» »

Samski do lastnega stanovanja

Samski do lastnega stanovanja

««
40 / 42
»»

trancer01 ::

Reveži pač ne bodo imeli svojih nepremičnin. Da pa je večina delovne sile v Sloveniji podplačane, pa tudi ni nobena skrivnost.

Hangman ::

trancer01 je izjavil:

Reveži pač ne bodo imeli svojih nepremičnin. Da pa je večina delovne sile v Sloveniji podplačane, pa tudi ni nobena skrivnost.


Revež je tisti, ki komaj zbere za štruco kruha. Brez lastne nepremičnine pa bo vedno več prebivalstva, tudi taki, ki drugače kar dobro živijo.

Se bo pač treba naselit izven Ljubljane, biti vsak dan 3 ure v prometu in delati samo za avte. Ni enostavno, je pa vsaj dosegljivo.

trancer01 ::

Ali pa se dogovoriti za višje plače, a v obdobju visoke inflacije bo za reveže in srednji razred težko.

Sicer pa je srednjega razreda v Sloveniji manj kot 30%. Nižji sloj predstavlja večino prebivalstva, premožnih pa je morda 10%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

jernejl ::

trancer01 je izjavil:

Ali pa se dogovoriti za višje plače
To se na dolgi rok tako ali tako že ves čas dogaja - produktivnost raste, plače realno tudi. Ampak nepremičnine pa niso nič bolj dostopne, kot so bile nekoč.
Višje plače bodo samo povišale cene nepremičnin in najemnin, tako kot se je to dogajalo do sedaj.

sci3nc3 ::

jernejl je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Ali pa se dogovoriti za višje plače
To se na dolgi rok tako ali tako že ves čas dogaja - produktivnost raste, plače realno tudi. Ampak nepremičnine pa niso nič bolj dostopne, kot so bile nekoč.
Višje plače bodo samo povišale cene nepremičnin in najemnin, tako kot se je to dogajalo do sedaj.


Spremembe lahko dosežemo na dva načina:

a) po umetni poti: Plače manj obdavčimo --> Pri enakem bruto zaslužku bomo imeli večji neto zaslužek (to pomeni, da državi manj ostane --> posledice so vidne marsikje drugje). Od države pa se začne pričakovati, da bo nadzirala najemniški in nepremičninski trg.

b) po naravni poti: Cene v Ljubljani še naprej rastejo --> Ljudje bodo prisiljeni migrirati v zunanjost države --> Cene nepremičnin zrastejo na obrobju države in zaradi manjšega povpraševanja padejo v notranjosti. Podjetniki in država pa se bo morala prilagoditi migracijam ljudi.

Trenutno se nam odvija scenarij B točke. Vedno več ljudi išče nepremičnine po bližnjih mestih: Grosuplje, Mengeš, Vrhnika, Trebnje, Kamnik itd. Ko bodo tudi tu narasle cene, greš bolj proti obrobju države, kjer so zdaj cene še ugodne.

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ne Mato, samo drago je cse postalo:D place pa ostajajo enake od slovenskih delodajalcev. Ti pa itak mislis da bodo vsi imeli firme, bili v itju ali kirurgi. Cistilke morjo tud bit pa postarji.


No ja, plače se dvigajo čeprav premalo tu se strinjam...

Ampak bistvo ostaja... če bi jaz bil samski in živel v LJ in bi imel plače 1.200EUR na TRR bi močno razmislil ali ni bolje it delat v Mursko za 1.000EUR na TRR... o tem jaz govorim... Ali pa v tujino fizičarit za 2k na TRR...

Zagotovo pa me nihče nikoli ne dobi v LJ delat za 1.200EUR na TRR... No je ena izjema, če bi zato ker bi se preselil v LJ moja partnerka imela v LJ recimo 4.000EUR na TRR namesto 2.000EUR...

trancer01 je izjavil:

Ali pa se dogovoriti za višje plače, a v obdobju visoke inflacije bo za reveže in srednji razred težko.

Sicer pa je srednjega razreda v Sloveniji manj kot 30%. Nižji sloj predstavlja večino prebivalstva, premožnih pa je morda 10%.



Seveda, in to je ravno največja težava v SLO... premalo ljudi z povprečnimi službami ki bi zaslužili povprečno plačo ali malo nad :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PrihajaNodi ::

trancer01 je izjavil:

Ali pa se dogovoriti za višje plače, a v obdobju visoke inflacije bo za reveže in srednji razred težko.

Sicer pa je srednjega razreda v Sloveniji manj kot 30%. Nižji sloj predstavlja večino prebivalstva, premožnih pa je morda 10%.


