» »

t2 brez njihove opreme

t2 brez njihove opreme

Euler314 ::

Zdravo,

pri t2 sem menjal paket. Prej sem poleg interneta najemal še njihov wifi router in sem imel njihov INNBOX G68, ki ima svoj GPON input, tako da je šla optika direktno notri in je bilo to to. Zdaj, ko sem menjal paket sem se odločil da wifija ne najemam pri njih. Pridejo mojstri od t2 in zmontirajo 2 napravi. Modem INNBOX G21 v katerega je napeljana optika, in pa potem še router INNBOX U92, ki je povezan na modem. Zanimata me 2 zadevi, kaj je vloga U92-ke? Sem poizkusil priklopiti svoj router (Xiaomi mi 4A) direktno v G21 in mi dela, čeprav so mi na t2 trdili, da potrebujem tudi U92. Kot drugo pa me zanima ali bi se dalo izogniti tudi G21? Se pravi, da bi nabavil nekaj v stilu G68 z GPON inputom in wifi oddajnikom in imel tako eno napravo za vse.

Hvala za pomoč!

Invictus ::

Pusti prvo škatlo, daj jo v bridge mode, zadaj pa svoj router.

Drugače bodo vse probleme z optiko prevalili nate.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Euler314 ::

Je možno, da je prva škatla že v bridgeu, ker mam trenutno tako zvezano in dela? Sori, res sem noob za te zadeve :)

DeeCoy ::

Čist enostavno. Ko vtakneš kabel v G21 dobiš public ip - kot bi ga dobil router. V 24 urah lahko imaš samo 2 public ipja, torej ti bosta delali samo dve napravi. Zato potrebuješ router, da drži povezavo in ima public ip, ti pa imaš potem od routerja naprej svoj subnet in lokalne ipje. V vsakem primeru rabiš en router, ali je to U92 ali je to katerakoli čungalunga je popolnoma vseeno.

Lahko da se motim, ampak mislim, da je to to. Naj me pa kdo popravi.

XS!D3 ::

Sej G21 je samo GPON ONT, tako da drugega kot "bridge mode" AFAIK itak ne omogoča. Gor priklopiš svoj router in čao, tisto drugo škatlo (T-2jev router) pa vržeš v omaro, da lahko v primeru težav priklopiš nazaj in jim enostavno pokažeš, da ni problem v tvojem routerju :)

mzakelj ::

Sam imam tako urejeno. Mikrotik RB 4011 direkt na ONT z CAT6 kablom in nato na parih izhodih trunk port ( vlan 1 za net in vlan2000 za TV ) in nekatere porte samo v bridge z Vlan 2000 za tv. In dela ko urca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Optika TV & Internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7716186 (3421) WaterBoy
»

Fritzbox SFP modul

Oddelek: Omrežja in internet
425076 (2107) grimth
»

Usmerjevalnik z portom pon oz gpon

Oddelek: Omrežja in internet
10888 (749) XS!D3
»

Telekom GPON z lastnim routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
142448 (1994) MacGyver141
»

Kateri od ponudnikov omogoca lasten router?

Oddelek: Omrežja in internet
325059 (3457) Voluharr

Več podobnih tem