» »

Samski do lastnega stanovanja

Samski do lastnega stanovanja

««
17 / 42
»»

Pat_MaGroin ::

Slovenija je super država, če failaš :).

V-i-p ::

Malidelničar: tvoj zapis, kakopak drži vodo. Ima pa majhno (veliko) luknjo. Namreč, koliko 24 letnih punc in fantov je pri teh letih že toliko trdno v vezi, da že kar skupaj šparata za svojo nepremičnino, plus da bi ob takšni miselnosti morala vsaj (po moje) že ene tri leta skupaj nekje živet, da vidita, če sta sploh za skupaj?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

maticb492 ::

V-i-p je izjavil:

Malidelničar: tvoj zapis, kakopak drži vodo. Ima pa majhno (veliko) luknjo. Namreč, koliko 24 letnih punc in fantov je pri teh letih že toliko trdno v vezi, da že kar skupaj šparata za svojo nepremičnino, plus da bi ob takšni miselnosti morala vsaj (po moje) že ene tri leta skupaj nekje živet, da vidita, če sta sploh za skupaj?


Saj ni napisal da pri 24ih že šparaš za svojo nepremičnino z izbranim partnerjem, ampak da vsak za sebe šparata, če se pa potem 2 takšna najdeta imata pač skupaj "60k".
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

CiClon ::

Dejansko je res, da bi v obdobju 20-30 lahko največ prišparal. 20letniki z iskanim poklicem lahko služijo lep keš do 30 + življenje pri starših brez stroškov in imaš okoli 30 več kot dovolj za na svoje. Spet je problem to, da vsi silimo na fakse. Sploh tisti, ki končajo "uporabne" fakse, začnejo delat kakšno let pred 30im, za siromašno plačo, brez česarkoli našparanega in bi pri 30 hoteli na svoje.

Malidelničar ::

maticb492 - ja drži tako sem mislil.
Seveda pa moj prejšnji zapis ne podcenjuje vseeno resnosti nepremičninske situacije v Sloveniji in dejstva, da za številne je res izjemno težka.
CiClon - ja to nedvomno drži, seveda bi biilo zanimivo debatirati kako in kje šparati, kako se glede tega znajti, izhodišča in zgodbe mladih so tu zelo različne. Meni je sedaj za nazaj izjemno žal, ampak pač, ''if I knew better...''
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

profii ::

CiClon je izjavil:

Dejansko je res, da bi v obdobju 20-30 lahko največ prišparal. 20letniki z iskanim poklicem lahko služijo lep keš do 30 + življenje pri starših brez stroškov in imaš okoli 30 več kot dovolj za na svoje. Spet je problem to, da vsi silimo na fakse. Sploh tisti, ki končajo "uporabne" fakse, začnejo delat kakšno let pred 30im, za siromašno plačo, brez česarkoli našparanega in bi pri 30 hoteli na svoje.


Po moje je problem to, da večina s prvo plačo kupi novo (novejšo) kanto (avto), namesto, da bi tisto bil že lep del pologa. Nova kanta pa tudi prinese lepše stroške vzdrževanja, kar onemogoča dobro varčevanje.

Jaz sem to napako naredil 2014, takrat bi za 15k€ lahko imel že lep del pologa za garsonjero v Lj, samo vozit bi se moral še nekaj let s staro kanto naprej. Tako sem do stanovanja prišel šele 2020. Samo takrat nisem vedel vsega, stanovanje se mi je zdelo daleč izven dosega. Realno bi pa napraskal še 5k€ in kupil garsonjero za 70k€ in imel cca 400€ oboroka kredita. Danes bi imel 120k€ vredno luknjo na pol odplačano, super za polog ali oddajanje.

TheBlueOne ::

Kako ves, da je bila napaka? Stare kante so lahko enormen strosek, kakor tudi razlika med tem, da od nesrece odkorakas ali pa si invalid, kar ti radikalno spremeni moznosti zasluzka.

Zna biti, da si se odlocil cisto OK in si samo premalo delal na dohodkovni strani.

A110 ::

Predpostavka je pa življenje pri starših do 30 brez stroškov :)) in pa poklic pri 20. Ker si vsi želijo biti brez diplome...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

Mato989 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Težava je po mojem, ker mladi prepozno planirajo (planiramo) življenjske nepremičninske načrte, niti o tem nismo poučeni, niti se o tem ne pogovorijo s starši in potem pri 29-ih zagusti s samo 10.000 EUR max. pologa in so seveda vse nepremičnine za 250.000 EUR, ki jih mladi gledajo, nedostopne.


Težava je tudi v tem, da 5000 eur na leto + kredit za 10 let pomeni, da do 40. leta delaš in živiš samo za nepremičnino (če imaš neke povprečne dohodke). 5000 eur lahko pomeni npr. 2 nepozabni potovanji. Ko imaš otroke lahko to pomeni, da se ne ženeš za vsako ceno za denarjem ampak dejansko preživljaš čas z otroci...


