» »

Samski do lastnega stanovanja

Samski do lastnega stanovanja

««
20 / 42
»»

Mato989 ::

Oseba B je zapravljala večinoma za izdelke z višjo stopnjo DDV, oseba A pa za tiste z nižjo. Oseba B je plačala več davkov, za nagrado pa potem mora potomec osebe B še subvencionirati premoženje potomca osebe A.
Če bi bilo na svetu kaj pravice, bi moralo biti obratno: potomec osebe B bi moral biti oproščen davkov, potomec osebe A pa bi moral plačevati davek na premoženje.


Dokaži prosim... a torej cigli so po 9,5% bili nekoč ali po višji stopnji, po kakšni stopnji se plača kritina? Po kakšni stopnji cement?, pa po kakšni stopnji vsa oprema za bajto? Hočeš rečt da je to nižje obdavčeno kot ostale zadeve kar je kupoval nekdo ki ni gradil? NE NABIJAJ.

Nelastniki plačujejo bistveno višje davke od lastnikov, ker večina dobrin in storitev ni tako ugodno obdavčena kot nepremičnine.


Še enkrat... dokaži kako nekdo ki NE MORE kupit bajte, nekdo pa ki jo lahko jutri skešira in jo gre gradit, kako ta drugi plača manj davka v tem času? Če nimaš denarja za gradnjo nepremičnine potem tudi nimaš denarja za zapravljanje za dobrine ki so obdavčene 20%+ DDVja (zdaj 22%)...

Ko gradiš bajto plačaš na stotine luksuznih dobrin obdavčenih z 22%... gladko lahko rečemo da nekdo ki gre danes gradit bajto bo plačal toliko davka kot povprečnež v nekaj 5 ali 10 letih z kupovanjem v trgovini =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Pat_MaGroin je izjavil:

lol, casual 1500 eur obroka na 30 let.

javni sektor? :)


privat. on je nek vodja v proizvodnji, ona pa fotografinja na sp.

matobeli je izjavil:

Efektivno bo ta par celotno svoje aktivno življenje plačeval polovico prihodkov za streho nad glavo, kar ostane sta dva minimalca.

Tipična fora, vse v kredit, pol pa makaroni.

In to ljudje ki so cca v top 40% po zaslužku. Dobro nam gre.


Jebi ga, nekaterim je to bolje, kot pa biti v najemu. In pri teh letih imata se lufta, da kaj napredujeta. Bolje to, kot jamranja, da mora drzava poskrbeti, ker se njima ne da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Sej, da se. Ampak spet govorimo o tem da bodo top 30% in vse kar majo je bajta in avto ali dva.

Top 30% včasih je pomenilo že skor luksuzna bajta, jadrnica, kemper, vikend...

maticb492 je izjavil:


Ne vem res, kaj pričakuješ, da bi morala služit vsaj 5 jurjev da si privoščita tak kredit al kaj?


Mal varnostne mreže pa more bit. Ne pa vse na knap.


Vsaj 10 pa se mu ne bo vsec. Vse kar imajo je bajta in avto. Kaj imas pa ti? Mogoce ato ali pa se to ne? Se vedno gresta na dopust. Niso samo makaroni. Za novo leto so bili na smucanju v Franciji. Ce nimas za drugega kot makarone, potem ne gres na tako smucanje kajne? ;) Verjamem pa da so tudi taki, ki so res na max zkreditirani, da so na svojem. Ampak so pa, kar je se vedno bolje, kot jamranje kako bi drzava morala posrkbeti za tvojo streho nad glavo.

jabe ::

Pri dohodkih 2200€/mesec ni krede 300k€ na 30 let.

Pat_MaGroin ::

fotografinja na s.p. in vodja v proizvidnji. ha ha.

No, veliko sreče. Ne bi rekel, da bi bil on privat, ona pa zdravnica.

Skratka, veliko sreče obema.

