» »

Spletni iskalnik DuckDuckGo čedalje popularnejši

Spletni iskalnik DuckDuckGo čedalje popularnejši

Slo-Tech - Uporabniki interneta se čedalje bolj zavedajo, da so klasični iskalniki ogromni zbiralniki podatkov, kar sicer lahko pomaga pri iskalnih rezultatih, a ima posledice za zasebnost. Iskalnik DuckDuckGo, ki ne zbira nobenih podatkov, je zato priljubljena alternativa. Letos je njegova uporaba zrasla skorajda za polovico.

Dnevno postreže odgovore že na več kot 100 milijonov ključnih besed, kar je 47 odstotkov več kot lani. Pred štirimi leti je bilo iskanj 30 milijonov dnevno. Skupno bo letos poizvedb okoli 35 milijard, lani pa jih je bilo 23,6 milijarde. To se sliši veliko, a trg je neizprosen. DuckDuckGo ima 2,5-odstotni delež, kar je le malo slabše od Yahooja pri 3,3 odstotkih. Bing uporablja 6,4 odstotka ljudi, levji delež pa še vedno pobere Google z 87-odstotnim tržnim deležem. Medtem ko si Yahoo, Bing in Google konkurirajo predvsem s točnostjo zadetkov, vsi pa podatke tako ali drugače zbirajo, je prednost DuckDuckGo prav nezanimanje za uporabnika. Prav zato je pričakovati, da bo njegova priljubljenost še rasla.

37 komentarjev

Zvezdica27 ::

ok, a pa je za kaj? bing je neuporaben...

zz

mAXTER ::

DuckDuckgo uporabljam že nekje 2 leti kot alternativo in je recimo v bolj splošnih iskanjih še kar ok..ampak priznati pa moram, da če iščem specifiko in nočem tratit preveč časa, je še pa vedno prva izbira Google in to vzamem kot pač manjše zlo :D Njihov algoritem je že skoraj strašljiv v natančnosti na čase 8-O

xseki ::

mAXTER je izjavil:

DuckDuckgo uporabljam že nekje 2 leti kot alternativo in je recimo v bolj splošnih iskanjih še kar ok..ampak priznati pa moram, da če iščem specifiko in nočem tratit preveč časa, je še pa vedno prva izbira Google in to vzamem kot pač manjše zlo :D Njihov algoritem je že skoraj strašljiv v natančnosti na čase 8-O


Se strinjam. Ena boljših funkcij googla so "Featured Snippets". Sploh ne rabiš klikat linkov, dobiš vse na prvi strani search page-a.

westworld ::

https://search.brave.com

Thank me later. Ne boste nikoli več povohali Googla in DDG.

mtosev ::

Jaz ostajam na googlu. Duck je se ne da meriti z googlom pri search results. Itak uporabljam druge googlove storitve kot npr gmail in Android poleg google searcha kar pomeni, da že itak imajo informacije o meni.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

dreta ::

Kaj pa kar vse hkrati?

https://presearch.org/

globoko grlo ::

Nucejte Brave, da se moji BATki mal oplemenitijo :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

xseki ::

globoko grlo je izjavil:

Nucejte Brave, da se moji BATki mal oplemenitijo :)

Koliko BATov pa dobiš na mesec? Jaz v povprečju nekje 3-5BAT/mesec. Reklam pa je zelo malo, verjetno zaradi našega trga? Sem nekje bral, da v ZDA nekatere firme furajo Brave na službenih PCjih in si tako pokrijejo kakšno položnico ali dve :)

d0rK ::

Jaz že dlje uporabljam metager ker sem šel stran od Googla ampak uporaba interneta je bolj mučenje kot užitek. Ne vem če je DDG kaj boljši ampak čez Google ga ni ko res rabiš nek podatek. Res škoda da ta natačnost pride s tolk minusi.

Furbo ::

Jaz sem se silil uporabljati tole, ampak kadarkoli sem hotel kaj najti, kar ni super simpl search, bognedaj lokalno v Sloveniji, sem moral preklopiti na konkurenco.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fikus_ ::

DDG uporabljam za strani, ki jih večkrat uporabljam. Dodam jih med priljubljene.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

pegasus ::

Qwant anyone?

slitkx ::

qwant.com
you.com

westworld je izjavil:

https://search.brave.com

Thank me later. Ne boste nikoli več povohali Googla in DDG.