Osnovna težava je v tem kar izvira iz njihovega rodu!

Namreč ostane vprašanje kaj za vraga so počeli njegovi predniki (stari starši in starši) da so njega sproducirali na Svet in hkrati nimajo niti štalce zanj...

In ja se strinjam da lahko 5k pomeni 2 nepozabni potovanji, na posamezniku pa je za kaj se odloči, ali za nepozabna potovanja ali za varčevanje in nepremičnino... nekomu je pa nepozaben občutek da ima lastniško stanovanje, bolj kot 10 nepozabnih potovanj.

Pat_MaGroin je izjavil:

En moj sorodnik je tak.

Delal od 15. leta, pri 58. se je upokojil. Dopusta na leto max. 10 dni na Hrvaškem, hrana zelje in najcenejše možno. Nobenih hobijev, skratka nula od nula.

Rezultat sta 2 lastniški stanovanji v štajerski regiji.

Povzetek njegovega življenja bo: "delal in umrl".


In kaj zdaj? Zagotovo boljši povzetek, kot povzetek nekoga ki bo umrl pod mostom ker je 15 let afne guncal po Svetu...

profii je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

En moj sorodnik je tak.

Dela od 15. leta, pri 58. se je upokojil. Dopusta na leto max. 10 dni na Hrvaškem, hrana zelje in najcenejše možno. Nobenih hobijev, skratka nula od nula.

Rezultat sta 2 lastniški stanovanji v štajerski regiji.

Povzetek njegovega življenja bo: "delal in umrl".


Poznam človeka, ki dela cel lajf, firma, porše pr bajti, 4, bajte v vasi so njihove + nekaj stanovanj, 2 vikenda na morju, na malco hodi za 4.20€, dopust en teden na Pagu. Mularija pa troši. Kaj ma od lajfa? Nič.


Kako ti veš kaj ima on od lajfa? Morda pa ima zadovoljstvo da je s svojim odrekanjem porihtal prihodnost otrok?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

CiClon ::

A110 je izjavil:

Predpostavka je pa življenje pri starših do 30 brez stroškov :)) in pa poklic pri 20. Ker si vsi želijo biti brez diplome...


Jaz sem pisal o nekaterih, ne o vseh.

Pri diplomi je kalkulacija preprosta - računaš, da boš zaradi diplome kasneje začel služit. Ampak takrat toliko boljše. In če je to dejansko res - boš v par letih hitro "nadoknadil" zaostanek.

Zajeb je pri tistih, ki po diplomi služijo mizerijo.

Mato989 ::

profii je izjavil:

CiClon je izjavil:

Dejansko je res, da bi v obdobju 20-30 lahko največ prišparal. 20letniki z iskanim poklicem lahko služijo lep keš do 30 + življenje pri starših brez stroškov in imaš okoli 30 več kot dovolj za na svoje. Spet je problem to, da vsi silimo na fakse. Sploh tisti, ki končajo "uporabne" fakse, začnejo delat kakšno let pred 30im, za siromašno plačo, brez česarkoli našparanega in bi pri 30 hoteli na svoje.


Po moje je problem to, da večina s prvo plačo kupi novo (novejšo) kanto (avto), namesto, da bi tisto bil že lep del pologa. Nova kanta pa tudi prinese lepše stroške vzdrževanja, kar onemogoča dobro varčevanje.

Jaz sem to napako naredil 2014, takrat bi za 15k€ lahko imel že lep del pologa za garsonjero v Lj, samo vozit bi se moral še nekaj let s staro kanto naprej. Tako sem do stanovanja prišel šele 2020. Samo takrat nisem vedel vsega, stanovanje se mi je zdelo daleč izven dosega. Realno bi pa napraskal še 5k€ in kupil garsonjero za 70k€ in imel cca 400€ oboroka kredita. Danes bi imel 120k€ vredno luknjo na pol odplačano, super za polog ali oddajanje.



Tako je, in ravno o tem govorim, o tem da pač folk premalo gleda naprej...

Je sicer teoretično res da bi zaradi nemenjave avta lahko bil invalid ampak glede na to da stopnja invalidnosti (trajne) ni tako visoka lahko rečemo temu relevanten pomislek... ampak ja, primer si dal odličen, pač si zagonil 15k za avto in zato si čakal več let do nepremičnine... oboje je čisto OK odločitev, bistveno je, da ne krivit drugih za lastne odločitve da pol ne morš kupit še fleta... to je point.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Se vedno pa ostaja dejstvo, da se je doba sparanja pologa od boomerskih 9 let premaknila na 20 let.

Bom poiskal EU raziskavo na to temo.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Se vedno pa ostaja dejstvo, da se je doba sparanja pologa od boomerskih 9 let premaknila na 20 let.

Bom poiskal EU raziskavo na to temo.