This. Srednji sloj je izginil. To trdim ze ves cas. Pa saj je povsod tako. Bogati so pokupili beton in luksus revez pa je dobil vaucherje za dopust.

Zagotovo pa me nihče nikoli ne dobi v LJ delat za 1.200EUR na TRR... No je ena izjema, če bi zato ker bi se preselil v LJ moja partnerka imela v LJ recimo 4.000EUR na TRR namesto 2.000EUR...


4k je ze konkretna programerska placa. Murska sobota pa tud no...tam so se babe vse vn pobegnle

Zgodovina sprememb…

redtech ::

Kaj pa se smatra kot srednji sloj, koliko EUR na mesec?

PrihajaNodi ::

2000 eur neto v lj. 4000 eur za dva
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

redtech ::

Če ni še višji znesek, folk ima denar...

No, jaz sem revež s 5 tednov morja letos, sedaj sem v 3. tednu :D

Konkretni programer v LJ ima 5k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

PrihajaNodi ::

redtech je izjavil:

Če ni še višji znesek, folk ima denar...

No, jaz sem revež s 5 tednov morja letos, sedaj sem v 3. tednu :D

Konkretni programer v LJ ima 5k.


Ja konkretni programer, pa kirurg tudi, pa piloti tudi.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

trancer01 ::

Pravega srednjega sloja je morda 10 do 15 % populacije, nad njimi pa potem še par procentov res premožnih. Revežev, ki zaslužijo manj kot povprečno plačo, je dobra polovica, preostali so pa nekje med reveži in srednjim slojem, saj zaslužijo malo več kot povprečno plačo, a premalo, da bi bili pravi srednji sloj.

To je tudi razlog, zakaj si velika večina ne more privoščiti lastne nepremičnine brez pomoči sorodnikov, saj z ubogimi slovenskimi plačami težko prihranijo že za polog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

PrihajaNodi ::

trancer01 je izjavil:

Pravega srednjega sloja je morda 10 do 15 % populacije, nad njimi pa potem še par procentov res premožnih. Revežev, ki zaslužijo manj kot povprečno plačo, je dobra polovica, preostali so pa nekje med reveži in srednjim slojem, saj zaslužijo malo več kot povprečno plačo, a premalo, da bi bili pravi srednji sloj.

To je tudi razlog, zakaj si velika večina ne more privoščiti lastne nepremičnine brez pomoči sorodnikov, saj z ubogimi slovenskimi plačami težko prihranijo že za polog.



Koncno. In tu lahko zakljucimo. Vsi gledajo programerje in kirurge, moralo pa bi se pogledati postarje, prodajalce itd.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Boomerang ::

redtech je izjavil:

Če ni še višji znesek, folk ima denar...

No, jaz sem revež s 5 tednov morja letos, sedaj sem v 3. tednu :D

Konkretni programer v LJ ima 5k.


Konkreten programer s 5k postaneš, ko imaš za sabo >10 let izkušenj. Taki stanovanja več ne iščejo, ker ga že imajo.

Pa še ena stvar: Konkretnih programerjev, kot ga opisuješ, je v Ljubljani morda peščica... ostali ali niso konkretni in imajo precej manj ali pa so še bolj konkretni in delajo v tujini, ker jim toliko nihče v Sloveniji ne bo nakazal na trr. V Ljubljani pa je koliko delovno aktivnih ljudi? Kje so ostali?

Če izločimo ljudi z >10 leti delovne dobe, podjetnike, programerje, bančnike, pravnike, zdravnike ipd., koliko ljudi se lahko še pohvali z >1,5k plače?

trancer01 ::

Nad 1,5k neto? Žal, premalo.

Jerry000 ::

Malidelničar je izjavil:

Pa smo naredili kakšne primerjave, katera regija je cenovno (nepremičnina t.j. nakup/najem + življ. stroški) najbolj ugodna za samske? Je to morda Zasavje?

A to govoriš če želiš za vedno samski ostat?

kriptobog ::

trancer01 je izjavil:

Ali pa se dogovoriti za višje plače, a v obdobju visoke inflacije bo za reveže in srednji razred težko.

Sicer pa je srednjega razreda v Sloveniji manj kot 30%. Nižji sloj predstavlja večino prebivalstva, premožnih pa je morda 10%.


Kaksna pa je meja za srednji sloj? V enem clanku sem bral, da je v slo 46% folka v srednjem sloju, ampak nikjer ne omenjajo kaka je meja. Ali gre to pac kar nekaj na pamet?

trancer01 ::

To je na pamet oz. imajo neke svoje kriterije, ki pa so očitno bistveno nižji, kot to velja za razvite države. V Sloveniji je pač precej majhna razlika med nižjim in (nižjim) srednjim slojem, pravih bogatašev pa imamo le za vzorec.

