» »

Samski do lastnega stanovanja

Samski do lastnega stanovanja

««
16 / 42
»»

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

Koliko pa menite, da mora samski imeti pologa za en enosobni al pa dvosobni flat, ki ni v največjih krajih (LJ, KR, CE, MB)? V % pa recimo rang zneska pologa (npr. 50.000-70.000k)? In kakšno je vaše mnenje, koliko bi se lahko % in znesek v prihodnjih letih višala? no itak, če imaš samo 10k prihrankov nimaš šans ....


No jaz sem kupoval na Ptuju in sem kupil 2 sobno stanovanje v bloku letnik 1976 za 73.500€ in sem imel keša cca. 35.100€ cenilec je sicer bil moj sorodnik in je stanovanje na hitro ocenil na 75.300€...

Bistvo pa je kot je eventyr povedal... če hočeš bit ziher je 30% way to go...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

maticb492 ::

eventyrer je izjavil:

jap, banke vedno rečejo da je 80% kredit max kar ti dajo. 20% je minimum ki ga moraš doplačat. TIp je pač zmutil več kreditov skup, saj je napisal da ima višjo obrestno mero ker je očitno nekako potegnil pavšal čez stanovanjski in potrošniški kredit.


važn da bluzi da ima večkratnik 1500 € plače. blefer smotan.



Nisem to jaz, zato nerad pišem za druge osebe nekaj na pamet, je pa čisto možno da ta oseba kdaj bere slo-tech forum, glede nato da je v IT :)

Drugače pa tudi jaz nisem razumel kako gre to in sem iz prve rekel da ni možno, ampak očitno gre.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

eventyrer ::

glej matic, folkl boli kurac k olk imaš plače. si zgubil svojo kredibilnost s tem ko si mi to napisal.

fuck off.

Mato989 ::

maticb492 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

jap, banke vedno rečejo da je 80% kredit max kar ti dajo. 20% je minimum ki ga moraš doplačat. TIp je pač zmutil več kreditov skup, saj je napisal da ima višjo obrestno mero ker je očitno nekako potegnil pavšal čez stanovanjski in potrošniški kredit.


važn da bluzi da ima večkratnik 1500 € plače. blefer smotan.



Nisem to jaz, zato nerad pišem za druge osebe nekaj na pamet, je pa čisto možno da ta oseba kdaj bere slo-tech forum, glede nato da je v IT :)

Drugače pa tudi jaz nisem razumel kako gre to in sem iz prve rekel da ni možno, ampak očitno gre.



Skratka dokler ne VIDIMO primera cenitve nekega stanovanja in nato stanovanjskega kredita ki obsega 95% ali 100% vrednosti pogodbe o nakupu nepremičnine kličem na vse to BULLSHIT...

Seveda pa kot pravim edini resnični realni workaround je da vzameš potrošniškega za ŽNJ jurčkov in je to kot tvoj polog... za onih 80% stanovanjskega...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

maticb492 ::

Mato989 je izjavil:


Skratka dokler ne VIDIMO primera cenitve nekega stanovanja in nato stanovanjskega kredita ki obsega 95% ali 100% vrednosti pogodbe o nakupu nepremičnine kličem na vse to BULLSHIT...

Seveda pa kot pravim edini resnični realni workaround je da vzameš potrošniškega za ŽNJ jurčkov in je to kot tvoj polog... za onih 80% stanovanjskega...


Ne vem, ker ni moj kredit, bom povprašal naslednjič, če se bom spomnil.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

maticb492 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Skratka dokler ne VIDIMO primera cenitve nekega stanovanja in nato stanovanjskega kredita ki obsega 95% ali 100% vrednosti pogodbe o nakupu nepremičnine kličem na vse to BULLSHIT...

Seveda pa kot pravim edini resnični realni workaround je da vzameš potrošniškega za ŽNJ jurčkov in je to kot tvoj polog... za onih 80% stanovanjskega...


Ne vem, ker ni moj kredit, bom povprašal naslednjič, če se bom spomnil.