Jaz se strinjam s tem... ampak moje prvo vprašanje je zakaj boomerski starši teh 2x in 3x letnikov niso v 9 letih takrat našparali toliko da bi imeli bajtico ali stanovanje dovolj vlko da pomagajo otroku da se osamosvoji? Ker so pač zdaj slabši časi...

Tu je glavno vprašanje (seveda niso dolžni ampak jaz kot starš bi zagotovo to želel in delal na tem)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Problem starega avta je, da pogosto terja kar nekaj casa in truda. Oboje sta kljucna in omejena resursa. Poleg tega avto niti ni nujno tako draga stvar. Ce namesto, da kupis avto takoj vzames nepremicnino se gres kar nevarno igro na sreco, ker ti v primeru neekonomicne okvare zna zmanjkati denarja. Sposojanje na tej tocki pa je drago.

Jaz bi se vedno trdil, da je bolj pametno delati na dohodkovni strani, posebej pri tako nizkih stevilkah. Ce gledam sebe sem zaradi fleksibilnosti na zacetku kariere dal dohodek nekje na 400% glede na lokalno ponudbo. Od kar imamo nepremicnine sigurno izgubljam desettisoce € letno, ker ne morem sprejeti kar je ponujeno.

Nakup nepremicnine pri nizkih dohodkih te lahko zelo hendikepira. Je za premislit ce bi kupoval, ce nimas niti za avto.

Malidelničar ::

profii - jaz sem naredil podobno napako kljub takratni recesiji in vsemu, torej govorim o še malce daljšem časovnem obdobju. Tudi z relativno majhnimi zneski bi moral investirati bodisi v sklade, bodisi na LJSE (ki je bila čisto depresirana takrat), morda celo v tujino. Tako pa sem imel večino na banki. Imel sem še smolo z avtomobilom, ki sem ga moral dvakrat v kratkem obdobju menjati + smola z vzdrževanjem, in tam sem spušil 18k. Plus po pridobitvi prve (skromne, začetniške) službe sem živel preveč žurersko. Na koncu sem računal, da sem v desetletju zagonil ulala denarja, ki bi ga krvavo rabil.
PIC - ja je pa res ampak to NI izgovor. Tudi takrat leta 2010, 2011 so mladi govorili: vse je v k* nič se ne da, nič se ne splača. Pametni so vedeli - enkrat se obrne, delali, brcali. Po mojem mnenju to še vedno velja.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Pat_MaGroin ::

https://www.independent.co.uk/news/busi...

Js sam pravim, da cifre ne lazejo. In ne pravim, da mora kdo kdaj dat.

Dejstvo je, da mladi DOKAZANO bistveno tezje pridejo do nepremicnine glede na predhodnike. Simple ko pasulj.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Problem starega avta je, da pogosto terja kar nekaj casa in truda. Oboje sta kljucna in omejena resursa. Poleg tega avto niti ni nujno tako draga stvar. Ce namesto, da kupis avto takoj vzames nepremicnino se gres kar nevarno igro na sreco, ker ti v primeru neekonomicne okvare zna zmanjkati denarja. Sposojanje na tej tocki pa je drago.

Jaz bi se vedno trdil, da je bolj pametno delati na dohodkovni strani, posebej pri tako nizkih stevilkah. Ce gledam sebe sem zaradi fleksibilnosti na zacetku kariere dal dohodek nekje na 400% glede na lokalno ponudbo. Od kar imamo nepremicnine sigurno izgubljam desettisoce € letno, ker ne morem sprejeti kar je ponujeno.

Nakup nepremicnine pri nizkih dohodkih te lahko zelo hendikepira. Je za premislit ce bi kupoval, ce nimas niti za avto.


Jaz se NAČELOMA strinjam s tabo, ampak potrebno je razumet da določeni ljudje ne morejo delat bistveno na dohodkovni strani... morda za nianse ranga 100-200e (kar ni slabo če imaš 850 neto plače)

Nakup stanovanja je v mojem pogledu naložba za starost... velika razlika je če ima nekdo 700e penzije z ali brez stanovanja...

Po drugi strani pa menim da to da si zgubil desettisoče evrov letno ker "ne moreš" sprejeti ponudb? To je pač bullshit... če imaš recimo letno 20.000€ prihodkov in ti nekdo ponudi 40.000€ lahko greš tja v rent pa boš suma sumarum imel še zmeraj cca 50% dobiček pri prihodkih napram prej... tako da to velja samo pri zadevah kjer je prihodek nižji od najema + lastnine...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Mato989 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Se vedno pa ostaja dejstvo, da se je doba sparanja pologa od boomerskih 9 let premaknila na 20 let.

Bom poiskal EU raziskavo na to temo.


Jaz se strinjam s tem... ampak moje prvo vprašanje je zakaj boomerski starši teh 2x in 3x letnikov niso v 9 letih takrat našparali toliko da bi imeli bajtico ali stanovanje dovolj vlko da pomagajo otroku da se osamosvoji? Ker so pač zdaj slabši časi...

