» »

Izganjanje hudiča v Sloveniji

Izganjanje hudiča v Sloveniji

«
1
2 3 4

matobeli ::

Sicer članek iz MSM medijev ampak vseeno:
https://www.24ur.com/novice/preverjeno/...

Sem že mislil da gre RKC na bolje, ampak smo zgleda še vedno nekje v srednjem veku.

Kaj pravite, sam nakladajo? ker če ne, meni vse skupaj izgleda kot da mučijo ljudi ki imajo težke duševne stiske. Bi skoraj morala kakšna zdravstvena inštitucija prepovedat take zadeve.

Kam bi sploh prijavil take zadeve?
  • zaklenil: bluefish ()

toro69 ::

Če bi bil kdaj zdraven obsedene osebe in bi se posluževal njihovih uslug iz obupa, bi jim bil zelo hvaležen.

matobeli ::

Mogoče je pa obsedena oseba rabila samo psihiatrično pomoč in ne da jo ljudje zgrabijo in držijo medtem ko jo neznanec zaklinja, šlata in bohsigavedi še kakšne čudne zadeve.

Sicer pa, wtf je s takim komentarjem? "Bod hvaležen!!111" A ko se otroke šlata tud rečeš, bod hvaležen da se sploh z njimi kdo ukvarja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

FireSnake ::

Za mnenje vprašajte smrekico.
On izganja hudiča v politični temi že nekaj mesecev :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Shegevara ::

Tega ne boš preprečil. To so enaka sorta ljudi kot anticepilci. Bolj kot jim stroka/država govorili kaj lahko in česa ne, bolj se bodo obešali na svoja prepričanja in tiščali z glavo skozi zid, ker bolje vejo od vseh strokovnjakov

zobnik ::

Včasih če ne kar pogosto je fajn če ne spoznaš ljudi ki so kot zgleda obdani s čudnimi rečmi. Svet je lep dokler drugi ne grejo čez meje.

PacificBlue ::

Eden najbolj zgovornih primerov v zgodovini:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Annelie...

MasterTade ::

to je svobodna država
Mors omnia aequat

111111111111 ::

Sicer sem neveren, ampak sem dejansko imel možnost govorit z exorcistom 3 reda rimokatoliške cerkve. Me še danes malo strese ko ti reče: "Ne gre toliko za boga, kot za zlo." In sva ene 2 ure debatirala oz. je on bolj govoril: diploma iz psihologije, poznavanje latinščine, nemščine, angleščine, japonščine, doktorat iz teologije, magisterij iz nekega psihološkega študija, pozabil katerega. Ni nek vaški obsedenec s hudičem.

Pravi, da šele ko je spoznal zlo (evil), verjame v boga. Tako da sploh ne vem pri čem sem. Drugače bi takoj napisal, da je vse skupaj mučenje oseb s posebnimi potrebami.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

mr_chai ::

111111111111 je izjavil:

Sicer sem neveren, ampak sem dejansko imel možnost govorit z exorcistom 3 reda rimokatoliške cerkve. Me še danes malo strese ko ti reče: "Ne gre toliko za boga, kot za zlo." In sva ene 2 ure debatirala oz. je on bolj govoril: diploma iz psihologije, poznavanje latinščine, nemščine, angleščine, japonščine, doktorat iz teologije, magisterij iz nekega psihološkega študija, pozabil katerega. Ni nek vaški obsedenec s hudičem.

Pravi, da šele ko je spoznal zlo (evil), verjame v boga. Tako da sploh ne vem pri čem sem. Drugače bi takoj napisal, da je vse skupaj mučenje oseb s posebnimi potrebami.



A res, je spoznal zlo ? A ga je mogoče kakšen cenobite obiskal ?

dexterboy ::

Shegevara je izjavil:

Tega ne boš preprečil. To so enaka sorta ljudi kot anticepilci. Bolj kot jim stroka/država govorili kaj lahko in česa ne, bolj se bodo obešali na svoja prepričanja in tiščali z glavo skozi zid, ker bolje vejo od vseh strokovnjakov
Kaj so tudi v tebi izganjali hudiča? Če še ne, je mogoče sedaj pravi čas. Ker s takšnimi izjavami res pašeš v skupino ljudi, ki jo je obsedel hudič...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

kow ::

Po eni strani internet, rakete v vesolje, hkrati pa ti sarlatani se vedno prodajajo hudica. Izkoriscanje neumnih/neukih ljudi. Nic novega ali presenetljivega.

gruntfürmich ::

matobeli je izjavil:

Sicer članek iz MSM medijev ampak vseeno:
https://www.24ur.com/novice/preverjeno/...