Glede na delež 46 % bi rekel, da v srednji sloj prištevajo ljudi, ki zaslužijo približno povprečno plačo v svoji regiji.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

sredni sloj so tudi vsi ki so dobili/podedovali nepremičnino ki jim zadošča za življenje.

Ker pol je 2x jurja hitr dovolj.

kriptobog ::

Potem takem je 46% kar realna cifra, ker poklicnih dedicov imamo kar precej.

Mato989 ::

trancer01 je izjavil:

To je na pamet oz. imajo neke svoje kriterije, ki pa so očitno bistveno nižji, kot to velja za razvite države. V Sloveniji je pač precej majhna razlika med nižjim in (nižjim) srednjim slojem, pravih bogatašev pa imamo le za vzorec.

Glede na delež 46 % bi rekel, da v srednji sloj prištevajo ljudi, ki zaslužijo približno povprečno plačo v svoji regiji.



Seveda, glavni problem v SLO je ravno to... da je razlika med srednjim kadrom (poslovodje, oddelkovodje, referenti, vodje skupin, ipd...) in "reveži" prenizko...

Recimo dober primer je vedno bil, ko je nekdo prodajalec ima minimalca + dodatke za uspešnost, pol postaneš oddelkovodja imaš 100EUR bruto več in za nagrado kasiraš delanje urnikov itd... pol pa postaneš v kaki trgovini z 12 zaposlenimi poslovodja pa maš 150EUR bruto več kot oddelkovodja... edini plus je da ne delaš vikendov, drkajo te pa podrejeni in nadrejeni z plani prodaje.

In takih primerov je nebroj. Tu bi morale bit razlike v rangu 300EUR+ (600EUR + za poslovodjo)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

trancer01 je izjavil:

To je na pamet oz. imajo neke svoje kriterije, ki pa so očitno bistveno nižji, kot to velja za razvite države. V Sloveniji je pač precej majhna razlika med nižjim in (nižjim) srednjim slojem, pravih bogatašev pa imamo le za vzorec.

Glede na delež 46 % bi rekel, da v srednji sloj prištevajo ljudi, ki zaslužijo približno povprečno plačo v svoji regiji.



Seveda, glavni problem v SLO je ravno to... da je razlika med srednjim kadrom (poslovodje, oddelkovodje, referenti, vodje skupin, ipd...) in "reveži" prenizko...

Recimo dober primer je vedno bil, ko je nekdo prodajalec ima minimalca + dodatke za uspešnost, pol postaneš oddelkovodja imaš 100EUR bruto več in za nagrado kasiraš delanje urnikov itd... pol pa postaneš v kaki trgovini z 12 zaposlenimi poslovodja pa maš 150EUR bruto več kot oddelkovodja... edini plus je da ne delaš vikendov, drkajo te pa podrejeni in nadrejeni z plani prodaje.

In takih primerov je nebroj. Tu bi morale bit razlike v rangu 300EUR+ (600EUR + za poslovodjo)


Ja jim je pa ze kul delati to za tak denar. Ce ne bi hoteli bi hitro dali vec.

svecka ::

KEr se je minimalna dvignila, se je cev sistem porušil. Pri nas množično odhajajo, ker je razlika med navadnim delavce, vodjo izmene, odelkovodja max 300 eur bruto. In januarja kos je minimalna dvigne na 1170 bruto, bo razlika še 100 eur bruto manj. Skratka zakaj bi se jebal za tistih 150 eur neto, če pa lahk maš možagne na off med službo, vikend maš telefon ugansjen in te B.K.

Plače so sramota...razlika pride šele pri tistih pri koritu, ko si izplačujejo sami sebi letne nagrade za "dobro in uspešno delo" v višini 5x max regresov. Pa da ne pozabim še na druge stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

trancer01 ::

Minimalna plača se dviguje zaradi inflacije, da nimamo zaposlenih revežev, ki hodijo na Karitas po hrano ali beračijo na ulicah. Problem ni v minimalni plači, ampak v tem, da delodajalci preredko dvigujejo plače in ne usklajujejo razmerij zaradi vedno večjih življenjskih stroškov. Seveda so zaposleni ugotovili "nateg" in dajejo odpovedi.>:D

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

svecka je izjavil:

KEr se je minimalna dvignila, se je cev sistem porušil. Pri nas množično odhajajo, ker je razlika med navadnim delavce, vodjo izmene, odelkovodja max 300 eur bruto. In januarja kos je minimalna dvigne na 1170 bruto, bo razlika še 100 eur bruto manj. Skratka zakaj bi se jebal za tistih 150 eur neto, če pa lahk maš možagne na off med službo, vikend maš telefon ugansjen in te B.K.