Tu je glavno vprašanje (seveda niso dolžni ampak jaz kot starš bi zagotovo to želel in delal na tem)


Od mojega kroga 100+ znancev sta samo 2 prisla do nepremicnine brez staršev - ker sta podjetnika in nista rabila pomoči.

Realnost Slovenije je, da 99% mladih dobi izdatno pomoč staršev.

Izjema so seveda supermani s slotech foruma :).

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

https://www.independent.co.uk/news/busi...

Js sam pravim, da cifre ne lazejo. In ne pravim, da mora kdo kdaj dat.

Dejstvo je, da mladi DOKAZANO bistveno tezje pridejo do nepremicnine glede na predhodnike. Simple ko pasulj.


Problem je tudi to, kakšne nepremičnine danes želijo in kakšne nekoč =) tega raziskava ne zajame.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Boomerji so gradil trinadstropne bajte, danes pa je luksuz 65m2 flat :) +

cesnja ::

Danes se grebemo za ista stanovanja kot pred 30 leti. Samo takrat so bila 30 let novejsa in 5x cenejsa upostevajoc inflacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cesnja ()

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Se vedno pa ostaja dejstvo, da se je doba sparanja pologa od boomerskih 9 let premaknila na 20 let.

Bom poiskal EU raziskavo na to temo.


Jaz se strinjam s tem... ampak moje prvo vprašanje je zakaj boomerski starši teh 2x in 3x letnikov niso v 9 letih takrat našparali toliko da bi imeli bajtico ali stanovanje dovolj vlko da pomagajo otroku da se osamosvoji? Ker so pač zdaj slabši časi...

Tu je glavno vprašanje (seveda niso dolžni ampak jaz kot starš bi zagotovo to želel in delal na tem)


Od mojega kroga 100+ znancev sta samo 2 prisla do nepremicnine brez staršev - ker sta podjetnika in nista rabila pomoči.

Realnost Slovenije je, da 99% mladih dobi izdatno pomoč staršev.

Izjema so seveda supermani s slotech foruma :).


No saj o tem govorim... itak da pomaga rod oz. predniki, tako je mišljeno, da delaš za naprej enako kot penzija... (to je sistem naumil tako) zato je tudi dedovanje neobdavčeno.

Samo zdaj smo zaradi nekega drugega dejstva prišli do točke ko se dedovanje v rodu preskoči... recimo nekoč je bilo tako, da je otrok dedoval ko je bil na višku svoje moči pri 2x ali 3x letih... danes pa bo moj foter pri 66tih dedoval za mojo babico pri 89... ker je ona pač še živa, pred 100 leti ne bi bilo treh generacij, zato ne bi bilo takega problema (to je dejanski podatek)

In zdaj pomisli tako... foter bo pri 66tih podedoval 2 nepremičnini ZRAVEN svoje... in kaj pol, on bo živel recimo do 86tega, to pomeni da bom jaz star 50+ preden bom dedoval to kar bi dejansko rabil pred 3 leti... in iz tega naslova pride tudi nekaj nevšečnosti zaradi več živečih generacij sočasno, ni pa toliko nepremičnin v teh generacijah.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Dober povzetek :).

Moj zgoraj omenjeni sorodnik je z zeno cel lajf bil na minimalni plači. In ima danes 2 stanovanji.

Najdite mi korenjaka danes, ki mu bo to uspelo brez dedovanja :).

A110 ::

Ne ni tako mišljeno. Sistem mora biti zastavljen tako, da lahko vsak kolikor toliko sposoben pride do strehe na glavo brez da je odvisen od staršev. Njim se lahko zgodi marsikaj. Od bolezni, nesreč,... Pa to ne sme pomeniti da bo otrok zato prikrajšan osnovnih potrebščin. Podobno je z izobrazbo kjer je na srečo v Sloveniji dobro urejeno. Pa da nebo pomote, sam nimam problema, starši so me vzgojili dovolj dobro da znam zase poskrbeti sam. Ampak marsikdo te sreče nima. In primitivno je sistemski problem predlagati na starše češ da so oni česa krivi kot to počne mato.

Pat_MaGroin ::

torej, tvoja babica ima 2 nepremičnini in ti si moral kupiti svoj flat?

Fajno babico mas :).

Mato989 ::

A110 je izjavil:

Ne ni tako mišljeno. Sistem mora biti zastavljen tako, da lahko vsak kolikor toliko sposoben pride do strehe na glavo brez da je odvisen od staršev. Njim se lahko zgodi marsikaj. Od bolezni, nesreč,... Pa to ne sme pomeniti da bo otrok zato prikrajšan osnovnih potrebščin. Podobno je z izobrazbo kjer je na srečo v Sloveniji dobro urejeno. Pa da nebo pomote, sam nimam problema, starši so me vzgojili dovolj dobro da znam zase poskrbeti sam. Ampak marsikdo te sreče nima. In primitivno je sistemski problem predlagati na starše češ da so oni česa krivi kot to počne mato.