P. S. : jaz in 90% tukaj pa tako vemo, da nakladas in si izmisljujes prakticno 90% objav tukaj. Sploh zgodbica o forex traderju je joke.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Pat_MaGroin je izjavil:

fotografinja na s.p. in vodja v proizvidnji. ha ha.

No, veliko sreče. Ne bi rekel, da bi bil on privat, ona pa zdravnica.

Skratka, veliko sreče obema.

P. S. : jaz in 90% tukaj pa tako vemo, da nakladas in si izmisljujes prakticno 90% objav tukaj. Sploh zgodbica o forex traderju je joke.


Itak. Bodi vesel, da trejdam, da drzavi pustim dosti davka, da lahko vam socialkarjem pomagajo. :))

Njima se pa kar smej. Verjamem, da se bo njima bolj smejalo, ko bodo vseljeni. Ah slovenska fovsija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Pat_MaGroin ::

Kulk pa je davka pri trgovanju z valutami? :)

Onadva ne obstajata, sta le konstrukt v tvoji glavi, da peljes svojo nakladanje naprej na forumu.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Kulk pa je davka pri trgovanju z valutami? :)


spot trading na valutah 0%, ce trgujes svoj kapital. Ce bi dejansko prebiral kaj pisem, bi pa vedel da trgujem pri FTMO s katerimi imam pogodbo o sodelovanju in furs na to gleda, kot da orpavljam delo za njih in imam odprt s.p. Na zacetku sem bil normiranec, potem sem vse skupaj lifral v Dubaj na firmo pa je bilo veselja hitro konec, tako da imam zdaj spet vse tu na s.p., tako da kar precej kapne drzavi. Se pa spogledujem z idejo podjetja v Bosni zdaj. So bolj prijazni do denarnice na prvi pogled.

Pat_MaGroin ::

Imas normiran s.p. in placas ful davka? Pa ti verjames sebi, kar pises?

kriptobog ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Imas normiran s.p. in placas ful davka? Pa ti verjames sebi, kar pises?


Kaj ko bi se enkrat prebral vse skupaj? NA zacetku sem bil normiran....

Pat_MaGroin ::

Glej, ne trudi se vec. Vsak z IQ nad 45 te je ze prebral in popredalckal v kategorijo patoloskih nakladacev, tako da te noben ne jemlje resno :).

Zate so socialci vsi, sam pa kao na normirancu, pa potem v dubaju kao (slucajno vem, kaksni so stroski in pogoji za biznis v dubaju), pa spet s. p.. In on bi zdaj v Bosni mel firmo, hkrati pa vodje poslovalnice Lidla, ki placa vec davkov kot ti, oznacil za socialce.

Da nisi ti Luka Lah, on je tud "forex trader" haha.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Glej, ne trudi se vec. Vsak z IQ nad 45 te je ze prebral in popredalckal v kategorijo patoloskih nakladacev, tako da te noben ne jemlje resno :).

Zate so socialci vsi, sam pa kao na normirancu, pa potem v dubaju kao (slucajno vem, kaksni so stroski in pogoji za biznis v dubaju), pa spet s. p.. In on bi zdaj v Bosni mel firmo, hkrati pa vodje poslovalnice Lidla, ki placa vec davkov kot ti, oznacil za socialce.

Da nisi ti Luka Lah, on je tud "forex trader" haha.


Luka Lah ti je fotr lol. Imas pa 2 Luka Lah-a in eden dejansko trguje :))

Slucajno ves kaksni so stroski. Lepo. Vsaj nekaj ves. In zato, ker so vioki stroski nihce ne more tam odpreti podjetja? Poglej najprej kak racun ti lahko ftmo ponudi pa si potem preracunaj kaksni so mozni prihodki.... Lepo, da imas IQ 45, kar je pa premalo, da bi dojemal kaj ti kdo sploh govori. Ze prebrati ne znas vec kot povrsno.

hujsk1999 ::

Vidim da vas večina zida. Zida gradove v oblakih. Spravite se v boljšo službo. Jaz priznam da s 3000€ neto ne morem preživeti, mi je pa lagodno med 4000 in 5000€. Je pa res da se bo to v naslednjih letih pomaknilo višje - bolj proti 10 tisočakom. Čez 5 let si ne predstavljam kako boš preživel z 2000€ dohodka mesečno.