Sem že mislil da gre RKC na bolje, ampak smo zgleda še vedno nekje v srednjem veku.

Kaj pravite, sam nakladajo? ker če ne, meni vse skupaj izgleda kot da mučijo ljudi ki imajo težke duševne stiske. Bi skoraj morala kakšna zdravstvena inštitucija prepovedat take zadeve.

Kam bi sploh prijavil take zadeve?

ja, dejansko se mi je posvetilo, ko sem gledal en dokumentarec o izganjanju hudiča, da gre pri tem v resnici za duševno motene ljudi, s katerimi potem cerkev širi svojo agendo o pravljicah glede hudiča ipd.
tako da vsekakor gre za zavrženo dejanje.

po mojem kar na policijo prijavit mučenje, če si mu priča.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Shegevara ::

dexterboy je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Tega ne boš preprečil. To so enaka sorta ljudi kot anticepilci. Bolj kot jim stroka/država govorili kaj lahko in česa ne, bolj se bodo obešali na svoja prepričanja in tiščali z glavo skozi zid, ker bolje vejo od vseh strokovnjakov
Kaj so tudi v tebi izganjali hudiča? Če še ne, je mogoče sedaj pravi čas. Ker s takšnimi izjavami res pašeš v skupino ljudi, ki jo je obsedel hudič...


Si pač tip človeka, ki ga pritegnejo alternativna 'dejstva'. Kaj si ti misliš o meni, me boli k. Povedal sem, da ljudje verjamejo v hudiča, ker jim je to bolj zanimivo, kot diagnoza duševne bolezni. In ti verjameš v alternativne novice o koroni, ker so bolj sočne od dejstva, da imamo epidemijo. In seveda ti si naredil svojo izjemno samostojno raziskavo o tem in si zaključil, da je vse en nateg. Vsi epidemiologi, virologi, zdravniki, instituti po celem svetu so del zarote proti tebi. Prosim, zavedaj se tega. Upiraj se temu, da bi karkoli naredil za družbo. Bodi individualist. Slej ko prej bomo neumne ovce spoznale, da imaš vse prav.

gruntfürmich ::

imajo pa prav, da je cepljenje povezano z delovanjem hudobnega duha, le da je ta duh v fizični obliki 8-)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:


Pravi, da šele ko je spoznal zlo (evil), verjame v boga. Tako da sploh ne vem pri čem sem. Drugače bi takoj napisal, da je vse skupaj mučenje oseb s posebnimi potrebami.


Zakaj bi obstoj zla pomenil obstoj boga?

Drugace pa je preganjanje teh in drugih zlih duhov lep zasluzek za RKC. Dokler bodo poceli kar pocnejo za denar jim tezko verjamemo. Izobrazen je lahko se vedno lopov.

Primer, ki je bil blizu mene je sel v smer, da je vdova takoj po smrti sanjala moza. Za pomirjanje duha, izganjanje zla so cerkvi dali priblizno za en manjsi avto. Vse kar je cerkev pocela je pogrevala custva in se pustila placevati. Tako pa te zadeve dejansko izgledajo v praksi in menda se kar pogosto. Tako da zlo je tudi tam, kjer ga ne pricakujes.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

mr_chai je izjavil:

A res, je spoznal zlo ? A ga je mogoče kakšen cenobite obiskal ?

Saj pravim, meni se tudi sliši usekano in ti sploh ne zamerim, da si sarkastičen. Ampak kot sem napisal sem se ene 2 uri z njim pogovarjal, sicer v angleščini, ampak te kar pretresejo te njegove "zgodbice". Sem samo delil svojo izkušnjo, ki bi jo bilo treba doživet, ker je težkop na forumu opisat.

TheBlueOne je izjavil:

Zakaj bi obstoj zla pomenil obstoj boga?

Drugace pa je preganjanje teh in drugih zlih duhov lep zasluzek za RKC. Dokler bodo poceli kar pocnejo za denar jim tezko verjamemo. Izobrazen je lahko se vedno lopov.

Primer, ki je bil blizu mene je sel v smer, da je vdova takoj po smrti sanjala moza. Za pomirjanje duha, izganjanje zla so cerkvi dali priblizno za en manjsi avto. Vse kar je cerkev pocela je pogrevala custva in se pustila placevati. Tako pa te zadeve dejansko izgledajo v praksi in menda se kar pogosto. Tako da zlo je tudi tam, kjer ga ne pricakujes.

