» »

EU digitalno covid potrdilo

EU digitalno covid potrdilo

Temo vidijo: vsi

FiReFTW ::

Imam eno vprašanje, in sicer ker se odpravljam v tujino imam na mobitelu v aplikaciji zVem vstavljeno moje EU digitalno potrdilo za cepljenje.

Sem pa danes probaval na raznorazne načine skenirat to QR kodo z različnimi mobiteli, in mi sploh ne odpre nič, odpre dobesedno nek zmazek z samimi čudnimi črkami kot recimo :

KTKJFJ482HJFhjf... itd

Kako torej naj imam to potrdilo z QR kodo za tujino če ga sploh ne gre prebrat, če mi ga skenirajo bojo tudi oni videli isto kodo in mi ga zavrnili.

Malo sem zmeden okoli tega..

OZZY ::

uporabi aplikacijo ki je prav za to namenjena.. npr. od nijz..
Go with the flow.

Meiniken ::

Uporabi za to namensko aplikacijo npr.:
https://play.google.com/store/apps/deta...
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

FiReFTW ::

Ja z tem deluje, upam da imajo tudi v tujini pravilne aplikacije, da ne bo kje kak error in me zavrnejo..

V-i-p ::

FiReFTW je izjavil:

Ja z tem deluje, upam da imajo tudi v tujini pravilne aplikacije, da ne bo kje kak error in me zavrnejo..

lol, seveda, da imajo :). Povsod. Flikni dol apk od ciljne države, kamor potuješ pa boš videl, da je vse bp.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

d4vid ::

Jaz imam Portugalsko aplikacijo za preverjanje in dela brez problema. Slovenske nimam, ker imam ios, app je pa samo za android...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Comandante ::

FiReFTW je izjavil:

Ja z tem deluje, upam da imajo tudi v tujini pravilne aplikacije, da ne bo kje kak error in me zavrnejo..

Nesi s seboj za vsak slucaj sprintan certifikat (mas na zvem pdf).

Jaz sem 2x do zdaj imel pizdarijo - enkrat mi je certifikat v appu preprosto izginil, drugic mi ni prijel in so me skoraj vrgli iz restavracije. Obakrat je A4 list resil zagato.

njyngs ::

Nimaš se kaj bat, povsod bo delalo. Iz prve roke: pred 3 tedni je koda iz zVem aplikacije delovala na Hrvaškem in Franciji. Ne vidim razloga zakaj ne bi oz. zakaj ne bi tudi drugje. To je ves namen EURO covid certifikata.

FiReFTW ::

njyngs je izjavil:

Nimaš se kaj bat, povsod bo delalo. Iz prve roke: pred 3 tedni je koda iz zVem aplikacije delovala na Hrvaškem in Franciji. Ne vidim razloga zakaj ne bi oz. zakaj ne bi tudi drugje. To je ves namen EURO covid certifikata.


Ja vem da je EURO certificat, ampak grem v države ki niso v EURO

Samael ::

Ja to pa nismo mogli vedeti ane :) Precej držav ima na vladnih ali kakšnih drugih straneh zapisane omejitve in pogoje vstopa v državo v angleščini. A si kaj pogooglal? Če nam zaupaš državo, bo mogoče kdo drug to storil namesto tebe, brez tega pa tudi to ne bo mogoče.
Samael != Samuel

6bt9hmDwY ::

Comandante je izjavil:

Jaz sem 2x do zdaj imel pizdarijo - enkrat mi je certifikat v appu preprosto izginil, drugic mi ni prijel in so me skoraj vrgli

Po mojem, da se hecaš, kako se to sploh lahko zgodi, samo od sebe kar ne izgine; je v zvem pa v zvem app/shrambi, pa še pdf posnet na telefonu, če bi vendarle se, a4 je zelo prepersko, če se ravno sam telefon ne izgubi nekje ali ga emp onesposobi.
:-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

Comandante ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Comandante je izjavil:

Jaz sem 2x do zdaj imel pizdarijo - enkrat mi je certifikat v appu preprosto izginil, drugic mi ni prijel in so me skoraj vrgli

Po mojem, da se hecaš, kako se to sploh lahko zgodi, samo od sebe kar ne izgine; je v zvem pa v zvem app/shrambi, pa še pdf posnet na telefonu, če bi vendarle se, a4 je zelo prepersko, če se ravno sam telefon ne izgubi nekje ali ga emp onesposobi.
:-)

Brez heca, izginil je iz zvem appa. Se pa je to zgodilo bolj na zacetku te aplikacije, tam okoli junija. Od takrat nisem imel tezav.

