» »

Samski do lastnega stanovanja

Samski do lastnega stanovanja

««
15 / 42
»»

maticb492 ::

Mato989 je izjavil:



Meni osebno je tale lokacija za en drek, predvsem zaradi tega ker se tam okol vse zmeraj baše... te ulice so katastrofa na taboru tam pri UKCju itd...



Ja tisti novi blok zraven je smešen ker se je reklamiral kot nek "luksuz", imaš pa nikakav razgled + vsak iz ceste vidi v tvojo dnevno sobo.

Ti bloki imajo vsaj urejeno parkirišče in pa lokacija je meni všeč geografsko gledano.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Pat_MaGroin ::

Resno, dutb ima objavljene neto cene?!

maticb492 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Resno, dutb ima objavljene neto cene?!



Nazadnje ko sem gledal je bilo tako.. mogoče so kaj spremenili.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Pat_MaGroin ::

Tole se mi pa zdi za MB pretirano recimo.

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

48m2 neto za 165k :).

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

To so novogradnje ja, 3000€ po kvadratu. Baje vse razprodano takoj, so firme kupovale po več stanovanj skupaj brez ogledov, tak mi je več različnih oseb reklo :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

Jaz pač vem kaj si želim. In ne želim drobtine jest sam zato da mam streho nad glavo a nimam potem niti za bencin, torej želim neko razmerje med živeti in bivati. Ne želim si nekega skropucala ker se želim dobro počutit v stanovanju za katerega plačam goro denarja. In ja, jamram, 2018 je bilo veliko zanimivih ponudb, ampak ni bilo denarja. Zdaj pa tudi nekako cene grejo prehitro gor. Finančno me nekaj drugega rešuje, ampak je še en postopek predno bom lahko šel z denarjem direktno do lastnika. Plan je, sam ponudbe so zame preslabe oziroma jih ni, oziroma me prehitijo. Se pa prilagajam trgu, pred 2 leti sem rekel za 90k maks, zdaj je že 150 maks :)


Tu je glih tvoj problem... pa ne samo tvoj, tudi jaz sem nekoč tako idealistično gledal na nepremičninski trg... Ti hočeš s "prve" kupit perfektno nepremičnino za "vse večne čase"

Hkrati pa je tvoj "maks" (kot je bil tudi moj) zmeraj za cca. 25%-40% prenizek... glede na tvoja pričakovanja, želje in morebitne zahteve...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

maticb492 ::

Preveč komplicirate z nepremičninami... če si v stanovanju par let boš skoraj sigurno na nuli če odplačaš kredit, dobiš polog + drobiž nazaj, razen če zadaneš ta hudo recesijo.

Kot da je težko dat gor oglas in stvar prodat čez 5 let?

Jaz imam 2 stanovanja pa niti v enem ne bi imel otrok ali živel za več kot naslednjih 5-10 let... bom pač obrnil, nekateri boste pa vmes jamrali da so cene šle gor.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:

Jaz pač vem kaj si želim. In ne želim drobtine jest sam zato da mam streho nad glavo a nimam potem niti za bencin, torej želim neko razmerje med živeti in bivati. Ne želim si nekega skropucala ker se želim dobro počutit v stanovanju za katerega plačam goro denarja. In ja, jamram, 2018 je bilo veliko zanimivih ponudb, ampak ni bilo denarja. Zdaj pa tudi nekako cene grejo prehitro gor. Finančno me nekaj drugega rešuje, ampak je še en postopek predno bom lahko šel z denarjem direktno do lastnika. Plan je, sam ponudbe so zame preslabe oziroma jih ni, oziroma me prehitijo. Se pa prilagajam trgu, pred 2 leti sem rekel za 90k maks, zdaj je že 150 maks :)


Tu je glih tvoj problem... pa ne samo tvoj, tudi jaz sem nekoč tako idealistično gledal na nepremičninski trg... Ti hočeš s "prve" kupit perfektno nepremičnino za "vse večne čase"

Hkrati pa je tvoj "maks" (kot je bil tudi moj) zmeraj za cca. 25%-40% prenizek... glede na tvoja pričakovanja, želje in morebitne zahteve...


se povsem strinjam. Je treba biti fleksibilen ko iščeš nepremičnino. Enostavno pogledat kaj se da na trgu dobit in si ustvariti šele takrat neke cilje kaj želiš kupiti. Ves čas se moraš zavedati da so ti cilji dinamični in zelo ohlapni. Ne smeš trmarit saj skoraj zagotovo ne boš našel točno tega kar si si na začetku zamislil.
Potem si narediš finančni načrt, v vmesnem času živiš v najemu (ali pa pri starših) in ves čas aktivno spremljati nepremicnine.net in v primeru da se pojavi nekaj dobrega _TAKOJ_ skočiti v akcijo.

