD-RW kombinirana enota
3,5'' disketna enota
Integriran 2-channel SATA kontroler
8x USB 2.0, RJ-11, RJ-45, VGA, parallel,...
Mrežna kartica 10/100/1000Mbit
Intel Graphics Media Accelerator 900 (do 128MB shared memory)
Tipkovnica + miška DELL
Microsoft Windows XP PRO

189.900 SIT + DDV


Doplačilo za:
- 160 GB SATA: 9.800+DDV
- DVD-RW +/- dual layer 9.900+DDV

po cenah Mlacoma sem (za precej no name komponente) naračunal približno enako ceno, brez grafične, tipkovnice, miške in disketnika.

S tem da so pri nas brand računalniki dražji kot v tujini, kjer so cenejši od home made robe.

Kitty ::

Zdej si me pa še manj prepričal...žal, to je kr neki :\

BluPhenix ::

Kaj je krneki? Konfiguracija? Za navijanje in igre ja, ampak za vse drugo resno delo pa daleč od tega.

Nekateri pač ne veste kaj so to delovni in kaj igralni računalniki.

Sicer bi ti pa to da plačaš le ime lahko rekel tudi za Geil rame, velja isti patent. Čipi so isti, kontrolerji tudi, vitroplast je pa itak povsod isti. Mogoče imajo čipe boljše serije, mogoče.

Zgodovina sprememb…

Kitty ::

Ne konfiguracija, primerjava je kr neki.
Takšno konfiguracijo, brez grafične dobiš za 155.000 z že vključenim ddv.

Da je za pisarniško rabo dovolj kaj bolj preprostega od moje prej omenjene konfiguracije je res, vendar je bila moja konfiguracija (ponavljam) odgovor na elemen_t-ovo.

BluPhenix ::

Elemen_T je podal konfiguracijo za katero je zvedel malo tu malo tam da je vredu in vprašal če bi bilo dovolj/preveč.

Mi smo mu rekli nekatere stvari preveč.

Takšno konfiguracijo, brez grafične dobiš za 155.000 z že vključenim ddv.

Seveda, z absolutno no name komponentami.

xenon74 ::

BluPhenix:O
Tele dellvitre s šerano grafiko stanejo 230k - dejansko pa je vse skupaj z winsi vred vredno manj kot 190k - (cca 20% manj)
Če sestaviš na mlacom cenik, brez no-name komponent, dobiš skupaj z XP-ji pro ceno 201k. S tem da je 128MB grafika dejansko na PCIe vodilu in ne uporablja sistemskega rama.

S tem da jaz bi vzel AMD64 3000+ socket 939.
gigabyte nforce 4
1GBrama PC3200
SATA disk 120GB
Nvidia 6600/128 grafo
nec3250 dvd+rw
teac cd
disketnik/miš S96/tipkovnica
ohišje + PSU
XP pro
kar nanese 235k z DDV

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Kitty ::

Če je Intel, Geil, Maxtor, Nec, Asus, Logitech no name, potem imaš prav.:D

steev ::

A ni za pisarniško (usakdanje) delo boljši Pentium??? :\
:|

xenon74 ::

@steev

V bistvu ta trditev ni pravilna. Dejansko je vseeno kaj vzameš AMD64 3000+ ali P4 3GHz. Minimalne razlike med programi sicer obstajajo vendar sta si procesorja direktno konkurenčna (Zato tudi oznaka 3000+). Nekje je hitrejši intel nekje AMD v povprečju sta si enakovredna. Opazna pa je razlika pri igrah - tu je AMD64 precej hitrejši.

Meni je načelno vseeno kaj folk kupuje sam pač podpiram tistega za katerega menim, da je v določenem obdobje tehnološko naprednejši. Trenutno je to AMD in zaenkrat nič ne kaže, da se bo tehtnica obrnila - prej nasprotno. Za intel prihajajo težki dualcore časi.

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

para-site ::

mašina z integrirano grafiko čez 200 jurjev :D :D :D

vi niste normalni, ne samo, da obstaja kaj takega, eni še hvalijo to:D

sparc49 ::

Pisarniški Dell z LCD in WinXP za 210k.

Verjetno malo starejši model.

steev ::

Sam miške od DeLL-a so pa fejk.
:|

BluPhenix ::

sparc49: niti ni tako staro. To je odličen računalnik za v službi, samo kaj ko ne moreš delat nič pametnega, ker nima geforce6600 in geil ramov.

para-site: kaj pa je narobe z integrirano grafično če računalnika ne rabiš za igranje iger?

Nekateri otroci tukaj res ne ločite med računalniki za igranje iger in računalniki za na delovno mesto.

xenon74: steev ni pisal kaj je tehnološko bolj napredno, napisal je, da je za vsakdanje pisarniško delo dovolj boljši Pentium I procesor, lahko tudi en 400 MHz PII.

steev: nazadnje ko sem delal z delli so imeli zraven MS intellimouse.

para-site ::

No če mi otroci ne razumemo razlike med igračarskimi PC-ji in tistimi za office, potem mi razloži smisel imeti P4 3.4 v office mašini, na kateri se bo poganjal Word.:D
To je iz omenjene konfiguracije.

BluPhenix ::

Človek je rekel da hoče računalnik za delo z wordom in za grafično obdelavo, cena do nekje 200.000.

pol pa so mu priporačali geforce6600 noter in podobno šaro, kajti v takem računalniku
nima kaj početi.

Jaz sem napisal, da je za pisarno dovolj 400Mhz PII procesor. Če pa hočeš imeti gor xpje pa daš enega starega PIII 900MHz.

Problem je pa ta da se danes v trgovinah ne dobi več PIII 900MHz, torej vzameš tistega, ki je najbolj poceni za TO KAR RABIŠ.

Zgodovina sprememb…

para-site ::

Najbolj poceni z integrirano grafiko pride okoli 80-100 jurjev...
ne pa čez 200:D

DominusSLO ::

Tudi jaz sem mnenja, da je konfiguracija za čez 200k sit potrata za v pisarno.... Jaz glasujem za najcenejšega semprona, z 512mb rama in integrirano grafo na plati. ~ 100k sit

Če pa je potreba po potrošnji 200k sit, pa glasujem za xenon74-ovo konfiguracijo, vendar z najcenejšo grafo na pci-e. Tudi proc je komot lahko 2800+ in ne 3000+.

steev ::

Za pisraniško, ampak res samo je za pisarniško delo je že dovlj nek P II z malo več rama (npr 265MB). Win XP delajo odlično gor (usaj moji sestri).
:|

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšno računalniško konfiguracijo imate? (nasplošno vaš hardware) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
937330 (5778) ialexxb
»

Dell Optiplex

Oddelek: Kaj kupiti
211466 (1261) Shatzy
»

Nivi Comp

Oddelek: Strojna oprema
111257 (1140) nurmaln
»

Nakup novega računalnika / ~ 400.000 sit

Oddelek: Kaj kupiti
432242 (1379) PrimozR
»

Katere komponente za pisarniški računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
111109 (979) Slowenc

Več podobnih tem