Tor way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

OK.d ::

Na telefonu že nekaj časa furam Kiwi browser - bazira tudi na chromiumu.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

steev ::

Vam be pomaga noben od iskalnikov, ce potem uporabljate chromium based brskalnike.
:|

Miki N ::

Pa saj a ni zdaj glavni problem Gugla bolj kot vohunjenje to, da Ej-aj promovira preveč "prave" vsebine. Za posle in tehniko je verjetno vseeno.

starfotr ::

Jaz uporabljam https://www.startpage.com/

In tudi https://duckduckgo.com/.

Nič od tega pa ni dostopno preko IPv6. Sramota.

DostMam ::

qwant, qwant, qwant, qwant, google

Unchancy ::

DDG sicer uporabljam privzeto na mobilnih napravah, ampak za karkoli minimalno resnega se ne more meriti z Gulagom. Žal.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

shubell ::

Unchancy je izjavil:

DDG sicer uporabljam privzeto na mobilnih napravah, ampak za karkoli minimalno resnega se ne more meriti z Gulagom. Žal.

Se strinjam, DDG imam za primarni iskalnik a moram dostikrat uporabiti google... pač kaj ne najde

zavajon ::

Hiter test v Duckduckgo in googlu za site:slo-tech.com duckduckgo.
Razlika je očitna.

HotBurek ::

Medtem ko si Yahoo, Bing in Google konkurirajo predvsem s točnostjo zadetkov, vsi pa podatke tako ali drugače zbirajo, je prednost DuckDuckGo prav nezanimanje za uporabnika.

In ravno to je problem! Kvaliteta mora biti na prvem mestu, hkrati pa ni nobene potrebe, da se zbrane podatke uporablja za ustvarjanje ene in edine resnice, ter cenzure in zatiranja vseh ostalih. To je fail.


Rešitev je v več manjših specializiranih iskalnikih. Npr. iskalnik, ki bi iskal samo po vsebini, ki se nahaja na *.gov.si, in je v tem najboljši. Pa še dosti drugih primerov.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

twom ::

A niso en browser, ravno Brave, obtožili da kljub obljubam ravno tako vohuni za uporabniki in o njih zbira podatke?

Pa kolikor vem DuckDuckGo ni pravi iskalnik, ampak uporablja google za search engine. Enako velja tudi za vse ostale alternative googlu, kolikor vem.

Karamelo ::

twom je izjavil:

A niso en browser, ravno Brave, obtožili da kljub obljubam ravno tako vohuni za uporabniki in o njih zbira podatke?

Pa kolikor vem DuckDuckGo ni pravi iskalnik, ampak uporablja google za search engine. Enako velja tudi za vse ostale alternative googlu, kolikor vem.


a lahko vsaj malo premisliš, preden kaj takega izjaviš, ker to je isto kot tisti, ki verjamejo v ravno zemljo ter da ni covida

Uporabnik ::

DDG uporabljam povsod privzeto. Je pa res, da če gre za neko specifiko je goolge kar nuja.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

twom ::

Karamelo je izjavil:

twom je izjavil:

A niso en browser, ravno Brave, obtožili da kljub obljubam ravno tako vohuni za uporabniki in o njih zbira podatke?

Pa kolikor vem DuckDuckGo ni pravi iskalnik, ampak uporablja google za search engine. Enako velja tudi za vse ostale alternative googlu, kolikor vem.


a lahko vsaj malo premisliš, preden kaj takega izjaviš, ker to je isto kot tisti, ki verjamejo v ravno zemljo ter da ni covida

Sem prepričan da sem ga uporabljal, in da sem ga izbrisal v istem trenutku, kot se je pojavilo da ravno tako sledijo svojim uporabnikom kot gugl.

Ravno tako je bil pred časom čalnek, leto ali dve nazaj, da vsi spletni iskalniki v ozadju uporabljajo gugl in/ali bing, in da zgolj (bolj ali manj posrečeno) anominizirajo iskanje.