S partnerjem moraš biti dobro usklajen kaj sploh želita (oddaljenost od ključnih lokacij, hiša/stanovanje, center mesta/obrobje mesta/vas), da se ne enkrat pojavi nepremičnina ki je tebi brutalno všeč, tvoja boljša polovica pa začne takrat cincati ker itak še ne ve kaj sploh hoče.

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

maticb492 je izjavil:

To so novogradnje ja, 3000€ po kvadratu. Baje vse razprodano takoj, so firme kupovale po več stanovanj skupaj brez ogledov, tak mi je več različnih oseb reklo :)

Ah, ni res, glede na ponudbo na njihovi spletni strani imajo še pol neprodanih.

Greg91 ::

Drži, ne vem kdo širi te govorice, da je vse takoj prodano. Bi pa si gotovo investoroji to želeli. Malenkost so se zakalkulirali v tem primeru ker se gredo "premium", ki seveda to ni. Malo bolj vzhodno, pa drug investitor vsaj 1k€/m^2 ceneje prodaja stanovanja kot po tekočem traku.

Pat_MaGroin ::

Kater projekt?

maticb492 ::

Verjetno misli tisto na košakih, kjer je res konkretno ceneje.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Robocop1 ::

kriptobog je izjavil:

Robocop1 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Robocop1 je izjavil:

Mene čaka še 4 leta varčevanja. Če se bo izšlo po načrtih, bom pri svojih 36. letih imel dovolj prihrankov za nakup 2-sobnega stanovanja v kakšnem cenejšem mestu. V najslabšem primeru planiram vzeti malenkost kredita in sem na svojem. Ob vsem tem seveda predpostavljam, da se bomo v 4 letih spametovali in bolj začeli delati od doma, kajti drugače me čaka vsakodnevna vožnja v Ljubljano.

Pa da ne bo kdo mislil, da sem bogatun - mesečno zaslužim tam 1100~1200 eur in od tega dam 250EUR za najemnino.

Če bo kaj ponudbe :) trenutno je kar slabo, če pa je ponudba pa takoj zgine.
Smem vprašat, kje pa živiš da daješ samo 250 najemnine? Je to soba v LJ ali kakšna garsonjera kje izven LJ?

Včeraj sem spet gledal nepremičnine. Tudi ponudb za garsonjere ni nič pametnega, dobesedno lukne za 450 + stroški. Da o stanovanjih ne govorim...bo treba še počakat nažalost


Mene nepremičnine v Ljubljani niti ne zanimajo. Če bi jo res želel imeti, bi se moral doživljenjsko zakreditirat. Ampak zakaj, če lahko enako dobro živim nekje na drugem koncu Slovenije za 4x nižjo ceno? Zdaj dokler sem v najemu, sem sicer res v Ljubljani. Pred 7 leti sem najel sobo v bolj študentskem naselju. Vmes se mi je najemnina malenkost podražila, ampak še zmeraj mi je cena sprejemljiva. Lahko bi šel v garsonjero, ampak to bi moj mesečni prihranek zmanjšalo za vsaj 250 EUR/m oz. za vsaj 3 kEUR/leto. Ni zanemarljivo!


Sobo? Pri koliko letih? To je dobro samo za čas študija, pa še to samo zaradi stroškov.


Pri koliko letih? Saj ti piše v citatu, samo malo matematike uporabi, odštej in boš dobil starost :)
Za obdobje študija se najbolj splača it v študentski dom - družbo za žuranje imaš, punc tudi ne manjka naokoli, pa še kakšnega sošolca spoznaš in imaš rešen problem z zapiski. Študentska soba pa stane 70€ mesečno (vsaj 10 let nazaj je še bilo toliko). Za samske in mlade zaposlene (do 35 let) se najbolj splača imeti sobo pri zasebniku. Če naletiš na pravega najemodajalca (izogibaj se starejših tet in stricev), je to top rešitev. Jaz recimo sem se pripravljen odpovedati nekaj let "luksuza" v garsonjeri, ker bom s prihrankom prej/lažje prišel do luksuza v svoji lastni nepremičnini. Malo prelistaj druge forume - boš videl koliko ljudi v starosti 40+ še vedno živi pri starših in tudi če bi želeli iti na svoje, to finančno niso sposobni rešiti. Če ti rata do 40. leta kupiti svojo nepremičnino (pomožnosti brez kredita in pomoči drugih) pa si na to lahko ponosen - jaz sigurno bom, če mi bo ratalo.

amacar ::

Pat_MaGroin je izjavil:


Ej, tle gor ima folk pri 30+ moške cimre :).