Saj jaz ne trdim da ni mogoče, samo ne verjamem če ne vidim cenitve + kupoprodajne + kreditne pogodbe z to banko kjer se evidentno vidi da financira v tem obsegu...

Če pa to res obstaja pa bo moje naslednje vprašanje, koga na banki pozna ali če pozna koga izmed eminentnih ljudi ali je z njimi posloval =) (Jankovič, Janša, Zidarji ipd kalibri...)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

ja ampak če vzameš potrošniškega ti to požre kreditno sposobnost.

Moraš imeti res, res mastno plačo, da lahko tako skombiniraš oboje. Če kupiš nepremičnino za 300.000 EUR in imaš zgolj 40.000 EUR prihrankov (13.3 %) to pomeni da rabiš najprej 20.000 EUR potrošniškega kredita nato pa še 250.000 EUR stanovanjskega kredita.


240.000 EUR stanovanjskega kredita na 20 let je cca 1250 EUR mesečno.
20.000 EUR potrošniškega kredita na 5 let je 400 EUR mesečno

1650 EUR za kredit.

rofl. nice.


Ampak ja, če imaš dovolj ogromno plačo, se da tako kombinirat.
JE pa dejstvo da je Matic ta primer potegnil iz faking riti in zdaj se vleče ven.


ps.: namerno sem v primer dal neke smešno visoke številke ker se tip pretvarja da je pun keša.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

Vsote sploh nimajo veze, če imaš 1650€ kreditne sposobnosti lahko to narediš, ti noben ne preprečuje.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

ja ampak če vzameš potrošniškega ti to požre kreditno sposobnost.

Moraš imeti res, res mastno plačo, da lahko tako skombiniraš oboje. Če kupiš nepremičnino za 300.000 EUR in imaš zgolj 40.000 EUR prihrankov (13.3 %) to pomeni da rabiš najprej 20.000 EUR potrošniškega kredita nato pa še 250.000 EUR stanovanjskega kredita.


240.000 EUR stanovanjskega kredita na 20 let je cca 1250 EUR mesečno.
20.000 EUR potrošniškega kredita na 5 let je 400 EUR mesečno

1650 EUR za kredit.

rofl. nice.


Ampak ja, če imaš dovolj ogromno plačo, se da tako kombinirat.
JE pa dejstvo da je Matic ta primer potegnil iz faking riti in zdaj se vleče ven.


ps.: namerno sem v primer dal neke smešno visoke številke ker se tip pretvarja da je pun keša.


Ja no saj... če bi imel plačo ala 4.000€ na mesec bi to verjetno šlo skozi... pač kot pravim ne trdim da je nemogoče ampak za take trditve pričakujem foto dokaze.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

V-i-p ::

Dvomim in to močno, da bi nekdo z res visoko plačo kombiniral potrošniški + stanovanjski kredit, ker "revež" nima nič "na strani". Pajade. Miselnost takim tega ne bi dovolila.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

borut_p ::

Po kreditu naj bi ti ostala minimalna placa. Torej placa tam nekje 2.400 neto.
Spremljajo pa banke kredite posamezne stranke tudi preko razlicnih bank. In zelo tezko bi stranki odobrili dva kredita. Je pa tudi vprasanje kako je zavarovan prvi kredit.

V-i-p je izjavil:

Dvomim in to močno, da bi nekdo z res visoko plačo kombiniral potrošniški + stanovanjski kredit, ker "revež" nima nič "na strani". Pajade. Miselnost takim tega ne bi dovolila.


Glede na to, da so stanovanjski krediti sedaj hudo poceni, je potrebno izkoristiti kolikor se jih da. Potrosniski je previsok, zato se strinjam s tabo, da se obvezni del skesira, ostalo pa vzame kredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

maticb492 ::

Saj se nima smisla vpikovat, ker je res bilo izven konteksta, samo napisal sem da je vse možno... Jaz sem tudi dal manj kot 20% pologa, ker sem kombiniral hipoteko z drugo nepremičnino.