Sem pa nehote in nevede prepotoval pol Evrope, tudi z letali, z nedelujoco QR kodo (ki sem jo junija skeniral iz zvem-a). Na koncu so me "dobili" v eni piceriji v LJ, kjer me je A4 resil pred lakoto :))

chucki ::

Zvem je imel tezave, ker je tudi meni zginilo. Sej je bil na 24ur clanek
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Furbo ::

FiReFTW je izjavil:

Ja z tem deluje, upam da imajo tudi v tujini pravilne aplikacije, da ne bo kje kak error in me zavrnejo..

Obvezno si še stiskaj, v tujini te večinoma samo debelo gledajo, ko kažeš qr kodo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Manu ::

d4vid je izjavil:

Jaz imam Portugalsko aplikacijo za preverjanje in dela brez problema. Slovenske nimam, ker imam ios, app je pa samo za android...

Tudi na iOS je slovenska aplikacija in se imenuje "Preverjanje EU DCP" izdana od NIJZ angl.(National Intitute of Public Health)
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

V-i-p ::

FiReFTW je izjavil:

njyngs je izjavil:

Nimaš se kaj bat, povsod bo delalo. Iz prve roke: pred 3 tedni je koda iz zVem aplikacije delovala na Hrvaškem in Franciji. Ne vidim razloga zakaj ne bi oz. zakaj ne bi tudi drugje. To je ves namen EURO covid certifikata.


Ja vem da je EURO certificat, ampak grem v države ki niso v EURO

Ja kam pa, če ni tajno? Pa si jo namesti, pa se s punco pejta igro, da je ona kao na meji ti pa turist, pa naj te počekira. Mal heca, ampak veš kaj mislim ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

zee ::

Predlagam tole.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kamiKaZaA ::

Ko človek mislim, da je s covidom in raznimi potrdili, testiranji, cepljenji konec, pa te šokira ta članek, predvsem, kar smo opozarjali že takrat, da so vlade podpisale tajne dokumente z WHO v našo škodo in sedaj bomo obirali te sadove, namesto, da bi ulica sodila politikom in WHO. No, morda še do tega pride. >:D

WHO bo na podlagi sistema covidnih potrdil EU-ja vzpostavil svetovno mrežo

"Zgodba o uspehu EU-ja je hitro postala svetovni standard"

Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) je na podlagi sistema digitalnih covidnih potrdil v Evropski uniji (EU DCC) vzpostavila sistem, ki bo olajšal svetovno mobilnost in zaščitil ljudi pred trenutnimi in prihodnjimi grožnjami za zdravje.

"Zgodba o uspehu"

EU DCC je bil namreč med pandemijo covida-19 eden ključnih elementov Bruslja v boju proti tej bolezni. Z njim je EU olajšal prosto gibanje znotraj svojih meja, na podlagi odprtokodnih tehnologij in standardov pa je omogočila povezovanje tudi z državami, ki niso članice EU-ja, a izdajajo potrdila v skladu s specifikacijami EU-ja DCC-ja.

https://www.rtvslo.si/zdravje/who-bo-na...

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

kamiKaZaA je izjavil:

Ko človek mislim, da je s covidom in raznimi potrdili, testiranji, cepljenji konec, pa te šokira ta članek, predvsem, kar smo opozarjali že takrat, da so vlade podpisale tajne dokumente z WHO v našo škodo in sedaj bomo obirali te sadove, namesto, da bi ulica sodila politikom in WHO. No, morda še do tega pride. >:D

WHO bo na podlagi sistema covidnih potrdil EU-ja vzpostavil svetovno mrežo

"Zgodba o uspehu EU-ja je hitro postala svetovni standard"

Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) je na podlagi sistema digitalnih covidnih potrdil v Evropski uniji (EU DCC) vzpostavila sistem, ki bo olajšal svetovno mobilnost in zaščitil ljudi pred trenutnimi in prihodnjimi grožnjami za zdravje.

"Zgodba o uspehu"

EU DCC je bil namreč med pandemijo covida-19 eden ključnih elementov Bruslja v boju proti tej bolezni. Z njim je EU olajšal prosto gibanje znotraj svojih meja, na podlagi odprtokodnih tehnologij in standardov pa je omogočila povezovanje tudi z državami, ki niso članice EU-ja, a izdajajo potrdila v skladu s specifikacijami EU-ja DCC-ja.

https://www.rtvslo.si/zdravje/who-bo-na...


Meni se zdi super. Bomo bili boljše pripravljeni v prihodnje.
Smo v EUju imeli boljši sistem kot npr v ZDA. Ko je vsaka zvezna država imela drugačen sistem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Miki N ::

Izgleda, da je svetovna izkaznica za Pikico preprosto preveč mamljiva ideja, da bi odnehali ...

