» »

Cepil bi otroke, žena proti - pravni vidik

Cepil bi otroke, žena proti - pravni vidik

hendriks ::

Torej, sem za cepljenje otrok (ja, proti Covid19, stara sta 5 in 6 let). Žena nikakor :D Kakšen je pravni vidik tega? Če naredim to za njenim hrbtom, me itak zakoplje na vrtu, tako da ne bom naredil tega. Je ločitev edina možnost? :))
  • zaklenil: bluefish ()

hendriks ::

Dajmo se držat teme: zanima me pravni vidik in ne ali je prav ali ni. To je moja odločitev, tako kot je ženina da jih ne cepi.

hendriks ::

Razmišljam v tej smeri, da bi se lahko skliceval na to, da želim otroke zaščititi. Potem sodišče najbrž pokliče izvedence, ki presodijo kateri starš je ravnal prav... Aja, antivax people, pojdite stran iz te teme prosim.

DarwiN ::

Dvomim, da lahko karkoli dosežeš.. Razen če si pripravljen stopit do odvetnika.

Ampak najbrž te tudi moti, da je zaenkrat njena beseda močnejša pri tej odločitvi.

Dva otroka, praviš? Flip a coin in cepiš enega od njiju. :) Če se žena ne strinja s takšno salomonsko rešitvijo, je avtomatsko v podrejenem položaju pri pogajanju.. In pa pošlji jo na izobraževanje in kakšno knjigo v roke iz znanosti, biologije.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PacificBlue ::

Če se vidva ne moreta zmenit, lahko o tem odloča potem še samo sodišče.

Samo kako se bo o tem sodisce odločjilo, na osnovi katerega zakona oz odloka?:)

Kot se je že parkrat?

Dokler ni zakonske podlage o obveznem cepljenju proti covidu je ta debata brezvezna.

Zgodovina sprememb…

pirat ::

V primeru otrok sodišče vedno odloča, kaj je v najboljšem interesu otrok.
Tako da poglej ali se cepljenje toliko starih otrok formalno priporoča ali ne in boš tudi vedel, ali si pravno na varni strani ali ne.
Je pa to seveda formalni pogled. Kako bi vse skupaj vplivalo na tvoj zakon in posledično psihični razvoj otrok je pa drugo vprašanje. včasih je bolje imeti mir kot pa prav oz. razmisliti zakaj je tvoja žena antivax..

hendriks ::

Da se razumemo, ne bom tega naredil za njenim hrbtom, sem tudi napisal, pa ne berete. Mi niti na misel ne pride. Žena tudi ni antivax, saj je cepljena. Zanima ne izključno pravni vidik. Zakaj? Ker je takih primerov ogromno.

Uporabnik ::

Trenutno pravno verjetno ne bi uspel, ker kot je rečeno ni obvezno. Vse statistike so tudi proti takšni odločitvi, torej da bi se otrokom kaj zgodilo, če se ne bi cepili.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

AmokRun ::

Se morata oba starša strinjati, da se otroka cepi (proti čemerkoli)?

Gejspodar ::

AmokRun je izjavil:

Se morata oba starša strinjati, da se otroka cepi (proti čemerkoli)?


Ravno to sprašuje OP. Tema je zanimiva, zasvinjali pa so jo covid idioti, ki spet tulijo v luno...

Pithlit ::

AmokRun je izjavil:

Se morata oba starša strinjati, da se otroka cepi (proti čemerkoli)?

Ne. Dovolj je en.

Ampak je bolj problem v raznih motornih žagah (kar je lepo pokazal solkanski primer).
Life is as complicated as we make it...

PacificBlue ::

V Kanadi npr. je bilo veliko takih primerov, in se je sodisce odločilo v otrokovo korist, torej posledično za cepljenje.

In a case that came before the Ontario Court of Justice, Tarkowski vs. Lemieux 2020 ONCJ 280 , the court ordered the father be granted "unilateral power to consent" to vaccinating the child, despite the mother's opposition, and noted: "There are no veritable scientific studies that have shown vaccinations to be harmful. The control and eradication of certain infectious diseases throughout the world is simply beyond dispute."


Sam sicer vidim večji problem pri zakoncema, ker ne zmoreta/znata sprejemati skupnih kompromisov, kakrsnikoli že.

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

Slovenska pediatrična stroka cepljenje otrok priporoča (je bilo zadnjič na TV). Tako da se lahko sklicuješ na to, oz. ta je zaradi tega to v otrokovo korist.

49106 ::

Pithlit je izjavil:

AmokRun je izjavil:

Se morata oba starša strinjati, da se otroka cepi (proti čemerkoli)?

Ne. Dovolj je en.

Ampak je bolj problem v raznih motornih žagah (kar je lepo pokazal solkanski primer).


