» »

Izganjanje hudiča v Sloveniji

Izganjanje hudiča v Sloveniji

1
2
3 4

Kapitan Jack ::

Res bolano vse skupaj. Sem pa tudi sam opazil, da se teh seans udelezujejo vec ali manj samo verni. A to ker imajo radi Boga in pol, ko naredijo greh mislijo, da jih je hudic na to napeljal in potem se kesajo in dozivljajo take psihoze.

nejcek74 ::

_Sajmon_ je izjavil:

Ne, ne gre za to, ampak popolno nepoznavanje tega, kaj se pri sv. maši dogaja. Sprejemam, da si tako to doživel, občutil, ampak lahko ostaneš na temu ali pa se pozanimaš, kaj je v ozadju.

Vse ozadje je v tvoji glavi, ostalo pa naivnost in nategovane.

maticb492 ::

Ta tip iz videja 24ur bi lahko bil fake get rich quick guru.... enak način govora in nakladanje. Jaz se včasih sprašujem, če ti ljudje dejansko tako nakladajo, da sami seb verjamejo? Ker ne vem kako lahko 10+ let takšne stvari delaš, brez da verjameš v svoje blodnje.

Razumem do neke mere, da je cerkev dobra v smislu da naredi neko skupnost, predvsem starejši bolj verni ljudje, da grejo nekam, da imajo malo socialnega stika, in dajo tisti € tja, to ni nič slabega.

Samo vsepovsod kjer je denar in ljdujde, bo tistih 5% slabih ljudi zagrenilo pogled na celotno strukturo. Zanimivo da sem ravno tole gledal na YT, premoženje cerkve se ocenjuje na 2 TRILJONA, pa ne morejo plačevati župnikov iz svojega žepa, bogi bogi.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

_Sajmon_ ::

TheBlueOne je izjavil:


Dokler bogatijo in relativizirajo greh zame delajo hudicevo delo.


Če nekdo res počne zato, da bi kopičil denar oz. da je fokus samo na temu, potem sem blizu temu tvojemu stavku tudi sam. Župnije so od faranov oz. za farane in je povsem normalno, da pomagaš zraven. Se mi zdi tudi prav, saj župnik vsega ne zmore, pa tudi bolj vključenega se počutiš. Če ne zmoreš, potem moraš imeti vso svobodo in mirno vest, da rečeš ne. Je stvar zelo preprosta. Težava, ki jo vidim, pa je predvsem v tistih, katerih vera ni dovolj močna, dovolj ponotranjega in potem Cerkev imajo kot nekaj za "vsak slučaj", če pa bi morda vendarle bilo kaj res, ali dobro je imeti zakramente, da se potem lahko v cerkvi poročiš ipd.

Skratka, da mal zaključim tale rahel off-topic pobeg, rad bi videl "račun", koliko konkretno denarja je šlo župniku v kontekstu težav, ki si jih omenil. Finančna plat je zelo prikladen argument, ker ti bo vsak prikimal, če boš rekel "kako župniki bogatijo", a se samo sprašujem, koliko resnice je v tem?

Gregor P ::

111111111111 je izjavil:

NIkoli. Zmeraj bo en hudič: 5G, anticepilci, exorcisti, ravna zemlja. Če smo že z RKC bulšitom malo razčistil, imamo pa druge zgodbice. Ampak očitno to folk rabi.
... to je dejansko res, v sodobni družbi bi morali najti neko nadomestilo za to; morda vero v človeštvo, človeka, sebe ipd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

_Sajmon_ ::

nejcek74 je izjavil:

_Sajmon_ je izjavil:

Ne, ne gre za to, ampak popolno nepoznavanje tega, kaj se pri sv. maši dogaja. Sprejemam, da si tako to doživel, občutil, ampak lahko ostaneš na temu ali pa se pozanimaš, kaj je v ozadju.

Vse ozadje je v tvoji glavi, ostalo pa naivnost in nategovane.


Morda. Sem pa se povsem svobodno odločil, da hodim k sv. mašam in da verujem. Vendar za razliko od nekaterih tule vem vsaj kaj se pri sv. maši dogaja, zakaj je tako zgrajena, kakšen pomen ima ipd.

Gregor P ::

... in ko sem že ravno omenil človeka, je danes zanimiv članek na RTVS:
Svoboda je imperativ in hkrati končni cilj najbolj neoliberalnega kapitalizma - svoboda trga, svoboda posameznika in pravica do samostojnega odločanja. Vse se konča pri posameznikovi svobodi. Dejansko pa nismo posamezniki, nismo individuumi, smo dividuumi, smo deljena bitja, ki vzpostavljamo in ustvarjamo skupnost. En sam človek ne more preživeti kot individualno bitje. Zato se moramo malce podrediti drugim, pričakovanjem vrstnikov, prijateljev, sorodnikov, sodelavcev v kolektivu, družbi in sprejemati konsenzualne odločitve, da gremo skupaj naprej, in ne kot posamezniki. Svoboda ima tudi drugo plat, to pa je odgovornost. Vsak od nas je tudi odgovoren, da soustvarja družbo, da se včasih podredi nekaterim skupnim pravilom. Zato nisem velik privrženec koncepta svobode. Drugi koncept, ki se mi zdi sporen, pa je sreča, imperativ sreče.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

naruto2 ::

_Sajmon_ je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

_Sajmon_ je izjavil:

Ne, ne gre za to, ampak popolno nepoznavanje tega, kaj se pri sv. maši dogaja. Sprejemam, da si tako to doživel, občutil, ampak lahko ostaneš na temu ali pa se pozanimaš, kaj je v ozadju.

Vse ozadje je v tvoji glavi, ostalo pa naivnost in nategovane.


Morda. Sem pa se povsem svobodno odločil, da hodim k sv. mašam in da verujem. Vendar za razliko od nekaterih tule vem vsaj kaj se pri sv. maši dogaja, zakaj je tako zgrajena, kakšen pomen ima ipd.


Le razlozi. Pa zakaj je Bog (z veliko, ker govorim tocno o dolocenem) vsemogocen, hkrati pa ni sposoben handlati najbolj preprostih stvari, kot je denar in mu ga vedno manjka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

TheBlueOne ::

_Sajmon_ je izjavil:



Če nekdo res počne zato, da bi kopičil denar oz. da je fokus samo na temu, potem sem blizu temu tvojemu stavku tudi sam. Župnije so od faranov oz. za farane in je povsem normalno, da pomagaš zraven. Se mi zdi tudi prav, saj župnik vsega ne zmore, pa tudi bolj vključenega se počutiš.


