» »

Nov telefon

Nov telefon

tomzzi ::

Pozdrav!

Trenutno si lastim S20FE (4g, Exynos 990) skorajda leto dni. Kupljen decembra lani.
Kmalu po nakupu je navdušenje pojenjalo in sem z vsakim mesecem vse manj zadovoljen z njim. Že od začetka nisem bil nekaj ekstra navdušen nad kvaliteto fotografij. Še posebej glede detajlov itd... Se mi zdi kot, da bi kamera spustila precej agresiven noise filter čez pa čeprav imam vse funkcije "izboljšav" izklopljene.
Potem je še baterija. Redkokdaj dosežem SOT nad 3.5h. Kar je porazno za telefon z baterijo kapacitete 4500mAh kljub velikim ekranom.
Tretja stvar je pa, da so z večjim septemberskim updateom (preko 1GB) še dodatno pokvarili izkušnjo saj so se začeli problemi s touchscreenom.
Sedaj namreč zazna večkratni dotik pa čeprav se dotaknem samo enkrat.
Problem je napisati samo eno sporočilo.
Po večjem updateu je bil narejen factory reset.
Ker imam počasi dovolj tega telefona me zanima ali je smiselno menjati za:

- S21
- S20FE 2021 (SD varianta)
- Oneplus 9

Ali bolje počakati na naslednji update?
Kako je kaj Oneplus 9 glede fotografije? Dosti slabši od S20FE, S21?

Neke druge izbire niti ni.
Nočem pa velikega telefona. Še S20FE je skoraj prevelik.
Ajde do velikosti Oneplus 9 še.

To je pa to.
Kaj bi vi naredili? Hvala.

Technics111 ::

tomzzi je izjavil:

Pozdrav!

Trenutno si lastim S20FE (4g, Exynos 990) skorajda leto dni. Kupljen decembra lani.
Kmalu po nakupu je navdušenje pojenjalo in sem z vsakim mesecem vse manj zadovoljen z njim. Že od začetka nisem bil nekaj ekstra navdušen nad kvaliteto fotografij. Še posebej glede detajlov itd... Se mi zdi kot, da bi kamera spustila precej agresiven noise filter čez pa čeprav imam vse funkcije "izboljšav" izklopljene.
Potem je še baterija. Redkokdaj dosežem SOT nad 3.5h. Kar je porazno za telefon z baterijo kapacitete 4500mAh kljub velikim ekranom.
Tretja stvar je pa, da so z večjim septemberskim updateom (preko 1GB) še dodatno pokvarili izkušnjo saj so se začeli problemi s touchscreenom.
Sedaj namreč zazna večkratni dotik pa čeprav se dotaknem samo enkrat.
Problem je napisati samo eno sporočilo.
Po večjem updateu je bil narejen factory reset.
Ker imam počasi dovolj tega telefona me zanima ali je smiselno menjati za:

- S21
- S20FE 2021 (SD varianta)
- Oneplus 9

Ali bolje počakati na naslednji update?
Kako je kaj Oneplus 9 glede fotografije? Dosti slabši od S20FE, S21?

Neke druge izbire niti ni.
Nočem pa velikega telefona. Še S20FE je skoraj prevelik.
Ajde do velikosti Oneplus 9 še.

To je pa to.
Kaj bi vi naredili? Hvala.


Tako dolgo bi jih jebal preko garancije da bi mi dali novega. To bi naredil. Lp

AEx_1-7 ::

Technics111 je izjavil:

tomzzi je izjavil:

Pozdrav!

Trenutno si lastim S20FE (4g, Exynos 990) skorajda leto dni. Kupljen decembra lani.
Kmalu po nakupu je navdušenje pojenjalo in sem z vsakim mesecem vse manj zadovoljen z njim. Že od začetka nisem bil nekaj ekstra navdušen nad kvaliteto fotografij. Še posebej glede detajlov itd... Se mi zdi kot, da bi kamera spustila precej agresiven noise filter čez pa čeprav imam vse funkcije "izboljšav" izklopljene.
Potem je še baterija. Redkokdaj dosežem SOT nad 3.5h. Kar je porazno za telefon z baterijo kapacitete 4500mAh kljub velikim ekranom.
Tretja stvar je pa, da so z večjim septemberskim updateom (preko 1GB) še dodatno pokvarili izkušnjo saj so se začeli problemi s touchscreenom.
Sedaj namreč zazna večkratni dotik pa čeprav se dotaknem samo enkrat.
Problem je napisati samo eno sporočilo.
Po večjem updateu je bil narejen factory reset.
Ker imam počasi dovolj tega telefona me zanima ali je smiselno menjati za:

- S21
- S20FE 2021 (SD varianta)
- Oneplus 9

Ali bolje počakati na naslednji update?
Kako je kaj Oneplus 9 glede fotografije? Dosti slabši od S20FE, S21?