Saj pravim, zanimiva tema se mi je zdela in sem delil svojo izkušnjo z eksorcistom. Ne podpiram nobne strani in imam zelo šibko mnenje. Pred tem bi vsakega označil kot budalo, da sploh verjame v takšne stvari. SEveda je vedno opcija, da je bil odličen nategun, če je bil vsaka čast, ker iz pogovora me še danes mrazi, ko je opisoval kakšna duševna stanja je že obravnaval. Smo bili štirje na kupu in ko je šel smo bili kar malo bolj tihi. :D Zelo zanimiva izkušnja.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:


Saj pravim, zanimiva tema se mi je zdela in sem delil svojo izkušnjo z eksorcistom. Ne podpiram nobne strani in imam zelo šibko mnenje. Pred tem bi vsakega označil kot budalo, da sploh verjame v takšne stvari. SEveda je vedno opcija, da je bil odličen nategun, če je bil vsaka čast, ker iz pogovora me še danes mrazi, ko je opisoval kakšna duševna stanja je že obravnaval. Smo bili štirje na kupu in ko je šel smo bili kar malo bolj tihi. :D Zelo zanimiva izkušnja.


Tako izobrazen je seveda lahko odlicen nategun. Kolikor vem smo pri dokazih za paranormlano se vedno pri "0", kar pove kar veliko. Pa imas od nagrad, do ljudi, ki to raziskujejo brez biasa.

Je tudi zelo dobro poznano, kako hitro cerkev kaj oceni za obsedenost, carovnico itn., ce jim pustis, da sami presojajo. Vedno sami izobrazeni. In vemo tudi koliko je pri njihovi norosti koletaralne skode. Vemo kako vplivajo na ljudi s strasenjem na tak nacin, kako policitno itn.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:

Tako izobrazen je seveda lahko odlicen nategun. Kolikor vem smo pri dokazih za paranormlano se vedno pri "0", kar pove kar veliko. Pa imas od nagrad, do ljudi, ki to raziskujejo brez biasa.

Je tudi zelo dobro poznano, kako hitro cerkev kaj oceni za obsedenost, carovnico itn., ce jim pustis, da sami presojajo. Vedno sami izobrazeni. In vemo tudi koliko je pri njihovi norosti koletaralne skode. Vemo kako vplivajo na ljudi s strasenjem na tak nacin, kako policitno itn.

Se popolnoma strinjam. Bila je precej "srhljiva" izkušnja, zato pa nimam nekega močnega mnenja.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

TheBlueOne ::

Pac treba je biti previden ko poves take zgodbe, ker iz meni neznanega razloga ljudje to veselo poberejo, ker imajo radi, ce lahko verjamejo vanje. Se lepse darilo za religije, kot da vsi slepo verjamejo, bi bilo, da bi prvic imeli nek dokaz. No, potem bi celo postali zanivi za znanost iz kaksnega drugega vidika kot sociolosko psiholoskega.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Ne vem, kdaj bomo v družbi /civilizaciji končno ukinili vse te nesmisle oz. v teh primerih celo kazniva dejanja zoper zdravje in življenje ljudi.:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:

Pac treba je biti previden ko poves take zgodbe, ker iz meni neznanega razloga ljudje to veselo poberejo, ker imajo radi, ce lahko verjamejo vanje. Se lepse darilo za religije, kot da vsi slepo verjamejo, bi bilo, da bi prvic imeli nek dokaz. No, potem bi celo postali zanivi za znanost iz kaksnega drugega vidika kot sociolosko psiholoskega.

Sam se imam za precej racionalnega človeka in če bi bral mojo štorijo bi se spljuval kako sem numen. Saj pravim, tip je bil izredno prepričjiv. :D

Gregor P je izjavil:

Ne vem, kdaj bomo v družbi /civilizaciji končno ukinili vse te nesmisle oz. v teh primerih celo kazniva dejanja zoper zdravje in življenje ljudi.:'(

NIkoli. Zmeraj bo en hudič: 5G, anticepilci, exorcisti, ravna zemlja. Če smo že z RKC bulšitom malo razčistil, imamo pa druge zgodbice. Ampak očitno to folk rabi.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

To bomo imeli pri nas aprila.

beta1 ::

V Mariboru so izvajali izganjanje hudiča, po ceniku. Skrivali so pa to dejavnost za fasado kemične čistilnice, katera je tudi obratovala, kot krinka.
Huawei LTE CPE master.