Mariborčani, a tole je kurac mikrolokacija/blok?

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Ker se mi zdi precej ugodno, DUTB prodaja za podobno ceno 140m2 (zbiranje ponudb).

Tole se že dolgo prodaja. Mikrolokacija je drugače ok (glede na to, da je zraven parking), 10min do centra peš, južnih ni toliko v okolici. Sam blok je pa bolj tako tako, sem bil tam v najemu in glede na to, da je letnik 2007 pokajo stene, postavitev prostorov je slaba, ulica je kar prometna, tako da slišiš avte, stanovanja so slabo osvetljena z naravno svetlobo, parket je očitno nek poceni, ker se hitro poškoduje, so izgleda blok bolj hitro zmetali skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

galu ::

Jerry000 je izjavil:



Mene nepremičnine v Ljubljani niti ne zanimajo. Če bi jo res želel imeti, bi se moral doživljenjsko zakreditirat. Ampak zakaj, če lahko enako dobro živim nekje na drugem koncu Slovenije za 4x nižjo ceno? Zdaj dokler sem v najemu, sem sicer res v Ljubljani. Pred 7 leti sem najel sobo v bolj študentskem naselju. Vmes se mi je najemnina malenkost podražila, ampak še zmeraj mi je cena sprejemljiva. Lahko bi šel v garsonjero, ampak to bi moj mesečni prihranek zmanjšalo za vsaj 250 EUR/m oz. za vsaj 3 kEUR/leto. Ni zanemarljivo!

Pol vidim da si istega mišljenja kot jaz. Tudi jaz imam sobo v LJ, 650 pa ne dam za garsonjero (luknjo) s stroški. Ampak bolj ko šparam, bolj grejo cene gor in težko pridem do nečesa kar mi bo vredno dat toliko denarja


Poglej čez mejo. Španija ima recimo veliko več (ugodne) izbire nepremičnin ter hkrati, arguably, boljši quality of life. Pa ne se fiksirati na Španijo konkretno - za vsakega obstaja niša.

https://www.numbeo.com/cost-of-living/c...
Tako to gre.

V-i-p ::

"Cene za polovico višje kot pred šestimi leti"
https://www.zurnal24.si/pod-streho/nepr...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Invictus ::

galu je izjavil:


Poglej čez mejo. Španija ima recimo veliko več (ugodne) izbire nepremičnin ter hkrati, arguably, boljši quality of life. Pa ne se fiksirati na Španijo konkretno - za vsakega obstaja niša.

https://www.numbeo.com/cost-of-living/c...

Seveda, sam so tudi plače nižje...

Praktično ne zaslužiš več kot v Sloveniji, pa še znanje španščine je skoraj obvezen pogoj, tudi za bolje plačane službe v mednarodnih firmah.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

Robocop1 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Robocop1 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Robocop1 je izjavil:

Mene čaka še 4 leta varčevanja. Če se bo izšlo po načrtih, bom pri svojih 36. letih imel dovolj prihrankov za nakup 2-sobnega stanovanja v kakšnem cenejšem mestu. V najslabšem primeru planiram vzeti malenkost kredita in sem na svojem. Ob vsem tem seveda predpostavljam, da se bomo v 4 letih spametovali in bolj začeli delati od doma, kajti drugače me čaka vsakodnevna vožnja v Ljubljano.

Pa da ne bo kdo mislil, da sem bogatun - mesečno zaslužim tam 1100~1200 eur in od tega dam 250EUR za najemnino.

Če bo kaj ponudbe :) trenutno je kar slabo, če pa je ponudba pa takoj zgine.
Smem vprašat, kje pa živiš da daješ samo 250 najemnine? Je to soba v LJ ali kakšna garsonjera kje izven LJ?