Neke druge izbire niti ni.
Nočem pa velikega telefona. Še S20FE je skoraj prevelik.
Ajde do velikosti Oneplus 9 še.

To je pa to.
Kaj bi vi naredili? Hvala.


Tako dolgo bi jih jebal preko garancije da bi mi dali novega. To bi naredil. Lp


Tako izrazoslovje je zagotovo garancija za uspeh.

OP -- tule je uporabnik 1+, morda vam lahko pove nekaj o njegovih izkusnjah s tem 5G modelom:

Oneplus 9 PRO 5g
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

tomzzi ::

Morda res. Je ena varianta. Saj trenutno imam rezervo ampak dvomim, da bi kaj dosegel.
Glede baterije bi bil že en izgovor.
Glede touchscreena pa vem, da nisem edini ker je na spletu oziroma po forumih (reddit) glede tega ogromno napisanega oziroma jamranja ljudi.
Zanimivo, da pred posodobitvijo na One UI 3.1 tega problema nisem imel.
Po eni strani se mi ne da več tečnarit.

@AEx_1-7
Hvala!

Zanima me sicer Oneplus 9 in ne PRO, ker je previsoka cena.
Mogoče kdo ve koliko updateov obljubljajo pri Oneplus? Verjetno manj kot Samsung?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomzzi ()

AEx_1-7 ::

tomzzi je izjavil:


...
Po eni strani se mi ne da več tečnarit.

@AEx_1-7
Hvala!

Zanima me sicer Oneplus 9 in ne PRO, ker je previsoka cena.
Mogoče kdo ve koliko updateov obljubljajo pri Oneplus? Verjetno manj kot Samsung?


Verjetno zabijanje casa, dejanski efekt/rezultat pa negotov, se sploh, ce aparat kaze znake obrabe ... morda ga lahko prodate ... ce so kaksni kupci zanj, ampak z motnjami v delovanju, je to seveda lahko problem. Ti dragi modeli hitro izgubljajo ceno, ker kupci v tem segmentu hocejo zadnji model vsakih 6 mesecev ...

Ghost-touch je skoraj vedno HW, ne SW, ampak spet odvisno od primera do primera, ker lahko je oboje ...

Dobro, ce so sredstva omejena, potem je vedno opcija kupiti cenejsi HW in si sam urediti SW, kot se spodobi (ce imate potrebna vedenja/znanja, potem imate vse Custom: rom, app, baseband, vse ...).
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

tomzzi ::

Ja verjetno res. Zguba časa in še kaj. Živcev verjetno.
En telefon ali pa osebje na servisih mi ne pa ne bo načenjal živcev. No telefon mi že počasi...

Glede custom ROM, appov pa ni problema.
Sem na vsaj dveh prejšnjih telefonih fural več custom ROM-ov. Glede tega ni panike. Poznam XDA kot tudi postopke namestitve recovery (TWRP itd...).
Jasno mi to področje ni tuje.
Vprašanje pa je koliko se mi še da s tem ubadati pri teh letih.
Kakšen je Exynos 2100?
Po eni strani bi probal še enkrat Samsunga (S21) vendar ni podpore custom rom-ov. Problem je še Gcam za Exynos itd...

Po drugi strani pa nekako še vedno dvomim tudi v OnePlus in kvalitete kamere, supporta...
Xiaomi pa odpade zaradi njihovga MIUI s katerim imam tudi slabe izkušnje (Mi 9).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomzzi ()

AEx_1-7 ::

tomzzi je izjavil:

Ja verjetno res. Zguba časa in še kaj. Živcev verjetno.
En telefon ali pa osebje na servisih mi ne pa ne bo načenjal živcev. No telefon mi že počasi...