Ne bom si zmišljeval stvari, tako da če dobim več informacij, napišem, drugače ignorirajte.


Se pa strinjam da za nekoga ali par z povprečnimi plačami je 25-30% pologa praktičen in realen nasvet.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

ja ampak če vzameš potrošniškega ti to požre kreditno sposobnost.

Moraš imeti res, res mastno plačo, da lahko tako skombiniraš oboje. Če kupiš nepremičnino za 300.000 EUR in imaš zgolj 40.000 EUR prihrankov (13.3 %) to pomeni da rabiš najprej 20.000 EUR potrošniškega kredita nato pa še 250.000 EUR stanovanjskega kredita.


240.000 EUR stanovanjskega kredita na 20 let je cca 1250 EUR mesečno.
20.000 EUR potrošniškega kredita na 5 let je 400 EUR mesečno

1650 EUR za kredit.

rofl. nice.


Ampak ja, če imaš dovolj ogromno plačo, se da tako kombinirat.
JE pa dejstvo da je Matic ta primer potegnil iz faking riti in zdaj se vleče ven.


ps.: namerno sem v primer dal neke smešno visoke številke ker se tip pretvarja da je pun keša.


Ja no saj... če bi imel plačo ala 4.000€ na mesec bi to verjetno šlo skozi... pač kot pravim ne trdim da je nemogoče ampak za take trditve pričakujem foto dokaze.



ja no pač predstavljaj si nakup nepremičnine za 150.000 € s povprečno slovensko plačo in bo jasno da Matic blefira. Nasvet velja da ko greš kupovat nepremičnino rabiš vsaj 25-30% prihrankov za plačilo pologa. Pika.

maticb492 je izjavil:

Saj se nima smisla vpikovat, ker je res bilo izven konteksta, samo napisal sem da je vse možno... Jaz sem tudi dal manj kot 20% pologa, ker sem kombiniral hipoteko z drugo nepremičnino.

Ne bom si zmišljeval stvari, tako da če dobim več informacij, napišem, drugače ignorirajte.


Se pa strinjam da za nekoga ali par z povprečnimi plačami je 25-30% pologa praktičen in realen nasvet.


daj nehaj srat, tu dajemo splošne nasvete splošni populaciji. Ne briga me kak blesav primer si iz riti potegnu in še zdaj ne daš mira o njem.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

eventyrer je izjavil:



ja no pač predstavljaj si nakup nepremičnine za 150.000 € s povprečno slovensko plačo in bo jasno da Matic blefira. Nasvet velja da ko greš kupovat nepremičnino rabiš vsaj 25-30% prihrankov za plačilo pologa. Pika.



Tako.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

borut_p ::

Na bankah so vedno izjeme oz ce je na strani volja banke, se skusa najti razlicne poti za ugoditev stranki. Vendar mora vse ostati znotraj zakona, saj nihce na banki ne bo na lastna pleca prevzemal odgovornosti

eventyrer ::

KO se daje splošne nasvete "generalni publiki ki je ne poznaš" se pač napiše "splošen nasvet".

Če bi nekdo rekel da ima 10.000 EUR plače in samo 40.000 EUR prihrankov bi mu rekel da ne more vzeti 1000 EUR mesečnega kredita ker ga ni sposoben plačati ker preveč denarja zapravi za bedarije.

Ampak ja, lahko vzame kredit da bo lahko vzel kredit. Teoretično se da. Lahko pa tole debato vlečemo v nedogled.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

borut_p je izjavil:

maticb492 je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Pri 30+ živeti v sobi ali pri starših je bedarija. Do 40. ni noben problem priti do lastne nepremičnine, sploh v paru. Smilijo se mi starši, ko 40+ letniki visijo doma s svojimi otroci :))


Naj se ti ne, za takšne primere so v velikem delu krivi tudi sami straši z svojim načinom vzgoje.


Mi se pa ravno iz mansarde za 40 selimo v bajto. A pol sem se na meji?