Saj vsak kolikor toliko sposoben PRIDE do nepremičnine, težava je v tem kaj označujemo kot sposobnost in koliko takih sposobnih je... žal pač tu ne moremo uporabit gaussovo krivuljo ker je prostor omejena dobrina (no saj je skroaj vse)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

cesnja ::

Mato989 je izjavil:

Saj vsak kolikor toliko sposoben PRIDE do nepremičnine, težava je v tem kaj označujemo kot sposobnost in koliko takih sposobnih je... žal pač tu ne moremo uporabit gaussovo krivuljo ker je prostor omejena dobrina (no saj je skroaj vse)

Kolikor tolikor sposoben se rodit starsem, ki ti podarijo nepremicnino?

A110 ::

To da nekdo (recimo na povprečni plači) redno varčuje in mu vsak mesec manjka več denarja za nakup ni normalno. Nevem kaj ti mora delati v glavi da se ti zdi to normalno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

torej, tvoja babica ima 2 nepremičnini in ti si moral kupiti svoj flat?

Fajno babico mas :).


Ja ona ima v lasti vikend od partnerja ki je umrl in svojo stanovanje kjer še živi... vikend mi je želela dat pod pogojem da se preselim tja pa sem rekel da ne ker nočem živet na neravni parceli in sem raje kupil flet... ni pa želela prodat in mi dat 50k... pač jebiga njena odločitev spoštujem to.

Ampak kot pravim ni to point, point je v tem da se zaradi podaljševanja življenja pride do takih absurdov ko deduje otrok ko več ne potrebuje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

CiClon je izjavil:


Zajeb je pri tistih, ki po diplomi služijo mizerijo.

Zajeb je samo zato, ker so izbrali napačen faks...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

A110 ::

Psihopat bi raje skrajšal življenja kot spremenil sistem

Pat_MaGroin ::

ravno si napisal bedarijo.

oba sta loleka z babico, zato nisi prisel do nepremicnine takrat, ko si jo potreboval.

Mato989 ::

A110 je izjavil:

Ne ni tako mišljeno. Sistem mora biti zastavljen tako, da lahko vsak kolikor toliko sposoben pride do strehe na glavo brez da je odvisen od staršev. Njim se lahko zgodi marsikaj. Od bolezni, nesreč,... Pa to ne sme pomeniti da bo otrok zato prikrajšan osnovnih potrebščin. Podobno je z izobrazbo kjer je na srečo v Sloveniji dobro urejeno. Pa da nebo pomote, sam nimam problema, starši so me vzgojili dovolj dobro da znam zase poskrbeti sam. Ampak marsikdo te sreče nima. In primitivno je sistemski problem predlagati na starše češ da so oni česa krivi kot to počne mato.


Zakaj MORA? sistem je nastavljen tako kot ustava veleva... država zagotovi POGOJE da si lahko nekdo kupi nepremičnino... če ima pogoje oz. finance ni problem skupnosti.

Pat_MaGroin je izjavil:

ravno si napisal bedarijo.

oba sta loleka z babico, zato nisi prisel do nepremicnine takrat, ko si jo potreboval.


Ne ne jaz sem enako prišel do nepremičnine ko sem jo želel samo razlika je da pač imam 2 sobno namesto 3 sobno... ampak glej jaz ne obsojam in ne krivim sistema in drugih ampak delam na tem da bo kmalu več...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

A110 ::

Država smo mi vsi. In zakoni se morajo spreminjati proti skupnemu dobremu. Včasih je bila diktatura, komunizem,... Pa danes tega več ni. Ker se je sistem ustrezno spremenil ker se tudi časi spreminjajo za dobro ljudstva.

Mato989 ::

A110 je izjavil:

Psihopat bi raje skrajšal življenja kot spremenil sistem


Zakaj spet impliciraš nekaj kar nisem zapisal... povedal sem kako je bilo nekoč... kmetijo se je dedovalo ko je bil najstarejši sin pri močeh, ne pa 66 letni dedek... o tem govorim, ne pravim da je to narobe ampak pravim da je tudi to dejstvo pripomoglo k težavam ker živi več generacij sočasno, nepremičnin pa je podobno

A110 je izjavil:

Država smo mi vsi. In zakoni se morajo spreminjati proti skupnemu dobremu. Včasih je bila diktatura, komunizem,... Pa danes tega več ni. Ker se je sistem ustrezno spremenil ker se tudi časi spreminjajo za dobro ljudstva.


Potrebuješ samo ustavno večino v parlamentu, torej izvoli...