To je zelo perverzna logika, ce ves koliko bogastva ima cerkev. To je kakor, da imas druzino, kjer foter dela s premozenjem. Ampak foter da vso bogastvo na nek drug racun, kamor gredo tudi vsi prihodki. Od familije pa potem terja, da urejajo vse, ker on nima operativnega denarja. On jim pa samo malo pridiga. Kar je viska gre pa tako ali tako na tisti drug racun.

Ne dolgo nazaj sem v druzinskem settingu od moje debatiral z zupnikom. Vprasal sem, kaj bi po njegovem naredil Jezus, ce pride nazaj in mu RKC mora dati v roke upravljanje s premozenjem. ALi bi pohvalil bilance ali bi razdelil bogastvo. Kaj menis? Morda kaj tretjega? On ni imel pametnega odgovora. Mimogrede Jezus je najavljen, tako da bi pricakoval, da vsi poznajo plan.

Zgodovina sprememb…

naruto2 ::

Samo tole iz onostranstva si poglejte, bo vsem vse jasno, _Sajmon_ pa bo uvajal nove abstrakcije, da ne bi Satan omajal njegove vere (ker je to lazje, kot priznati, da si nasedel neumnosti):



Zanimivo, da je sposoben komediant povedati vec resnice o religijah kot so jo ljudje, ki so se leta solali na tem podrocju.

Izgleda, ucijo kler vse drugo samo racionalnega razmisljanja ne.

Ker potem izgubis slepo verovanje v neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

TheBlueOne ::

_Sajmon_ je izjavil:


Morda. Sem pa se povsem svobodno odločil, da hodim k sv. mašam in da verujem. Vendar za razliko od nekaterih tule vem vsaj kaj se pri sv. maši dogaja, zakaj je tako zgrajena, kakšen pomen ima ipd.


Mene so "vljudno povabili" na nekaj svetih mas. Ni bilo pogosto, je pa bilo v casu migrantske krize. Miloreceno o Jezusoven nauku niti duha ne sluha. Prej SDS propaganda. Tako da ja, tudi meni je prilicno jasno kaj se dogaja. Tudi pomen mi je Jasen, sem pa bil eden redkih, ki je poslusal, kaj zupnik govori. To sem ugotovil kasneje ko sem se zgrazal in so vsi ostali menda "zle besede" spregledali. Moja mi je povedala, da to dalec ni bila edina homofobija.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Dobro, to da ima organizacija lahko veliko premoženja, še ne pomeni, da ga je dovolj za delovanje vseh ostalih hčerinskih organizacij ipd. ... npr. proračun EU, vsi radi govorijo, kako veliko denarja, teh milijard je v Bruslju, ampak v resnici je to drobiž v morju zadev, ki jih treba financirati in nato realizirati. Ampak seveda drugo oz. najprej se postavi vprašanje, če bi te milijarde sploh "smele" biti tam.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

mzakelj ::

Včasih je bila edina vera partija, pa poglejte kam nas je pripeljalo..

TheBlueOne ::

Gregor P je izjavil:

Dobro, to da ima organizacija lahko veliko premoženja, še ne pomeni, da ga je dovolj za delovanje vseh ostalih hčerinskih organizacij ipd. ... npr. proračun EU, vsi radi govorijo, kako veliko denarja, teh milijard je v Bruslju, ampak v resnici je to drobiž v morju zadev, ki jih treba financirati in nato realizirati. Ampak seveda drugo oz. najprej se postavi vprašanje, če bi te milijarde sploh "smele" biti tam.


Lahko relativiziras. Ampak RKC zna priti prositi za donacijo, recimo kaksno drevo. Konkreten primer, ki jo je to rezkurilo ima samo nekaj dreves. Zraven pa so lastniki cez palec. 30% gozdov v blizni okolici. Potem poglej zvonove in kako smo jih resevali drzavljani itn.

Kaj imajo oni za imeti take rezerve?!?!?!?!!!!!!! Samo, da imajo operativno nic denarja.

maticb492 ::

Gregor P je izjavil:

Dobro, to da ima organizacija lahko veliko premoženja, še ne pomeni, da ga je dovolj za delovanje vseh ostalih hčerinskih organizacij ipd. ... npr. proračun EU, vsi radi govorijo, kako veliko denarja, teh milijard je v Bruslju, ampak v resnici je to drobiž v morju zadev, ki jih treba financirati in nato realizirati. Ampak seveda drugo oz. najprej se postavi vprašanje, če bi te milijarde sploh "smele" biti tam.



Sploh veš kam gre rabbit hole?

Vatikan je imel še par desetletij nazaj banke bolje privatne od švicarskih, povezavze z hitlerjem in nacisti, kasneje z italjansko mafijo... zdaj so jih malo bolj regulirali, ampak kot rečeno, kjer je denar je korupcija in slabi aktorji.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

naruto2 ::

TheBlueOne je izjavil:

Zraven pa so lastniki cez palec. 30% gozdov v blizni okolici. Potem poglej zvonove in kako smo jih resevali drzavljani itn.


Tocno tole. Verske skupnosti je treba obdavciti in jih izenaciti s poslovnimi entitetami, naj prodajajo svoje proizvode po enakih pravilih. In naj izdajajo racune za svoje obrede, naj vodijo racunovodstvo v vpogled davcni upravi ipd.

Razen tega, je treba ustaviti vse financiranje s strani drzave, vsi verniki ji lahko namenijo del dohodnine, ne da je prisesana na nase davke.

Btw, jaz tudi verjamem v Joe Pescija, pa nima on zaradi tega nobenih davcnih olajsav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

_Sajmon_ ::

TheBlueOne je izjavil:

_Sajmon_ je izjavil:


Morda. Sem pa se povsem svobodno odločil, da hodim k sv. mašam in da verujem. Vendar za razliko od nekaterih tule vem vsaj kaj se pri sv. maši dogaja, zakaj je tako zgrajena, kakšen pomen ima ipd.


Mene so "vljudno povabili" na nekaj svetih mas. Ni bilo pogosto, je pa bilo v casu migrantske krize. Miloreceno o Jezusoven nauku niti duha ne sluha. Prej SDS propaganda. Tako da ja, tudi meni je prilicno jasno kaj se dogaja. Tudi pomen mi je Jasen, sem pa bil eden redkih, ki je poslusal, kaj zupnik govori. To sem ugotovil kasneje ko sem se zgrazal in so vsi ostali menda "zle besede" spregledali. Moja mi je povedala, da to dalec ni bila edina homofobija.