Dokler si mansarde ne delite s starsi je ok. Mansarda pa locen vhod se gre, ce so odnosi v bajti normalni, ampak je verjetno prej izjema kot pravilo, da so dolgorocno odnosi v bajti res ok. Kar jih jaz poznam so po mansardah, ker si ne morejo privosciti drugega zaenkrat. Poznam pa tudi primere, ko so s svojimi otroci in partnerji se v stanovanju skupaj s svojimi starsi. To je pa pac totalno neumno.

maticb492 ::

@borut_p nisem videl objave. Tudi jaz nisem mislil da si deliš mansardo. Bi napisal "poznam primer", samo očitno ne smem, ker karkoli takšnega napišem blefiram.

Torej hipotetično izmišljen primer je možen, da je nekdo pri 35+ z naravoslovno diplomo, ki ne omogoča perspektivne kariere, še vedno samski in doma z upokojeno mamo, ki mu še perilo pere.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zimonem ::

Samski ne rabi svojega stanovanja. Če pa si ga lahko privošči zakaj ne. Ni pa to socialni problem.

Jerry000 ::

Zimonem je izjavil:

Samski ne rabi svojega stanovanja. Če pa si ga lahko privošči zakaj ne. Ni pa to socialni problem.

Je pa stanovanjski problem. In zakaj ne rabi samski stanovanja? Pri mamicah pa res ne mislimo bit, za garsonjero pa je tudi predrago in za tak denar lahko že konkreten kredit odplačuješ

kriptobog ::

Jerry000 je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Samski ne rabi svojega stanovanja. Če pa si ga lahko privošči zakaj ne. Ni pa to socialni problem.

Je pa stanovanjski problem. In zakaj ne rabi samski stanovanja? Pri mamicah pa res ne mislimo bit, za garsonjero pa je tudi predrago in za tak denar lahko že konkreten kredit odplačuješ


Potem pa odplačuj konkreten kredit. Kje je problem?

holabaluza ::

Nedavno kupil nepremicnino. Naceloma se da vse zmenit z banko, dokler si kreditno sposoben. Tudi neka hisa v 3. pod. fazi je lahko iz strani banke financirana 150% od kupne cene, ker banka ocenjuje vrednost nepremicnine v prihodnosti.

In tudi z drugim (potrosniskim) kreditom gre. Banko samo zanima, koliko si kreditno sposoben. Seveda ti poskusajo se vmes uturit vse mozne njihove ponudbe.

Ashrack ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Znancu z s.p.jem 7+ let in letnimi prihodki vedno prek 70k banka ni dala kredita. Je pac sparal in potem skesiral 300k za bajto.

Banke imajo rade samo zaposlene v javnem sektorju, kjer se ve, da je dosmrtna pogodba o zaposlitvi. :)

V javnem sektorju vecina ljudi ni primerna za 300k kredita. Po drugi strani pa SP s takimi prihodki lahko dobi 300k kredita, ce se le zna prodati
....

Dosan ::

Za tiste ki trdijo, da banka ne da več kot 80% vrednosti nepremičnine za kredit: Delavska oglašuje to v svojih obrestnih merah "Višina obrestne mere se poveča
za 1% točko v primeru, da vrednost kredita presega 80% trenutne ali bodoče vrednosti stanovanjske nepremičnine."

Vir : https://www.delavska-hranilnica.si/docu... , 3.stran na dnu

Invictus ::

Ashrack je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Znancu z s.p.jem 7+ let in letnimi prihodki vedno prek 70k banka ni dala kredita. Je pac sparal in potem skesiral 300k za bajto.

Banke imajo rade samo zaposlene v javnem sektorju, kjer se ve, da je dosmrtna pogodba o zaposlitvi. :)

V javnem sektorju vecina ljudi ni primerna za 300k kredita. Po drugi strani pa SP s takimi prihodki lahko dobi 300k kredita, ce se le zna prodati

Varianti sta 2:

1. Ali je normiranec - na začetku je bilo malo bankam jasno kako normiranec funkcionira. Za osnovo pufa so ti vzeli višino prispevkov - kaj jim ni jasno ?!?!? Zdaj je bolje.
2. Prikazuje pozitivno nulo - kar je praksa večine s.p.-čkov. Ker nima dobička, nič ne zasluži. Kako bo tak dobil kredit ?!?!?!?