Mimogrede, kaj se je pa zgdilo s tisto "Pokemon Go" varianto, ko je kao obveščala? M-Tošl, ti jo imaš še inštalirano? Si mogoče kak zmenk nanjo ubodel? :))

tonttu ::

Saj vem da ne pase v agendo, pa verjamem, da nihce od vas strasnih teoretikov zarot ne pomoli nosu iz svoje kleti, ampak tudi pred korono je obstajalo malo morje drzav, ki so za vstop zahtevala dolocena cepljenja. Da bi slucajno kdo pomislil, da mogoce ta sistem potrdil nameravajo uporabiti za olajsanje potovanja po drzavah, ki zahtevajo ta cepljenja, tako da bi imeli bolj enoten siste, pa ne kajne? Ja ni tako zelo cool, kot debilne zarote o tem kako te bo WHO nadzoroval v tvoji kleti.

Miki N ::

tonttu je izjavil:

Saj vem da ne pase v agendo, pa verjamem, da nihce od vas strasnih teoretikov zarot ne pomoli nosu iz svoje kleti, ampak tudi pred korono je obstajalo malo morje drzav, ki so za vstop zahtevala dolocena cepljenja. Da bi slucajno kdo pomislil, da mogoce ta sistem potrdil nameravajo uporabiti za olajsanje potovanja po drzavah, ki zahtevajo ta cepljenja, tako da bi imeli bolj enoten siste, pa ne kajne? Ja ni tako zelo cool, kot debilne zarote o tem kako te bo WHO nadzoroval v tvoji kleti.


Nobenega "morja" držav ni bilo - celo tam, kjer je bilo to obvezno (ne samo priporočeno) je bilo zelo redko, da bi komu zavrnili vstop v državo zato ker ni imel knjižice. Razen, če nisi bil pes. Saj kolikokrat so ti pa v "obveznih" državah res pregledali knjižico? Za tiste, ki ste malo več potovali. Ta občutek, da je to "itak bilo že prej" pride od tega, ker se je pač dosti ljudi cepilo na osnovi navodil od turističnih agencij do "lonely planetov" - in dostikrat so bila to priporočena cepljenja ... v resnici pa je bil režim do 2020 zelo sproščen - mogoče tudi zato ker je šlo za stare odloke še 40+ let nazaj in valda da nihče ni ukinjal "dobre stvari".

Pa ne mi zdaj z izjemami, supermani, govorimo o splošni situaciji.

Kakorkoli - elektronska izkaznica za Pikico je definitivno VELIK preskok v ovčereji in niti pod razno ni primerlljivo s cepilno knjižico vašega fotra. Ne si lagati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

no comment ::

Miki N je izjavil:


Kakorkoli - elektronska izkaznica za Pikico je definitivno VELIK preskok v ovčereji in niti pod razno ni primerlljivo s cepilno knjižico vašega fotra. Ne si lagati.

Popolnoma ista stvar. Le na drugačnem "papirju" je sedaj cepilna knjižica.

Če jih tvoje cepljenje ne bo zanimalo, ti v izkaznico ne bodo pogledali gledali. Tako kot prej.

fulk ::

no comment je izjavil:

Miki N je izjavil:


Kakorkoli - elektronska izkaznica za Pikico je definitivno VELIK preskok v ovčereji in niti pod razno ni primerlljivo s cepilno knjižico vašega fotra. Ne si lagati.

Popolnoma ista stvar. Le na drugačnem "papirju" je sedaj cepilna knjižica.

Če jih tvoje cepljenje ne bo zanimalo, ti v izkaznico ne bodo pogledali gledali. Tako kot prej.


Sem čakal, kdaj bodo prvi idioti prišli s temi argumenti.

Digitalna oblika te "knjižice" je mnogo več. To ti ne omejuje samo prestope držav, ampak kot smo videli tudi interne poti. Samo še kakšno leto standardiziranja in povezovanja bo potrebno. Tudi če te bodo pustili čez mejo, zagotovo te bo čakal avtomat pri vstopu v trgovino.

Eni so prenaivni za lastno dobro.

CoolBits ::

Ne saj ne bo potrdil :))

WHO Tedros Launches "Global Digital Health Certificates"
https://rumble.com/v2shl2g-who-tedros-l...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Covid-19: Pfizer v ZDA zaprosil za izredno registracijo cepiva, EU naročila 300 milij (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17027924 (4563) globoko grlo
»

Ameriška FDA omejila uporabo cepiva Johnson &amp; Johnson (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7410228 (7481) BigWhale

Cepil bi otroke, žena proti - pravni vidik

Oddelek: Loža
387562 (2045) Gogyto

Prisilno cepljenje (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
671107010 (99621) BigWhale

Več podobnih tem