Oprosti TheBlueOne, ampak ti si potegnil zaključke od par maš od enega duhovnika? In to je potem tvoje mnenje o Cerkvi? Če pomislim, je takih veliko, nenazadnje večinoma če gre v cerkev, gre v lokalno. In duhovniki so taki in drugačni. A če grem jaz v merkator, pa parkrat dobim tečno blagajničarko, a potem naredim zaključek, da v mercator pa ne gre več, ker so blabla.

Politike ne maram za prižnico. In žal so tudi taki duhovniki, ki to potem "talajo" župljanom, sem tudi sam to slišal v zadnjem času. A duhovnik naj bi tudi Jezusov nauk povezal s sedanjostjo. In kaj si mislil s homofobijo?

naruto2 ::

_Sajmon_: ti si samo tole poglej, pa ti bo vse jasno.

TheBlueOne ::

_Sajmon_ je izjavil:


Oprosti TheBlueOne, ampak ti si potegnil zaključke od par maš od enega duhovnika? In to je potem tvoje mnenje o Cerkvi? Če pomislim, je takih veliko, nenazadnje večinoma če gre v cerkev, gre v lokalno. In duhovniki so taki in drugačni.


Za bogastvo pac vem, da ga imajo. Zaenkrat so me pac razocarali. In poznam zupnike, ki so OK. Torej je z njimi zanimivo govoriti ampak potem te pa vprasam to.

Ali je OK, da meni ponudijo, da dobim vse zakramente b.p. takoj brez truda? Revezi pa se morajo muciti, placevati itn. Ali je OK, da jaz ne dam nici centa, ker jih drzim za besedo, vem pa, da s posredno prisilo kradejo reveze? Ali je OK, da ce ni medijskega pritiska kot skupnost tolerirajo tudi pedofilijo. No ajde ne 100% tolerirajo, reveza prestavijo.

Zakaj bi v instituciji, ki je vec kot ocitno pokvarjena v bistvu delovanja iskal nekaj pozitivnega. To je kakor, da gres v mafijo, ker je en stric bil prijazen in jih potem podpiras v stilu "niso vsi enaki".

Sorry, moj moralni standard je dalec previsoko, da me boste bambozlali o tem kako se nisem nasel tapravega dela cerkve. Lahko pa b.p. debatirama o osnovah. Zacensi relativizacija grehov in financne mahinacije. Jaz trdim, da je to hudicevo delo glede na njihov nauk. Bom vesel, ce me prepricas drugace, bo kaksen druzinski spor manj.

Zgodovina sprememb…

naruto2 ::

TheBlueOne je izjavil:

Sorry, moj moralni standard je dalec previsoko, da me boste bambozlali o tem kako se nisem nasel tapravega dela cerkve.


Dikcija se je malo spremenila in je cerkev skupnost, v kateri so vsi (razen ekskomunicirani!), ki verjamejo v enake pravljice. Ergo, cerkev je do obisti pokvarjena, ker so do obisti pokvarjeni njeni verniki. Tako, da sem preprican, da imas previsoke moralne standarde za njih.

Pa ne samo ti. Vsakdo, ki mora za svojo moralo odgovarjati samemu sebi, ne pa iti v spovednico, kjer je odvezan vseh svinjarij, ki jih je naredil, v zameno za malo zebranja. Na podlagi tega so se na svetu zgodile nekatere najvecje svinjarije, kar smo jih sposobni narediti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

_Sajmon_ ::

TheBlueOne je izjavil:

_Sajmon_ je izjavil:


Oprosti TheBlueOne, ampak ti si potegnil zaključke od par maš od enega duhovnika? In to je potem tvoje mnenje o Cerkvi? Če pomislim, je takih veliko, nenazadnje večinoma če gre v cerkev, gre v lokalno. In duhovniki so taki in drugačni.


Za bogastvo pac vem, da ga imajo. Zaenkrat so me pac razocarali. In poznam zupnike, ki so OK. Torej je z njimi zanimivo govoriti ampak potem te pa vprasam to.

Ali je OK, da meni ponudijo, da dobim vse zakramente b.p. takoj brez truda? Revezi pa se morajo muciti, placevati itn. Ali je OK, da jaz ne dam nici centa, ker jih drzim za besedo, vem pa, da s posredno prisilo kradejo reveze? Ali je OK, da ce ni medijskega pritiska kot skupnost tolerirajo tudi pedofilijo. No ajde ne 100% tolerirajo, reveza prestavijo.

Zakaj bi v instituciji, ki je vec kot ocitno pokvarjena v bistvu delovanja iskal nekaj pozitivnega. To je kakor, da gres v mafijo, ker je en stric bil prijazen in jih potem podpiras v stilu "niso vsi enaki".

Sorry, moj moralni standard je dalec previsoko, da me boste bambozlali o tem kako se nisem nasel tapravega dela cerkve. Lahko pa b.p. debatirama o osnovah. Zacensi relativizacija grehov in financne mahinacije. Jaz trdim, da je to hudicevo delo glede na njihov nauk. Bom vesel, ce me prepricas drugace, bo kaksen druzinski spor manj.


Par stvari res ne razumem, na kaj ciljaš (relativizacija greha, pa zakramenti brez truda, reveži pa se mučijo - res ne razumem to - zakramenti niso plačljivi, o kakih revežih govoriš? nekaj si ne predstavljam).

Morda zaključim z odgovorom, ki bo ga kdo razumel "aha, zdej pa nima kaj več reči", ampak brez poznavanja Kristusa pravzaprav ne moreš razumeti Cerkve. On jo je postavil z namenom, da se širi novica, da smo ljubljeni od Boga. Šele ko Kristusa sprejmeš kot Božjega Sina, potem začneš na Cerkev drugače gledat. Pa da bo jasno: morda to pomeni še bolj kritično, še zdaleč pa ne pomeni, da sprejemaš pedofilijo, take in drugačne zlorabe, kopičenje bogastva za lastne potrebe in še kaj narobe bi se našlo. Če pač gledaš na Cerkev kot davčnega zavezanca, firmo ali ne vem kaj še in ostajaš samo pri temu, potem povsem razumem vsa razmišljanja oz. kritike tule, ki so v marsičem utemeljene. In si ne zapiram oči pred tem, kar ni prav, a vem da tisti, ki to dela, ni od Boga in bo za to plačal. To govorim tudi iz svoje izkušnje, ker vem, kako sem na Cerkev gledal še v času študija ali prej in kako jo sedaj. Zaključujem. Oz. če bo kaj relevantnega glede eksorcizma za komentirat, pa se oglasim.

naruto2 ::

_Sajmon_ je izjavil:

ampak brez poznavanja Kristusa pravzaprav ne moreš razumeti Cerkve.