Za DNK test otroka se morata oba strinjat. Zakaj bi bil pri cepljenju dovolj en?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

WhiteAngel ::

OP: Z ženo potrebujeta konsenz. Torej poslušaj ženo in si rešil svoj problem :)

Utk ::

Ne razumem OPa, ne bi jih cepil za njenim hrbtom, bi je pa s pravnikom, sodnikom ali ne vem kom prisilil v dovoljenje. Lahko jih pelješ in cepiš, to je to. Nihče jim ne bo cepiva več ven vzel. Papir, da si pravno pokrit, pa dvomim da bo ženi kaj pomenil...

mihor ::

Prej bo konec korone kot pa postopka... Raje se z ženo lepo zmenita, pokaži ji vse argumente za, ki seveda več kot pretehtajo argumente proti.

Sicer pa pravno gledano ju lahko greš lepo cepit 'na lastno pest', za kar imaš vso pravico (tako legalno kot legitimno), kot pravilno trdi Pithlit je dovolj privolitev ENEGA od staršev, ki je ob cepljenju prisoten. Žena pa se lahko na trepalnice potem meče. :))

49106 je izjavil:

Za DNK test otroka se morata oba strinjat. Zakaj bi bil pri cepljenju dovolj en?


Zato, ker to pravi zakonodaja. In to povsem pravilno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihor ()

Pithlit ::

49106 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

AmokRun je izjavil:

Se morata oba starša strinjati, da se otroka cepi (proti čemerkoli)?

Ne. Dovolj je en.

Ampak je bolj problem v raznih motornih žagah (kar je lepo pokazal solkanski primer).


Za DNK test otroka se morata oba strinjat. Zakaj bi bil pri cepljenju dovolj en?

Tega ti ne vem povedat. Vem pa ti povedat da je za prvo dozo dovolj en podpis staršev. Ni treba dveh. Za drugo dozo pa otrok ne rabi ničesar. Kako je s tretjo... Žal ne vem.
Life is as complicated as we make it...

beer2peer ::

Lahko ženi rečeš, ko prideš z otroci domov, da si ju peljal cepit, samo da vidiš kako bo odreagirala
*just a prank bro*

Pithlit ::

mihor je izjavil:

kot pravilno trdi Pithlit


Da ne bo pomote. Jaz govorim izključno na podlagi lastnih izkušenj. Ob cepljenju so zahtevali le en podpis (tudi formular predvideva le en podpis).

Drugače je bila naša situacija podobna kot op. Rešili smo jo tako da smo tamali prepustili zadnjo besedo.
Life is as complicated as we make it...

Yossarian ::

Takole na hitro bi rekel, da bi v primeru nestrinjanja lahko pred okrožnim sodiščem sprožil postopek, da bi se otroci lahko cepili. Ker je uradna stroka soglasna, da je cepljenje za otroka koristno, bi verjetno razsodili v tvojo korist. Ne spomnim se, da bi pa obstajal kakšen judikat na podobno temo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Telbanc ::

beer2peer je izjavil:

Lahko ženi rečeš, ko prideš z otroci domov, da si ju peljal cepit, samo da vidiš kako bo odreagirala
*just a prank bro*



Jaz mislim, če bo cepil brez soglasja žene, da dolgo časa kak že gre una narodna "ne boš ti meni zizike majal". Če ne bo kaj hujšega. :)
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Slopek ::

No, odgovor je na dlani in zgleda, da zadevo lahko urediš sam, a seveda bi bilo bolje, da z ženo najdeta nek dogovor(cepiš enega otroka?).
Lahko pa za hrbtom, ampak sam veš najbolje, kaj potem sledi. Ne poznamo mi tvoje žene. Vsaj jaz ne ;)

111111111111 ::

Kayzon, drži se teme. Vprašanje je jasno in zanimivo četudi je morda mišljeno kot trolanje.

Moje laično mnenje je, da cepljenje ni obvezno in da nimaš nekega pravnoformalnega vzvoda za cepljenje. Ne vem pa kako je če bi te žena prijavila na CSD, da si ogrožal otroka, bi verjetno sodišče presodilo v tvojo korist, saj je mnenje stroke, da cepljenje naredi več pozitivnega kot negativnega.

JAz ne bi šel ženi za hrbtom. :D Ti se pa sam odloči kako bo tvoja odreagirala. V tem primeru imata po moje oba isto pravico.