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:


Sam se imam za precej racionalnega človeka in če bi bral mojo štorijo bi se spljuval kako sem numen. Saj pravim, tip je bil izredno prepričjiv. :D


Hja, master of his trade. Tak te skoraj sigurno poje, ce nisi poznavalec na njegovem podrocju, posebej, ce je zelo zelo visoko v RKC. Sicer verskih fanatikov ni tako tezko demantirati, ker nic nikoli ni bilo dokzano in imajo zgodovino prevar, ki se se kar vlece. Da ne govorimo, da zelo dobro prilagodijo pristop glede na slusatelje. Njihova glavna vloga je vseeno crowdfunding za cerkev, za kar so zelo dobro izsolani.

111111111111 ::

beta1 je izjavil:

V Mariboru so izvajali izganjanje hudiča, po ceniku. Skrivali so pa to dejavnost za fasado kemične čistilnice, katera je tudi obratovala, kot krinka.

Braking Bad?

TheBlueOne je izjavil:

Hja, master of his trade. Tak te skoraj sigurno poje, ce nisi poznavalec na njegovem podrocju, posebej, ce je zelo zelo visoko v RKC. Sicer verskih fanatikov ni tako tezko demantirati, ker nic nikoli ni bilo dokzano in imajo zgodovino prevar, ki se se kar vlece. Da ne govorimo, da zelo dobro prilagodijo pristop glede na slusatelje. Njihova glavna vloga je vseeno crowdfunding za cerkev, za kar so zelo dobro izsolani.

Heh, pogovor je bil kot v grozljivki. :D Tiste tri, ki smo bili tam je kar pretreslo. Mogoče tudi kakšnega uča nekaj dni nismo zatisnili. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

naruto2 ::

matobeli je izjavil:

Sicer članek iz MSM medijev ampak vseeno:
https://www.24ur.com/novice/preverjeno/...

Sem že mislil da gre RKC na bolje, ampak smo zgleda še vedno nekje v srednjem veku.


Seveda, slovenceljni, sploh ruralni smo med najbolj lahkovernimi naivci, ki pozrejo ves drek, ki ga dobijo na prag. Od eksorcizma, do proticepilstva, bolj kot je absurdno, bolj padamo na to.

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:


Heh, pogovor je bil kot v grozljivki. :D Tiste tri, ki smo bili tam je kar pretreslo. Mogoče tudi kakšnega uča nekaj dni nismo zatisnili. :D


Ampak to ne govorimo o odraslih osebah? Indoktrinacija pa tako ali tako boljse deluje na frocih.

Ampak ce ne kaj drugega je zame tole s hudicem filozofsko skregano z samim opisom hudica, ker je izjemno butasto. Zakaj bi obsedal ljudi in s tem dajal legitimnost cerkvi?

Al Pachino ga odigra dosti boljse, kot ga opisujejo tile poceni prodajalci RKCja.

Kapitan Jack ::

Ne stekam zdaj...



Kristjani pravijo Islam je laz, muslimani pravijo krscanstvo je laz, a pri obeh religijah izvajajo to izgananje hudica in ocitno pri obeh gre posel uspesno.

Zakaj se hudic boji Korana, ce je neresnicna knjiga in obratno zakaj se boji Biblije in tega govora, ce je neresnicna?

Ali pa tale verzija. Res bi rad imel pojasnilo.

Zgodovina sprememb…

naruto2 ::

Kapitan Jack je izjavil:

muslimani pravijo krscanstvo je laz


Pravzaprav ni tako preprosto, muslimani priznavajo Kristusa kot preroka in pljuvanje cez njega je enakovredno pljuvanju cez Mohameda.

Zaradi tega, so se v casu krizarskih vojn spostljivo vedli do Kristusovih malikovanjskih tock v Jeruzalemu, medtem, ko bi za katolibane tezko rekli kaj takega.

Muslimani samo ne priznavajo pa bullshita, ki ga je RKC naredila iz "prerokovih" (Kristus) besed.

Dejansko, potem, ko si vzames cas in se malo pozanimas o muslimanski veri (v BIH sem imel obsezne debate z nekom, ki je ortodoksni musliman), ugotovis, da je "bad guy" pravzaprav katolibanstvo. Seveda pa imas tudi znotraj muslimanske vere kupe populistov, ki niso nic boljsi kot RKC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

_Sajmon_ ::

111111111111 je izjavil:


Drugace pa je preganjanje teh in drugih zlih duhov lep zasluzek za RKC. Dokler bodo poceli kar pocnejo za denar jim tezko verjamemo. Izobrazen je lahko se vedno lopov.

Primer, ki je bil blizu mene je sel v smer, da je vdova takoj po smrti sanjala moza. Za pomirjanje duha, izganjanje zla so cerkvi dali priblizno za en manjsi avto. Vse kar je cerkev pocela je pogrevala custva in se pustila placevati. Tako pa te zadeve dejansko izgledajo v praksi in menda se kar pogosto. Tako da zlo je tudi tam, kjer ga ne pricakujes.