Aja? Imas casovni stroj? Nova zaveza je najbolj redaktirana knjiga na tem svetu, tako, da iz nje ne mores "poznati" Kristusa.

Me zanima kaj je tvoj vir, kumranski spisi, imas ti v zasebni kolekciji manjkajoc del, ki si ga sam prevedel?

Daj pojasni nam skrivnost, od kod poznas Kristusa. Da ne poznas morda samo stoletja RKC lazi, ki jih tule propagiras naprej?

(p.s.: ignorira me, ker imam prav, sam pa ima na voljo samo neracionalne floskule, s katerimi tezko nastopi, ker se se njemu zdijo neumne)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

TheBlueOne ::

_Sajmon_ je izjavil:


Par stvari res ne razumem, na kaj ciljaš (relativizacija greha, pa zakramenti brez truda, reveži pa se mučijo - res ne razumem to - zakramenti niso plačljivi, o kakih revežih govoriš? nekaj si ne predstavljam).


Samo to ti razlozim. Relativizacija greha v smislu kaj so smatrali za greh in kaj so omehcali, da imajo dosti vernikov. Bodo pa verjetno mehcali se naprej. Ti pa pokazem Jezusove besede, ki se s tem ne strinjajo. Eno od njih o kameli in sivanki. Koliko bogatih opozorijo, da gredo v pekel? Jaz tukaj vidim potrebo EUR nad naukom.

Kar se tice zakramentov sem jih dobil ponujene v paketu, brez truda, ker pac vedo, da drugace od mene nimajo kaj. Vsi ostali pa so morali vloziti kar veliko dela in stroskov. Od oblek, tekocih stroskov, oferjev, daril itn. In ko gledam, bolj so revni in tezje se postavijo zase, bolj jih izzemajo.

Je pa res, da ce vzames kot resnico, da je vse v osnovi res na to gledas drugace. Problem je, da sem jaz bolj za pristop, da me moras najprej prepricati, da je nekaj res. Ne pa, da nekaj slepo verjamem in vzamem kot dejstvo s katerim se tolazim nad slabo ali neeobstojeco argumentacijo.

Zgodovina sprememb…

_Sajmon_ ::

naruto2 je izjavil:

_Sajmon_ je izjavil:

ampak brez poznavanja Kristusa pravzaprav ne moreš razumeti Cerkve.


Aja? Imas casovni stroj? Nova zaveza je najbolj redaktirana knjiga na tem svetu, tako, da iz nje ne mores "poznati" Kristusa.

Me zanima kaj je tvoj vir, kumranski spisi, imas ti v zasebni kolekciji manjkajoc del, ki si ga sam prevedel?

Daj pojasni nam skrivnost, od kod poznas Kristusa. Da ne poznas morda samo stoletja RKC lazi, ki jih tule propagiras naprej?

(p.s.: ignorira me, ker imam prav, sam pa ima na voljo samo neracionalne floskule, s katerimi tezko nastopi, ker se se njemu zdijo neumne)


da pojasnim kaj sem mislim s poznavanjem Kristusa: to, da se te On dotakne v globino tvoje biti, da spoznaš v sebi, da je On Božji Sin. In takrat nisi več to kar si bil prej. Težko je razložit. Enostavno veš, da je to to. Nek trenutek ti je to dano. Najbolj močno to doživijo spreobrnjenci, torej tisti ki prej niso verovali v Boga. Osebno jih poznam kar veliko. A četudi si veren od začetka, moraš enkrat v svojem življenju narediti korak k konkretni, zreli, odrasli veri. Ali odpast.

papasmrk ::

naruto2 je izjavil:

Aja? Imas casovni stroj? Nova zaveza je najbolj redaktirana knjiga na tem svetu, tako, da iz nje ne mores "poznati" Kristusa.

Me zanima kaj je tvoj vir, kumranski spisi, imas ti v zasebni kolekciji manjkajoc del, ki si ga sam prevedel?

Nova zaveza je knjiga, ki je bila največkrat "na roke" prepisana kjniga in je kljub temu skozi stoletja kopiranj by hand še vedno teološko neopoprečena. Ravno zaradi prvih cerkvenih očetov lahko trdimo, da je nova zaveza zelo dobro ohranjena knjiga, ker danes - stoletja kasneje imamo še vedno iste verze v NZ, kot so jih imeli cerkeni očetje v prvih petih stoletjih. Ne bom rekel, da ni bilo sprememb skozi stoletja ampak te spremembe so bolj napake pri prepisovanju in v nekaterih primerih je kak verz dodan, ki ga v nekem drugem rokopisu ni. Še vedno pa je nova zaveza teološko neoporečena in od 2. stoletja pa do danes vemo kaj je bil Jezus in kaj je učil.
Za komentiranje se moraš prijaviti

matobeli ::

_Sajmon_ je izjavil:

da se te On dotakne v globino tvoje biti


Isto je baje s heroinom. Ko se te enkrat dotakne v globino spoznaš da je vse ostalo nepomembno.

Sicer pa, vsak človek gre skozi spoznanja, začne drugače videvati stvari ipd. Pa rečemu temu kar lepo odraščanje, brez nepotrebnega bullcrapa ki ga želi gor obesit RKC.
Še dobro da indoktriniranci po dizajnu ne morejo bit preveč pametni, drgač bi vsi latinsko blebetal, tistim vodilnim ki znajo štet več kot do 5 se pa jebe za cel svet, tko kot večini CEOjev korporacij.

naruto2 ::

_Sajmon_ je izjavil:

da pojasnim kaj sem mislim s poznavanjem Kristusa: to, da se te On dotakne v globino tvoje biti, da spoznaš v sebi, da je On Božji Sin.


Wtf. No saj potem pa pridemo do tega, zakaj se odrasli moski oblacijo v pustne seme, govorijo neumnosti brez kakrsnegakoli smisla in na splosno izpadejo smesno pred vsemi, ki so sposobni racionalnega razmisljanja.

Zakaj ne odgovoris s cim taksnjim? Enako relevantno:
Tako so prašički odšli po svetu, vsak svojo srečo iskat.

Prvi je šel, šel in srečal moža, ki je nosil slamo. "Lepo te prosim, dobri mož, daj mi to slamo," je rekel prašiček. "Rad bi si postavil hišico." Mož jo je dal in prašiček si je res postavil hišico iz slame.

Zlezel je vanjo, si malo oddahnil, takrat pa je na vrata potrkal volk. "Prašiček, prašiček, le hitro odpri!" "O ne, ne bom! Mi v vsaki ščetinici tenko zveni, da volku ni dobro pogledati v oči!" Volk je bil hud. "Od jeze bom pihnil in hiško odpihnil, še preden prešteješ do tri!" je rekel - in res! Od jeze je pihnil in hiško odpihnil in je pojedel prašička.

matobeli ::

papasmrk je izjavil:

kaj je bil Jezus in kaj je učil.