Glede custom ROM, appov pa ni problema.
Sem na vsaj dveh prejšnjih telefonih fural več custom ROM-ov. Glede tega ni panike. Poznam XDA kot tudi postopke namestitve recovery (TWRP itd...).
Jasno mi to področje ni tuje.
Vprašanje pa je koliko se mi še da s tem ubadati pri teh letih.
Kakšen je Exynos 2100?
Po eni strani bi probal še enkrat Samsunga (S21) vendar ni podpore custom rom-ov. Problem je še Gcam za Exynos itd...

Po drugi strani pa nekako še vedno dvomim tudi v OnePlus in kvalitete kamere, supporta...
Xiaomi pa odpade zaradi njihovga MIUI s katerim imam tudi slabe izkušnje (Mi 9).


Poskusite vedno lahko, ce aparat ne deluje pravilno, naj usposobijo ... garancija je za take primere (v skrajnem primeru tudi vracilo /delno/ kupnine).

Custom bo moralo biti nekaj z Snapdragon (Qualcomm) -- tole je edina realna opcija, gre jasno za US HW, ampak je dokaj dobro dokumentirano, razvojni (odklenjen) HW se dobi (low-level SW tudi, imei se lahko menja, mac tudi, ...) in ponudba CustomROM-ov obstaja, tudi zelo dobra (najboljsi tu so ali RU ali IN avtorji, jasno preverjeni) -- za proizvajalca je tu trenutno najboljsi P/P Xiaomi, ampak ne vsi modeli ...

Exynos (Samsung), to je edino kar je v EU, velja podobno kot za Kirin (HiSilicon/Huawei) -- odin, nimate sploh FASTBOOT -- stay-away -- US modeli Samsung so dejansko drugacni na HW nivoju in so Snapdragon (Qualcomm), ampak Samsung itak NOCETE nikoli.

Dobro, poznate potem ... xda, ja tam se zacne, mnogo PRED nakupom, potem pa v akcijo ...

Glejte Mi (T) serijo, ce je potreba po teh drazjih modelih ... od spomladi bodo delujoce A12 Custom stvari zunaj, potem pa pocasi naprej ... pred nekaj leti je bil 'pravi' model reciva 'raphael'.

Se eno stvar, pazite na FW (firmware) od Xiaomi, ker to v vsakem primeru ostane na aparatu ... tudi tole mora spilati, sicer bodo problemi in je jasno vezano na ROM, pa FW roll-back lahko trajno naredi brick telefona, tudi EDL so zaklenili, avtorizacije pa ne dobite nikjer ... tole je potrebno dobro poznati ... A12 custom romi za Xiaomi telefone bodo interesantni drugo leto, marca, prej zagotovo ne, razne alfa/beta pustite pri miru, to ni za nikamor, razen ce ste developer!

Srecno!

OFR je danes, twrp je pasee ...

Ce vas ze skrbijo leta, potem imate vecje probleme, kot je (le) telefon!

Kamere so tu ANX ... kljucno je, da NIMATE NOBENIH Google stvari nikjer, torej brez GApps, GSF, goli custom AOSP, potem pa dobre preverjene OSS aplikacije ... osebno je prevec ... reciva kot ura, jaz vem zase, vi zase ... je pa stvar HUD, RES HUD invasion of privacy (z zares nepredvidljivimi posledicami), to je Orwell krat-100 ... zal ...

Ampak ce ne veste, pac ne boli ...
Ampak, saj itak nimate nic za skrivati, kajne?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

tomzzi ::

Eden ki se dobro spozna očitno! Hvala!
Ja sem že pozabil, da je sedaj namest TWRP boljši OFR.
Xiaomi sem imel oziroma še imam. Cepheus oziroma Mi 9. Saj je bil ok telefon.
Potem je prišel MIUI 12.5 kater je POŽIRAL baterijo kot za stavo. Pa performance je šel dol.
Je bilo pa pri custom rom-ih tako, da eden je delal ok. Spet drug ne. In pa potem je bil kakšen update kateri je "zlomil" sicer ok ROM.
To je itak standard pri teh custom ROMih saj so po večini mladi developerji. Lahko pa se motim.
ANX poznam. Imel na Mi 9.
Goli AOSP pa mi ne diši, ker vseeno rabim Google.
Če ne za drugo za AA. Brez tega še navigacije nimam.
Za privacy me itak ne moti ker tudi skrivati nimam kaj.
Bo za premislit.