Jaz sem takoj da ljudstvo odloča na referendumu samo ne jokcat ko bodo sprejeli nekaj proti tvojim idejam "skupnega dobrega"
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

A110 ::

Ne gre se kaj bom jaz spremenil, ker niti nimam namena. Stvar je potrebno spremeniti ti pa zagovarjas nasprotno.

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Jaz se NAČELOMA strinjam s tabo, ampak potrebno je razumet da določeni ljudje ne morejo delat bistveno na dohodkovni strani... morda za nianse ranga 100-200e (kar ni slabo če imaš 850 neto plače)


Potem nimajo za nepremicnino, ker zaradi kredita ne bodo imeli za zivljnje. Avto je prepogosto potreba, da sploh prides do kaksnega €. Kar predlagas zna biti rizicno.

Mato989 je izjavil:




Po drugi strani pa menim da to da si zgubil desettisoče evrov letno ker "ne moreš" sprejeti ponudb? To je pač bullshit... če imaš recimo letno 20.000€ prihodkov in ti nekdo ponudi 40.000€ lahko greš tja v rent pa boš suma sumarum imel še zmeraj cca 50% dobiček pri prihodkih napram prej... tako da to velja samo pri zadevah kjer je prihodek nižji od najema + lastnine...


Sem samo zelel povedati, da lahko fleksibilnost zelo dobro vnovcis. B.p. za ceno avta. Razmerja dohodkov pa ne bi, ker potem bi moral razlagati svojo financno sliko.

Drugace bi tezko nasel tako lepo nepremicnino, kot tista v kateri zivimo. Potem pa so se druge lokalno vezane zadeve, ki so deloma lukrativne itn. Pac, ko sluzis malo in nisi vezan imas dosti vec opcij za dodaten zasluzek, kot pa za prihranke.

Invictus ::

A110 je izjavil:

Država smo mi vsi. In zakoni se morajo spreminjati proti skupnemu dobremu. Včasih je bila diktatura, komunizem,... Pa danes tega več ni. Ker se je sistem ustrezno spremenil ker se tudi časi spreminjajo za dobro ljudstva.

Si ziher, da ti živiš v letu 2022????

ZA dobro ljudstva se še nikoli ni delalo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Potem nimajo za nepremicnino, ker zaradi kredita ne bodo imeli za zivljnje. Avto je prepogosto potreba, da sploh prides do kaksnega €. Kar predlagas zna biti rizicno.


No jaz se s tem strinjam, ampak to moraš zdaj dopovedat drugim tipa jernej ipd. ki zagovarjajo da bi moral VSAK imet možnost kupit nepremičnino kadarkoli se mu zazdi in da smo mu dolžni kot družba to omogočat (jaz se ne strinjam)

Sem samo zelel povedati, da lahko fleksibilnost zelo dobro vnovcis. B.p. za ceno avta. Razmerja dohodkov pa ne bi, ker potem bi moral razlagati svojo financno sliko.


Seveda lahko, ampak bistvo je, kaj pa če ne, bodisi ker ne moreš ali ker ne znaš,. avto si pa vseeno kupil, takrat bi bilo bolje naredit drugače =)


Recimo trenutno jaz nimam avtomobila... ga ne rabim. Delam od doma, tiste 1x na 2 meseca ko se peljem na šiht grem s kolegom. Torej koliko višja ponudba bi moralap rit z druge službe da bi se mi splačalo it delat tja? Kjer bi morebiti rabil svoj avto?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



No jaz se s tem strinjam, ampak to moraš zdaj dopovedat drugim tipa jernej ipd. ki zagovarjajo da bi moral VSAK imet možnost kupit nepremičnino kadarkoli se mu zazdi in da smo mu dolžni kot družba to omogočat (jaz se ne strinjam)


Saj ima naceloma vsak moznost? To vsakomur druzba omogoca. Ce pa mislis, da bi vsak sluzil toliko, da bi bile samoumevne vse dobrine do nepremicnine z nepremicnino vred pa bi seveda bilo super. To je kakor da reces, da smo kot druzba tako mocni, da ima vsak vse kar kdo hoce, kar pa sem zasledil samo v StarTreku.

Mato989 je izjavil:


Recimo trenutno jaz nimam avtomobila... ga ne rabim. Delam od doma, tiste 1x na 2 meseca ko se peljem na šiht grem s kolegom. Torej koliko višja ponudba bi moralap rit z druge službe da bi se mi splačalo it delat tja? Kjer bi morebiti rabil svoj avto?


Tezko prodajas svoj stil. Jaz lahko recem toliko, da z zelo drugacno filozofijo od tvoje zivim boljse kot ti, pa sem po solanju startal v minusu. Manj delam, vec zasluzim in imam vec imovine. To vem, ker se priblizno spomnem kaj vse si se hvalil.

Jaz kot prvo ne bi priporocal vsakomur lastnistva ze zato, ker ni vedno poceni. Tudi, ce se izide v dolgorocnem smislu imas pogosto na hitro visoke stroske. Ce jih ne mores pokriti postanejo velik problem.