Hudič je pa v detajlih (pun intended), npr. z enim samim dodanim verzom lahko naredimo iz istospolno usmerjenih živino ali pa izpustimo kak detajl o kopičenju bogastva.
NZ je danes kot da bi jo JK napisal in Satan lektoriral.

Pol maš pa še RKC, k enkrat reče "bibijo je treba šiiirše brati", drugiča pa "v bibliji točno piše!"
Da si kar mal bruhneš.

naruto2 ::

papasmrk je izjavil:


Nova zaveza je knjiga, ki je bila največkrat "na roke" prepisana kjniga in je kljub temu skozi stoletja kopiranj by hand še vedno teološko neopoprečena.


Lol, ti pa si za hece, katera pa? :))

Ce bi rad videl kaj je neoporecno si Toro poglej.

matobeli je izjavil:

NZ je danes kot da bi jo JK napisal in Satan lektoriral.


Cudovito povedano, in tocno to se je dogajalo skozi stoletja, razni RKC satancki so jo "lektorirali" po svojih potrebah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

TheBlueOne ::

_Sajmon_ je izjavil:



da pojasnim kaj sem mislim s poznavanjem Kristusa: to, da se te On dotakne v globino tvoje biti, da spoznaš v sebi, da je On Božji Sin. In takrat nisi več to kar si bil prej. Težko je razložit. Enostavno veš, da je to to. Nek trenutek ti je to dano. Najbolj močno to doživijo spreobrnjenci, torej tisti ki prej niso verovali v Boga. Osebno jih poznam kar veliko. A četudi si veren od začetka, moraš enkrat v svojem življenju narediti korak k konkretni, zreli, odrasli veri. Ali odpast.


Ampak vseeno. Ce je res kar govoris pa tako ali tako svet ni fer, ker se bog ne dotakne vsakogar ampak zgolj izbranih na nedokazljiv nacin. Potem si lahko kakor jaz in te sploh ne zanima cerkev in potem bum. Seveda, ce si izbran.

Pac meni in mnogim potem ostane slepo verjeti, ker nismo tripali Jezusa. Tako da za razliko od tebe moram ostati kriticen skeptik. Tako pot mi je dolocil bog, ker se mi ni pokazal kakor takim kot ti. Taki kot jaz pa se bomo trudili, da bo vera obravnavana na nacin kakor vse ostale organizacije. Da bo treba kaj dokazati. Da bo treba placati davke. Da bo treba sedeti dolgo, ce zlorabljas otroke in dlje, ce si odgovoren v instituciji, ki to kakorkoli prikriva. Da vam kdo pove v faco, da ni lepo vzeti denarja od revezev, tudi, ce jih v to ne silis direktno. Da ni lepo skrivati pedofilije. Da ni lepo, da vasa organizacija kocka na marketu, drzavljani pa poravnamo racune. Da ni lepo prosijaciti za drevo, ce imas gozd. Da se ni lepo mesati v politiko, kjer podpiras najvecje materialiste.

_Sajmon_ ::

TheBlueOne je izjavil:

_Sajmon_ je izjavil:


Par stvari res ne razumem, na kaj ciljaš (relativizacija greha, pa zakramenti brez truda, reveži pa se mučijo - res ne razumem to - zakramenti niso plačljivi, o kakih revežih govoriš? nekaj si ne predstavljam).


Samo to ti razlozim. Relativizacija greha v smislu kaj so smatrali za greh in kaj so omehcali, da imajo dosti vernikov. Bodo pa verjetno mehcali se naprej. Ti pa pokazem Jezusove besede, ki se s tem ne strinjajo. Eno od njih o kameli in sivanki. Koliko bogatih opozorijo, da gredo v pekel? Jaz tukaj vidim potrebo EUR nad naukom.

Kar se tice zakramentov sem jih dobil ponujene v paketu, brez truda, ker pac vedo, da drugace od mene nimajo kaj. Vsi ostali pa so morali vloziti kar veliko dela in stroskov. Od oblek, tekocih stroskov, oferjev, daril itn. In ko gledam, bolj so revni in tezje se postavijo zase, bolj jih izzemajo.

Je pa res, da ce vzames kot resnico, da je vse v osnovi res na to gledas drugace. Problem je, da sem jaz bolj za pristop, da me moras najprej prepricati, da je nekaj res. Ne pa, da nekaj slepo verjamem in vzamem kot dejstvo s katerim se tolazim nad slabo ali neeobstojeco argumentacijo.


Bom še pokomentiral, čeprav ne vem kaj naj si mislim:
- sv. Pisma ne moreš dobesedno razumet. Če te prav razumem, si ti razumel, da bogati apriori ne bodo šli v nebesa? V tistem odlomku opozarja Jezus, da če nas bo bogastvo premamilo, da mu damo prednost pred Bogom, da lahko se res pogubimo.
- zakramenti, vsaj če se omejim sv. krst, sv. obhajilo in sv. birmo, ki so ponavadi v otroštvu, naj bi bili lepi dogodki za tiste, ki vedo zakaj je to. In tako kot nam nič odveč denarja za x in y stvari, tako z veseljem damo to za nekaj, kar nam pomeni. Ma če nekomu to strošek, pa zakaj se matra s tem. Glede truda? Ja načeloma bi moral v vsakem primeru imet neko pripravo, da vsaj veš kaj nek zakrament pomeni.
- glede bolj kot so revni, bolj jih ozžemajo - spet nekaj pavšalna izjava, ne vem kako naj bi župnik nekoga izžemal? Dej mi navedi konkretne primere, zakaj, pa kake zneske ipd. Res si ne predstavljam tega...

kuall ::

so anticepci večji problem kot izganjalci hudiča. oboji so podobno neumni ampak cepci delajo več škode.

D3m ::

Izganjanje hudiča v Sloveniji


Mogoče pa to deluje na S-T modih.

Bomo izganjali hudiča iz njih.
|HP EliteBook|R5 6650U|

naruto2 ::

Mah, raje si kaksen fin komad zavrtis in pojes zraven... moram probat v tem cudovitem casu v kaksne glasbene zelje na radiju spravit, sploh za bozic bi zadeva hudo pasalo slisati, da si clovek spocije usesa od vsega dzinglbels bullshita :)



Sicer priporocam, komad je prijetno melodicen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

TheBlueOne ::

_Sajmon_ je izjavil:


Bom še pokomentiral, čeprav ne vem kaj naj si mislim:
- sv. Pisma ne moreš dobesedno razumet. Če te prav razumem, si ti razumel, da bogati apriori ne bodo šli v nebesa? V tistem odlomku opozarja Jezus, da če nas bo bogastvo premamilo, da mu damo prednost pred Bogom, da lahko se res pogubimo.