Plače so sramota...razlika pride šele pri tistih pri koritu, ko si izplačujejo sami sebi letne nagrade za "dobro in uspešno delo" v višini 5x max regresov. Pa da ne pozabim še na druge stvari.


To so se nizke nagrade. V zadnji firmi, kjer sem bil so bile nagrade direktorjev v 6 mestni cifri.

trancer01 je izjavil:

Minimalna plača se dviguje zaradi inflacije, da nimamo zaposlenih revežev, ki hodijo na Karitas po hrano ali beračijo na ulicah. Problem ni v minimalni plači, ampak v tem, da delodajalci preredko dvigujejo plače in ne usklajujejo razmerij zaradi vedno večjih življenjskih stroškov. Seveda so zaposleni ugotovili "nateg" in dajejo odpovedi.>:D


Firme bi morali dvigniti vse place v istem % kot se dvigne minimalka. Poznam nekaj firm, ki to dejansko delajo. Me pa zanima kake dvige bodo imeli zdaj pritej inflaciji.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

svecka je izjavil:

KEr se je minimalna dvignila, se je cev sistem porušil. Pri nas množično odhajajo, ker je razlika med navadnim delavce, vodjo izmene, odelkovodja max 300 eur bruto. In januarja kos je minimalna dvigne na 1170 bruto, bo razlika še 100 eur bruto manj. Skratka zakaj bi se jebal za tistih 150 eur neto, če pa lahk maš možagne na off med službo, vikend maš telefon ugansjen in te B.K.

Plače so sramota...razlika pride šele pri tistih pri koritu, ko si izplačujejo sami sebi letne nagrade za "dobro in uspešno delo" v višini 5x max regresov. Pa da ne pozabim še na druge stvari.


Seveda, je pa krivda v podjetju tole... vsako leto 1.2. bi morali dvignit vse plače v enakem procentu pa bi šlo tole naprej... tako pa dvignejo minimalca in druge ko jebe.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

trancer01 ::

Saj to je jasno, a v veliko podjetjih za večino delovnih mest veljajo še kolektivne pogodbe iz let, ko je bila minimalna plača 450 EUR. Na ta način prihranijo z nižjimi dodatki na osnovno plačo. Samo zdaj se jim ta računica več ne izide, ker so ljudje pogruntali nateg.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Dolgo so rabli.

trancer01 ::

Zelo dolgo.:P

Twixz ::

Mato989 je izjavil:

svecka je izjavil:

KEr se je minimalna dvignila, se je cev sistem porušil. Pri nas množično odhajajo, ker je razlika med navadnim delavce, vodjo izmene, odelkovodja max 300 eur bruto. In januarja kos je minimalna dvigne na 1170 bruto, bo razlika še 100 eur bruto manj. Skratka zakaj bi se jebal za tistih 150 eur neto, če pa lahk maš možagne na off med službo, vikend maš telefon ugansjen in te B.K.

Plače so sramota...razlika pride šele pri tistih pri koritu, ko si izplačujejo sami sebi letne nagrade za "dobro in uspešno delo" v višini 5x max regresov. Pa da ne pozabim še na druge stvari.


Seveda, je pa krivda v podjetju tole... vsako leto 1.2. bi morali dvignit vse plače v enakem procentu pa bi šlo tole naprej... tako pa dvignejo minimalca in druge ko jebe.


Edini razlog za prvi odstavek se mi zdi v referencah za naprej.

Mi, ko smo v državni lasti smo dobili vsi povišico.
S tem da so to inflacijo pokoristili za delanje razlik med zaposlenimi glede na "pridnost, vnemo, itd." in so enim dali višje plače za npr. 10% enim pa za 1-2%.

ubermensch ::

trancer01 je izjavil:

Pravega srednjega sloja je morda 10 do 15 % populacije, nad njimi pa potem še par procentov res premožnih. Revežev, ki zaslužijo manj kot povprečno plačo, je dobra polovica, preostali so pa nekje med reveži in srednjim slojem, saj zaslužijo malo več kot povprečno plačo, a premalo, da bi bili pravi srednji sloj.

To je tudi razlog, zakaj si velika večina ne more privoščiti lastne nepremičnine brez pomoči sorodnikov, saj z ubogimi slovenskimi plačami težko prihranijo že za polog.