Tako, da to jamranje, kako banke ne marajo s.p.jev, bolj sodi pod drugo točko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mato989 ::

Dosan je izjavil:

Za tiste ki trdijo, da banka ne da več kot 80% vrednosti nepremičnine za kredit: Delavska oglašuje to v svojih obrestnih merah "Višina obrestne mere se poveča
za 1% točko v primeru, da vrednost kredita presega 80% trenutne ali bodoče vrednosti stanovanjske nepremičnine."

Vir : https://www.delavska-hranilnica.si/docu... , 3.stran na dnu


No tole bom pa posredoval regulatorjem na BSD in da vidimo kaj bodo dejali na take fore...

Po tem zapisu lahko pridem na banko in rečem da hočem 1 milijardo kredita ker bo v prihodnosti tolko vredno... aja samo 2 milijardi plače moram imet :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jabe ::

holabaluza je izjavil:

Nedavno kupil nepremicnino. Naceloma se da vse zmenit z banko, dokler si kreditno sposoben. Tudi neka hisa v 3. pod. fazi je lahko iz strani banke financirana 150% od kupne cene, ker banka ocenjuje vrednost nepremicnine v prihodnosti.

In tudi z drugim (potrosniskim) kreditom gre. Banko samo zanima, koliko si kreditno sposoben. Seveda ti poskusajo se vmes uturit vse mozne njihove ponudbe.


To so rastoče hipoteke. Neki drucga... Je pa tu takoj več manevrskega prostora za banke. Cenitve so take ali drugačne.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Dosan je izjavil:

Za tiste ki trdijo, da banka ne da več kot 80% vrednosti nepremičnine za kredit: Delavska oglašuje to v svojih obrestnih merah "Višina obrestne mere se poveča
za 1% točko v primeru, da vrednost kredita presega 80% trenutne ali bodoče vrednosti stanovanjske nepremičnine."

Vir : https://www.delavska-hranilnica.si/docu... , 3.stran na dnu


No tole bom pa posredoval regulatorjem na BSD in da vidimo kaj bodo dejali na take fore...

Po tem zapisu lahko pridem na banko in rečem da hočem 1 milijardo kredita ker bo v prihodnosti tolko vredno... aja samo 2 milijardi plače moram imet :P


Rastoča hipoteka mato. Banka pošlje cenilca, ki oceni vrednost dokončange projekta in na to vrednost dajejo kredit...

Dosan ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dosan je izjavil:

Za tiste ki trdijo, da banka ne da več kot 80% vrednosti nepremičnine za kredit: Delavska oglašuje to v svojih obrestnih merah "Višina obrestne mere se poveča
za 1% točko v primeru, da vrednost kredita presega 80% trenutne ali bodoče vrednosti stanovanjske nepremičnine."

Vir : https://www.delavska-hranilnica.si/docu... , 3.stran na dnu


No tole bom pa posredoval regulatorjem na BSD in da vidimo kaj bodo dejali na take fore...

Po tem zapisu lahko pridem na banko in rečem da hočem 1 milijardo kredita ker bo v prihodnosti tolko vredno... aja samo 2 milijardi plače moram imet :P


Rastoča hipoteka mato. Banka pošlje cenilca, ki oceni vrednost dokončange projekta in na to vrednost dajejo kredit...


Ne vem če to cilja samo na rastočo hipoteko, ker specifično omenja da tudi trenutno vrednost nepremičnine.

jabe ::

Meni linka ne odpre, ampak specifično "trenutna vrednost" nepremičnine, pomeni rastočo hipoteko. "Bodoča vrednost" je tista, ki dvigne obrvi tu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Jerry000 ::

kriptobog je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Samski ne rabi svojega stanovanja. Če pa si ga lahko privošči zakaj ne. Ni pa to socialni problem.