maticb492 ::

Jaz ne vem kak živite z manj kot 21,420€, priznam mi je težko samo z 10,069€ na mesec, čez 5 let bo praktično sociala 1337€.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

hujsk1999 ::

Zdaj pa ti meni povej kako si lahko kupiš računalnik za 3000€ če nimaš dobre plače? Direkt tebe vprašam ker vidim v podpisu. Kako bi si tak računalnik recimo kupil nekdo ki ima 1500€ neto?

kriptobog ::

hujsk1999 je izjavil:

Vidim da vas večina zida. Zida gradove v oblakih. Spravite se v boljšo službo. Jaz priznam da s 3000€ neto ne morem preživeti, mi je pa lagodno med 4000 in 5000€. Je pa res da se bo to v naslednjih letih pomaknilo višje - bolj proti 10 tisočakom. Čez 5 let si ne predstavljam kako boš preživel z 2000€ dohodka mesečno.


A ni to Pahor enkrat izjavil? Da s 3k komaj pride cez mesec? :D

maticb492 ::

hujsk1999 je izjavil:

Zdaj pa ti meni povej kako si lahko kupiš računalnik za 3000€ če nimaš dobre plače? Direkt tebe vprašam ker vidim v podpisu. Kako bi si tak računalnik recimo kupil nekdo ki ima 1500€ neto?


Ne bi si ga, ker je že samo grafična skoraj 2 mesečni plači, kar nima smisla oz. bi moral res doma pri starših živet da si našparaš za kaj takšnega.

Če ti dejansko služiš 5k na mesec ti jaz čisto verjamem da se ti zdi nemogoče skozi mesec prit z 2000€, ker se človek navadi, je pa dejstvo da to objektivno ni res, ker veliko ljudi pride skozi z 2000€ z družino.

Saj ravno to je point, da se moraš prilagoditi svoji plači, lahko imamo pa neskončno debato kaj komu pomeni preživetje/udobje.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

hujsk1999 ::

Odkrito, jaz da plačam vse mesečne tekoče stroške sem že krepko čez 2000€. Je pa drugače če si v nekem stanovanju na Ptuju 50 kvadratov in je to tvoja edina nepremičnina v kateri tudi bivaš. Tam se da priti čez mesec tudi s socialno podporo. Lažje se navadiš na preveč kot na premalo.

maticb492 ::

Ja, samo če ne bi imel takšnih dohodkov pač ne bi imel takšnih stroškov :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

Zakaj feedate trolla? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Malidelničar ::

Pač rešitev je, da začneš planirat že pri 18-ih (kaj boš v življenju delal) in nato šparati/investirati že pri 24-ih. In da to počne še (prihodnja) boljša polovica (ki si jo boš v prihodnosti izbral). Potem imaš pri 30-ih opcije. Drugače si pa f****d up.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

Pač rešitev je, da začneš planirat že pri 18-ih (kaj boš v življenju delal) in nato šparati/investirati že pri 24-ih. In da to počne še boljša polovica. Potem imaš pri 30-ih opcije. Drugače si pa f****d up.


Jap, to je overall res, če govorimo o plačah med 900 - 1.500 NETO =)

Oziroma jaz trdim da je potrebno pogledat cost of living (+stanovanje) v nekem kraju in drugje...

Imaš lahko recimo učiteljica razrednega pouka ki dela v Ormožu in biva blizu Haloz čisto ok prihodke za vse to, v LJ pa je revež... pač pomislit ali se ti to splača delat... ne skrbet kaj bo pa pol, to je problem drugih, vsak naj skrbi zase.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

Boljša polovica lahko 900 zasluži na dan. Sam ne vem, če se s tem strinja slabša polovica >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mike_Rotch ::

maticb492 je izjavil:

Jaz ne vem kak živite z manj kot 21,420€, priznam mi je težko samo z 10,069€ na mesec, čez 5 let bo praktično sociala 1337€.