Povprečna plača je cca. 1300 eur neto. Mediana pa cca. 1100 eur neto.
To pomeni, da polovica ljudi zasluži manj kot 1100 na mesec. To je zame nižji sloj. Teh je torej 50%. V to skupino spadajo tudi tisti, ki so na minimalcu ali manj, torej, reveži.
Spodnja meja srednjega sloja je tako 1100 eur. Večji izziv pa je najti mejo, kjer se konča srednji in začne višji sloj. Jaz bi rekel, da je to pri 2000 eur neto. Kaj pa vi mislite?

Torej:
- nižji sloj: do 1100 eur neto (50% ljudi)
- srednji sloj: od 1100 eur neto do 2000 (?) eur neto (? % ljudi)
- višji sloj: od 2000 (?) eur neto (? % ljudi)

Mato989 ::

ubermensch je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Pravega srednjega sloja je morda 10 do 15 % populacije, nad njimi pa potem še par procentov res premožnih. Revežev, ki zaslužijo manj kot povprečno plačo, je dobra polovica, preostali so pa nekje med reveži in srednjim slojem, saj zaslužijo malo več kot povprečno plačo, a premalo, da bi bili pravi srednji sloj.

To je tudi razlog, zakaj si velika večina ne more privoščiti lastne nepremičnine brez pomoči sorodnikov, saj z ubogimi slovenskimi plačami težko prihranijo že za polog.


Povprečna plača je cca. 1300 eur neto. Mediana pa cca. 1100 eur neto.
To pomeni, da polovica ljudi zasluži manj kot 1100 na mesec. To je zame nižji sloj. Teh je torej 50%. V to skupino spadajo tudi tisti, ki so na minimalcu ali manj, torej, reveži.
Spodnja meja srednjega sloja je tako 1100 eur. Večji izziv pa je najti mejo, kjer se konča srednji in začne višji sloj. Jaz bi rekel, da je to pri 2000 eur neto. Kaj pa vi mislite?

Torej:
- nižji sloj: do 1100 eur neto (50% ljudi)
- srednji sloj: od 1100 eur neto do 2000 (?) eur neto (? % ljudi)
- višji sloj: od 2000 (?) eur neto (? % ljudi)




Ja nekako tako na grobo, ampak tisti med 1.100 NETO in tam cca 1.400 NETO so lahko nižji sloj ali pa srednji odvisno od rešenega stanovanjskega vprašanja in kreditov...

Če imaš 1.090 NETO in si dobil od babice 3 sobno stanovanje in imaš 0 kredita si za mene na boljšem kot če imaš 1.290 neto in živiš v najemu...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

https://www.bolha.com/nepremicnine/3-so...

Evo, spet neki blizu Matota :).

Prednost je bližina mednarodnega letališča, tako da je Dubaj, Maldivi, New York na dosegu roke :).

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

Mato989 je izjavil:

ubermensch je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Pravega srednjega sloja je morda 10 do 15 % populacije, nad njimi pa potem še par procentov res premožnih. Revežev, ki zaslužijo manj kot povprečno plačo, je dobra polovica, preostali so pa nekje med reveži in srednjim slojem, saj zaslužijo malo več kot povprečno plačo, a premalo, da bi bili pravi srednji sloj.

To je tudi razlog, zakaj si velika večina ne more privoščiti lastne nepremičnine brez pomoči sorodnikov, saj z ubogimi slovenskimi plačami težko prihranijo že za polog.


Povprečna plača je cca. 1300 eur neto. Mediana pa cca. 1100 eur neto.
To pomeni, da polovica ljudi zasluži manj kot 1100 na mesec. To je zame nižji sloj. Teh je torej 50%. V to skupino spadajo tudi tisti, ki so na minimalcu ali manj, torej, reveži.
Spodnja meja srednjega sloja je tako 1100 eur. Večji izziv pa je najti mejo, kjer se konča srednji in začne višji sloj. Jaz bi rekel, da je to pri 2000 eur neto. Kaj pa vi mislite?

Torej:
- nižji sloj: do 1100 eur neto (50% ljudi)
- srednji sloj: od 1100 eur neto do 2000 (?) eur neto (? % ljudi)
- višji sloj: od 2000 (?) eur neto (? % ljudi)




Ja nekako tako na grobo, ampak tisti med 1.100 NETO in tam cca 1.400 NETO so lahko nižji sloj ali pa srednji odvisno od rešenega stanovanjskega vprašanja in kreditov...

Če imaš 1.090 NETO in si dobil od babice 3 sobno stanovanje in imaš 0 kredita si za mene na boljšem kot če imaš 1.290 neto in živiš v najemu...


lahko imaš 1.090 NETO in od babice stanovanje katero si mogel obnoviti...ali boš živel v opremi iz 60-tih let?
da pa to staro stanovanje obnoviš...pa ga moraš podreti do tretje gradbene faze....se pravi moraš menjati, vodo, elektriko, okna, streho, fasado, celotno notranjo opremo...kurjavo itd.

se pravi imaš 1.090 NETO + od babice stanovanje + kredit kateri ni majhen, če si vse to zamenjal kar sem zgoraj napisal.

pač tudi podedovana stanovanja so lahko velik strošek...ne pravijo zastonj, da so stare bajte luknje brez dna in, da je včasih bolje od babice stanovanje prodati in iti drugam ali podreti in narediti na novo.