Ne vem ali naj se smejem (sploh pri drugem odstavku) ali kaj drugega. To je taka laž, da kar glava boli. Glede na to, da Cerkev verjetno bolj poznam kot večina tukajšnjih piscev, bi samo rekel, da prvič slišim, da bi bil eksorcizem plačljiv. Ne rečem pa da je nek prispevek, ampak še to bi rekel, da ni obvezen. Lahko da se motim. Ampak da bi nekdo za avto porabil, je pa edino možno da je še k nekomu, ki nima veze s Cerkvijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Sajmon_ ()

TheBlueOne ::

Kapitan Jack je izjavil:


Ali pa tale verzija. Res bi rad imel pojasnilo.


Se bolj te zna begati, da imajo s temi zadevami probleme predvsem tisti, ki so verni, hodijo na mase, prosijo za ne vem kaj itn. V povprecju nic bolj zdravi kot ostali, nic bolj bogati in glede na nevernike zelo pogosto obsedeni z raznimi demoni.

Filozofksi hudic je pretkan mastermind oni pa prodajajo retarda, ki se mu da ukvarjati z nekimi siromaki. Ce pa pomislis kaj bi delal hudic, pa se mi zdi "religija" kjer grehe lahko poplacas s kesem dober nacrt.

Zgodovina sprememb…

naruto2 ::

Pri eksorcizmu gre za neke zametke psihiatrije, ki ni sledila znanstvenim dognanjem ampak je ostala na nivoju srednjega veka.

TheBlueOne ::

naruto2 je izjavil:



Pravzaprav ni tako preprosto, muslimani priznavajo Kristusa kot preroka in pljuvanje cez njega je enakovredno pljuvanju cez Mohameda.

Zaradi tega, so se v casu krizarskih vojn spostljivo vedli do Kristusovih malikovanjskih tock v Jeruzalemu, medtem, ko bi za katolibane tezko rekli kaj takega.

Muslimani samo ne priznavajo pa bullshita, ki ga je RKC naredila iz "prerokovih" (Kristus) besed.


Muslims hold that for someone to worship any other gods or deities other than Allah (Shirk (polytheism)) is a sin that will lead to separation from Allah.

Potem pa se poglej kaksne kazni so predvidene za VSE, ki ne slavijo Allaha.

naruto2 ::

TheBlueOne je izjavil:

naruto2 je izjavil:



Pravzaprav ni tako preprosto, muslimani priznavajo Kristusa kot preroka in pljuvanje cez njega je enakovredno pljuvanju cez Mohameda.

Zaradi tega, so se v casu krizarskih vojn spostljivo vedli do Kristusovih malikovanjskih tock v Jeruzalemu, medtem, ko bi za katolibane tezko rekli kaj takega.

Muslimani samo ne priznavajo pa bullshita, ki ga je RKC naredila iz "prerokovih" (Kristus) besed.


Muslims hold that for someone to worship any other gods or deities other than Allah (Shirk (polytheism)) is a sin that will lead to separation from Allah.

Potem pa se poglej kaksne kazni so predvidene za VSE, ki ne slavijo Allaha.


Ja, saj v srednjem veku, so te pa ocvirkali za to, vrgli na natezalnico in odtrgali kaksen ud, pa je potem premalaga vsa ta jajca renesansa in znanost. Niso imeli vsi predeli sveta enake srece.

Razen tega ima bog veliko imen in eno (neobstojeco) entiteto. Saj ves, ker muslimani ga ne risejo, ker nocejo malikovati podob. Alah, Bog,... who cares.

Da ne bo pomote, zame so vsa verovanja znamenja dusevne bolezni, ki bi jo bilo treba zdravit.

Je pa muslimanstvo (seveda ne tisti, zheban del, ki bi ga lahko enacili z RKC) precej bolj zdravo in tudi bolj napredno (kar je logicno, saj je nastalo nekaj sto let za castilci smrdljivih rib, ki jih nekateri patoloski primerki se vedno radi lepijo na avtomobile).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:

Ampak to ne govorimo o odraslih osebah? Indoktrinacija pa tako ali tako boljse deluje na frocih.

Ampak ce ne kaj drugega je zame tole s hudicem filozofsko skregano z samim opisom hudica, ker je izjemno butasto. Zakaj bi obsedal ljudi in s tem dajal legitimnost cerkvi?

Al Pachino ga odigra dosti boljse, kot ga opisujejo tile poceni prodajalci RKCja.