Ce bi jaz bil Jezus bi ti dal drugacen trip, ce bi relativiziral kar pravi bog. Ce bi se res bal vecnega trpljenja bi bil na varni strani? Ali dejansko raskiras, da je tvoja interpretacija prava?

Se v Anglescini.

"Again I tell you, it is easier for a camel to go through the eye of a needle than for someone who is rich to enter the kingdom of God.”

Jaz to razumem, ce ze moram poeticno, da takoj ko si materialist, kakor je vec kot ocitno vecina v RKC, poglej kako so bajseki, koliko je zlata, kaksni so njihovi prostori, gres v pekel. Ce se prav spomnem v tem kontekstu pove, da je bogastvo treba podariti, razdeliti itn.

Zato pa pravim, da RKC ne zares pridiga nauka. Je bolj pravljica za psiholosko tolazbo.

matobeli ::

_Sajmon_ je izjavil:


- glede bolj kot so revni, bolj jih ozžemajo - spet nekaj pavšalna izjava, ne vem kako naj bi župnik nekoga izžemal? Dej mi navedi konkretne primere, zakaj, pa kake zneske ipd. Res si ne predstavljam tega...


Razumet je potrebno v razmerju na prihodek. Zaposlenemu ni problem dati 50€/mesečno za hobi, ker pa je seveda vse skupaj čustveno pogojeno in smrt in blabla so najbolj ranljive skupine ravno tiste ki imajo najmanj dohodka, stare mame z mejhnimi penzijami, oziroma po dizajnu cele religije imajo od nje "največ" tisti ki so najšibkejši deli družbe. Starejši, reveži, neizobraženi... In taki imajo po dizajnu najnižje dohodke.

Dokler RKC ne bo striktno omejila darovanja navzgor glede na dejanski prihodek bomo svobodno govorili o tem da izkorišča najšibkejši del populacije za pridobivanje stvarnega premoženja.

_Sajmon_ ::

TheBlueOne je izjavil:

_Sajmon_ je izjavil:



da pojasnim kaj sem mislim s poznavanjem Kristusa: to, da se te On dotakne v globino tvoje biti, da spoznaš v sebi, da je On Božji Sin. In takrat nisi več to kar si bil prej. Težko je razložit. Enostavno veš, da je to to. Nek trenutek ti je to dano. Najbolj močno to doživijo spreobrnjenci, torej tisti ki prej niso verovali v Boga. Osebno jih poznam kar veliko. A četudi si veren od začetka, moraš enkrat v svojem življenju narediti korak k konkretni, zreli, odrasli veri. Ali odpast.


Ampak vseeno. Ce je res kar govoris pa tako ali tako svet ni fer, ker se bog ne dotakne vsakogar ampak zgolj izbranih na nedokazljiv nacin. Potem si lahko kakor jaz in te sploh ne zanima cerkev in potem bum. Seveda, ce si izbran.

Pac meni in mnogim potem ostane slepo verjeti, ker nismo tripali Jezusa. Tako da za razliko od tebe moram ostati kriticen skeptik. Tako pot mi je dolocil bog, ker se mi ni pokazal kakor takim kot ti. Taki kot jaz pa se bomo trudili, da bo vera obravnavana na nacin kakor vse ostale organizacije. Da bo treba kaj dokazati. Da bo treba placati davke. Da bo treba sedeti dolgo, ce zlorabljas otroke in dlje, ce si odgovoren v instituciji, ki to kakorkoli prikriva. Da vam kdo pove v faco, da ni lepo vzeti denarja od revezev, tudi, ce jih v to ne silis direktno. Da ni lepo skrivati pedofilije. Da ni lepo, da vasa organizacija kocka na marketu, drzavljani pa poravnamo racune. Da ni lepo prosijaciti za drevo, ce imas gozd. Da se ni lepo mesati v politiko, kjer podpiras najvecje materialiste.


Da bo Cerkev obravnavana kot ostale organizacije, si verjetno mislil, ne pa vera? Ostali stavki, ki sledijo (od davkov naprej), se v bistvu strinjam.

Glede Božjega dotika: jaz verjamem, da se Bog razodene vsakemu, ki ga išče. Včasih na dramatičen način (primer Sv. Pavla iz apostolskih del - Nova zaveza), drugič kontra temu. Nekateremu že v otroštvu, drugemu tik pred smrtjo. A vprašanje je tudi, koliko smo tu odprti za Resnico.

TheBlueOne ::

_Sajmon_ je izjavil:


- glede bolj kot so revni, bolj jih ozžemajo - spet nekaj pavšalna izjava, ne vem kako naj bi župnik nekoga izžemal? Dej mi navedi konkretne primere, zakaj, pa kake zneske ipd. Res si ne predstavljam tega...


Kar sem videl, pa nisem imel dosti stika, tako da predvidevam, da je dosti tega:
- Prosijo za drevo nekoga, ki jih ima par, ko imajo sami v regiji gozd, pa ne majhen.
- Ko jim da denar revna tetka, za katero vedo, da je revna, ga vzamejo. Videl. Sem imel zeljo, da mu dam tak samar, da se nauci trojni tolup iz prve. Vejetno ne bi imel kaj proti, ce mu se pocisti cerkev. Pa ni vazno kak znesek. 50€ je dosti za tako. Pac ne vzames, kaj ti ni jasno! In ja, tudi on je vedel, da nimajo dosti denarja. Sem imal obcutek, da je v bistvu prisel zato, da je pobral tisti za RKC "drobiz".

Kar sem slisal od familije od moje:
- Placevanje za storitve pomirjanja duha. Bom vprasal tocno kaj vse so placevali. Placujejo prakticno vse, ceprav baje brez prisile.

Vse kar vidim od vere sedaj ko sem v kontaktu je bulshit in pobiranje denarja, pobiranje denarja, pobiranje denarja. Pac slabo mi je ko se spomnem.

matobeli ::

TheBlueOne je izjavil:

Ce se prav spomnem v tem kontekstu pove, da je bogastvo treba podariti, razdeliti itn.


Ene sorte komunizem kjer nikogar ne pošljejo v gulag. JK itak velja za izvornega hipija.