Včeraj sem spet gledal nepremičnine. Tudi ponudb za garsonjere ni nič pametnega, dobesedno lukne za 450 + stroški. Da o stanovanjih ne govorim...bo treba še počakat nažalost


Mene nepremičnine v Ljubljani niti ne zanimajo. Če bi jo res želel imeti, bi se moral doživljenjsko zakreditirat. Ampak zakaj, če lahko enako dobro živim nekje na drugem koncu Slovenije za 4x nižjo ceno? Zdaj dokler sem v najemu, sem sicer res v Ljubljani. Pred 7 leti sem najel sobo v bolj študentskem naselju. Vmes se mi je najemnina malenkost podražila, ampak še zmeraj mi je cena sprejemljiva. Lahko bi šel v garsonjero, ampak to bi moj mesečni prihranek zmanjšalo za vsaj 250 EUR/m oz. za vsaj 3 kEUR/leto. Ni zanemarljivo!


Sobo? Pri koliko letih? To je dobro samo za čas študija, pa še to samo zaradi stroškov.


Pri koliko letih? Saj ti piše v citatu, samo malo matematike uporabi, odštej in boš dobil starost :)
Za obdobje študija se najbolj splača it v študentski dom - družbo za žuranje imaš, punc tudi ne manjka naokoli, pa še kakšnega sošolca spoznaš in imaš rešen problem z zapiski. Študentska soba pa stane 70€ mesečno (vsaj 10 let nazaj je še bilo toliko). Za samske in mlade zaposlene (do 35 let) se najbolj splača imeti sobo pri zasebniku. Če naletiš na pravega najemodajalca (izogibaj se starejših tet in stricev), je to top rešitev. Jaz recimo sem se pripravljen odpovedati nekaj let "luksuza" v garsonjeri, ker bom s prihrankom prej/lažje prišel do luksuza v svoji lastni nepremičnini. Malo prelistaj druge forume - boš videl koliko ljudi v starosti 40+ še vedno živi pri starših in tudi če bi želeli iti na svoje, to finančno niso sposobni rešiti. Če ti rata do 40. leta kupiti svojo nepremičnino (pomožnosti brez kredita in pomoči drugih) pa si na to lahko ponosen - jaz sigurno bom, če mi bo ratalo.


Pri 30+ živeti v sobi ali pri starših je bedarija. Do 40. ni noben problem priti do lastne nepremičnine, sploh v paru. Smilijo se mi starši, ko 40+ letniki visijo doma s svojimi otroci :))

maticb492 ::

kriptobog je izjavil:


Pri 30+ živeti v sobi ali pri starših je bedarija. Do 40. ni noben problem priti do lastne nepremičnine, sploh v paru. Smilijo se mi starši, ko 40+ letniki visijo doma s svojimi otroci :))


Naj se ti ne, za takšne primere so v velikem delu krivi tudi sami straši z svojim načinom vzgoje.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

user4683 ::

V-i-p je izjavil:

"Cene za polovico višje kot pred šestimi leti"
https://www.zurnal24.si/pod-streho/nepr...

Sounds about right. Sam sem konec 2016, ravno na začetku obračanja trendov navzgor, na obali kupil precej luksuzno stanovanje in to poletje prodal za +70% (+50% ce odstejem investicije).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Aamadej ::

Jerry000 je izjavil:



Ostali, jaz nisem ostali. Ostali tudi poročjo prvo žensko ko jo srečajo, pol pa vsi nesrečni. Jaz pač vem kaj si želim. In ne želim drobtine jest sam zato da mam streho nad glavo a nimam potem niti za bencin, torej želim neko razmerje med živeti in bivati. Ne želim si nekega skropucala ker se želim dobro počutit v stanovanju za katerega plačam goro denarja. In ja, jamram, 2018 je bilo veliko zanimivih ponudb, ampak ni bilo denarja. Zdaj pa tudi nekako cene grejo prehitro gor. Finančno me nekaj drugega rešuje, ampak je še en postopek predno bom lahko šel z denarjem direktno do lastnika. Plan je, sam ponudbe so zame preslabe oziroma jih ni, oziroma me prehitijo. Se pa prilagajam trgu, pred 2 leti sem rekel za 90k maks, zdaj je že 150 maks :)



Jerry a nisi lani takle čas v eni od kripto tem omenil da imaš okoli 100k EUR v BTC, ki je bil takrat vreden okoli $25k.

Sedaj je BTC vreden približno 2x več, se pravi da imaš trenutno že okoli 200k EUR budžeta.

Za tak denar tudi v LJ že dobiš spodobno stanovanje.