Mato989 ::

lahko imaš 1.090 NETO in od babice stanovanje katero si mogel obnoviti...ali boš živel v opremi iz 60-tih let?
da pa to staro stanovanje obnoviš...pa ga moraš podreti do tretje gradbene faze....se pravi moraš menjati, vodo, elektriko, okna, streho, fasado, celotno notranjo opremo...kurjavo itd.

se pravi imaš 1.090 NETO + od babice stanovanje + kredit kateri ni majhen, če si vse to zamenjal kar sem zgoraj napisal.

pač tudi podedovana stanovanja so lahko velik strošek...ne pravijo zastonj, da so stare bajte luknje brez dna in, da je včasih bolje od babice stanovanje prodati in iti drugam ali podreti in narediti na novo.


Saj jaz ne pravim da je fix tako, jaz govorim da je ravno tu med temi ciframi največji razpon in je nekdo lahko z 1.400 NETO revež praktično, nekdo z 1.090 NETO pa "srednji sloj"...

Recimo poznam primer ko je pač babica zapustila 3 sobno stanovanje skoraj novo (letnik 2010) v Mariboru (79m2) ko je umrla mojemu sošolcu s faksa... tip je potem dropnil college dela kot customer support dobi na račun 1.200 in ima še vso pohištvo z leta 2010..

Po drugi strani pa poznam tipa ki dela v LJ za 1.800 NETO in ima 800 najemnine...

Pač sama plača je dovolj za uvrstitev v neke razrede oz. sloje pod pogojem, da so predispozicije enake torej lastništvo nepremičnin itd... drugače je hitro lahko nekdo z 1.100 NETO na boljšem kot nekdo z 1.400 NETO... to je bil moj point
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Likalnik ::

te zastopim in se strinjam s teboj....pač imaš različne primere in jih težko ovrednotiš, če niso na istem imenovalcu...res pa je, da je boljše imeti 200€ manj neto pa si brez kredita kot obratno.

profii ::

Poznam primer, ko je ona podedovala 3 sobnega po babici, garsonjero po očetu, oddajajo garsonjero, ona 1000+€ job, +500€ iz najemnine, on pa normiran s.p. na "minimalcu". Vrtec subvencioniran, na TRR pa vsak mesec ~5k€...
"reveži"

TheBlueOne ::

Kaj ni tako, da upostevajo dodatne nepremicnine pri vrtcu? In kolikor vem tudi dohodke od najemnin? Tu morda ni problem financno stanje ampak prikrivanje financnega stanja.

Likalnik je izjavil:

te zastopim in se strinjam s teboj....pač imaš različne primere in jih težko ovrednotiš, če niso na istem imenovalcu...res pa je, da je boljše imeti 200€ manj neto pa si brez kredita kot obratno.


Ni nujno res, lahko je res, ce imas slab dolg. Ni brez razloga, da se revezi otepajo kreditov, premozni pa seveda znajo koristiti financna orodja.

Če bi človek bil vedež, ne bi bil revež.

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

TheBlueOne je izjavil:

Kaj ni tako, da upostevajo dodatne nepremicnine pri vrtcu? In kolikor vem tudi dohodke od najemnin? Tu morda ni problem financno stanje ampak prikrivanje financnega stanja.

Jap, skoraj vedno gre pri teh stvareh za prikrivanje dejanskega finančnega stanja. Sam že lep čas trobim, da Slovenija potrebuje enostavnejšo davčno zakonodajo, ki jo je lažje razumet in hkrati tudi lažje uveljavljat. Poleg tega pa rabimo tudi daljšo palico, da dejansko uveljavlimo to zakonodajo. Nas je treba tepsti, smo le balkanci :))

TheBlueOne ::

Potem je kolega kvazi reveze zamenjal s kriminalci. :D Mi je pa na vsak nacin zanimivo, da tile kriminalci veselo razlagajo kako navkljub seznamu hitro preverljivih deliktov povedo se kako pridobivajo se neopravicene socialne transferje. Meni deluje, da se kesajo in zelijo, da jih kdo prijavi. :D Ali pa obstajajo bolj v sanjah, ker nepremicnine dosti tezko skrivas, posebej, ce si jih podedoval sam.