Bojim se da smo bili trije odrasli moški in eksorcist. :)

Najbolj zanimivo mi je bilo, da se ni označeval kot vernika in na čase si dobil občutek, da je bog tako za zraven. Saj pravim težko opišem srečanje s tako karizmatičnim človekom.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

TheBlueOne ::

_Sajmon_ je izjavil:



Ne vem ali naj se smejem (sploh pri drugem odstavku) ali kaj drugega. To je taka laž, da kar glava boli. Glede na to, da Cerkev verjetno bolj poznam kot večina tukajšnjih piscev, bi samo rekel, da prvič slišim, da bi bil eksorcizem plačljiv. Ne rečem pa da je nek prispevek, ampak še to bi rekel, da ni obvezen. Lahko da se motim. Ampak da bi nekdo za avto porabil, je pa edino možno da je še k nekomu, ki nima veze s Cerkvijo.


Jaz tudi nisem vedel koliko verniki placujejo, dokler nisem imel punce iz verne druzine. Sicer je pritisk prakticno vedno posreden, ni pa vedno. Zna tudi priti zupnik in prosit reveze, da donirajo "kar lahko". Se na moje cudo bolj kot ne tocno ve koliko dati za kaj kaj, ceprav ni cenika. Ze ce pride okoli zupnik, mu vsak revez da nekaj deset EUR.

Konkretno v primeru zalujoce vdove, so dolgo placevali mase, potem imeli neke seanse itn. Cene morda res niso bile predpisane, so pa bile splosno znane in upostevane.

Da ne govorimo, da so s tem podaljsevali zalovanje.

Je pa prikladen izgovor v stilu "Nic ne zahtevamo". Meni se slisi bolj kot nacin hudica kot pa Jezusa.

Zgodovina sprememb…

_Sajmon_ ::

Glede eksorcizma si lahko marsikaj preberete, naj navedem par linkov od ljudi, ki jih poznam in so bili intervjuvani v kratkem: https://www.casnik.si/peter-vrabec-vedn.... Pred kratkim je izšla še ena knjiga sedaj že pokojnega g. Marjana Arhar (https://zalozba-emanuel.si/trgovina/pok...). Lahko preberete kaj tudi o patru Piu

Bi rekel samo par misli, kolikor sem bral, slišal glede hudiča in njegovega izganjanja: dejanskih potreb po izganjanju je precej malo, ne vem procenta, ampak večino primerov je psihološke narave. In drugo, kar bi omenil je, da lahko ima obsedeni zelo posebne znake za to, npr. ko se "aktivira" hudič v njenmu, govori z drugačnim glasom in ima lahko človek nečloveško fizično moč. Skratka, jasno se vidi, da to ni psihološko.

In še to: pravijo, da je največji uspeh hudiča ravno to, da ljudi prepriča, da ne obstaja. Dejansko če ne veruješ v Boga, potem ne vem kako naj bi verjel v obstoj hudiča in v temu kontekstu razumem večino postov. Vprašajte sataniste, če verujejo v Boga. Jaz bi pričakoval, da rečejo ja, ker sicer da bi verjeli v obstoj hudiča brez Boga, potem pač je samo šminkerski satanist.

matobeli ::

_Sajmon_ je izjavil:

...da prvič slišim, da bi bil eksorcizem plačljiv. Ne rečem pa da je nek prispevek...


Bitch please.

naruto2 ::

TheBlueOne je izjavil:

hudica kot pa Jezusa.


Saj Jezus je imel cisto napredne ideje za tisti cas, hudic je nastal pa sele na prelomu v srednji vek, ko je neka "hudiceva" verska organizacija, ki jo danes poznamo pod RKC potrebovala nekoga, da ljudi strasi in na racun tega profitira. Pac poslovni model, nic drugega.

TheBlueOne ::

_Sajmon_ je izjavil:



In še to: pravijo, da je največji uspeh hudiča ravno to, da ljudi prepriča, da ne obstaja. Dejansko če ne veruješ v Boga, potem ne vem kako naj bi verjel v obstoj hudiča in v temu kontekstu razumem večino postov. Vprašajte sataniste, če verujejo v Boga. Jaz bi pričakoval, da rečejo ja, ker sicer da bi verjeli v obstoj hudiča brez Boga, potem pač je samo šminkerski satanist.


Kar se smatra za "nadclovesko moc" je lahko psiholosko. Ti jo b.p. pokazem pri enoletnem frocu, ce mu hoces posesati poln nos. Seveda ni se nihce prestavil recimo desetonskega kamna. Bi pa zelel dokaze, ce je ze bilo tako. Zaenkrat jih se ni za nic paranormalnega. Zgodb je seveda kolikor hoces.