Drugje kjer so cene precej nižje (MB, CE) pa se za takšno vsoto prodajajo tudi novogradnje.

kriptobog ::

Aamadej je izjavil:

Jerry000 je izjavil:



Ostali, jaz nisem ostali. Ostali tudi poročjo prvo žensko ko jo srečajo, pol pa vsi nesrečni. Jaz pač vem kaj si želim. In ne želim drobtine jest sam zato da mam streho nad glavo a nimam potem niti za bencin, torej želim neko razmerje med živeti in bivati. Ne želim si nekega skropucala ker se želim dobro počutit v stanovanju za katerega plačam goro denarja. In ja, jamram, 2018 je bilo veliko zanimivih ponudb, ampak ni bilo denarja. Zdaj pa tudi nekako cene grejo prehitro gor. Finančno me nekaj drugega rešuje, ampak je še en postopek predno bom lahko šel z denarjem direktno do lastnika. Plan je, sam ponudbe so zame preslabe oziroma jih ni, oziroma me prehitijo. Se pa prilagajam trgu, pred 2 leti sem rekel za 90k maks, zdaj je že 150 maks :)



Jerry a nisi lani takle čas v eni od kripto tem omenil da imaš okoli 100k EUR v BTC, ki je bil takrat vreden okoli $25k.

Sedaj je BTC vreden približno 2x več, se pravi da imaš trenutno že okoli 200k EUR budžeta.

Za tak denar tudi v LJ že dobiš spodobno stanovanje.

Drugje kjer so cene precej nižje (MB, CE) pa se za takšno vsoto prodajajo tudi novogradnje.


Ima ima. V namišljenem walletu. Vsi majo neke bajne profite, potem pa živijo v sboi ali pri starših :))

matobeli ::

Iz prve roke. A kriptoborg?

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Iz prve roke. A kriptoborg?


Te mozi moj nick a? Če bi kaj prebiral teme bi že zdavnaj vedel, da je moj primarni vir forex in niti ne kripto :))
Drugače sem pa postavil svojo hiše še preden sem naredil kakršenkoli resen profit s kriptom...

matobeli ::

A veš da me res ne briga kaj počnejo vsi možni borgi in kdaj so si postavili hiše oziroma bolje, če so si postavili hiše.

Ali pa si zgolj zavaljen neobrit geek v babičini kleti. Kdo bi vedel.

IgorCardanof ::

Fant, pa se spomniš, kako je KriptoMesi šel čez tvoje poste in pokazal kako iz tedna v teden spreminjaš svojo zgodbo?

Ne se delat nekaj kar nisi tu na forumu. Ali pa se, briga me.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

kriptobog ::

IgorCardanof je izjavil:

Fant, pa se spomniš, kako je KriptoMesi šel čez tvoje poste in pokazal kako iz tedna v teden spreminjaš svojo zgodbo?

Ne se delat nekaj kar nisi tu na forumu. Ali pa se, briga me.


Kako ni upal priti na kavo, da bi se prepričal na lastne oči? Se nič ne delam, vidim pa da vas nickname moti. Z drugim nicknamemom vas sploh ne bi motil :))

matobeli je izjavil:

A veš da me res ne briga kaj počnejo vsi možni borgi in kdaj so si postavili hiše oziroma bolje, če so si postavili hiše.

Ali pa si zgolj zavaljen neobrit geek v babičini kleti. Kdo bi vedel.


Vsak, ki pride na kavo bo vedel. Sem že večkrat rekel, da je vsak dobrodošel ;)

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Ne dovoli da te tvoje kretensko ime definira kot kretena. Dokaži da nisi, kljub kretenskemi imenu.

BTW: na kavo? morš met pa visoko mnenje o sebi ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Invictus ::

user4683 je izjavil:

V-i-p je izjavil:

"Cene za polovico višje kot pred šestimi leti"
https://www.zurnal24.si/pod-streho/nepr...

Sounds about right. Sam sem konec 2016, ravno na začetku obračanja trendov navzgor, na obali kupil precej luksuzno stanovanje in to poletje prodal za +70% (+50% ce odstejem investicije).

Jaz bi ga brez problemov prodal za 100% več, ampak bi ga raje za 120...

matobeli je izjavil:

A veš da me res ne briga kaj počnejo vsi možni borgi in kdaj so si postavili hiše oziroma bolje, če so si postavili hiše.

Ali pa si zgolj zavaljen neobrit geek v babičini kleti. Kdo bi vedel.

Kaj se pa pol vtikaš vanj ?!?!?!?

kriptobog je izjavil:


Kako ni upal priti na kavo, da bi se prepričal na lastne oči? Se nič ne delam, vidim pa da vas nickname moti. Z drugim nicknamemom vas sploh ne bi motil :))

Pridem na kavo.