TheBlueOne ::

_Sajmon_ je izjavil:


Glede Božjega dotika: jaz verjamem, da se Bog razodene vsakemu, ki ga išče. Včasih na dramatičen način (primer Sv. Pavla iz apostolskih del - Nova zaveza), drugič kontra temu. Nekateremu že v otroštvu, drugemu tik pred smrtjo. A vprašanje je tudi, koliko smo tu odprti za Resnico.


V tem kar pises je pravzaprav problem. Torej moras najprej vedeti zanj in biti tako dalec, da ga isces. Tvoj dotik boga bi bil relevanten, ce bi bil presenecenje, tako pa si sam pripravil psiholoski teren. Opisujes tocke, kjer so ljudje sibki za manipulacijo. Ti predlagam, da si preberes knjige o marketingu in manipulaciji. RKC ni edini, ki izkorisca te situacije.

naruto2 ::

TheBlueOne je izjavil:

- Ko jim da denar revna tetka, za katero vedo, da je revna, ga vzamejo. Videl. Sem imel zeljo, da mu dam tak samar, da se nauci trojni tolup iz prve. Vejetno ne bi imel kaj proti, ce mu se pocisti cerkev. Pa ni vazno kak znesek. 50EUR je dosti za tako. Pac ne vzames, kaj ti ni jasno! In ja, tudi on je vedel, da nimajo dosti denarja. Sem imal obcutek, da je v bistvu prisel zato, da je pobral tisti za RKC "drobiz".


Na pogrebu v kraju, kjer je vecina na eni placi na druzino, sem bil prica, ko je baraba izkoristil in tezil za novo streho v kraju, ces "da niso dovolj nabrali". Sem sel kar ven, da me ne bi razneslo. Pa tiste puse so veselo rinili vsem pod nos, ceprav je bila zadeva ze placana s strani druzine.

Pa cekev (da ne recem gasilski dom s funkcijo cerkve) v Ivancni Gorici je tudi zgovorna. Sploh ker je hkrati z njo prisel tudi BMW.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

_Sajmon_ ::

matobeli je izjavil:

_Sajmon_ je izjavil:


- glede bolj kot so revni, bolj jih ozžemajo - spet nekaj pavšalna izjava, ne vem kako naj bi župnik nekoga izžemal? Dej mi navedi konkretne primere, zakaj, pa kake zneske ipd. Res si ne predstavljam tega...


Razumet je potrebno v razmerju na prihodek. Zaposlenemu ni problem dati 50€/mesečno za hobi, ker pa je seveda vse skupaj čustveno pogojeno in smrt in blabla so najbolj ranljive skupine ravno tiste ki imajo najmanj dohodka, stare mame z mejhnimi penzijami, oziroma po dizajnu cele religije imajo od nje "največ" tisti ki so najšibkejši deli družbe. Starejši, reveži, neizobraženi... In taki imajo po dizajnu najnižje dohodke.

Dokler RKC ne bo striktno omejila darovanja navzgor glede na dejanski prihodek bomo svobodno govorili o tem da izkorišča najšibkejši del populacije za pridobivanje stvarnega premoženja.


Ma samo za glavo se prijemljem, sori matobeli. Dej mi povej, o kakih darovih govoriš? Sej govoriš o darovih, a ne? A ni dar po definiciji ko nekaj daš prostovoljno? Saj župniki ne izdajajo računa, ki ga moraš plačat, pa potem darujejo sv. mašo, pokopljejo itd.

Jaz poznam dar za sv. mašo, ki ga itak daš na lastno željo, če hočeš "dat mašo", ponavadi za pokojne (svojce). Tudi med sv. mašo daš prostovoljen dar v pušico za potrebe cerkve (pisano z malo). In potem so tudi darovi ob pogrebu, poroki, krstu. A še enkrat več - če nekdo ne zmore, ne da. A če že imaš poroko, boš zmogel dat tudi tistih x eur, če imaš pogreb, ki te itak stane y eur, boš dal še tistih x/15 eur.

Skratka, dej mi kak konkreten primer, ker res mi ni jasno. Razen če ne govoriva o istih stvareh.

Gregor P ::

Ok očitno moramo naprej zopet na temelje debate, to je, da boga/-ov ipd. ni; zdaj pa lahko debatiramo naprej o smiselnosti verskih skupnosti, njihovemu financiranju itn.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

naruto2 ::

_Sajmon_ je izjavil:

A še enkrat več - če nekdo ne zmore, ne da.


Ja seveda, po tem, ko ti cela vas gleda pod prste. In, ko kler na odru naznani, da ni bilo dovolj denarja zbranega za streho in tisti, ki so dali, strmijo kdo ni dal.

In, ko ti verna zlahta rine svoj denar v roko, da bi ga dal v puso, da slucajno ne bi kdo videl, kaksen antikrist je njen sorodnik. Ne me hebat.

Pasivna agresija je sicer pravi termin za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

TheBlueOne ::

_Sajmon_ je izjavil:



Jaz poznam dar za sv. mašo, ki ga itak daš na lastno željo, če hočeš "dat mašo", ponavadi za pokojne (svojce). Tudi med sv. mašo daš prostovoljen dar v pušico za potrebe cerkve (pisano z malo). In potem so tudi darovi ob pogrebu, poroki, krstu. A še enkrat več - če nekdo ne zmore, ne da. A če že imaš poroko, boš zmogel dat tudi tistih x eur, če imaš pogreb, ki te itak stane y eur, boš dal še tistih x/15 eur.


Pac podpiras indirektno prisilo. No vcasih niti ne tako indirektno:

"Ihanski župnik: Na velikonočni ofer ne darujte bakra, priporočam dar v višini 50 evrov"

Cerkev ne vem, da bi ne vem kako protestirala takim umotvorom.

Vsak si lahko trga od ust dokler ne umre. Si pac prvorazredni prasec, ce vzames nekomu od ust, ko imas polno rit. Pod krinko ultimativnega dobrega. Ce ti to ni jasno potem ne vem zakaj sanjas o Jezusovem kraljestvu.

Zgodovina sprememb…

_Sajmon_ ::

naruto2 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

- Ko jim da denar revna tetka, za katero vedo, da je revna, ga vzamejo. Videl. Sem imel zeljo, da mu dam tak samar, da se nauci trojni tolup iz prve. Vejetno ne bi imel kaj proti, ce mu se pocisti cerkev. Pa ni vazno kak znesek. 50EUR je dosti za tako. Pac ne vzames, kaj ti ni jasno! In ja, tudi on je vedel, da nimajo dosti denarja. Sem imal obcutek, da je v bistvu prisel zato, da je pobral tisti za RKC "drobiz".