Magic1 ::

To s telefoni je cel križ zadnje čase. Firme štancajo modele tako hitro, da itan nimajo časa naredit in stestirat, kot je treba. Potem pa s SWjem probajo nekako poflikat zadeve v parih mesecih, da folk obupa težit. Kot gledam imajo vsi take in drugačne težave, Samsung, Xiaomi, One+,... Vsako leto se še verzija Androida zamenja, ki reši nekaj problemov in uvede kup novih. Na koncu je skoraj od sreče odvisno, ali boš dobil težave, ki te živcirajo. Garancijsko popravilo, ki traja mesec ali več in skoraj obvezen factory reset pa sploh načne živce.
Magic

AEx_1-7 ::

Magic1 je izjavil:

To s telefoni je cel križ zadnje čase. Firme štancajo modele tako hitro, da itan nimajo časa naredit in stestirat, kot je treba. Potem pa s SWjem probajo nekako poflikat zadeve v parih mesecih, da folk obupa težit. Kot gledam imajo vsi take in drugačne težave, Samsung, Xiaomi, One+,... Vsako leto se še verzija Androida zamenja, ki reši nekaj problemov in uvede kup novih. Na koncu je skoraj od sreče odvisno, ali boš dobil težave, ki te živcirajo. Garancijsko popravilo, ki traja mesec ali več in skoraj obvezen factory reset pa sploh načne živce.


It's Not a Bug, It's a Feature ...
It's not a bug, It's a creature ...

Ker itak edina ideja Androida je, prodati vsako leto z novo verzijo nov telefon, za vsaj 500 EUR (ali pa dvakrat na leto celo), vsem, ker je to vse tako zelo boljse in oh in sploh, pa kamera tako super, ... znova in znova v nedogled ... super poslovni model, ni kaj ... OS je pa tak klump da ga ni vecjega, java itak vse, glomazno in pocasno ... da o GSF niti ne govorimo ... to je zaklepanje uporabnikov na njihove shit-cloud 'storitve' in 24/7 nadzor ... pa kdo pri zdravi pameti to sploh hoce in rabi, kot narkoman na igli ... zasvojen in ne more brez?

https://slo-tech.com/forum/t670401/p735...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

tomzzi ::

Saj to je problem danes. Nove modele izdajajo na leto če ne že na pol leta. Sploh Samsung kateri ima za moje pojme že preveč modelov v ponudbi. Ni čudno če ni vse testirano pred prodajo tako kot se zagre.
Pa nove verzije android sistema itd...
Se strinjam.

Glede garancijskih popravil pa...
Lahko imajo aparat tudi do 45 dni ja.
Ajde če že mesec traja je preveč.
Torej če ne odpravijo napake?
Lahko jasno zahtevam novega.

Morda bi pa še šlo čez tako.
Ampak dvomim.
Je pa za probat.

AEx_1-7 ::

tomzzi je izjavil:

Eden ki se dobro spozna očitno! Hvala!
Ja sem že pozabil, da je sedaj namest TWRP boljši OFR.
Xiaomi sem imel oziroma še imam. Cepheus oziroma Mi 9. Saj je bil ok telefon.
Potem je prišel MIUI 12.5 kater je POŽIRAL baterijo kot za stavo. Pa performance je šel dol.
Je bilo pa pri custom rom-ih tako, da eden je delal ok. Spet drug ne. In pa potem je bil kakšen update kateri je "zlomil" sicer ok ROM.
To je itak standard pri teh custom ROMih saj so po večini mladi developerji. Lahko pa se motim.
ANX poznam. Imel na Mi 9.
Goli AOSP pa mi ne diši, ker vseeno rabim Google.
Če ne za drugo za AA. Brez tega še navigacije nimam.
Za privacy me itak ne moti ker tudi skrivati nimam kaj.
Bo za premislit.


Well ... ne rabite, samo mislite da rabite ... (better off without it, trust me).

A ko smo pa s ficekom (ali pa 1300) sli v Cavtat, ali pa celo v Budvo, smo pa prisli tja in nazaj v redu ... se je dalo, kajne?