K normalnim, nezafrustriuranim vedno rad :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

matobeli ::

Nevem, on je začel skakati okrog ko sem podvomil o njegovi sobi:

kriptobog je izjavil:


Ima ima. V namišljenem walletu. Vsi majo neke bajne profite, potem pa živijo v sboi ali pri starših :))


Si pa tudi ti relativno kvaliteten kreten, tko da bi se borgom zih lahko vsaj 3/4ure kvalitetno drkala.

Jerry000 ::

Aamadej je izjavil:

Jerry000 je izjavil:



Ostali, jaz nisem ostali. Ostali tudi poročjo prvo žensko ko jo srečajo, pol pa vsi nesrečni. Jaz pač vem kaj si želim. In ne želim drobtine jest sam zato da mam streho nad glavo a nimam potem niti za bencin, torej želim neko razmerje med živeti in bivati. Ne želim si nekega skropucala ker se želim dobro počutit v stanovanju za katerega plačam goro denarja. In ja, jamram, 2018 je bilo veliko zanimivih ponudb, ampak ni bilo denarja. Zdaj pa tudi nekako cene grejo prehitro gor. Finančno me nekaj drugega rešuje, ampak je še en postopek predno bom lahko šel z denarjem direktno do lastnika. Plan je, sam ponudbe so zame preslabe oziroma jih ni, oziroma me prehitijo. Se pa prilagajam trgu, pred 2 leti sem rekel za 90k maks, zdaj je že 150 maks :)



Jerry a nisi lani takle čas v eni od kripto tem omenil da imaš okoli 100k EUR v BTC, ki je bil takrat vreden okoli $25k.

Sedaj je BTC vreden približno 2x več, se pravi da imaš trenutno že okoli 200k EUR budžeta.

Za tak denar tudi v LJ že dobiš spodobno stanovanje.

Drugje kjer so cene precej nižje (MB, CE) pa se za takšno vsoto prodajajo tudi novogradnje.

Da bi blo tko kot ti praviš bil stanovanjski problem rešen, tko pa ni tko :) (kripto mam, ampak je padlo ornk vmes + treba vse na TRR dat da bom res imel :) )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

user4683 ::

Invictus je izjavil:

user4683 je izjavil:

V-i-p je izjavil:

"Cene za polovico višje kot pred šestimi leti"
https://www.zurnal24.si/pod-streho/nepr...

Sounds about right. Sam sem konec 2016, ravno na začetku obračanja trendov navzgor, na obali kupil precej luksuzno stanovanje in to poletje prodal za +70% (+50% ce odstejem investicije).

Jaz bi ga brez problemov prodal za 100% več, ampak bi ga raje za 120...


To, da ti vse vedno narediš bolje, verjetno ve že vsak:) Prodal sem zaradi selitve v tujino in je bil trg ravno prav vroč, da sem rajši prodal, kot da iščem najemnike, ki jih je za takšno nepremičnino precej težje dobiti, kot kupce.

Edit: drugače pa imaš verjetno prav, prodal sem v dveh tednih, ker se mi je mudilo. Če bi imel več časa, bi se ob teh norih cenah verjetno prodalo še za več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

V-i-p ::

user4683 je izjavil:

V-i-p je izjavil:

"Cene za polovico višje kot pred šestimi leti"
https://www.zurnal24.si/pod-streho/nepr...

Sounds about right. Sam sem konec 2016, ravno na začetku obračanja trendov navzgor, na obali kupil precej luksuzno stanovanje in to poletje prodal za +70% (+50% ce odstejem investicije).

Kaj pa davek od prodaje nepremičnine pa nisi nič plačal ali kako?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

user4683 ::

V-i-p je izjavil:

user4683 je izjavil:

V-i-p je izjavil:

"Cene za polovico višje kot pred šestimi leti"
https://www.zurnal24.si/pod-streho/nepr...

Sounds about right. Sam sem konec 2016, ravno na začetku obračanja trendov navzgor, na obali kupil precej luksuzno stanovanje in to poletje prodal za +70% (+50% ce odstejem investicije).

Kaj pa davek od prodaje nepremičnine pa nisi nič plačal ali kako?

Seveda, 2%.