Se pa strinjam s filozofskim delom tega kar pises. Zato pa ni konsistentno s hudicem, da bi obsedal vecinoma neke reveze. Ce bi jaz imel agendo hudica bi delal kakor RKC. Pocasna relativizacija grehov, placilo za odpustke, verski rituali kot folklora itn. Zraven pa imas kot piskotek na voljo se otroke, da jih tvoje demoni zlorabljajo. Pac zivis v popolnem luksuzu, delas kar hoces. Samo malo previdnosti je potrebne, da ne prevec nevernikov skuzi kaj pocnes.

Zgodovina sprememb…

naruto2 ::

_Sajmon_ je izjavil:

Glede eksorcizma si lahko marsikaj preberete /.../


Tega ne rabis brati, ker je srednjeveska zabloda, imas dovolj knjig o moderni psihiatriji na voljo, ki so precej bolj "up-to-date". Seveda pa spet stvar osebne izbire, ali izberes znanost ali pa neke mazace, ki se sklicujejo na neumnosti izpred 500+ let.

V zadnjem primeru lahko vzames tudi, kaj od "njih", je enako relevantno:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

Kapitan Jack ::

Ja, ampak zakaj potem ti ljudje v video posnetkih skacejo, rjovijo in govorijo krneki? WTF je to vse skupaj pol? Psihoza al kaj?

_Sajmon_ ::

TheBlueOne je izjavil:

_Sajmon_ je izjavil:



Ne vem ali naj se smejem (sploh pri drugem odstavku) ali kaj drugega. To je taka laž, da kar glava boli. Glede na to, da Cerkev verjetno bolj poznam kot večina tukajšnjih piscev, bi samo rekel, da prvič slišim, da bi bil eksorcizem plačljiv. Ne rečem pa da je nek prispevek, ampak še to bi rekel, da ni obvezen. Lahko da se motim. Ampak da bi nekdo za avto porabil, je pa edino možno da je še k nekomu, ki nima veze s Cerkvijo.


Jaz tudi nisem vedel koliko verniki placujejo, dokler nisem imel punce iz verne druzine. Sicer je pritisk prakticno vedno posreden, ni pa vedno. Zna tudi priti zupnik in prosit reveze, da donirajo "kar lahko". Se na moje cudo bolj kot ne tocno ve koliko dati za kaj kaj, ceprav ni cenika. Ze ce pride okoli zupnik, mu vsak revez da nekaj deset EUR.

Konkretno v primeru zalujoce vdove, so dolgo placevali mase, potem imeli neke seanse itn. Cene morda res niso bile predpisane, so pa bile splosno znane in upostevane.

Da ne govorimo, da so s tem podaljsevali zalovanje.

Je pa prikladen izgovor v stilu "Nic ne zahtevamo". Meni se slisi bolj kot nacin hudica kot pa Jezusa.


Hvala za pojasnilo, ki vendarle ni v duhu "enega avtomobila". Dar svete maše je tale hip 20€. Gre za prihodek duhovnika oz. to je v nekem smislu njegova plača. Podobno prispevaš recimo za pogreb, poroko ipd. Nekatere župnije to tudi objavijo, cene pa se za nekatere storitve tudi spreminjajo glede na škofijo.

Seveda lahko nekdo občuti pritisk, da mora dati in sploh če si daleč od Cerkve, lahko vse skupaj dojemaš kot da je nek privatnik, ki računa svoje storitve, za katere morda niti ne veš čemu služijo.

Ja razumem priporočilo glede sv. maš za pokojne. Ne vem za kako količino gre, ampak definitivno to pomaga pokojnikom, zato jih darujemo. Pravzaprav je to edini način, kako jim pomagat. Vsak se odloči, koliko jih bo dal in če nekdo nima denarja, sem prepričan, da bo duhovnik daroval tudi brez prispevka.

Seveda so duhovniki taki in drugačni in žal lahko so tudi taki, ki na neprimeren način izpostavijo to plačevanje, ki res ni nujno.

TheBlueOne ::

Kapitan Jack je izjavil:

Ja, ampak zakaj potem ti ljudje v video posnetkih skacejo, rjovijo in govorijo krneki? WTF je to vse skupaj pol? Psihoza al kaj?


Kaj pa drugega kot psihoza?

naruto2 ::

Kapitan Jack je izjavil:

Ja, ampak zakaj potem ti ljudje v video posnetkih skacejo, rjovijo in govorijo krneki? WTF je to vse skupaj pol? Psihoza al kaj?