TAko kot je rekla Philit, potrebuješ podpis staršev in tudi njen pricip se mi zdi dober, samo tvoji so še malo premali da bi se sami odločali.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

V-i-p ::

Enostavno. V kolikor sta starša ločena, odloča tisti, kateremu je otrok dodeljen. No, če sta pa poročena pa tisti, kateri je prej z otrokom na cepilnem mestu ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

kow ::

Gre za hipoteticni scenarij, ce prav razumem OP. Torej, gre za pravno vprasanje. Oglasiti se bo moral kaksen pravnik.
Realno sicer scenarij ni ravno verjeten, ker otrokom covid ni nevaren in 99.9p ljudi, bi se odlocilo, da ne bo slo proti zeni vs (vprasljivo) javno dobro. Slo bi za t.i. "scanje proti vetru".

billy ::

Če se lahko otroka cepi samo z privolitvijo enega starša, se ga lahko tudi operira? Potem je odgovor tu. Po logiki bi bil dovolj en podpis, in tudi bolj praktičen.

Ne vem pa kakšna je razlike če sta starša ločena, a če je nekdo ločen, to pomeni da ni več starš, je s tem zgubil ta "naslov", ali zakaj se daje prav samo tistemu, kdo je dobil skrbništvo?

Karen ::

hendriks je izjavil:

Torej, sem za cepljenje otrok (ja, proti Covid19, stara sta 5 in 6 let). Žena nikakor :D Kakšen je pravni vidik tega? Če naredim to za njenim hrbtom, me itak zakoplje na vrtu, tako da ne bom naredil tega. Je ločitev edina možnost? :))

Pravni vidik je točno tak kot v naslednjih primerih:
- Severina bi rada, da ima sinko dolge lase, Milan bi rad vojaško kockico
- Janez bi rad, da mali hodi k verouku, žena Mirsada bi mu ga pa malce porezala pa ga poslala na romanje v Meko
- Janez bi cepil otroka poti klopnemu meningoencefalitisu, Maja je proti
- otrok ima hudo obliko terminalne bolezni, Janez bi želel, da ga filajo z zdravili, Mojca, da se v miru poslovi
Odgovor je identičen pri vseh s pravnega vidika.
In še odgovor: ločitev ni edina možnost, lahko vztrajaš v zakonu, ampak spal boš pa na kavču.
Pa še osebna nota - mogoče glej v tej smeri: število smrtnih žrtev Covida pod 20 let pri nas je mislim da točno 0, tako da če mene vprašaš če je eden za, drugi proti, je izid glede na statistiko jasen.

naruto1 ::

hendriks je izjavil:

Razmišljam v tej smeri, da bi se lahko skliceval na to, da želim otroke zaščititi. Potem sodišče najbrž pokliče izvedence, ki presodijo kateri starš je ravnal prav... Aja, antivax people, pojdite stran iz te teme prosim.


Sicer noces iti zaradi tega z zeno "na noz" (kar se bo zagotovo zgodilo, ce se je ze zdaj zakompliciralo). Sicer, ce pride do sodisca bo poklicalo strokovnega izvedenca pediatra, ta bo zelo verjetno za cepljenje in tvoja bo obveljala, razmisli pa ali se ti splaca zaradi tega na smrt skregati.

Karen je izjavil:

število smrtnih žrtev Covida pod 20 let pri nas je mislim da točno 0, tako da če mene vprašaš če je eden za, drugi proti, je izid glede na statistiko jasen.


Zal ni jasen. Je samo egoisticni pogled na vse skupaj, ljudi se ne cepi samo zato, da oni ne umrejo. Sicer se na sodiscu odloca glede na mnenje izvedenca, ki je pri anketi med pediatri jasno, 85% bi jih svoje otroke cepilo.

https://www.sta.si/2977995/anketa-zdruz...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: naruto1 ()

poweroff ::

Torej, vprašanje sploh ni tako neumno, še posebej pri ločenih starših.

Glede tega cepljenja je dejstvo, da je sicer priporočljivo, ni pa obvezno. In kot kaže, se pravna stroka nagiba h temu, da je cepljenje prostovoljno. Zato bi lahko sicer dokazoval, da je cepljenje v korist otroka, ampak vprašanje kaj bi lahko dosegel, še posebej, ker otroci niso zelo ogroženi.

Bolj so problem kakšni drugi zdravstveni posegi. Tam bi verjetno pomagalo, če bi pridobil mnenje strokovnjaka in šel s tem težit na CSD, ki bi potem zatežil "antivaxx" partnerki. Na koncu mora o teh zadevah v takih primerih odločiti sodišče.

Se pravi - odvetnik ti pripravi predlog začasne odredbe, ti plačaš strokovno oz. izvedensko mnenje in potem... čakaš.

Karen - je pa zgovorno, da si napisal, da bo ON spal na kavču. Zanimivo, da nihče v takih primerih ne reče, da bo pač antivaxx mati spala na kavču. Živimo pač v kulturi, kjer imajo Privilette vedno prav...
sudo poweroff

ginekk ::

poweroff je izjavil:

Torej, vprašanje sploh ni tako neumno, še posebej pri ločenih starših.