Je pa stanovanjski problem. In zakaj ne rabi samski stanovanja? Pri mamicah pa res ne mislimo bit, za garsonjero pa je tudi predrago in za tak denar lahko že konkreten kredit odplačuješ


Potem pa odplačuj konkreten kredit. Kje je problem?

V ponudbi in malo tudi v denarju zaradi višanja cen

Dosan ::

Dosan je izjavil:

Za tiste ki trdijo, da banka ne da več kot 80% vrednosti nepremičnine za kredit: Delavska oglašuje to v svojih obrestnih merah "Višina obrestne mere se poveča
za 1% točko v primeru, da vrednost kredita presega 80% trenutne ali bodoče vrednosti stanovanjske nepremičnine."

Vir : https://www.delavska-hranilnica.si/oseb... , dokument "Veljavne obrestne mere", 3.stran na dnu


Pardon, popravljen link

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dosan ()

maticb492 ::

@Dosan hvala za link, no evo vam. V primeru kolega sem jaz razumel tako, da so mu rekli da dokler bo cenitev takšna, da je polog + odplačan kredit pod 20%, se šteje ta pribitek.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Dosan ::

Klicni center je potrdil, da tukaj ne gre samo za rastoče hipoteke in se da dobiti več kot 80% vrednosti stanovanja za kredit, so pa to bolj izjeme in individualni dogovori.

Pat_MaGroin ::

Kakšen kirurg dobi tudi 90+ %, preverjen info :).

galu ::

Invictus je izjavil:

galu je izjavil:


Poglej čez mejo. Španija ima recimo veliko več (ugodne) izbire nepremičnin ter hkrati, arguably, boljši quality of life. Pa ne se fiksirati na Španijo konkretno - za vsakega obstaja niša.

https://www.numbeo.com/cost-of-living/c...

Seveda, sam so tudi plače nižje...

Praktično ne zaslužiš več kot v Sloveniji, pa še znanje španščine je skoraj obvezen pogoj, tudi za bolje plačane službe v mednarodnih firmah.


Saj sem rekel da se ne vpicit v Španijo konkretno. Obstaja še preko 200 drugih držav.
Tako to gre.

Invictus ::

Za naš fohje trenutno nbemčija zlata jama. Vse službe remote, selitev ni potrebna, edino špiknit se moraš 2x, ker vsake toliko časa moraš biti pa tudi onsite pri stranki.

UK ima tudi porast tarif, remote, zadnjič gledal Java Developer dobi 850 GBP dnevno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Malidelničar ::

Hm torej recimo je danes za nekaj konkretnega za začetek potrebno gledati vsaj na rang 100.000 EUR.
Zaradi "sigurnosti" mora biti pologa vsaj 30%, samska oseba raje več, 40%. Torej vsaj 40.000 EUR pologa.
Verjetno je catch takšen, da ne moreš začeti šparati šele ko se zaposliš, torej pri 24ih in takrat štartati z nule. Do 30-ga leta pa moraš našparati vsaj enih 30.000 EUR, to je 5.000 EUR na stran letno (bodisi varčevalni račun, skladi, delnice, ETF, kripto, Onecoin, whatever). To pa v bistvu JE feasible.

Če pa imaš dva mlada zaposlena, fanta in punco, ki ne planirata, da bosta do 35-ga leta študirala primerjalno etnologijo domorodcev ter splošno sociološko teorijo komunikacije med spoloma iz vidika hierarhičnih družbenih struktur, je to definitivno feasible. Potem lahko vsak od partnerjev da vsaj 30.000 EUR na kupček, to je 60.000 EUR minimalno pologa. V tem primeru lahko štartata na rang nepremičnine 150.000 EUR.

Težava je po mojem, ker mladi prepozno planirajo (planiramo) življenjske nepremičninske načrte, niti o tem nismo poučeni, niti se o tem ne pogovorijo s starši in potem pri 29-ih zagusti s samo 10.000 EUR max. pologa in so seveda vse nepremičnine za 250.000 EUR, ki jih mladi gledajo, nedostopne.