Novi so vsi SAR in twrp (vec) ne deluje pravilno ...

Cepheus je ne tic ne mis, tudi slabo podprto v OSS, davinci isto (Xiaomi Mi 9T (K20)), raphael/raphaelin je pa povsem nekaj drugega (Xiaomi Mi 9T Pro (K20 Pro)). MIUI se itak nikoli ne uporablja za nic, te aparate se kupi zaradi HW in uredi SW v celoti po svoje. Tu je P/P.

Steje le kakovost in delujoca koda, tudi mladi so lahko odlicni, odvisno od prizadevnosti in znanja.

ANX je MIUI Camera, AOSP (pureCAF ne gre, vec), prilagojeno in optimizirano za ta tipala, ki jih ima Mi. Potem pa na to dodatna koda (in to precej, modded for R).

Navigacija recimo -- mogoce pa rabi za jahto, ali pa turno smucanje, morda MTB, ali pa via ferrata/climbing ... kristalne krogle nimamo ... letalo morda, jadralno ...? Ker da ima z iskanjem dolocene probleme nam je nekako ze/le nakazal ...
- Organic Maps (ker com.github.axet.maps pac ni vec)
- OsmAnd+
Gozdarstvo morda ... Albach Silvator 2000 voznik ...

Skrivati ... you are joking right?
Nothing to hide:
https://rationalwiki.org/wiki/Nothing_t...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

AEx_1-7 ::

tomzzi je izjavil:

Saj to je problem danes. Nove modele izdajajo na leto če ne že na pol leta. Sploh Samsung kateri ima za moje pojme že preveč modelov v ponudbi. Ni čudno če ni vse testirano pred prodajo tako kot se zagre.
Pa nove verzije android sistema itd...
Se strinjam.

Glede garancijskih popravil pa...
Lahko imajo aparat tudi do 45 dni ja.
Ajde če že mesec traja je preveč.
Torej če ne odpravijo napake?
Lahko jasno zahtevam novega.

Morda bi pa še šlo čez tako.
Ampak dvomim.
Je pa za probat.


Iz naslova garancije imate dolocena zagotovila o pravilnem delovanju naprave -- ce temu ni tako (razni ghost-touch seveda niso normalno delovanje naprave, nikoli), je podlaga za ukrepanje tu. Dobro dokumentirajte kaj vse ne deluje pravilno (po principu vec je vec) in potem lepo pisno in v akcijo, ker samo od sebe se ne bo uredilo prav nic -- aparat je pa se drag ko zafran, za povrhu -- naj menjajo kar zelijo -- ker bodo gotovo probali razne finte, kot so: (normalna) obraba, uporabnik poskodoval, vlaga, prah, visja sila, SW problem, ker sploh operaterji so biseri, ker so vpleteni ze pri prodaji (dragega) aparata in se lahko izmotavajo (za svoj profit) v nedogled.

Oled je itak fail od fail za telefone (vedno bilo), obcutljivo ko hudic -- jasno, vsaj 10-krat bolj od LCD (ta-zakrivljeni se sploh) in znatno drazji tudi ... da o degradaciji ne govorimo, tudi % izmeta v proizvodnem procesu je se vedno visok, zato so cene visoke, se vedno po vseh teh letih -- sedaj prihaja CN s svojo proizvodnjo pocasi tudi v OLED segment, ce pac to rabite ... moj nasvet, glejte Tianma in podobne LCD zadeve, zelo solidno in za malo denarja za telefone 150 EUR govorim -- ce hocete drazje, potem pa lahko vedno kupite drazje ... vasih potreb in zelja ne poznam ... ampak pagani ni ravno pogosto na cestah ... z razlogom.

Telefoni so sacrificial lamb (zrtveno jagnje), zavedajte se tega. Itak danes potrebujete 2 aparata, ker se lahko zgodi okvara/kraja/poskodba/odvzem kadarkoli, kaj pa potem ... tudi za potrebe nadgradenj in testa delovanja, ker roll-back pogosto sploh ni mozen, zakaj le?