Ja, popularno se jim rece norcki, od shizofrenije naprej. Zato pa imamo specilizirane psihiatricne institucije zaprtega tipa.

Mimogrede, pojdi na eno RKC maso. Poglej kaj (v letu 2021) pocne, kako se oblaci in kaj govori duhovnik, "boh ne daj", da spolno nadleguje otroke na verouku.

Nato pomisli, da je to odrasel moski in ali bi sam pocel enake zadeve.

Ti hitro potegne, da je primer za psihiatricno pomoc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

_Sajmon_ ::

naruto2 je izjavil:



Mimogrede, pojdi na eno RKC maso. Poglej kaj pocne, kako se oblaci in kaj govori duhovnik in pomisli, da je to odrasel moski. Ti hitro potegne, da je primer za psihiatricno pomoc.


Ne, ne gre za to, ampak popolno nepoznavanje tega, kaj se pri sv. maši dogaja. Sprejemam, da si tako to doživel, občutil, ampak lahko ostaneš na temu ali pa se pozanimaš, kaj je v ozadju.

TheBlueOne ::

_Sajmon_ je izjavil:


Hvala za pojasnilo, ki vendarle ni v duhu "enega avtomobila". Dar svete maše je tale hip 20EUR. Gre za prihodek duhovnika oz. to je v nekem smislu njegova plača. Podobno prispevaš recimo za pogreb, poroko ipd. Nekatere župnije to tudi objavijo, cene pa se za nekatere storitve tudi spreminjajo glede na škofijo.


Da so zmetali denarja priblizno za en avto je informacija mame od moje, ki je v bliznjem sorodu. In ja, najbolj verni dajo dosti denarja. Da ne govorimo, da so deloma cerkveni sluge za vse opravke. Od gozda, do ciscenja prostorov. Kako tocno so kasirali ne vem, se bom pa morda pozanimal in kdaj napisal tocno kako. Mimogrede visine donacij, dedovanj cerkve itn. navzgor niso omejene!!!

Pac ni problema dokler se vsi strinjajo in so vsi tiho. Ampak ko v familijo pride nekdo neveren kakor jaz, pa te zadeve ne poslusam tako z lahkoto.

Dokler bogatijo in relativizirajo greh zame delajo hudicevo delo. Berem sveto pismo, ko sem tam. Dodam samo en del:

"Laže gre kamela skozi šivankino uho, kakor bogataš pride v Božje kraljestvo (Mt 19,24)"

Menda Jezusova beseda.

Zgodovina sprememb…

naruto2 ::

_Sajmon_ je izjavil:

naruto2 je izjavil:



Mimogrede, pojdi na eno RKC maso. Poglej kaj pocne, kako se oblaci in kaj govori duhovnik in pomisli, da je to odrasel moski. Ti hitro potegne, da je primer za psihiatricno pomoc.


Ne, ne gre za to, ampak popolno nepoznavanje tega, kaj se pri sv. maši dogaja. Sprejemam, da si tako to doživel, občutil, ampak lahko ostaneš na temu ali pa se pozanimaš, kaj je v ozadju.


Tocno za to gre. Ce v odrasli dobi se vedno verjames v pravljice in se oblacis in obnasas njim primerno, je nekaj narobe s tabo. Ne glede na to, koliko km knjig o tem so napisali enaki dusevni bolniki v prejsnjih stoletjih.

Tole je na enakem nivoju:




Samo, da "kosmatince" gledamo zabuljeno, rimokatoliske obrede pa zaradi navajenosti ne. Ceprav so enako bizarni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

nejcek74 ::

_Sajmon_ je izjavil:

Hvala za pojasnilo, ki vendarle ni v duhu "enega avtomobila". Dar svete maše je tale hip 20€. Gre za prihodek duhovnika oz. to je v nekem smislu njegova plača. Podobno prispevaš recimo za pogreb, poroko ipd. Nekatere župnije to tudi objavijo, cene pa se za nekatere storitve tudi spreminjajo glede na škofijo. .....

Ah, hvala za prikaz lepih stavkov v katere je RKC zapakirala svoje nategovanje. "Dar svete maše", bhahahaha, poglej iz svojega balončka kakšna gorzljivo posmehljiva besedna zveza je to za nekoga, ki mu niso prali glavi s tovrstnim sranjem že od otroštva. Eh, saj vem da nisi sposoben. Kakšna nepopisna izguba intelekta in energije je vera. Rajši s pinceto pulite semena iz jagod, bo bolj koristno.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali so RKC navodila za donacije v duhu vere? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30338242 (32960) jype
»

Kako prepričat starše? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11823372 (19732) imagodei

Več podobnih tem