» »

Čudno obnašanje Gigabyte X570?

Čudno obnašanje Gigabyte X570?

lolipop2 ::

Imam plato GigaByte X570 AORUS ULTRA, AMD Ryzen 9 3900X in WIN10 in do sedaj je delalo vse po planu.

Ko sem vsak dan zagnal mašino, sem tik pred vstopom v win10 dobil tale screen:



in potem se je normalno logiralo v Winse. Vse BP.


Včeraj pa se mi ni nekaj hotelo zagnati... in po ponovnem resetu se je nekako zagnal win, le da tega Gigabyte screena ni bilo več, ampak se je pokazal nov screen:



Po tem se je normalno zapeljalo v winse, sem pa opazil, da je bila ura resetirana na 0:00.

Danes, ko sem zagnal kišto, se je normalno zagnala, a s tem drugim screenom. Morda kdo kaj ve, kaj bi to bilo?

Hvala.

Hikari ::

prazna cmos baterija za bios.

Han ::

Ali pa tiha BIOS posodobitev.

lolipop2 ::

Hikari je izjavil:

prazna cmos baterija za bios.


A to se tudi sprazni kdaj? 8-O

Se pravi, kupiti novo pa bo zadeva delala ok?

lolipop2 ::

Han je izjavil:

Ali pa tiha BIOS posodobitev.


tiha?
8-O

spet težave. :) A grem lahko kar po teh navodilih: https://www.wepc.com/how-to/update-giga...

lolipop2 ::

Kako pa vem, katera je prava: https://www.gigabyte.com/us/Search?kw=X...

rev 1.0 ali rev 1.1./1.2.

Buggy ::

Prvi screen je od ASUS-a ne od Gigabyte, predvidevam da imas GPU od Asusa.
Lahko da ti je pri hard rebootu sla plosca v backup BIOS. Preveri v BIOS-u katere se je nalozil, verzija je v enem od menijev izpisana s crko in stevilko. Ce si kej saril po BIOS-u potem daj BIOS na Load safe defaults in nastavi samo tisto kar res zelis oz. ves da deluje. Boot splash screen je tudi optcijski in ga lahko ugasnes. Ce ti je sla BIOS baterija imas tudi datum neustrezen. Revizijo vidis ali na skatli ali se bolje na plosci sami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

lolipop2 ::

Buggy je izjavil:

Prvi screen je od ASUS-a ne od Gigabyte, predvidevam da imas GPU od Asusa.
Lahko da ti je pri hard rebootu sla plosca v backup BIOS. Preveri v BIOS-u katere se je nalozil, verzija je v enem od menijev izpisana s crko in stevilko. Ce si kej saril po BIOS-u potem daj BIOS na Load safe defaults in nastavi samo tisto kar res zelis oz. ves da deluje. Boot splash screen je tudi optcijski in ga lahko ugasnes. Ce ti je sla BIOS baterija imas tudi datum neustrezen. Revizijo vidis ali na skatli ali se bolje na plosci sami.


Ja, zajebal se... tisto je od Asusa, moje stare kište. Pa sem imel v spominu tisti screen.

Torej, popravek... do sedaj ni bilo nobenega screena, ko sem se logiral v WINse.
Sedaj pa ta Aurus screen.

V biosu sem samo ventilatorje rihtal, se mi zdi. A je fino, da si to prepišem nastavitve, če bom kaj povozil?

Kaj je potem bolje, da najrpej baterijo zamenjam in vidim, kako bo? Ali najprej Bios updejtam?

A je moćno, da baterija gre po dveh letih? (ni bilo pa nobenega warninga, da je fuč)

Hvaala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

lolipop2 ::



Na plošči ne piše verzije. Kupljena je bila pa decembra 2019. verjetno je potem 1.0 ?

Gejspodar ::

Zdravo,

Kot so že drugi napisali - BIOS baterija ti je crknila, kar je povzročilo ponastavitev BIOS/UEFI nastavitev na default, to pa vključuje prikaz logota oz. zamik boota.

Han ::

Če je plata večinoma priklopljena na napajanje, CR2032 baterija mrkne običajno šele po ca. 10 letih.

Revizija plate je zapisana v levem spodnjem kotu (pod malimi avdio kondiji). Za vse tri revizije je isti BIOS, trenutno zadnji F35d.

Navodila za BIOS posodobitev na povezavi so OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

lolipop2 ::

Ok... potem pa naredim oboje, pa bo. Mislim,d a imam doma še eno baterijo 2032. Pa bomo videli, kaj bo.

A nastavitve za ventilatorje mi bo obdržalo?


Hvala vsem za nasvete. Wish me luck.

Han ::

Po vsaki BIOS posodobitvi je priporočljivo zagnati "Load Optimized Defaults", s čimer povoziš vse stare nastavitve.

lolipop2 ::

Han je izjavil:

Po vsaki BIOS posodobitvi je priporočljivo zagnati "Load Optimized Defaults", s čimer povoziš vse stare nastavitve.


ok, potem pa si prepišem vente, pa bo. Upam, da gre brez problemov.

Hvala za nasvete

lolipop2 ::

Aja, Han... glede na to, da ne morem videti, katera rev je... neka plastika je našravfana čez tisto mesto... se pravi lahko kar oredlagano verzijo od rev 1.0 snamem?

f35d od tu: https://www.gigabyte.com/us/Motherboard...

Han ::

Upam si trditi, da imaš rev. 1.0. Kot že rečeno je BIOS za vse tri revizije isti.

lolipop2 ::

Han je izjavil:

Upam si trditi, da imaš rev. 1.0. Kot že rečeno je BIOS za vse tri revizije isti.


Zdaj mi pa v Qflashu v biosu javlja "Can't read file"

Jao... :8)

Han ::

Imaš na USB (FAT32) ključu X570AOUL.35d ?

lolipop2 ::

Evo gre.

Ali updejtam tudi backup bios?

Han ::

Seveda.

lolipop2 ::

Evo, je šlo. Sem moral preko USB2, prek trojke ni delalo.
Hvala za nasvete.

A je smiselno še cmos baterijo zamenjat? Se da kje preveriti, ali je še dobra ali ne?

Han ::

Po moje je še dobra. Če jo boš vzel ven in pomeril napetost (imeti mora več kot 3V), boš moral BIOS znova nastavit.

lolipop2 ::

Han je izjavil:

Po moje je še dobra. Če jo boš vzel ven in pomeril napetost (imeti mora več kot 3V), boš moral BIOS znova nastavit.


potem pa zaenkrat pustim. Dvomim, da se mi je v dveh letih spraznila. Tnx za nasvete!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

1155 matična

Oddelek: Pomoč in nasveti
161921 (1689) r3dkv1c4
»

atikmdag.sys - rabim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
255872 (4355) The Player
»

virus in reševanje podatkov

Oddelek: Programska oprema
232809 (2562) Blisk
»

Problem AMD Phenom II X4 945 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
643899 (3235) Pšenični
»

Q8400 + gigabyte 965p-ds4

Oddelek: Strojna oprema
291597 (1393) glistovje

Več podobnih tem