Mi je sel v sub-branding in ima nov model na vsakih 2-4 mesecev ... torej lahko menjate kar non-stop. Primerjava s cepivi je zgolj slucajna.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Magic1 ::

Najboljš je pa bančništvo na telefonu. Na mojem se je zgodilo, da je google uvedel neke spremembe in je trajal par tednov, da je vse spet delalo.
Ali pa ti telefon crkne in potem kaj? Nastavi vse na enem burn telefonu in potem spet nazaj...
Ali kakršnikoli pomembni podatki, ob popravilu ti itak menjajo plato, stara pa gre neznano kam s tvojimi podatki. Ti seveda nimaš opcije pridobiti teh podatkov.
Magic

AEx_1-7 ::

Magic1 je izjavil:

Najboljš je pa bančništvo na telefonu. Na mojem se je zgodilo, da je google uvedel neke spremembe in je trajal par tednov, da je vse spet delalo.
Ali pa ti telefon crkne in potem kaj? Nastavi vse na enem burn telefonu in potem spet nazaj...
Ali kakršnikoli pomembni podatki, ob popravilu ti itak menjajo plato, stara pa gre neznano kam s tvojimi podatki. Ti seveda nimaš opcije pridobiti teh podatkov.


Osebno imam dva aparata, in vse na obeh ... saj veste redundancy.
Za 'banke' je locen namenski aparat, samo zaradi 2FA (pred tem se ni rabilo tega sploh), fizicno na varnem, vedno, ne gre okoli ... sedaj je zaradi PSD2 prakticno telefon nuja, zal, ampak uporablja se vse na desktopu, na telefonu nic, samo za login potrditi, ni alternative (tisti kalkulatorcki so smesnica in so itak out).

Nimam nic gulag nikjer, niti GSF nikjer, ker ne rabim tega, nikoli.

Na telefonu je emmc/ufs forced encryption za user data block/partition based -- zaradi kraje in varovanja podatkov uporabnika. V primeru da 'podatki' gredo v tuje roke fizicno, se vse takoj zamenja (gesla, kljuci, ...), ne glede na vse, prenevarno zaradi zlorab.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

j4nm4n ::

Dajte mi povedat kaj je fora da folk kupi iphone 1350 eur in ga takoj prodaja za 960. Meni tu racunica za nikrokredit ne gre skozi.

AEx_1-7 ::

j4nm4n je izjavil:

Dajte mi povedat kaj je fora da folk kupi iphone 1350 eur in ga takoj prodaja za 960. Meni tu racunica za nikrokredit ne gre skozi.


Verjetno to dejansko ve le on sam (ta prodajalec namrec), kaj je res zadaj v resnici, morda je tudi kaj problematicnega, ni novo, odtujeno, garancija cudna, prekupcevanje, brez VAT, kupi na obroke in potem proda takoj naprej ter se financira tako, ... ce je cena predobra, je lahko hitro scam.

Tudi te cene, kot ste navedli, so dalec od proizvodnih cen, zelo napihnejo oni vse tole, ker prodajajo zaklenjeno 'oh in sploh izkusnjo' ... realna cena je cisto nekje drugje ... ampak ce ljudje tako kupujejo, je ocitno se prenizka ... a se cakajo cele noci, ko pride nov model pred trgovino.

Ta proizvajalec je itak znan po vsem mogocem ... ampak kaj kupi, se vedno odloci kupec, racionalno ali ne, o tem pac ne sodim ... vsakemu svoje!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Pinturicchio ::

Kupi na obroke, nujno potrebuje denar, edini razlog ki ga vidim...

AEx_1-7 ::

Pinturicchio je izjavil:

Kupi na obroke, nujno potrebuje denar, edini razlog ki ga vidim...


Za 30/40% off bo verjetno se kaj drugega poleg (VAT gotovo, morda sivi ali pa crni trg preprodaja) ... pa naj ga direkt vprasa ... za se vec popusta, ker cene so sedaj 'nizke' povsod ... ker tale roba je itak over-priced! Morda sezona, ampak sedaj so itak popusti povsod na vse ... nategi pa tudi vseh vrst in oblik.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OnePlus 9 pro

Oddelek: Mobilne tehnologije
353159 (2292) Saso_C
»

Novice o prihajajočih telefonih

Oddelek: Mobilne tehnologije
445243 (2423) Morison
»

Pametni telefoni: LG ima dovolj

Oddelek: Novice / Android
4811600 (8500) shadeX

Več podobnih tem