Invictus ::

Tega je že zdavnaj konec. CSD dobi seznam čisto vsega, kar imaš premoženja prijavljenega državi. Z ocenjeno vrednostjo...

Danes moraš biti malo bolj lukav, kako se izogniti preverjanjem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Kaj potem v aktualni disksiji nekateri na povrsje vleceje zadeve za katere se je obrekovalo pred desetletji? No... ni ravno presenecenje, je pa treba omenit, ker mi deluje kot govor iz kaksnega golaz piknika. :D

profii ::

user4683 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kaj ni tako, da upostevajo dodatne nepremicnine pri vrtcu? In kolikor vem tudi dohodke od najemnin? Tu morda ni problem financno stanje ampak prikrivanje financnega stanja.

Jap, skoraj vedno gre pri teh stvareh za prikrivanje dejanskega finančnega stanja. Sam že lep čas trobim, da Slovenija potrebuje enostavnejšo davčno zakonodajo, ki jo je lažje razumet in hkrati tudi lažje uveljavljat. Poleg tega pa rabimo tudi daljšo palico, da dejansko uveljavlimo to zakonodajo. Nas je treba tepsti, smo le balkanci :))


Ja pri s.p.-ju si sam določi prispevke, so "minimalc" ali nekaj minimalnega nad tem. Torej, za državo je on na minimalcu, ona malo nad, stanovanje se oddaja na črno. V statistiki sta zavedena kot državljana z ~2k€ dohodka za /3 ljudi, torej 700€ po glavi, v resnici je pa bolj 2k€ po glavi.

Denar dvigneš iz računa takoj ko se pojavi tam, doma držiš keš. Ona prijavljena na X naslovu, on na Y, stanovanje je bilo pisano na babico do nedavnega,...
(za piko na i, mi pa razlaga, kako on ni navajen živet v stanovanju, da za njega je hiša in vrt,... (a k "bajti" ni prinesel skoraj nič, ona pa podedovala za 0.5Mio€ nepremičnin))

user4683 ::

In potem so problem premalo obdavčeni visoko kvalificiran kader, ki služi 4-kratnik minimalca, normiranci in ljudje, ki legalno oddajajo stanovanja :))

TheBlueOne ::

profii je izjavil:


Ja pri s.p.-ju si sam določi prispevke, so "minimalc" ali nekaj minimalnega nad tem. Torej, za državo je on na minimalcu, ona malo nad, stanovanje se oddaja na črno. V statistiki sta zavedena kot državljana z ~2k€ dohodka za /3 ljudi, torej 700€ po glavi, v resnici je pa bolj 2k€ po glavi.


Za zacetek me zanima kje se tile kriminalci z detajli hvalijo? Ali imas morda ti nekoga v vsaki instituciji in nelegalno pridobivas podatke?

Lahko pa se razlozis kako skrivajo nepremicnine in ostalo premozenje? Morda se dodas portal na katerem podajata detajle svojih mahinacij.

Pa niti ne recem, da ni mozno vsega skriti. Samo vse skupaj se slisi malo neumno. Od tega, da ti poznas detajle nekih kriminalcev, do tega, da pri 4k€ dejanskega dohodka dejansko vecino skrivajo in imajo nek mrtev kapital. Sedaj bos morda dodal, da vse gre v tujino, kjer so oni v Sloveniji, kjer njihovi otroci hodijo v vrtec in ne vem kaj se. Ampak potem zopet, kako to, da ti vse to ves?

profii ::

TheBlueOne je izjavil:

profii je izjavil:


Ja pri s.p.-ju si sam določi prispevke, so "minimalc" ali nekaj minimalnega nad tem. Torej, za državo je on na minimalcu, ona malo nad, stanovanje se oddaja na črno. V statistiki sta zavedena kot državljana z ~2k€ dohodka za /3 ljudi, torej 700€ po glavi, v resnici je pa bolj 2k€ po glavi.


Za zacetek me zanima kje se tile kriminalci z detajli hvalijo? Ali imas morda ti nekoga v vsaki instituciji in nelegalno pridobivas podatke?

Lahko pa se razlozis kako skrivajo nepremicnine in ostalo premozenje? Morda se dodas portal na katerem podajata detajle svojih mahinacij.

Pa niti ne recem, da ni mozno vsega skriti. Samo vse skupaj se slisi malo neumno. Od tega, da ti poznas detajle nekih kriminalcev, do tega, da pri 4k€ dejanskega dohodka dejansko vecino skrivajo in imajo nek mrtev kapital. Sedaj bos morda dodal, da vse gre v tujino, kjer so oni v Sloveniji, kjer njihovi otroci hodijo v vrtec in ne vem kaj se. Ampak potem zopet, kako to, da ti vse to ves?


