» »

Zgodovinski moštveni uspeh Slovenije na astronomski olimpijadi

Zgodovinski moštveni uspeh Slovenije na astronomski olimpijadi

Slo-Tech - Zaključila se je še zadnja letošnja mednarodna olimpijada v znanju, na kateri so letos Slovenci dosegli rekordne uspehe. Na 14. mednarodni olimpijadi iz astronomije in astrofizike (IOAA), ki je formalno potekala v kolumbijski Bogoti, so sodelovali Simon Bukovšek (Gimnazija Kranj), Peter Andolšek, Vid Kavčič, Domen Lisjak, Urban Razpotnik, Urša Mati Djuraki, Miha Brvar (vsi Gimnazija Bežigrad), Vito Levstik in Tian Strmšek (II. gimnazija Maribor) ter Marija Judež (Srednja elektro šola in tehniška gimnazija Novo mesto). Potem ko je lansko tekmovanje zaradi epidemije odpadlo, je letos prvikrat potekalo na daljavo. Prvikrat se je tudi zgodilo, da sta tekmovali dve moštvi s petimi dijaki, saj je bilo doslej na tekmovanju vedno le eno.

Po letu 2017, ko je Aleksej Jurca osvojil prvo zlato medaljo za Slovenijo in za nameček postal še absolutni prvak, sta to pot ekipi priborili dve zlati medalji, dve srebrni medalji in štiri bronaste medalje, povrhu pa še eno pohvalo. Zlata sta bila Simon Bukovšek in Peter Andolšek, srebrna pa Vid Kavčič in Domen Lisjak. Urban Razpotnik, Vito Levstik, Tian Strmšek in Urša Mati Djuraki pa so vsi osvojili bronaste medalje. Miha Brvar je prejel pohvalo. To je ekipno največji uspeh Slovenije v zgodovini, ki ga verjetno ne bo možno preseči, ko se bo tekmovanje spet vrnilo v ustaljeni format s petimi tekmovalci. Slovenija je doslej na eni olimpijadi osvojila največ tri medalje, na lanskem nadomestnem tekmovanju pa štiri.

10 komentarjev

DamijanD ::

Bravo!

V-i-p ::

Bravo, ponosni smo lahko!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

schurda ::

Iskrene čestitke! :D
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

WhiteAngel ::

wow, to pa je uspeh! Thumbsup!

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Lepo je to brati.
Vse pohvale!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

acoustis ::

Vrhunsko! Čestitke!!!

gus5 ::

Kul. Kvaliteta izobraževanja na šoli, na kateri sem tudi jaz nabiral znanje, je očitno še vedno na visokem nivoju. 8-)

Rokec ::

Uau, kakšni vrhunski rezultati!!! Čestitke vsem!

Na hitro sem pogledal spletno stran, pa nisem našel nalog... Kako kaj izgleda to tekmovanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rokec ()

tilen03 ::

Rokec je izjavil:

Uau, kakšni vrhunski rezultati!!! Čestitke vsem!

Na hitro sem pogledal spletno stran, pa nisem našel nalog... Kako kaj izgleda to tekmovanje?

Naloge so vedno objavljene po tekmovanju, skupaj z resitvami. Bo treba se malo pocakati.

Ce pa hoces videti prejsnja leta, https://www.ioaa2021.com/about-ioaa/pre...

A110 ::

Cestitke. Šolanje v slo je na resnično visokem nivoju (če znanje ćeliš pridobiti). Je pa astronomija ena specifična stvar ki jo v slo ucijo samo mogoče na 5 najvecjih SŠ kar je po eni strani žalostno da ne enaki predmetniki na enakih programih ustvarjajo razlike v možnostih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sloveniji dve srebrni medalji na evropski olimpijadi iz eksperimentalnih ved

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
104480 (3500) Bencc
»

Uspešno leto olimpijad zaokrožili trikrat bronasti biologi

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
74076 (3365) janig
»

Zgodovinski uspeh Slovencev na evropski naravoslovni olimpijadi

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2810720 (8529) St753
»

Fiziki štirikrat bronasti

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
54027 (3315) elfin
»

Dvakrat bron na matematični olimpijadi

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
167960 (7157) mojca

Več podobnih tem