69,420 dogecoinov je edina prava vsota s katero se da živeti (ne manj, ne več).

Mike_Rotch ::

hujsk1999 je izjavil:

Vidim da vas večina zida. Zida gradove v oblakih. Spravite se v boljšo službo. Jaz priznam da s 3000€ neto ne morem preživeti, mi je pa lagodno med 4000 in 5000€. Je pa res da se bo to v naslednjih letih pomaknilo višje - bolj proti 10 tisočakom. Čez 5 let si ne predstavljam kako boš preživel z 2000€ dohodka mesečno.


Neumnost. Jaz si zadnjih nekaj mesecev pišem stroške in spremljam porabo. Kot 4 članska družina porabimo okoli 1600 eur na mesec za tekoče stroške, pa nismo najbolj šparovni. V to je vključen vrtec, vsi stroški s šolo in obšolskimi dejavnostmi, vse položnice, zavarovanje in bencin za 2 avtomobila itd. Z lahkoto bi stroške konkretno oklestil, če bi bilo treba.

Cca. 2500-3000 če v enačbo vključim še amortizacijo avtomobilov, hobije in vse dopuste/potovanja.

Pa to ni "komaj preživimo" ampak precej lagodno življenje brez hudih kompromisov. Jaz nad cca. 3k dohodka praktično ne občutim razlike v lifestylu, razen tega, da lahko dam več na stran.

Mato989 ::

Kaj feedaš trolla...

Midva z mojo sva sama, skupaj imava cca. 2.300 prihodka na mesec... od tega zapraviva za položnice + kredit 500€ (tu je všteto VSE, stanovanjski kredit, dodatno zdr. zavarovanje, telefoni itd...) pa potem še cca 100€ za avto (bencin + 1/12 zav na mesec) za hrano, oblačila in nego (če mojo bremzan pri oblačilih in obutvi) gre pa še dodatnih 550-600 na mesec...

Torej, če nikamor ne greva, ne kupiva nič razen to kar pač rabiš za nego, čistila in jest in če se nikamor dodatno kot na šiht ona ne pelje imava mesečno cca. 1.200€ stroškov, kar pomeni da prihraniva tam slabih 1.100€/mesec... meni se to zdi dobro... realno je da prihraniva cca 900€/mesec.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

borut_p ::

S to revšno res bolj tezk kaj naredis. Ampak kaj te ovira, da se dodatno izobrazis in dosezes sluzbo z vecjim donosom?

Mato989 ::

borut_p je izjavil:

S to revšno res bolj tezk kaj naredis. Ampak kaj te ovira, da se dodatno izobrazis in dosezes sluzbo z vecjim donosom?


Ovira me ne preveč, razen lenobe, ampak zdaj imam tak super šiht ko delam od doma in hkrati imam malo dela (efektivno delam 4 ure) in mam ogromno prostega časa.

Za kaj bi pa rabil več denarja?

1. stanovanje mam kupljeno (kredit je 133/mesec)
2. podedoval bom še kako nepremičnino ali dve
3. prihrankov mam cca 40k-50k v cryptu (kredita pa 35k za flet)
4. itak nikamor nočem hodit ker sem proti PCT foram

Free time, kolo, sprehodi, gaming, crypto... čas nenazadnje več pomeni kot da delam kot bedak za več denarja...

Saj mam možnost it delat za 1.700 na mesec, samo to pomeni da ne bom več delal doma za PCjem ampak na lokaciji nekaj drugega... da bi pa preskočil in prišel do 3k remote pa ni tako enostavno, bi sem oral it spokat nazaj programirat, pa sem malo len... sprogramiram kaj malega, pol pa spet 2 meseca nič in pol pol pozabim
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

borut_p ::

če si zadovoljen ... je potem bistvo doseženo.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

borut_p je izjavil:

S to revšno res bolj tezk kaj naredis. Ampak kaj te ovira, da se dodatno izobrazis in dosezes sluzbo z vecjim donosom?