Nobena institucija, sam je povedal. Nič ne skriva, saj sem vse lepo napisal. Babica je v domu, večje stanovanje še ni prepisano na njo, je pa ona (edini) dedič. Garsonjera je njena že dolgo, ta se oddaja prijatelju.
Njegov dohodek pride na TRR, je le SP in izdaja račune. Normirancu se prizna 20% za dobiček, 80% so stroški, sicer nevem kakšne stroške imaš pri projektiranju na računalnik (če narediš za 50k prometa v letu, si za državo (urdano) zaslužil 10k - manj k 1k na mesec)). Na TRRju je konec leta 50k€.
Še kaj gospod driska?

TheBlueOne ::

Potem se lahko tolazis, da ne bo dolgo tako. Ce neki tretji vedo kako to pocne mu bodo slej kot prej dihali za ovratnikom.

Kako da socialna ne ve za 50k€ na racunu vsako leto? Poleg tega ima babica imovino in pravtako verjetno potrebuje socialne transferje, ce je v domu? Kako resujejo tam? Da ti ne manjka kaksen detajl, kakor morda, da so v bistvu broke.

profii ::

TheBlueOne je izjavil:

Potem se lahko tolazis, da ne bo dolgo tako. Ce neki tretji vedo kako to pocne mu bodo slej kot prej dihali za ovratnikom.

Kako da socialna ne ve za 50k€ na racunu vsako leto? Poleg tega ima babica imovino in pravtako verjetno potrebuje socialne transferje, ce je v domu? Kako resujejo tam? Da ti ne manjka kaksen detajl, kakor morda, da so v bistvu broke.


Nevem, kaj socialna ve in kaj ne, iz TRRja se lahko dvigne in da pod povšter, uradno tako vse "pojedo". Babica je v domu, njena penzija pokriva dom, ona v zameno za stanovanje "doplačuje" njej še 250€ za dom & kavo.
Vem, pa da jim je socialna še namenila otroški dodatek (~40€) in subvencioniran vrtec, tako da očitno ne vedo veliko.

matic492 ::

No saj sem takrat napisal, da na črno oddajajo samo debili, ki so podedovali, ker noben, ki si je sam zaslužil za nepremičnine jih ne oddaja na črno, ker ve kaj pomeni kreditna sposobnost in cashflow, na dolgi rok mnogo bolje kot pa nategnat državo za 40€ otroškega dodatka in skrivat gotovino v štumfu.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

TheBlueOne ::

profii je izjavil:



Nevem, kaj socialna ve in kaj ne, iz TRRja se lahko dvigne in da pod povšter, uradno tako vse "pojedo". Babica je v domu, njena penzija pokriva dom, ona v zameno za stanovanje "doplačuje" njej še 250€ za dom & kavo.
Vem, pa da jim je socialna še namenila otroški dodatek (~40€) in subvencioniran vrtec, tako da očitno ne vedo veliko.


A tako. :D Kaj na banki pa nekdo skrije transakcije? Ali je po novem dovolj, ce denar dvignes?

Mora biti pa kar hudo stanovanje, da prides do njihovih stevilk. Kaj pa kupujejo? Kam investirajo?

Fascinantno, da poznas njihovo zivljenje na nekje 10EUR +- natancnost. Pac moras razumeti, da tako na nek nacin inteligentnih glede na to, da pri ca. 100k€ dohodka dobijo vse socialne transferje, med tem pa so tako butasti, da se v rangu natancnosti +-10EUR hvalijo okoli, ni veliko. To pa ja vsak iza sanka spise celotno ovadbvo. Jaz bi pri takem kriminalu kot prvo skartiral socialo, da ne bi bil na radarju in seveda ne razlagal celotne financne slike nakljucnim ljudem, ki potem to objavljajo po forumih.

Koliko ljudi pa ti pridiga o svojih financah?

matic492 je izjavil:

No saj sem takrat napisal, da na črno oddajajo samo debili, ki so podedovali, ker noben, ki si je sam zaslužil za nepremičnine jih ne oddaja na črno, ker ve kaj pomeni kreditna sposobnost in cashflow, na dolgi rok mnogo bolje kot pa nategnat državo za 40€ otroškega dodatka in skrivat gotovino v štumfu.


Jaz mislim, da je bolj problem, da revezi vidijo tisti drobiz kot ne vem kaj, bogatasi, ki to koristijo pa so bolj fikcija. Ce pa obstajajo pa sigurno tega ne razlagajo. Ne mores biti pameten in butast hkrati.

Zgodovina sprememb…

««
40 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30567623 (48864) Okapi

Več podobnih tem