Ze, ce se dolgorocno izide je deloma spekulativno, posebej sedaj, ko so cene sle v nebo. Da ne govorimo, da terja nekaj pravnega znanja, nepremicninskega znanja, tehnicnega, da te na nat**** vsak mojster.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Tezko prodajas svoj stil. Jaz lahko recem toliko, da z zelo drugacno filozofijo od tvoje zivim boljse kot ti, pa sem po solanju startal v minusu. Manj delam, vec zasluzim in imam vec imovine. To vem, ker se priblizno spomnem kaj vse si se hvalil.

Jaz kot prvo ne bi priporocal vsakomur lastnistva ze zato, ker ni vedno poceni. Tudi, ce se izide v dolgorocnem smislu imas pogosto na hitro visoke stroske. Ce jih ne mores pokriti postanejo velik problem.

Ze, ce se dolgorocno izide je deloma spekulativno, posebej sedaj, ko so cene sle v nebo. Da ne govorimo, da terja nekaj pravnega znanja, nepremicninskega znanja, tehnicnega, da te na nat**** vsak mojster.


Jaz nikomur ne prodajam mojega stila... jaz samo trdim da v povprečju menim da je bolje da si ob upokojitvi lastiš vsaj 1 nepremičnino ki je nekaj vredna in je bivalnega značaja(in zanjo nimaš kredita)... Še več trdim da boš težje revež če si nekaj takega lastiš kot če si v najemu.

In še več, trdim da če do upokojitve živiš v najemu in želiš to po upokojitvi furat moraš prekleto dobro poznat svoje finančno stanje in vlaganje ter bit odlično finančno pismen da to furaš naprej.

Vse to seveda odpade če imaš 10k plače na mesec, pol je res vseeno ja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

bbbbbb2015 ::

Invictus je izjavil:

Za naš fohje trenutno nbemčija zlata jama. Vse službe remote, selitev ni potrebna, edino špiknit se moraš 2x, ker vsake toliko časa moraš biti pa tudi onsite pri stranki.

UK ima tudi porast tarif, remote, zadnjič gledal Java Developer dobi 850 GBP dnevno...


Benelux je -po moje- boljši. 100% remote (za stranko delamo že 5 let), verjetno bomo prešli na občasni on-site, da mi ne pozabimo, kako zgledajo in da oni ne pozabijo, kako zgledamo.
UK mi ne vsede, kolega bil tam, imeli nekega managerja, ki jim je sedel za hrbtom ter non-stop težil. Iber stres.

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



In še več, trdim da če do upokojitve živiš v najemu in želiš to po upokojitvi furat moraš prekleto dobro poznat svoje finančno stanje in vlaganje ter bit odlično finančno pismen da to furaš naprej.

Vse to seveda odpade če imaš 10k plače na mesec, pol je res vseeno ja.


Morda odpade ze prej. Kot druga pa ko te berem deluje kakor, da zivimo vec zivljenj in morda kaj vzamemo s sabo.

Realnost je taka, da fleksibilnost in operativen denar potrebujes mlad, drugace se ne razvijas. Ce se sahiras z nepremicnino in nisi na nivoju te hitro kdo nekoliko okrade. Ce pa se spoznas, pa nisi revez in ti denar ni problem.

Ko pa si star in nezmozen pa verjetno kot revez gres v dom, ki ti ga placa drzava, ki po tvoji smrti terja stroske od prodaje stanovanja.

Zgodovina sprememb…

Pat_MaGroin ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



No jaz se s tem strinjam, ampak to moraš zdaj dopovedat drugim tipa jernej ipd. ki zagovarjajo da bi moral VSAK imet možnost kupit nepremičnino kadarkoli se mu zazdi in da smo mu dolžni kot družba to omogočat (jaz se ne strinjam)


Saj ima naceloma vsak moznost? To vsakomur druzba omogoca. Ce pa mislis, da bi vsak sluzil toliko, da bi bile samoumevne vse dobrine do nepremicnine z nepremicnino vred pa bi seveda bilo super. To je kakor da reces, da smo kot druzba tako mocni, da ima vsak vse kar kdo hoce, kar pa sem zasledil samo v StarTreku.

Mato989 je izjavil:


Recimo trenutno jaz nimam avtomobila... ga ne rabim. Delam od doma, tiste 1x na 2 meseca ko se peljem na šiht grem s kolegom. Torej koliko višja ponudba bi moralap rit z druge službe da bi se mi splačalo it delat tja? Kjer bi morebiti rabil svoj avto?


Tezko prodajas svoj stil. Jaz lahko recem toliko, da z zelo drugacno filozofijo od tvoje zivim boljse kot ti, pa sem po solanju startal v minusu. Manj delam, vec zasluzim in imam vec imovine. To vem, ker se priblizno spomnem kaj vse si se hvalil.