Ovira me ne preveč, razen lenobe, ampak zdaj imam tak super šiht ko delam od doma in hkrati imam malo dela (efektivno delam 4 ure) in mam ogromno prostega časa.

Za kaj bi pa rabil več denarja?

1. stanovanje mam kupljeno (kredit je 133/mesec)
2. podedoval bom še kako nepremičnino ali dve
3. prihrankov mam cca 40k-50k v cryptu (kredita pa 35k za flet)
4. itak nikamor nočem hodit ker sem proti PCT foram

Free time, kolo, sprehodi, gaming, crypto... čas nenazadnje več pomeni kot da delam kot bedak za več denarja...

Saj mam možnost it delat za 1.700 na mesec, samo to pomeni da ne bom več delal doma za PCjem ampak na lokaciji nekaj drugega... da bi pa preskočil in prišel do 3k remote pa ni tako enostavno, bi sem oral it spokat nazaj programirat, pa sem malo len... sprogramiram kaj malega, pol pa spet 2 meseca nič in pol pol pozabim


Za 3k bruto pa res ne rabis programiranja. Kako skriptico u izi, da je tebi lazje. Ne ponujajo samo programerjem 3k... Meni je bil cilj cimvisja placa, ne samo da si postavim hiso, ampak da cimvec privarcujem, da grem v penzijo. Ko se nism trgoval mi je bil cilj delat do 50 leta. Zdaj mi je do 35 leta. Se tri leta potrgujemo pa bo dovolj.

Mike_Rotch ::

da bi pa preskočil in prišel do 3k remote pa ni tako enostavno, bi sem oral it spokat nazaj programirat, pa sem malo len... sprogramiram kaj malega, pol pa spet 2 meseca nič in pol pol pozabim


Sem že v drugi temi pisal. Okoli 3k dobiš na kakšnem relativno low level supportu ali kakšni podobni poziciji.

Npr: https://weworkremotely.com/remote-jobs/...

$37,500 / year + benefits


Če imaš tehnično znanje pa na kakšni malo bolj zahtevni support poziciji dobiš tudi do 3x toliko.

Mato989 ::

Mike_Rotch je izjavil:

da bi pa preskočil in prišel do 3k remote pa ni tako enostavno, bi sem oral it spokat nazaj programirat, pa sem malo len... sprogramiram kaj malega, pol pa spet 2 meseca nič in pol pol pozabim


Sem že v drugi temi pisal. Okoli 3k dobiš na kakšnem relativno low level supportu ali kakšni podobni poziciji.

Npr: https://weworkremotely.com/remote-jobs/...

$37,500 / year + benefits


Če imaš tehnično znanje pa na kakšni malo bolj zahtevni support poziciji dobiš tudi do 3x toliko.


Ja ja seveda,

samo poglej delovni čas

The hours are 9 a.m. – 5:30 p.m. Pacific Time. Saturday and Sunday (firm) plus three weekdays.

Torej za ta denar dobim delo ob sobota in nedeljah, kar bi teoretično še nekak šlo, ampak to so ure 9.am Pacific time do 17:30 pacific time... to je +9 za nas v SLO... to pomeni začneš ob 18:00 in delaš do veš kdaj... za 10k pa grem ja tako uničit social life =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mike_Rotch ::

Dal sem prvi link kjer je objavljena plača, za primer. Če malo pobrskaš po remote job portalih v pol ure najdeš 10 ali 20 podobnih pozicij v CET +- kakšna ura za podoben denar.

maticb492 ::

V Londonu je minimalna plača mislim da okoli 11€/h, kar je 1900€, če dobiš remote support job je takoj sigurno 3k€, samo realno je to seveda na normiranca še nekje 500-700€ na mesec prispevki in davek, pa še 300-500€ na mesec šteješ dopust in bolniške tako da nekje 2k€ bi dobil na mesec neto. (prvo leto so prispevki -50% ali nekaj takega celo)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

maticb492 je izjavil:

V Londonu je minimalna plača mislim da okoli 11EUR/h, kar je 1900EUR, če dobiš remote support job je takoj sigurno 3kEUR, samo realno je to seveda na normiranca še nekje 500-700EUR na mesec prispevki in davek, pa še 300-500EUR na mesec šteješ dopust in bolniške tako da nekje 2kEUR bi dobil na mesec neto. (prvo leto so prispevki -50% ali nekaj takega celo)



Seveda, samo tukaj ko sem support in tester, delam efektivno 3-4 ure... pa dobim 1.300 na račun pa se prikažem na firmo 1x na 2-3 mesece... če dobim 3k na normiranca in mam realno 2k in mi telefoni in maili zvonijo 8 ur na dan sem na slabšem glede časa ki ga porabljam za efektivno delo.

Se pa odločam in začenjam pošiljat zdaj malo okrog... glede na to da mam 2 leti izkušenj iz CSja in testiranja opreme pa ticketing pa večino zadev tudi poznam od domen do troubleshootinga bo treba lvlat navzgor :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

maticb492 ::

Pa odpreš popoldanca za 75€/mesec + 4% davka in delaš po višjih postavkah malo part time pa dobiš še vsaj polovico do eno celo plačo notri zraven, odvisno koliko se ti da.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mike_Rotch ::

pa še 300-500€ na mesec šteješ dopust in bolniške tako da nekje 2k€ bi dobil na mesec neto. (prvo leto so prispevki -50% ali nekaj takega celo)


Zadnja remote pogodba, ki sem jo podpisal je vključevala 40 dni dopusta in 7 dni bolniške. Pa nikoli ni res problem, če rečeš, da te kak dan ni, se ti niti ne šteje v dopust.

Seveda, samo tukaj ko sem support in tester, delam efektivno 3-4 ure..


Če delaš za nekoga remote pa misliš, da delaš 8 ur? Yeah right :) 3-4 ure je kar dober estimate, v resnici malo ljudi efektivno dela več.

borut_p ::

Zanimivo kako se vedno ukvarjamo z nekom drugim, ceprav clovek pravi, da mu lifestyle odgovarja in je nasel razmerje, v katerem je zadovoljen.

maticb492 ::

Meni je vseeno kaj nardi, včasih pač kdo ne ve kaj so opcije in pač napišemo, nobenega ne forsira noben v nič.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

borut_p je izjavil:

Zanimivo kako se vedno ukvarjamo z nekom drugim, ceprav clovek pravi, da mu lifestyle odgovarja in je nasel razmerje, v katerem je zadovoljen.


No seveda bi mi prav prišlo x2 plače... samo ne vem koliko več sem pripravljen za to delat...

Če bi našel kako firmo ki bi me vzela da delam vsak drug vikend podporo čez dan pa dobim ne vem dodatnih 600€ na popoldanca bi mi to bilo verjetno najljubše... samo vprašanje kje kaj takega najt, iščem in za bolje sem pa skoz odprt valda, samo trpim pa ravno ne :) Tudi če je plača dokaj slaba.

Saj tele kar je Mike poslal te strani gledam, in pošljem sem ena dva poslal prejšnji teden zaenkrat nobenga odgovora.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Pat_MaGroin ::

A pri dodatnih 600 eur na mesec bi lahko punca sla 2x na mesec do mame brez penalov?

hujsk1999 ::

Mato989 kako si lahko zadovoljen s tem kar imaš in nimaš nobene motivacije za več od lajfa? Čista depra. Ajde gremo, vzemi se v roke in gremo novim zmagam naproti. Gas!

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

A pri dodatnih 600 eur na mesec bi lahko punca sla 2x na mesec do mame brez penalov?


Ne, ker to jaz zaradim ne ona, to gre v penzijski sklad za naju =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mike_Rotch ::

borut_p je izjavil:

Zanimivo kako se vedno ukvarjamo z nekom drugim, ceprav clovek pravi, da mu lifestyle odgovarja in je nasel razmerje, v katerem je zadovoljen.