V-i-p ::

Hvala, samo a ni blo to ful več, davek na dobiček ali kaj že, glede davčne? Recimo, da jaz sedaj kupim v Celju stanovanje za 100k in ga čez dve leti prodam za 140k. Koliko bom potem plačal? Zdej pa res ne štekam več. Hvala.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

user4683 ::

Če v stanovanju stalno živiš najmanj 3 leta, davka na kapitalski dobiček ne plačaš. 2% davka na promet z nepremičninami pa plačaš vedno.

V tvojem primeru boš plačal 2% od 140k in 27.5% od 40k (če ne boš nič vlagal in uveljavljal kot stroške).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

V-i-p ::

Thx znupy
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

borut_p ::

maticb492 je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Pri 30+ živeti v sobi ali pri starših je bedarija. Do 40. ni noben problem priti do lastne nepremičnine, sploh v paru. Smilijo se mi starši, ko 40+ letniki visijo doma s svojimi otroci :))


Naj se ti ne, za takšne primere so v velikem delu krivi tudi sami straši z svojim načinom vzgoje.


Mi se pa ravno iz mansarde za 40 selimo v bajto. A pol sem se na meji?

kljhjkhkjh ::

Preseliti se ali pa samomor sta edini resitvi.
Cena stanovanja se visa 20% na leto.
30m2 stanovanje (iz casov sovjetske zveze) v LJ bo cez 10 let vsaj miljon evrov.
Ce si cenjen kader, potem pojdi v USA za povprecno placo 300k in si potem lahko privoscis sovjetsko zvezo.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Za časa sovietske zveze so taka stanovanja praktično šenkaval. Zdej smo nekje v srednjem veku.

Greg91 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Kater projekt?


maticb492 je izjavil:

Verjetno misli tisto na košakih, kjer je res konkretno ceneje.


Nisem imel v mislih projekta v košakih, ampak projekt “novi vrtovi”, sicer insteha investitorja. Prodali so 300+ stanovanj v istem času (še približno toliko jih je v planu), medtem ko sunset elite vedno ni v celoti prodan.

Malidelničar ::

Koliko pa menite, da mora samski imeti pologa za en enosobni al pa dvosobni flat, ki ni v največjih krajih (LJ, KR, CE, MB)? V % pa recimo rang zneska pologa (npr. 50.000-70.000k)? In kakšno je vaše mnenje, koliko bi se lahko % in znesek v prihodnjih letih višala? no itak, če imaš samo 10k prihrankov nimaš šans ....
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

eventyrer ::

Vsaj 25% prodajne vrednosti nepremičnine če želi tvegat cenitev, vsaj 30% če želi biti 100% prepričan da bo kredit dobil.

To pa zato ker cenilec lahko vrednost nepremičnine oceni na manj kot je prodajna vrednost in če ima človek premalo, se lahko zgodi da banka kredita ne bo odobrila, potem pa izgubiš aro, če si jo plačal in je prodajalec pogolten prasec.

Če imaš manj kot 25% prodajne vrednosti nepremičnine niti ne fantazirat o kreditu saj je tveganje da kredit ne bo odobren enostavno preveliko.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

eventyrer je izjavil:

Vsaj 25% prodajne vrednosti nepremičnine če želi tvegat cenitev, vsaj 30% če želi biti 100% prepričan da bo kredit dobil.

To pa zato ker cenilec lahko vrednost nepremičnine oceni na manj kot je prodajna vrednost in če ima človek premalo, se lahko zgodi da banka kredita ne bo odobrila, potem pa izgubiš aro, če si jo plačal in je prodajalec pogolten prasec.

Če imaš manj kot 25% prodajne vrednosti nepremičnine niti ne fantazirat o kreditu saj je tveganje da kredit ne bo odobren enostavno preveliko.



To ni res in je čisto odvisno od situacije. Poznam specifičen primer nakupa prve nepremičnine z manj kot 20% pologa, ampak je dohodek zelo visok.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

eventyrer ::

Malidelničar je izjavil:

Koliko pa menite, da mora samski imeti pologa za en enosobni al pa dvosobni flat, ki ni v največjih krajih (LJ, KR, CE, MB)? V % pa recimo rang zneska pologa (npr. 50.000-70.000k)? In kakšno je vaše mnenje, koliko bi se lahko % in znesek v prihodnjih letih višala? no itak, če imaš samo 10k prihrankov nimaš šans ....


Če kupuješ nepremičnino ki jo cenilec oceni na 40.000 EUR, potem je 10.000 EUR prihrankov l ahko dovolj za nakup. Seveda pa ti bo potem zmanjkalo denarja za nakup osnovne opreme za nepremičnino, če je prejšni lastniki ne pustijo notri (pralni stroj, hladilnik, sesalec, štedilnik.......)

maticb492 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Vsaj 25% prodajne vrednosti nepremičnine če želi tvegat cenitev, vsaj 30% če želi biti 100% prepričan da bo kredit dobil.