Jaz kot prvo ne bi priporocal vsakomur lastnistva ze zato, ker ni vedno poceni. Tudi, ce se izide v dolgorocnem smislu imas pogosto na hitro visoke stroske. Ce jih ne mores pokriti postanejo velik problem.

Ze, ce se dolgorocno izide je deloma spekulativno, posebej sedaj, ko so cene sle v nebo. Da ne govorimo, da terja nekaj pravnega znanja, nepremicninskega znanja, tehnicnega, da te na nat**** vsak mojster.


Hočeš rect, da ce tvoja partnerka vec kot 1x na mesec obisce svojo mamo, da ji tega ne zaracunas?! :)

Invictus ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Benelux je -po moje- boljši. 100% remote (za stranko delamo že 5 let), verjetno bomo prešli na občasni on-site, da mi ne pozabimo, kako zgledajo in da oni ne pozabijo, kako zgledamo.

Jaz pa ravno v Beneluxu nisem mogel dobit remote joba.

Striktno onsite...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Pat_MaGroin je izjavil:


Hočeš rect, da ce tvoja partnerka vec kot 1x na mesec obisce svojo mamo, da ji tega ne zaracunas?! :)


Pod nobenim pogojem, posebej ce mi ni treba zraven. Bi ji placal, ce vzame se froca, da si kupim malo miru. :D

Shegevara ::

Mato989 je izjavil:


No saj o tem govorim... itak da pomaga rod oz. predniki, tako je mišljeno, da delaš za naprej enako kot penzija... (to je sistem naumil tako) zato je tudi dedovanje neobdavčeno.


A v zapor bodo za zločine bodo tudi starši šli?

"itak da pomaga rod" je identična, če je še bolj glupa izjava kot "itak da pomaga država".

V obeh primerih se osebna odgovornost posameznika prelaga na druge, ki pomoči kot po pravilu ne dajejo sorazmerno oziroma so pogosto oboji nepravični do posameznega člana rodu/državljana.

Ti promoviraš eno nestanovitno idejo, da naj starši otroku tako kot tebi vse priskrbijo, ga financirajo in futrajo do 30. leta in še kaj...
In točno to se zdaj dogaja in posledica je dokaj vidna na mladini. Vsi čakajo, da jim starš kaj zapusti ali pa, da jim vsaj pomaga pri nakupu nepremičnine.
S takšno mentaliteto se nam ne piše dobro. To, da imamo toliko 24+ letnikov, ki še po faksu doma čepijo bi moral bit dober znak, da nekaj ni vredu, ti pa to še na nek način podpiraš v duhu nekega proto-komunističnega medgeneracijskega preživljanja.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

Mato989 je izjavil:


No saj o tem govorim... itak da pomaga rod oz. predniki, tako je mišljeno, da delaš za naprej enako kot penzija... (to je sistem naumil tako) zato je tudi dedovanje neobdavčeno.


A v zapor bodo za zločine bodo tudi starši šli?

"itak da pomaga rod" je identična, če je še bolj glupa izjava kot "itak da pomaga država".

V obeh primerih se osebna odgovornost posameznika prelaga na druge, ki pomoči kot po pravilu ne dajejo sorazmerno oziroma so pogosto oboji nepravični do posameznega člana rodu/državljana.

Ti promoviraš eno nestanovitno idejo, da naj starši otroku tako kot tebi vse priskrbijo, ga financirajo in futrajo do 30. leta in še kaj...
In točno to se zdaj dogaja in posledica je dokaj vidna na mladini. Vsi čakajo, da jim starš kaj zapusti ali pa, da jim vsaj pomaga pri nakupu nepremičnine.
S takšno mentaliteto se nam ne piše dobro. To, da imamo toliko 24+ letnikov, ki še po faksu doma čepijo bi moral bit dober znak, da nekaj ni vredu, ti pa to še na nek način podpiraš v duhu nekega proto-komunističnega medgeneracijskega preživljanja.


Jaz predlagam to kar vi podpirate... In socer paygo penzijski sistem

Zdaj se pa odlocte eno ali drugo ce je paygo ok je tudi to kar pisem ok
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Paygo, ampak to tej logiki bi morali tvojo zajedalsko babico pri 89 evtanizirati ze 40 let nazaj. Ker mi placujemo zanjo, ne ti s svojim 1200 neto.

bbbbbb2015 ::

Invictus je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Benelux je -po moje- boljši. 100% remote (za stranko delamo že 5 let), verjetno bomo prešli na občasni on-site, da mi ne pozabimo, kako zgledajo in da oni ne pozabijo, kako zgledamo.

Jaz pa ravno v Beneluxu nisem mogel dobit remote joba.

Striktno onsite...


To sva že predebatirala privat. Naše delo je vezano na Javo/JS/Angular.
««
17 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565082 (46323) Okapi

Več podobnih tem