Razmišljam pravilno?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

profii ::

Delničar, pravilno.

Imeti moraš samo cilj in vizijo kako to doseči.

Večina pa sanja ali iphone+bmw+pićke ali pa druga skrajnost primerjalno etnologijo domorodcev+veganstvo/reševanje sveta+potovanje vsako leto v Indijo/afriko+nič(malo) delat.

Mike_Rotch ::

Težava je po mojem, ker mladi prepozno planirajo (planiramo) življenjske nepremičninske načrte, niti o tem nismo poučeni, niti se o tem ne pogovorijo s starši in potem pri 29-ih zagusti s samo 10.000 EUR max. pologa in so seveda vse nepremičnine za 250.000 EUR, ki jih mladi gledajo, nedostopne.


Težava je tudi v tem, da 5000 eur na leto + kredit za 10 let pomeni, da do 40. leta delaš in živiš samo za nepremičnino (če imaš neke povprečne dohodke). 5000 eur lahko pomeni npr. 2 nepozabni potovanji. Ko imaš otroke lahko to pomeni, da se ne ženeš za vsako ceno za denarjem ampak dejansko preživljaš čas z otroci...

profii ::

Mike_Rotch je izjavil:

Težava je po mojem, ker mladi prepozno planirajo (planiramo) življenjske nepremičninske načrte, niti o tem nismo poučeni, niti se o tem ne pogovorijo s starši in potem pri 29-ih zagusti s samo 10.000 EUR max. pologa in so seveda vse nepremičnine za 250.000 EUR, ki jih mladi gledajo, nedostopne.


Težava je tudi v tem, da 5000 eur na leto + kredit za 10 let pomeni, da do 40. leta delaš in živiš samo za nepremičnino (če imaš neke povprečne dohodke). 5000 eur lahko pomeni npr. 2 nepozabni potovanji. Ko imaš otroke lahko to pomeni, da se ne ženeš za vsako ceno za denarjem ampak dejansko preživljaš čas z otroci...


Če doma nisi srečen in živiš v strahu kdaj se te bo tvoj landlord spomnil deložirat, tudi na potovanju za 5k€ ne boš.

Pat_MaGroin ::

Malidelničar je izjavil:

Hm torej recimo je danes za nekaj konkretnega za začetek potrebno gledati vsaj na rang 100.000 EUR.
Zaradi "sigurnosti" mora biti pologa vsaj 30%, samska oseba raje več, 40%. Torej vsaj 40.000 EUR pologa.
Verjetno je catch takšen, da ne moreš začeti šparati šele ko se zaposliš, torej pri 24ih in takrat štartati z nule. Do 30-ga leta pa moraš našparati vsaj enih 30.000 EUR, to je 5.000 EUR na stran letno (bodisi varčevalni račun, skladi, delnice, ETF, kripto, Onecoin, whatever). To pa v bistvu JE feasible.

Če pa imaš dva mlada zaposlena, fanta in punco, ki ne planirata, da bosta do 35-ga leta študirala primerjalno etnologijo domorodcev ter splošno sociološko teorijo komunikacije med spoloma iz vidika hierarhičnih družbenih struktur, je to definitivno feasible. Potem lahko vsak od partnerjev da vsaj 30.000 EUR na kupček, to je 60.000 EUR minimalno pologa. V tem primeru lahko štartata na rang nepremičnine 150.000 EUR.

Težava je po mojem, ker mladi prepozno planirajo (planiramo) življenjske nepremičninske načrte, niti o tem nismo poučeni, niti se o tem ne pogovorijo s starši in potem pri 29-ih zagusti s samo 10.000 EUR max. pologa in so seveda vse nepremičnine za 250.000 EUR, ki jih mladi gledajo, nedostopne.

Razmišljam pravilno?


150k nepremičnin, primernih za par, ni. 300k je bolj prava številka.

Torej, kuhinja, dnevna, spalnica, otroška soba. Po slovenski folklori, iščemo torej 3-sobno stanovanje, vsaj 65m2.