Ja. V bistvu je za dolgotrajnost zveze najbolj pomembno ujemanje vrednot. Nima veze izgled in ostale površinske stvari.
In zlahka ta vprašanje razširimo na podobna:

Kaj če želi partner brez mojega strinjanja otroke:

- vpisat v neko religijo
- jih peljat poslušat/gledat "take in drugačne" kulturne dogodke, ki jih jaz ne podpiram. Recimo vaška veselica ali pa predstava Svetlane Makarovič
- uči otroke simpatizirat z desno/levo politično opcijo
- prosto širi otrokom svoje nazore o mehkih drogah
- jim dopušča 2 uri gledanja risank na dan
- z njimi gleda južnaške celovečerne filme
- jih vozit v McDonalds in jim kupovat šit sladkarije
- jih pušča en dan tedensko pri svoji mami (ki je tako ali drugače ne prenašam)

skratka karkoli. Lahko se prepiraš non-stop.

Smrekar1 ::

hendriks je izjavil:

Razmišljam v tej smeri, da bi se lahko skliceval na to, da želim otroke zaščititi. Potem sodišče najbrž pokliče izvedence, ki presodijo kateri starš je ravnal prav...


Če bosta šla v to smer se bosta zagotovo ločila, ne glede na rezultat.

FoxKnox ::

Kaj pa , če bi skupaj vprašala pediatra, torej otrokovega zdravnika, ki je najbolj strokovno podkovan in seznanjen z otrokovim zdravstvenim stanjem, da poda mnenje o cepljenju v vašem primeru ?

krho ::

V bistvu boš naredil, tako, kot reče žena. Ker ona je edina, ki ima vedno prav, vsi ostali se motijo, ne glede na argumente. Drugače bo pač sledil prepir. Saj lahko obrneš zadevo okoli. ona je za ti pa proti.. še zmeraj boš naredil tako kot reče ona, ker drugače se boš pač znašel sredi prepira.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

pirat ::

Na zakon glej kot na delez v podjetju brez glasovalnih pravic :-) ... Kdaj je kaksna boniteta, to je pa to :))

legend ::

hendriks je izjavil:

Torej, sem za cepljenje otrok (ja, proti Covid19, stara sta 5 in 6 let). Žena nikakor :D Kakšen je pravni vidik tega? Če naredim to za njenim hrbtom, me itak zakoplje na vrtu, tako da ne bom naredil tega. Je ločitev edina možnost? :))


Če se ločiš boš po vsej verjetnosti končal s še manj besede pri tem. Če jo sedaj še kaj imaš, naredi kar misliš da je najbolj prav za tvoje otroke. Če misliš, da jima boš s tem rešil življenje, bi kot fotr moral sprejet tud tveganje, da te žena na vrtu zagrebe :))

Rok Woot ::

Glede na to, da cepivo še ni požegnano od družbe, mislim da bi morala biti oba za, vsaj moralno.

Recimo, da bi bila ločena, če bi se ti hotel preseliti v Avstrijo, ali pa recimo ona? Ni tukaj 50/50, je treba 100.

In glede na to, da gre za še ne dobro testirano zdravilo, sploh na otrokih, se mi sploh zdi, da bi morala biti oba za. Kot so že omenili pa sploh niso ogroženi. En otrok je zame vreden 10 mam in 30 babic ...

Moj nasvet pa je, da malo počakaš. Mogoče bo tudi ona za, ali pa ti ne boš več. Jaz sem 3x cepljen pa nebi dal svojega predšolskega otroka cepit ...

feryz ::

Ali lahko ženo tožiš, ker ti ne pusti cepiti otroka?
Zanimivo vprašanje.

Gogyto ::

pirat je izjavil:


Je pa to seveda formalni pogled. Kako bi vse skupaj vplivalo na tvoj zakon in posledično psihični razvoj otrok je pa drugo vprašanje. včasih je bolje imeti mir kot pa prav oz. razmisliti zakaj je tvoja žena antivax..


Mislim, tale 'mir' je relativen, če tako razmišljaš. Mir v smislu da se ne kregaš z ženo, nemir v sebi, ker te mori, če veš da imaš prav in si pokleknil...:)

Je pa vsekakor res za razmislit, a bi zaradi take stvari šel tako daleč, da bi vključil sodišče. Pomoje bolje spremljat strokovne debate in mnenja strokovnjakov in nato na podlagi pravih argumentov, ki se bodo pojavili čez čas, naredit pravo potezo. V katerokoli smer se pač obrne. K sreči se vsaj v osnovni nameri OP še ne mudi tako prekleto, da ne bi s cepljenjem tako malih otrok še počakal kak teden, dva, mesec...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Covid-19: Pfizer v ZDA zaprosil za izredno registracijo cepiva, EU naročila 300 milij (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17028610 (5249) globoko grlo

Prisilno cepljenje (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
671109700 (102311) BigWhale

Več podobnih tem