A ni ravno to namen foruma :)

Sicer je človek napisal tudi to, da bi mu 3000 bruto prišlo prav, ampak misli, da taki zneski niso dosegljivi. Samo izpostavil sem, da je v določenih državah in panogah to osnovna plača. Nihče nikogar ne sili, če pa kdo napiše kakšno lastno izkušnjo pa verjetno ni nič narobe?

ginekk ::

Mato989 je izjavil:

Kaj feedaš trolla...

Midva z mojo sva sama, skupaj imava cca. 2.300 prihodka na mesec... od tega zapraviva za položnice + kredit 500€ (tu je všteto VSE, stanovanjski kredit, dodatno zdr. zavarovanje, telefoni itd...) pa potem še cca 100€ za avto (bencin + 1/12 zav na mesec) za hrano, oblačila in nego (če mojo bremzan pri oblačilih in obutvi) gre pa še dodatnih 550-600 na mesec...

Torej, če nikamor ne greva, ne kupiva nič razen to kar pač rabiš za nego, čistila in jest in če se nikamor dodatno kot na šiht ona ne pelje imava mesečno cca. 1.200€ stroškov, kar pomeni da prihraniva tam slabih 1.100€/mesec... meni se to zdi dobro... realno je da prihraniva cca 900€/mesec.


Fak no, dobra smotrnost je to. Meni kar leti. Greš v ribarnico, trgovino, spotoma se ustaviš na dvojni kavici, pa je takoj 100 eur k nič in to za dva človeka. Ma že vulkanizer vzame 2x35 eur letno pa je pljunek v morje.

Spura ::

V-i-p je izjavil:

"Šef NLB znorel"
https://www.zurnal24.si/slovenija/sef-n...

S povprečno pokojnino absolutno ne morejo do kreditov, večina mladih upokojencev je kreditno nesposobnih.

Hahaha, torej vsi trobijo da je vecina upokojencev pod pragom revscine al pa tm nekje, pol se pa direktor NLBja pritozuje, da mu banka slovenije ne pusti dat kreditov tem ljudem. Oboje ne more bit, ne morejo bit hkrati pokojnine premajhne in pa ti ljudje bit sposobni odplacevat kredite.

hujsk1999 ::

Eni ste res na minimalnih standardih preživetja. Svaka čast. YOLO

Mato989 ::

Mike_Rotch je izjavil:

borut_p je izjavil:

Zanimivo kako se vedno ukvarjamo z nekom drugim, ceprav clovek pravi, da mu lifestyle odgovarja in je nasel razmerje, v katerem je zadovoljen.


A ni ravno to namen foruma :)

Sicer je človek napisal tudi to, da bi mu 3000 bruto prišlo prav, ampak misli, da taki zneski niso dosegljivi. Samo izpostavil sem, da je v določenih državah in panogah to osnovna plača. Nihče nikogar ne sili, če pa kdo napiše kakšno lastno izkušnjo pa verjetno ni nič narobe?



No, ne mislim da niso dosegljivi, samo sprašujem se ali je smotrno da porabim toliko dodatnih resursov in truda za te zneske...

Seveda če bi mi nekdo za to kar delam zdaj ponudil na drugi firmi +500€ bi z lahko vzel pri enakih pogojih.

Saj sem mel ponudbe par šihtov z boljšo plačo, tam 1.400 -1.500 neto ampak je zahtevano bilo obiskovanje strank vsaj 1x na teden... in to je pol suma sumarum slabše kot zdaj ker rabim svoj avto.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hujsk1999 ::

Mato, minimalc ti je najboljši. Tistih 8 ur mukoma potem pa domov na doručke. In ponoviš vajo vsak dan do smrti.

Pat_MaGroin ::

Za tistega, ki je iskal v Celju:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Precej solidna ponudba, če primerjaš s tem (dejansko najslabši bloki v Celju):

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Zgodovina sprememb…

««
20 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565096 (46337) Okapi

Več podobnih tem