To pa zato ker cenilec lahko vrednost nepremičnine oceni na manj kot je prodajna vrednost in če ima človek premalo, se lahko zgodi da banka kredita ne bo odobrila, potem pa izgubiš aro, če si jo plačal in je prodajalec pogolten prasec.

Če imaš manj kot 25% prodajne vrednosti nepremičnine niti ne fantazirat o kreditu saj je tveganje da kredit ne bo odobren enostavno preveliko.



To ni res in je čisto odvisno od situacije. Poznam specifičen primer nakupa prve nepremičnine z manj kot 20% pologa, ampak je dohodek zelo visok.


Mah, nabijaš bedarije samo da si napisal 1 vrstični odgovor. Vsak barski debater pozna 1 primer za vsako reč.

Pa mu ti svetuj. Naj ima 5% pologa prihrankov, kupi nepremičnino s 95% kredita in potem životari ker ne bo imel niti za stole iz Ikeje, kaj šele kak štedilnik? :) rofl, dober nasvet!

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

eventyrer je izjavil:



Mah, nabijaš bedarije samo da si napisal 1 vrstični odgovor. Vsak barski debater pozna 1 primer za vsako reč.

Pa mu ti svetuj. Naj ima 5% pologa prihrankov, kupi nepremičnino s 95% kredita in potem životari ker ne bo imel niti za stole iz Ikeje, kaj šele kak štedilnik? :) rofl, dober nasvet!



Nismo vsi na 1500EUR na mesec, ampak večkratnik tega...

Deluje pa tako da ima višjo obrestno mero, ker nima dovolj pologa.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

eventyrer ::

maticb492 je izjavil:

eventyrer je izjavil:



Mah, nabijaš bedarije samo da si napisal 1 vrstični odgovor. Vsak barski debater pozna 1 primer za vsako reč.

Pa mu ti svetuj. Naj ima 5% pologa prihrankov, kupi nepremičnino s 95% kredita in potem životari ker ne bo imel niti za stole iz Ikeje, kaj šele kak štedilnik? :) rofl, dober nasvet!



Nismo vsi na 1500EUR na mesec, ampak večkratnik tega...
.


tak ne bo na slo-techu spraševal koliko pologa naj ima no. Situational awareness imaš na 0.
Glede na razmišljanje močno dvomim da imaš večkratnik tega. Razen če je ta večkratnik 1 oziroma manj od 1.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

maticb492 je izjavil:

eventyrer je izjavil:



Mah, nabijaš bedarije samo da si napisal 1 vrstični odgovor. Vsak barski debater pozna 1 primer za vsako reč.

Pa mu ti svetuj. Naj ima 5% pologa prihrankov, kupi nepremičnino s 95% kredita in potem životari ker ne bo imel niti za stole iz Ikeje, kaj šele kak štedilnik? :) rofl, dober nasvet!



Nismo vsi na 1500EUR na mesec, ampak večkratnik tega...

Deluje pa tako da ima višjo obrestno mero, ker nima dovolj pologa.


Pokaži mi primer pogodbe... ker to je DEJANSKO proti navodilom in predpisom BS ki ZAPOVEDUJE bankam da morajo STANOVANJSKI KREDITI imeti 20% soudeležbo pri nakupu...

Edini način kako se to zaobide je to, da vzameš potrošniškega za to razliko d20% nato pa stanovanjskega... če imaš dovolj visoko plačo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

maticb492 ::

OP in ljudje tukaj pravijo da imajo našparane večje vsote ampak jih je strah vzeti kredit... to jaz razumem kot da ima konkretno več kot 20%, ampak bližje 50%, potem pa ugotavljajo da si ne morejo kupiti stanovanja, ker noče vzeti kredita in jim je vse predrago.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

eventyrer ::

jap, banke vedno rečejo da je 80% kredit max kar ti dajo. 20% je minimum ki ga moraš doplačat. TIp je pač zmutil več kreditov skup, saj je napisal da ima višjo obrestno mero ker je očitno nekako potegnil pavšal čez stanovanjski in potrošniški kredit.


važn da bluzi da ima večkratnik 1500 EUR plače. blefer.

Zgodovina sprememb…

««
15 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30566281 (47522) Okapi

Več podobnih tem