Pa ker tvoj par dela v resni firmi, vukojebine ne pridejo v poštev :).

Zgodovina sprememb…

Mike_Rotch ::

Če doma nisi srečen in živiš v strahu kdaj se te bo tvoj landlord spomnil deložirat, tudi na potovanju za 5k€ ne boš.


Kakor kdo. Nekateri tudi v "lastnem" stanovanju s 30 leti pufa niso srečni.

Moj point ni, da so nepremičnine brezvezne ampak, da kredit for life in odrekanje za vsako ceno ni nujno vsem v interesu.

profii ::

Mike_Rotch je izjavil:

Če doma nisi srečen in živiš v strahu kdaj se te bo tvoj landlord spomnil deložirat, tudi na potovanju za 5k€ ne boš.


Kakor kdo. Nekateri tudi v "lastnem" stanovanju s 30 leti pufa niso srečni.

Moj point ni, da so nepremičnine brezvezne ampak, da kredit for life in odrekanje za vsako ceno ni nujno vsem v interesu.


Razumem tvoj point. Sreča izvira od znotraj. Varnost je velik del tega. Torej, varna zaposlitev/dohodek in varen/stalen dom.

Problem je brezglavem zapravljanju v mladosti, potem se pa pri 35ih čudijo, zakaj jim država ne da stanovanja (s pogledom na tromostovje). Dovolj zgodaj je treba narediti načrt, kaj si želiš in kako do tega priti. Tudi potovanja so lahko vmes, kakor se cilji izpolnjujejo.

Pat_MaGroin ::

En moj sorodnik je tak.

Delal od 15. leta, pri 58. se je upokojil. Dopusta na leto max. 10 dni na Hrvaškem, hrana zelje in najcenejše možno. Nobenih hobijev, skratka nula od nula.

Rezultat sta 2 lastniški stanovanji v štajerski regiji.

Povzetek njegovega življenja bo: "delal in umrl".

Zgodovina sprememb…

profii ::

Pat_MaGroin je izjavil:

En moj sorodnik je tak.

Dela od 15. leta, pri 58. se je upokojil. Dopusta na leto max. 10 dni na Hrvaškem, hrana zelje in najcenejše možno. Nobenih hobijev, skratka nula od nula.

Rezultat sta 2 lastniški stanovanji v štajerski regiji.

Povzetek njegovega življenja bo: "delal in umrl".


Poznam človeka, ki dela cel lajf, firma, porše pr bajti, 4, bajte v vasi so njihove + nekaj stanovanj, 2 vikenda na morju, na malco hodi za 4.20€, dopust en teden na Pagu. Mularija pa troši. Kaj ma od lajfa? Nič.

Pat_MaGroin ::

90 % ljudem na stara leta postane kruto žal, da niso vsaj malo bolj "uživali".

stara mama ::

Pat_MaGroin je izjavil:

90 % ljudem na stara leta postane kruto žal, da niso vsaj malo bolj "uživali".

Marsikdo zraven pozabi, da če bi več užival in manj delal, nebi imel toliko sredstev za "uživat".
Ampak vsak je svoje penzije "kovač"

nekaterim so to pač beton in cegli

Zgodovina sprememb…

profii ::

Pat_MaGroin je izjavil:

90 % ljudem na stara leta postane kruto žal, da niso vsaj malo bolj "uživali".

Definiraj uživanje prosim.

Meni ležanje na Krku pod borovci ni užitek. BMW in iPhone tudi ne.

Nekomu je uživanje grabljenje bogastva k sebi na tak in drugačen način. Zvečer jit v lokalni bife in za šankom razlagat kelnarci, kako lahko kupiš celo dolino. (true story)

Invictus ::

Nekateri pa uživajo, živijo v najetih zadevah, ko gredo v penzijo, pa jamrajo da naj jim država da stanovanje, naj se za njih zbirajo zamaške, in hodijo na Rdeči križ in Karitas po hrano...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
16 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565975 (47216) Okapi

Več podobnih tem