» »

Pisarniški računalnik + LCD

Pisarniški računalnik + LCD

MadMicka ::

Zanima me katero plato in INTEL proc ter katero grafično bi nabavl za pisarniški računalnik, ki bi stal skupaj z ohišjem, tipkovnico, miško, dvd/cdrw, ramom in disketnikom cca 120.000 + DDV

Pa še kateri LCD monitor za cca. 60.000 + DDV? Mogoče je boljš kupt bolj kvalitetnega 15" kot slabšega 17" za pisarno?

Pa še kateri barvni printer?

Se prav, na računalniku se jasno ne bi špilal 3 d streljačine :D , ampak bi se v osnovi tipkal pa surfal, tako da brzina niti ni tolk pomembno, kot je pomembno, da bosta grafična in LCD taka, da človek ne izgubi oči.

SasoS ::

Zakaj intel? Sempron je cenejši in hitrejši. Pomoje se 17" bolj splača - pri LCDjih je tako ali tako najbolj pomemben odzivni čas, ki ga za pisarniško delo ne rabiš.

Pisarniški računalnik dobiš za ene 75K + še ene tok za LCD in si na nekaj čez 150K komplet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

MadMicka ::

Prov pol pa AMD. V bistvu bom sestavu eno mašino kolegu, pa mi je en drug kolega reku, da je za pisarno nujno INTEL, ker je toliko bolj zanesljiv. Jaz osebno mam sicer AMD že leta in leta in mi dobr dela.

Caligula ::

MA lej, sej dobis za 80 jurjev ze sestavljene racunalnike k so za pisarno se predobri in zgrajeni okol Sempronov, Athlonov,..

Sej mas tud na Bolhi poln novih z garancijo,.. v kaki akcijah opr trgovcih,..

Edino kar se splaca pr teh ta cheap masinah je dodat se 256 MB rama k majo obicajno samo 256 Mb in je 512 res nuja.

kar se tice pa LCDja,.. mogoce, ce je dnar se splaca LGjevga 19 incnega za 110 jurjev v Comtronu drugace pa pac kakega cenejsega 17 incnega. Kak LG 1715 recimo stane okoli 80 jurjev se mi zdi pa je pohvaljen v testih..

Kar se tice nakupov nasploh bi ti pa zaradi cen in nasploh dobrega odnosa in neproblematicnosti svetoval, da pogledas tele racunalnike TUKAJ

Samo pac reces, da bi rad pri kakem 512 MB RAMa namesto 256 Mb pa bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

jest10 ::

MadMicka:
"pa mi je en drug kolega reku, da je za pisarno nujno INTEL, ker je toliko bolj zanesljiv"

Kolegu pa povej da je malo čuden.

MadMicka ::

Ohišje Midi ATX, TK-6007, 350W, front USB2.0 11.880,00
MB Asus A7N8X-X, NForce2-400, AGP8x, DDR, LAN, SB 19.200,00
Procesor AMD Sempron 2600, Socket A, BOX 26.400,00
Spominski modul DDRAM 512MB, 400MHz 24.120,00
VGA GeForce FX-5600, 128MB DDR, DVI, 8xAGP, 26.400,00
DVD/CDRW Samsung, CDRW52/32/52/DVD16x + software 11.880,00
Disketna enota 3.5", 1.44MB, vgradna 1.788,00
Tipkovnica Keytronic KT-800, SLO 3.600,00
Logitech miška Pilot Wheel Optical bulk S90 2.160,00
--------------------------------------------------------
skupaj 127.348,00 SIT (z ddv)

+ Monitor LG LCD 17'' L1710B

Edin, kar še moram prevert, če je oprema kompatibilna....

Caligula ::

Ma to je za pisarno predobro. Pa se mal drago plato si mu dau notr. Ta Asus ni vreden tega denarja.

jest10 ::

Grafika je čisto komot lahko fx5200 ali R9550, 9200
Proc 2400+, plata ena asrockova pa je takoj ceneje

SasoS ::

grafiko daš integrirano. sem vidu ene Epoxe ki imajo celo dual head integriran na plati - še predobro za pisarniško delo :D

kuglvinkl ::

Tipokovnica naj bo KT2001 Pro.

Grafične tut ne vem zakaj rabiš tako. Kot so pobje zgoraj povedal.

+ plata: Zelo dvomom, da se bo ta kišta kdaj nadgrajevala oz. namenila za druge potrebe. Če je temu tako, vzemi nekaj na KT400 ali KT600, te pride od 11 do 14k.
Your focus determines your reallity

Azrael ::

Hmm, kje pa je disk ? Brez njega bo delal samo kakšen STGL ali Bart Pe ali mogoče QNX...
Nekoč je bil Slo-tech.

Caligula ::

Ma sej pravm-za tok cheap sisteme se sploh ne splaca zgiublat casa-se na forumu ne. K za pisarno je tist crap za 70 jurjev v raznih akcijah se predober.

K bos po dnevih iskanja ugotovu, da bos na koncu 5 jurjev prsparu. K edina stvar za katere so sestavleni racunalniki k jih nase firme prodajajo so cist samo pisarne.

MadMicka ::

Disk sm pozabu napisat, nč hudga. Drugače, stvar je preprosta, če hočeš najcenejši comp za pisarno, kupiš že low cost sestavljen sistem. Ampak mi bi radi nekaj vmes, ne ultima game mashino :D , pa tut ne tanajvečji jajc.

Važn, da bo slika dobra (digitalni izhod na grafični in na LCD-ju), da bo zadeva kolikor toliko hitro tekla in da bo človek lahko še kdaj kako igrco obrnu, ne mislim zdej glih DOOM 3, ampak kaj manj zahtevnega in itak da ne 3 d streljačine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov ali rabljen računalnik za pisarno...

Oddelek: Pomoč in nasveti
101910 (1660) Ikspe
»

AMD X3 8750 Black za pisarno?

Oddelek: Strojna oprema
301786 (1190) White&Nerdy
»

Konfiguracija za okoli 100k SIT!

Oddelek: Kaj kupiti
192342 (2102) erik964
»

Pisarniško delovni kompjutr

Oddelek: Kaj kupiti
361409 (1076) mtosev
»

Katere komponente za pisarniški računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
111106 (976) Slowenc

Več podobnih tem