» »

Priklop elektrike na parcelo brez gradbenega dovoljenja

Priklop elektrike na parcelo brez gradbenega dovoljenja

Tero ::

Torej kot že naslov pove me zanima če je možno "dobiti elektriko" na eni parceli kjer ni gradbenega dovoljenja. Uradno gre za kmetijsko povrsino. Prijatelj bi namreč poleti tam kempiral v avtodomu. (je to legalno?) Če to ne gre me pa zanima če bi lahko kar od kaksnega soseda napeljal kabel? Seveda z njegovim dovoljenjem. Bi ga lahko sam kako zakopal?
Je to legalno?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Groot ::

Ne, priklop brez urejenega gradbenega dovoljenja ne bo šel
Da, načeloma na privat zemljišču lahko prosto kampiraš, razen če pridejo v poštev kakšne posebne omejitve potencialnega narodnega parka, kdo ve kje se nahajaš
In še enkrat ne, kabel od soseda sicer lahko potegneš, ampak če Elektro izve za to, se ne bo najbolje končalo

Tody ::

Električni podaljšek seveda lahko napeljes, drugače mas generator in sončne celice ter plinske hladilnike in štedilnike... Bodite no malo iznajdljivi

TheBlueOne ::

Menda lahko dovolis, da se kampira na tvojem, seveda pa ne mores kartako prijaviti dejavnosti za avtokamp. Ne vem pa zakaj ne bi smel potegniti kabla do tja, ce je po stevcu, torej iz tvoje hise.

Ce pripravljate teren za avtokamp morda pomaga tale zadeva:

http://www.cek.ef.uni-lj.si/vps_diplome...

Apple ::

Kolegica mi je rekla, da ne smeš kampirati z avtodomom niti na svojem - za avtodome obstajajo ekstra pravila... Če pa to želiš, moraš imeti registriran avtokamp...
LP, Apple

TheBlueOne ::

Kaj ni tako, da lahko dovolis ampak moras javiti policiji. In pa, da je lahko prepovedano, ce ima obcina kaksen tak odlok.

Invictus ::

Gradbeno dovoljene in kmetijsko ztemljišče že tako ali tako ne gresta skupaj...

Oz. na kmetijskem zemljišču lahko gradiš samo dofločene objekte... Narediš si Toplarja, pa sončne celice gor... To bi najbrž šlo...

Vprašanje pa je, če lahko spiš tam v avtodomu. Ampak saj si lahko na toplarju urediš neko spalnico. Za poleti bo že za prspat...

https://www.google.com/search?q=toplar&...

Da ne bo vprašanj, kaj je toplar >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

telexdell ::

Apple je izjavil:

Kolegica mi je rekla, da ne smeš kampirati z avtodomom niti na svojem - za avtodome obstajajo ekstra pravila... Če pa to želiš, moraš imeti registriran avtokamp...

Izven kampov ne smeš kampirati nikjer na Hrvaškem- niti na lastni parceli ne. V Sloveniji pa je ob soglasju lastnika to dovoljeno. Več v članku.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Apple ::

Jaz sem razumel, da je taborjenje ob soglasju lastnika dovoljeno... Ne vem pa, če parkiran avtodom, z razširjeno tendo, paše pod taborjenje :)
LP, Apple

Scorpy84 ::

telexdell je izjavil:

Apple je izjavil:

Kolegica mi je rekla, da ne smeš kampirati z avtodomom niti na svojem - za avtodome obstajajo ekstra pravila... Če pa to želiš, moraš imeti registriran avtokamp...

Izven kampov ne smeš kampirati nikjer na Hrvaškem- niti na lastni parceli ne. V Sloveniji pa je ob soglasju lastnika to dovoljeno. Več v članku.


Na parkirišču na hrvaškem očitno lahko, v savudriji za enim lokalom in tudi zambratija, imajo celo pogled na morje, večkrat vidim kombije, kamperje parkirane po več dni, letos je en cel mesec kampiral na parkirišču.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najem avtodoma in pasti

Oddelek: Loža
449094 (3390) Mike_Rotch
»

Vikend, nezazidljiva parcela, dovoljenja?

Oddelek: Loža
4925443 (23941) Magic1
»

Prosto kamperanje

Oddelek: Loža
111920 (1520) msjr
»

Kampiranje Hrvaška

Oddelek: Loža
113252 (2007) sulaco
»

Turistična taksa aka. boravišna pristojba

Oddelek: Loža
288724 (8090) klemenSLO

Več podobnih tem