Na pogrebu v kraju, kjer je vecina na eni placi na druzino, sem bil prica, ko je baraba izkoristil in tezil za novo streho v kraju, ces "da niso dovolj nabrali". Sem sel kar ven, da me ne bi razneslo. Pa tiste puse so veselo rinili vsem pod nos, ceprav je bila zadeva ze placana s strani druzine.

Pa cekev (da ne recem gasilski dom s funkcijo cerkve) v Ivancni Gorici je tudi zgovorna. Sploh ker je hkrati z njo prisel tudi BMW.


Si se morda vprašal, kako župniki rihtajo stavbe in ostalo v okviru župnije? Si morda pomislil, da težko dobijo denar? Nekatere župnije so lahko precej revne, ali pa tudi malo župljanov je. Iz tega konteksta razumem prošnjo župnika in zame zato ni baraba. Moraš tudi ločit, da denar za pogrebe in raznorazne nabirke gredo za župnijo (del potem tudi za škofijo, s tem se krijejo tudi revne župnije). Če ti rinejo pušico, potem mirno ne daš nič noter, če misliš, da je bilo dovolj prispevka za pogreb.

Glede bmw-ja: sklepam, da ga ima župnik. Njegov edini zaslužek so darovi sv. maš, torej iz pušice si avta ne bo kupil (če krade, je drug problem, tudi to sem že videl). Kaj z njimi počne, ne vem (v smislu investicij). Kje je dobil denar za avto, ne vem. Poznam primere, ko so župljani župniku kupili (sicer rabljen in skromen) avto. Pa tudi primer, ko je župniku pomagala mama pri nakupu. Meni je to, da nek župnik ima neko premium znamko od avta zelo slab zgled, če ne skoraj sprevrženo. In potem imaš take pisarije na forumu, če mal v šali rečem.

naruto2 je izjavil:

_Sajmon_ je izjavil:

A še enkrat več - če nekdo ne zmore, ne da.


Ja seveda, po tem, ko ti cela vas gleda pod prste. In, ko kler na odru naznani, da ni bilo dovolj denarja zbranega za streho in tisti, ki so dali, strmijo kdo ni dal.

In, ko ti verna zlahta rine svoj denar v roko, da bi ga dal v puso, da slucajno ne bi kdo videl, kaksen antikrist je njen sorodnik. Ne me hebat.

Pasivna agresija je sicer pravi termin za to.


Ampak težava je v ljudeh, ne v župniku!? Verjamem, da je kje še tako. Se mislil, da je to že mimo. Ostanki nekega časa, ki ga zdavno ni več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Sajmon_ ()

naruto2 ::

_Sajmon_ je izjavil:

Si se morda vprašal, kako župniki rihtajo stavbe in ostalo v okviru župnije? Si morda pomislil, da težko dobijo denar? Nekatere župnije so lahko precej revne, ali pa tudi malo župljanov je. Iz tega konteksta razumem prošnjo župnika in zame zato ni baraba. Moraš tudi ločit, da denar za pogrebe in raznorazne nabirke gredo za župnijo (del potem tudi za škofijo, s tem se krijejo tudi revne župnije).


Si se ti morda vprasal, zakaj ne prodajo svojega premozenja in z njim ne financirajo zupnije? Saj ti kar jaz odgovorim, ker bi s tem dejansko pomagali ljudem (in svoji strehi), ne pa polnili svojih zepov. Ali pa naj zupnijo kar ukinejo ker ni "profitabilna".

_Sajmon_ je izjavil:


Če ti rinejo pušico, potem mirno ne daš nič noter, če misliš, da je bilo dovolj prispevka za pogreb.


No pa sva hitro pri bistvu, "če misliš, da je bilo dovolj prispevka za pogreb". Tocno takole deluje vse skupaj, s pasivno agresijo, ki je v malih krajih se toliko bolj izrazita.

_Sajmon_ je izjavil:

Kje je dobil denar za avto, ne vem.


Saj ti jaz povem, malo vec je nabral za novo cerkev, kot je dejansko stala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

matobeli ::

_Sajmon_ je izjavil:

Nekatere župnije so lahko precej revne, ali pa tudi malo župljanov je.


Zato pa se reče da je RKC korporacija in ne dobrodelna ustanova.

naruto2 ::

_Sajmon_ je izjavil:

Ampak težava je v ljudeh, ne v župniku!? Verjamem, da je kje še tako. Se mislil, da je to že mimo. Ostanki nekega časa, ki ga zdavno ni več.


Japajade. Saj v Nemciji je bil tudi problem v ljudeh, ne v hujskacih (nacistih, samo primer, da ne bomo zdaj zaceli o odessi, domobranstvu, Jasenovcu ipd.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto2 ()

_Sajmon_ ::

TheBlueOne je izjavil:



Jaz poznam dar za sv. mašo, ki ga itak daš na lastno željo, če hočeš "dat mašo", ponavadi za pokojne (svojce). Tudi med sv. mašo daš prostovoljen dar v pušico za potrebe cerkve (pisano z malo). In potem so tudi darovi ob pogrebu, poroki, krstu. A še enkrat več - če nekdo ne zmore, ne da. A če že imaš poroko, boš zmogel dat tudi tistih x eur, če imaš pogreb, ki te itak stane y eur, boš dal še tistih x/15 eur.

Pac podpiras indirektno prisilo. No vcasih niti ne tako indirektno:

"Ihanski župnik: Na velikonočni ofer ne darujte bakra, priporočam dar v višini 50 evrov"

Cerkev ne vem, da bi ne vem kako protestirala takim umotvorom.

Vsak si lahko trga od ust dokler ne umre. Si pac prvorazredni prasec, ce vzames nekomu od ust, ko imas polno rit. Pod krinko ultimativnega dobrega. Ce ti to ni jasno potem ne vem zakaj sanjas o Jezusovem kraljestvu.


Se spomnim primera. Meni je sicer mimo tak način, a po drugi strani naj si vsak, ki meče kovance, sploh tiste manj kot 1eur, izpraša vest, ali meče samo zato, ker da pokaže drugim, da je nekaj dal ali res hoče dati? Osebno pa priznam, da tule pogrešam večjo transparentnost, da bi župnik povedal, koliko je že dobil in koliko še rabi, zakaj točno gre pri nabirki.

In spet bom ponovil: "če vzameš nekomu od ust" - nikomur župnik ne vzame, ampak to ti daš. In če zaradi tega čutiš pritisk od drugih, potem moraš najprej v sebi nekaj razčistit.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali so RKC navodila za donacije v duhu vere? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30338961 (33679) jype
»

Kako prepričat starše? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11823540 (19900) imagodei

Več podobnih tem