Brez skrbi, sem videl NLP, resnično, tako resnično da bolj resnično ne more biti, pa ravno tako pol minute kasneje sprevidel optičen efekt, da je izgledalo kot NLP...

marS ::

Vsi prodajajo podatke.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

bbf ::

DostMam je izjavil:

qwant, qwant, qwant, qwant, google

To je usual flow, ko iščeš nekaj?

joze67 ::

Zelo uporabna funkcija DDGja je !g. Za iskanje slovenskih zadetkov se mi zdi še posebej neuporaben, ker dobim ven slovaške in ustaške zadetke in moram potem dodatno pomagati s ključi, kot so Ljubljana Slovenija ... Kot Tortuga, najdeš, če veš, kje je

veteran ::

DDG imam privzeto na vseh napravah. Gugl uporabljam samo še za iskanja po knjigah.. sicer je neuporaben ko isces izdelke po spletu, polno nekih fake strani, ki te preusmerijo na kitajske trgovine, vidis ze po "slovenstini".

Oba pa sta precej rezimsko naravnana ko isces raziskave ali informacije o covid, tukaj je boljsi Yandex. Za zasebnost pa skrbi KGB. :)

Ampak hej, ljudem je vseeno, vecina tipka na google tipkovnico na androidu. :-)

2dark ::

joze67 je izjavil:

Zelo uporabna funkcija DDGja je !g. Za iskanje slovenskih zadetkov se mi zdi še posebej neuporaben, ker dobim ven slovaške in ustaške zadetke in moram potem dodatno pomagati s ključi, kot so Ljubljana Slovenija ... Kot Tortuga, najdeš, če veš, kje je


To je velik problem tudi googla, ki ven meče strani, ki imitirajo slovenske, pa niso. Google bo moral tukaj naredit red, ker če men vrže eno slovaško stran , narejeno v slovenskem jeziku je to zavajajoče.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

DostMam ::

bbf je izjavil:

DostMam je izjavil:

qwant, qwant, qwant, qwant, google

To je usual flow, ko iščeš nekaj?

Ah ne! Samo bolj poetično sem hotel zapisati, da 20% iskanja še vedno gre skozi google.

Karamelo ::

joze67 je izjavil:

Zelo uporabna funkcija DDGja je !g. Za iskanje slovenskih zadetkov se mi zdi še posebej neuporaben, ker dobim ven slovaške in ustaške zadetke in moram potem dodatno pomagati s ključi, kot so Ljubljana Slovenija ... Kot Tortuga, najdeš, če veš, kje je


ustaške?

Hemi426 ::

Dokler nisem začel vzporedno uporabljati DDG, se nisem zavedal kako zelo Google cenzurira oz. selektivno prikazuje rezultate.

Npr. če brskaš o sestavinah cepiva ali o stranskih učinkih, ti bo Google cca prvih 5 zadetkov podal strani od MSM, da so cepiva varna in preizkušena in te njihove politične komis....ups fact čekerje.

DDG bo pa lepo serviral objektivne zadetke od študij o stranskih učinkih.

Karamelo ::

Hemi426 je izjavil:

Dokler nisem začel vzporedno uporabljati DDG, se nisem zavedal kako zelo Google cenzurira oz. selektivno prikazuje rezultate.

Npr. če brskaš o sestavinah cepiva ali o stranskih učinkih, ti bo Google cca prvih 5 zadetkov podal strani od MSM, da so cepiva varna in preizkušena in te njihove politične komis....ups fact čekerje.

DDG bo pa lepo serviral objektivne zadetke od študij o stranskih učinkih.


kako veš da DDG da objektivne zadetke?

Hemi426 ::

Se bom bolje izrazil, poda tisto kar iščeš.
Ne servira ti prvih par linkov, ki takoj trdijo da nekaj ni res, ampak najbolj ustrezne zadetke glede na iskalne besede.

Poskusi malo iskati stvari, ko se ne poklapajo z trenutnimi javnimi političnimi narativami.

OK.d ::

Karamelo je izjavil:

joze67 je izjavil:

Zelo uporabna funkcija DDGja je !g. Za iskanje slovenskih zadetkov se mi zdi še posebej neuporaben, ker dobim ven slovaške in ustaške zadetke in moram potem dodatno pomagati s ključi, kot so Ljubljana Slovenija ... Kot Tortuga, najdeš, če veš, kje je


ustaške?

Admini že praznujejo.
LPOK.d


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternative Googlu, ki te manj "zaščitijo" pred informacijami

Oddelek: Loža
253526 (1480) OK.d
»

Spletni iskalnik DuckDuckGo čedalje popularnejši

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
377167 (3409) OK.d
»

Priljubljenost iskalnika DuckDuckGo raste

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
369620 (3113) dunda

Več podobnih tem